Kako fino, objasni taj dupli standard. Ako je OK da Hrvati žive u bošnjačkoj nacionalnoj državi, zašto ne transformisati FBiH u bošnjačku državu ?djonko brajs wrote:pa finoSkijaš wrote:pola bosanskohercegovačkih Hrvata u bošnjačkoj nacionalnoj državi - nije gaženjedjonko brajs wrote:[
ne vjerujem da je toliko glup, nego se samo pravi. jer kad bi priznao da to nije nikakvo gazenje sva bi mu se teorija urusila kao kula od karata.
svi bosanskohercegovački Hrvati u bošnjačkoj nacionalnoj državi - jeste gaženje
Kako to ?
Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
- Skijaš
- Posts: 13883
- Joined: 15/06/2011 09:56
- Location: na terenu
#40051 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
- Mister Yes
- Posts: 5730
- Joined: 05/02/2013 12:35
- Location: In a world of magnets and miracles
#40052 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Hrvati srednje Bosne žive na teritoriji originalne Bosne koja se nalazila u kotlini oko rijeke Bosne između planina Vlašić-Ravan-Zvijezda-Romanija-Jahorina-Bjelašnica-Bitovnija-Vranica. Ovaj najmanji prostor na karti:Skijaš wrote: Još jednom, šta bi Hrvati Kiseljaka, Kreševa i generalno srednje Bosne rekli na to ?
To ne može biti ništa drugo nego Bosna. To je srce Bosne, originalna Bosna gdje su se nalazili svi glavni utvrđeni gradovi Kraljevine Bosne. To je Bosna prije agresora Turske. Na nju sigurno ne mogu polagati pravo ni Srbija ni Hrvatska.
Čuj šta bi rekli? Šta bi rekli što je nebo plavo? Možda bi više volili da je crveno a trava žuta? Gospode Bože. Allahu dragi. S kim ja pričam.
- Skijaš
- Posts: 13883
- Joined: 15/06/2011 09:56
- Location: na terenu
#40053 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Da, jako me interesuje tvoj odgovor, imaš ispred sebe Hrvate Viteza, Busovače, Novog Travnika, Kiseljaka, Kreševa itd i predlažeš im podjelu po kojoj bi oni završili u okviru bošnjačke nacionalne države. Šta misliš kako bi reagovali ?Mister Yes wrote:Čuj šta bi rekli?Skijaš wrote: Još jednom, šta bi Hrvati Kiseljaka, Kreševa i generalno srednje Bosne rekli na to ?
-
155_mm
- Posts: 12057
- Joined: 25/03/2011 17:44
#40054 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
znaci prilikom podijele bitna su sela a ne gradovi. znaci to sto su bosnjaci vecina u gradovima ko ih jebe nek se sele u druge gradove. sta fali grad vamo grad tamo. pa sta fali da se seosko stanivnistvo malo preseli u drugo selo jer jebiga i selo je selo.Mister Yes wrote:Na ostale gluposti se zaista ne bih ponovo osvrtao. Samo ovo za gradove. Ako imaš grad poput Bijeljine potpuno okružen isključivo (velikim) srpskim selima onda je očigledno da se radi o etničkom prostoru Srba (što Semberija svakako jeste). Gradovi su posebna priča jer u njih dolaze ljudi sa sela iz svih dijelova i nikako ne učestvuju u kreiranju slike o etničkim prostorima. Kada si na selu imaš svoju zemlju za koju si vezan i ti i tvoja šira porodica a u gradu imaš neki stan i posao koji možeš imati i u nekom drugom gradu. Na kraju krajeva svo to gradsko stanovništvo se snašlo u nekom drugom gradu a kada se gleda koliko je Srba i Hrvata živjelo u Sarajevu, Tuzli, Zenici i ostalim gradovima koji su bili pod kontrolom Armije BiH onda je jasno da je i ta "razmjena stanova" pravedna.155_mm wrote: jos bih se samo osvrnuo na nebulozu o 67% teritorije. pa muslima bosnjaci su bili apsolutna vecina mozda u 67% gradova BiH. znaci oni moraju dobiti 67% gradova u BiH. ili bar neku adekvatnu zamijenu. evo na primjer bosnjaci su bili apsolutna vecina u gradu bijeljini (ne zamijneiti sa opcinom bijeljina) znaci da bi sad srbi od onih svojih vukojebina u kojima su bili vecina morali nadoknadit vrijednost grada bijeljine. evo sam kazi koliko to vrijedi.
