za ovo postoje neumoljivi empirijski dokazi. svako koga je amerika podrzavala je najebo. al bosnjaci misle da se poruka prenosi preko anđeline.
Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
- djonko brajs
- Posts: 242
- Joined: 26/03/2014 11:21
#40226 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
najbolji lakmus test za neki muslimanski narod da li ta politika vodi u propast ili ne - je to da li imaju nacelnu podrsku amerike.
za ovo postoje neumoljivi empirijski dokazi. svako koga je amerika podrzavala je najebo. al bosnjaci misle da se poruka prenosi preko anđeline.
za ovo postoje neumoljivi empirijski dokazi. svako koga je amerika podrzavala je najebo. al bosnjaci misle da se poruka prenosi preko anđeline.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#40227 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
haj i ovo da cujemo da je rs jaca sad nego odmah nakon dejtona...
pa na sto najvise kukaju nego na prenos nadleznosti...
pa na sto najvise kukaju nego na prenos nadleznosti...
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#40228 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
islamisti stari, kazem ja...
amerika, gusteri, zidovi...
haj nastavi ziv bio, slabo imam posla jutros, taman mogu podjebavat
amerika, gusteri, zidovi...
haj nastavi ziv bio, slabo imam posla jutros, taman mogu podjebavat
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#40229 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
ne pratis ocito jazbine s kojih se dovlace ovdje... kad su skontali da bas i ne ide sve kako su zamislili, uhvatili su se te price o drzavnom nivou, jos prosle godine...sumirprimus wrote:haj i ovo da cujemo da je rs jaca sad nego odmah nakon dejtona...![]()
pa na sto najvise kukaju nego na prenos nadleznosti...
u smislu srbi i hrvati kontrolisu drzavni nivo i sad ce bratski da uniste drzavu...
prvaci svijeta u hvatanju za slamke
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#40230 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
znaci sad se bore za drzavu koju ne zele?damn,ko ce ih upratit...
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#40231 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
da da, sad kao koriste drzavni nivo da sjebu bosnjakesumirprimus wrote:znaci sad se bore za drzavu koju ne zele?damn,ko ce ih upratit...
a za sve drugo to je mastercard
- Mister Yes
- Posts: 5730
- Joined: 05/02/2013 12:35
- Location: In a world of magnets and miracles
#40232 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Bošnjački političari (oni na vrhu) su redom pod kontrolom zapada i ako bi koji progovorio odmah bi postao BH Senader. A narod ko narod. Prosječan IQ je 100 a vrhunski političari teško da imaju ispod 130. Još je Kant onomad zaključio da čovjek može razumjeti jednostavnije od sebe (cvijet, životinju) ali ne može razumjeti ono što je komplikovanije od njega (svemir). Zato je i normalno da onaj sa IQ 100 ne može skontati igrarije onih sa IQ 135. I ovce ne razumiju ljude. Tako je to.djonko brajs wrote:jep. baš tako. al ni po jada što ne dadoše tada, nego što im bošnjaci vjeruju i sada.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#40233 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
uh jel i ovo empirijski,il odokativno,fakat 100ka prosjek?
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#40234 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
mozda prica o citateljima avaza?sumirprimus wrote:uh jel i ovo empirijski,il odokativno,fakat 100ka prosjek?
- Mister Yes
- Posts: 5730
- Joined: 05/02/2013 12:35
- Location: In a world of magnets and miracles
#40235 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Fakatsumirprimus wrote:uh jel i ovo empirijski,il odokativno,fakat 100ka prosjek?
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#40236 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
ma da je u NASKE stotka prosjek,dje bi nam kraj bijo,a dje pocetak,tice znaju...
a tek politicari,pa mi onda imamo pameti za izvoza,hebo silikonsku dolinu..
a tek politicari,pa mi onda imamo pameti za izvoza,hebo silikonsku dolinu..
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#40237 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
aha, i dakle nemamo nikog u ovih 2.2%?Mister Yes wrote:Fakatsumirprimus wrote:uh jel i ovo empirijski,il odokativno,fakat 100ka prosjek?
a kod srba i hrvata su svi u tih 2.2% pa vide ono sto mi ne vidimo
dobro rece madner - kad prne leptir na poljinama vide treci entitet ili nezavisnu srpsku...
