Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#40151 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by daddy-kool »

Basvod wrote: Kakav je to plan zajednickog zivota meni nije jasno. Vrijeme je da Bosnjaci malo sjednu sami sa sobom i da vide kako su to zamislili da zive i grade svoju buducnost sa Srbima i Hrvatima.
Isti onaj kao u USA po kojem crnci, bijelci, meksikanci, kinezi, indijanci i drugi žive jedni pored drugih u istoj državi.
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#40152 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Basvod »

daddy-kool wrote:
Basvod wrote: Kakav je to plan zajednickog zivota meni nije jasno. Vrijeme je da Bosnjaci malo sjednu sami sa sobom i da vide kako su to zamislili da zive i grade svoju buducnost sa Srbima i Hrvatima.
Isti onaj kao u USA po kojem crnci, bijelci, meksikanci, kinezi, indijanci i drugi žive jedni pored drugih u istoj državi.
Super. Odlican plan samo graska u realizaciji.
Zato kazem da je vrijeme za svebosnjacki tajni sastanak i davanje otkaza pojedincima koji su predlozili nazivanje Srba genicidasima, uvaljivanje Zlatnog ljiljana Hrvatima i sl. Vrijeme je za izliv bosnjacke ljubavi prema svojim komsijama.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#40153 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zlajaBHF »

Mislim da su Bosnjaci uradili mnogo na tome da privole druge na suzivot, tako sto nisu sistematski provodili etnicko ciscenje tokom rata, nisu sistematki unistavali kulturno nasljedje drugih naroda, nisu sistematski zastrasivali stanovnike drugih nacionalnosti nakon rata, u svemu pokusavaju potencirati zajednicke vrijednosti. Nisu nazvali firme, skole, gradove sa prefiksom Bosnjacki. Nisu izljepili ulice gradova i sela svojim bosnjackim ili muslimansim zastavama....Ako negdje i vidis zastavu, to ce biti zajednicka, u kojoj bi se svi trebali vidjeti. U najvecem gradu gdje Bosnajci imaju vecinu je gradonacelnik pripadnik drugog naroda.

Kad bi drugi bili 50% kao Bosnjaci, nebi imali ovoliko mrznje i problema, koliko ih imamo danas.
User avatar
casica
Posts: 204
Joined: 20/10/2013 21:06

#40154 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by casica »

Basvod wrote:
Kakav je to plan zajednickog zivota meni nije jasno. Vrijeme je da Bosnjaci malo sjednu sami sa sobom i da vide kako su to zamislili da zive i grade svoju buducnost sa Srbima i Hrvatima.
Nema plana. Ne postoji probosanski političar koji će vam potpisti tapiju za dalje podjele. Šta srpska i hrvatska politika misli i planira sa Bosnom vidjeli smo i vidimo u posljednjih 25 godina (rane još krvare, naročito one na leđima). Nikad više neće doći ni do kakve promjene ustava na štetu bosanskohercegovačke politike. Možete kmečati, podvaljivati, lobirati po svijetu, pisati po forumu :lol: , ....elem, kad nestane i korjenja koje ćemo svi zajedno jesti, možda pođete drukčije razmišljati.
Kad u BiH bude dobro Bosancima i Hercegovcima tad će biti dobro i Srbima i Hrvatima I Bošnjacima.

Šuti i trpi :mrgreen:nema nikakve privole :mrgreen:
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#40155 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 155_mm »

Basvod wrote:Pa nista. Red je onda da Bosnjaci druga dva naroda privole na suzivot sa njima.
Bosnjaci, sad ce, 20 godina na tom planu nista nisu radili vec su gledali u pravcu MZ i smisljali sto gore nazive i smicalice za druga dva naroda.
Kakav je to plan zajednickog zivota meni nije jasno. Vrijeme je da Bosnjaci malo sjednu sami sa sobom i da vide kako su to zamislili da zive i grade svoju buducnost sa Srbima i Hrvatima.
pa zar nije dovoljno da osobi iz jednog od ta dva naroda koja pominjes koja je za vrijeme rata imala 14 godina placaju vojnu pemziju u cinu general-bojovnika. pa sta jos treba da rade? neka muzicka zelja?
ili evo opet su spremni da pomognu mostarski aluminij sa strujom. iako bi svaki normalan covjek svaku firmu sa takvom politikom kao sto je aluminij automatski zatvorio pa makar se i radilo o tvornici djecije hrane.
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#40156 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Basvod »

