Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Morphious
Posts: 55
Joined: 01/01/2017 14:47

#40126 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Morphious »

Pozdrav jedno brzinsko pitanje ako neko zna da odgovori neka pomogne. Imam negdje prekid u konektoru od vrata pa zeza otkljucavanje zakljucavanje, konektor sam skidao i dosta su kontakti oksidirali cistio sam ali nije pomoglo. Pa razmisljam da skinem konektor i spojim zice direktno da li bi to bio problem. Znaci to su dva konektora muski i zenski ide iz vrata kroz stub, konektore bi izbacio i zice spojio direktno. Hvala
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#40127 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

pregledaj u onoj gumi da nije pukla zica,zna se desiti cesto..
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#40128 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

Odvuci autoelektricaru..
toska
Posts: 5010
Joined: 26/09/2016 14:08

#40129 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by toska »

Morphious wrote: 11/02/2022 20:28 Pozdrav jedno brzinsko pitanje ako neko zna da odgovori neka pomogne. Imam negdje prekid u konektoru od vrata pa zeza otkljucavanje zakljucavanje, konektor sam skidao i dosta su kontakti oksidirali cistio sam ali nije pomoglo. Pa razmisljam da skinem konektor i spojim zice direktno da li bi to bio problem. Znaci to su dva konektora muski i zenski ide iz vrata kroz stub, konektore bi izbacio i zice spojio direktno. Hvala
malo neobično pitanje.
ako si siguran da ćeš spojiti vod na vod tj. žicu na žicu isto onako kao na konektoru dalja rasprava je suvišna.
obrati samo pažnju na izolaciju spojeva, najbolje kleme spojnice, a cijena im stvarno mala.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#40130 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Dzontra_Volta
Posts: 8004
Joined: 20/01/2011 11:10

#40131 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

Image
User avatar
konektovan
Posts: 51442
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#40132 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Image
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#40133 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

:lol:
nj0be
Posts: 108
Joined: 18/04/2009 22:20

#40134 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nj0be »

Pozdrav, ko u Sarajevu vrši čišćenje egr ventila, Opel Astra H 2008 godina je u pitanju? Koliko se kreću cijene?
I gdje je najpovoljnije kupiti zadnje opruge za isto vozilo?
Hvala unaprijed.
gadnel
Posts: 81
Joined: 16/12/2019 09:26

#40135 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by gadnel »

Pozdrav,

Na autu sam nasao prosle godine neke ogrebotine, posto je malo (kao da je neko ekserom udarao u njega), nisam nista radio i ostavio tako kako je.

Danas vidim da je hrdjavo. Da li da poduzmem nesta povodom ovog, gdje bi i sta bi?

Slika:
Hans123
Posts: 132
Joined: 17/07/2017 17:29

#40136 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Hans123 »

Da li je neko imao problem da mu se auto nece zakljucati, retrovizori se ne pomicu, crvena lampica sto stoji kod vozacevog prozora ugasena.
MicoBn
Posts: 14
Joined: 16/12/2021 07:46

#40137 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by MicoBn »

Pa kako je gospodo mehanicari? :D Evo opet neka zagonetka vjecita borba sa autima nema predaje tuga brt. Uglavnom ugasim auto na nizbrdici ostavim u prvoj izadjem i on pocne da se krece, kao stane pa krene 10cm i tako mrda se pomalo. Rucnu ne koristim nikad samo ostavim u prvoj i cao. Da se nisam okrenuo da ga pogledam jos jednom zavrsio bi u komsijinoj kuci. Nije bas uz banderu ali je onako solidna uzbrdica. 2.0tdi 103kw passat b6c3. I prije sam ga ostavljao tako i nije mrdao ali eto sad mu se mrda nesto ccc.
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#40138 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Auto se na nizbrdici ostavlja u rikvercu i sa zakrenutim točkovima, a drugo tj. prvo za šta ti služi parkirna kočnica ?
User avatar
konektovan
Posts: 51442
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#40139 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

