Postoje zakoni prirode. Bolji vlada, slabiji se pokorava, u čovjekovoj prirodi je borba jer tako napreduje...Nomo wrote:valjda zato sto nisu iskvareni .Cherry-Cherry wrote:A zašto oni nisu bili osvajači, pa porobili druge narode? Imaju prirodna bogatstva, sjajnu klimu i vegetaciju, more... ali ništa nisu iskoristili.Ljudi u Africi se bore da prezive sa jednim obrukom na dan, a ne da razmisljaju o univerzumu. A ako se pitas zasto, pa zato sto su ih Europpljani vjekovima tretirali kao zivotinje, od njih pravili robove koju su radili da bi ovu mogli razmisljati i osvajati Nobelove nagrade.
crnci
- Cherry-Cherry
- Posts: 7994
- Joined: 20/02/2013 14:14
- Location: Saturn
#401 Re: crnci
- Cherry-Cherry
- Posts: 7994
- Joined: 20/02/2013 14:14
- Location: Saturn
#402 Re: crnci
Slažem se.kosava wrote:Nije nacionalizam nigdje u svijetu u rangu sa racismom, Nacionalisti su branili Bosnu oni koji je vole ko svoju domovinu svih njenih gradjana, sovinisti su klali i palili sve koji se nisu zvali ko oni. Racisam je prirodan covjeku, jednostavno zato i poslije svog ovog vremena nismo izmjesani jer da nije bilo te genetske uslovljenosti ka istom danas niko nebi bi ni bijel ni zut ni crn vec bi svi bili neka mesavina.
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#403 Re: crnci
Znaci ok je porobiti i uzeti tude ako si jaci? Je li ok kad bih je tebe silovao jer mi se moze, puno sam jaci od tebe? Ista je to logikaCherry-Cherry wrote:A zašto oni nisu bili osvajači, pa porobili druge narode? Imaju prirodna bogatstva, sjajnu klimu i vegetaciju, more... ali ništa nisu iskoristili.Ljudi u Africi se bore da prezive sa jednim obrukom na dan, a ne da razmisljaju o univerzumu. A ako se pitas zasto, pa zato sto su ih Europpljani vjekovima tretirali kao zivotinje, od njih pravili robove koju su radili da bi ovu mogli razmisljati i osvajati Nobelove nagrade.
-
Umalo popisivac
- Posts: 1485
- Joined: 27/09/2013 16:53
#404 Re: crnci
dale cooper wrote:
Pa umjetnosti obično sudi vrijeme odnosno uticaj koji je imala tokom vremena i trag koji je ostavila, a postoji nešto i
što se zovu kritičari umjetnosti. I recimo na dobrom dijelu listi tih kritičara u zadnjih 20-tak godina dva albuma Princea
su obično u top 100 albuma svih vremena popularne muzike.
Ma daj molim te. Kakvi kriticari. Meni ako se npr. film ne svidja on se meni ne svidja i gotovo. Mogu se kriticari na glavu postaviti. Uostalom i kriticari su rijetko kad slozni bas zato sto je umjetnost subjektivna stvar i da li nesto kao takvo vrijedi moze odrediti samo trziste.
A i tema nije rasprava o muzici. Bilo je rijec da crnci dominiraju u muzici, sto jednostavno nije tocno, ni sad, niti ikad. Koliko god da su imali dobrih muzicara bijelci su ih imali nebrojno vise. Znam ipak i ja nesto o muzici. Prince je meni OK, al od njega mi ima samo na ovim prostorima nebrojno vise kvalitenijih muzicara nego sto je on ikad bio.
- JohnnyS
- Posts: 17463
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#405 Re: crnci
Umalo popisivac wrote:dale cooper wrote:
Pa umjetnosti obično sudi vrijeme odnosno uticaj koji je imala tokom vremena i trag koji je ostavila, a postoji nešto i
što se zovu kritičari umjetnosti. I recimo na dobrom dijelu listi tih kritičara u zadnjih 20-tak godina dva albuma Princea
su obično u top 100 albuma svih vremena popularne muzike.
Ma daj molim te. Kakvi kriticari. Meni ako se npr. film ne svidja on se meni ne svidja i gotovo. Mogu se kriticari na glavu postaviti. Uostalom i kriticari su rijetko kad slozni bas zato sto je umjetnost subjektivna stvar i da li nesto kao takvo vrijedi moze odrediti samo trziste.
