Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Skijaš
Posts: 13883
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#40026 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

djonko brajs wrote:
Skijaš wrote:
djonko brajs wrote:dere vas mister yes ko promašeni listić iz kladionice. posebno ovog skijaša, čiji su argumenti negdje na nivou prvog osnovne u specijalnoj školi.
I za tebe važi isto pitanje koje sam postavio njemu.
da, ja sam im to predlozio i rekli su sjajna ideja
OK, neka onda i javno podrže takav model i za toliko ćeš biti bliže podjeli. Ja ne mislim da bi Hrvati Kiseljaka i Kreševa to podržali, a ako tvrdiš suprotno, neka to i javno kažu :-D
User avatar
Skijaš
Posts: 13883
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#40027 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

Mister Yes wrote:
Skijaš wrote: Dakle, zbog tog tvog predviđanja, Hrvati Kiseljaka i Kreševa se danas trebaju pomiriti sa podjelom FBiH a kojom bi ta dva mjesta ušla u sastav bošnjačkog entiteta ? Jesi li im to predložio i ako jesi, šta su ti rekli ?
Jesam li predložio kome? Hrvatima Kiseljaka i Kreševa? Oni su davno otpisani od strane Zagreba
Ljude se isuviše lako otpisuje, i ljude u Posavini, i ljude u Podrinju, i evo kao što ti promovišeš, u srednjoj Bosni. A meni je to apsolutno neprihvatljivo, popišam se ja na tu tvoju stabilnost ostvarenu na gaženju ljudi. Ti bi da se šestocifren broj Hrvata zgazi kako bi Čović u zapadnoj Hercegovini imao samo svoj Dodikistan, e pa neće moći. Ti nastavi promovisati te bolesne ideje još 30 godina a ja ću se tome protiviti 30 godina i jedan dan.
User avatar
djonko brajs
Posts: 242
Joined: 26/03/2014 11:21

#40028 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by djonko brajs »

Skijaš wrote:
djonko brajs wrote:
Skijaš wrote: OK, neka onda i javno podrže takav model i za toliko ćeš biti bliže podjeli. Ja ne mislim da bi Hrvati Kiseljaka i Kreševa to podržali, a ako tvrdiš suprotno, neka to i javno kažu :-D
rekli su na izborima i ne sjecam se da su glasali za zeljka komsica.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#40029 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Banksy »

Skijaš wrote:
Ljude se isuviše lako otpisuje, i ljude u Posavini, i ljude u Podrinju, i evo kao što ti promovišeš, u srednjoj Bosni. A meni je to apsolutno neprihvatljivo, popišam se ja na tu tvoju stabilnost ostvarenu na gaženju ljudi. Ti bi da se šestocifren broj Hrvata zgazi kako bi Čović u zapadnoj Hercegovini imao samo svoj Dodikistan, e pa neće moći. Ti nastavi promovisati te bolesne ideje još 30 godina a ja ću se tome protiviti 30 godina i jedan dan.
:thumbup:
User avatar
Skijaš
Posts: 13883
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#40030 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

djonko brajs wrote:
Mister Yes wrote:
ovo amerikanci govore bošnjacima još od zimmermana i zato imamo sranje u bosni. anđelina je nepatvoreno đubre i hodajuće zlo.
Rat u BiH nema veze sa Zimmermanom, ponudite Bošnjacima fer podjelu i možda prihvate, ovo što im se sada nudi ne bi prihvatio niko da je na njihovom mjestu. To jedno. Drugo, danas su granice BiH otvorene zbog bosanskohercegovačkih Srba i bosanskohercegovačkih Hrvata, kada bi se Bošnjake nekako i uvjerilo da se dobrovoljno ograniče na neki Bošnjakistan stiješnjen između Dodikove paradržave i Herceg Bosne, tek bi onda krenule ucjene i uslovljavanja. Zamislite nekog Stašu Košarca na graničnom prelazu na Vlašiću, pa to bi bio spektakl.
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#40031 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mister Yes »

Skijaš wrote: Ti bi da se šestocifren broj Hrvata zgazi kako bi Čović u zapadnoj Hercegovini imao samo svoj Dodikistan
Kako to misliš "zgazi"? :? :shock: Kakva je to mržnja i bolest bože dragi. Plašiš me zaista. Zar imaš tako loše mišljenje o Bošnjacima? Zar bi bila tolika tragedija živjeti u državi u kojoj su Bošnjaci apsolutna većina? :? Pa ima i Bošnjaka u Hrvatskoj pa nisu "zgaženi". Ima ih i u Srbiji. Evropa je puna nacionalnih država pa manjine nisu "zgažene" u njima. Kako odvratan stav. Fuj :roll:
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#40032 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 155_mm »

