Alfons Kauders wrote:seln wrote:
Dojma sam da vama ta cinjenica "Bosna nema sta da se javlja" sluzi kao viagra i pornic, da vam se digne i da vas napali.
Kao ono, jadni smo, siromasni i besposleni, ali jos uvijek mozemo zajebavat Bosance.
Pa jbg, ako se objektivno dokaze da je dovoljno 35, 25 ili 45 metara - onda se fakat BiH nema sta zaliti. Mozemo, ali ce bilo kakva zalba biti odbijena, samo sto cemo kihnuti fine pare na nju.
Jednostavno nije moguce zabraniti Hrvatima da grade sta hoce na svojoj teritoriji, ako mogu dokazati da nam to ne skodi (a vjerujem da mogu). To je isto kao da npr. sutra trazimo da neki most na Savi, u po Hrvatske, bude visok 35 metara radi luke Brcko - mada toliki brodovi uopste ne mogu ploviti Savom.
Ali sta se moze kada kod nas vlada seljacka politika. Umjesto da se ta prilika iskoristi da i mi hajrujemo, da dobijemo neke koncesije, ili barem posao za nase firme na tom jebenom mostu, mi bi na sud - gdje cemo izgubiti, o trosku poreskih obveznika.
Iskreno, mislim da je najbolje rjesenje za BiH dogovor sa Hrvatskom oko luke Ploce, jer Neum ne moze biti prava luka, no to nije ono o cemu pricamo.
Prvo, izgradnja mosta je prica za karinase bez posla i buducnosti...vasa vlada ima rjesenje za vas, gradit cemo most. Kredit vise-manje, koga to zanima.
Drugo, opet se ovakvim kostima pozornost gladnog i nezaposlenog puka usmjerava drugdje...hej, Bosanci se nesto javljaju, ne daju mosta...ma sta se muje i balije imaju javljati, ionako ce uskoro traziti milostinju...
odnosno, koliko god da smo jadni, postoje jos jadniji od nas.
Evo, ovaj jiji ili tako nekako, covjek dozivljava orgazme od hrvatske omnipotecije...hej, kad navale azilanti...Schengen, folovi-golovi..ma nema, jos malo, pa su stigli stare clanove EU, Rumuniju i Bugarsku.
P.S. Uostalom, kako to utice na tu saku jada i plebsa, mozes vidjeti iz postova: ovaj @jiji meni objasnjava sta je Schengen. Jer, za Isusa, jedan mujo i balija jamacno ne moze znati tako sto.