Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#40076 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by detroit-mercy »

Eh da su samo dusmani iz MZa :D , lahko bi to bilo :D .
Subota navece, i ono ne odustaje, ko biva dijelilo bi nesto. Idi bolan sta, da si ovoliko energije ulozio u privatni business koliko da dokazes da treba "da se mirno razdruizimo", do sada bi 250 ljudi zaposljavao :D .
Jaro, podjele nema i kapak.
User avatar
djonko brajs
Posts: 242
Joined: 26/03/2014 11:21

#40077 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by djonko brajs »

Skijaš wrote:
djonko brajs wrote:
Skijaš wrote:
Kako fino, objasni taj dupli standard. Ako je OK da Hrvati žive u bošnjačkoj nacionalnoj državi, zašto ne transformisati FBiH u bošnjačku državu ?
pa slusaj. imali bi izbor. evo ja kao npr hipoteticki srbin iz federacije, vise volim da nisam konstitutivan u federaciji, jer tu sam svakako manjina, a da rs postoji, nego da se rs ukine i onda nemam nikakav izbor
Dakle, preseljavanje par stotina hiljada ljudi je opcija koju sasvim trijezan i budan nudiš kao prihvatljivu ?
seljenje nije strasno. ja sam zvio u 5 zemalja i vecina mojih prijatelja. zapravo ne znam nikoga ko je ostao pocaljen tamo gdje je rodjen cijeli zivot. strasno je kad nemas opciju da selis.

i tebi bih preporucio da se malo maknes iz kreseva i vidis kako ljudi razmisljaju u modernom svijetu u 21 vijeku.
Itakoto
Posts: 2166
Joined: 17/09/2013 19:07

#40078 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Itakoto »

Izjava veceri: "Seljenje nije strasno." :D
User avatar
Skijaš
Posts: 13883
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#40079 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

djonko brajs wrote:
Skijaš wrote:
Mister Yes wrote:

Da, jako me interesuje tvoj odgovor, imaš ispred sebe Hrvate Viteza, Busovače, Novog Travnika, Kiseljaka, Kreševa itd i predlažeš im podjelu po kojoj bi oni završili u okviru bošnjačke nacionalne države. Šta misliš kako bi reagovali ?

Polaziš od pogrešne postavke. Ispred mene neće sjediti oni već predstavnici svih Hrvata. I sa njima ću se dogovoriti i potpisati sporazum o podjeli.
I zašto to još nije urađeno ? :-D
nije urađeno jer amerikanci uvijek i iznova huškaju i hrane bošnjačke nacionalističke ambicije za 100% bih.
Ja ipak mislim da se iza svega krije Vatikan :-D
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#40080 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by detroit-mercy »

djonko brajs wrote:
Skijaš wrote:
Mister Yes wrote:
Polaziš od pogrešne postavke. Ispred mene neće sjediti oni već predstavnici svih Hrvata. I sa njima ću se dogovoriti i potpisati sporazum o podjeli.
I zašto to još nije urađeno ? :-D
nije urađeno jer amerikanci uvijek i iznova huškaju i hrane bošnjačke nacionalističke ambicije za 100% bih. samo naravno ne služeći se nacionalističkim riječnikom nego lažnim riječnikom tobže građanske bih.

a amerikanci to rade jer im nije u interesu stabilna evropa koja moze da im konkurise a posebno ne evropska valute euro koja bi mogla da zamjeni dollar kao rezervna valuta kine, rusije, indije i drugih zemalja jer tako oni finansiraju svoj deficit.

iako je bosna mala i nebitna zemljica, sasvim je ok da je se koristi u ove svrhe jer im investicija u tu bosansko nestabilnost nije velika. dovoljno je da naprave veliku ambasadu i posalju nekog desetorazrednig diplomatu u ambasadu da obeca lazne reforme ili obeshrabri svaki dogovor. i ti kao papagaj ponavljas ono sto su oni skontali iako i sam znas da to nema nikakvog smisla.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: djes ba analiticar, izanaliziral se sta :-) :-) :-) :-)
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#40081 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mister Yes »

Itakoto wrote:bla bla bla... :zzzz: u matice pa tamo cerupajte koliko hocete. Kako jedni tako i drugi!
Ne znam gdje mi je matica. Djedovi i nane kombinacija Hercegovine, Podrinja i Sanđaka. Žena mi 100% Hercegovina. Haj mu ga znadni :?
Itakoto
Posts: 2166
Joined: 17/09/2013 19:07