@ mister yes a sto ga bre na kenja.
cijelo vrijeme guslas kako je ova dejtonska podjela pravedna i kako je doslo do pravedne razmijene teritorija. pa ti izgleda pojma nemas sta je pravedna razmijena teritorija. ili ti stvarno mislis da se je ta zamjena teritoraija isla tako sto su bosnjaci zivjeli i 1995 u zvorniku, Srebrenici, bratuncu, visegradu, rogatici, foci i onda po dogovuru sa onom dvojicom u hagu (jedan pisa drugi pije) da se zamjene teritorije za neke sarajevske opcine i preseli stanovnistvo na dobrovoljnoj bazi. moram te razocarati jer nije bilo tako. prvo su srbi sve u gore navedenim podrinjskim opstinama protjerali, pobili, silovali, poklali, zive spaljivali a to isto su iradili i u ovom sarajevskim opcinama i rekli da je sad to sve njihovo. i onda se tako ratovalo i ratovalo sve dok se nije okrenulo stanje na terenu i srbi vidjeli da je rat postao pravo ozbiljan i da nije vise da drugi ginu nekoliko puta vise nego srbi nego je suprotno i da je bolje da se vidi neki mir da se sklopi.
vecini nama je poznato da je od pocetka rata bio cilj bosanskih srba da se sarajevo mora dijeliti. ali posto je odnos snaga bio takav da se bas nije moglo toliko kurciti srbi su imali izabir: ostati u sarajevu i zivjeti sa bosnjacima ili iskopati svoje mrtve, povaditi stekdoze i saobracajne znakove i otici. takav izbor je bio ekskluzivan samo sa sarajevske. srbe takav izbor nije imala ni jedna podrinjska opstina. svi znamo sta su srbi izabrali.
zbog toga bih te zamolio da prestanes srati o nekoj pravednoj podijeli teritorija u dejtonu.


jos bih se samo osvrnuo na nebulozu o 67% teritorije. pa muslima bosnjaci su bili apsolutna vecina mozda u 67% gradova BiH. znaci oni moraju dobiti 67% gradova u BiH. ili bar neku adekvatnu zamijenu. evo na primjer bosnjaci su bili apsolutna vecina u gradu bijeljini (ne zamijneiti sa opcinom bijeljina) znaci da bi sad srbi od onih svojih vukojebina u kojima su bili vecina morali nadoknadit vrijednost grada bijeljine. evo sam kazi koliko to vrijedi.
User avatar
Skijaš
Posts: 13883
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#40033 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

djonko brajs wrote:
Skijaš wrote:
OK, neka onda i javno podrže takav model i za toliko ćeš biti bliže podjeli. Ja ne mislim da bi Hrvati Kiseljaka i Kreševa to podržali, a ako tvrdiš suprotno, neka to i javno kažu :-D


rekli su na izborima i ne sjecam se da su glasali za zeljka komsica.


Izgleda da je došlo do nesporazuma. Kolega tvrdi da bi u slučaju podjele FBiH Kiseljak i Kreševo trebali pripasti Bošnjacima. Ja sam i tebe i njega pitao šta mislite da bi Hrvati u tim mjestima rekli na to. On odgovara tezom kako su oni nebitni, a ti izgleda nisi razumio o čemu pričamo.
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#40034 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mister Yes »

Skijaš wrote:
djonko brajs wrote:
Mister Yes wrote:
ovo amerikanci govore bošnjacima još od zimmermana i zato imamo sranje u bosni. anđelina je nepatvoreno đubre i hodajuće zlo.
Rat u BiH nema veze sa Zimmermanom, ponudite Bošnjacima fer podjelu i možda prihvate, ovo što im se sada nudi ne bi prihvatio niko da je na njihovom mjestu. To jedno. Drugo, danas su granice BiH otvorene zbog bosanskohercegovačkih Srba i bosanskohercegovačkih Hrvata, kada bi se Bošnjake nekako i uvjerilo da se dobrovoljno ograniče na neki Bošnjakistan stiješnjen između Dodikove paradržave i Herceg Bosne, tek bi onda krenule ucjene i uslovljavanja. Zamislite nekog Stašu Košarca na graničnom prelazu na Vlašiću, pa to bi bio spektakl.
Koji je tebi đavo čovječe? Jesi li kršten? Pa ti mrziš sve ljude svijeta. Ne samo Bošnjake. Zašto takav odvratan stav o Srbima i Hrvatima? Zar misliš da su patološki bolesni kao narodi i žele uništenje Bošnjaka? Zar misliš da su toliko glupi da bi zatvorili granice i sami sebi napravili radikalne komšije? Radije bi da imaju vehabije u komšiluku nego da imaju tržište za svoje proizvode? Molim te reci mi da se šališ?
User avatar
Skijaš
Posts: 13883
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#40035 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

