Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#4001 Re: Šta trenutno čitate?

Post by jedna tamo »

ono što mi donese ljuska
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#4002 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

MontBlanc wrote:Image

ja sam je procitao u jednom dahu, napet i uzbudljiv roman, veoma citljiv, svidja mi se piscev stil. Ima li jos njegovih knjiga na "nasem" jeziku?
User avatar
Loulou
Posts: 3017
Joined: 16/04/2008 15:18

#4004 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Loulou »

Dioda wrote:Image
Kako ti se čini?
Ja nikad ne pročitah do kraja ovaj obrnuti dio (kad je muškarac peder) :D
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#4005 Re: Šta trenutno čitate?

Post by febo_acm »

Kupih večeras avanture nevaljale djevojčice, nadam se da nisam pogriješio :D
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#4006 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Dioda »

Loulou wrote:
Dioda wrote:Image
Kako ti se čini?
Ja nikad ne pročitah do kraja ovaj obrnuti dio (kad je muškarac peder) :D
:D
Mama mi savjetovala da procitam prvo "kad je muskarac peder" jer je losiji dio :D I slozila bih se s njom :D Kad je zena kurva - zanimljivije price.
Ukupan dojam - zanimljivo za procitati, malo pretjeruje, a neki dijelovi - brutalno realni :D
User avatar
Loulou
Posts: 3017
Joined: 16/04/2008 15:18

#4007 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Loulou »

Dioda wrote: Ukupan dojam - zanimljivo za procitati, malo pretjeruje, a neki dijelovi - brutalno realni :D
Je, to je Vedrana :zoka:
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#4008 Re: Šta trenutno čitate?

Post by BJB »

Je l' iko vidio mozda The House of the Mosque by Kader Abdoalh negdje? Imam na bos, ali mi treba na engleskom..
I ne, ne mogu kupiti sa www.amazon.com
herbert mekfjuger
Posts: 462
Joined: 11/11/2010 16:12

#4009 Re: Šta trenutno čitate?

Post by herbert mekfjuger »

Zadnje dvje knjige koje sam pročito su bile od Damira Avdića - "Na krvi ćuprija" i "Enter džehenem" i preporučujem svima... Inače ne čitam često, jbg nema se vremena, a ni volje :D al pratim njegov rad duže vrijeme i nabavio sam te knjige prošle sedmice i pročito odma. Preporučujem svima :D
Text Surfer
Posts: 77
Joined: 12/10/2010 18:16

#4010 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Text Surfer »

herbert mekfjuger wrote:Zadnje dvje knjige koje sam pročito su bile od Damira Avdića - "Na krvi ćuprija" i "Enter džehenem" i preporučujem svima... Inače ne čitam često, jbg nema se vremena, a ni volje :D al pratim njegov rad duže vrijeme i nabavio sam te knjige prošle sedmice i pročito odma. Preporučujem svima :D
ono u CITATIMA sto si postao je znaci Damirovo :D
User avatar
de fakto
Posts: 245
Joined: 10/11/2010 23:34
Location: u kotlini

#4011 Re: Šta trenutno čitate?

Post by de fakto »

Nadinka wrote:
de fakto wrote:Marina,Karl Luis Zafon-a upravo procitana. :thumbup:
A kad vec spominjete Van Gogha preporucujem Pisma bratu.
Vidis, mogla bih i to procitati, mada i u ovoj knjizi su dosta ta pisma ukljucena, vjerovatno su ona velika osnova za njegove biografije
Sigurno da su i pisma imala uticaja u nastajanju njegove biografije, ali mislim da su to prevashodno bile njegove slike, njegova djela koja u ono vrijeme nisu bila shvaćena. Kao sto nije bio ni on. A zar su umjetnici ikad bili shvaćeni, a da eventualno nisu morali napraviti kompromis sa okolinom. Samim tim su gubili svoju posebnost i svoje ideale. On im je ostao vjeran do kraja, ali i nesretan........do kraja.
Mozda bi se mogla izvuci i neka pouka iz toga :roll: :-?

