SDP

User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10268
Joined: 12/10/2014 01:12

#40051 Re: SDP

Post by skupljac_zeljeza »

45cents wrote:
skupljac_zeljeza wrote:
45cents wrote:
Komišićeva DF je toliko protiv fudalnog primitivizma (kao i SDP u prošlom sazivu), da je isti dan ušla u koalicju sa SDA i HDZ, a pošto se ne slaže s njima i ne želi ući u standardne talove, naš čudesni DF "iz principa neće da napusti vlast" i ne želi postati opozicija bez šanse da upravlja barem jednim preduzećem.
A kako da se vlast popuni stolicama i foteljama koje su Ustavom rezervisane za Bošnjake? Što ne popuni SDA ima SDP ili DF. Nema ih u HDZ-u i SNSD-u. Dovoljno je prošetati po Skupštinama i Odborima pa se uvjeriti koje stranke i partije su većinski Bošnjačke.

Ama ima li barem neko da nema namjeru da krade?
Možda hudnik i ne želi krasti, ali mu Šef stranke naredi šta treba uraditi...
Pa se onda i on "prilagodi".
Ne mora da krade, ali ima niz drugih prljavih stvari koje treba da odradi za interese stranke ili partije. Neki nisu krili da im je parija ispred države. Danas Nikšić reče Mati Đakoviću da se partija oduži svakom članu koji brine o interesima partije. Sve su to grupe koje svoje udruživanje baziraju na ličnim interesima.

Ako slučajno saznaš da ima neka koja ne sliči ovom gore opisu, javi da znam za koga bih mogao glasati.
45cents
Posts: 1081
Joined: 03/03/2008 20:35
Location: Ono
Contact:

#40052 Re: SDP

Post by 45cents »

skupljac_zeljeza wrote: Ako slučajno saznaš da ima neka koja ne sliči ovom gore opisu, javi da znam za koga bih mogao glasati.
Nije problem glasanje...
Fedudalni kleptomani obično toliko zakuhaju pred same izbore da 85% glasača koristi RODNI LIST kao isključivi kriterij za glasanje.

Problem je politika koja bi bila uistinu u korist građana i BiH (tačnije, izbor politike).
Pa onda konsistentna provedba takve politike (Ovo je tačka gdje je propao SDP kao žeton i još otišao u minus, pretičući SDA u pojedinim obmanama)
Pa onda korekcije javne politike i javni dijalog.
Pa onda održivi rezultati...

Ove teatralne manipulacije tipa: "ZLO ili njegov Dron", ili "DF jeste član vladajuće koalicije ali odbija sudjelovati u radu Vlade FBiH" su samo dodatni vitaminski napitak za feudalne kleptomane.

Za sada nema alternative.
Nema nijedne stranke koja je spremna ponuditi potpunu alternativu opcijama "Kleptoman Tip 1" i "Haman kleptoman".
Barem da je SDP imao ozbiljnu namjeru oko svog zaokreta. Ali i to je ostao samo blef.
Kao što su SBB i DF bleferi "na pričuvi".
Kao što je Jerko bio "alternativa" za HDZ.

Katastrofa.
rifet_iz_kuhinje
Posts: 6
Joined: 12/09/2015 01:58

#40053 Re: SDP

Post by rifet_iz_kuhinje »

Liberalism wrote:
Ne mora znaciti da ako si ti ucio napamet da pljujes po svakom da to i drugi rade.
Gledaj Aldijevaca što se javljaju.

Koja samo ironija da protiv Zlatka ustaju ljudi koji su primjenjivali njegove metode u tjeranju neistomišljenika, i koji su popadali tek kada je pao i Zlatko. A sada vode kampanju Jasmina Imamovića. I to na hinjski način - potvaranjem, fotošopiranjem, višestrukim korisničkim nalozima (vidim da je to protiv pravila foruma pa ste prijavljeni ste moderaciji, ako je uopšte ima!). A sve ovo što tvrdim, lako je provjerljivo. :)

Krade li Zlatan Saller još tuđe Facebook profile i potvara li ljude, sa ih lakše tjerate da ostali ne mogu vidjeti koliko ste šuplji? Nikad drugačije niste ni znali nego hinjski.