Mister Yes wrote:
Skijaš wrote: Ti bi da se šestocifren broj Hrvata zgazi kako bi Čović u zapadnoj Hercegovini imao samo svoj Dodikistan
Kako to misliš "zgazi"?
Pitao sam te za njihov stav, ti kažeš da ih se svakako otpisalo. To meni djeluje kao gaženje.
User avatar
vee-jay
Posts: 9894
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#40036 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vee-jay »

Mister Yes wrote:
vee-jay wrote:Ako zelis da poklanjas nesto Hafisu i Basnovodu, zasto im ne poklonis nesto svoje? Svoj stan, zemljiste, auto. Jer to ti nista u sustini ne treba, ti si covjek planete.
Ja ne poklanjam ništa. U BiH su stotinama godina živjeli i Srbi i Hrvati a ne samo Bošnjaci. Bošnjaci (i prije nego su primili Islam) u slivu rijeke Bosne, gornjim dijelovima slivova rijeka Drina, Neretva i Vrbas, te (nakon što su primili islam) zapadno od Une i oko Sane. Srbi u ostalim dijelovima Krajine, Semberiji, istočnoj Hercegovini i između rijeke Bosne i rijeke Drine (Romanija, Birač i oko Sarajeva). Hrvati u dijelu Posavine, zapadnoj Hercegovini i dijelovima srednje Bosne. Srbima i Hrvatima pripadaju dijelovi BiH jer su ne samo konstitutivni narodi (formirali BiH zajedno sa Bošnjacima prilikom ZAVNOBIH-a) već su i stotinama godina većina na 67% teritorije BiH. Ružno je ponašati se kao da cijela BiH pripada samo Bošnjacima a upravo to ti radiš kada kažeš da neko poklanja nešto Srbima i Hrvatima kada predlaže da svaki od tri naroda dobije dio BiH i mirna Bosna. Isto kao da imaju 3 brata i nakon smrti roditelja podjele imovinu na 3 dijela. I onda ti kažeš onom najmlađem ali fizički najjačem „zašto poklanjaš 2/3 svojoj braći? Možeš odugovlačiti sa sporazumom. Svakako su stariji od tebe pa će prije umrijeti a onda sve ostaje tebi“
Primjetio sam da se svi secionisti na ovom forumu malo-malo koriste apsurdno glupim poredjenjima drzave Bosne i Hercegovine sa nekim kucama, familijama, stanovima... Valjda nadajuci se da cemo svi pusti mozak na pasu upustajuci se u takva nakaradna poredjenja. Nerijetko se to i desi, valjda se ljudima digne adrenalin sta li vec.