- Mister Yes
- Posts: 5730
- Joined: 05/02/2013 12:35
- Location: In a world of magnets and miracles
#40238 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Imamo naravno. Ali nama koji smo u toj kategoriji je važniji novac nego briga o naciji. Kao što je i logično.Alfons Kauders wrote: aha, i dakle nemamo nikog u ovih 2.2%?
- djonko brajs
- Posts: 242
- Joined: 26/03/2014 11:21
#40239 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
imas ga pravo u neku ruku da je vecina ljudi retardirana. ali osim ovoga postoji nesto jos gore, nazalost. to je cinizam neke vrste, tako da ljudi, iako vide sta se desava (jer koliko god bio glup ne mozes da ne vidis da ovi spijuniraju vlastite i strane građane, da su sve svoje saveznike kao sadama, mubaraka, pa cak i slobu i druge na kraju povalili, da su izmislili razloge za invaziju iraka, da huskaju na nemire u ukrajini, da satro nemaju para za siromasne ali imaju za bankare, itd.) i dalje se nadaju da ima neki smisao u svemu i da bas tako mora i ne moze drugacije. ovo ce nam dohakati, ne samo nama nego cijelom svijetu. ta nemogucnost da se vidi alternativa u poretku koji nudi amerika cak i kad prepoznajemo da manipulisu s nama.Mister Yes wrote:Bošnjački političari (oni na vrhu) su redom pod kontrolom zapada i ako bi koji progovorio odmah bi postao BH Senader. A narod ko narod. Prosječan IQ je 100 a vrhunski političari teško da imaju ispod 130. Još je Kant onomad zaključio da čovjek može razumjeti jednostavnije od sebe (cvijet, životinju) ali ne može razumjeti ono što je komplikovanije od njega (svemir). Zato je i normalno da onaj sa IQ 100 ne može skontati igrarije onih sa IQ 135. I ovce ne razumiju ljude. Tako je to.djonko brajs wrote:jep. baš tako. al ni po jada što ne dadoše tada, nego što im bošnjaci vjeruju i sada.
- Krstan
- Posts: 68
- Joined: 28/03/2014 09:35
#40240 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Sam termin - blokada je problematičan.Ispada po tome da je BiH = Bošnjaci a Bošnjaci su po defoltu dobri i plemeniti a neki se zli destruktivci služe opakim blokadama.Ustvari,svi vode računa o svojim interesima onako kako ih oni vide.Mister Yes wrote:Nebitno Krstane. Poenta je da RS ima mogućnost da blokira ako nešto nije po njihovom. Upravo iz tog razloga MZ prenosi nadležnosti sa entiteta na državni nivo jer to je nivo gdje RS ima kontrolu i mogućnost veta. Dodik će naravno iz predizbornih razloga pričati da je protiv toga ali realno je uvijek bio za to i to mu odgovara. Što je više nadležnosti na državnom nivou to RS može blokirati više stvari.Krstan wrote:O "blokadi BIH" se najčešće govori kad je riječ o evrointegracijama a kao strana koja blokira označava se Republika Srpska.U stvarnosti RS ne predstavlja smetnju pridruženju BiH EU pa ni Nato-u.RS se samo suprostavlja nastojanjima Sarajeva ili velikobošnjačke politike da se pod izgovorom potrebe prilagođavanjima uslovima ili standardima EU vrši prenos nadležnosti ili mijenja ustavno uređenje tj.slabi položaj entiteta.BiH je jedina zemlja koja je pokazala interes za priduženje EU a iz koje se prema Briselu upućuju zahtjevi da Brisel doda i nove uslove.Slično je i sa Nato-om mada za članstvo u Nato u Srpskoj ne postoji veće entuzijazam.Znamo da je uslov za Nato imovina i da bošnjačka strana ne pristaje na cjelovito rješenje pitanja tzv.državne imovine a koja se sastoji uglavnom od domova kulture i sličnih objekata nego institira da sve to pripadne državi ili "državi" za šta ne postoji nikakav rezon.
