Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- drug_profi
- Posts: 65433
- Joined: 16/07/2012 16:00
#40201 Re: Pitamo Mehanicare ?
Oštećen pancir sajle može uzrokovati ulazak vode i smrzavanje. Ali ispravnom autu ne bi trebalo da smrzne sajla.
Također na vozilima koja već imaju određenu količinu korozije u panciru radi NEKORIŠTENJA blokiranje sajle kod ulaska i najmanje vlage je moguće.
Birvaktile na zastavinim vozilima bila je normalna stvar da ti ručna zaledi, ali to su bila takva inženjerska rješenja koja su iza ovog našeg vremena cijelo stoljeće.
Također na vozilima koja već imaju određenu količinu korozije u panciru radi NEKORIŠTENJA blokiranje sajle kod ulaska i najmanje vlage je moguće.
Birvaktile na zastavinim vozilima bila je normalna stvar da ti ručna zaledi, ali to su bila takva inženjerska rješenja koja su iza ovog našeg vremena cijelo stoljeće.
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#40202 Re: Pitamo Mehanicare ?
Aha, znači odatle potiče taj mit. Ispravna ručna neće zalediti, što sam i mislio. Nisu ta auta džabe pravljena u prošlom mileniju.drug_profi wrote: ↑15/02/2022 08:48 Oštećen pancir sajle može uzrokovati ulazak vode i smrzavanje. Ali ispravnom autu ne bi trebalo da smrzne sajla.
Također na vozilima koja već imaju određenu količinu korozije u panciru radi NEKORIŠTENJA blokiranje sajle kod ulaska i najmanje vlage je moguće.
Birvaktile na zastavinim vozilima bila je normalna stvar da ti ručna zaledi, ali to su bila takva inženjerska rješenja koja su iza ovog našeg vremena cijelo stoljeće.
- drug_profi
- Posts: 65433
- Joined: 16/07/2012 16:00
#40203 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma to se mijenjalo svakih 4-5 godina. A u međuvremenu na servisu ti mazalicom napune malo pancir.
Srećom to si mogao i sam zamijeniti ako išta znaš sa alatom.
Srećom to si mogao i sam zamijeniti ako išta znaš sa alatom.
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#40204 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sjećam se kako sam na Yugu sam popravljao mjenjač. Ono, ne možeš ubaciti u pola brzina, nikako utrefiti. Zavučem se pod auto, a sa donje strane zaštićeno samo nekim limom ispod kugle. Zategnem šaraf i mjenjač radi precizno (za Yuga). Jednom mi je (u mjestu, kod kuće) ručica mjenjača ispala i ostala u ruci, zavukao se ispod i popravio. A ler sam svako malo dotjerivao, naspem loše gorivo pa moram pojačati ler - odvijačem okrenem jedan šaraf i podesim.drug_profi wrote: ↑15/02/2022 08:55 Ma to se mijenjalo svakih 4-5 godina. A u međuvremenu na servisu ti mazalicom napune malo pancir.
Srećom to si mogao i sam zamijeniti ako išta znaš sa alatom.
- drug_profi
- Posts: 65433
- Joined: 16/07/2012 16:00
#40205 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zastava se ubila da se covjek pocne uciti. Jednosatvna rjesenja, a upoznas principe.
-
MicoBn
- Posts: 14
- Joined: 16/12/2021 07:46
#40206 Re: Pitamo Mehanicare ?
U papirima za uvezeno auto stoji datum prve registracije 07.09.2009 a broj sasije AE******.
"A" je oznaka za 2010 godinu proizvodnje sasije. Ocigledno se godine ne podudaraju...
Kako se moze registrovati auto kome sasija jos nije proizvedena?
Ili je mozda slupan pa zamijenjena sasija?
Nekad kada ga budem prodavao dodje mi covjek pita koje je god a ja se zamislim onako i kazem: paa ne znam sta bih ti rekao
"A" je oznaka za 2010 godinu proizvodnje sasije. Ocigledno se godine ne podudaraju...
Kako se moze registrovati auto kome sasija jos nije proizvedena?
Ili je mozda slupan pa zamijenjena sasija?
Nekad kada ga budem prodavao dodje mi covjek pita koje je god a ja se zamislim onako i kazem: paa ne znam sta bih ti rekao
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#40207 Re: Pitamo Mehanicare ?
reci ako si mušterija 2010. je 
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#40208 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moguce je, sto bi rekli, da je Model Year 2010.MicoBn wrote: ↑15/02/2022 13:08 U papirima za uvezeno auto stoji datum prve registracije 07.09.2009 a broj sasije AE******.
"A" je oznaka za 2010 godinu proizvodnje sasije. Ocigledno se godine ne podudaraju...
Kako se moze registrovati auto kome sasija jos nije proizvedena?
Ili je mozda slupan pa zamijenjena sasija?
Nekad kada ga budem prodavao dodje mi covjek pita koje je god a ja se zamislim onako i kazem: paa ne znam sta bih ti rekao![]()
Obicno novi modeli krecu u proizvodnju nakon godisnjih odmora od 01.09.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#40209 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne mogu da nađem postove vezano za ovo. Može li preporuka za marku amortizera za ovu moju lađu?