Kako odgovoriti na ovu lavinu gluposti? Mozda cinjenicama: Narodima BiH nikada za vrijeme istorije nisu pripadali dijelovi Bosne i Hercegvine nego citava Bosna i Hercegovina – koja je postojala i puno prije njih i puno prije ZavnoBiHa, devedesetih i Konstitutivnih. Da, naravno da poklanjas - ti dijelis zajednicko na tri i odlucujes koji ces dio kome pokloniti. Ali svoj dio ne poklanjas nikome nego samo onaj koji nije tvoj - dakle tudji.
Mister Yes wrote:
vee-jay wrote:Jer da se razumijemo, oni nisu fanovi multietnicnosti i nece biti zadovoljeni samo jednim prstom tvoje ruke – kada vide da upornoscu mogu dobiti i citavu saku. A onog dana kada im das prst dao si im i saku. Dakle zasto ne odmah dati saku.
Oni će biti zadovoljni kada dobiju svoj dio. I Bošnjaci će biti zadovoljni kada dobiju svoj dio. Samo ako nam gamad sa zapada to dozvoli. Ali kako stvari stoje neće. Eno opet su poslali ono đubre Anđelinu. Kad se sjetim one nakarade od filma što je napravila. Meni je nakon gledanja filma došlo da odem u istočno Sarajevo i da ih koljem zubima a ja sam maksimalno tolerantan tip. Kako li su tek na film reagovali „obični“ Bošnjaci. Svo nam vrijeme sa zapada podgrijavaju mržnju. Možda bi se do sada i pomirili da nas stalno ne hrane mržnjim. A u isto vrijeme pričaju kako treba da budemo skupa. Pa ko je ovdje lud.
Ne, oni nece biti zadovoljni. Niti ce Bosnjaci biti zadovoljni. Niti su oni sa zapada "gamad". Niti je Andjelina "djubre". Niti je njen film "nakarada". A na tvoje pitanje "ko je lud" ja imam odgovor ali kao sto ti kazes, pojedini forumasi nisu tema.
Mister Yes wrote:
vee-jay wrote:Kako pises, to tebi nebi trebao biti nikakav problem, jer ti je svejedno u kojoj zemlji zivis i da li ti je grad u kojem zivis u Bosni, Srbiji, Hrvatskoj ili Tunguziji. Imas internet, skype i raju svih nacija i religija sirom citave planete sa kojom komuniciras.
Ja jedino ne razumijem zasto jednostavno ne napustis Bosnu i odes tamo gdje tih problema neces imati.
Nisam ja tema. Meni je i ovako dobro ali ja nisam mjerilo bilo čega. Govorim šta bi bilo dobro i plemenito za većinu ljudi u ovoj zemlji.
Ne, to nebi bilo dobro. To bi bilo veoma glupo i dokaz da se fasizam i genocid isplate. Sto bi naravno dovelo do toga da se Balkan i za najmanje narednih stotinjak godina pretvori u vrelo mrznje i smrti.
User avatar
djonko brajs
Posts: 242
Joined: 26/03/2014 11:21

#40037 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by djonko brajs »

Skijaš wrote:
Mister Yes wrote: Kako to misliš "zgazi"?
Pitao sam te za njihov stav, ti kažeš da ih se svakako otpisalo. To meni djeluje kao gaženje.
pa slušaj. eno hrvatska zgazila svoje srbe i šta im fali danas? funkcionalna država.
User avatar
Skijaš
Posts: 13883
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#40038 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

Mister Yes wrote:
Skijaš wrote:
djonko brajs wrote: ovo amerikanci govore bošnjacima još od zimmermana i zato imamo sranje u bosni. anđelina je nepatvoreno đubre i hodajuće zlo.
Rat u BiH nema veze sa Zimmermanom, ponudite Bošnjacima fer podjelu i možda prihvate, ovo što im se sada nudi ne bi prihvatio niko da je na njihovom mjestu. To jedno. Drugo, danas su granice BiH otvorene zbog bosanskohercegovačkih Srba i bosanskohercegovačkih Hrvata, kada bi se Bošnjake nekako i uvjerilo da se dobrovoljno ograniče na neki Bošnjakistan stiješnjen između Dodikove paradržave i Herceg Bosne, tek bi onda krenule ucjene i uslovljavanja. Zamislite nekog Stašu Košarca na graničnom prelazu na Vlašiću, pa to bi bio spektakl.
Koji je tebi đavo čovječe? Jesi li kršten? Pa ti mrziš sve ljude svijeta. Ne samo Bošnjake. Zašto takav odvratan stav o Srbima i Hrvatima?
Hrvati, Bošnjaci i Srbi su po defaultu dobri ljudi. Ali među izmanipulisanim Hrvatima, Bošnjacima i Srbima se može naći pacijenata koji su spremni na stvari kakve se teško može naći u najgorim horor filmovima. I naravno da treba vjerovati, ali ne Dodiku recimo ili likovima iz SDS-a.
User avatar
Skijaš
Posts: 13883
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#40039 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

djonko brajs wrote:
Skijaš wrote:
Mister Yes wrote: Kako to misliš "zgazi"?
Pitao sam te za njihov stav, ti kažeš da ih se svakako otpisalo. To meni djeluje kao gaženje.
pa slušaj. eno hrvatska zgazila svoje srbe i šta im fali danas? funkcionalna država.
Mi u BiH trebamo izbjegavati takva rješenja jer kada krene pravdanje nepravde, najebu obični ljudi a ne glavešine. Nepravda je recimo to da se Srbima danas osporava ćirilicu, a zaboravlja se činjenicu da Hrvatska danas postoji jer je u kritičnom istorijskom trenutku, kada su Hrvati kao kolektiv bili najranjiviji, većina Srba podržala bratstvo i jedinstvo a ne rojaliste.
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#40040 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mister Yes »

