SDP
- ultima_palabra
- Posts: 59313
- Joined: 15/12/2008 16:53
#40001 Re: SDP
Kako šta, pa postavio je Bičakčića, Brankovića, Čengiće, Šaju, Tihića... oni su svojim djelima pokazali kako se moralno ponašati.
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#40002 Re: SDP
Onda bi droca bila droca, ne bi se prodavala kao svetica.The BEN10 wrote:Pitanje je gdje bi bili da je uopšte nema.-LIBERO- wrote:Nikada vise vjeronauke, religijskih nacela, bildanja te price...od obdanista do viseg nivoa, a isto tako, nikad vise nemorala, lopovluka, bluda. Zakljuci sam, ja ti crtati necu.The BEN10 wrote:
A kmečite protiv vjeronauke!?
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
#40003 Re: SDP
Tamo gdje smo bili kada je nije bilo.The BEN10 wrote:Pitanje je gdje bi bili da je uopšte nema.-LIBERO- wrote:Nikada vise vjeronauke, religijskih nacela, bildanja te price...od obdanista do viseg nivoa, a isto tako, nikad vise nemorala, lopovluka, bluda. Zakljuci sam, ja ti crtati necu.The BEN10 wrote: A kmečite protiv vjeronauke!?
U vladavini prava, siti, obrazovani i punih dzepova...
-
privremeni
- Posts: 1522
- Joined: 29/07/2003 00:00
#40004 Re: SDP
Ispravka krivog navodatvsabina wrote:Tamo gdje smo bili kada je nije bilo.The BEN10 wrote: Pitanje je gdje bi bili da je uopšte nema.
U vladavini prava, siti, obrazovani i punih dzepova...
bila je, ali tamo gdje joj je mjesto, nije se nosila kao Dzekin dres....
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#40005 Re: SDP
tvsabina wrote:Tamo gdje smo bili kada je nije bilo.The BEN10 wrote:Pitanje je gdje bi bili da je uopšte nema.-LIBERO- wrote: Nikada vise vjeronauke, religijskih nacela, bildanja te price...od obdanista do viseg nivoa, a isto tako, nikad vise nemorala, lopovluka, bluda. Zakljuci sam, ja ti crtati necu.
U vladavini prava, siti, obrazovani i punih dzepova...
o temi, na temi, listamo stare spomenare ...
VRH SDA KOLEKTIVNO BOJKOTIRAO, A VRH SDP-A KOLEKTIVNO POHODIO BAJRAMSKI PRIJEM REISA CERIĆA
Definitivno je srušen političko-vjerski monolit uspostavljen u predvečerje prvih demokratskih izbora 1990. godine između čelnika Islamske zajednice BiH i stranačkog vrha SDA.
Nakon skoro dvije decenije međusobne suradnje, potpomaganja i uvažavanja, odnosi između čelnika IZ-a i vrha SDA pali su na najnižu tačku.
Šef SDA Sulejman Tihić ponovo je izbjegao tradicionalni bajramski prijem reisa Cerića, ali ovoga puta, za razliku od ranijih godina, na bajramski prijem nije otišao niko iz vrha SDA, uključujući i Bakira Izetbegovića, koji je svih ranijih godina bio neizostavan gost.
Kolektivni bojkot stranačkih dužnosnika SDA bajramskog prijema reisa Cerića donekle je zasjenjen masovnim odzivom stranačkih dužnosnika SDP-a predvođenih Zlatkom Lagumdžijom.
Donedavno se tvrdilo da je SDA postala desno krilo SDP-a, no ta je teza u međuvremenu modificirana: SDP je izgleda postao desno krilo SDA!
- skupljac_zeljeza
- Posts: 10270
- Joined: 12/10/2014 01:12
#40006 Re: SDP
Većina ovih sada u vlasti niti je išlo na Vjernauku, a dosta njih kada bi se danas upisivalo ne bi išlo. Zamišljam Suljagića, Komšića ili Imamovića na času Vjeronauke.-LIBERO- wrote:Nikada vise vjeronauke, religijskih nacela, bildanja te price...od obdanista do viseg nivoa, a isto tako, nikad vise nemorala, lopovluka, bluda. Zakljuci sam, ja ti crtati necu.The BEN10 wrote:-LIBERO- wrote:Sta je (Alija I.) uradio za zivota na uspostabi moralnih vrjednosti?
A kmečite protiv vjeronauke!?
A nemorala i lopovluka je bilo i onda samo što sada je vidljiviji zbog interneta i društvenih mreža i njihovog jakog utjecaja. Svako danas nosi kameru, fotoaparat i diktafon u džepu i bilježi svaku negativnost kao zanimljivost. Prije tri decenije nije smio ni reporter tih nekoliko tv kuća svašta snimati inače bi završavalo u bunkeru, a ko je to cenzurisao nego vlast.
