BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#4001 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by MOSALJOZE »

Samo naprijed to ce donijeti puno dobrog ovoj zemlji :bih:
mmaar
Posts: 1704
Joined: 21/07/2012 17:12
Location: eNtabliran u krugu od 180 stepeni

#4002 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by mmaar »

MOSALJOZE wrote:Samo naprijed to ce donijeti puno dobrog ovoj zemlji :bih:
Neka razbojnici i tajkuni koji zlostaljaju i izrabljuju radnike misle o dobru ove zemlje, koja jeste, kao sto smo danas vidjeli, samo njihova zemlja i zemlja po njihovoj mjeri, ne i zemlja radnicke klase.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#4003 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by MOSALJOZE »

Podrzavajmo rvatsko i srpsko zarad bolje buducnosti :bih:
mmaar
Posts: 1704
Joined: 21/07/2012 17:12
Location: eNtabliran u krugu od 180 stepeni

#4004 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by mmaar »

MOSALJOZE wrote:Podrzavajmo rvatsko i srpsko zarad bolje buducnosti :bih:
S tajkunima, izrabljivacima i ugnjetacima, svakako buducnosti nema, tako da je svejedno cije i suludo bi bilo nakon svega prema njima pokazivati solidarnost. Koliko im je stalo do ove zemlje i ovog naroda, vidjeli smo danas. Oni neka se brinu i cuvaju ovu zemlju, neka se odricu za opste dobro i neka njihova djeca malo ginu za nju, jer radnici ionako nemaju sta izgubiti, a dosta su gubili. I neka se nose u trzisnoj utakmici sa njemackim, austrijskim, talijanskim firmama, jer oni vole da se pozivaju na "evropsku buducnost".
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#4005 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Juliuscezar »

Sole Mio ledeni caj od breskve baš dobar, na neki nacin osjeti se breskva. Pise da Hepok pakuje proizvodi
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#4006 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

Ja sam taj probao manje pakovanje u Amku je 0.80 a ne znam imaju li ono vece. Bas cu potražiti
emirolini
Posts: 3831
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#4007 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by emirolini »

Narodu nikad u glavu pametna!

Narod kupuje njihove proizvode da im pomognu a oni ne pomazu sami sebi... ovo je iz Dite...

Image
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#4008 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

Sve je to rezultat enormne marketinške kampanje
Recimo u Bingu eno u katalogu ne možeš otvoriti da ne vidiš Janu vodu ili njihov ice tea
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#4009 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Mohamad Sissoko »

emirolini wrote:Narodu nikad u glavu pametna!

Narod kupuje njihove proizvode da im pomognu a oni ne pomazu sami sebi... ovo je iz Dite...

Image



Mogu samo reci, jbem ih glupe.
Kako smo mi retardiran narod. :zjev:
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#4010 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by AmADin_gospo »

Zašto stoko ZAŠTO sjebete svoj proizvod pa kukate, kako vam je opala proizvodnja i kako su ljudi počeli da kupuju uvozne proizvode....

komad mesa veličine palca, saft .... i ove "žile" il kako se več nazvati može...

Image

Image



"Kupujmo domače, domače je kvalitetno"... kupit ću kurac, a ne domače....
Naslovnica
Posts: 35427
Joined: 20/03/2013 15:38

#4011 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Naslovnica »

Tačno tako.
Fuj.
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#4012 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Thorgerson »

StupskaBitanga wrote:Sve je to rezultat enormne marketinške kampanje
Recimo u Bingu eno u katalogu ne možeš otvoriti da ne vidiš Janu vodu ili njihov ice tea
Da ne govorimo o tome da npr. mi nemamo one vode sa nekim okusima, tipa limun, jagoda sta ja znam. Barem koliko ja znam. Ne mislim na gazirano, nego na one obicne vode sa okusima. Mislim meni su te vode bljak, ali ocito raja to kupuje, voli dok su ih pune police i frizideri...

Janu ne znam jesam li dva put u zivotu kupio - jer sam morao i nije bilo druge, ali kazem ima i do nasih proizvodjaca.

Ne mozes imati prijeratnu ambalazu, nikakvu reklamu, web stranicu, odnos s potrosacima i nadati se necemu, nadati se da je narod obavezan da kupuje tvoju vodu jer eto ti si domaci. Da, neki ce kupovati, ali neki nece. Neko voli lijep dizajn flase i etikete, pa ce bas zbog toga kupiti tu flasicu.