Usporedjivati muziku i znanost mogu samo neuki ljudi (da se izrazim tvojim rijecnikom), i to da budem blag. A i tema nije rasprava o muzici. Bilo je rijec da crnci dominiraju u muzici, sto jednostavno nije tocno, ni sad, niti ikad. Koliko god da su imali dobrih muzicara bijelci su ih imali nebrojno vise. Znam ipak i ja nesto o muzici.
Ne priznaju pobornici rasizma crne rase klasičnu glazbu jer je ona skladana preko leđa crnog čovjeka, a ne priznaju ni Stonese, Claptona i Elvisa jer je to skladano kraduči od crnog čovjeka. Nameće se pitanje kako su se Beatlesi okoristili od pripadnika crne rase, možda jer su imali crnu kosu.
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#406 Re: crnci
Vi' kako oni pod ruku iduCherry-Cherry wrote:Slažem se.kosava wrote:Nije nacionalizam nigdje u svijetu u rangu sa racismom, Nacionalisti su branili Bosnu oni koji je vole ko svoju domovinu svih njenih gradjana, sovinisti su klali i palili sve koji se nisu zvali ko oni. Racisam je prirodan covjeku, jednostavno zato i poslije svog ovog vremena nismo izmjesani jer da nije bilo te genetske uslovljenosti ka istom danas niko nebi bi ni bijel ni zut ni crn vec bi svi bili neka mesavina.I nema ništa negativno u tome, što neko voli svoju državu, svoj narod i svoju rasu. To ne znači da mrzi druge.
I kao što rekoh, jeste to prirodno, ali i nagon za klanje i ubijanje je prirodan
-
Umalo popisivac
- Posts: 1485
- Joined: 27/09/2013 16:53
#407 Re: crnci
Vladaju zakoni, nikakvi ljudi. upravo je neuko znanost usporedjivati s necim subjektivnim kao umjetnost. Npr., zakon gravitacije je jednostavno takav kakav je, a on kaze da ce svaka stvar padati jednakom brzinom, prema predmetu koji stvara gravitaciju (odnosno iskrivljuje prostor vrijeme) bez obzira na njenu masu. Zato je to tako niko ne zna, ali jednostavno jeste. Brzina je uvijek ista i kad saljes npr. raketu u svemir, trebas samo izracunati brzinu koja je veca od brzine gravitacije na Zemlji i to je dovoljno da pobjegnes zemljinoj gravitiaciji. To je egzaktno i nema veze s umjetnoscu.Saian wrote:ne vladaju zakoni,ljudi koji se bave matematikom vladaju, svoditi matematiku na njene zakone je neuko, zakoni su postavljeni, sve ostalo je do covjeka, dakle unutar tih zakona svaka kreativnost je dozvoljena i pozeljna, sama chinjenica da postoje razlichiti dokazi za istu teoremu je dokaz kreativnosti matematichara, sto je i osnovna tajna i pokretachka snaga svakog umjetnika, koliko god mrzio ovaj izraz, ali thinking out of the box je vrlo ucinkovit nachin da se naprave velike stvari, a to je upravo ono i sto dobri matematichari i veliki umjetnici rade, tehnike su im naravno drugacije, ali ja ionako od pocetka govorim o misaonom procesu koji predhodi velikom djelu ili dokazu (novoj teoriji)Umalo popisivac wrote:
U znanosti, kako matematici, tako i fizici vladaju zakoni koji su neosporni i apsolutni. Umjetnost je upravo umjetnost zato sto ih nema. Dakle slicni ne mogu bit.
A sto se tice apstraktnog razmisljanja za njega treba imati klikere koji opet nemaju veze s umjetnoscu a i tu teoriju na kraju treba potkrijepiti konkretnim dokazima i brojkama.
-
Umalo popisivac
- Posts: 1485
- Joined: 27/09/2013 16:53
#408 Re: crnci
JohnnyS wrote:Umalo popisivac wrote:dale cooper wrote:
Pa umjetnosti obično sudi vrijeme odnosno uticaj koji je imala tokom vremena i trag koji je ostavila, a postoji nešto i
što se zovu kritičari umjetnosti. I recimo na dobrom dijelu listi tih kritičara u zadnjih 20-tak godina dva albuma Princea
su obično u top 100 albuma svih vremena popularne muzike.
