Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
Itakoto
Posts: 2166
Joined: 17/09/2013 19:07

#40201 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Itakoto »

Mislis kao sto je i Kipar geografski u Evropi? :D
Nije ovdje problem geografija vec ono sto je Hafis spomenuo. Da li su strahovi opravdani ili ne je vec druga prica.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40202 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

daddy-kool
Kao što su na primjer primili Poljsku, gdje je vjera takođe vrlo izražena.
Svakako, i to već dugi niz stoljeća.
Poljska se samo ''vratila svojoj kući'' nakon pada željeznog zastora.
Uostalom, dotjerat će vremenom EU tu Poljsku ''vjersku izraženost'' u svoje - EU standarde.
Dok u islamskom svijetu, a u ovom slučaju i u današnjoj Turskoj, zahvati takve vrste još uvijek nisu ni teoretski izvodivi.
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#40203 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mister Yes »

Uputstvo za odcjepljenje nekog naroda od neke države:

1. Pokrenuti oružanu pobunu na teritoriji na kojoj si većina. Preduslov za ovo je da imaš dovoljno snage da to izvršiš a da te vladine snage ne poraze. U tu svrhu možeš koristiti pomoć iz vana kao i pomoć velikih sila ako si u mogućnosti. Cilj je primorati vladine snage na pregovore.

2. Kada se izboriš za pregovore (što znači da te vladine snage nisu uspjele poraziti) onda na tim pregovorima izboriti pod jedan teritorijalnu jedinicu (entitet) koja će biti izborna jedinica (zagarantovano učešće u vlasti na državnom nivou) i pod dva mogućnost veta na državnom nivou. Ova mogućnost veta je ključna za buduće korake.

3. Koristiti mogućnost veta za blokiranje kad god nešto nije po tvom. Na taj način primoravaš većinski narod na jednu od tri opcije:
a) podjelu zemlje
b) pokušaj većinskog naroda da ukine tvoju autonomiju koji bi naravno vodio u rat
c) prepuštanje tebi kao manjinskom narodu da praktično upravljaš državom

4. U slučaju rata kojim bi većinski narod pokušao ukinuti tvoju autonomiju i mogućnost veta, pozvati se na Deklaraciju OUN iz 1981.godine (pravo otpora nacionalnih manjina prema nedemokratskim režimima i pravo na opstanak kada je ugrožen od strane režima) čime bi stekao uslove i po međunarodnom pravu na odcjepljenje.

Dakle ključna su prva dva koraka. Ako se izboriš za mogućnost veta to je praktično to i dalje samo čekaš da većinskom narodu dojadi tvoje blokiranje. A ako mu nikada ne dojadi još bolje. Praktično kao manjina kontrolišeš državu.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#40204 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Havatar »

Krstan wrote:
daddy-kool wrote:
Hafis wrote:Jedno je primiti azilante iz islamskih zemalja, a drugo je primiti državu s nekoliko desetina milijuna stanovnika koja polako napušta ataturkov pristup i lagano klizi k vjerskom, što je pomeni kao ordiniranom agnostiku korak unazad.
A znaš i sam da u Europi vjera posustaje i gubi bitku s globalizmom. i da prime jednu takvu državu...teško, nemoguće.
Kao što su na primjer primili Poljsku, gdje je vjera takođe vrlo izražena.
Samo što je Poljska za razliku od Turske i geografski u Evropi :mrgreen:
Znaci potpuno isti slucaj kao sa Turskom..
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40205 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

Hafis wrote:
daddy-kool
Kao što su na primjer primili Poljsku, gdje je vjera takođe vrlo izražena.
Svakako, i to već dugi niz stoljeća.
Poljska se samo ''vratila svojoj kući'' nakon pada željeznog zastora.
Uostalom, dotjerat će vremenom EU tu Poljsku ''vjersku izraženost'' u svoje - EU standarde.
Dok u islamskom svijetu, a u ovom slučaju i u današnjoj Turskoj, zahvati takve vrste još uvijek nisu ni teoretski izvodivi.
pa nista onda doktore, tom logikom ni mi necemo u eu i cao... :D jerbo smo ipak opasni islamisti :D

hm... a tko je ono godinama evropi pricao islamizmu u bih... hm... hm... :D
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#40206 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Havatar »

Mister Yes wrote:Uputstvo za odcjepljenje nekog naroda od neke države:

1. Pokrenuti oružanu pobunu na teritoriji na kojoj si većina. Preduslov za ovo je da imaš dovoljno snage da to izvršiš a da te vladine snage ne poraze. U tu svrhu možeš koristiti pomoć iz vana kao i pomoć velikih sila ako si u mogućnosti. Cilj je primorati vladine snage na pregovore.

