SDP

User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#39751 Re: SDP

Post by mirzadelibasic »

Novak20 wrote:
mirzadelibasic wrote:SDP je stranka koja ima ime, tradiciju i jasnu ideologiju i teško da oni mogu doživjeti klasični debakl. Naravno puno zavisi i od njih, ali sam naziv SDP daje im odredjenu veličinu u usporedbi sa drugim stranka, posebno onim koje imaju istu ili slicnu ideologiju..
Ime OK, tradicija OK, ideološki obezvrjeđeni i neprepoznatljivi. Odvojeni od realnosti, nesposobni da demokratizuju stranku i odnose u njoj, podanički podređeni vođi, neosjetljivi na socijalno stanje građana, neprincipijelni, nekompetentni. Iznevjerili su sve osim onih koji su u četiri godine njihove vlasti dobili posao u državnoj firmi ili fotelju.

SDP je pljunuo na svoju "ideologiju" i dobar dio članstva koalicijom sa jednom nacionalnom strankom kontra druge nacionalne stranke. Nekima je to OK (možda većini) ali rezultate i posljedice osjećat' će BiH i SDP dugo vremena.
Optilike se slažem sa tobom, ali povrh svega toga što si naveo ne treba zaboraviti ljude koji su vjerni fanovi SDP-a i koji će upravo zbog njihovog imena, lijeve orijentacije (koja jeste upitna) i tradicije glasati samo za njih (igrom slučaja poznajem ih nekoliko). To se pokazalo i na posljednjim izborima, pored silnih grešaka koje su imali ipak su ostvarili solidan rezultat.
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#39752 Re: SDP

Post by Novak20 »

mirzadelibasic wrote:
Novak20 wrote:
mirzadelibasic wrote:SDP je stranka koja ima ime, tradiciju i jasnu ideologiju i teško da oni mogu doživjeti klasični debakl. Naravno puno zavisi i od njih, ali sam naziv SDP daje im odredjenu veličinu u usporedbi sa drugim stranka, posebno onim koje imaju istu ili slicnu ideologiju..
Ime OK, tradicija OK, ideološki obezvrjeđeni i neprepoznatljivi. Odvojeni od realnosti, nesposobni da demokratizuju stranku i odnose u njoj, podanički podređeni vođi, neosjetljivi na socijalno stanje građana, neprincipijelni, nekompetentni. Iznevjerili su sve osim onih koji su u četiri godine njihove vlasti dobili posao u državnoj firmi ili fotelju.

SDP je pljunuo na svoju "ideologiju" i dobar dio članstva koalicijom sa jednom nacionalnom strankom kontra druge nacionalne stranke. Nekima je to OK (možda većini) ali rezultate i posljedice osjećat' će BiH i SDP dugo vremena.
Optilike se slažem sa tobom, ali povrh svega toga što si naveo ne treba zaboraviti ljude koji su vjerni fanovi SDP-a i koji će upravo zbog njihovog imena, lijeve orijentacije (koja jeste upitna) i tradicije glasati samo za njih (igrom slučaja poznajem ih nekoliko). To se pokazalo i na posljednjim izborima, pored silnih grešaka koje su imali ipak su ostvarili solidan rezultat.
OK. Pozdravljam. Samo glasanje po inerciji ne vodi ničemu. Ko se dokaže rezultatima i uspjesima, glasam za njega. Ko podbaci, neću da glasam za njega.
User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#39753 Re: SDP

Post by mirzadelibasic »

Novak20 wrote:
OK. Pozdravljam. Samo glasanje po inerciji ne vodi ničemu. Ko se dokaže rezultatima i uspjesima, glasam za njega. Ko podbaci, neću da glasam za njega.
Također. :thumbup:
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#39754 Re: SDP

Post by sabina1 »

Lagumdžija se nije promijenio ni za dlaku , no dobro to sam očekivala....

Problem je ako je on glas , "novog" ," reformisanog" SDP-a ("u kom svaki član demokratski bira predsjednika")...
A on samo u superlativima o sebi , SDP-u , izbornim rezultatima , sebi , obnašanju vlasti , sebi , sticanju imovine , sebi...