Da je ostalo ono stanje iz Daytona (3 člana VM itd) Bošnjaci (koji praktično kontrolišu Federaciju) ne bi imali nikakvih problema jer ih se ne bi moglo nigdje (gdje je bitno) blokirati. Ali prenosom nadležnosti na državni nivo stanje se promjenilo i moć RS-a itekako povećala. Sada mogu blokirati jako puno stvari. EU će i dalje raditi na prenosu nadležnosti na državni nivo kako bi što više oslabila uticaj Bošnjaka a pojačala uticaj Srba. Cilj je da se moć Bošnjaka svede bukvalno na 33% u što je moguće više stvari. U tom smislu će i nastaviti insistirati da se u predsjedništvo vrati legitimni predstavnik Hrvata kako bi i tu Bošnjaci imali ponovo samo 33% uticaja a ne kao sada 66%. Tek kada Bošnjaci budu efektivno svedeni na 33% vlasti u svim bitnim stvarima tek onda će BiH ući u EU. Kao zemlja u kojoj kršćani imaju praktično 66% vlasti. SIPA je već u istočnom Sarajevu a pasoši se izdaju u Banja Luci. Tako je to moj Krstane.
Ne bih se složio da je politika međunarodne zajednice da se marginalizuje uticaj Bošnjaka u BiH.Zapravo i ne postoji nikakva međunarodna zajednica kao jedinstven subjekt a još manje postoji neki definisan plan u vezi Bih .Još bih se manje složio da je dosadašnja poltiika te tzv.međunaordne zajednice odnosno visokog predstavnika kao njene personifikacije bila u suprostnostima sa interesima Bošnjaka.Dovoljno se prisjetiti hajdučkih intervencija OHR-a npr.u načinu odlučivanja federalne vlade kojima je Vašintonski sporazum u bitnom promijenjen na štetu Hrvata.Ništa OHR nije radio samonicijativno,sve je to rezultat lobiranja Bošnjaka.
Složio bih se za ovo što kažeš da Bošnjaci nisu imali neke veće konkretne političke koristi od prenosa nadležnosti na nivo BiH zbog načina odlučivanja u BH institucijama ali na te prenose se u Sarajevu i gleda kao na početne korake u formiranju "građanske" države.
- Mister Yes
- Posts: 5730
- Joined: 05/02/2013 12:35
- Location: In a world of magnets and miracles
#40241 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa i ima smisla u svemu tome. Sve je to prirodno i normalno. Jači kači i živi svijet opstaje na tom principu. Mesožderi jedu biljojede i to je sasvim prirodno. Da smo svi isto pametni i sposobni niko ne bi radio u rudniku ili čistio ulice. Isto je i u međunarodnoj politici. Mora biti svjetski policajac a uzimajući sve u obzir još je i dobro da je to Amerika trenutno. Ja bih išao protiv sebe i svojih životnih principa kada bih se bunio protiv toga. Sve što se dešava je potpuno prirodno i normalno i ja sam, kao veliki obožavatelj prirode (bukvalno), zadovoljan svijetom. Ovdje samo objašnjavam šta se dešava a kad kažem "dušmani" više se šalim nego što mislim ozbiljno. Sve je to za naše dobro.djonko brajs wrote: i dalje se nadaju da ima neki smisao u svemu i da bas tako mora i ne moze drugacije. ovo ce nam dohakati, ne samo nama nego cijelom svijetu. ta nemogucnost da se vidi alternativa u poretku koji nudi amerika cak i kad prepoznajemo da manipulisu s nama.
- Mister Yes
- Posts: 5730
- Joined: 05/02/2013 12:35
- Location: In a world of magnets and miracles
#40242 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
I to treba gledati u širem kontekstu. Onako na prvu dijeluje da su Bošnjaci profitirali jer se broj Hrvata u federalnoj vladi smanjio na 5. Hrvati tu jesu kolateralna šteta ali je suština tih promjena da se uvela konstitutivnost sva tri naroda na teritoriju cijele BiH. Dok bi Bošnjacima puno puno više odgovaralo da su se od entiteta pravile građanske države bez ikakvih konstitutivnosti. Sve što fokus sa entiteta prenosi na državu u stvari ne odgovara Bošnjacima makar su oni ubijeđeni u suprotno. Ono što bi najviše odgovaralo Bošnjacima je da se od entiteta naprave dvije građanske države bez ikakvih konstitutivnosti bilo koga u bilo kojem entitetu. Tako bi dobili apsolutnu vlast na 51% BiH. Ali to ne odgovara MZ pa se ide na to da Bošnjaci imaju 33% vlasti u jedinstvenoj, suverenoj i nedjeljivoj 100% BiHKrstan wrote:Dovoljno se prisjetiti hajdučkih intervencija OHR-a npr.u načinu odlučivanja federalne vlade kojima je Vašintonski sporazum u bitnom promijenjen na štetu Hrvata.