155_mm wrote: jos bih se samo osvrnuo na nebulozu o 67% teritorije. pa muslima bosnjaci su bili apsolutna vecina mozda u 67% gradova BiH. znaci oni moraju dobiti 67% gradova u BiH. ili bar neku adekvatnu zamijenu. evo na primjer bosnjaci su bili apsolutna vecina u gradu bijeljini (ne zamijneiti sa opcinom bijeljina) znaci da bi sad srbi od onih svojih vukojebina u kojima su bili vecina morali nadoknadit vrijednost grada bijeljine. evo sam kazi koliko to vrijedi.
Na ostale gluposti se zaista ne bih ponovo osvrtao. Samo ovo za gradove. Ako imaš grad poput Bijeljine potpuno okružen isključivo (velikim) srpskim selima onda je očigledno da se radi o etničkom prostoru Srba (što Semberija svakako jeste). Gradovi su posebna priča jer u njih dolaze ljudi sa sela iz svih dijelova i nikako ne učestvuju u kreiranju slike o etničkim prostorima. Kada si na selu imaš svoju zemlju za koju si vezan i ti i tvoja šira porodica a u gradu imaš neki stan i posao koji možeš imati i u nekom drugom gradu. Na kraju krajeva svo to gradsko stanovništvo se snašlo u nekom drugom gradu a kada se gleda koliko je Srba i Hrvata živjelo u Sarajevu, Tuzli, Zenici i ostalim gradovima koji su bili pod kontrolom Armije BiH onda je jasno da je i ta "razmjena stanova" pravedna.
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#40041 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mister Yes »

Skijaš wrote:
Mister Yes wrote:
Skijaš wrote: Ti bi da se šestocifren broj Hrvata zgazi kako bi Čović u zapadnoj Hercegovini imao samo svoj Dodikistan
Kako to misliš "zgazi"?
Pitao sam te za njihov stav, ti kažeš da ih se svakako otpisalo. To meni djeluje kao gaženje.
Otpisalo u smislu da ne bi bili dio Hrvatske nacionalne države već Bošnjačke nacionalne države. To i dalje nije nikakva tragedija ni gaženje. A problem i jeste u tome što to tebi djeluje kao gaženje. Do tebe je vjeruj mi.
User avatar
Skijaš
Posts: 13883
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#40042 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

Mister Yes wrote:
Skijaš wrote:
Mister Yes wrote:

Kako to misliš "zgazi"?
Pitao sam te za njihov stav, ti kažeš da ih se svakako otpisalo. To meni djeluje kao gaženje.
Otpisalo u smislu da ne bi bili dio Hrvatske nacionalne države već Bošnjačke nacionalne države.
Još jednom, šta bi Hrvati Kiseljaka, Kreševa i generalno srednje Bosne rekli na to ?
User avatar
djonko brajs
Posts: 242
Joined: 26/03/2014 11:21

#40043 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by djonko brajs »

Skijaš wrote: Još jednom, šta bi Hrvati Kiseljaka, Kreševa i generalno srednje Bosne rekli na to ?

sto ti je sudbina moj mister yes. ne daju hrvati iz kreseva normalnu drzavu. mnogo skijas voli hrvate iz kreseva.
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#40044 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Mister Yes »

vee-jay wrote: Primjetio sam da se svi secionisti na ovom forumu malo-malo koriste apsurdno glupim poredjenjima drzave Bosne i Hercegovine sa nekim kucama, familijama, stanovima...
A tebi je država kao nešto sveto? Važnije od ljudi? To se inače zove fašizam za tvoju informaciju.
vee-jay wrote:Kako odgovoriti na ovu lavinu gluposti? Mozda cinjenicama: Narodima BiH nikada za vrijeme istorije nisu pripadali dijelovi Bosne i Hercegvine nego citava Bosna i Hercegovina –

To što je istorija bila odvratna ne znači da treba biti i budućnost. To što su nas stotinama godina držali kao pokusne miševe ne znači da trebaju i u budućnosti. Ali đaba je govoriti ljudima kojima je ispran mozak.
vee-jay wrote:koja je postojala i puno prije njih i puno prije ZavnoBiHa, devedesetih i Konstitutivnih.
Postojala je rijeka Bosna i zemlja, kamenje, trava oko nje. Zemlja nije svetinja. Ljudi su puno puno važniji.
vee-jay wrote:Ne, to nebi bilo dobro. To bi bilo veoma glupo i dokaz da se fasizam i genocid isplate. Sto bi naravno dovelo do toga da se Balkan i za najmanje narednih stotinjak godina pretvori u vrelo mrznje i smrti.
Pravi se našao da govori o fašizmu. :roll: Ti kojem je država ispred sreće ljudi koji žive u toj državi.

