SDA-All about

Post Reply
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#4001 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

:thumbup: evo da se i s ovijem liberalom složim barem jednom :D
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#4002 Re: SDA-All about

Post by udrch »

Chmoljo wrote:znači samo članovi mogu ići u džamije? ako im ne sviđa organizacija rada i interesi IZ-a, onda mogu preko vrata, i, ono bitnije, upitan je njihov status pravog muslimana?
jel trebam komentarisati ovo?
ovakvi stavovi su upravo razlog zašto IZ treba da preporučuje svojim članovima za koga da glasaju..

JoseMujice mislim da nema potrebe da ja i ti raspravljamo o ovom što pišeš..
Ja sam Bošnjak i o tome mogu da raspravljam sa Bošnjacima, a ti si se deklarisao da to nisi..
meni ne smeta kako je IZ šta radila..sasvim mi je OK da IZ sve one koji su se 1991. izjasnili kao Muslimani svrsta u Bošnjake, jer se ostali nisu sigurno izjašnjavali kao Muslimani..jasno je kojem je narodu nametnuto da bude sve osim onoga što jeste..hvala Bogu da je tako..naš merhamet nama ne dopušta da nasilno guramo Srbe i Hrvate tamo gdje oni neće..ljudi se davno izborili za svoje ime i ko smo mi da im namećemo ime Bošnjak..
oni koji ne mogu da svare Bošnjak uvijek imaju opciju da izmisle naziv kakav žele, jal jugosloven, jal bosanac..
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#4003 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

pa jel otvorismo priču o Bošnjacima ili o muslimanima ili to nemre jedne brez drugoga?
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#4004 Re: SDA-All about

Post by udrch »

-LIBERO- wrote:A zasto ta IZ ne kritikuje stvari, pojedince i korumpiranu i nesposobnu elitu iz iste te SDA. Jok, samo kad ih treba podrzati, kao sada u petak poslije dzume pred izbore, e tada se moze agitovati .

Za mene bi imali i dalje kredibilitet da kazu za koga su, da imaju principijelnost i da napadnu i direktno prozovu cak i kada ta ista SDA i njen kadar radi stetu narodu.

Ovako cisto politikanstvo i zlopupotreba polozja i uticaja.
IZ neprestano kritikuje sve ono što se kosi sa principima Islama..e sad što je tebi IZ samo ono što kaže Cerić ili Velić je druga stvar..
čestiti imami se nikad neće svrstati na pogrešnu stranu, ali u IZ ima i onih drugih, ali vremenom će ih biti sve manje..
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52662
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4005 Re: SDA-All about

Post by Chmoljo »

udrch wrote:
Chmoljo wrote:znači samo članovi mogu ići u džamije? ako im ne sviđa organizacija rada i interesi IZ-a, onda mogu preko vrata, i, ono bitnije, upitan je njihov status pravog muslimana?
jel trebam komentarisati ovo?
ovakvi stavovi su upravo razlog zašto IZ treba da preporučuje svojim članovima za koga da glasaju..
de, komentariši.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#4006 Re: SDA-All about

Post by udrch »

JoseMujica wrote:pa jel otvorismo priču o Bošnjacima ili o muslimanima ili to nemre jedne brez drugoga?
može naravno..to su dvije različite grupacije, ali prilično isprepletene..
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#4007 Re: SDA-All about

Post by udrch »

Chmoljo wrote:
udrch wrote:
Chmoljo wrote:znači samo članovi mogu ići u džamije? ako im ne sviđa organizacija rada i interesi IZ-a, onda mogu preko vrata, i, ono bitnije, upitan je njihov status pravog muslimana?
jel trebam komentarisati ovo?
ovakvi stavovi su upravo razlog zašto IZ treba da preporučuje svojim članovima za koga da glasaju..
de, komentariši.
da se imalo šta komentarisati to bih već uradio..napravio si nebuloznu konstrukciju koja je na nivou djeteta..
pogledaj si pitanje, pa ćeš vidjeti da to ja ne bih ni djetetu svom odgovorio..čuj samo članovi mogu ići u džamije :lol:
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#4008 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

kao i SDA i IZ, pretpostavljam
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#4009 Re: SDA-All about

Post by udrch »

JoseMujica wrote:kao i SDA i IZ, pretpostavljam
normalno, opet se radi o dvije grupacije koje su isprepletene..
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52662
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4010 Re: SDA-All about

Post by Chmoljo »

udrch wrote:da se imalo šta komentarisati to bih već uradio..napravio si nebuloznu konstrukciju koja je na nivou djeteta..
pogledaj si pitanje, pa ćeš vidjeti da to ja ne bih ni djetetu svom odgovorio..čuj samo članovi mogu ići u džamije :lol:
IZ je organizacija koja ima svoje članove i prevashodni zadatak joj je da zaštiti njihove interese...
a ostale ko...