2. Kada se izboriš za pregovore (što znači da te vladine snage nisu uspjele poraziti) onda na tim pregovorima izboriti pod jedan teritorijalnu jedinicu (entitet) koja će biti izborna jedinica (zagarantovano učešće u vlasti na državnom nivou) i pod dva mogućnost veta na državnom nivou. Ova mogućnost veta je ključna za buduće korake.

3. Koristiti mogućnost veta za blokiranje kad god nešto nije po tvom. Na taj način primoravaš većinski narod na jednu od tri opcije:
a) podjelu zemlje
b) pokušaj većinskog naroda da ukine tvoju autonomiju koji bi naravno vodio u rat
c) prepuštanje tebi kao manjinskom narodu da praktično upravljaš državom

4. U slučaju rata kojim bi većinski narod pokušao ukinuti tvoju autonomiju i mogućnost veta, pozvati se na Deklaraciju OUN iz 1981.godine (pravo otpora nacionalnih manjina prema nedemokratskim režimima i pravo na opstanak kada je ugrožen od strane režima) čime bi stekao uslove i po međunarodnom pravu na odcjepljenje.

Dakle ključna su prva dva koraka. Ako se izboriš za mogućnost veta to je praktično to i dalje samo čekaš da većinskom narodu dojadi tvoje blokiranje. A ako mu nikada ne dojadi još bolje. Praktično kao manjina kontrolišeš državu.
Naravno to ne vazi ako si ti bio agresor i cinio genocide i etnicka ciscenja
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40207 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

Skoro isto.
S tim što je turska gotovo u potpunosti smještena ipak u Aziji.
Itakoto
Posts: 2166
Joined: 17/09/2013 19:07

#40208 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Itakoto »

Alfons Kauders wrote:
Hafis wrote:
daddy-kool
Kao što su na primjer primili Poljsku, gdje je vjera takođe vrlo izražena.
Svakako, i to već dugi niz stoljeća.
Poljska se samo ''vratila svojoj kući'' nakon pada željeznog zastora.
Uostalom, dotjerat će vremenom EU tu Poljsku ''vjersku izraženost'' u svoje - EU standarde.
Dok u islamskom svijetu, a u ovom slučaju i u današnjoj Turskoj, zahvati takve vrste još uvijek nisu ni teoretski izvodivi.
pa nista onda doktore, tom logikom ni mi necemo u eu i cao... :D jerbo smo ipak opasni islamisti :D

hm... a tko je ono godinama evropi pricao islamizmu u bih... hm... hm... :D
Hocemo ukoliko relaksiramo odnose sa komsijama i susjedima. :lol: A sta nam je potrebno ciniti da bi ih relaksirali ce vrlo rado ponoviti Hafis, Mister Yes, Ali & Co.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40209 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

Alfons Kauders wrote:
Hafis wrote:
daddy-kool
Kao što su na primjer primili Poljsku, gdje je vjera takođe vrlo izražena.
Svakako, i to već dugi niz stoljeća.
Poljska se samo ''vratila svojoj kući'' nakon pada željeznog zastora.
Uostalom, dotjerat će vremenom EU tu Poljsku ''vjersku izraženost'' u svoje - EU standarde.
Dok u islamskom svijetu, a u ovom slučaju i u današnjoj Turskoj, zahvati takve vrste još uvijek nisu ni teoretski izvodivi.
pa nista onda doktore, tom logikom ni mi necemo u eu i cao... :D jerbo smo ipak opasni islamisti :D

hm... a tko je ono godinama evropi pricao islamizmu u bih... hm... hm... :D
Ne bih se složio. Iće to k'o niz ulicu. Samo polahko.