Dotle Jasmin Imamović piše poeziju....
User avatar
Teniser
Posts: 205
Joined: 30/10/2014 12:41

#39755 Re: SDP

Post by Teniser »

Zlatko i njegov potrčko Damir su itekako uvidjeli da SDP nije njihova svojina,oni su svjesni svoje propasti unutar SDP i činjenice da ni pod razno nemogu postati ono što su bili,istina,svi mi znamo da će to pokušati na načine da bar svoje ljude postave ili aktiviraju gdje im odgovara.Obnova SDP se uveliko dešava i jasno ukazuje da SDP ponovo postaje ono što je bio i kakvu tradiciju ima.Plaćenici koji pokušavaju ovdje i u raznim FB grupa dikreditovati novopostavljena rukovodstva samo pokazuju i dokazuju kosu i šta su.
Zlatko i Damire,poručujemo vam u ime iskrenih socialdemokrata,ne dolazite više ni u mislima u ideje kako će te ponovo uništiti SDP svojim mutnim radnjama,mi vam to nećemo dozvoliti.
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#39756 Re: SDP

Post by fosna2014 »

Dobro je dosao SDP-u ovaj pad na zadnjim izborima. Imaju vremena da se rehabilitiraju i stvaraju konkretne ideje i planove kako pomoci covjeku, radniku, nezaposlenima itd. To su pitanja na koja ce se SDP morati fokusirati. Nema od ovih balvana vladajucih nista, kazu ideja ne znaci puno. Bogami znaci. Socijaldemokratija mora biti pokrenuta u pravom smislu te rijeci. Bez nje, nema covjeka ni radnika.

Moramo traziti solidarnost kod ljudi i sa ljudima. Moramo to zahtijevati od SDP-a. :thumbup: :bih:
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10267
Joined: 12/10/2014 01:12

#39757 Re: SDP

Post by skupljac_zeljeza »

[b]Teniser[/b] wrote:Obnova SDP se uveliko dešava i jasno ukazuje da SDP ponovo postaje ono što je bio i kakvu tradiciju ima.
Teško se nama onda. Teniser, da nisi zaboravio reket?
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#39758 Re: SDP

Post by mirsek »

U SDP centar trecinu mjesta u opstinskom odboru poslije glasanja pripalo clanovima foruma mladih.
Doduse brojanje glasova je zavrseno oko 3 ujutro pa ne znam ko je provjeravao ispravnost brojanja jer se vecina delagata razisla do ponoci.
Samo glasanje je bilo neorganizovano samo tako.
Delegati najblizi glasackim kabinama saptali glasacima za koga da glasaju, nije se trazila licna karta na uvid kod prozivanja za glasanje a vrhunac je bio kad su tacku Izvjestaj o provedenom glasanju koja se mora potvrditi izjasnjavanjem delegata zamjenili sa tackom INFORMACIJA o provedenom glasanju gdje nema izjasnjavanja delagata da li je glasanje bilo regularno i kao takvo vecinski prihvaceno.
User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#39759 Re: SDP

Post by mirzadelibasic »

fosna2014 wrote:Dobro je dosao SDP-u ovaj pad na zadnjim izborima. Imaju vremena da se rehabilitiraju i stvaraju konkretne ideje i planove kako pomoci covjeku, radniku, nezaposlenima itd. To su pitanja na koja ce se SDP morati fokusirati. Nema od ovih balvana vladajucih nista, kazu ideja ne znaci puno. Bogami znaci. Socijaldemokratija mora biti pokrenuta u pravom smislu te rijeci. Bez nje, nema covjeka ni radnika.

Moramo traziti solidarnost kod ljudi i sa ljudima. Moramo to zahtijevati od SDP-a. :thumbup: :bih:
SDP prvo mora maknuti mrlju sa svoga imena, a to je Zlatko Lagumdzija. Oni to nisu uradili niti će ova postava SDP-a to ikada uraditi, a narod je itekako svjestan toga.
Kada se SDP u potpunosti očisti od Zlatkovih pulena i izbace brigadu novih politickih profila, tada mogu tražiti solidarnost i svaki vid podrške, ali dok je Zlajin dojučerašnji potrčko (Igor Kamocaji) neka bitna funkcija u SDP-u onda teško da može biti podrške...
Btw Kamocaji nije jedini, ima ih još, ali sjetih se njega onako usput...
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#39760 Re: SDP

Post by fosna2014 »

mirzadelibasic wrote:
fosna2014 wrote:Dobro je dosao SDP-u ovaj pad na zadnjim izborima. Imaju vremena da se rehabilitiraju i stvaraju konkretne ideje i planove kako pomoci covjeku, radniku, nezaposlenima itd. To su pitanja na koja ce se SDP morati fokusirati. Nema od ovih balvana vladajucih nista, kazu ideja ne znaci puno. Bogami znaci. Socijaldemokratija mora biti pokrenuta u pravom smislu te rijeci. Bez nje, nema covjeka ni radnika.