Ne smiju se nasi proizvodjaci uspavati i umisliti, eh mi smo domaci i imate da kupujete nase. Kvalitet prvo - pa onda cemo o ljubavi i patriotizmu.
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#4013 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Domaci izdajnik »

Thorgerson wrote:Da ne govorimo o tome da npr. mi nemamo one vode sa nekim okusima, tipa limun, jagoda sta ja znam. Barem koliko ja znam. Ne mislim na gazirano, nego na one obicne vode sa okusima.
Kako bolan nema?? Ja sam u Dolcu na Lašvi na pumpi kupio vodu sa aromom jabuke i limete domaća proizvodnja neka firma tu iz Dolca mislim, i dobra je :thumbup: Reklama, reklama, reklama :jbt: ali kad imamo buljuk stručnjaka i menaĐera sa kikiriki univerziteta šta je to čudno.... :oops:
Naslovnica
Posts: 35427
Joined: 20/03/2013 15:38

#4014 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Naslovnica »

Odlična ambalaža, odličan kvalitet, ne bi se postidjeli nigdje u svijetu!
Ali marketing NULA bodova (razumijem, nema se para), a prvenstveno naša osviještenost za kupovinu domaćeg proizvoda - draža Jana nego naša Lipa.
Nažalost.
I vjerovatno će i ovo propasti, jer su naprosto drugi previše jaki, a mi previše glupi.

Image
Image
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#4015 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

Treba i insistirati i kod trgovaca na domaćem
[Emma]
Posts: 350
Joined: 25/07/2012 01:25

#4016 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by [Emma] »

Kupila Vitella sok od naranče, naša cedevita, duplo jeftinija od cedevite ali meni iskreno isto sok na razmućivanje. pošećerena voda narančaste boje. :sad:
Zastavnik_dzemo
Posts: 349
Joined: 27/08/2014 12:29

#4017 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Zastavnik_dzemo »

Ne radi se o nesposobnosti vec o planskom i namjernom unistavanju domace privrede. Sve sto valja, cilj je da se unisti. Evo zbog ove jane na ditinom stolu, ja im nikad deterdzenta kupit necu!!!

Kad smo kod jane, ja janu svako zna, a pitajte bilo koga da nabroji 3 domace vode, vecina ce ih zasati. Jedino ko iole ulaze u promociju i marketing je sarajevski kiseljak, mada imaju uzasnu ambalazu.

Sto se mlijeka tice, ja uzmem zott ili megle, a cesto i dukat. Milkosove proizvode ne uzimam unazad 2 godine. Probao, podrzavao ali kad ne ide ne ide. Uvijek drugi ukus jogurta ili mlijeka, jogurt cesto prokisao, pavlaka cesto pokvarena. Hvala, ali ja sebe vise volim nego svoju zemlju.

Imamo mi i dobrih proizvoda. Najbolji smoki na svijetu je onaj obicni gold flips. No kad razmislim, on je poznat kao ratni i postratni smoki. Nikad nisam vidio reklamu za taj smoki. A mogli bi pojesti konkurenciju samo malo da se potrude.

itd., itd .... kako god, dobro nam se svakako ne pise.
User avatar
zubi
Posts: 6228
Joined: 16/07/2009 00:27

#4018 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by zubi »

Zastavnik_dzemo wrote:Ne radi se o nesposobnosti vec o planskom i namjernom unistavanju domace privrede. Sve sto valja, cilj je da se unisti. Evo zbog ove jane na ditinom stolu, ja im nikad deterdzenta kupit necu!!!

Kad smo kod jane, ja janu svako zna, a pitajte bilo koga da nabroji 3 domace vode, vecina ce ih zasati. Jedino ko iole ulaze u promociju i marketing je sarajevski kiseljak, mada imaju uzasnu ambalazu.

Sto se mlijeka tice, ja uzmem zott ili megle, a cesto i dukat. Milkosove proizvode ne uzimam unazad 2 godine. Probao, podrzavao ali kad ne ide ne ide. Uvijek drugi ukus jogurta ili mlijeka, jogurt cesto prokisao, pavlaka cesto pokvarena. Hvala, ali ja sebe vise volim nego svoju zemlju.