šiša?

ako se kojim slučajem ne slažu sa određenim postupcima/izjavama/"preporukama"...
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#4011 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

da da da obrazac je "naš čovek-dobar čovek" :D

otprilike ko što Zlajini ne vide dalje od njegovog rektuma tako i kod ovih nemreš uhvatiti ko iz čijeg viri
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#4012 Re: SDA-All about

Post by udrch »

naravno da ne, o ostalim neka se brinu oni koji trebaju zastupati njihove interese..
kada kažem interese, normalno da se misli na prava, ne na finansijsku korist..
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#4013 Re: SDA-All about

Post by udrch »

JoseMujica wrote:da da da obrazac je "naš čovek-dobar čovek" :D

otprilike ko što Zlajini ne vide dalje od njegovog rektuma tako i kod ovih nemreš uhvatiti ko iz čijeg viri
ovo ti se učlanio kod Fahre pa pričaš njegov maternji?
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#4014 Re: SDA-All about

Post by -LIBERO- »

udrch wrote:
-LIBERO- wrote:A zasto ta IZ ne kritikuje stvari, pojedince i korumpiranu i nesposobnu elitu iz iste te SDA. Jok, samo kad ih treba podrzati, kao sada u petak poslije dzume pred izbore, e tada se moze agitovati .

Za mene bi imali i dalje kredibilitet da kazu za koga su, da imaju principijelnost i da napadnu i direktno prozovu cak i kada ta ista SDA i njen kadar radi stetu narodu.

Ovako cisto politikanstvo i zlopupotreba polozja i uticaja.
IZ neprestano kritikuje sve ono što se kosi sa principima Islama..e sad što je tebi IZ samo ono što kaže Cerić ili Velić je druga stvar..
čestiti imami se nikad neće svrstati na pogrešnu stranu, ali u IZ ima i onih drugih, ali vremenom će ih biti sve manje..

Nisam cuo direktne kritike ni na racun Brankovica ni Saje, ni Bakira ...a Boga mi ni Bicakcica, vec je taj isti Bicakcic dobio jako visok i bitan angazma u strukturama same IZ.
A cuo sam vise puta direktno da se prozivaju pojedinci koji nisu iz SDA i stranke cijele da se sataniziraju. i super sto se prozivaju, ali te prozivke gube na tezini i validnosti bas zato sto se jedni amnestiraju i tolerisu, za iste postupke i djela koja se prozivaju kod ovih "drugih".

Jednostavno kakvim god spinovima i pokusajima da pokusas odbraniti cinjenicu da IZ direktno, ili pred neke izbore malo umotanije, ali podrzava SDA, to ne mozes negirati.
JoseMujica wrote:da da da obrazac je "naš čovek-dobar čovek" :D

otprilike ko što Zlajini ne vide dalje od njegovog rektuma tako i kod ovih nemreš uhvatiti ko iz čijeg viri
Ovo uvecano je poenta ove price, slazem se u potpnosti. :thumbup:

A slazem se i sa ovim drugim dijelom tvoga posta. ;-)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52662
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4015 Re: SDA-All about

Post by Chmoljo »

udrch wrote:naravno da ne, o ostalim neka se brinu oni koji trebaju zastupati njihove interese..
kada kažem interese, normalno da se misli na prava, ne na finansijsku korist..
kako kad IZ ima "monopol" nad vjerom?

i kako kada je svaka kritika prema IZ islamofobija, iako sebi daju za pravo da kritikuju druge?
User avatar
brezan
Posts: 139
Joined: 11/10/2012 02:43

#4016 Re: SDA-All about

Post by brezan »

Da li ce SDA uspjeti suzbiti SBB i Fahra i smjestiti ih u "kusur" opciju?
Last edited by brezan on 12/10/2012 18:36, edited 1 time in total.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52662
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4017 Re: SDA-All about

Post by Chmoljo »

JoseMujica wrote:da da da obrazac je "naš čovek-dobar čovek" :D

otprilike ko što Zlajini ne vide dalje od njegovog rektuma tako i kod ovih nemreš uhvatiti ko iz čijeg viri
:D
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#4018 Re: SDA-All about