Moramo traziti solidarnost kod ljudi i sa ljudima. Moramo to zahtijevati od SDP-a. :thumbup: :bih:
SDP prvo mora maknuti mrlju sa svoga imena, a to je Zlatko Lagumdzija. Oni to nisu uradili niti će ova postava SDP-a to ikada uraditi, a narod je itekako svjestan toga.
Kada se SDP u potpunosti očisti od Zlatkovih pulena i izbace brigadu novih politickih profila, tada mogu tražiti solidarnost i svaki vid podrške, ali dok je Zlajin dojučerašnji potrčko (Igor Kamocaji) neka bitna funkcija u SDP-u onda teško da može biti podrške...
Btw Kamocaji nije jedini, ima ih još, ali sjetih se njega onako usput...
Svakako. :thumbup:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#39761 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

crno_sa_zlatnim wrote:Nije Jevrej, nego Hrvat.
Zvanično je Hrvat jer mu to donosi prođu, potječe iz Hrvatsko-Bošnjačkog braka, a oženjen je Srpkinjom iz Laktaša. Ne volim ovu DNK analizu,ali ako već pišemo, da napišemo istinu
Inače u ratu je obitelj bila u Sarajevu, a brat specijalac ABIH.
User avatar
crno_sa_zlatnim
Posts: 280
Joined: 15/01/2011 23:20

#39762 Re: SDP

Post by crno_sa_zlatnim »

KatarinaKosaca wrote:
crno_sa_zlatnim wrote:Nije Jevrej, nego Hrvat.
Zvanično je Hrvat jer mu to donosi prođu, potječe iz Hrvatsko-Bošnjačkog braka, a oženjen je Srpkinjom iz Laktaša. Ne volim ovu DNK analizu,ali ako već pišemo, da napišemo istinu
Inače u ratu je obitelj bila u Sarajevu, a brat specijalac ABIH.[/]

Mozda je bio u Armiji, specijalac nije sigurno. Brat. A on samo potvrdjuje tezu da je tisuću puta isplativije biti Hrvat prosječnih sposobnosti u Sarajevu, nego doktor nauka u Zagrebu.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#39763 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

crno_sa_zlatnim wrote:Mozda je bio u Armiji, specijalac nije sigurno. Brat. A on samo potvrdjuje tezu da je tisuću puta isplativije biti Hrvat prosječnih sposobnosti u Sarajevu, nego doktor nauka u Zagrebu.
Jeste sigurno u specijalnoj jedinici. Bio jako hrabar borac, ali nije to tema...njegov brat. Htjela sam naglasiti da jesu patriote. Kako si prva počela sa DNK analizom, ja sam je samo pojasnila. IMao je ili ima "nanu" u Visokom, a Katarina, žena mu je iz Laktaša.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#39764 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

Ovi su nam dali 4 najgore postratne godine u crno nas zavili, legalizirali korupciju, štelu, cerili se u kameru "Jel to tebi krivo što ti ne možeš", pokopali riječ "etika", nikad nije ni živjela ovdje, ali su je duboko pokopali, sad im je mjesto direktora KCUS-a malo, valja uhljebiti sve svoje, obećali su i ambasadorska i ministarska mjesta, pa su im novi izbori jedini izlaz za poneku ublehu.... a zadnji su koji imaju o tome govoriti. Odakle obraz? Pa, oni nisu godinu i 8 mjeseci imali Vladu, da bi je na kraju oformili sa HSP i Lijanovićima i završilo je kako je završilo, lijeva ruka oba džepa, obje ruke budžet, i sad se to našlo nekom lekcije držat. Jedino odvratnije od SDA u ovoj zemlji je SDP, a da je to teško, beli jest....

http://www.klix.ba/vijesti/bih/nermin-n ... /150715103
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#39765 Re: SDP

Post by johntra »