Turci su ipak tvrđi materijal. Mnogo, mnogo ranije su primili islam a na kraju krajeva i donjeli ga ovamo.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40210 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

Hafis wrote:Skoro isto.
S tim što je turska gotovo u potpunosti smještena ipak u Aziji.
pa po nekim stvarima mi smo vise u aziji ili africi nego u evropi... zapravo po mnogim stvarima...

a turcima nije mjesto u EU, barem sto se mene tice... negdje se mora podvuci crta, a za mene ta crta ide od gibraltara, preko bosfora do putinland... to naravno ne znaci da te drzave treba odjebati, naprotiv turska moze biti jako korisna za eu, kao i sjevernoafricke zemlje, ukrajina, izrael, kavkaz, kazahstan itd...

ne znam samo koji im je kurac trebao kipar - hrpa kriminalaca i peraca novca...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40211 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

Itakoto wrote:
Alfons Kauders wrote:
Hafis wrote: Svakako, i to već dugi niz stoljeća.
Poljska se samo ''vratila svojoj kući'' nakon pada željeznog zastora.
Uostalom, dotjerat će vremenom EU tu Poljsku ''vjersku izraženost'' u svoje - EU standarde.
Dok u islamskom svijetu, a u ovom slučaju i u današnjoj Turskoj, zahvati takve vrste još uvijek nisu ni teoretski izvodivi.
pa nista onda doktore, tom logikom ni mi necemo u eu i cao... :D jerbo smo ipak opasni islamisti :D

hm... a tko je ono godinama evropi pricao islamizmu u bih... hm... hm... :D
Hocemo ukoliko relaksiramo odnose sa komsijama i susjedima. :lol: A sta nam je potrebno ciniti da bi ih relaksirali ce vrlo rado ponoviti Hafis, Mister Yes, Ali & Co.
poucen iskustvom smatram da rat i nije najbolji nacin relaksiranja odnosa, ali u duhu pluralizma spreman sam cuti i takve ideje... :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40212 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

Hafis wrote:
Alfons Kauders wrote:
Hafis wrote: Svakako, i to već dugi niz stoljeća.
Poljska se samo ''vratila svojoj kući'' nakon pada željeznog zastora.
Uostalom, dotjerat će vremenom EU tu Poljsku ''vjersku izraženost'' u svoje - EU standarde.
Dok u islamskom svijetu, a u ovom slučaju i u današnjoj Turskoj, zahvati takve vrste još uvijek nisu ni teoretski izvodivi.
pa nista onda doktore, tom logikom ni mi necemo u eu i cao... :D jerbo smo ipak opasni islamisti :D

hm... a tko je ono godinama evropi pricao islamizmu u bih... hm... hm... :D
Ne bih se složio. Iće to k'o niz ulicu. Samo polahko.

Turci su ipak tvrđi materijal. Mnogo, mnogo ranije su primili islam a na kraju krajeva i donjeli ga ovamo.
vjerovatno bi islo malcice lakse da se sve ove godine nije stvarala pogresna slika o bih, ali nebitno... :D ocito nam se nigdje ne zuri... :D uostalom postaje mi zabavno objasnjavati klijentima i kolegama kako nam zene ne hodaju uokolo kao da su krenule vrcati med... :D

turci ce se okrenuti sami sebi i regiji, EU im nece biti pretjerano bitna, i turcima i evropi je u interesu da se razvija robna razmjena, savrseni partneri, kao uostalom i rusija i kazahstan radi energije... para vrti tamo gdje burgija ne moze
User avatar
Krstan
Posts: 68
Joined: 28/03/2014 09:35

#40213 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Krstan »

Mister Yes wrote:Uputstvo za odcjepljenje nekog naroda od neke države:

1. Pokrenuti oružanu pobunu na teritoriji na kojoj si većina. Preduslov za ovo je da imaš dovoljno snage da to izvršiš a da te vladine snage ne poraze. U tu svrhu možeš koristiti pomoć iz vana kao i pomoć velikih sila ako si u mogućnosti. Cilj je primorati vladine snage na pregovore.

2. Kada se izboriš za pregovore (što znači da te vladine snage nisu uspjele poraziti) onda na tim pregovorima izboriti pod jedan teritorijalnu jedinicu (entitet) koja će biti izborna jedinica (zagarantovano učešće u vlasti na državnom nivou) i pod dva mogućnost veta na državnom nivou. Ova mogućnost veta je ključna za buduće korake.