a sto se tice tog sranja oko etnickih prostora evo na ovom linku par skenirani stranica jedne knjige koja opisuje kako su muslimani-bosnjani sa 73% ( 1604 godine) spali na 38% (1851 godine). i tu je bas objasnjeno kako je tacno doslo do toga da su muslimani vecina u gradovima a hriscani na selima. i to nema nikakve veze sa tvojim glupostima o nekim etnickim prostorima.
http://www.nolinks/forum.php/vi ... f=85&t=629
nego sta fali da se za definiciju "etnickih prostora" uzme popis iz 1604 godine.
- Mister Yes
- Posts: 5730
- Joined: 05/02/2013 12:35
- Location: In a world of magnets and miracles
#40055 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Skijaš wrote: Kako fino, objasni taj dupli standard. Ako je OK da Hrvati žive u bošnjačkoj nacionalnoj državi, zašto ne transformisati FBiH u bošnjačku državu ?
Pa pokušalo se u ratu ali HVO nije dopustio i izborio se za kantone. Jel ti taj odgovor više paše?
Ovo sadašnje stanje nije gaženje samo Hrvata već sviju nas. Nefunkcionalna država gazi sve nas. Funkcionalna ne gazi nikoga. Da bi mi imali funkcionalnu moraćemo se odreći djelova nefunkcionalne. Davno je rečeno ili 100% vlasti na 33% BiH ili 33% vlasti na 100% BiH. Probali smo sa 33% na 100% BiH i ne ide. Vrijeme je da probamo nešto drugo.
- Skijaš
- Posts: 13883
- Joined: 15/06/2011 09:56
- Location: na terenu
#40056 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Kako danas uvjeriti Hrvate srednje Bosne u to da mirno prihvate podjelu kojom bi zaglavili u bošnjačkoj nacionalnoj državi ?Mister Yes wrote:Skijaš wrote: Kako fino, objasni taj dupli standard. Ako je OK da Hrvati žive u bošnjačkoj nacionalnoj državi, zašto ne transformisati FBiH u bošnjačku državu ?
Pa pokušalo se u ratu ali HVO nije dopustio i izborio se za kantone.
- Mister Yes
- Posts: 5730
- Joined: 05/02/2013 12:35
- Location: In a world of magnets and miracles
#40057 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Polaziš od pogrešne postavke. Ispred mene neće sjediti oni već predstavnici svih Hrvata. I sa njima ću se dogovoriti i potpisati sporazum o podjeli.Skijaš wrote:Da, jako me interesuje tvoj odgovor, imaš ispred sebe Hrvate Viteza, Busovače, Novog Travnika, Kiseljaka, Kreševa itd i predlažeš im podjelu po kojoj bi oni završili u okviru bošnjačke nacionalne države. Šta misliš kako bi reagovali ?Mister Yes wrote:Čuj šta bi rekli?Skijaš wrote: Još jednom, šta bi Hrvati Kiseljaka, Kreševa i generalno srednje Bosne rekli na to ?
-
detroit-mercy
- Posts: 16994
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#40058 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
A ko smo to mi
?
- Skijaš
- Posts: 13883
- Joined: 15/06/2011 09:56
- Location: na terenu
#40059 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
I zašto to još nije urađeno ?Mister Yes wrote:Polaziš od pogrešne postavke. Ispred mene neće sjediti oni već predstavnici svih Hrvata. I sa njima ću se dogovoriti i potpisati sporazum o podjeli.Skijaš wrote:Da, jako me interesuje tvoj odgovor, imaš ispred sebe Hrvate Viteza, Busovače, Novog Travnika, Kiseljaka, Kreševa itd i predlažeš im podjelu po kojoj bi oni završili u okviru bošnjačke nacionalne države. Šta misliš kako bi reagovali ?Mister Yes wrote:
Čuj šta bi rekli?
