SDP

User avatar
GaizkaMendieta
Posts: 79
Joined: 04/01/2014 15:57

#39851 Re: SDP

Post by GaizkaMendieta »

skupljac_zeljeza wrote:Nikšić dobija najvjerovatnije mjesto prvog u SDP-u na sličan način kao i na vanrednom kongresu. Ima jaku infrastrukturu koja ga podržava i radi za njega. Čak su na TK bili podijeljeni kod glasanja na vanrednom kongresu.

Image
Ne bih se bas slozio u slucaju da Denis Becirovic bude kandidat za predsjednika SDP-a.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10267
Joined: 12/10/2014 01:12

#39852 Re: SDP

Post by skupljac_zeljeza »

GaizkaMendieta wrote:
skupljac_zeljeza wrote:Nikšić dobija najvjerovatnije mjesto prvog u SDP-u na sličan način kao i na vanrednom kongresu. Ima jaku infrastrukturu koja ga podržava i radi za njega. Čak su na TK bili podijeljeni kod glasanja na vanrednom kongresu.
Ne bih se bas slozio u slucaju da Denis Becirovic bude kandidat za predsjednika SDP-a.
Možda vrlo tijesnom pobjedom ili bi ga Nikšić ostavio iza sebe kao Bešlagića. Zlaja je još u backstageu.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#39853 Re: SDP

Post by Banksy »

GaizkaMendieta wrote:
skupljac_zeljeza wrote:Nikšić dobija najvjerovatnije mjesto prvog u SDP-u na sličan način kao i na vanrednom kongresu. Ima jaku infrastrukturu koja ga podržava i radi za njega. Čak su na TK bili podijeljeni kod glasanja na vanrednom kongresu.

Image
Ne bih se bas slozio u slucaju da Denis Becirovic bude kandidat za predsjednika SDP-a.
Glede gornje slike, Bećirović je sigurno favorit.

Predstavljena knjiga ''Islamska zajednica u Bosni i Hercegovini za vrijeme avnojevske Jugoslavije (1945-1953)'' autora Denisa Bećirovića

...Knjiga donosi i niz dokumenata o izgubljenim vakufima, stradanjima imama, odlasku na hadž, a sve u teškom razdoblju za Islamsku zajednicu. Zanimljiv je podatak da u periodu od 1945 - 1953. nije bilo niti jednog svršenika Gazi Husrev-begove medrese u Sarajevu, a da je na hadž otišlo tek pet hadžija i to 1949. godine.

Knjigu je objavila Bošnjačka nacionalna zajednica Hrvatske iz Zagreba u saradnji sa Medžlisom islamske zajednice Zagreb i Institutom za istoriju Sarajevo, a predstavlja doktorsku disertaciju doc. dr. sc. Denisa Bećirovića.

http://www.bosnjackiinstitut.ba/novost/ ... becirovica

Heartbeats
Posts: 737
Joined: 26/06/2012 21:51

#39854 Re: SDP

Post by Heartbeats »

Pored Nikšića i Imamovića, kandidovat će se i Pudarić i još jedna osoba koja će biti veliko iznenađenje.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#39855 Re: SDP

Post by sabina1 »

Heartbeats wrote:Pored Nikšića i Imamovića, kandidovat će se i Pudarić i još jedna osoba koja će biti veliko iznenađenje.
Segmedina Srna - Bajramović ?
Damir Hadžić ?
Igor Kamočai ?
Saša Magazinović ?
Haris Lulić - ?

Hvala.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#39856 Re: SDP

Post by Banksy »

:mrgreen:
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#39857 Re: SDP

Post by sabina1 »

Banksy wrote::mrgreen:
:mrgreen: "elita"
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#39858 Re: SDP

Post by Banksy »

Pored Pudarića i Imamovića, tačno bih glasala za Nikšića ... :mrgreen:
Heartbeats
Posts: 737
Joined: 26/06/2012 21:51

#39859 Re: SDP

Post by Heartbeats »

tvsabina wrote:
Heartbeats wrote:Pored Nikšića i Imamovića, kandidovat će se i Pudarić i još jedna osoba koja će biti veliko iznenađenje.
Segmedina Srna - Bajramović ?
Damir Hadžić ?
Igor Kamočai ?
Saša Magazinović ?
Haris Lulić - ?

