Šta trenutno čitate?
Moderator: Chloe
- jedna tamo
- Posts: 7569
- Joined: 09/10/2009 10:48
- Location: tamo gdje je sve po mom
#4001 Re: Šta trenutno čitate?
ono što mi donese ljuska
- sadmire
- Posts: 2401
- Joined: 28/01/2008 15:38
- Location: zemlja galebova
#4002 Re: Šta trenutno čitate?
MontBlanc wrote:
ja sam je procitao u jednom dahu, napet i uzbudljiv roman, veoma citljiv, svidja mi se piscev stil. Ima li jos njegovih knjiga na "nasem" jeziku?
- Bosnian_Passenger
- Posts: 56
- Joined: 17/11/2010 01:11
- Location: Liliput
- Contact:
- Loulou
- Posts: 3017
- Joined: 16/04/2008 15:18
-
febo_acm
- Posts: 10317
- Joined: 10/02/2009 17:00
- Location: SARAJEVO
#4005 Re: Šta trenutno čitate?
Kupih večeras avanture nevaljale djevojčice, nadam se da nisam pogriješio 
- Dioda
- Posts: 1353
- Joined: 20/01/2008 19:17
#4006 Re: Šta trenutno čitate?
Mama mi savjetovala da procitam prvo "kad je muskarac peder" jer je losiji dio
Ukupan dojam - zanimljivo za procitati, malo pretjeruje, a neki dijelovi - brutalno realni
- Loulou
- Posts: 3017
- Joined: 16/04/2008 15:18
#4007 Re: Šta trenutno čitate?
Je, to je VedranaDioda wrote: Ukupan dojam - zanimljivo za procitati, malo pretjeruje, a neki dijelovi - brutalno realni
-
BJB
- Posts: 4599
- Joined: 16/10/2010 17:17
- Location: California
#4008 Re: Šta trenutno čitate?
Je l' iko vidio mozda The House of the Mosque by Kader Abdoalh negdje? Imam na bos, ali mi treba na engleskom..
I ne, ne mogu kupiti sa www.amazon.com
I ne, ne mogu kupiti sa www.amazon.com
-
herbert mekfjuger
- Posts: 462
- Joined: 11/11/2010 16:12
#4009 Re: Šta trenutno čitate?
Zadnje dvje knjige koje sam pročito su bile od Damira Avdića - "Na krvi ćuprija" i "Enter džehenem" i preporučujem svima... Inače ne čitam često, jbg nema se vremena, a ni volje
al pratim njegov rad duže vrijeme i nabavio sam te knjige prošle sedmice i pročito odma. Preporučujem svima 
-
Text Surfer
- Posts: 77
- Joined: 12/10/2010 18:16
#4010 Re: Šta trenutno čitate?
ono u CITATIMA sto si postao je znaci Damirovoherbert mekfjuger wrote:Zadnje dvje knjige koje sam pročito su bile od Damira Avdića - "Na krvi ćuprija" i "Enter džehenem" i preporučujem svima... Inače ne čitam često, jbg nema se vremena, a ni voljeal pratim njegov rad duže vrijeme i nabavio sam te knjige prošle sedmice i pročito odma. Preporučujem svima
- de fakto
- Posts: 245
- Joined: 10/11/2010 23:34
- Location: u kotlini
#4011 Re: Šta trenutno čitate?
Sigurno da su i pisma imala uticaja u nastajanju njegove biografije, ali mislim da su to prevashodno bile njegove slike, njegova djela koja u ono vrijeme nisu bila shvaćena. Kao sto nije bio ni on. A zar su umjetnici ikad bili shvaćeni, a da eventualno nisu morali napraviti kompromis sa okolinom. Samim tim su gubili svoju posebnost i svoje ideale. On im je ostao vjeran do kraja, ali i nesretan........do kraja.Nadinka wrote:Vidis, mogla bih i to procitati, mada i u ovoj knjizi su dosta ta pisma ukljucena, vjerovatno su ona velika osnova za njegove biografijede fakto wrote:Marina,Karl Luis Zafon-a upravo procitana.![]()
A kad vec spominjete Van Gogha preporucujem Pisma bratu.
Mozda bi se mogla izvuci i neka pouka iz toga
I da,trenutno čitam Boje magije/Terija Pračeta.
-
herbert mekfjuger
- Posts: 462
- Joined: 11/11/2010 16:12
#4012 Re: Šta trenutno čitate?
JestText Surfer wrote:ono u CITATIMA sto si postao je znaci Damirovoherbert mekfjuger wrote:Zadnje dvje knjige koje sam pročito su bile od Damira Avdića - "Na krvi ćuprija" i "Enter džehenem" i preporučujem svima... Inače ne čitam često, jbg nema se vremena, a ni voljeal pratim njegov rad duže vrijeme i nabavio sam te knjige prošle sedmice i pročito odma. Preporučujem svima
- Vitezanin
- Posts: 3901
- Joined: 27/08/2009 21:53
- Location: https://angotrips.blog
#4014 Re: Šta trenutno čitate?
Nažalost, trenutno samo Seilera i njegovu knjigu "Političke stranke". Ispit na vidiku. 
- Fair Life
- Posts: 14219
- Joined: 02/03/2004 00:00
#4015 Re: Šta trenutno čitate?
Upravo procitao...