- Ali Kemal
- Posts: 2060
- Joined: 04/01/2012 18:49
#40060 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Skijasevo misljenje o narodima u BiH je takvo da se oni mrze u najvecem mogucem obliku, tako da je njegovo zalaganje za zajednicku drzavu totalni teatar apsurda.Mister Yes wrote:Koji je tebi đavo čovječe? Jesi li kršten? Pa ti mrziš sve ljude svijeta. Ne samo Bošnjake. Zašto takav odvratan stav o Srbima i Hrvatima? Zar misliš da su patološki bolesni kao narodi i žele uništenje Bošnjaka? Zar misliš da su toliko glupi da bi zatvorili granice i sami sebi napravili radikalne komšije? Radije bi da imaju vehabije u komšiluku nego da imaju tržište za svoje proizvode? Molim te reci mi da se šališ?Skijaš wrote: Rat u BiH nema veze sa Zimmermanom, ponudite Bošnjacima fer podjelu i možda prihvate, ovo što im se sada nudi ne bi prihvatio niko da je na njihovom mjestu. To jedno. Drugo, danas su granice BiH otvorene zbog bosanskohercegovačkih Srba i bosanskohercegovačkih Hrvata, kada bi se Bošnjake nekako i uvjerilo da se dobrovoljno ograniče na neki Bošnjakistan stiješnjen između Dodikove paradržave i Herceg Bosne, tek bi onda krenule ucjene i uslovljavanja. Zamislite nekog Stašu Košarca na graničnom prelazu na Vlašiću, pa to bi bio spektakl.
-
detroit-mercy
- Posts: 16994
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#40061 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
A sto ti jaro ne bi osnovao stranku sa tim programom "podjele", pa fino na izbore, opipas puls naroda i ako dobijes legtimnost onda, bujrum dijeli.Mister Yes wrote:Skijaš wrote: Kako fino, objasni taj dupli standard. Ako je OK da Hrvati žive u bošnjačkoj nacionalnoj državi, zašto ne transformisati FBiH u bošnjačku državu ?U pravu je čovjek. Praviš se glup.
Pa pokušalo se u ratu ali HVO nije dopustio i izborio se za kantone. Jel ti taj odgovor više paše?
Ovo sadašnje stanje nije gaženje samo Hrvata već sviju nas. Nefunkcionalna država gazi sve nas. Funkcionalna ne gazi nikoga. Da bi mi imali funkcionalnu moraćemo se odreći djelova nefunkcionalne. Davno je rečeno ili 100% vlasti na 33% BiH ili 33% vlasti na 100% BiH. Probali smo sa 33% na 100% BiH i ne ide. Vrijeme je da probamo nešto drugo.
Ovako, samo dzabe sviras kurcu i pokusavas da se pravis pametan a u stvari je obicno pisanje niz vjetar i davanje nade separatistima da smo se eto umorili
Recept jednstavan, zaradi legitimitet pa dijeli, ovako dzabe trosis vrijeme
- djonko brajs
- Posts: 242
- Joined: 26/03/2014 11:21
#40062 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
pa slusaj. imali bi izbor. evo ja kao npr hipoteticki srbin iz federacije, vise volim da nisam konstitutivan u federaciji, jer tu sam svakako manjina, a da rs postoji, nego da se rs ukine i onda nemam nikakav izbor. sto je neka drzava vise podjeljena, sa sto vise razlicitih zakona, to je bolje.Skijaš wrote:Kako fino, objasni taj dupli standard. Ako je OK da Hrvati žive u bošnjačkoj nacionalnoj državi, zašto ne transformisati FBiH u bošnjačku državu ?djonko brajs wrote:pa finoSkijaš wrote:
pola bosanskohercegovačkih Hrvata u bošnjačkoj nacionalnoj državi - nije gaženje
svi bosanskohercegovački Hrvati u bošnjačkoj nacionalnoj državi - jeste gaženje
Kako to ?
amerika ima 50 drzava. u nekima nema poreza na platu nikako, samo porez na imovinu recimo (new hempshire). u nekim drzavama prostitucija je legalna, u drugima nije; u nekima je gej brak legalan u drugima ne itd. zasto ovo govorim? pa super je da ljudi mogu da biraju gdje da idu da zive, gdje se vise nalaze i osjecaju kod kuce. svaki ce ti hrvat iz kiseljaka reci da bi volio da ima treci entitet u hercegovini, tako da su tvoje teze za koje se hvatas smijesne. presmijesne.
ja kao ostali, kao nekonstitutivac, vise volim bosnu sa tri etnicka entiteta prvo zato sto ce to prije dovesti do gradjanske zemlje a drugo sto onda mogu da biram gdje da idem ako mi se ne svidja u ovom, mogu u drugi entitet. ne treba mi drzava da me patronizira i namece mi toboze jednaka rjesenja na svakom pedlju zemlje i te slicne fraze koje prosipas ovde. mogu ja lijepo da zivim kao manjina bilo gdje, samo da je drzava stabilna i da su zakoni normalni. nikakvo to gazenje nije.