-
The BEN10
- Posts: 7674
- Joined: 19/09/2011 09:03
#40008 Re: SDP
Htjela si reći Golog otoka, političkih progona i slično?tvsabina wrote: Tamo gdje smo bili kada je nije bilo.
U vladavini prava, siti, obrazovani i punih dzepova...
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
#40009 Re: SDP
Nedovoljno....The BEN10 wrote:Htjela si reći Golog otoka, političkih progona i slično?tvsabina wrote: Tamo gdje smo bili kada je nije bilo.
U vladavini prava, siti, obrazovani i punih dzepova...
-
The BEN10
- Posts: 7674
- Joined: 19/09/2011 09:03
#40010 Re: SDP
Halali sestro onda.tvsabina wrote:Nedovoljno....The BEN10 wrote:Htjela si reći Golog otoka, političkih progona i slično?tvsabina wrote: Tamo gdje smo bili kada je nije bilo.
U vladavini prava, siti, obrazovani i punih dzepova...
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#40011 Re: SDP
Debatiraju jadni kandidati na TV1.
-
zapartiju
- Posts: 38
- Joined: 01/09/2015 19:28
#40012 Re: SDP
Jao mu priče kod ovog Nikšića. Kaže da Zlatko Lagumdžija ima svoje mjesto u historiji SDP-a. Ima ali negativno, on i Damir Hadžić će biti na smetljištu historije u SDP. Niko i nikada nam nije nanio toliko zla kao njih dvojica. Zbog njih sve članove partije nazivaju "reketašima". Ej pa to je sramota! Sramota! Povucite se smjesta a ti Nikšiću ako nisi u stanju da se suprotstaviš Lagumdžiji reci to jasno i nemoj zavlačiti drugove. Čovječe budi svjestan da ćemo na lokalnim izborima proći gore nego na općim a znaš šta to znači. Pudariću budi malo direktniji.
-
zapartiju
- Posts: 38
- Joined: 01/09/2015 19:28
#40013 Re: SDP
Miro Lazović me pozitivno iznenadio. Molim ga da bude svoj kao što je uvijek bio i nek ne popusti pritisku ukoliko dođe do drugog kruga glasanja. Svaka čast za ovo što kaže da partija (ma koliko je voljeli) ne smije biti iznad države. Država je jedna. Bravo Miro. Kad ljudi kao Miro i Jasmin budu nosioci partije mi ćemo biti prva stranka u BIH.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#40014 Re: SDP
Voditeljica: "Kakav treba biti lider SDP-a?"
Pudarić: "Ovakav kao ja."
I onda ide duuuuuuugi opis ...
Pudarić: "Ovakav kao ja."
I onda ide duuuuuuugi opis ...
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#40015 Re: SDP
ubogiVjecitiStudent wrote:Debatiraju jadni kandidati na TV1.
- Ja_Ja
- Posts: 2829
- Joined: 07/03/2006 06:59
- Location: tamo daleko...
#40016 Re: SDP
Ma ovo je lose do jaja. Ako je jedan SDP pao na ovih pet fosila onda... 45 minuta prica a jos uvijek NULA konkretnih stvari. Pola vremena provedose na pricanju o Lagumdziji. Lose,lose, lose.
-
zapartiju
- Posts: 38
- Joined: 01/09/2015 19:28
#40017 Re: SDP
Ne želim biti predsjednik koji vlada članstvom nego onaj koji služi članstvu. Bravo Jasmine.
Đikić dobro kaže da partiji treba organizator ali mislim da se on ne bi snašao u toj ulozi.
Predsjednik ne smije biti autokrata nego demokrata i ne smije se kriti iza članstva. Ovo je odlično objasnio Miro Lazović jer vidjeli smo šta se desilo kad je Zlatko prepustio partiju ljudima "od povjerenja". Imali smo samo afere i lopovluke.
Đikić dobro kaže da partiji treba organizator ali mislim da se on ne bi snašao u toj ulozi.
Predsjednik ne smije biti autokrata nego demokrata i ne smije se kriti iza članstva. Ovo je odlično objasnio Miro Lazović jer vidjeli smo šta se desilo kad je Zlatko prepustio partiju ljudima "od povjerenja". Imali smo samo afere i lopovluke.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#40018 Re: SDP
Milioner Nikšić je sve osim ubog.JThomas wrote:ubogiVjecitiStudent wrote:Debatiraju jadni kandidati na TV1.
-
zapartiju
- Posts: 38
- Joined: 01/09/2015 19:28
#40019 Re: SDP
Nek pričaju i 45 dana ali ne samo na televiziji. Budući predsjednik mora osuditi i jasno se ograditi od onoga što su nam uradili Lagumdžija, Hadžić, Lipovača. Samo tako možemo iz početka.Ja_Ja wrote:Ma ovo je lose do jaja. Ako je jedan SDP pao na ovih pet fosila onda... 45 minuta prica a jos uvijek NULA konkretnih stvari. Pola vremena provedose na pricanju o Lagumdziji. Lose,lose, lose.