3. Koristiti mogućnost veta za blokiranje kad god nešto nije po tvom. Na taj način primoravaš većinski narod na jednu od tri opcije:
a) podjelu zemlje
b) pokušaj većinskog naroda da ukine tvoju autonomiju koji bi naravno vodio u rat
c) prepuštanje tebi kao manjinskom narodu da praktično upravljaš državom

4. U slučaju rata kojim bi većinski narod pokušao ukinuti tvoju autonomiju i mogućnost veta, pozvati se na Deklaraciju OUN iz 1981.godine (pravo otpora nacionalnih manjina prema nedemokratskim režimima i pravo na opstanak kada je ugrožen od strane režima) čime bi stekao uslove i po međunarodnom pravu na odcjepljenje.

Dakle ključna su prva dva koraka. Ako se izboriš za mogućnost veta to je praktično to i dalje samo čekaš da većinskom narodu dojadi tvoje blokiranje. A ako mu nikada ne dojadi još bolje. Praktično kao manjina kontrolišeš državu.
O "blokadi BIH" se najčešće govori kad je riječ o evrointegracijama a kao strana koja blokira označava se Republika Srpska.U stvarnosti RS ne predstavlja smetnju pridruženju BiH EU pa ni Nato-u.RS se samo suprostavlja nastojanjima Sarajeva ili velikobošnjačke politike da se pod izgovorom potrebe prilagođavanjima uslovima ili standardima EU vrši prenos nadležnosti ili mijenja ustavno uređenje tj.slabi položaj entiteta.BiH je jedina zemlja koja je pokazala interes za priduženje EU a iz koje se prema Briselu upućuju zahtjevi da Brisel doda i nove uslove.Slično je i sa Nato-om mada za članstvo u Nato u Srpskoj ne postoji veći entuzijazam.Znamo da je uslov za Nato imovina i da bošnjačka strana ne pristaje na cjelovito rješenje pitanja tzv.državne imovine a koja se sastoji uglavnom od domova kulture i sličnih objekata nego institira da sve to pripadne državi ili "državi" za šta ne postoji nikakav rezon.
Last edited by Krstan on 31/03/2014 10:13, edited 1 time in total.
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#40214 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mister Yes »

Havatar wrote:
Mister Yes wrote:Uputstvo za odcjepljenje nekog naroda od neke države:

1. Pokrenuti oružanu pobunu na teritoriji na kojoj si većina. Preduslov za ovo je da imaš dovoljno snage da to izvršiš a da te vladine snage ne poraze. U tu svrhu možeš koristiti pomoć iz vana kao i pomoć velikih sila ako si u mogućnosti. Cilj je primorati vladine snage na pregovore.

2. Kada se izboriš za pregovore (što znači da te vladine snage nisu uspjele poraziti) onda na tim pregovorima izboriti pod jedan teritorijalnu jedinicu (entitet) koja će biti izborna jedinica (zagarantovano učešće u vlasti na državnom nivou) i pod dva mogućnost veta na državnom nivou. Ova mogućnost veta je ključna za buduće korake.

3. Koristiti mogućnost veta za blokiranje kad god nešto nije po tvom. Na taj način primoravaš većinski narod na jednu od tri opcije:
a) podjelu zemlje
b) pokušaj većinskog naroda da ukine tvoju autonomiju koji bi naravno vodio u rat
c) prepuštanje tebi kao manjinskom narodu da praktično upravljaš državom

4. U slučaju rata kojim bi većinski narod pokušao ukinuti tvoju autonomiju i mogućnost veta, pozvati se na Deklaraciju OUN iz 1981.godine (pravo otpora nacionalnih manjina prema nedemokratskim režimima i pravo na opstanak kada je ugrožen od strane režima) čime bi stekao uslove i po međunarodnom pravu na odcjepljenje.

