Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
immuno wrote: ↑24/04/2020 17:15
Samune itekako mozes napraviti i bez sporeta na drva.... Tijesto mora biti mekano, ljepljivo i ostaviti da dobro nadodje. Premijesis i opet ostavis 10min,onda napravi kuglice kolike hoces samune manje, vece. Kugle na malo brasna oblikuj I opet ostavi pokri cistom krpom. Eh sad kugle rukom poravnaj dba ostanu okrugle I tanke, opet pokri jedno 5min. Uzmi not ili drvenu kasiku ili slicno da napravis sare na samunu,, hladnom vodom I cetkicom premazi samun I pospi curekotom I u rernu ( ja ugrijem na max) vidis ( ako imas staklo na rerni) kad se napusu samuni I pocnu da " rumene ' a to je max 10 minuta. Savjet ja ih pecem na aluminijskoj foliji 2-3sloja. Kad ih izvadi ja ih pokrijem cistom krpom da malo stanu.... Par stranica nazad sam stavila I sliku
immuno wrote: ↑24/04/2020 17:15
Samune itekako mozes napraviti i bez sporeta na drva.... Tijesto mora biti mekano, ljepljivo i ostaviti da dobro nadodje. Premijesis i opet ostavis 10min,onda napravi kuglice kolike hoces samune manje, vece. Kugle na malo brasna oblikuj I opet ostavi pokri cistom krpom. Eh sad kugle rukom poravnaj dba ostanu okrugle I tanke, opet pokri jedno 5min. Uzmi not ili drvenu kasiku ili slicno da napravis sare na samunu,, hladnom vodom I cetkicom premazi samun I pospi curekotom I u rernu ( ja ugrijem na max) vidis ( ako imas staklo na rerni) kad se napusu samuni I pocnu da " rumene ' a to je max 10 minuta. Savjet ja ih pecem na aluminijskoj foliji 2-3sloja. Kad ih izvadi ja ih pokrijem cistom krpom da malo stanu.... Par stranica nazad sam stavila I sliku
A tijesto? De pliz recept. Ulje? Germa? Svjeza ili suha?
immuno wrote: ↑24/04/2020 17:15
Samune itekako mozes napraviti i bez sporeta na drva.... Tijesto mora biti mekano, ljepljivo i ostaviti da dobro nadodje. Premijesis i opet ostavis 10min,onda napravi kuglice kolike hoces samune manje, vece. Kugle na malo brasna oblikuj I opet ostavi pokri cistom krpom. Eh sad kugle rukom poravnaj dba ostanu okrugle I tanke, opet pokri jedno 5min. Uzmi not ili drvenu kasiku ili slicno da napravis sare na samunu,, hladnom vodom I cetkicom premazi samun I pospi curekotom I u rernu ( ja ugrijem na max) vidis ( ako imas staklo na rerni) kad se napusu samuni I pocnu da " rumene ' a to je max 10 minuta. Savjet ja ih pecem na aluminijskoj foliji 2-3sloja. Kad ih izvadi ja ih pokrijem cistom krpom da malo stanu.... Par stranica nazad sam stavila I sliku
A tijesto? De pliz recept. Ulje? Germa? Svjeza ili suha?
Evo od harija super recept 500g brasna,350ml,vode,ja uzmem pola kocke svjeze germe,kasikica soli i malo secera da aktivira germu.Ono sto ja mislim za samune najvaznije je to odmaranje ili nadolazenje tijesta.
immuno wrote: ↑24/04/2020 17:15
Samune itekako mozes napraviti i bez sporeta na drva.... Tijesto mora biti mekano, ljepljivo i ostaviti da dobro nadodje. Premijesis i opet ostavis 10min,onda napravi kuglice kolike hoces samune manje, vece. Kugle na malo brasna oblikuj I opet ostavi pokri cistom krpom. Eh sad kugle rukom poravnaj dba ostanu okrugle I tanke, opet pokri jedno 5min. Uzmi not ili drvenu kasiku ili slicno da napravis sare na samunu,, hladnom vodom I cetkicom premazi samun I pospi curekotom I u rernu ( ja ugrijem na max) vidis ( ako imas staklo na rerni) kad se napusu samuni I pocnu da " rumene ' a to je max 10 minuta. Savjet ja ih pecem na aluminijskoj foliji 2-3sloja. Kad ih izvadi ja ih pokrijem cistom krpom da malo stanu.... Par stranica nazad sam stavila I sliku
A tijesto? De pliz recept. Ulje? Germa? Svjeza ili suha?
Evo od harija super recept 500g brasna,350ml,vode,ja uzmem pola kocke svjeze germe,kasikica soli i malo secera da aktivira germu.Ono sto ja mislim za samune najvaznije je to odmaranje ili nadolazenje tijesta.
Ma pravo da ti kazem ja nista nemijesim ispod 1kg ,trojica muskaraca najcesce za sofrom tako da su apetiti jaki.Evo sad je vrijeme samuna pa cu ti javiti kad budem pravila ( sutra nemogu evo me na poslu) koliko tacno izadje od 1kg pa ti onda kontaj za svoju sofru.
Ima li igdje u bosni da se kupi quark sir, ili sta bi bila zamjena za njega? Mislim da sam ovo vec pitala, ali ne nadjoh. Trazila i Sarajevu, u Bihacu, Buzimu... pa pokusala napraviti nekakav po nekom receptu sa neta, ni blizu. Help, hoce sestra da pravi Aioli.
ćiribiribela wrote: ↑25/04/2020 11:15
Ima li igdje u bosni da se kupi quark sir, ili sta bi bila zamjena za njega? Mislim da sam ovo vec pitala, ali ne nadjoh. Trazila i Sarajevu, u Bihacu, Buzimu... pa pokusala napraviti nekakav po nekom receptu sa neta, ni blizu. Help, hoce sestra da pravi Aioli.
Ako je to obicni mladi sir, imas u svakom vecem supermarketu, Dukatov npr