Hvala.
Ni blizu..čovjek jeste bio član svo ovo vrijem član ali je bio van dešavanja jedno 10 godina - tad je još u FOM-u bio. Profilisana osoba, koju baš i ne dovodiš na prvu u ovaj kontekst, ali nek ostane izenađenje.Iskreno ja sam se prijatno izenadio..
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#39860 Re: SDP

Post by sabina1 »

Heartbeats wrote:
tvsabina wrote:
Heartbeats wrote:Pored Nikšića i Imamovića, kandidovat će se i Pudarić i još jedna osoba koja će biti veliko iznenađenje.
Segmedina Srna - Bajramović ?
Damir Hadžić ?
Igor Kamočai ?
Saša Magazinović ?
Haris Lulić - ?

Hvala.
Ni blizu..čovjek jeste bio član svo ovo vrijem član ali je bio van dešavanja jedno 10 godina - tad je još u FOM-u bio. Profilisana osoba, koju baš i ne dovodiš na prvu u ovaj kontekst, ali nek ostane izenađenje.Iskreno ja sam se prijatno izenadio..
Pa to može biti samo Aldi Halilović :oops:
User avatar
Adriatic
Posts: 3422
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#39861 Re: SDP

Post by Adriatic »

Heartbeats wrote:Pored Nikšića i Imamovića, kandidovat će se i Pudarić i još jedna osoba koja će biti veliko iznenađenje.
Bakir Hadžiomerović? :D
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#39862 Re: SDP

Post by sumirprimus »

Realno dzasmin od tih imena i najaci....
A jezera panonska su najbolja stvar koja se desila tz,jos od gradnje te....naravno da ne ocekujm razumijevanje. :)
Heartbeats
Posts: 737
Joined: 26/06/2012 21:51

#39863 Re: SDP

Post by Heartbeats »

@tvsabina,

ni je ni taj. Dakle u shokirat ćete se. Reakcija će biti: zar je ovaj čovjek u SDP-u bio? Naravno bit će i pljuvanja, ali zdrava konkurencija, mislim da bi mogao zamrsiti konce i jasminu i neki. Pudarića i ne računam. I ja sam mislio da je batalio politiku davno jer je vidio u šta se sve pretvorilo a čovjek radi, vlastita firma. Onda sam vidio da otvoreno navija za Selima Bešlagića na FB pa opet kontam, hajde svi smo mi malo političke životinje. Kad danas mi potvrdi.
User avatar
Adriatic
Posts: 3422
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#39864 Re: SDP

Post by Adriatic »

Heartbeats wrote:@tvsabina,

ni je ni taj. Dakle u shokirat ćete se. Reakcija će biti: zar je ovaj čovjek u SDP-u bio? Naravno bit će i pljuvanja, ali zdrava konkurencija, mislim da bi mogao zamrsiti konce i jasminu i neki. Pudarića i ne računam. I ja sam mislio da je batalio politiku davno jer je vidio u šta se sve pretvorilo a čovjek radi, vlastita firma. Onda sam vidio da otvoreno navija za Selima Bšlagića na FB pa opet kontam, hajde svi smo mi malo poltičke životinje. Kad danas mi potvrdi.
Reci molim te samo da nije Nijaz Skenderagić?
Inače neću moći zaspati. :D
Heartbeats
Posts: 737
Joined: 26/06/2012 21:51

#39865 Re: SDP

Post by Heartbeats »

Adriatic wrote:
Heartbeats wrote:@tvsabina,

ni je ni taj. Dakle u shokirat ćete se. Reakcija će biti: zar je ovaj čovjek u SDP-u bio? Naravno bit će i pljuvanja, ali zdrava konkurencija, mislim da bi mogao zamrsiti konce i jasminu i neki. Pudarića i ne računam. I ja sam mislio da je batalio politiku davno jer je vidio u šta se sve pretvorilo a čovjek radi, vlastita firma. Onda sam vidio da otvoreno navija za Selima Bšlagića na FB pa opet kontam, hajde svi smo mi malo poltičke životinje. Kad danas mi potvrdi.
Reci molim te samo da nije Nijaz Skenderagić?
Inače neću moći zaspati. :D
Ma ne, rekao sam mlad čovjek - odnosno relativno mlad. Mladji je od ostala tri kandidata.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10267
Joined: 12/10/2014 01:12

