Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#40176 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ali Kemal »

sanjin_1 wrote:Naziv "genocidaši" nije proizvod Bošnjaka već Međunarodnog Suda pravde koji je srpsko vojno političko rukovodstvo osudio za zločin genocida. Uzimajući u obzir da se radili o legitimnim i legalnim /demokratski izabranim) predstavnicima srpskog naroda u BiH, epitet "genocidaši" sasvim je mjerodavan.
Ako je tako, ja samo ne razumijem zelju za zajednickim zivotom sa "genocidasima".
Vidis li apsurdnost i nakaradnost svojih stavova?
sanjin_1
Posts: 1430
Joined: 09/02/2014 14:44

#40177 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sanjin_1 »

Fascinatna je doza apsurda koja se provlači ovom diskusijom na nekolike predhodne stranice.

Pojedinci, "zabrinuti Bošnjaci" i "kosmopolitiski Bosanci", ubiše se vrteći tezu podjele koju opisuju konstatno ponavljaući tri rečenice u različitim intervalima.

Kada ih forumšai tipa "Skijaš", "155_" "Zlaja" itd.. dovedu pred svršen čin, slijedi jeftin pokušaj relativizacije i plitak pokušaj omalovažavanja sugovornika.

Kada ni to nema prolaza, slijedi jalov pokušaj spina i petljanje u vlastite teze.
Pa tako imamo "Mr. Yes-a" koji u jednom postu tvrdi da je sasvim uredu dijeliti državu za dobrobit naroda da bi u u sljedećm postu tvrdio kako je nebitno šta Hrvati središnje Bosne žele.I slične gluposti....
Ili trolere iz genocidnog entiteta koji bi željli da se oslobode zločinačkog žiga koji će im ostati utisnut za naredna nekolika stoljeća.

I tako u krug...

Draga gospodo troleri, "zabrinuti Bošnjaci" i "kosmopolite Bosanci", nemojte trošiti vrijeme uludo. Bosna i Hercegovina je postojala, postoji i postojat će. Da li će postojati sa vama ili bez vas, jedino je pitanje na koje vi možete dati odgovor. O svemu drugom odlučuju ili svi građani ove zemlje (ukoliko želite građanski koncept) ili narod koji čini nadpolovičnu većinu stanovništva (u ovom slučaju Bošnjaci, naravno ukoliko želite etnički koncept)...sve u svemu, do vas je.
Nadam se da vas ne trebam podsjećati da vam vrijeme curi (naravno ovim podsjećanjem ne želim da iniciram nove napade frustracije niti da ukazujem na vašu očiglednu nemoć, ali smatram da je zaista fer da vas podsjetim da je drugo poluvrijeme već dobro poodmaklo, Bošnjaci i dalje vode 3:0 a vi još uvjek niste prešli protivnički centar).
Dakle samo vas čudo može spasiti već sasvim sigurnog poraza.
Last edited by sanjin_1 on 30/03/2014 15:53, edited 1 time in total.
sanjin_1
Posts: 1430
Joined: 09/02/2014 14:44

#40178 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sanjin_1 »

Ali Kemal wrote:
sanjin_1 wrote:Naziv "genocidaši" nije proizvod Bošnjaka već Međunarodnog Suda pravde koji je srpsko vojno političko rukovodstvo osudio za zločin genocida. Uzimajući u obzir da se radili o legitimnim i legalnim /demokratski izabranim) predstavnicima srpskog naroda u BiH, epitet "genocidaši" sasvim je mjerodavan.
Ako je tako, ja samo ne razumijem zelju za zajednickim zivotom sa "genocidasima".
Vidis li apsurdnost i nakaradnost svojih stavova?
Koju želju i gdje je vidiš?
sanjin_1
Posts: 1430
Joined: 09/02/2014 14:44