Post by novi.dan.nova.nafaka »

udrch wrote:miješaš IZ sa nekom višom silom..IZ je organizacija koja ima svoje članove i prevashodni zadatak joj je da zaštiti njihove interese..ili ti misliš drugačije..
Naravno da će IZ štiti interese svojih članova. Ne vidim ništa sporno u tome da IZ kroz Kur'anske i hadiske tekstove svom članstvu preporuči za koga da glasaju. Samo neupućeni misle da je Allah džš propisao ljudima šta da čine u džamiji. Takvi nemaju pojma da se Islama itekako tiču i izbori, između ostalog. Takvi također ne znaju, ili namjerno potvaraju IZ da štiti one koji su korumpirani, koji zakidaju i varaju, namještaju tendere i tome slično, jer kao što rekoh, kad efendija sa minbera navede ajet o krađi, pronevjeri, neispunjenju ugovora/dogovora (što je jedan od znakova licemjerstva), to se odnosi kako na siromaha, tako i na Bakira Izetbegovića ili ne znam ti koga. Njihov problem je u tome što oni imaju uske poglede, i smatraju da ono što je rečeno na hutbi da nije primjenljivo van 4 džamijska zida. Doduše, većina takvih na kraju krajeva, i prespava hutbu.
No, hvala Bogu dragom, prošla su vremena kad su hutbe dolazile iz Centrale, kada su UDBA-ši brojali riječi koje hodža izgovori, i jednim pokretom takvom skidali glavu....
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#4019 Re: SDA-All about

Post by VjecitiStudent »

Zar cijela stvar o IZ i njihovih izbornih preferenci nije prokleto jednostavna?
Uvijek ce podrzati onoga za koga predvidjaju da nakon izbora njih podrzati, donacijama i ostalim materijalnim ustupcima, ko pri tom ima i solidne sanse da na izborima dobro prodje.

Jel' njihov izborni favorit posten, neposten, krade od sirotinje ili uzima od bogatih, njima je apsolutno nebitno, dok god oni dobivaju svoj dio.
Obicna interesna grupa.
User avatar
brezan
Posts: 139
Joined: 11/10/2012 02:43

#4020 Re: SDA-All about

Post by brezan »

Sta je sporno u tome ako IZ ima uticaja na misljenje kod naaroda? IZ je institucija i kao takvi imaju pravo da iznesu svoje politicke stavove. Ne mislim da hodze trebaju direktno da govore za koga da se glasa ali da iznesu svoje misljenje o odredjenom politickom pitanju e to da. Jer politika se tice svih nas.
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#4021 Re: SDA-All about

Post by kojeime »

"sasvim mi je OK da IZ sve one koji su se 1991. izjasnili kao Muslimani svrsta u Bošnjake"

Meni je sve teze skontati zasto se jevreji i muslimani ne vole. Evo jos jedne stvari u kojoj su slicni. Ako grijesim izvinjavam se, ali mislio sam da jedini narod koji ne pravi razliku izmedju nacije i vjere su jevreji, to jeste da je to jedini narod koji ima vjeru koja je vjera samo tog naroda. A sada ispade da treba izjednaciti Bosnjake kao narod sa muslimanima kao vjerom. Pa da samo muslimani mogu biti Bosnjaci. Onda je mogao ostati naziv Muslimani za narod kako je bilo u bivsoj Jugoslaviji, nije se morao mijenjati u Bosnjaci.

Opet, nije bitno da li se iko osim muslimana izjasnjava kao Bosnjaci. Nece IZ stvarati i brisati narode i nece IZ davati potvrde ko pripada kojem narodu. Posao IZ je da se brine o poslovima vjernika, ne naroda. Osim ako ima politicke pretenzije, a IZ u BIH ih nesumnjivo ima. Mislim da bi za buducnost i SDA i IZ trebalo prekinuti tu vezu, ostaviti IZ da se bavi vjerom, a SDA politikom, i da se ne koriste jedna drugom.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#4022 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

udrch wrote:
JoseMujica wrote:da da da obrazac je "naš čovek-dobar čovek" :D

otprilike ko što Zlajini ne vide dalje od njegovog rektuma tako i kod ovih nemreš uhvatiti ko iz čijeg viri
ovo ti se učlanio kod Fahre pa pričaš njegov maternji?
zar misliš da sam tako jeftin? :lol: :lol: :lol: a Tornjak već ima Tunju, Vlaisavljeviće itd. pa mu ne treba još jedan serator.