Aldi Halilović još ne može prežaliti to što nije postao predsjednik FOM-a :lol: Daleko će Jasmin dogurati sa vama :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#40054 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

Šta, ovi se još nisu raspali? Još se koprcaju, pa i otimaju oko fotelje. Vuk dlaku mijenja, ali pohlepu ni nakon pada na izborima...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52760
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#40055 Re: SDP

Post by Chmoljo »

Banned user for reason “zabranjeno kloniranje”
» zduhac, noviput


:-)
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#40056 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Smor, a ne debata na FTV
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#40057 Re: SDP

Post by jao_situacije »

ovi još uvijek postoje :?
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10268
Joined: 12/10/2014 01:12

#40058 Re: SDP

Post by skupljac_zeljeza »

VjecitiStudent wrote:Smor, a ne debata na FTV
Ova sučeljavanja što smo gledali na TV1 i na FTV samo su više naštetila SDP-u. Očigledno vještačko forsiranje jedinstva unutar parije sve dok neko ne spomenu lukavačku inicijativu.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#40059 Re: SDP

Post by Ned071 »

Lagumdzija je za ovu petoricu ajatolah... U svakom smislu
zulfo
Posts: 420
Joined: 09/01/2009 11:00

#40060 Re: SDP

Post by zulfo »

2 od ovih iz emisije (Nikšić ,Pudarič) zajedno sa Lagumdžijom ,Hadžićem,Korač--- i dalje upravljaju SDP -eom iako su ga Finansijski strovalilui
Koliko sam shvatio potrošili su 20 miliona za lobiranje odnosno kupovinu glasova -
SDP na čelu sa neki mod nabrojanih neće biti nikad ni jaka OPOZICIJA .

Pitanje je gdje su završili miliono.

Ove likove je trebalo ubaciti na pinkovu FARMU a ne u Emisiju POšteno
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#40061 Re: SDP

Post by Ja_Ja »

Najzalosnije je sto ce Niksic najvjerovatnije pobijediti i time zakucati i onaj zadnji ekser na kovcegu SDP-a. Suludo je pricati o covjeku kao reformatoru stranke ili bilo cega drugog, te samim tim je suludo i razmisljati o njemu kao lideru buduceg SDP-a. Na zalost ostali kandidati ako nisu gori onda su isti, a nikako bolji. Steta ideje SDP-a.
45cents
Posts: 1081
Joined: 03/03/2008 20:35
Location: Ono
Contact:

#40062 Re: SDP

Post by 45cents »

Ja_Ja wrote:Najzalosnije je sto ce Niksic najvjerovatnije pobijediti i time zakucati i onaj zadnji ekser na kovcegu SDP-a. Suludo je pricati o covjeku kao reformatoru stranke ili bilo cega drugog, te samim tim je suludo i razmisljati o njemu kao lideru buduceg SDP-a. Na zalost ostali kandidati ako nisu gori onda su isti, a nikako bolji. Steta ideje SDP-a.

Da barem objave neki koncept, neki program, nešto što ih čini različitim od konkurenata.
Ovako su sveli cijelu stvar ne najgluplju razinu - ne volim tebe, više volim onoga.. Zbog čega više voliš onog kandidata? E zato što ne volim tebe...
Jesmo li mi društvo toliko zatucano da bi nam trebalo zabraniti da se bavimo politikom?
User avatar
Teniser
Posts: 205
Joined: 30/10/2014 12:41

#40063 Re: SDP

Post by Teniser »

Emir Đikić , špijun stranaca ,kao eto on je pasivizirani član 10 i više godina a ustvari logika kaže ovako.
Dugogodišnji saradnik Transparency International BH se pojavljuje kao grom iz vedra neba,vrijeđa sve oko sebe,iznosi stavove na nivou dječijeg mozga a želi biti predsjednik SDP,to može postati samo ako ga izguraju oni koji su ga i postavili ovdje,Emir Đikić je ubačeni kandidat od strane Amerikanaca i EU,pokušaj upravljanja kao i u svemu,ukoliko isti ti nalogadovci i pokrovitelji Emira Đikića uspiju da lažiraju izbore to znaći da žele dodatno uništiti Socijaldemokratiju i BiH pretvoriti u tzv narodnjačke stranke tj preko Emira i npr robovlasničkog zakona o radu kolonizirati Bosnu i Hercegovinu i zvanično.
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#40064 Re: SDP