#40179 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sanjin_1 »

zlajaBHF wrote:
djonko brajs wrote:
Ali Kemal wrote:
Ja vidis ne razumijem upornost da se svi oni koji ne dijele misljenje vecine pokusavaju diskreditovati ne cinjenicama, nego davanjem ovakvih i slicnih kvalifikacija.
Drzava u totalnom qurzu i normalno je da postoje ljudi kojima je to vazno i koji se ne slazu sa rahat patnjom.
Normalno je da postoje ljudi kojima nacionalno nije na prvom mjestu, nego prije svega njegova najuza familija, kako oni zivie, da li njegova djeca imaju buducnost, sta moze da zaposli ljude, da zive dostojno, da penzioneri ne kopaju po kontejnerima itd
Meni nije normalno da postoje ljudi koji prebrojavaju djecu po skolama, pogotovu sto ta djeca nemaju nikakvu buducnost, plus ih odgajaju da mrze onu drugu djecu.
bolesnici. svako kome je bitan "narod" ili "drzava" zbog naroda ili drzave a ne zbog lakseg zivota je mentalno poremecen.
Znaci ovi sto zele podjelu i zbog tog koce napredak drzave su svi bolesnici ?? :roll:
:thumbup:
User avatar
djonko brajs
Posts: 242
Joined: 26/03/2014 11:21

#40180 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by djonko brajs »

sanjin_1 wrote: Znaci ovi sto zele podjelu i zbog tog koce napredak drzave su svi bolesnici ?? :roll:
:thumbup:[/quote]

i to je tacno i ne iskljucuje jedno drugo.

prvo su bolesnici bili slovenci, hrvati i albanci sto hoce raspad sfrj. pa su bolesnici bili bosnjaci sto nece u krnju jugoslaviju. pa su bolesnici bili srbi i hrvati sto nece u bosnu. i na kraju su bolesnici bosnjaci koji hoce 100% bih umjesto samo tamo gdje su vecina.

u momentu kad si poceo dizati zidove među jugoslovenskim narodima otvrila se pandorina kutija, a bosna nije nista svetija niti bogom dana od drugih drzava koje su bile na ovim prostorima. ako to mislis onda si fasista.

sada se cilkus moze prekinuti podjelom, ali ne lezi vraze, uvijek ce biti neko ko ce sa strane da profitira, citaj mz.
sanjin_1
Posts: 1430
Joined: 09/02/2014 14:44

#40181 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sanjin_1 »

djonko brajs wrote: i to je tacno i ne iskljucuje jedno drugo.

prvo su bolesnici bili slovenci, hrvati i albanci sto hoce raspad sfrj. pa su bolesnici bili bosnjaci sto nece u krnju jugoslaviju. pa su bolesnici bili srbi i hrvati sto nece u bosnu. i na kraju su bolesnici bosnjaci koji hoce 100% bih umjesto samo tamo gdje su vecina.

u momentu kad si poceo dizati zidove među jugoslovenskim narodima otvrila se pandorina kutija, a bosna nije nista svetija niti bogom dana od drugih drzava koje su bile na ovim prostorima. ako to mislis onda si fasista.

sada se cilkus moze prekinuti podjelom, ali ne lezi vraze, uvijek ce biti neko ko ce sa strane da profitira, citaj mz.
Šta misliš da se napokon opredjelite koju teze želite zastupati ?
Sve u svemu, paralele između Bosne i Hercegovine i bivše Jugoslavije ne postoje.
ako postoje molio bih da mi se ukaže na mirovni sporazum (a la Dayton) kojim su zaustavljena ratna dejstva u bivšoj državi a njeno unutrašnje uređenje modifikovano kreiranjem entiteta?

Tek sada primejtih ovo o "fašisti" i "državi" pa dok mi nije promaklo...

Ovako, fašista je onaj ko počini zločin genocida, etničkog čišćenja, udruženog zločinačkog poduhvata a onda na osnovu istih traži "pravednu" etničku podjelu države. Dakle, pronađi se na kojoj si strani.