- Skijaš
- Posts: 13883
- Joined: 15/06/2011 09:56
- Location: na terenu
#40063 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Naprotiv, upravno pobornici podjele svoje ideje argumentuju nekakvom vjekovnom mržnjom i nepostojanjem osnova za suživot. Ja mislim da možemo i moramo zajedno a da su za povremene ratove odgovorni profiteri koji manipulišu narodima.Ali Kemal wrote:Skijasevo misljenje o narodima u BiH je takvo da se oni mrze u najvecem mogucem obliku, tako da je njegovo zalaganje za zajednicku drzavu totalni teatar apsurda.Mister Yes wrote:Koji je tebi đavo čovječe? Jesi li kršten? Pa ti mrziš sve ljude svijeta. Ne samo Bošnjake. Zašto takav odvratan stav o Srbima i Hrvatima? Zar misliš da su patološki bolesni kao narodi i žele uništenje Bošnjaka? Zar misliš da su toliko glupi da bi zatvorili granice i sami sebi napravili radikalne komšije? Radije bi da imaju vehabije u komšiluku nego da imaju tržište za svoje proizvode? Molim te reci mi da se šališ?Skijaš wrote: Rat u BiH nema veze sa Zimmermanom, ponudite Bošnjacima fer podjelu i možda prihvate, ovo što im se sada nudi ne bi prihvatio niko da je na njihovom mjestu. To jedno. Drugo, danas su granice BiH otvorene zbog bosanskohercegovačkih Srba i bosanskohercegovačkih Hrvata, kada bi se Bošnjake nekako i uvjerilo da se dobrovoljno ograniče na neki Bošnjakistan stiješnjen između Dodikove paradržave i Herceg Bosne, tek bi onda krenule ucjene i uslovljavanja. Zamislite nekog Stašu Košarca na graničnom prelazu na Vlašiću, pa to bi bio spektakl.
- casica
- Posts: 204
- Joined: 20/10/2013 21:06
#40064 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
kad ce referendum ili treci??

- Mister Yes
- Posts: 5730
- Joined: 05/02/2013 12:35
- Location: In a world of magnets and miracles
#40065 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Bolje ići u još raniji period dakle prije dolazaka agresora iz Turske. I vidjeti gdje su bili Krstjani. Opet sliv Bosne, gornji dijelovi slivova rijeka Drina, Neretva i Vrbas. Sve je to u par deka. Krstjani prije dolaska Turaka:155_mm wrote: nego sta fali da se za definiciju "etnickih prostora" uzme popis iz 1604 godine.

Bošnjaci 91-e:

Isti naheren kvadrat ocam
- Skijaš
- Posts: 13883
- Joined: 15/06/2011 09:56
- Location: na terenu
#40066 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nije džaba, ovo je odlično što radi jer puno efikasnije od mene objašnjava gdje Hrvate srednje Bosne vodi politika HDZ-a.detroit-mercy wrote:A sto ti jaro ne bi osnovao stranku sa tim programom "podjele", pa fino na izbore, opipas puls naroda i ako dobijes legtimnost onda, bujrum dijeli.Mister Yes wrote:Skijaš wrote: Kako fino, objasni taj dupli standard. Ako je OK da Hrvati žive u bošnjačkoj nacionalnoj državi, zašto ne transformisati FBiH u bošnjačku državu ?U pravu je čovjek. Praviš se glup.
Pa pokušalo se u ratu ali HVO nije dopustio i izborio se za kantone. Jel ti taj odgovor više paše?
Ovo sadašnje stanje nije gaženje samo Hrvata već sviju nas. Nefunkcionalna država gazi sve nas. Funkcionalna ne gazi nikoga. Da bi mi imali funkcionalnu moraćemo se odreći djelova nefunkcionalne. Davno je rečeno ili 100% vlasti na 33% BiH ili 33% vlasti na 100% BiH. Probali smo sa 33% na 100% BiH i ne ide. Vrijeme je da probamo nešto drugo.