Post by Lakat Jebić »

rifet_iz_kuhinje wrote:
Toliko veliku podršku ima Jasmin Imamović da morate praviti više korisničkih naloga na ovom forumu da bi neko pročitao šta pišete. Ovaj mali Čengić se sigurno usrao od straha od tolike sile.
Nekoliko dana čitam gluposti koji postavljaju iz Jasminovog izbornog štaba. Vidi se isti odmak od realnosti kao i za vrijeme Zlatka. Ovaj objektivitet je dobro upućen u zbivanja u sdpu i rekao je suštinu. Ljudi oko Jasmina su ljudi koji su ljubili Zlatkovu stražnjicu, počevši od Aldija Halilovića pa nadalje. Radi se o liku koji je sa novim partijskim vrhom dobio nogu od unosnog razrađenog biznisa - malo seminari, malo održavanje stranice, malo guranje od stranih ambasada za svoje internet stranice. Ne govorimo ovdje o sići, pa otud i toliki gnjev i ovo jadno forsiranje Jasmina.
Tu je i Zlatan Saller koji je najvjerovatnije i uradio ovaj jadni photoshop, a znajući da voli raditi ovakve manipulacije odnosno da mu nije prvi put. Nadam se da će vam prikačiti jednu tužbicu za klevetu, jer sevap bi bilo za sav javašluk koji ste provodili za vrijeme Zlatka, a sada pokušavate preko Jasmina. I tobože, ograđujete se od Zlatka, a čovjek vam hljeb u ruke davao.
Ovom djetetu Čengiću svaka čast što je pošutao iz centrale likove koji su zbog vlastitog interesa rastjerivali sve što je valjalo u forumima mladih.
jel to zlatan saler ozbiljan faktor negdje? :D
User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#40065 Re: SDP

Post by mirzadelibasic »

skupljac_zeljeza wrote:
45cents wrote:
Komišićeva DF je toliko protiv fudalnog primitivizma (kao i SDP u prošlom sazivu), da je isti dan ušla u koalicju sa SDA i HDZ, a pošto se ne slaže s njima i ne želi ući u standardne talove, naš čudesni DF "iz principa neće da napusti vlast" i ne želi postati opozicija bez šanse da upravlja barem jednim preduzećem.
A kako da se vlast popuni stolicama i foteljama koje su Ustavom rezervisane za Bošnjake? Što ne popuni SDA ima SDP ili DF. Nema ih u HDZ-u i SNSD-u. Dovoljno je prošetati po Skupštinama i Odborima pa se uvjeriti koje stranke i partije su većinski Bošnjačke.
Koje stranke će puniti srpske kvote u vladi FBiH ? Možda SDA, HDZ ili možda uvodjenje SNSD-a ili SDS-a u tu istu vladu ?
Onda, kako se pokazao rad Desnice Radivojevića kao potpredsjednika FBiH kao izbor te većinske bošnjačke stranke i kakav je položaj SDA bio u vrijeme Radivojevicevog mandata ?
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 6563
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#40066 Re: SDP

Post by Tvrtko II Kotromanić »