Hvala unaprijed.
Last edited by sanjin_1 on 30/03/2014 16:15, edited 1 time in total.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#40182 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by oakville »

Ali Kemal wrote:
sanjin_1 wrote:Naziv "genocidaši" nije proizvod Bošnjaka već Međunarodnog Suda pravde koji je srpsko vojno političko rukovodstvo osudio za zločin genocida. Uzimajući u obzir da se radili o legitimnim i legalnim /demokratski izabranim) predstavnicima srpskog naroda u BiH, epitet "genocidaši" sasvim je mjerodavan.
Ako je tako, ja samo ne razumijem zelju za zajednickim zivotom sa "genocidasima".
Vidis li apsurdnost i nakaradnost svojih stavova?
Šta fali zajedničkom životu s onima za koje je potvrđeno da su demokratski glasali za izvršenje genodica i zločina nad svojim školskim drugovima i komšijama? Pa odgovor je ništa, jer se saznalo kakvi su to ljudi a najvažnije što se saznalo je da su spremni na zločine kad iza sebe imaju novac i silu, kad ostanu sami onda samo mogu pričati preko ograde i derati se preko TVa - a zato je sposoban svaki idiot. Dakle apsolutno ništa tu ne smeta, imamo nemoćne glasače i izvršioce zločina koji više nemaju resursa za tako nešto. Naravno niko im neće ispirati mozak, svako je onakav kakav jeste i ne treba ga mijenjati niti ga ubjeđivati da bude drugačiji.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#40183 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zlajaBHF »

djonko brajs wrote:
sanjin_1 wrote: Znaci ovi sto zele podjelu i zbog tog koce napredak drzave su svi bolesnici ?? :roll:
:thumbup:
i to je tacno i ne iskljucuje jedno drugo.

prvo su bolesnici bili slovenci, hrvati i albanci sto hoce raspad sfrj. pa su bolesnici bili bosnjaci sto nece u krnju jugoslaviju. pa su bolesnici bili srbi i hrvati sto nece u bosnu. i na kraju su bolesnici bosnjaci koji hoce 100% bih umjesto samo tamo gdje su vecina.

u momentu kad si poceo dizati zidove među jugoslovenskim narodima otvrila se pandorina kutija, a bosna nije nista svetija niti bogom dana od drugih drzava koje su bile na ovim prostorima. ako to mislis onda si fasista.

sada se cilkus moze prekinuti podjelom, ali ne lezi vraze, uvijek ce biti neko ko ce sa strane da profitira, citaj mz.[/quote]

Podjele na nasim prostorima su gotove.
Ko zeli zivjeti u srpskoj nacionalnoj drzavi, ima priliku za to.
Ko zeli zivjeti u hrvatskoj nacionalnoj drzavi, ima priliku za to.
Ko zeli zivjeti u drzavi koja je visenacionalna, ima priliku i za to.

Znaci ne moze niko reci da nema izbora.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#40184 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by oakville »

Basvod wrote:
155_mm wrote:
Basvod wrote:Pa nista. Red je onda da Bosnjaci druga dva naroda privole na suzivot sa njima.
Bosnjaci, sad ce, 20 godina na tom planu nista nisu radili vec su gledali u pravcu MZ i smisljali sto gore nazive i smicalice za druga dva naroda.
Kakav je to plan zajednickog zivota meni nije jasno. Vrijeme je da Bosnjaci malo sjednu sami sa sobom i da vide kako su to zamislili da zive i grade svoju buducnost sa Srbima i Hrvatima.
pa zar nije dovoljno da osobi iz jednog od ta dva naroda koja pominjes koja je za vrijeme rata imala 14 godina placaju vojnu pemziju u cinu general-bojovnika. pa sta jos treba da rade? neka muzicka zelja?
ili evo opet su spremni da pomognu mostarski aluminij sa strujom. iako bi svaki normalan covjek svaku firmu sa takvom politikom kao sto je aluminij automatski zatvorio pa makar se i radilo o tvornici djecije hrane.
Malo je kume.
Mislio sam na konkretnije primjere iskazivanja ljubavi prema svojim komsijama i predmetima interesovanja oko suzivota i multikulture kojom se pojedini toboze ponose. Npr. da jedno jutro ustanem i vidim kako su Bosnjaci okitili Ferhadiju sve u srpskim i hrvatskim zastavama. Iz ljubavi prema komsijama. Taj simbolicni cin bi vjerujem malo otkravio srca istih.
:lol: :lol: :lol: A što će nam taj "suživot"? Neka se komšije okrenu prema svojim matičnim državama, jer su u ovoj očigledno slučajno rođeni i planirani kao topovsko - ekonomsko meso koje treba da omogući svojim matičnim državama vođenje rata i/ili švercanje. Prema tome, ne treba gubiti vrijeme na to, jer se time ništa ne dobija.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#40185 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by oakville »