- Admir_1984
- Posts: 7641
- Joined: 13/03/2006 01:33
- Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće
#40020 Re: SDP
zapartiju wrote:Nek pričaju i 45 dana ali ne samo na televiziji. Budući predsjednik mora osuditi i jasno se ograditi od onoga što su nam uradili Lagumdžija, Hadžić, Lipovača. Samo tako možemo iz početka.Ja_Ja wrote:Ma ovo je lose do jaja. Ako je jedan SDP pao na ovih pet fosila onda... 45 minuta prica a jos uvijek NULA konkretnih stvari. Pola vremena provedose na pricanju o Lagumdziji. Lose,lose, lose.
i svi članovi predsjedništva i glavnog odbora, jer oni su ti koji su sve znali, a nisu nikako reagovali jer su zbog lične koristi samo klimali glavama. najtužnije od svega je što će dosta tih članova i dalje biti u organima stranke, a nermin nikšić će biti predsjednik i nikakvog napretka neće biti
-
zapartiju
- Posts: 38
- Joined: 01/09/2015 19:28
#40021 Re: SDP
Ja se također slažem da je Nikšić kao premijer bio dobar ali ostalih pitanje što se tiče on je previše pod uticajem Zlatka Lagumdžije. Ako želi dobro sebi mora se riješiti Zlatkove sjene.
- Admir_1984
- Posts: 7641
- Joined: 13/03/2006 01:33
- Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće
#40022 Re: SDP
meni su izbori mjerilo svega, sdp je u njegovom mandatu kao premijer izgubio 200 000 glasova. da ima morala u sebi nebi se ni kandidovao za predsjednikazapartiju wrote:Ja se također slažem da je Nikšić kao premijer bio dobar ali ostalih pitanje što se tiče on je previše pod uticajem Zlatka Lagumdžije. Ako želi dobro sebi mora se riješiti Zlatkove sjene.
-
zapartiju
- Posts: 38
- Joined: 01/09/2015 19:28
#40023 Re: SDP
Tako je ali ipak su ovi prednjačili u divljanju. A Nikšić neće biti predsjednik jer članovi su ogorčeni ali ipak smatram da mu se treba ponuditi mjesto podpredsjednika ili generalnog sekretara ako uspije da rasčisti račune sa prošlosti.Admir_1984 wrote:zapartiju wrote:Nek pričaju i 45 dana ali ne samo na televiziji. Budući predsjednik mora osuditi i jasno se ograditi od onoga što su nam uradili Lagumdžija, Hadžić, Lipovača. Samo tako možemo iz početka.Ja_Ja wrote:Ma ovo je lose do jaja. Ako je jedan SDP pao na ovih pet fosila onda... 45 minuta prica a jos uvijek NULA konkretnih stvari. Pola vremena provedose na pricanju o Lagumdziji. Lose,lose, lose.
i svi članovi predsjedništva i glavnog odbora, jer oni su ti koji su sve znali, a nisu nikako reagovali jer su zbog lične koristi samo klimali glavama. najtužnije od svega je što će dosta tih članova i dalje biti u organima stranke, a nermin nikšić će biti predsjednik i nikakvog napretka neće biti
-
skambrljo
- Posts: 262
- Joined: 19/10/2014 21:12
#40024 Re: SDP
Shvatam da ti Nermin nije drag ali reći da je on odgovoran za gubitak 200 000 glasova je smiješno. Ako ćemo o ciframa onda će prije biti da je Željko odnio 100 000 a Slučajni prolaznik i Damir Hadžić Nole su prosuli još 100 000.meni su izbori mjerilo svega, sdp je u njegovom mandatu kao premijer izgubio 200 000 glasova. da ima morala u sebi nebi se ni kandidovao za predsjednika
- Admir_1984
- Posts: 7641
- Joined: 13/03/2006 01:33
- Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće
#40025 Re: SDP
ne kažem da je glavni krivac, ali za vrijeme loše politike sdp-a, tj politike koja je izgubila toliki broj glasova bio je na važnim stranačkim i državnim funkcijama i nijednog momenta se nije potrudio da vrati sdp na kakav takav putskambrljo wrote:Shvatam da ti Nermin nije drag ali reći da je on odgovoran za gubitak 200 000 glasova je smiješno. Ako ćemo o ciframa onda će prije biti da je Željko odnio 100 000 a Slučajni prolaznik i Damir Hadžić Nole su prosuli još 100 000.meni su izbori mjerilo svega, sdp je u njegovom mandatu kao premijer izgubio 200 000 glasova. da ima morala u sebi nebi se ni kandidovao za predsjednika