#40082 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Itakoto »

Rasprava sa pojedincima fakat nema smisla jer se ponavljaju. Ovakve samo treba ismijavati. :D
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#40083 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by detroit-mercy »

Ako Bosnje pristanu na podjelu ili ti na treci ode dolar u pizdu materinu :lol: :?: :?: Hebote, ovo vise nije ni smijesno, ovo je vec komedija ili za posebne institucije :D .
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#40084 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mister Yes »

Jašta je neg komedija. Čitava planeta postala globalno selo a mi pričamo o hebenom Kreševu :lol: Svi ćemo svakako završiti u EU ovako ili onako i nema granica.
User avatar
Skijaš
Posts: 13883
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#40085 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

djonko brajs wrote:
Skijaš wrote:
djonko brajs wrote:
pa slusaj. imali bi izbor. evo ja kao npr hipoteticki srbin iz federacije, vise volim da nisam konstitutivan u federaciji, jer tu sam svakako manjina, a da rs postoji, nego da se rs ukine i onda nemam nikakav izbor
Dakle, preseljavanje par stotina hiljada ljudi je opcija koju sasvim trijezan i budan nudiš kao prihvatljivu ?
seljenje nije strasno.
:-D
User avatar
Skijaš
Posts: 13883
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#40086 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

Mister Yes wrote:Jašta je neg komedija. Čitava planeta postala globalno selo a mi pričamo o hebenom Kreševu :lol: Svi ćemo svakako završiti u EU ovako ili onako i nema granica.
Svi treba da stremimo brisanju granica među ljudima a ne crtanju novih.
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#40087 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by detroit-mercy »

Jasta je neg globalno selo, eno drzave se sve utrkuju ko ce vise separatistima dati :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ti bi znaci globalno selo pravio samo preko ledja Bosne, dje si ba kozmoplito, ne prepoznah te :D
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#40088 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by detroit-mercy »

Skijaš wrote:
Mister Yes wrote:Jašta je neg komedija. Čitava planeta postala globalno selo a mi pričamo o hebenom Kreševu :lol: Svi ćemo svakako završiti u EU ovako ili onako i nema granica.
Svi treba da stremimo brisanju granica među ljudima a ne crtanju novih.
Prvo ce mo da ih iscrtamo pa cemo onda da ih brisemo :D :D , ovo je vec smijesno sta pisu :D .
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#40089 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mister Yes »

Skijaš wrote:
Ja ipak mislim da se iza svega krije Vatikan :-D
Da te utješim reći ću ti da ipak nisi najgori. Ti se bar sekiraš za Kreševo koje je ipak kakvo takvo mjesto. Na hrvatskim forumima ima jedan pacijent kome je fiks ideja izvjesno selo imena Šćepan Krst koje se nalazi sjeverno od Stoca a završilo je u RS-u iako je prije rata imalo hrvatsku većinu. Ukupno je u tom mjestu živjelo 167 Hrvata i 24 Srbina. Znači bez sekiracije. Nisi najgori :kiss:
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#40090 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mister Yes »

detroit-mercy wrote:Jasta je neg globalno selo, eno drzave se sve utrkuju ko ce vise separatistima dati :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ti bi znaci globalno selo pravio samo preko ledja Bosne, dje si ba kozmoplito, ne prepoznah te :D
Znači nisi pazio na času. Sjedi jedan.

Ja fino pisah o tome da bi svim narodima koji to žele trebalo dopustiti da se odcjepe od države u kojoj ne žele biti. I još dodah da sileđijama koji upravljaju međunarodnom politikom to ne odgovara jer su onomad osvajali te narode. tc tc tc
User avatar
Skijaš
Posts: 13883
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#40091 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

Mister Yes wrote:
Skijaš wrote:
Ja ipak mislim da se iza svega krije Vatikan :-D
Da te utješim reći ću ti da ipak nisi najgori. Ti se bar sekiraš za Kreševo koje je ipak kakvo takvo mjesto. Na hrvatskim forumima ima jedan pacijent kome je fiks ideja izvjesno selo imena Šćepan Krst koje se nalazi sjeverno od Stoca a završilo je u RS-u iako je prije rata imalo hrvatsku većinu. Ukupno je u tom mjestu živjelo 167 Hrvata i 24 Srbina. Znači bez sekiracije. Nisi najgori :kiss:
Nije to samo Kreševo, govorim o polovini bosanskohercegovačkih Hrvata koje bi Čović zavalio. Dakle Vitez, Kiseljak, Busovaču, Jajce, Novi Travnik itd itd
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#40092 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mister Yes »