samton wrote:
djonko brajs wrote:
sanjin_1 wrote: Znaci ovi sto zele podjelu i zbog tog koce napredak drzave su svi bolesnici ?? :roll:
:thumbup:


i to je tacno i ne iskljucuje jedno drugo.

prvo su bolesnici bili slovenci, hrvati i albanci sto hoce raspad sfrj. pa su bolesnici bili bosnjaci sto nece u krnju jugoslaviju. pa su bolesnici bili srbi i hrvati sto nece u bosnu. i na kraju su bolesnici bosnjaci koji hoce 100% bih umjesto samo tamo gdje su vecina.

u momentu kad si poceo dizati zidove među jugoslovenskim narodima otvrila se pandorina kutija, a bosna nije nista svetija niti bogom dana od drugih drzava koje su bile na ovim prostorima. ako to mislis onda si fasista.

sada se cilkus moze prekinuti podjelom, ali ne lezi vraze, uvijek ce biti neko ko ce sa strane da profitira, citaj mz.

Porediti komunisticku uniju Jugoslaviju koja je unutar sebe imala jedinice sa tacno poznatim granicama koje su tokom formiranja unjele u tu uniju, sa jednom Bosnom i Hercegovinom gdje se sa sigurnoscu ne zna ni gdje zavrsava Bosna, a pocinje Hercegovina, boze sacuvaj kakvih sve idiota ima?

Srbi i Hrvati koji nece Bosnu i koji je nastoje razvaliti, jesu bolesnici, jer oni nemaju taj luksuz kao ni Bosnjaci da biraju hoce li ili nece biti u Bosni iz prostog razloga sto nemaju licno u svom eksluzivnom vlasnistvu nijedan pedalj BiH, prema tome, ne mozes prodavati stan u kojem si postanar. Mozes sebi naci novi postanarski stan, medjutim prodati onaj koji iznajmljujes, ne mozes.

Zato se tu postavlja lazna dilema da Bosnjaci, Srbi i Hrvati imaju luksuz izbora sto se tice Bosne. Bojim se da nemaju.

Kad bi svako prije rodjenja od Bosnjaka, Srba i Hrvata imao carobni stapic prije rodjenja u kojem bi mogao birati da ima Bosnu samostalno ili da bude rodjen u multikulti Bosni, svi bi izabrali samo svoju Bosnu.

Medjutim carobnog stapica nema i svu su rodjeni u multikulti Bosnu koju kao kolektiviteti posjeduju, medjutim nemaju eksluzivno samo njihovo vlasnistvo nad tom teritorijom i drzavom, prema tome, nemaju Srbi, Hrvati i Bosnjaci u opste pravo na taj izbor da hoce ili nece Bosnu.

Mogu otici zivjeti na neko drugo mjesto ako im se ne svidja Bosna, ali to je sve. Ne mozes uzeti nesto sto nije samo tvoje i nositi ga sa sobom bez pitanja ostalih. Svi moraju dati pristanak da bi mogao bilo sta u BiH.

Prema tome, nebitno je da li Bosnjaci, Srbi i Hrvati zele zivjeti zajedno ili ne, MORAJU!
Ne moraju navedeni ništa, pogotovo ne živjeti zajedno. Mogućnost izbora postoji i to :
srbi i hrvati - matične države, zapad, ili bosna
bošnjaci - bosna ili zapad.