Dakle ključna su prva dva koraka. Ako se izboriš za mogućnost veta to je praktično to i dalje samo čekaš da većinskom narodu dojadi tvoje blokiranje. A ako mu nikada ne dojadi još bolje. Praktično kao manjina kontrolišeš državu.
Naravno to ne vazi ako si ti bio agresor i cinio genocide i etnicka ciscenja
Važi, jer istorija ne igra ulogu u tim stvarima.
User avatar
djonko brajs
Posts: 242
Joined: 26/03/2014 11:21

#40215 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by djonko brajs »

nagradno pitanje: koja drzava nije nastala na genocidu?
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#40216 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Havatar »

Ne mogu oni koji su diskriminatori i agresori da se predstavljaju kao ugrozeni i da potrazuju nesto iz toga sto si naveo .
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#40217 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by daddy-kool »

Mogu, samo nemaju snage.

Tu sva priča počinje i završava.
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#40218 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mister Yes »

Krstan wrote:O "blokadi BIH" se najčešće govori kad je riječ o evrointegracijama a kao strana koja blokira označava se Republika Srpska.U stvarnosti RS ne predstavlja smetnju pridruženju BiH EU pa ni Nato-u.RS se samo suprostavlja nastojanjima Sarajeva ili velikobošnjačke politike da se pod izgovorom potrebe prilagođavanjima uslovima ili standardima EU vrši prenos nadležnosti ili mijenja ustavno uređenje tj.slabi položaj entiteta.BiH je jedina zemlja koja je pokazala interes za priduženje EU a iz koje se prema Briselu upućuju zahtjevi da Brisel doda i nove uslove.Slično je i sa Nato-om mada za članstvo u Nato u Srpskoj ne postoji veće entuzijazam.Znamo da je uslov za Nato imovina i da bošnjačka strana ne pristaje na cjelovito rješenje pitanja tzv.državne imovine a koja se sastoji uglavnom od domova kulture i sličnih objekata nego institira da sve to pripadne državi ili "državi" za šta ne postoji nikakav rezon.
Nebitno Krstane. Poenta je da RS ima mogućnost da blokira ako nešto nije po njihovom. Upravo iz tog razloga MZ prenosi nadležnosti sa entiteta na državni nivo jer to je nivo gdje RS ima kontrolu i mogućnost veta. Dodik će naravno iz predizbornih razloga pričati da je protiv toga ali realno je uvijek bio za to i to mu odgovara. Što je više nadležnosti na državnom nivou to RS može blokirati više stvari.

Da je ostalo ono stanje iz Daytona (3 člana VM itd) Bošnjaci (koji praktično kontrolišu Federaciju) ne bi imali nikakvih problema jer ih se ne bi moglo nigdje (gdje je bitno) blokirati. Ali prenosom nadležnosti na državni nivo stanje se promjenilo i moć RS-a itekako povećala. Sada mogu blokirati jako puno stvari. EU će i dalje raditi na prenosu nadležnosti na državni nivo kako bi što više oslabila uticaj Bošnjaka a pojačala uticaj Srba. Cilj je da se moć Bošnjaka svede bukvalno na 33% u što je moguće više stvari. U tom smislu će i nastaviti insistirati da se u predsjedništvo vrati legitimni predstavnik Hrvata kako bi i tu Bošnjaci imali ponovo samo 33% uticaja a ne kao sada 66%. Tek kada Bošnjaci budu efektivno svedeni na 33% vlasti u svim bitnim stvarima tek onda će BiH ući u EU. Kao zemlja u kojoj kršćani imaju praktično 66% vlasti. SIPA je već u istočnom Sarajevu a pasoši se izdaju u Banja Luci. Tako je to moj Krstane.
User avatar
Krstan
Posts: 68
Joined: 28/03/2014 09:35

#40219 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Krstan »

Havatar wrote:Ne mogu oni koji su diskriminatori i agresori da se predstavljaju kao ugrozeni i da potrazuju nesto iz toga sto si naveo .
Bošnjaci u Srpskoj jesu diskriminisani ali pozitivno diskriminisani.Dio ustava RS kojim je uređena materija položaja etničkih zajednica napisan je od pravnika OHR-a čiji je šef bio u to vrijeme tj.Visoki predstavnik Petrič Volgang inače prijatelj i kako neki kažu lobista Bošnjaka.
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#40220 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mister Yes »