Skijaš wrote:
Nije to samo Kreševo, govorim o polovini bosanskohercegovačkih Hrvata koje bi Čović zavalio. Dakle Vitez, Kiseljak, Busovaču, Jajce, Novi Travnik itd itd
Bolje polovina nego svi. Već danas se može izabrati vlada Federacije bez predstavnika Hrvata. A bogami to nije ni Komšić. Ako već smatraš da je za Hrvate tragedija da budu pod vlašću Bošnjaka (a smatraš) zašto onda ne težiš da bar spasiš pola od te, po tvom mišljenju, životno ugrožene populacije? Spasi bar pola od gaženja druže Skijaš! :oops:
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#40093 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zlajaBHF »

Mister Yes wrote:
detroit-mercy wrote:Jasta je neg globalno selo, eno drzave se sve utrkuju ko ce vise separatistima dati :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ti bi znaci globalno selo pravio samo preko ledja Bosne, dje si ba kozmoplito, ne prepoznah te :D
Znači nisi pazio na času. Sjedi jedan.

Ja fino pisah o tome da bi svim narodima koji to žele trebalo dopustiti da se odcjepe od države u kojoj ne žele biti. I još dodah da sileđijama koji upravljaju međunarodnom politikom to ne odgovara jer su onomad osvajali te narode. tc tc tc
Da li to vazi za sve drzave ili samo BiH?

I kad kazes da narod ima pravo da se odcijepi, sta ako su odredjena podrucja izmijesana?
Sta ako drugi narod koji tu zivi ne zeli da bude manjina u toj buducoj drzavi, entitetu?

Zasto bi Srbi i Hrvati imali pravo da kazu ne zivotu u drzavi gdje su manjina, a Bosnjaci nemaju pravo na to?
Hajmo reci da Stolac pripadne Hrvatskoj drzavi, da li onda grad Stolac ima pravo da se odcijepi od te drzave, ako su tu vecina Bosnjaci. Moze to biti i neko selo.....Da li bi neko selo imalo pravo da se odcijepi, ako taj narod to zeli?
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#40094 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zlajaBHF »

Mister Yes wrote:
Skijaš wrote:
Nije to samo Kreševo, govorim o polovini bosanskohercegovačkih Hrvata koje bi Čović zavalio. Dakle Vitez, Kiseljak, Busovaču, Jajce, Novi Travnik itd itd
Bolje polovina nego svi. Već danas se može izabrati vlada Federacije bez predstavnika Hrvata. A bogami to nije ni Komšić. Ako već smatraš da je za Hrvate tragedija da budu pod vlašću Bošnjaka (a smatraš) zašto onda ne težiš da bar spasiš pola od te, po tvom mišljenju, životno ugrožene populacije? Spasi bar pola od gaženja druže Skijaš! :oops:
Ako je toliko lose biti manjina, zasto to zelis Bosnjacima koji ce pripasti hrvatskoj drzavi/entitetu ?
User avatar
Skijaš
Posts: 13883
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#40095 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

Mister Yes wrote:
Skijaš wrote:
Nije to samo Kreševo, govorim o polovini bosanskohercegovačkih Hrvata koje bi Čović zavalio. Dakle Vitez, Kiseljak, Busovaču, Jajce, Novi Travnik itd itd
Bolje polovina nego svi. Već danas se može izabrati vlada Federacije bez predstavnika Hrvata. A bogami to nije ni Komšić. Ako već smatraš da je za Hrvate tragedija da budu pod vlašću Bošnjaka (a smatraš) zašto onda ne težiš da bar spasiš pola od te, po tvom mišljenju, životno ugrožene populacije? Spasi bar pola od gaženja druže Skijaš! :oops:
Ja ne vidim poentu u žrtvovanju stotine jednih da bi stotina drugih bila sretna. Da se radi samo o mom životu, lako bi, ali ovdje govorimo o životima stotina hiljada ljudi i trebali bi imati više obzira. Ako ne znaš kako pomoći svima, nemoj nikog ni zavaljivati.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#40096 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by daddy-kool »

Hrvatska i Srbija pokušali su podijeliti BiH silom u ratu. Genocid, ubistva, mučenja, logori, progoni, "razvlačenje pameti", izgladnjivanje, pljačkanje - manje više svim dostupnim sredstvima (izuzev možda biološkog i hemijskog ratovanja - tog je bilo u manjoj mjeri).