Povećanje broja mogućih izbora utiče na lakoću izbora. Ništa se ne mora.
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#40186 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Basvod »

samton wrote:Da bi mogao imati luksuz biranja s kim ces zivjeti u jednoj drzavi i da li zelis ili ne tu drzavu, moras samostalno posjedovati tu drzavu.

Znaci moze Svabo zeliti ili ne Njemacku, moze Englez zeliti ili ne Englesku, moze Srbin zeliti ili ne beogradski pasaluk, NE MOZE Bosnjak, Srbin i Hrvat zeliti ili ne Bosnu, nego je MORA zeliti!

Zasto? Oni gore posjeduju samostalno svoje drzave, a Bosnjaci, Srbi i Hrvati ne! Za svaku odluku u Engleskoj je dovoljan engleski pristanak, za svaku odluku u Bosni, POTREBAN je pristanak svih.

Niko od njih ne zeli zivjeti sa drugima, prema tome tu stvar nije novost, poenta je ta da su jedno zelje i snovi, a drugo kruta realnost, Bosnjaci, Srbi i Hrvati Bosne nemaju taj luksuz za samostalne zelje sto se tice Bosne. Tu u svakom pogledu i za svaku odluku koja se tice Bosne, mora postojati konsenzus, inace nema priznanja Kosova, Radmanovic uvali veto i djaba sto Izetbegovic i Komsic bi priznali prvi Kosovo, nema konsenzusa. Boli kurac Radmanovica sta Komsic i Izetbegovic misle o tome.

Prema tome, koga boli kurac od Bosnjaka zele li Srbi Bosnu ili ne? Evo recimo mene licno, mene boli kurac za srpsko misljenje u opste o tome. Trpite i sutite, kao i ostali. Mislite da je meni lako trpiti i gledati sve one silne ubice i Hanibale Lectore srpske? Ko me pita za moje zelje?
Ziva istina.
Samo uz to treba shvatiti da ljudko bice nije zadovoljno sa necim sto MORA i gledace kako da se rijesi pritiska. Ne moze se nista postici nad silu ili pod moranje. Zato je BiH nesrecna zemlja.
A da ne spominjem pokusaje multietnicara da usminkaju nesto sto se MORA. :-)
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#40187 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by oakville »

Ne moraju navedeni ništa, kad im je pružen izbor da uživaju u blagodetima zapada i/ili života sa sunarodnicima bez pritiska i moranja u matičnoj im domovini. Ono "moranje BiH" su pokušali da sasjeku, sjećaš se toga, tako što su ubijali i silovali ko Hutui onako masovno, a i tada su rekli da eto "moraju da ubijaju." I opet im sve džabe, opet nešto moraju - pa zar su tolika klanja uzalud bila? :D
User avatar
ILVIIR
Posts: 1347
Joined: 23/01/2014 21:13

#40188 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ILVIIR »

Mister Yes wrote:
zlajaBHF wrote: Ti zelis podjelu na 3 entiteta, da bi drzava bolje funkcionisala, jel tako?
Podjela na 3 entiteta bi pomogla ali vrlo malo. Puno bi više pomoglo odcjepljenje RS-a.
znaci ipak se krije neki srbin iza ovog profila. sve nesto cekam kakav kroatizam, kad ono uzalud.

dobro da smo i to vise razjasnili!
User avatar
ILVIIR
Posts: 1347
Joined: 23/01/2014 21:13

#40189 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ILVIIR »

Mister Yes wrote:
155_mm wrote:@mister yes a sto tebi toliko gori pod nogama da se bosna sto prije podijeli po vec po tebi pravednim dejtonskim razgranicenjem?
mislim sto zuriti toliko, za podijelu nikad nije kasno.
Star sam i onemoćao. A nisam tip koji voli da ostavlja probleme potomcima ako ih možemo mi sami riješiti.
hvala Bogu pa su ovavki "politicki ekscentricari" pojedinci, a jos vise hvala Bogu sto su stari i nemocni :P
User avatar
ILVIIR
Posts: 1347
Joined: 23/01/2014 21:13