Daytonska podjela je dogovor a ne rezultat genocida. Podjela po Daytonskoj liniji bi bio dokaz da se dogovor isplati. Đaba širiš mržnju zli čovječe.
User avatar
Skijaš
Posts: 13883
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#40045 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

Mister Yes wrote:Pravi se našao da govori o fašizmu. :roll: Ti kojem je država ispred sreće ljudi koji žive u toj državi.
Kakva sreća ? Pa ti bi zavalio šestocifren broj Hrvata u srednjoj Bosni a pričaš o nekakvoj sreći.
User avatar
djonko brajs
Posts: 242
Joined: 26/03/2014 11:21

#40046 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by djonko brajs »

Mister Yes wrote:
Skijaš wrote: Pitao sam te za njihov stav, ti kažeš da ih se svakako otpisalo. To meni djeluje kao gaženje.
Otpisalo u smislu da ne bi bili dio Hrvatske nacionalne države već Bošnjačke nacionalne države. To i dalje nije nikakva tragedija ni gaženje. A problem i jeste u tome što to tebi djeluje kao gaženje. Do tebe je vjeruj mi.
ne vjerujem da je toliko glup, nego se samo pravi. jer kad bi priznao da to nije nikakvo gazenje sva bi mu se teorija urusila kao kula od karata.
User avatar
djonko brajs
Posts: 242
Joined: 26/03/2014 11:21

#40047 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by djonko brajs »

Skijaš wrote:
Mister Yes wrote:
Još jednom, šta bi Hrvati Kiseljaka, Kreševa i generalno srednje Bosne rekli na to ?
isto što i bošnjaci zagreba i rijeke. šta im fali?
User avatar
Skijaš
Posts: 13883
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#40048 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

djonko brajs wrote:
Mister Yes wrote:
Skijaš wrote: Pitao sam te za njihov stav, ti kažeš da ih se svakako otpisalo. To meni djeluje kao gaženje.
Otpisalo u smislu da ne bi bili dio Hrvatske nacionalne države već Bošnjačke nacionalne države. To i dalje nije nikakva tragedija ni gaženje. A problem i jeste u tome što to tebi djeluje kao gaženje. Do tebe je vjeruj mi.
ne vjerujem da je toliko glup, nego se samo pravi. jer kad bi priznao da to nije nikakvo gazenje sva bi mu se teorija urusila kao kula od karata.
pola bosanskohercegovačkih Hrvata u bošnjačkoj nacionalnoj državi - nije gaženje
svi bosanskohercegovački Hrvati u bošnjačkoj nacionalnoj državi - jeste gaženje

Kako to ?
User avatar
Skijaš
Posts: 13883
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#40049 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

djonko brajs wrote:
Skijaš wrote:
Još jednom, šta bi Hrvati Kiseljaka, Kreševa i generalno srednje Bosne rekli na to ?
isto što i bošnjaci zagreba i rijeke. šta im fali?
Bošnjaci nisu konstitutivni u Rijeci i Zagrebu dok je čitava BiH i hrvatska (odnosno i srpska i bošnjačka) a to neće biti dovedeno u pitanje zbog ove generacije profitera.
User avatar
djonko brajs
Posts: 242
Joined: 26/03/2014 11:21

#40050 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by djonko brajs »

Skijaš wrote:
djonko brajs wrote:[

ne vjerujem da je toliko glup, nego se samo pravi. jer kad bi priznao da to nije nikakvo gazenje sva bi mu se teorija urusila kao kula od karata.
pola bosanskohercegovačkih Hrvata u bošnjačkoj nacionalnoj državi - nije gaženje
svi bosanskohercegovački Hrvati u bošnjačkoj nacionalnoj državi - jeste gaženje

Kako to ?
pa fino, imaju izbor. pitaj srbe iz federacije da li su za ukidanje rs-a.
Locked