155_mm wrote:
Basvod wrote:Pa nista. Red je onda da Bosnjaci druga dva naroda privole na suzivot sa njima.
Bosnjaci, sad ce, 20 godina na tom planu nista nisu radili vec su gledali u pravcu MZ i smisljali sto gore nazive i smicalice za druga dva naroda.
Kakav je to plan zajednickog zivota meni nije jasno. Vrijeme je da Bosnjaci malo sjednu sami sa sobom i da vide kako su to zamislili da zive i grade svoju buducnost sa Srbima i Hrvatima.
pa zar nije dovoljno da osobi iz jednog od ta dva naroda koja pominjes koja je za vrijeme rata imala 14 godina placaju vojnu pemziju u cinu general-bojovnika. pa sta jos treba da rade? neka muzicka zelja?
ili evo opet su spremni da pomognu mostarski aluminij sa strujom. iako bi svaki normalan covjek svaku firmu sa takvom politikom kao sto je aluminij automatski zatvorio pa makar se i radilo o tvornici djecije hrane.
Malo je kume.
Mislio sam na konkretnije primjere iskazivanja ljubavi prema svojim komsijama i predmetima interesovanja oko suzivota i multikulture kojom se pojedini toboze ponose. Npr. da jedno jutro ustanem i vidim kako su Bosnjaci okitili Ferhadiju sve u srpskim i hrvatskim zastavama. Iz ljubavi prema komsijama. Taj simbolicni cin bi vjerujem malo otkravio srca istih.
User avatar
manolito1
Posts: 11
Joined: 23/03/2014 14:19

#40157 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by manolito1 »

Mister Yes wrote:
zlajaBHF wrote:
djonko brajs wrote:
ili ces ziviti u bizarnom svijetu skijaša kome je vaznije da grb nekog grada nema etnicki predznak nego kako ljudi zive.
A zasto bi to ljudi bolje zivjeli u slucaju podjele?
Evo recimo RS se odcjepi. Ko bi onda nas blokirao da uđemo u EU i NATO? Ako se RS odcjepi nema više problema Sejdić-Finci (jer nema više ni tročlanog predsjedništva a za Federaciju se predsjednik bira indirektno) a nema ni problema vojne i državne imovine. Sve riješeno i ulazimo u EU i NATO. A valjda se slažeš da bi bolje živjeli ako uđemo u EU i NATO? RS će svakako za nama u EU tako da neće biti ni granica. Ljepota zar ne? :-D
evo da ukinemo PC pa da nikad ne udjemo u EU i NATO i da zivimo najbolje
User avatar
manolito1
Posts: 11
Joined: 23/03/2014 14:19

#40158 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by manolito1 »

Basvod wrote:
155_mm wrote:
Basvod wrote:Pa nista. Red je onda da Bosnjaci druga dva naroda privole na suzivot sa njima.
Bosnjaci, sad ce, 20 godina na tom planu nista nisu radili vec su gledali u pravcu MZ i smisljali sto gore nazive i smicalice za druga dva naroda.
Kakav je to plan zajednickog zivota meni nije jasno. Vrijeme je da Bosnjaci malo sjednu sami sa sobom i da vide kako su to zamislili da zive i grade svoju buducnost sa Srbima i Hrvatima.
pa zar nije dovoljno da osobi iz jednog od ta dva naroda koja pominjes koja je za vrijeme rata imala 14 godina placaju vojnu pemziju u cinu general-bojovnika. pa sta jos treba da rade? neka muzicka zelja?
ili evo opet su spremni da pomognu mostarski aluminij sa strujom. iako bi svaki normalan covjek svaku firmu sa takvom politikom kao sto je aluminij automatski zatvorio pa makar se i radilo o tvornici djecije hrane.
Malo je kume.
Mislio sam na konkretnije primjere iskazivanja ljubavi prema svojim komsijama i predmetima interesovanja oko suzivota i multikulture kojom se pojedini toboze ponose. Npr. da jedno jutro ustanem i vidim kako su Bosnjaci okitili Ferhadiju sve u srpskim i hrvatskim zastavama. Iz ljubavi prema komsijama. Taj simbolicni cin bi vjerujem malo otkravio srca istih.
pa bi im bilo zao sto su je srusili
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#40159 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Basvod »