I ti imaš baš teških prenosa kad je SDP u pitanju...čudna je to neka dijagnoza... :D
čuj, 4 najgore postratne godine, možda, ako si u ratu bila u Njemačkoj...a post je lupanje bez premca, jer si očito pomiješala kruške i jabuke...
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#39766 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

johntra wrote:I ti imaš baš teških prenosa kad je SDP u pitanju...čudna je to neka dijagnoza... :D
čuj, 4 najgore postratne godine, možda, ako si u ratu bila u Njemačkoj...a post je lupanje bez premca, jer si očito pomiješala kruške i jabuke...
Da, 4 najgore postratne godine po svim ekonomskim parametrima. I da, u Njemačkoj sam bila na socijali i navijala gledajući CNN :-) :-) :-)
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#39767 Re: SDP

Post by madner »

Sto se tice ekonomije, 2006 do 2010 su puno gore. Od velikog suficita do MMFa u par jednostavnih koraka. Nije SDP potpisao sporazum nego SDA. :roll:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#39768 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

madner wrote:Sto se tice ekonomije, 2006 do 2010 su puno gore. Od velikog suficita do MMFa u par jednostavnih koraka. Nije SDP potpisao sporazum nego SDA. :roll:
Rekordna stopa nezaposlenosti bila u 2013.
http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/ ... lenih-vise

O kadrovicima, tužbama za nezakonito smjenjenje ljude, neuspjeloj "reviziji" boračke populacije, diplomatskom krahu, i ostalim parametrima da ne govorim.... A što se tiče dijela autoputa koji su svečano inaugurirali i sa njim išli u izbornu kampanju i to je zasluga SDA u periodu prije 2010.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#39769 Re: SDP

Post by madner »

Dakle autoput je zasluga SDA, ali budzetski krah prije 2011 nije. Svaka cast, jedan od najobjektivnih postova ikad. :D
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#39770 Re: SDP

Post by johntra »

KatarinaKosaca wrote:
Da, 4 najgore postratne godine po svim ekonomskim parametrima. I da, u Njemačkoj sam bila na socijali i navijala gledajući CNN :-) :-) :-)
kad si toliko ubijeđena, molim te daj mi neke parametre koji dokazuju da je FBiH tada finansijski najlošije stajala...naravno da to nećeš naći, ali opet svjesno zanemaruješ činjenicu da je ta Vlada radila u najgorim uslovima, u vrijeme globalne recesije i krize i opet nije imala najlošije ekonomske pokazatelje...
ako svjesno lažete, pokušajte koji argument proturiti, da vam bar neko pametniji povjeruje...
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#39771 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

madner wrote:Dakle autoput je zasluga SDA, ali budzetski krah prije 2011 nije. Svaka cast, jedan od najobjektivnih postova ikad. :D
Pare za autoput su obezbjeđene prije 2010. Baš nisu ekonomski pokazatelji nešto čime se SDP može dičiti. NIkako :D Ustvari, nema se čim pohvaliti
U
sporavanje stope ekonomskog rasta u
2010. godini zabilježeno je u svim ze
-
mljama regije, uključujući i Bosnu i
Hercegovinu. Realna stopa BDP-a sa 4%, koliko
je iznosila u 2009, pada na 0,7%. Kratak opo
-
ravak u 2011. godini praćen je drugim valom
krize u regiji u 2012. godini, kada sve zemlje
ostvaruju negativan rast. U BiH negativna stopa
rasta u 2012. iznosi -1,1% i samo Makedonija
bilježi veći rast od -0,4%. U 2013. godini i u
prva dva mjeseca 2014. sve zemlje regije osim
Hrvatske ponovo bilježe pozitivnu realnu stopu
BDP-a, koja u prošloj godini u BiH raste prvo na
1,8% pa na, prema posljednjim pokazateljima,
2%. Procjene Svjetske banke predviđaju nasta
-
vak realne stope rasta u regiji i u narednoj go
-
dini – u BiH od 3,5%, što je uz Makedoniju naj
-
veća predviđena stopa rasta bruto društvenog
proizvoda (BDP) u regiji, dok projicirana stopa
rasta u eurozoni iznosi 1,7%. Analize pokazuju
da je rast u BiH i Crnoj Gori rezultat povećanja
industrijske proizvodnje, posebno izvoza roba
prerađivačke industrije, u Srbiji proizvodnje u
vlasništvu stranih kompanija a u Makedoniji
investicija u građevinski sektor. Tako BiH u po
-
sljednje dvije godine bilježi stopu rasta izvoza
roba od 8,7%, što je poslije Srbije najveći rast
stope izvoza u regiji. BiH u odnosu na zemlje
regije u periodu od 2010. do 2014. godine,
s malo iznad 2%, bilježi sporiji rast direktnih
stranih investicija kao i najveću stopu zavisno
-
sti od novčanih doznaka iz inostranstva sa oko
10%. Ipak, mada je javni dug rastao između
2010. i 2012. godine u svim zemljama regije,
pa tako i u BiH, on u 2013. bilježi konsolidaci
-
ju i s ukupnih 44,9% BDP-a prema posljednjim
pokazateljima znatno je niži od prosjeka u ve
-
ćini zemalja u regiji, gdje iznosi više od 60%.
http://www.cpu.org.ba/media/23130/Pregl ... H-2014.pdf
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#39772 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