Lakat Jebić wrote:
rifet_iz_kuhinje wrote:
Toliko veliku podršku ima Jasmin Imamović da morate praviti više korisničkih naloga na ovom forumu da bi neko pročitao šta pišete. Ovaj mali Čengić se sigurno usrao od straha od tolike sile.
Nekoliko dana čitam gluposti koji postavljaju iz Jasminovog izbornog štaba. Vidi se isti odmak od realnosti kao i za vrijeme Zlatka. Ovaj objektivitet je dobro upućen u zbivanja u sdpu i rekao je suštinu. Ljudi oko Jasmina su ljudi koji su ljubili Zlatkovu stražnjicu, počevši od Aldija Halilovića pa nadalje. Radi se o liku koji je sa novim partijskim vrhom dobio nogu od unosnog razrađenog biznisa - malo seminari, malo održavanje stranice, malo guranje od stranih ambasada za svoje internet stranice. Ne govorimo ovdje o sići, pa otud i toliki gnjev i ovo jadno forsiranje Jasmina.
Tu je i Zlatan Saller koji je najvjerovatnije i uradio ovaj jadni photoshop, a znajući da voli raditi ovakve manipulacije odnosno da mu nije prvi put. Nadam se da će vam prikačiti jednu tužbicu za klevetu, jer sevap bi bilo za sav javašluk koji ste provodili za vrijeme Zlatka, a sada pokušavate preko Jasmina. I tobože, ograđujete se od Zlatka, a čovjek vam hljeb u ruke davao.
Ovom djetetu Čengiću svaka čast što je pošutao iz centrale likove koji su zbog vlastitog interesa rastjerivali sve što je valjalo u forumima mladih.
jel to zlatan saler ozbiljan faktor negdje? :D
ma kakav on
User avatar
qlface
Posts: 305
Joined: 04/04/2013 09:38

#40067 Re: SDP

Post by qlface »

Lakat Jebić wrote:
rifet_iz_kuhinje wrote:
Toliko veliku podršku ima Jasmin Imamović da morate praviti više korisničkih naloga na ovom forumu da bi neko pročitao šta pišete. Ovaj mali Čengić se sigurno usrao od straha od tolike sile.
Nekoliko dana čitam gluposti koji postavljaju iz Jasminovog izbornog štaba. Vidi se isti odmak od realnosti kao i za vrijeme Zlatka. Ovaj objektivitet je dobro upućen u zbivanja u sdpu i rekao je suštinu. Ljudi oko Jasmina su ljudi koji su ljubili Zlatkovu stražnjicu, počevši od Aldija Halilovića pa nadalje. Radi se o liku koji je sa novim partijskim vrhom dobio nogu od unosnog razrađenog biznisa - malo seminari, malo održavanje stranice, malo guranje od stranih ambasada za svoje internet stranice. Ne govorimo ovdje o sići, pa otud i toliki gnjev i ovo jadno forsiranje Jasmina.
Tu je i Zlatan Saller koji je najvjerovatnije i uradio ovaj jadni photoshop, a znajući da voli raditi ovakve manipulacije odnosno da mu nije prvi put. Nadam se da će vam prikačiti jednu tužbicu za klevetu, jer sevap bi bilo za sav javašluk koji ste provodili za vrijeme Zlatka, a sada pokušavate preko Jasmina. I tobože, ograđujete se od Zlatka, a čovjek vam hljeb u ruke davao.
Ovom djetetu Čengiću svaka čast što je pošutao iz centrale likove koji su zbog vlastitog interesa rastjerivali sve što je valjalo u forumima mladih.
jel to zlatan saler ozbiljan faktor negdje? :D
Zlatan Saller je alias unjamljenog PR stručnjaka čije je pravo ime Avram Triwaks, lik uopšte nije iz Bosne.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10268
Joined: 12/10/2014 01:12

#40068 Re: SDP

Post by skupljac_zeljeza »

mirzadelibasic wrote:
skupljac_zeljeza wrote:
45cents wrote:
Komišićeva DF je toliko protiv fudalnog primitivizma (kao i SDP u prošlom sazivu), da je isti dan ušla u koalicju sa SDA i HDZ, a pošto se ne slaže s njima i ne želi ući u standardne talove, naš čudesni DF "iz principa neće da napusti vlast" i ne želi postati opozicija bez šanse da upravlja barem jednim preduzećem.
A kako da se vlast popuni stolicama i foteljama koje su Ustavom rezervisane za Bošnjake? Što ne popuni SDA ima SDP ili DF. Nema ih u HDZ-u i SNSD-u. Dovoljno je prošetati po Skupštinama i Odborima pa se uvjeriti koje stranke i partije su većinski Bošnjačke.
Koje stranke će puniti srpske kvote u vladi FBiH ? Možda SDA, HDZ ili možda uvodjenje SNSD-a ili SDS-a u tu istu vladu ?
Onda, kako se pokazao rad Desnice Radivojevića kao potpredsjednika FBiH kao izbor te većinske bošnjačke stranke i kakav je položaj SDA bio u vrijeme Radivojevicevog mandata ?
Birali smo svi zajedno predsjednike države pa još uvijek vučemo posljedice dva mandata Hrvata Komšića. Pitanje legaliteta i legitimiteta tako da i socijaldemokratija teško će se širiti po državi iz ova tri kantona s bošnjačkom većinom što su sinoć indirektno i poručili na FTV sami kandidati za predsjednika partije.
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#40069 Re: SDP