Mislio sam na ulicu u Sarajevu...
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#40160 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 155_mm »

Basvod wrote: Malo je kume.
Mislio sam na konkretnije primjere iskazivanja ljubavi prema svojim komsijama i predmetima interesovanja oko suzivota i multikulture kojom se pojedini toboze ponose. Npr. da jedno jutro ustanem i vidim kako su Bosnjaci okitili Ferhadiju sve u srpskim i hrvatskim zastavama. Iz ljubavi prema komsijama. Taj simbolicni cin bi vjerujem malo otkravio srca istih.
a u medjuvremenu ce fata orlovic svako jutro da se budi uz onu crkvu u svom dvoristu.
jesi sad svjestan gluposti koje provaljujes?
User avatar
manolito1
Posts: 11
Joined: 23/03/2014 14:19

#40161 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by manolito1 »

Basvod wrote:Mislio sam na ulicu u Sarajevu...
a ja na onu sto ste srusili
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#40162 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Basvod »

155_mm wrote:
Basvod wrote: Malo je kume.
Mislio sam na konkretnije primjere iskazivanja ljubavi prema svojim komsijama i predmetima interesovanja oko suzivota i multikulture kojom se pojedini toboze ponose. Npr. da jedno jutro ustanem i vidim kako su Bosnjaci okitili Ferhadiju sve u srpskim i hrvatskim zastavama. Iz ljubavi prema komsijama. Taj simbolicni cin bi vjerujem malo otkravio srca istih.
a u medjuvremenu ce fata orlovic svako jutro da se budi uz onu crkvu u svom dvoristu.
jesi sad svjestan gluposti koje provaljujes?
Jesam naravno.
User avatar
ILVIIR
Posts: 1347
Joined: 23/01/2014 21:13

#40163 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ILVIIR »

Mister Yes wrote:
vee-jay wrote:Ako zelis da poklanjas nesto Hafisu i Basnovodu, zasto im ne poklonis nesto svoje? Svoj stan, zemljiste, auto. Jer to ti nista u sustini ne treba, ti si covjek planete.
Ja ne poklanjam ništa. U BiH su stotinama godina živjeli i Srbi i Hrvati a ne samo Bošnjaci. Bošnjaci (i prije nego su primili Islam) u slivu rijeke Bosne, gornjim dijelovima slivova rijeka Drina, Neretva i Vrbas, te (nakon što su primili islam) zapadno od Une i oko Sane. Srbi u ostalim dijelovima Krajine, Semberiji, istočnoj Hercegovini i između rijeke Bosne i rijeke Drine (Romanija, Birač i oko Sarajeva). Hrvati u dijelu Posavine, zapadnoj Hercegovini i dijelovima srednje Bosne. Srbima i Hrvatima pripadaju dijelovi BiH jer su ne samo konstitutivni narodi (formirali BiH zajedno sa Bošnjacima prilikom ZAVNOBIH-a) već su i stotinama godina većina na 67% teritorije BiH. Ružno je ponašati se kao da cijela BiH pripada samo Bošnjacima a upravo to ti radiš kada kažeš da neko poklanja nešto Srbima i Hrvatima kada predlaže da svaki od tri naroda dobije dio BiH i mirna Bosna. Isto kao da imaju 3 brata i nakon smrti roditelja podjele imovinu na 3 dijela. I onda ti kažeš onom najmlađem ali fizički najjačem „zašto poklanjaš 2/3 svojoj braći? Možeš odugovlačiti sa sporazumom. Svakako su stariji od tebe pa će prije umrijeti a onda sve ostaje tebi“
vee-jay wrote:Jer da se razumijemo, oni nisu fanovi multietnicnosti i nece biti zadovoljeni samo jednim prstom tvoje ruke – kada vide da upornoscu mogu dobiti i citavu saku. A onog dana kada im das prst dao si im i saku. Dakle zasto ne odmah dati saku.
Oni će biti zadovoljni kada dobiju svoj dio. I Bošnjaci će biti zadovoljni kada dobiju svoj dio. Samo ako nam gamad sa zapada to dozvoli. Ali kako stvari stoje neće. Eno opet su poslali ono đubre Anđelinu. Kad se sjetim one nakarade od filma što je napravila. Meni je nakon gledanja filma došlo da odem u istočno Sarajevo i da ih koljem zubima a ja sam maksimalno tolerantan tip. Kako li su tek na film reagovali „obični“ Bošnjaci. Svo nam vrijeme sa zapada podgrijavaju mržnju. Možda bi se do sada i pomirili da nas stalno ne hrane mržnjim. A u isto vrijeme pričaju kako treba da budemo skupa. Pa ko je ovdje lud.
vee-jay wrote:Kako pises, to tebi nebi trebao biti nikakav problem, jer ti je svejedno u kojoj zemlji zivis i da li ti je grad u kojem zivis u Bosni, Srbiji, Hrvatskoj ili Tunguziji. Imas internet, skype i raju svih nacija i religija sirom citave planete sa kojom komuniciras.
Ja jedino ne razumijem zasto jednostavno ne napustis Bosnu i odes tamo gdje tih problema neces imati.
Nisam ja tema. Meni je i ovako dobro ali ja nisam mjerilo bilo čega. Govorim šta bi bilo dobro i plemenito za većinu ljudi u ovoj zemlji.
koje naivno i kontradiktorno razmisljanje.