#39866 Re: SDP

Post by skupljac_zeljeza »

Banksy wrote: Glede gornje slike, Bećirović je sigurno favorit.
Bećirović bi želio unijeti ozbiljnije reforme u SDP, ali svjestan je on koliko je jak Nikšićev lobi i da bi njegov prostor bio vrlo sužen. To je vrlo vidljivo na terenu. Možda zbog toga se sklanja u stranu. Vidio je kako je baza Bešlagića izigrala u finišu dogovora na vanrednom kongresu. Što se tiče SDP-a, komotno bi zaboravili da Bećirović postoji nego preko replika u Parlamentu povremeno se spomene i njegovo ime.
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#39867 Re: SDP

Post by fosna2014 »

Damir Masic :)
Heartbeats
Posts: 737
Joined: 26/06/2012 21:51

#39868 Re: SDP

Post by Heartbeats »

Znači nije aktivan bio uopće kao SDP-ovac...dakle ni Mašić a ni Bećirović
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#39869 Re: SDP

Post by sabina1 »

Heartbeats wrote:Znači nije aktivan bio uopće kao SDP-ovac...dakle ni Mašić a ni Bećirović
Da nije možda Saša Broz :shock: :tooo:
Image

Hvala.
User avatar
Teniser
Posts: 205
Joined: 30/10/2014 12:41

#39870 Re: SDP

Post by Teniser »

Da skratimo to oko iznenađenja.Emir Puđa ili tako nekako prezime,čovjek je oforimo izborni štab i polako lobira.
pedeset
Posts: 580
Joined: 26/10/2014 14:11

#39871 Re: SDP

Post by pedeset »

tvsabina wrote:
Heartbeats wrote:Znači nije aktivan bio uopće kao SDP-ovac...dakle ni Mašić a ni Bećirović
Da nije možda Saša Broz :shock: :tooo:
Image

Hvala.
:lol: :lol: :lol: pa gdje ti to pade na pamet.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#39872 Re: SDP

Post by johntra »

Teniser wrote:Da skratimo to oko iznenađenja.Emir Puđa ili tako nekako prezime,čovjek je oforimo izborni štab i polako lobira.
Kako baš nadođe na ovo Puđa? :lol:

Emir Đikić je kandidat, izašlo u današnjem Dnevnom listu, Mensin tekst...

http://dnevni-list.ba/web1/niksic-i-ima ... kandidati/
User avatar
Teniser
Posts: 205
Joined: 30/10/2014 12:41

#39873 Re: SDP

Post by Teniser »

johntra wrote:
Teniser wrote:Da skratimo to oko iznenađenja.Emir Puđa ili tako nekako prezime,čovjek je oforimo izborni štab i polako lobira.
Kako baš nadođe na ovo Puđa? :lol:

Emir Đikić je kandidat, izašlo u današnjem Dnevnom listu, Mensin tekst...

http://dnevni-list.ba/web1/niksic-i-ima ... kandidati/
Hvala nn ispravku,da taj je,imao sam priliku upoznati ga fin čovjek samo djeluje nekako mlak,bojažljiv i malo previše zanesen,mislim da nema šanse.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#39874 Re: SDP

Post by Banksy »

Zasad, Neka. :bih:
User avatar
GaizkaMendieta
Posts: 79
Joined: 04/01/2014 15:57

#39875 Re: SDP

Post by GaizkaMendieta »

Za sada su svoje kandidature za predsjednika SDP-a potvrdili:

Emir Đikić
Jasmin Imamović
Miro Lazović
Nermin Nikšić
Svetozar Pudarić


Još nekoliko osoba je najavilo potencijalnu kandidaturu, što će vjerovatno u konačnici značiti drugi krug. Od ostalih kandidata koji bi imali realnu šansu, još uvijek je u opciji i Denis Bećirović iako zvanične potvrde još uvijek nema. U slučaju njegove kandidature definitivno bi bio glavni favorit. Situacija na Vanrednom kongresu je bila nešto sasvim drugo, tada je glasalo 500, sada odlučuje 30.000 članova.
Post Reply