Ma daj molim te. Kakvi kriticari. Meni ako se npr. film ne svidja on se meni ne svidja i gotovo. Mogu se kriticari na glavu postaviti. Uostalom i kriticari su rijetko kad slozni bas zato sto je umjetnost subjektivna stvar i da li nesto kao takvo vrijedi moze odrediti samo trziste.
Usporedjivati muziku i znanost mogu samo neuki ljudi (da se izrazim tvojim rijecnikom), i to da budem blag. A i tema nije rasprava o muzici. Bilo je rijec da crnci dominiraju u muzici, sto jednostavno nije tocno, ni sad, niti ikad. Koliko god da su imali dobrih muzicara bijelci su ih imali nebrojno vise. Znam ipak i ja nesto o muzici.
Ne priznaju pobornici rasizma crne rase klasičnu glazbu jer je ona skladana preko leđa crnog čovjeka, a ne priznaju ni Stonese, Claptona i Elvisa jer je to skladano kraduči od crnog čovjeka. Nameće se pitanje kako su se Beatlesi okoristili od pripadnika crne rase, možda jer su imali crnu kosu.
Ma vidi jos nesto. Svaka pojava ima uzrocno posljedicnu veze, pa tako i muzika. Ako oni kazu da su bijelci ukrali rock od crnaca, na temelju cega su crnci razvili taj svoj rock, blues, soul... Ali nemam volu vise pricati o muzici, stvarno.
Cinjenica da samo 14 (cetrnest) dobitnika Nobela cine crnci, od koji cak 11 ih ima nobela za mir, dok tri tek imaju tu nagradu za neko stvaralastvo (knjizevnost dva i jedan za ekonomiju) govori da tu nesto ne stima. Cak i ako bi usporedjivali ovako naopako znanost i umjetnost, postavlja se pitanje, pa ako su tako dobri umjetnici, i ako je umjetnost = znanost sto neki provlace zasto ih u znanosti skoro pa da i nema?
- JohnnyS
- Posts: 17463
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#409 Re: crnci
Ne tvrdi nitko da je znanost=umjetnot već i da umjetnost čini bitnu stavku neke civilizacije. Jer nismo hrpa robota pa da su nam jedino tehnologija i znanost bitni.
-
Umalo popisivac
- Posts: 1485
- Joined: 27/09/2013 16:53
#410 Re: crnci
Neka si eto ti meni stavio W. Houston. Ajde voz.Nomo wrote:
otkad ti znas za ove ljude . od jutros , od kada sam ti napisao repliku na 50 cent pa si se malo zamislio , pa si malo guglao i cak foneticki i lingvisticki ispravno napisao . znas li ti kako u tvojim ustima zvuci Miles Davis ? Kao u ustima franje tudjmana , saban bajramovic! Daj mi napisi jednu omiljenu kompoziciju od BB Kinga ? Ne znas ! Naravno da neznas ! Haj ti slusaj Thomsona . i povedi jos neku raju sa sobom .
![]()
Inace, ja da sam sad zloban kao ti mogao bih ti reci nesto u smisliu... Ajde ti slusaj G. Michela i onda si gurni svijecu (crnu) u paksu.
-
Umalo popisivac
- Posts: 1485
- Joined: 27/09/2013 16:53
#411 Re: crnci
Tvrdi ovaj Saian.JohnnyS wrote:Ne tvrdi nitko da je znanost=umjetnot već i da umjetnost čini bitnu stavku neke civilizacije. Jer nismo hrpa robota pa da su nam jedino tehnologija i znanost bitni.
- dale cooper
- Posts: 31353
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#412 Re: crnci
Pa kritičari su ljudi relevantni za procjenjivanje umjetnosti, dobar dio njih je i završio škole za to. Naravno nisuUmalo popisivac wrote:dale cooper wrote:
Pa umjetnosti obično sudi vrijeme odnosno uticaj koji je imala tokom vremena i trag koji je ostavila, a postoji nešto i
što se zovu kritičari umjetnosti. I recimo na dobrom dijelu listi tih kritičara u zadnjih 20-tak godina dva albuma Princea
su obično u top 100 albuma svih vremena popularne muzike.