- sadmire
- Posts: 2401
- Joined: 28/01/2008 15:38
- Location: zemlja galebova
#4016 Re: Šta trenutno čitate?
Zapoceo "Ko je zgazio gospodju mjesec" od Asmira Kujovica. Veoma je citka, zanimljiva, neobicna, a na par mjesta sam se tako slatko ismijao, podsjeti me time na Tribusona i njegovu Povijest pornografije, za sada je mogu svima preporuciti.
-
zijancer
- Posts: 4749
- Joined: 03/08/2004 20:52
- Location: 39
#4017 Re: Šta trenutno čitate?
dukajevi - lajos zilahi
od grofa Rerea do suza
a kakva je ''blistavo i strasno?
od grofa Rerea do suza
a kakva je ''blistavo i strasno?
-
febo_acm
- Posts: 10317
- Joined: 10/02/2009 17:00
- Location: SARAJEVO
#4018 Re: Šta trenutno čitate?
Preporuka za "Avanture nevaljale djevojčice" od Llose. Stvarno jedna divna knjiga, može se reći jako poučna. Čisto da ne bude predrasuda, nije pedofilska knjiga kao što mnogi odmah pomisle
Niti ima bilo kakve veze sa tom temom. Danas sam kupio Lovac na zmajeve i Hiljadi sjajnih sunaca... Da li je već neko čitao da mi kaže utiske samo? Na Amazonu su među top knjigama obje.
- Digla_da_kreci
- Posts: 6857
- Joined: 01/05/2010 19:03
#4019 Re: Šta trenutno čitate?
Knjige su odlicneAMD wrote:Danas sam kupio Lovac na zmajeve i Hiljadi sjajnih sunaca... Da li je već neko čitao da mi kaže utiske samo? Na Amazonu su među top knjigama obje.
Ja, u medjuvremenu

Last edited by Digla_da_kreci on 24/06/2022 21:29, edited 2 times in total.
-
febo_acm
- Posts: 10317
- Joined: 10/02/2009 17:00
- Location: SARAJEVO
#4020 Re: Šta trenutno čitate?
Imam još 50-tak strana da završim Velikog Getsbija pa da se "bacim" na te dvije

-
leticija
- Posts: 793
- Joined: 17/01/2004 00:00
#4021 Re: Šta trenutno čitate?
Knjiga je dobra, ali ja sam ocekivala vise.zijancer wrote:dukajevi - lajos zilahi
od grofa Rerea do suza
a kakva je ''blistavo i strasno?
Moj problem, vjerovatno....
- Erzsebet
- Posts: 2157
- Joined: 04/02/2009 18:31
- Location: Amsterdam
#4022 Re: Šta trenutno čitate?

I avatar mi je zakon!
- South Blue Mama
- Posts: 13966
- Joined: 17/07/2008 15:18
- Location: Juzna strana srcem odabrana
#4023 Re: Šta trenutno čitate?
Gozba za vrane (II dio) iz serijala Pjesma leda i vatre i jedva cekam da konacno izadje peti dio.
- Qler
- Posts: 25827
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#4024 Re: Šta trenutno čitate?
Upravo zavrsio od Nihada Kreševljakovica 2. maj 1992. Bio je to lijep i suncan dan...
Svakakvih emocija...
Svakakvih emocija...
-
Neposlusna
- Posts: 295
- Joined: 03/04/2009 11:46
#4025 Re: Šta trenutno čitate?
Paulo Coelho: Alchemist.
Imam je vec vise od godinu i tek sam se sad nakanila da je uzmem u ruke.
Imam je vec vise od godinu i tek sam se sad nakanila da je uzmem u ruke.