#40190 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ILVIIR »

Mister Yes wrote:
zlajaBHF wrote:
djonko brajs wrote:
ili ces ziviti u bizarnom svijetu skijaša kome je vaznije da grb nekog grada nema etnicki predznak nego kako ljudi zive.
A zasto bi to ljudi bolje zivjeli u slucaju podjele?
Evo recimo RS se odcjepi. Ko bi onda nas blokirao da uđemo u EU i NATO? Ako se RS odcjepi nema više problema Sejdić-Finci (jer nema više ni tročlanog predsjedništva a za Federaciju se predsjednik bira indirektno) a nema ni problema vojne i državne imovine. Sve riješeno i ulazimo u EU i NATO. A valjda se slažeš da bi bolje živjeli ako uđemo u EU i NATO? RS će svakako za nama u EU tako da neće biti ni granica. Ljepota zar ne? :-D
a sto onda nece tursku da prime u EU?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40191 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

Kako će je primiti kada će za desetak godina biti islamska država tip-top.
Tko bi onda slijerdeći član bio? Iran, ili Sirija?
User avatar
ILVIIR
Posts: 1347
Joined: 23/01/2014 21:13

#40192 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ILVIIR »

Ali Kemal wrote:
ILVIIR wrote:da se nisi slucajno udao za hrvaticu hercegovku?

to bi objasnilo tvoju upornost..
Ja vidis ne razumijem upornost da se svi oni koji ne dijele misljenje vecine pokusavaju diskreditovati ne cinjenicama, nego davanjem ovakvih i slicnih kvalifikacija.
Drzava u totalnom qurzu i normalno je da postoje ljudi kojima je to vazno i koji se ne slazu sa rahat patnjom.
Normalno je da postoje ljudi kojima nacionalno nije na prvom mjestu, nego prije svega njegova najuza familija, kako oni zivie, da li njegova djeca imaju buducnost, sta moze da zaposli ljude, da zive dostojno, da penzioneri ne kopaju po kontejnerima itd
Meni nije normalno da postoje ljudi koji prebrojavaju djecu po skolama, pogotovu sto ta djeca nemaju nikakvu buducnost, plus ih odgajaju da mrze onu drugu djecu.
ne znam sta se ti opet javljas. zar tebe nismo vec razotkrili kroz tvoje kroatizme.. ili sam od silnih, laznih profila vec nesto i ja pobrkao.. nebitan si totalno, kao i tvoje djetinjasto ulizavanja pojedinim konvertitima ovdje na forumu!

ipak moram priznati da se slazem sa ovim boldanim. upravo je to i kod mene najbitnije.

sad imamo stanje rahat patnje, tu se uglavnom slazemo svi, samo sto ti ne kontas, da bi podjelom izgubio i to RAHAT od patnje, pa bi nam svima ostala samo patnja!!!
User avatar
ILVIIR
Posts: 1347
Joined: 23/01/2014 21:13

#40193 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ILVIIR »

zlajaBHF wrote:
djonko brajs wrote:
Ali Kemal wrote: Ja vidis ne razumijem upornost da se svi oni koji ne dijele misljenje vecine pokusavaju diskreditovati ne cinjenicama, nego davanjem ovakvih i slicnih kvalifikacija.
Drzava u totalnom qurzu i normalno je da postoje ljudi kojima je to vazno i koji se ne slazu sa rahat patnjom.
Normalno je da postoje ljudi kojima nacionalno nije na prvom mjestu, nego prije svega njegova najuza familija, kako oni zivie, da li njegova djeca imaju buducnost, sta moze da zaposli ljude, da zive dostojno, da penzioneri ne kopaju po kontejnerima itd
Meni nije normalno da postoje ljudi koji prebrojavaju djecu po skolama, pogotovu sto ta djeca nemaju nikakvu buducnost, plus ih odgajaju da mrze onu drugu djecu.
bolesnici. svako kome je bitan "narod" ili "drzava" zbog naroda ili drzave a ne zbog lakseg zivota je mentalno poremecen.
Znaci ovi sto zele podjelu i zbog tog koce napredak drzave su svi bolesnici ?? :roll:
fantastican i jedino istinit odgovor!
dert
Posts: 6570
Joined: 28/09/2011 07:35
Location: dert