Krstan wrote:
Havatar wrote:Ne mogu oni koji su diskriminatori i agresori da se predstavljaju kao ugrozeni i da potrazuju nesto iz toga sto si naveo .
Bošnjaci u Srpskoj jesu diskriminisani ali pozitivno diskriminisani.Dio ustava RS kojim je uređena materija položaja etničkih zajednica napisan je od pravnika OHR-a čiji je šef bio u to vrijeme tj.Visoki predstavnik Petrič Volgang inače prijatelj i kako neki kažu lobista Bošnjaka.
Upravo suprotno Krstane. Stvari su suprotne od onoga što ti i većina naivnih ljudi mislite. Prenošenje nadležnosti sa entiteta na državni nivo je u stvari kontra Bošnjaka a u interesu Srba. Stvari treba gledati u malo širem kontekstu.
User avatar
djonko brajs
Posts: 242
Joined: 26/03/2014 11:21

#40221 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by djonko brajs »

Mister Yes wrote:
Krstan wrote:
Havatar wrote:Ne mogu oni koji su diskriminatori i agresori da se predstavljaju kao ugrozeni i da potrazuju nesto iz toga sto si naveo .
Bošnjaci u Srpskoj jesu diskriminisani ali pozitivno diskriminisani.Dio ustava RS kojim je uređena materija položaja etničkih zajednica napisan je od pravnika OHR-a čiji je šef bio u to vrijeme tj.Visoki predstavnik Petrič Volgang inače prijatelj i kako neki kažu lobista Bošnjaka.
Upravo suprotno Krstane. Stvari su suprotne od onoga što ti i većina naivnih ljudi mislite. Prenošenje nadležnosti sa entiteta na državni nivo je u stvari kontra Bošnjaka a u interesu Srba. Stvari treba gledati u malo širem kontekstu.
baš tako. kao što je i neprihvatanje krnje jugoslavije za bošnjake bila njihova najveća greška u istoriji.
User avatar
biske
Posts: 1925
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#40222 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by biske »

155_mm wrote:
Mister Yes wrote:
zlajaBHF wrote: Ti zelis podjelu na 3 entiteta, da bi drzava bolje funkcionisala, jel tako?
Podjela na 3 entiteta bi pomogla ali vrlo malo. Puno bi više pomoglo odcjepljenje RS-a.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

pa sta se ceka?
da se hodžino samelje...

inače, dižem tri prsta za slalom koji @skijaš pravi između trolova.
jen :thumbup:
dva :thumbup:
tri :thumbup:
djonko brajs wrote:
baš tako. kao što je i neprihvatanje krnje jugoslavije za bošnjake bila njihova najveća greška u istoriji.
to nas je srbin, inače član predsjedništva sfrj iz srbih, zavalio. :D
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#40223 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mister Yes »

djonko brajs wrote: kao što je i neprihvatanje krnje jugoslavije za bošnjake bila njihova najveća greška u istoriji.
Izginulo je 100 hiljada ljudi, plus još više ranjenih, uništena privreda i ekonomija a nije se dobila nacionalna država Bošnjaka već opet država koja je pod kontrolom Srba. I biće sve više pod kontrolom Srba što se više nadležnosti prenese na državni nivo gdje Srbi imaju mogućnost veta kad god im je hurcu ćejf i gdje se gleda na paritet u svim agencijama i ministarstvima. Nije Alija đaba preferirao podjelu na 3 dijela. Ali ne dadoše dušmani sa zapada.
User avatar
djonko brajs
Posts: 242
Joined: 26/03/2014 11:21

#40224 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by djonko brajs »

jep. baš tako. al ni po jada što ne dadoše tada, nego što im bošnjaci vjeruju i sada.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40225 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

jbmt ti zivot, koliko salonaca i trolova... vise ih na sa-x forumu nego na popisu stanovnistva

sto je dobar znak, jako dobar

dok su zaista vjerovali da osovini Cho-Do ide dobro, padobranaca na forumu skoro da nije ni bilo... zadnjih nekoliko mjeseci na jednog starog forumasa na politici dolaze 2-3 novopecena padobranca

ne patmim da je ikad u zadnjih 10 godina bilo ovoliko kmechanja i zagovaranja "relaksacije" odnosa... :lol: :lol: :lol:
Locked