Al evo da te educiram pro bono kada neće ova IZ i SDA koalicija :D

Film "Quo vadis Živorade" iz 1968. scenariste Borislava Pekića upravo opisuje ovu totalitarnu matricu ideološke partitokratije, koja je na kraju urušila sistem koji je navodno štitila.

E jedan od razloga zašto ja pilam ovoliko po ovim ideološko-vjersko-političkim brakovima je, jer isti vjerno oponašaju tu istu matricu razmišljanja i djelovanja, koje smo se navodno kutarisali 1990., samo su dresovi promjenjeni.

A kad biraš isti način djelovanja, šta misliš dokle ćeš dogurati i kako će sve to završiti?
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#4023 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

ps

hebote...zvao je pojačanje :shock:
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#4024 Re: SDA-All about

Post by udrch »

Chmoljo wrote:
udrch wrote:naravno da ne, o ostalim neka se brinu oni koji trebaju zastupati njihove interese..
kada kažem interese, normalno da se misli na prava, ne na finansijsku korist..
kako kad IZ ima "monopol" nad vjerom?

i kako kada je svaka kritika prema IZ islamofobija, iako sebi daju za pravo da kritikuju druge?
hehe, de ba cmoljo nemoj se prosipati..
kako bilo ko može imati monopol nad vjerom..nisi li ti od onih kji smatraju da je vjera stvar između čovjeka i Boga, privatna stvar, između četiri zida..
tačno se zna šta je islamofobija, a šta kritika organa i uposlenika IZ-a..samo što vi ne pravite razliku, jer vam ne odgovara..

@Libero
Bakir je dobar čovjek i dobar musliman..kako ga ti doživljavaš to je druga stvar i tvoje privatno mišljenje..
Bičakčiću se pakovalo svašta, a dokazano ništa..nemam nikakav stav o njemu, antipatičan mi je, ali znam sigurno da mu vikendica u Malešićima ne vrijedi dva miliona kako se pričalo, već nekih 50 hiljada i koliko ja imam info imao ju je od ranije..znam sigurno da je nakon zabrane da se bavi politikom nije imao nikakvih sredstava za život, bio je frontalni kokuz..
Branković je sam sebe uništio i drago mi je da je tako..jeftinije smo prošli..IZ nema potrebu da se oko njega izjašnjava, ali kada bi pitao bilo kojeg poštenog čovjeka šta misli o stanu koji je dobio "po zakonu" svako bi reko da je to čisti, drski lopovluk..
User avatar
MuaDib
Posts: 4056
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#4025 Re: SDA-All about

Post by MuaDib »

Ovo trenutno je samo Pirova pobjeda SDA, a ne nekakav uspjeh. Sada je jasno ko dan da Prudska liga nikad nije ni prestala postojati, i da je primarni cilj SDA, pa i HDZ bio onemogućiti da SDP napravi bilo šta. Ovo vješto dobivanje izbora na prepad, treba da bude predmet istraživanja dublje patologije.
Jer ako se u Novom Gradu pred izbore agituje ako glasate za SDP i SBB rušiće vam bespravno izgrađene kuće, a SDA će ih legalizovati, ako se nanama daje po pola kile kafe da glasaju, ako se otvoreno dijele pare po 50 KM za glas, od kvartovskih kabadahija, onda mi nemamo šta da pričamo. Imamo nadalje Čelić gdje se otovreno priča o krađi, zatim imamo Zavidoviće, Maglaj i Banoviće gdje se sasvim otvoreno priča o kupovini izbora i "draželjivosti SDA", ako imamo Tvarnik i priče o vrećama stoćnog brašna za glas na Vlašiću, ili priče iz Konjica goriće opet šume ako SDP pobjedi :lol: :lol: Ili najsvježiji primjer bespravne gradnje na vodozaštitnoj zoni na Ilidži, čime se ugrožava vodosnadbjevanje 700 000 ljudi, mi nemamo šta pričati. I ako je to pobjeda, ako se krši izborni zakon, a niko ne reaguje, ako se narod kupuje za vreću brašna i 50 KM, ako se kampanja vodi obećavanjima da će se kršiti drugi zakoni, u tom slučaju jasno je da od države nema ništa i da mi tonemo u propast. I ovakav narod ništa i ne zaslužuje, kad uporno glasa za one koji ga svaki dan sve više i više vode unazad.
Post Reply