Last edited by Mister Yes on 31/03/2014 12:13, edited 1 time in total.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#40243 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
i sta kaze picula?
bih ce implodirati, privremena tvorevina,
dajte da se dogovorimo, relaksiramo odnose ratom i tako to...
bosnjaci moraju transformirati zemlju, jer ce je sacuvati podjelom...
a za sve drugo - mastercard
bih ce implodirati, privremena tvorevina,
a za sve drugo - mastercard
http://www.klix.ba/vijesti/regija/picul ... /140331049S tim u vezi, smatra da bošnjački narod, kao većinski narod u BiH, sa traumatičnim nedavnim iskustvom, mora ponijeti glavninu odgovornosti "za transformaciju nečeg što očito više ne daje rezultate", upravo zato da "zaštite zajedničku kuću".
"Trebaju biti osjetljivi koji put i na zahtjeve koji im se odmah i ne sviđaju i koji vuku na rješenja koja bi njih kao nacionalnu zajednicu ugrožavala. Sa pojačanom odgovornošću treba ići jedna vrsta osjetljivosti. Mogu razumjeti osjetljivost na treći entitet, jer miriše kao nova divizija podjele zemlje. Ali, ja sam za to da se detabuizira i ta ideja koja će sigurno imati više protivnika. Ali, ne vidim zašto se na nož dočekuje ideja o federalizaciji kad se već zove FBiH? Znamo da se dogodilo Jugoslaviji. Bošnjaci imaju izbor. Ili će ponoviti Jugoslaviju, na svoju štetu, ili će crpiti najbolje što se dogodilo iz razvoja evropske ideje gdje su veliki i mali povezani, a pritom slon ipak ne zgazi piliće", naglasio je.
- Mister Yes
- Posts: 5730
- Joined: 05/02/2013 12:35
- Location: In a world of magnets and miracles
#40244 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Da ponovimo:
Picula se može slikati. Go do pasa ali da mu se vide koljena. Zajedno sa Čovićem a bogami i drugom Hafisom. NIsu se izborili za gore navedeno u tački 2 i sada mogu mahati ušima. Ali će im biti vraćeno mjesto u predsjedništvu jer se za to jesu izborili. Samo je došlo do štamparske greške (pripadnik umjesto predstavnik) koja će uskoro biti ispravljena.Mister Yes wrote:Uputstvo za odcjepljenje nekog naroda od neke države:
1. Pokrenuti oružanu pobunu na teritoriji na kojoj si većina. Preduslov za ovo je da imaš dovoljno snage da to izvršiš a da te vladine snage ne poraze. U tu svrhu možeš koristiti pomoć iz vana kao i pomoć velikih sila ako si u mogućnosti. Cilj je primorati vladine snage na pregovore.
2. Kada se izboriš za pregovore (što znači da te vladine snage nisu uspjele poraziti) onda na tim pregovorima izboriti pod jedan teritorijalnu jedinicu (entitet) koja će biti izborna jedinica (zagarantovano učešće u vlasti na državnom nivou) i pod dva mogućnost veta na državnom nivou. Ova mogućnost veta je ključna za buduće korake.
3. Koristiti mogućnost veta za blokiranje kad god nešto nije po tvom. Na taj način primoravaš većinski narod na jednu od tri opcije:
a) podjelu zemlje
b) pokušaj većinskog naroda da ukine tvoju autonomiju koji bi naravno vodio u rat
c) prepuštanje tebi kao manjinskom narodu da praktično upravljaš državom
4. U slučaju rata kojim bi većinski narod pokušao ukinuti tvoju autonomiju i mogućnost veta, pozvati se na Deklaraciju OUN iz 1981.godine (pravo otpora nacionalnih manjina prema nedemokratskim režimima i pravo na opstanak kada je ugrožen od strane režima) čime bi stekao uslove i po međunarodnom pravu na odcjepljenje.
Dakle ključna su prva dva koraka. Ako se izboriš za mogućnost veta to je praktično to i dalje samo čekaš da većinskom narodu dojadi tvoje blokiranje. A ako mu nikada ne dojadi još bolje. Praktično kao manjina kontrolišeš državu.