uopste nisam vise siguran da li se iza tvog profila krije srbin, hrvat ili mozda neko iz mjesovitog braka...
User avatar
ILVIIR
Posts: 1347
Joined: 23/01/2014 21:13

#40164 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ILVIIR »

Skijaš wrote:
djonko brajs wrote:
Mister Yes wrote:
ovo amerikanci govore bošnjacima još od zimmermana i zato imamo sranje u bosni. anđelina je nepatvoreno đubre i hodajuće zlo.
Rat u BiH nema veze sa Zimmermanom, ponudite Bošnjacima fer podjelu i možda prihvate, ovo što im se sada nudi ne bi prihvatio niko da je na njihovom mjestu. To jedno. Drugo, danas su granice BiH otvorene zbog bosanskohercegovačkih Srba i bosanskohercegovačkih Hrvata, kada bi se Bošnjake nekako i uvjerilo da se dobrovoljno ograniče na neki Bošnjakistan stiješnjen između Dodikove paradržave i Herceg Bosne, tek bi onda krenule ucjene i uslovljavanja. Zamislite nekog Stašu Košarca na graničnom prelazu na Vlašiću, pa to bi bio spektakl.
bravo. ovo ljudi (bosnjaci) znaju, ali eto neki se ili pretvaraju da su bosnjaci, ili se prave ludi!
User avatar
ILVIIR
Posts: 1347
Joined: 23/01/2014 21:13

#40165 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ILVIIR »

Mister Yes wrote:
Skijaš wrote: Kako fino, objasni taj dupli standard. Ako je OK da Hrvati žive u bošnjačkoj nacionalnoj državi, zašto ne transformisati FBiH u bošnjačku državu ?
:lol: U pravu je čovjek. Praviš se glup.

Pa pokušalo se u ratu ali HVO nije dopustio i izborio se za kantone. Jel ti taj odgovor više paše?
Ovo sadašnje stanje nije gaženje samo Hrvata već sviju nas. Nefunkcionalna država gazi sve nas. Funkcionalna ne gazi nikoga. Da bi mi imali funkcionalnu moraćemo se odreći djelova nefunkcionalne. Davno je rečeno ili 100% vlasti na 33% BiH ili 33% vlasti na 100% BiH. Probali smo sa 33% na 100% BiH i ne ide. Vrijeme je da probamo nešto drugo.
nije vrijeme, jedino ako si zeljan rata? to vecina hvala Bogu nije. a ti ocigledno jesi. i zato i jesi u ogromnoj manjini.

tek podjelom bio dobio jos nefunkcionalniju drzavu jer bi onda bio u jednom dzepu, gdje ni ameba ne moze preko granice preci, ako covicu i dodiku ne prahne.