Imamo mi i dobrih proizvoda. Najbolji smoki na svijetu je onaj obicni gold flips. No kad razmislim, on je poznat kao ratni i postratni smoki. Nikad nisam vidio reklamu za taj smoki. A mogli bi pojesti konkurenciju samo malo da se potrude.

itd., itd .... kako god, dobro nam se svakako ne pise.
sarajevski kiseljak nije vise nas... kupila jamnica.
Zastavnik_dzemo
Posts: 349
Joined: 27/08/2014 12:29

#4019 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Zastavnik_dzemo »

eto .... samo da se potvrdi da sve treba unistiti i rasprodati.
User avatar
parappa
Posts: 3706
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#4020 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by parappa »

Zastavnik_dzemo wrote:Ne radi se o nesposobnosti vec o planskom i namjernom unistavanju domace privrede. Sve sto valja, cilj je da se unisti. Evo zbog ove jane na ditinom stolu, ja im nikad deterdzenta kupit necu!!!

Kad smo kod jane, ja janu svako zna, a pitajte bilo koga da nabroji 3 domace vode, vecina ce ih zasati. Jedino ko iole ulaze u promociju i marketing je sarajevski kiseljak, mada imaju uzasnu ambalazu.

Sto se mlijeka tice, ja uzmem zott ili megle, a cesto i dukat. Milkosove proizvode ne uzimam unazad 2 godine. Probao, podrzavao ali kad ne ide ne ide. Uvijek drugi ukus jogurta ili mlijeka, jogurt cesto prokisao, pavlaka cesto pokvarena. Hvala, ali ja sebe vise volim nego svoju zemlju.

Imamo mi i dobrih proizvoda. Najbolji smoki na svijetu je onaj obicni gold flips. No kad razmislim, on je poznat kao ratni i postratni smoki. Nikad nisam vidio reklamu za taj smoki. A mogli bi pojesti konkurenciju samo malo da se potrude.

itd., itd .... kako god, dobro nam se svakako ne pise.
i meni se ponekad cini kao da neko sistematski unistava nasu privredu. ipak ne treba pisati da ne bi kupio ditin deterdzent jer radnica pije stranu vodu.
mozda na trafici pred ulazom nije bilo druge... mozda nesto trece... u svakom slucaju nije firma kriva sto radnici kupuju strane proizvode.
naravno sasvim druga situacija bi bila da doticna ima deterdzent druge, u najgorem slucaju, strane firme kod kuce. onda je otkaz jedino rjesenje...
tako rade u adidasu u njemackoj... ako dodjes u puminim patikama na posao prvo pitaju da li znas za koga radis. ako se to ponovi noga :run:
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#4021 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by JanuaryJones »

parappa wrote:
Zastavnik_dzemo wrote:Ne radi se o nesposobnosti vec o planskom i namjernom unistavanju domace privrede. Sve sto valja, cilj je da se unisti. Evo zbog ove jane na ditinom stolu, ja im nikad deterdzenta kupit necu!!!

Kad smo kod jane, ja janu svako zna, a pitajte bilo koga da nabroji 3 domace vode, vecina ce ih zasati. Jedino ko iole ulaze u promociju i marketing je sarajevski kiseljak, mada imaju uzasnu ambalazu.

Sto se mlijeka tice, ja uzmem zott ili megle, a cesto i dukat. Milkosove proizvode ne uzimam unazad 2 godine. Probao, podrzavao ali kad ne ide ne ide. Uvijek drugi ukus jogurta ili mlijeka, jogurt cesto prokisao, pavlaka cesto pokvarena. Hvala, ali ja sebe vise volim nego svoju zemlju.