MicoBn wrote: 13/02/2022 17:51 Pa kako je gospodo mehanicari? :D Evo opet neka zagonetka vjecita borba sa autima nema predaje tuga brt. Uglavnom ugasim auto na nizbrdici ostavim u prvoj izadjem i on pocne da se krece, kao stane pa krene 10cm i tako mrda se pomalo. Rucnu ne koristim nikad samo ostavim u prvoj i cao. Da se nisam okrenuo da ga pogledam jos jednom zavrsio bi u komsijinoj kuci. Nije bas uz banderu ali je onako solidna uzbrdica. 2.0tdi 103kw passat b6c3. I prije sam ga ostavljao tako i nije mrdao ali eto sad mu se mrda nesto ccc.
Je li na uzbrdici ili nizbrdici, odluči se?! :mrgreen:
Uzbrdo ga ćušnem u prvu, nizbrdo...u rikverc, i nema problema :mrgreen:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#40140 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

NediM17 wrote: 13/02/2022 17:54 Auto se na nizbrdici ostavlja u rikvercu i sa zakrenutim točkovima, a drugo tj. prvo za šta ti služi parkirna kočnica ?
Nemoj mu u slabu tačku :lol:
Kokuz bi vozao Passeratti al ne daj Bože dat pare da se napravi ručna.
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#40141 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

black_adrian wrote: 13/02/2022 18:01
NediM17 wrote: 13/02/2022 17:54 Auto se na nizbrdici ostavlja u rikvercu i sa zakrenutim točkovima, a drugo tj. prvo za šta ti služi parkirna kočnica ?
Nemoj mu u slabu tačku :lol:
Kokuz bi vozao Passeratti al ne daj Bože dat pare da se napravi ručna.
Možda je elektriĆna. :?
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#40142 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

NediM17 wrote: 13/02/2022 18:02
Možda je elektriĆna. :?
Normalno, ipak je to klasa. :mrgreen:

Meni je sve vrh, rekli mi na zadnjem "ljekarskom" da su kliješta k'o nova.
Last edited by black_adrian on 13/02/2022 18:15, edited 1 time in total.
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#40143 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Das auto. :shock:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#40144 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Ja, ja.
MicoBn
Posts: 14
Joined: 16/12/2021 07:46

#40145 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by MicoBn »

NediM17 wrote: 13/02/2022 18:02
black_adrian wrote: 13/02/2022 18:01

Nemoj mu u slabu tačku :lol:
Kokuz bi vozao Passeratti al ne daj Bože dat pare da se napravi ručna.
Možda je elektriĆna. :?
jeste elekticna i koristim je samo kad se zaustavim da izadjem u prodavnicu itd ali kad se parkiram ostavim u brzini samo. i bio sam naget nizbrdo. ali nije bilo prije problema isto sam sve radio. ja nazvao majstora kaze ili si lud i ne znas sta je brdo pa si ga mozda stvarno parkirao na banderu za koju kazes da nije velika. ili je stvarno mala nizbrdica a on i dalje pocinje da se pomjera. Kaze moli se bogu za ono prvo da si lud, jer ako je ovo drugo onda ti je kompresija losa a to znaci generalka. i onako cutim rekoh zivjeli mladenci hik
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#40146 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Skupa struja, prištedi. 8)
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#40147 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Ja ne mogu povjerovat da ovo nije troll :lol:

Čuj u brdu ostavlja auto od 1.5t bez ručne.
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#40148 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Vidiš po nicku da je čojk iz ravnice.
MicoBn
Posts: 14
Joined: 16/12/2021 07:46

#40149 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by MicoBn »

black_adrian wrote: 13/02/2022 18:20 Ja ne mogu povjerovat da ovo nije troll :lol:

Čuj u brdu ostavlja auto od 1.5t bez ručne.
druze ba do sad nije bilo problema i nije mrdao kad ga ostavim u prvoj BEZ RUCNE a sad se pomjera svakih 2-3 sek nekih 10 cenata. Nije rucna problem nego auto pusti ba rucnu. Svejedno je elektricna i ako ujutro bude mraz popusio sam.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#40150 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Kompresija loša. Pripremi hiljadu - dvije za popravku ili zamjenu motora.
Post Reply