Rekordan broj firmi sa blokiranim računima

http://www.pksa.com.ba/aktuelnosti/publ ... 2-2012.pdf

itd, itd,.....
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#39773 Re: SDP

Post by madner »

Prvo, izbori jesu bili 2010, no vlast se konstuitisala 2011. Prvi budzet za koji je SDP bio odgovoran jeste 2011.

Drugo, deficit budzeta FBiH je 2009 bio 700 miliona, od ukupno 2100 istih, 2010 417 miliona.
Sve to mada su prihodi sa 1.139 miliona 2006 narasli na 1.586 u 2007 i 1.780 u 2008 godini.

Vlada koja je dosla nakon te vlade moze imati losije pokazatelje zbog mjera stednje, no nema losije vlade od ove iz 2006-2010.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#39774 Re: SDP

Post by johntra »

@katarina...Pa tekst CPU ti sve govori, o globalnoj recesiji i uticaju iste na region...e moja ti... :D
plus, u tekstu se vidi postepeni oporavak nakon pada 2011, sve do 2014...e moja ti, opet...
a broj blokiranih računa je direktan proizvod toga i ovaj podatak se odnosi na čitavu BiH...
nego, haj molim te nađi mi gdje je SDA ostavila pare za autoput, to me živo zanima...
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#39775 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

johntra wrote:@katarina...Pa tekst CPU ti sve govori, o globalnoj recesiji i uticaju iste na region...e moja ti... :D
plus, u tekstu se vidi postepeni oporavak nakon pada 2011, sve do 2014...e moja ti, opet...
a broj blokiranih računa je direktan proizvod toga i ovaj podatak se odnosi na čitavu BiH...
nego, haj molim te nađi mi gdje je SDA ostavila pare za autoput, to me živo zanima...
:D :D

Pa, uzela je pare za autoput i počeo se graditi, ali je onda došao SDP na vlast i to sve pripiao sebi. Jer, drugo šta nije imao. Tražiš argumente, ali ih ne nudiš. Dalje, za svjetsku recesiju :lol: :lol: :lol: Pa, nismo mi zemlja koja živi od turizma ili izvoza tolikog da nam to ugrožava ekonomske parametre. Dalje, makroekonomski pokazatelji se nikada ne gledaju po jednom parametru , da je tako SAD bi sa hroničnim deficitom platog bilansa bila nerazvijena zemlja.
Gleda se po GDP
GDP per capita
Izvozom u odnosu na uvoz
Investicijama
Novim kompanijama
Profitabilnošču istih
Devizniom rezervama
Stopom (ne)zaposlenosti

U svemu ovom je SDP pao. O giganskoj ulozi minstra ino poslova da i ne govorim... niti je ko došo, nitije gdje otišo. A to što je vlada formirana tek 2011 i to ne početkom, nego sredinom, dakle godinu i polo nakon izbora, još jedan dokaz njihove nesposobnosti. Ponvaljam, ako postoji veće zlo u BIH odnosno FBIH od SDA to je SDP što su pokazali i izbori. Sad se batrgaju za vandredne izbore, a tu bi tek doživjeli sudbinu SBIH kojoj su vrlo blizu. Vadi ih jedino ukradena imovina nasljeđa SK.
Post Reply