ta zelja za mirnim razilazenjem jedino forsira dodik (cak ni covic nije). zar to priznajes da se politicki u tom smislu najvise slazes sa dodikom???
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#40166 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ali Kemal »

dert wrote:Hajde ti jaro isprobaj to sa svojom familijom.Izdijelite, podijelite, tarabe izmedju vas postavite i onda nam napisi kako to fercera.Ako sve bude ok pa da i mi probamo :koluta:
Nema potrebe, vjerujem jaro da si se i ti podijelio u svojoj familiji, jer familije koje se podjele obicno ferceraju najbolje.
Dao si odlican primjer. :thumbup:
User avatar
ILVIIR
Posts: 1347
Joined: 23/01/2014 21:13

#40167 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ILVIIR »

Mister Yes wrote:
Itakoto wrote:bla bla bla... :zzzz: u matice pa tamo cerupajte koliko hocete. Kako jedni tako i drugi!
Ne znam gdje mi je matica. Djedovi i nane kombinacija Hercegovine, Podrinja i Sanđaka. Žena mi 100% Hercegovina. Haj mu ga znadni :?
da se nisi slucajno udao za hrvaticu hercegovku?

to bi objasnilo tvoju upornost..
User avatar
ILVIIR
Posts: 1347
Joined: 23/01/2014 21:13

#40168 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ILVIIR »

Mister Yes wrote:Jašta je neg komedija. Čitava planeta postala globalno selo a mi pričamo o hebenom Kreševu :lol: Svi ćemo svakako završiti u EU ovako ili onako i nema granica.
ambivalentnost iz posta u posta :) koji mister yes je ovo sad napisao..

pa kad cemo i tako i tako u EU, sto bezveze trositi energiju na prijevremenu, bespotrebnu podjelu?
User avatar
ILVIIR
Posts: 1347
Joined: 23/01/2014 21:13

#40169 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ILVIIR »

Mister Yes wrote:
Skijaš wrote:
Ja ipak mislim da se iza svega krije Vatikan :-D
Da te utješim reći ću ti da ipak nisi najgori. Ti se bar sekiraš za Kreševo koje je ipak kakvo takvo mjesto. Na hrvatskim forumima ima jedan pacijent kome je fiks ideja izvjesno selo imena Šćepan Krst koje se nalazi sjeverno od Stoca a završilo je u RS-u iako je prije rata imalo hrvatsku većinu. Ukupno je u tom mjestu živjelo 167 Hrvata i 24 Srbina. Znači bez sekiracije. Nisi najgori :kiss:
kakav dosadan zivot moras imati, da prativ ovakve pacijente po ovakvim forumima :)

pitam se samo, ko je onda u toj citavoj prici pacijent..
User avatar
djonko brajs
Posts: 242
Joined: 26/03/2014 11:21

#40170 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by djonko brajs »

podjela se vec davno desila. nije mister yes dijelio bosnu, nego covjek rezonuje da je bolje u okviru toga napraviti sto se da napraviti nego se pretvarati kako je zemlja nepodjeljena.
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#40171 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ali Kemal »

ILVIIR wrote:da se nisi slucajno udao za hrvaticu hercegovku?

to bi objasnilo tvoju upornost..
Ja vidis ne razumijem upornost da se svi oni koji ne dijele misljenje vecine pokusavaju diskreditovati ne cinjenicama, nego davanjem ovakvih i slicnih kvalifikacija.
Drzava u totalnom qurzu i normalno je da postoje ljudi kojima je to vazno i koji se ne slazu sa rahat patnjom.
Normalno je da postoje ljudi kojima nacionalno nije na prvom mjestu, nego prije svega njegova najuza familija, kako oni zivie, da li njegova djeca imaju buducnost, sta moze da zaposli ljude, da zive dostojno, da penzioneri ne kopaju po kontejnerima itd
Meni nije normalno da postoje ljudi koji prebrojavaju djecu po skolama, pogotovu sto ta djeca nemaju nikakvu buducnost, plus ih odgajaju da mrze onu drugu djecu.
User avatar
djonko brajs
Posts: 242
Joined: 26/03/2014 11:21

#40172 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by djonko brajs »

Ali Kemal wrote:
ILVIIR wrote:da se nisi slucajno udao za hrvaticu hercegovku?