Imamo mi i dobrih proizvoda. Najbolji smoki na svijetu je onaj obicni gold flips. No kad razmislim, on je poznat kao ratni i postratni smoki. Nikad nisam vidio reklamu za taj smoki. A mogli bi pojesti konkurenciju samo malo da se potrude.

itd., itd .... kako god, dobro nam se svakako ne pise.
i meni se ponekad cini kao da neko sistematski unistava nasu privredu. ipak ne treba pisati da ne bi kupio ditin deterdzent jer radnica pije stranu vodu.
mozda na trafici pred ulazom nije bilo druge... mozda nesto trece... u svakom slucaju nije firma kriva sto radnici kupuju strane proizvode.
naravno sasvim druga situacija bi bila da doticna ima deterdzent druge, u najgorem slucaju, strane firme kod kuce. onda je otkaz jedino rjesenje...
tako rade u adidasu u njemackoj... ako dodjes u puminim patikama na posao prvo pitaju da li znas za koga radis. ako se to ponovi noga :run:
Uništiš privredu, uništio si državu i njen razlog za postojanje. HB forsira sve što je iz HR i pune njima kase, RS sve što je iz Srbije. I slijepac vidi da ono što se nije postiglo ratom, kat tad će se postići ekonomijom.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#4022 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by JanuaryJones »

Naslovnica wrote:Odlična ambalaža, odličan kvalitet, ne bi se postidjeli nigdje u svijetu!
Ali marketing NULA bodova (razumijem, nema se para), a prvenstveno naša osviještenost za kupovinu domaćeg proizvoda - draža Jana nego naša Lipa.
Nažalost.
I vjerovatno će i ovo propasti, jer su naprosto drugi previše jaki, a mi previše glupi.

Image
Image
Nikad čula za njih. Čija je ovo voda i gdje se ima kupiti?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#4023 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

Lipa voda ti je Pivovarna Bihać
Imaš u Sarajevu sve njihove proizvode kupiti u Bingu ja sam vidio na Alipašinom i Stup
User avatar
parappa
Posts: 3706
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#4024 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by parappa »

JanuaryJones wrote:
parappa wrote:
Zastavnik_dzemo wrote:Ne radi se o nesposobnosti vec o planskom i namjernom unistavanju domace privrede. Sve sto valja, cilj je da se unisti. Evo zbog ove jane na ditinom stolu, ja im nikad deterdzenta kupit necu!!!

Kad smo kod jane, ja janu svako zna, a pitajte bilo koga da nabroji 3 domace vode, vecina ce ih zasati. Jedino ko iole ulaze u promociju i marketing je sarajevski kiseljak, mada imaju uzasnu ambalazu.

Sto se mlijeka tice, ja uzmem zott ili megle, a cesto i dukat. Milkosove proizvode ne uzimam unazad 2 godine. Probao, podrzavao ali kad ne ide ne ide. Uvijek drugi ukus jogurta ili mlijeka, jogurt cesto prokisao, pavlaka cesto pokvarena. Hvala, ali ja sebe vise volim nego svoju zemlju.

Imamo mi i dobrih proizvoda. Najbolji smoki na svijetu je onaj obicni gold flips. No kad razmislim, on je poznat kao ratni i postratni smoki. Nikad nisam vidio reklamu za taj smoki. A mogli bi pojesti konkurenciju samo malo da se potrude.

itd., itd .... kako god, dobro nam se svakako ne pise.
i meni se ponekad cini kao da neko sistematski unistava nasu privredu. ipak ne treba pisati da ne bi kupio ditin deterdzent jer radnica pije stranu vodu.
mozda na trafici pred ulazom nije bilo druge... mozda nesto trece... u svakom slucaju nije firma kriva sto radnici kupuju strane proizvode.
naravno sasvim druga situacija bi bila da doticna ima deterdzent druge, u najgorem slucaju, strane firme kod kuce. onda je otkaz jedino rjesenje...
tako rade u adidasu u njemackoj... ako dodjes u puminim patikama na posao prvo pitaju da li znas za koga radis. ako se to ponovi noga :run:
Uništiš privredu, uništio si državu i njen razlog za postojanje. HB forsira sve što je iz HR i pune njima kase, RS sve što je iz Srbije. I slijepac vidi da ono što se nije postiglo ratom, kat tad će se postići ekonomijom.
nije mi jasno zasto ti ljudi ne kupuju domace proizvode iz svog "tora". ali izgleda da je ljepse cekati na sadaku iz druge zemlje nego se potruditi da sam nesto ucinis
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#4025 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by JanuaryJones »

StupskaBitanga wrote:Lipa voda ti je Pivovarna Bihać
Imaš u Sarajevu sve njihove proizvode kupiti u Bingu ja sam vidio na Alipašinom i Stup
Hvala, probaću :thumbup:
Post Reply