#40194 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dert »

Ali Kemal wrote:
dert wrote:Hajde ti jaro isprobaj to sa svojom familijom.Izdijelite, podijelite, tarabe izmedju vas postavite i onda nam napisi kako to fercera.Ako sve bude ok pa da i mi probamo :koluta:
Nema potrebe, vjerujem jaro da si se i ti podijelio u svojoj familiji, jer familije koje se podjele obicno ferceraju najbolje.
Dao si odlican primjer. :thumbup:

Kako ti i slicni tebi sve izokrenete :shock: hmmmmmmmmmmmmm
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#40195 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 512MB »

Hallo padobranci, o cemu vi?

Zna se gdje i kako se pregovara o "podjeli" BiH. Bosnjaci nemaju izbora, pa vi gledajte...
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#40196 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 512MB »

Hafis wrote:Kako će je primiti kada će za desetak godina biti islamska država tip-top.
Tko bi onda slijerdeći član bio? Iran, ili Sirija?
Sta mislis koliki je procenat Muslimana trenutno u EU?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#40197 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

Zavisi od procjenitelja. Ako gledam likove koji se vrte u europskoj politici, kulturi, filmu, glazbi, sportu, književnosti, rekao bih da ih nema ni 0,0001%.
Ipak, obzirom na veliku imigraciju, vjerojatno ih ima 5, 10, 15, 20, a ima ih ovdje pa će bubnuti i 50%, pa i više. Ja se stvarno nisam tim zamarao.
Ali to opet nema nikave veze na centre moći koji odlučuju u Briselu.
Jedno je primiti azilante iz islamskih zemalja, a drugo je primiti državu s nekoliko desetina milijuna stanovnika koja polako napušta ataturkov pristup i lagano klizi k vjerskom, što je pomeni kao ordiniranom agnostiku korak unazad.
A znaš i sam da u Europi vjera posustaje i gubi bitku s globalizmom. i da prime jednu takvu državu...teško, nemoguće.
A plus toga još stotinu drugih srvari...Kurdi, sjeverni Cipar, nemirno susjedstvo. Maksimium koji će imati to će biti ''specijalni odnosi'' i tapšanje po ramenima od Amera.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#40198 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by daddy-kool »

Hafis wrote:Kako će je primiti kada će za desetak godina biti islamska država tip-top.
Tko bi onda slijerdeći član bio? Iran, ili Sirija?
U kojem smislu islamska država?
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#40199 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by daddy-kool »

Hafis wrote:Jedno je primiti azilante iz islamskih zemalja, a drugo je primiti državu s nekoliko desetina milijuna stanovnika koja polako napušta ataturkov pristup i lagano klizi k vjerskom, što je pomeni kao ordiniranom agnostiku korak unazad.
A znaš i sam da u Europi vjera posustaje i gubi bitku s globalizmom. i da prime jednu takvu državu...teško, nemoguće.
Kao što su na primjer primili Poljsku, gdje je vjera takođe vrlo izražena.
User avatar
Krstan
Posts: 68
Joined: 28/03/2014 09:35

#40200 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Krstan »

daddy-kool wrote:
Hafis wrote:Jedno je primiti azilante iz islamskih zemalja, a drugo je primiti državu s nekoliko desetina milijuna stanovnika koja polako napušta ataturkov pristup i lagano klizi k vjerskom, što je pomeni kao ordiniranom agnostiku korak unazad.
A znaš i sam da u Europi vjera posustaje i gubi bitku s globalizmom. i da prime jednu takvu državu...teško, nemoguće.
Kao što su na primjer primili Poljsku, gdje je vjera takođe vrlo izražena.
Samo što je Poljska za razliku od Turske i geografski u Evropi :mrgreen:
Locked