- djonko brajs
- Posts: 242
- Joined: 26/03/2014 11:21
#40245 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
pa najveća ironija i jeste u tome da se bošnjaci zalažu za ono što im ne odgovara, vjerujući u dobre namjere angeline jolie, brada pitta, richarda gera i morgana freemana.
-
Itakoto
- Posts: 2166
- Joined: 17/09/2013 19:07
#40246 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Koja najezda sumadijaca i 'ercegovackih poskoka na temi...
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#40247 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ma ja. Prejebat će njiha sviha Bakir i Zlatko, da neće znati kako se zovu. Gotovo him je sijelo bilo još 1994 u Washingtonu.
Mada, neđto mislim....sve će to Ivo Miro dotjerati u suru na jesen kada se vrne u predsjedništvo
Mada, neđto mislim....sve će to Ivo Miro dotjerati u suru na jesen kada se vrne u predsjedništvo
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#40248 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Doduše i bukovine ne fali.Itakoto wrote:![]()
Koja najezda sumadijaca i 'ercegovackih poskoka na temi...
- vee-jay
- Posts: 9893
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
#40249 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Na ovoj kao i svim ostalim politickim temama na ovom forumu se uvijek ide od pretpostavke da su Srbi i Hrvati "pametniji", "mudriji", "lukaviji" i "jaci" od Bosnjaka. To se moze procitati i kod onih koji "napadaju" i kod onih koji "brane" Bosnjake.
Fakt je da nisu. Bosnjaci u BiH nisu nista manje pametniji i mudriji od Hrvata Hrvatske i Srba Srbije. Da Srbija i Hrvatska kojim slucajem nemaju sopstvene probleme, koji su ogromni, Bosnjaci u BiH bi se vjerovatno nalazili u tezoj situaciji. Ovako, problemi koje Bosnjaci imaju sa BiH Hrvatima i Srbima u sustini nisu toliko veliki - i jedan od najvecih razloga, zasto se ti problemi ne rjesavaju je taj, sto ih Bosnjaci ne zele rijesiti. Sve tri strane igraju na kartu "ko duze izdrzi", samo sto su u toj igri Bosnjaci jedini koji jacaju, dok su BiH Hrvati i Srbi sami sebi iskopali grob onog dana kada su rekli da im BiH nije matica nego da su u BiH samo gosti.
Btw. uvijek rado zaboravljamo da ova ekonomska situacija nije proizvod politickih problema tj. politickog uredjenja BiH. Ali eto i dalje se pravimo mutavi (a neki od nas jos mutaviji) samo da bi i dalje mogli piskarati o glupostima
Fakt je da nisu. Bosnjaci u BiH nisu nista manje pametniji i mudriji od Hrvata Hrvatske i Srba Srbije. Da Srbija i Hrvatska kojim slucajem nemaju sopstvene probleme, koji su ogromni, Bosnjaci u BiH bi se vjerovatno nalazili u tezoj situaciji. Ovako, problemi koje Bosnjaci imaju sa BiH Hrvatima i Srbima u sustini nisu toliko veliki - i jedan od najvecih razloga, zasto se ti problemi ne rjesavaju je taj, sto ih Bosnjaci ne zele rijesiti. Sve tri strane igraju na kartu "ko duze izdrzi", samo sto su u toj igri Bosnjaci jedini koji jacaju, dok su BiH Hrvati i Srbi sami sebi iskopali grob onog dana kada su rekli da im BiH nije matica nego da su u BiH samo gosti.
Btw. uvijek rado zaboravljamo da ova ekonomska situacija nije proizvod politickih problema tj. politickog uredjenja BiH. Ali eto i dalje se pravimo mutavi (a neki od nas jos mutaviji) samo da bi i dalje mogli piskarati o glupostima
-
Itakoto
- Posts: 2166
- Joined: 17/09/2013 19:07
#40250 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Hafis wrote:Doduše i bukovine ne fali.Itakoto wrote:![]()
Koja najezda sumadijaca i 'ercegovackih poskoka na temi...
Ovo mora da je izaslo iz usta krivoustog samo si ga opet "zaboravio" citirati.
Samo vi opletite. Moze li i jedna muzicka zelja: "Evo zore, evo dana..."