to bi objasnilo tvoju upornost..
Ja vidis ne razumijem upornost da se svi oni koji ne dijele misljenje vecine pokusavaju diskreditovati ne cinjenicama, nego davanjem ovakvih i slicnih kvalifikacija.
Drzava u totalnom qurzu i normalno je da postoje ljudi kojima je to vazno i koji se ne slazu sa rahat patnjom.
Normalno je da postoje ljudi kojima nacionalno nije na prvom mjestu, nego prije svega njegova najuza familija, kako oni zivie, da li njegova djeca imaju buducnost, sta moze da zaposli ljude, da zive dostojno, da penzioneri ne kopaju po kontejnerima itd
Meni nije normalno da postoje ljudi koji prebrojavaju djecu po skolama, pogotovu sto ta djeca nemaju nikakvu buducnost, plus ih odgajaju da mrze onu drugu djecu.
bolesnici. svako kome je bitan "narod" ili "drzava" zbog naroda ili drzave a ne zbog lakseg zivota je mentalno poremecen.
olllie4
Posts: 101
Joined: 07/03/2014 15:46

#40173 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by olllie4 »

Pošto vidim da je podjela BiH ovjdje i više nego aktuelna, predlažem da pročitate rad na ovom linku: [url]lhttp://hrcak.srce.hr/37887[/url].
sanjin_1
Posts: 1430
Joined: 09/02/2014 14:44

#40174 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sanjin_1 »

Basvod wrote:
daddy-kool wrote:
Basvod wrote: Kakav je to plan zajednickog zivota meni nije jasno. Vrijeme je da Bosnjaci malo sjednu sami sa sobom i da vide kako su to zamislili da zive i grade svoju buducnost sa Srbima i Hrvatima.
Isti onaj kao u USA po kojem crnci, bijelci, meksikanci, kinezi, indijanci i drugi žive jedni pored drugih u istoj državi.
Super. Odlican plan samo graska u realizaciji.
Zato kazem da je vrijeme za svebosnjacki tajni sastanak i davanje otkaza pojedincima koji su predlozili nazivanje Srba genicidasima, uvaljivanje Zlatnog ljiljana Hrvatima i sl. Vrijeme je za izliv bosnjacke ljubavi prema svojim komsijama.
Naziv "genocidaši" nije proizvod Bošnjaka već Međunarodnog Suda pravde koji je srpsko vojno političko rukovodstvo osudio za zločin genocida. Uzimajući u obzir da se radili o legitimnim i legalnim /demokratski izabranim) predstavnicima srpskog naroda u BiH, epitet "genocidaši" sasvim je mjerodavan. Ukoliko postoje nekakve nedoumice, toplo savjetujem obraćanje Haškom tribunalu i zahtjev za preinaku presuda.

A Zlatni Ljiljan je "uvaljivanje" Hrvatima kako ?
Da li su bili izbori? Jesu
Da li je na tim izborima "Zlatni Ljiljan" dobio najveći broj glasova? Jeste

Kraj priče.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#40175 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zlajaBHF »

djonko brajs wrote:
Ali Kemal wrote:
ILVIIR wrote:da se nisi slucajno udao za hrvaticu hercegovku?

to bi objasnilo tvoju upornost..
Ja vidis ne razumijem upornost da se svi oni koji ne dijele misljenje vecine pokusavaju diskreditovati ne cinjenicama, nego davanjem ovakvih i slicnih kvalifikacija.
Drzava u totalnom qurzu i normalno je da postoje ljudi kojima je to vazno i koji se ne slazu sa rahat patnjom.
Normalno je da postoje ljudi kojima nacionalno nije na prvom mjestu, nego prije svega njegova najuza familija, kako oni zivie, da li njegova djeca imaju buducnost, sta moze da zaposli ljude, da zive dostojno, da penzioneri ne kopaju po kontejnerima itd
Meni nije normalno da postoje ljudi koji prebrojavaju djecu po skolama, pogotovu sto ta djeca nemaju nikakvu buducnost, plus ih odgajaju da mrze onu drugu djecu.
bolesnici. svako kome je bitan "narod" ili "drzava" zbog naroda ili drzave a ne zbog lakseg zivota je mentalno poremecen.
Znaci ovi sto zele podjelu i zbog tog koce napredak drzave su svi bolesnici ?? :roll:
Locked