Cijena nebitna, bitan je kvalitet.
Cijena nebitna, bitan je kvalitet.
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#40210 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bilstein, Boge, Sachs, Monroe, Kayaba...
nastavi niz.
Znaci ipak "montizer" lupa, nije ono sto si kont'o da ti ubacuju klipove u tockove.
nastavi niz.
Znaci ipak "montizer" lupa, nije ono sto si kont'o da ti ubacuju klipove u tockove.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#40211 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zahvaljujem
Nije
To sam pomislio al mi nije imalo logike kad sam pregledao ispod auto. Evo video pa vidi, ovo kako lupka i u vožnji isto tako lupka. Haj što lupka, al i šišti ko pretis lonac
- konektovan
- Posts: 51448
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#40212 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ovo ti se Justin Timberlake negdje sakrio, i malo beatuje..black_adrian wrote: ↑15/02/2022 14:38Zahvaljujem![]()
Nije![]()
To sam pomislio al mi nije imalo logike kad sam pregledao ispod auto. Evo video pa vidi, ovo kako lupka i u vožnji isto tako lupka. Haj što lupka, al i šišti ko pretis lonac![]()
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#40213 Re: Pitamo Mehanicare ?
izgleda
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#40214 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja bi prvo isao u Unitrade i trazio Monroe OE stectrum jer oni jedini imaju 5 godina garanciju.black_adrian wrote: ↑15/02/2022 14:00 Ne mogu da nađem postove vezano za ovo. Može li preporuka za marku amortizera za ovu moju lađu?
Cijena nebitna, bitan je kvalitet.![]()
Ako ne onda bilstein ili sachs, KYB, imaju Hercegovci zastupnici.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#40215 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala ti
Raspitat ću se na raznim mjestima uključujući i te radnje pa javim ponude koje sam dobio.
Raspitat ću se na raznim mjestima uključujući i te radnje pa javim ponude koje sam dobio.
- hopi
- Posts: 7260
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#40216 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja kada sam sebi kupovao isto sam čitao koje, znam da nisu nešto Monroe hvalili.
Ma kraju sam uzeo meyle, šta ja znam amortizer ko amortizer radi jebat ga, mada prosječan vozač na prosječnom autu mislim da neće primijetiti neku razlikuu vožnji.
Ma kraju sam uzeo meyle, šta ja znam amortizer ko amortizer radi jebat ga, mada prosječan vozač na prosječnom autu mislim da neće primijetiti neku razlikuu vožnji.
-
noviclan
- Posts: 15024
- Joined: 31/10/2013 06:48
#40217 Re: Pitamo Mehanicare ?
http://avanti.ba/product/sprej-za-cisce ... ra-cc-220/
DIY
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#40218 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo nek nije neki koji će propasti za 3 mjeseca
Ma nek ima garancije kakve i nek ne lupka više meni dosta. Doduše, ne osjete se rupe, tj. ne izbija bubrege al džaba kad lupka u vožnji, ne mogu to slušati.
-
noviclan
- Posts: 15024
- Joined: 31/10/2013 06:48
#40219 Re: Pitamo Mehanicare ?
Za ovih nasih puteva ne bi trebalo biti garancije, sto gledas ima li koja rupa sto gledas na kilometar sat zbog radarablack_adrian wrote: ↑15/02/2022 18:39Samo nek nije neki koji će propasti za 3 mjeseca![]()
Ma nek ima garancije kakve i nek ne lupka više meni dosta. Doduše, ne osjete se rupe, tj. ne izbija bubrege al džaba kad lupka u vožnji, ne mogu to slušati.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#40220 Re: Pitamo Mehanicare ?
Očekivao sam da će kad tad prolupati, ipak auto na satu ima haman 300.000km, a ja ga po ovim našim putevima vozim već 30-40 hiljada.
Ja sam prezadovoljan generalno. Ipak je tu bilo natovarenih vožnji, puteva loših, pa ne treba ništa drugo nego napravit krug kroz grad.
Ja sam prezadovoljan generalno. Ipak je tu bilo natovarenih vožnji, puteva loših, pa ne treba ništa drugo nego napravit krug kroz grad.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#40221 Re: Pitamo Mehanicare ?
javi nam je li OEM(prva ugradnja) amortizer na autu bio, cisto sumnjam al etoblack_adrian wrote: ↑15/02/2022 19:43 Očekivao sam da će kad tad prolupati, ipak auto na satu ima haman 300.000km, a ja ga po ovim našim putevima vozim već 30-40 hiljada.
Ja sam prezadovoljan generalno. Ipak je tu bilo natovarenih vožnji, puteva loših, pa ne treba ništa drugo nego napravit krug kroz grad.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#40223 Re: Pitamo Mehanicare ?
normalno da je oem ,to nikad ne ode na passatu nit se ikad mijenja 
- mk ultra
- Posts: 24035
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#40224 Re: Pitamo Mehanicare ?
Eki montizere mijenja
Sad kad stavi žuti bilstein ima u svakoj krivini 0.1s
Sad kad stavi žuti bilstein ima u svakoj krivini 0.1s
- konektovan
- Posts: 51448
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#40225 Re: Pitamo Mehanicare ?
A što ne bi mogli biti originali???