Ma daj molim te. Kakvi kriticari. Meni ako se npr. film ne svidja on se meni ne svidja i gotovo. Mogu se kriticari na glavu postaviti. Uostalom i kriticari su rijetko kad slozni bas zato sto je umjetnost subjektivna stvar i da li nesto kao takvo vrijedi moze odrediti samo trziste.
A i tema nije rasprava o muzici. Bilo je rijec da crnci dominiraju u muzici, sto jednostavno nije tocno, ni sad, niti ikad. Koliko god da su imali dobrih muzicara bijelci su ih imali nebrojno vise. Znam ipak i ja nesto o muzici. Prince je meni OK, al od njega mi ima samo na ovim prostorima nebrojno vise kvalitenijih muzicara nego sto je on ikad bio.
jedini relevantni, jer postoji i taj subjektivni dio. Međutim kod ovih lista obično postoji ogroman postotak
konsenzusa između kritike i publike pa se tako tu nalaze i Beatlesi i Dylan ali i Miles Davis i da...Prince.
Poenta nije da li je bilo ili ima više kvalitetnih bijelih muzičara, poenta je da većina popularne muzike
vuče korijene iz Afričkih i Afro-Američkih zajednica, i da bez toga nikada ne bi bilo ni jednog Elvisa
Presleya ni recimo Beatlesa. To je jednostavno činjenica, što svako ko dovoljno poznaje popularnu
muziku zna, i o čemu su nebrojeno puta govorili i ovi nazovimo "bijeli" izvođači koje sam spomenuo.
I slažem se da je bilo i dobre i kvalitetne muzike i sa ovih prostora, ali nije mogla doći do izražaja zato
što nije imala slične uslove i startne pozicije kao kolege sa zapada. Baš kao što u mnogim stvarima
crna rasa nije imala dobre startne pozicije u Americi. Jer dok je recimo Tesla radio na nekim od svojih
najboljih izuma i teorija, na crnce se još uvijek gledalo kao roblje i građane trećeg reda iako je robovlasništvo
formalno ukinuto 1865 u Americi.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#413 Re: crnci
Nacionalizam nije zasnovan na mrzni prema drugima. Jako cesto vodi do mrznje prema drugima, no nije osnova.
- dale cooper
- Posts: 31353
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#414 Re: crnci
Kod nas u većini slučajeva. Nebitno je li crnac, homić, jervrej, srbin, bošnjak ili hrvat, bitno je da se mrzi sve što semadner wrote:Nacionalizam nije zasnovan na mrzni prema drugima. Jako cesto vodi do mrznje prema drugima, no nije osnova.
ne uklapa u usko (i sve uže) viđenje svijeta prosječnog Balkanca. Na ovim se temama vidi da nas je rat unazadio
u mnogo više i mnogo gorih stvari nego što mislimo.
- JohnnyS
- Posts: 17463
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#415 Re: crnci
U doba kad je Tesla radio najveće izume i na Židove se gledalo kao na ljude drugog reda, u getoima su živjeli pa su opet pola nobelovaca Židovi. Kako to objasniti?
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#416 Re: crnci
Misliš da kultura, društvene prilike i geografsko okruženje nemaju uticaj na IQ?madner wrote:Fino je imagine ideale, no cinjenjice se ne mogu izmjeniti istima. Genetika igra ulogu kod IQa, kao i kod sportskih sposbnosti ili visine.
Drustvo koje je pravedno ce dobiti takvu raspodjelu. Zasto zuti nisu diskriminirani?
Dobro hajd, složiću se da nacionalizam nema u svojoj teoretskoj osnovi mržnju... Međutim, mržnja je gprivo za nacionalizam, što će reći da on ne može dugoročno opstat bez mržnje...madner wrote:Nacionalizam nije zasnovan na mrzni prema drugima. Jako cesto vodi do mrznje prema drugima, no nije osnova.
- dale cooper
- Posts: 31353
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#417 Re: crnci
Židovi su se u Ameriku doseljavali kao slobodni ljudi, ne kao robovi. A doseljavali su se većinom zbog nebrojenoJohnnyS wrote:U doba kad je Tesla radio najveće izume i na Židove se gledalo kao na ljude drugog reda, u getoima su živjeli pa su opet pola nobelovaca Židovi. Kako to objasniti?
mnogo Antisemitskih zakona u Evropi u to vrijeme. U Americi su imali priliku za svjež početak i iskoristili su
ga, najviše upravo ulažući u sopstvenu edukaciju.