Post by Lakat Jebić »

Tvrtko II Kotromanić wrote:
Lakat Jebić wrote:
rifet_iz_kuhinje wrote:
Toliko veliku podršku ima Jasmin Imamović da morate praviti više korisničkih naloga na ovom forumu da bi neko pročitao šta pišete. Ovaj mali Čengić se sigurno usrao od straha od tolike sile.
Nekoliko dana čitam gluposti koji postavljaju iz Jasminovog izbornog štaba. Vidi se isti odmak od realnosti kao i za vrijeme Zlatka. Ovaj objektivitet je dobro upućen u zbivanja u sdpu i rekao je suštinu. Ljudi oko Jasmina su ljudi koji su ljubili Zlatkovu stražnjicu, počevši od Aldija Halilovića pa nadalje. Radi se o liku koji je sa novim partijskim vrhom dobio nogu od unosnog razrađenog biznisa - malo seminari, malo održavanje stranice, malo guranje od stranih ambasada za svoje internet stranice. Ne govorimo ovdje o sići, pa otud i toliki gnjev i ovo jadno forsiranje Jasmina.
Tu je i Zlatan Saller koji je najvjerovatnije i uradio ovaj jadni photoshop, a znajući da voli raditi ovakve manipulacije odnosno da mu nije prvi put. Nadam se da će vam prikačiti jednu tužbicu za klevetu, jer sevap bi bilo za sav javašluk koji ste provodili za vrijeme Zlatka, a sada pokušavate preko Jasmina. I tobože, ograđujete se od Zlatka, a čovjek vam hljeb u ruke davao.
Ovom djetetu Čengiću svaka čast što je pošutao iz centrale likove koji su zbog vlastitog interesa rastjerivali sve što je valjalo u forumima mladih.
jel to zlatan saler ozbiljan faktor negdje? :D
ma kakav on
Ma moje je da pitam i da se eventualno nasmijem :D
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#40070 Re: SDP

Post by The BEN10 »

Ned071 wrote:Lagumdzija je za ovu petoricu ajatolah... U svakom smislu
Ne agituje kolega @Hizo džaba za Lagundžiju. ;-)
rifet_iz_kuhinje
Posts: 6
Joined: 12/09/2015 01:58

#40071 Re: SDP

Post by rifet_iz_kuhinje »

Lakat Jebić wrote: jel to zlatan saler ozbiljan faktor negdje? :D
Nije, vjerovatno ni svojim roditeljima. On je samo dokaz kakvim se Jasmin prikazama okružio.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#40072 Re: SDP

Post by jefff »

Što se zaobilazi reči istinu da je ovaj Nikšić Lagumdžijin pijun.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#40073 Re: SDP

Post by JThomas »

zato što to ne treba ni reći :mrgreen:
45cents
Posts: 1081
Joined: 03/03/2008 20:35
Location: Ono
Contact:

#40074 Re: SDP

Post by 45cents »

jefff wrote:Što se zaobilazi reči istinu da je ovaj Nikšić Lagumdžijin pijun.
Zato što je velika vjerovatnoća da su svi kandidati (od Nikšića, preko Đikića do Imamovića) u manjoj ili većoj "obavezi" prema ZL-u, pa će po okončanju izborne procedure poćeti vraćati dugove. Ne tvrdim da je 100% tako, ali postoji velika vjerovatnoća da je tako.

Takođe, opšta je činjenica da se među "kandidatima" posebno ističe Nikšić kao nesamostalna i nekompetentna osoba koja je brižno selekcionirana po kriteriju da dokazano ne može raditi i djelovati samostalno, bez konsultacije sa ZL-om.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#40075 Re: SDP

Post by jefff »

Šta sve njih uopće drži na okupu?
Post Reply