Ovako, samo dzabe sviras kurcu i pokusavas da se pravis pametan a u stvari je obicno pisanje niz vjetar i davanje nade separatistima da smo se eto umorili. Vidis, koliko se ovih novih nickova koji te kuraze.
![]()
Recept jednstavan, zaradi legitimitet pa dijeli, ovako dzabe trosis vrijeme
- Ali Kemal
- Posts: 2060
- Joined: 04/01/2012 18:49
#40067 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Logican put ka normalnoj drzavi. Ovo sada je sve osim normale.djonko brajs wrote:ja kao ostali, kao nekonstitutivac, vise volim bosnu sa tri etnicka entiteta prvo zato sto ce to prije dovesti do gradjanske zemlje a drugo sto onda mogu da biram gdje da idem ako mi se ne svidja u ovom, mogu u drugi entitet. ne treba mi drzava da me patronizira i namece mi toboze jednaka rjesenja na svakom pedlju zemlje i te slicne fraze koje prosipas ovde. mogu ja lijepo da zivim kao manjina bilo gdje, samo da je drzava stabilna i da su zakoni normalni. nikakvo to gazenje nije.
- ovo_malo_duse
- Posts: 3251
- Joined: 01/11/2006 12:59
- Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno
#40068 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Mnogi su prodefilovali ovuda al ti si fakat najorginalniji i najuporniji, a kako si samo pomukao i kako se presaltavas kad te satjerjau u cosak to je za knjigu napisat....Pa kako vam vise ne dosadi naglabat sa njim ljudi moji...Mister Yes wrote:A tebi je država kao nešto sveto? Važnije od ljudi? To se inače zove fašizam za tvoju informaciju.vee-jay wrote: Primjetio sam da se svi secionisti na ovom forumu malo-malo koriste apsurdno glupim poredjenjima drzave Bosne i Hercegovine sa nekim kucama, familijama, stanovima...
vee-jay wrote:Kako odgovoriti na ovu lavinu gluposti? Mozda cinjenicama: Narodima BiH nikada za vrijeme istorije nisu pripadali dijelovi Bosne i Hercegvine nego citava Bosna i Hercegovina –
To što je istorija bila odvratna ne znači da treba biti i budućnost. To što su nas stotinama godina držali kao pokusne miševe ne znači da trebaju i u budućnosti. Ali đaba je govoriti ljudima kojima je ispran mozak.
Postojala je rijeka Bosna i zemlja, kamenje, trava oko nje. Zemlja nije svetinja. Ljudi su puno puno važniji.vee-jay wrote:koja je postojala i puno prije njih i puno prije ZavnoBiHa, devedesetih i Konstitutivnih.
Pravi se našao da govori o fašizmu.vee-jay wrote:Ne, to nebi bilo dobro. To bi bilo veoma glupo i dokaz da se fasizam i genocid isplate. Sto bi naravno dovelo do toga da se Balkan i za najmanje narednih stotinjak godina pretvori u vrelo mrznje i smrti.Ti kojem je država ispred sreće ljudi koji žive u toj državi.
Daytonska podjela je dogovor a ne rezultat genocida. Podjela po Daytonskoj liniji bi bio dokaz da se dogovor isplati. Đaba širiš mržnju zli čovječe.
Dragi mister Bosna ce bit tu gdje jeste i u granicama u kojima jeste i sa Bosnjacima u njoj. Skijas je u pravu kad vam kaze Srbi imaju izbor ili ce se okrenit drzavi BiH pa da je zajedno pravimo ili ce za 50 godina bit manjina u svojoj drzavi. Imaju i opciju da probaju silom, ali pusiona im je u svakom slucaju...Da se nelazemo mnogi bi jedva docekali drugo poluvrijeme.
Hrvati, ko nas dragi dr.mr.pr Hafis jaki na jeziku a u stvarnosti vehti ko zohva...
Za rat smo spremni (hajte sad opet o 2 minhenskoj) ali rahat patnja nam vise odgovara, mozda mi ne docekamo ali hoce nasa djeca, ako ni oni ne docekaju hoce unuci, ali bit ce Bosne sa vama ili bez vas u njoj...Do vas je...