- JohnnyS
- Posts: 17463
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#418 Re: crnci
dale cooper wrote:Židovi su se u Ameriku doseljavali kao slobodni ljudi, ne kao robovi. A doseljavali su se većinom zbog nebrojenoJohnnyS wrote:U doba kad je Tesla radio najveće izume i na Židove se gledalo kao na ljude drugog reda, u getoima su živjeli pa su opet pola nobelovaca Židovi. Kako to objasniti?
mnogo Antisemitskih zakona u Evropi u to vrijeme. U Americi su imali priliku za svjež početak i iskoristili su
ga, najviše upravo ulažući u sopstvenu edukaciju.
Dosta ih je i u Europi dobilo Nobelovu nagradu, antisemitskim zakonima unatoč. Vjerojatno zato što Aškenazi židovi kao grupacija imaju najveći prosječni IQ na svijetu.
Vrijeme je za jednu činjenicu koja se većini ovdje neće svidjeti: što god da piše u UN-ovoj konvenciji, ljudi nisu jednaki. I ne valja da su jednaki, jer koliko je svijetu potreban Tesla, potreban je i netko da radi u rudniku, na plantažama, čisti u podzemnoj. Kad bi svi profesori bili, izumrlo bi čovječansvo od gladi. Ni pripadnici istog naroda nisu jednaki, ni pripadnici iste rase nisu jednaki, a kad bi bilo politički korektno onda bi se mjerilo ima li i razlika među rasama i narodima. Postoje samo indirektni pokazatelji, tipa broj nagrada, Nobelova, ova-ona, osvojene medalje na olimpijadi, bilo sportskoj ili matematičkoj, broj tjedana na Billboardovoj ljestvici. Sad nek svatko izlači zaključke kakve god hoće, ko je u čemu dobar, a u čemu nije.
- Cherry-Cherry
- Posts: 7994
- Joined: 20/02/2013 14:14
- Location: Saturn
#419 Re: crnci
Nije politički korektno tako govoriti.JohnnyS wrote:Vrijeme je za jednu činjenicu koja se većini ovdje neće svidjeti: što god da piše u UN-ovoj konvenciji, ljudi nisu jednaki. I ne valja da su jednaki, jer koliko je svijetu potreban Tesla, potreban je i netko da radi u rudniku, na plantažama, čisti u podzemnoj. Kad bi svi profesori bili, izumrlo bi čovječansvo od gladi. Ni pripadnici istog naroda nisu jednaki, ni pripadnici iste rase nisu jednaki, a kad bi bilo politički korektno onda bi se mjerilo ima li i razlika među rasama i narodima. Postoje samo indirektni pokazatelji, tipa broj nagrada, Nobelova, ova-ona, osvojene medalje na olimpijadi, bilo sportskoj ili matematičkoj, broj tjedana na Billboardovoj ljestvici. Sad nek svatko izlači zaključke kakve god hoće, ko je u čemu dobar, a u čemu nije.
-
Fact
- Posts: 767
- Joined: 21/04/2014 01:18
#420 Re: crnci
Prince
dođite sebi



itd.
eto vam popularne glazbe i temelja
dođite sebi



itd.
eto vam popularne glazbe i temelja
- cLo
- Posts: 4550
- Joined: 23/08/2011 09:19
#421 Re: crnci
Bistar si k'o boza!kosava wrote:Svi ti Irish Americans are white, Cuban Americans are or white or Hispanic or black , Mexican American again hispanic white, hispanic black,cLo wrote:Postoje i termini Irish American, Cuban American, Mexican American koji označavaju zemlju porijekla, međutim kako većina crnaca nije znala zemlju svog porijekla tj. odakle su dovedeni, odlučili su da termin bude African American
AfroAmerican je izmisljeno kao zamjena za negro ( da ne bude zabune nije isto ko pogrdni naziv Nigger) evo linka do The National Association of Negro Business and Professional Women's Clubs, Inc.http://www.nanbpwc.org/index.html
- cLo
- Posts: 4550
- Joined: 23/08/2011 09:19
#422 Re: crnci
Nisu jednaki, ali bi trebali biti ravnopravni.Cherry-Cherry wrote:Nije politički korektno tako govoriti.JohnnyS wrote:Vrijeme je za jednu činjenicu koja se većini ovdje neće svidjeti: što god da piše u UN-ovoj konvenciji, ljudi nisu jednaki. I ne valja da su jednaki, jer koliko je svijetu potreban Tesla, potreban je i netko da radi u rudniku, na plantažama, čisti u podzemnoj. Kad bi svi profesori bili, izumrlo bi čovječansvo od gladi. Ni pripadnici istog naroda nisu jednaki, ni pripadnici iste rase nisu jednaki, a kad bi bilo politički korektno onda bi se mjerilo ima li i razlika među rasama i narodima. Postoje samo indirektni pokazatelji, tipa broj nagrada, Nobelova, ova-ona, osvojene medalje na olimpijadi, bilo sportskoj ili matematičkoj, broj tjedana na Billboardovoj ljestvici. Sad nek svatko izlači zaključke kakve god hoće, ko je u čemu dobar, a u čemu nije.Mozak nam se cijeli život ispire sa tim da smo jednaki, a hiljadu je pokazatelja, da to nije tako.
