Gdje na more? - 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, ... 2057, 2058

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4026 Re: Gdje na more? - 2018

Post by mO k3 »

Tomahawk11 wrote:
mO k3 wrote:
Tomahawk11 wrote:Turska ako hoćeš 10 dana, a da valja, onda ništa ispod 1000 eura po glavi.

Možda nešto ranije, u februaru da završiš preko bookinga.
imali kod naas mogucnost da bookiras u sarajevo recimo i da letis iz zg , bg , graz?
Što ne bi bilo? Tako idu u Grčku. Nema iz Sa direktno.

Ja iz Minkena išao za Tursku :-D
pitam te jer zna biti jeftinije , npr kada je raspust ovdje gdja sam i idemo na odmor recimo turska moze da bude skuplje i za 1500 euro , zato letimo npr iz hamburga npr...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4027 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Tomahawk11 »

mO k3 wrote: pitam te jer zna biti jeftinije , npr kada je raspust ovdje gdja sam i idemo na odmor recimo turska moze da bude skuplje i za 1500 euro , zato letimo npr iz hamburga npr...
Upravo iz tog razloga....jeftinije, bolja ponuda :thumbup:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4028 Re: Gdje na more? - 2018

Post by mO k3 »

Tomahawk11 wrote:
mO k3 wrote: pitam te jer zna biti jeftinije , npr kada je raspust ovdje gdja sam i idemo na odmor recimo turska moze da bude skuplje i za 1500 euro , zato letimo npr iz hamburga npr...
Upravo iz tog razloga....jeftinije, bolja ponuda :thumbup:
:thumbup:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4029 Re: Gdje na more? - 2018

Post by sumirprimus »

presjedanje, duze traje
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#4030 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Dori »

sumirprimus wrote::lol: dobaar
mada po slikama ovo je za parove bez djece da uzivaju..
Bas :lol: :thumbup:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4031 Re: Gdje na more? - 2018

Post by mO k3 »

Nisrin wrote:
spreca wrote:
Nisrin wrote:Ja nisam nasla u Turskoj za sezonu za 2 osobe ispod 2300-2500KM...a toliko NIKAD ne potrosim u Hrvatskoj za 10 dana :D (smjestaj, prevoz, vecere, izleti, odlasci u druga mjesta, hrana- kvalitetna, kafe itd)
A sta si trazila? ..kakav smestaj itd

Pa gledam puni pansion ili AI...nasla za 2. august 1040KM po osobi + aerodromske takse po osobi 150KM iz Tuzle za Antaliju, neki ASTOR beach hotel sa 3* - 7 dana...od toga 2 izgubis u avionu, za 10 i ne nude, hotel se raspada, ali doslovno (plijesan svuda, stolice one obicne bijele, plasticne, stari namjestaj, stare televizije, ogromna magistrala, plaza ruzna kao i voda)....dati 2500KM za to ni u ludilu...naravno da su 5* s cijenom od preko 1400KM po osobi + takse 150 + polica osiguranja + put do TZ.

https://www.tripadvisor.com/Hotel_Revie ... Coast.html evo taj jadni, kao on je jos najjeftiniji...
Samo ga 3% preporucuje ....
https://www.holidaycheck.de/hi/hotel-as ... 9d7b8b36b2
User avatar
darius_maximus
Posts: 4485
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#4032 Re: Gdje na more? - 2018

Post by darius_maximus »

Nisrin wrote:
Nisrin wrote:Ja nisam nasla u Turskoj za sezonu za 2 osobe ispod 2300-2500KM...a toliko NIKAD ne potrosim u Hrvatskoj za 10 dana :D (smjestaj, prevoz, vecere, izleti, odlasci u druga mjesta, hrana- kvalitetna, kafe itd)
Pa gledam puni pansion ili AI...nasla za 2. august 1040KM po osobi + aerodromske takse po osobi 150KM iz Tuzle za Antaliju, neki ASTOR beach hotel sa 3* - 7 dana...od toga 2 izgubis u avionu, za 10 i ne nude, hotel se raspada, ali doslovno (plijesan svuda, stolice one obicne bijele, plasticne, stari namjestaj, stare televizije, ogromna magistrala, plaza ruzna kao i voda)....dati 2500KM za to ni u ludilu...naravno da su 5* s cijenom od preko 1400KM po osobi + takse 150 + polica osiguranja + put do TZ.

https://www.tripadvisor.com/Hotel_Revie ... Coast.html evo taj jadni, kao on je jos najjeftiniji...
Evo ti Otium Eco Club, 5 zvjezdica, all-inclusive: https://www.booking.com/hotel/tr/otium- ... ype=total&

Cijena za deset dana, za dvije osobe, bez prevoza:
Image
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4033 Re: Gdje na more? - 2018

Post by mO k3 »

@darius plus avion
User avatar
darius_maximus
Posts: 4485
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#4034 Re: Gdje na more? - 2018

Post by darius_maximus »

mO k3 wrote:@darius plus avion
Oko 900 KM povratna za Alanyu Turkishom, ja mislim, za dvije osobe.
Njena ponuda 2500 KM za sedam dana u propalom hotelu.
Ova ponuda oko 3000 KM za deset dana u vrhunskom hotelu, all inclusive.