-
Itakoto
- Posts: 2166
- Joined: 17/09/2013 19:07
#40069 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Jos uvijek ista prica!? Mister Yes, prevede li ikoga na "svoju" stranu? Pa majku mu, ni ovi Bosnjaci nisu sto su nekad bili. Tvrdoglavi, samouvjereni i ponosni postali.
Vidim i papagaj Ali je tu da pripomogne pricama o ekonomiji...
Vidim i papagaj Ali je tu da pripomogne pricama o ekonomiji...
-
zlajaBHF
- Posts: 2874
- Joined: 31/03/2005 23:51
- Location: Dijaspora
#40070 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
A kako reci Bosnjacima Hercegovine da ce ponovo doci pod vlast HZHB.Skijaš wrote:Kako danas uvjeriti Hrvate srednje Bosne u to da mirno prihvate podjelu kojom bi zaglavili u bošnjačkoj nacionalnoj državi ?Mister Yes wrote:Skijaš wrote: Kako fino, objasni taj dupli standard. Ako je OK da Hrvati žive u bošnjačkoj nacionalnoj državi, zašto ne transformisati FBiH u bošnjačku državu ?
Pa pokušalo se u ratu ali HVO nije dopustio i izborio se za kantone.
Znamo kako su prosli pod tom vlasti 1993.
Mislim da je cijela ova prica besmislena, jer ni sekunde nije realna.
- Skijaš
- Posts: 13883
- Joined: 15/06/2011 09:56
- Location: na terenu
#40071 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Dakle, preseljavanje par stotina hiljada ljudi je opcija koju sasvim trijezan i budan nudiš kao prihvatljivu ?djonko brajs wrote:pa slusaj. imali bi izbor. evo ja kao npr hipoteticki srbin iz federacije, vise volim da nisam konstitutivan u federaciji, jer tu sam svakako manjina, a da rs postoji, nego da se rs ukine i onda nemam nikakav izborSkijaš wrote:Kako fino, objasni taj dupli standard. Ako je OK da Hrvati žive u bošnjačkoj nacionalnoj državi, zašto ne transformisati FBiH u bošnjačku državu ?djonko brajs wrote:
pa fino
- Mister Yes
- Posts: 5730
- Joined: 05/02/2013 12:35
- Location: In a world of magnets and miracles
#40072 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ne daju dušmani iz MZ.Skijaš wrote:
I zašto to još nije urađeno ?
- casica
- Posts: 204
- Joined: 20/10/2013 21:06
- djonko brajs
- Posts: 242
- Joined: 26/03/2014 11:21
#40074 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
nije urađeno jer amerikanci uvijek i iznova huškaju i hrane bošnjačke nacionalističke ambicije za 100% bih. samo naravno ne služeći se nacionalističkim riječnikom nego lažnim riječnikom tobže građanske bih.Skijaš wrote:I zašto to još nije urađeno ?Mister Yes wrote:Polaziš od pogrešne postavke. Ispred mene neće sjediti oni već predstavnici svih Hrvata. I sa njima ću se dogovoriti i potpisati sporazum o podjeli.Skijaš wrote:
Da, jako me interesuje tvoj odgovor, imaš ispred sebe Hrvate Viteza, Busovače, Novog Travnika, Kiseljaka, Kreševa itd i predlažeš im podjelu po kojoj bi oni završili u okviru bošnjačke nacionalne države. Šta misliš kako bi reagovali ?
a amerikanci to rade jer im nije u interesu stabilna evropa koja moze da im konkurise a posebno ne evropska valute euro koja bi mogla da zamjeni dollar kao rezervna valuta kine, rusije, indije i drugih zemalja jer tako oni finansiraju svoj deficit.
iako je bosna mala i nebitna zemljica, sasvim je ok da je se koristi u ove svrhe jer im investicija u tu bosansko nestabilnost nije velika. dovoljno je da naprave veliku ambasadu i posalju nekog desetorazrednig diplomatu u ambasadu da obeca lazne reforme ili obeshrabri svaki dogovor. i ti kao papagaj ponavljas ono sto su oni skontali iako i sam znas da to nema nikakvog smisla.
-
Itakoto
- Posts: 2166
- Joined: 17/09/2013 19:07
#40075 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
bla bla bla...
u matice pa tamo cerupajte koliko hocete. Kako jedni tako i drugi!