I da,trenutno čitam Boje magije/Terija Pračeta.
herbert mekfjuger
Posts: 462
Joined: 11/11/2010 16:12

#4012 Re: Šta trenutno čitate?

Post by herbert mekfjuger »

Text Surfer wrote:
herbert mekfjuger wrote:Zadnje dvje knjige koje sam pročito su bile od Damira Avdića - "Na krvi ćuprija" i "Enter džehenem" i preporučujem svima... Inače ne čitam često, jbg nema se vremena, a ni volje :D al pratim njegov rad duže vrijeme i nabavio sam te knjige prošle sedmice i pročito odma. Preporučujem svima :D
ono u CITATIMA sto si postao je znaci Damirovo :D
Jest :D
leticija
Posts: 793
Joined: 17/01/2004 00:00

#4013 Re: Šta trenutno čitate?

Post by leticija »

Image
User avatar
Vitezanin
Posts: 3901
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#4014 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Vitezanin »

Nažalost, trenutno samo Seilera i njegovu knjigu "Političke stranke". Ispit na vidiku. :D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#4015 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Fair Life »

Upravo procitao...

Image
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#4016 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

Zapoceo "Ko je zgazio gospodju mjesec" od Asmira Kujovica. Veoma je citka, zanimljiva, neobicna, a na par mjesta sam se tako slatko ismijao, podsjeti me time na Tribusona i njegovu Povijest pornografije, za sada je mogu svima preporuciti.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#4017 Re: Šta trenutno čitate?

Post by zijancer »

dukajevi - lajos zilahi
od grofa Rerea do suza :)

a kakva je ''blistavo i strasno?
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#4018 Re: Šta trenutno čitate?

Post by febo_acm »

Preporuka za "Avanture nevaljale djevojčice" od Llose. Stvarno jedna divna knjiga, može se reći jako poučna. Čisto da ne bude predrasuda, nije pedofilska knjiga kao što mnogi odmah pomisle :D :D Niti ima bilo kakve veze sa tom temom. Danas sam kupio Lovac na zmajeve i Hiljadi sjajnih sunaca... Da li je već neko čitao da mi kaže utiske samo? Na Amazonu su među top knjigama obje.
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#4019 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Digla_da_kreci »

AMD wrote:Danas sam kupio Lovac na zmajeve i Hiljadi sjajnih sunaca... Da li je već neko čitao da mi kaže utiske samo? Na Amazonu su među top knjigama obje.
Knjige su odlicne :thumbup: citaj sto prije :D
Ja, u medjuvremenu
Image
Last edited by Digla_da_kreci on 24/06/2022 21:29, edited 2 times in total.
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#4020 Re: Šta trenutno čitate?

Post by febo_acm »

Imam još 50-tak strana da završim Velikog Getsbija pa da se "bacim" na te dvije :mrgreen: :mrgreen:
leticija
Posts: 793
Joined: 17/01/2004 00:00

#4021 Re: Šta trenutno čitate?

Post by leticija »

zijancer wrote:dukajevi - lajos zilahi
od grofa Rerea do suza :)

a kakva je ''blistavo i strasno?
Knjiga je dobra, ali ja sam ocekivala vise.
Moj problem, vjerovatno....
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#4022 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Erzsebet »

Image

I avatar mi je zakon! :)
User avatar
South Blue Mama
Posts: 13966
Joined: 17/07/2008 15:18
Location: Juzna strana srcem odabrana

#4023 Re: Šta trenutno čitate?

Post by South Blue Mama »

Gozba za vrane (II dio) iz serijala Pjesma leda i vatre i jedva cekam da konacno izadje peti dio.
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#4024 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Qler »

Upravo zavrsio od Nihada Kreševljakovica 2. maj 1992. Bio je to lijep i suncan dan...

Svakakvih emocija...
Neposlusna
Posts: 295
Joined: 03/04/2009 11:46

#4025 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Neposlusna »

Paulo Coelho: Alchemist.
Imam je vec vise od godinu i tek sam se sad nakanila da je uzmem u ruke.
Post Reply