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#423 Re: crnci
Nije sporno to da nisu svi ljudi jednaki ili isti... Normalno da nisu... Sporno je kad kažeš da je jedan čovjek bolji od drugog samo zato što je pripadnik drugačije rase...JohnnyS wrote:dale cooper wrote:Židovi su se u Ameriku doseljavali kao slobodni ljudi, ne kao robovi. A doseljavali su se većinom zbog nebrojenoJohnnyS wrote:U doba kad je Tesla radio najveće izume i na Židove se gledalo kao na ljude drugog reda, u getoima su živjeli pa su opet pola nobelovaca Židovi. Kako to objasniti?
mnogo Antisemitskih zakona u Evropi u to vrijeme. U Americi su imali priliku za svjež početak i iskoristili su
ga, najviše upravo ulažući u sopstvenu edukaciju.
Dosta ih je i u Europi dobilo Nobelovu nagradu, antisemitskim zakonima unatoč. Vjerojatno zato što Aškenazi židovi kao grupacija imaju najveći prosječni IQ na svijetu.
Vrijeme je za jednu činjenicu koja se većini ovdje neće svidjeti: što god da piše u UN-ovoj konvenciji, ljudi nisu jednaki. I ne valja da su jednaki, jer koliko je svijetu potreban Tesla, potreban je i netko da radi u rudniku, na plantažama, čisti u podzemnoj. Kad bi svi profesori bili, izumrlo bi čovječansvo od gladi. Ni pripadnici istog naroda nisu jednaki, ni pripadnici iste rase nisu jednaki, a kad bi bilo politički korektno onda bi se mjerilo ima li i razlika među rasama i narodima. Postoje samo indirektni pokazatelji, tipa broj nagrada, Nobelova, ova-ona, osvojene medalje na olimpijadi, bilo sportskoj ili matematičkoj, broj tjedana na Billboardovoj ljestvici. Sad nek svatko izlači zaključke kakve god hoće, ko je u čemu dobar, a u čemu nije.
Također, to šro nisu svi jednaki, ne bi trebalo značiti da nisu ravnopravni...
- JohnnyS
- Posts: 17463
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#424 Re: crnci
cyprus wrote:
Također, to šro nisu svi jednaki, ne bi trebalo značiti da nisu ravnopravni...
Jedini neravnopravni danas su bijeli muškarci. Jer imaš svugdje manjinske kvote, garantiran minimalni broj žena na listama, ali nigdje se bijelim muškarcima ništa ne garantira. Danas grupa žena može prijaviti listu za parlament samo sa ženama, ali grupa muškaraca ne smije. Ja se nikako ne mogu pomiriti s pojmom pozitivne diskirminacije jer ne vidim kako diskriminacija može biti pozitivna.
-
Fact
- Posts: 767
- Joined: 21/04/2014 01:18
#425 Re: crnci
Potpis.JohnnyS wrote:
Jedini neravnopravni danas su bijeli muškarci. Jer imaš svugdje manjinske kvote, garantiran minimalni broj žena na listama, ali nigdje se bijelim muškarcima ništa ne garantira. Danas grupa žena može prijaviti listu za parlament samo sa ženama, ali grupa muškaraca ne smije. Ja se nikako ne mogu pomiriti s pojmom pozitivne diskirminacije jer ne vidim kako diskriminacija može biti pozitivna.