Kada to nije uspjelo, sada bi kao Bošnjaci trebali u relativno mirnim uslovima sami sebi da stave omču oko vrata, i podijele državu. Razlozi su: radi relaksacija odnosa, dobijanja kontrole nad nekim teritorijem (kao da je tu problem), "dobijanja države" (kao da je već nemamo), poboljšanja ekonomske situacije (koja je po ovoj teoriji uslovljena nefunkcionanšću ustava zbog multietničnosti, a slična ekonomska situacija je na čitavom Balkanu), ili ne znam čega već još - članstva u EU?

Nije ovo ozbiljna priča.

U ovakvim okolnostima, gdje su uticaji Hrvatske i Srbije ipak dosta ograničeni u BiH, odnosi snaga su na strani očuvanja BiH i njenog (laganog) napretka. Srbija hoće pokušati kartu otcjepljenja RS, a to će im biti još jedna u nizu grešaka i neuspjeha.
Last edited by daddy-kool on 29/03/2014 23:18, edited 1 time in total.
User avatar
djonko brajs
Posts: 242
Joined: 26/03/2014 11:21

#40097 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by djonko brajs »

inspirisan genijalnim skijaševim tezama idem napisati clanak za guardian zasto skoti ne bi trebali glasati za nezavisnost od velike britanije.

naime, kada se skotska otcijepi, stotine hiljada skota u londonu bice prosto - zgaženi.
User avatar
Skijaš
Posts: 13883
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#40098 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

.
Last edited by Skijaš on 29/03/2014 23:22, edited 1 time in total.
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#40099 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mister Yes »

zlajaBHF wrote:
Da li to vazi za sve drzave ili samo BiH?

I kad kazes da narod ima pravo da se odcijepi, sta ako su odredjena podrucja izmijesana?
Sta ako drugi narod koji tu zivi ne zeli da bude manjina u toj buducoj drzavi, entitetu?

Zasto bi Srbi i Hrvati imali pravo da kazu ne zivotu u drzavi gdje su manjina, a Bosnjaci nemaju pravo na to?
Hajmo reci da Stolac pripadne Hrvatskoj drzavi, da li onda grad Stolac ima pravo da se odcijepi od te drzave, ako su tu vecina Bosnjaci. Moze to biti i neko selo.....Da li bi neko selo imalo pravo da se odcijepi, ako taj narod to zeli?
Važi za sve države.

Ako su područja izmješana onda slijedi dogovor. Ako nema dogovora nema ni odcjepljenja. Čitaj, onaj koji se odcjepljuje mora popustiti u slučaju izmješanih područja ili neće moći da se odcjepi.

U konačnici, da bi se odcjepio moraš biti sposoban da praviš probleme državi ako ti ne dozvoli odcjepljenje. Srbi već imaju tu mogućnost u BiH. Hrvati u slučaju Sejdić-Finci dokazuju da i oni imaju tu mogućnost.
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#40100 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mister Yes »

zlajaBHF wrote:
Mister Yes wrote:
Skijaš wrote:
Nije to samo Kreševo, govorim o polovini bosanskohercegovačkih Hrvata koje bi Čović zavalio. Dakle Vitez, Kiseljak, Busovaču, Jajce, Novi Travnik itd itd
Bolje polovina nego svi. Već danas se može izabrati vlada Federacije bez predstavnika Hrvata. A bogami to nije ni Komšić. Ako već smatraš da je za Hrvate tragedija da budu pod vlašću Bošnjaka (a smatraš) zašto onda ne težiš da bar spasiš pola od te, po tvom mišljenju, životno ugrožene populacije? Spasi bar pola od gaženja druže Skijaš! :oops:
Ako je toliko lose biti manjina, zasto to zelis Bosnjacima koji ce pripasti hrvatskoj drzavi/entitetu ?
To Skijaš kaže da je loše. Ne ja. Što se mene tiče BiH je mogla ostati u Jugoslaviji zajedno sa Srbijom i Crnom Gorom. Meni ne bi smetalo. Znaš, za razlilku od Skijaša, ja zaista volim suživot. A ne samo u situacijama kada sam većina.
Locked