Samo govorim da postoje opcije, ne tjeram nikoga nigdje... :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#4035 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Nisrin »

Pa znam i ja naci hotele da platim 3000-4000-5000KM za 2 osobe :D
Ali za taj novac radije biram Bali...Spaniju...

I ova gore ponuda u ovom jadu od hotela je sa avio prijevozom + te takse...ma cisti dokaz da Turska nije jeftina!

Ima OK hotela preko Fibule za 3000 i vise za 2 osobe u top sezoni!
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4036 Re: Gdje na more? - 2018

Post by moonca »

Zasto ne iznajmljujete stanove - kuce - :-)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4037 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Tomahawk11 »

moonca wrote:Zasto ne iznajmljujete stanove - kuce - :-)
Na Jadranu ili :?

Nisrin, zavisi šta tražiš od Turske, jeftino je ako hoćeš dobro, a imaš para.
Ako si kokuz, onda ćeš nadrljati i nećeš biti zadovoljan.
User avatar
darius_maximus
Posts: 4485
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#4038 Re: Gdje na more? - 2018

Post by darius_maximus »

Nisrin wrote:Pa znam i ja naci hotele da platim 3000-4000-5000KM za 2 osobe :D
Ali za taj novac radije biram Bali...Spaniju...

I ova gore ponuda u ovom jadu od hotela je sa avio prijevozom + te takse...ma cisti dokaz da Turska nije jeftina!

Ima OK hotela preko Fibule za 3000 i vise za 2 osobe u top sezoni!
Dvije stvari:

- Ako nadjes Bali za 3000 KM, javi mi gdje da se prijavim :D
- Turska je relativno jeftina u odnosu na ono sto dobijes

Meni je Hrvatska skupa, iskreno govoreci, za ono sto se nudi.
Doduse, taman je toliko jeftinije da se ne isplati svakome do Turske, Grcke, itd, jer treba platiti put.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4039 Re: Gdje na more? - 2018

Post by moonca »

Tomahawk11 wrote:
moonca wrote:Zasto ne iznajmljujete stanove - kuce - :-)
Na Jadranu ili :?

Nisrin, zavisi šta tražiš od Turske, jeftino je ako hoćeš dobro, a imaš para.
Ako si kokuz, onda ćeš nadrljati i nećeš biti zadovoljan.
Bilo gdje da idete- ugodjaj, sloboda ... cijena vjerujem i niza od hotela...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4040 Re: Gdje na more? - 2018

Post by moonca »

ah ... :-) svake godine isto pisemo-- skupa sta nudi - ne nudi nista - ima obalu koja je jedinstvena ...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4041 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Tomahawk11 »

moonca wrote:
Bilo gdje da idete- ugodjaj, sloboda ... cijena vjerujem i niza od hotela...
Pa sad, kad idem na Jadran, onda svakako idem svojim autom, pa tako i ta varijanta može.

Međutim, ako idem dalje, onda je to avionom, tu mi se ne da zezati oko bilo čega, sve uplatim i prst u uho.
Veća mi je sloboda što ne moram misliti ni o čemu.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4042 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Tomahawk11 »

moonca wrote:ah ... :-) svake godine isto pisemo-- skupa sta nudi - ne nudi nista - ima obalu koja je jedinstvena ...
I svako će opet tamo gdje je naumio :thumbup: :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4043 Re: Gdje na more? - 2018

Post by moonca »

Tomahawk11 wrote:
moonca wrote:
Bilo gdje da idete- ugodjaj, sloboda ... cijena vjerujem i niza od hotela...
Pa sad, kad idem na Jadran, onda svakako idem svojim autom, pa tako i ta varijanta može.

Međutim, ako idem dalje, onda je to avionom, tu mi se ne da zezati oko bilo čega, sve uplatim i prst u uho.
Veća mi je sloboda što ne moram misliti ni o čemu.
Moras misliti-ujutru te bude sobarice da ciste sobu - moras u odredjeno vrijeme biti u hotelu na rucku -ili sta vec imas - to je meni -obaveza... ;-)
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#4044 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Henry Chinaski »

moonca wrote:ah ... :-) svake godine isto pisemo-- skupa sta nudi - ne nudi nista - ima obalu koja je jedinstvena ...
Jedina komparativna prednost Hrvatske u odnosu na sve ostale je što nam je blizu. Ostalo nema...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4045 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Tomahawk11 »

moonca wrote:
Moras misliti-ujutru te bude sobarice da ciste sobu - moras u odredjeno vrijeme biti u hotelu na rucku -ili sta vec imas - to je meni -obaveza... ;-)
Kakve sobarice ujutro...dolaze kad me nema tu, dakle nekad u podne, čuj ujutro :-)

Ništa određeno vrijeme, kad se praktično vrijeme doručka spaja sa ručkom, odnosno ručka sa užinom i večerom.
Dakle, fleksibilno, plus što cijelo vrijeme imaš sve dostupno u baru na plaži.

To ti, moonca, zalutala u neku vojnu akademiju :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4046 Re: Gdje na more? - 2018

Post by moonca »

:lol:

..ne znam ja gdje sam boravila - ali, odavno sam batalila hotele --
User avatar
darius_maximus
Posts: 4485
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#4047 Re: Gdje na more? - 2018

Post by darius_maximus »

moonca wrote:ah ... :-) svake godine isto pisemo-- skupa sta nudi - ne nudi nista - ima obalu koja je jedinstvena ...
Gledam za ovu godinu nekakve kamp kucice kod Sibenika, 1500 KM za deset dana.
Kada bih isao u onaj fensi-smensi hotel u Turskoj, cijena bi bila 2100 KM za deset dana.

Ponuda k'o nebo i zemlja, kada se realno sagleda.

Jedina prednost Hrvatske je sto je blizu, pa mi je put jeftiniji, sto rekao Chinaski.
Medjutim, ulozeno-dobiveno po pitanju smjestaja je meni smijesno porediti.

Dzaba, doduse pricamo, jer uglavnom svako ide gdje moze, ne nuzno gdje zeli...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4048 Re: Gdje na more? - 2018

Post by moonca »

Ako se ide samo da se sunca, lezi, jede -- onda u Neum... sta fali ... :-D
User avatar
darius_maximus
Posts: 4485
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#4049 Re: Gdje na more? - 2018

Post by darius_maximus »

moonca wrote:Ako se ide samo da se sunca, lezi, jede -- onda u Neum... sta fali ... :-D
Ja mogu reci iz svoje perspektive.
Posto jako puno radim (dnevno, obicno oko 10, a zna biti i 12-14 sati) i jako malo dana slobodno uzimam (obicno samo jedan veci godisnji na ljeto), volim da mi je na odmoru sve na gotovo, da ne moram razmisljati ni sta cu jesti, ni sta cu piti, itd.
Volim se, koliko mogu, pocastiti, jer sto se inace slomih od posla?

To ti je moj rezon, ukratko.
Doduse, sljedece godine planiram duzi roadtrip, ali to je zato sto cu uglavnom bataliti more radi nekih drugih zelja. :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4050 Re: Gdje na more? - 2018

Post by moonca »

darius_maximus wrote:
moonca wrote:Ako se ide samo da se sunca, lezi, jede -- onda u Neum... sta fali ... :-D
Ja mogu reci iz svoje perspektive.
Posto jako puno radim (dnevno, obicno oko 10, a zna biti i 12-14 sati) i jako malo dana slobodno uzimam (obicno samo jedan veci godisnji na ljeto), volim da mi je na odmoru sve na gotovo, da ne moram razmisljati ni sta cu jesti, ni sta cu piti, itd.
Volim se, koliko mogu, pocastiti, jer sto se inace slomih od posla?

To ti je moj rezon, ukratko.
Doduse, sljedece godine planiram duzi roadtrip, ali to je zato sto cu uglavnom bataliti more radi nekih drugih zelja. :)
:)

Kod mene suprotno -- i ja sam 15 godina radila do 12 sati dnevno-sa pauzama/5dana u sedmici. Vrlo stres posao.
Mjesec dana na odmoru - kuvanje ,setnja ... spavanje minimalno - ne more - zivim na moru ... To je mene odmaralo - ne mogu zamisliti pasivan odmor ni od 5 dana u hotelu... da ne kazem brod/ kruzenje -- mnogi uzivaju u tome - za mene je to zatvor

Tak , ima nas specificnih ... :lol:
Post Reply