BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
polja
Posts: 10
Joined: 18/10/2010 19:40

#3976 Re: MojaTV BHtelecom

Post by polja »

Prekjuče sam uveo MojaTV i već nakon 2 dana pogubio sam sve živce zbog njeg...
Znači svako 5-10 minuta pojavljuje se neko trzanje, kočenje, jednostavno kanali zablokiraju...
Dali neko zna zbog čega je to, dali je zbog resivera, onog modema koji ključa non-stop (u pitanju je ZTE W300) il' je zato što je linija opterećena jer mi je postavljeno na 2 tv-a ???
ajde molim vas za pomoć...
User avatar
Rimad
Posts: 820
Joined: 20/05/2009 14:56

#3977 Re: MojaTV BHtelecom

Post by Rimad »

polja wrote:Prekjuče sam uveo MojaTV i već nakon 2 dana pogubio sam sve živce zbog njeg...
Znači svako 5-10 minuta pojavljuje se neko trzanje, kočenje, jednostavno kanali zablokiraju...
Dali neko zna zbog čega je to, dali je zbog resivera, onog modema koji ključa non-stop (u pitanju je ZTE W300) il' je zato što je linija opterećena jer mi je postavljeno na 2 tv-a ???
ajde molim vas za pomoć...
Jesi li zvao podršku?
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3978 Re: MojaTV BHtelecom

Post by wewa »

mislim da je modem u pitanju, nekakav Billion - samo podrska nikako da dodje promijeniti uzas.
User avatar
goleta
Posts: 66
Joined: 04/03/2011 12:58

#3979 Re: MojaTV BHtelecom

Post by goleta »

polja wrote:Prekjuče sam uveo MojaTV i već nakon 2 dana pogubio sam sve živce zbog njeg...
Znači svako 5-10 minuta pojavljuje se neko trzanje, kočenje, jednostavno kanali zablokiraju...
Dali neko zna zbog čega je to, dali je zbog resivera, onog modema koji ključa non-stop (u pitanju je ZTE W300) il' je zato što je linija opterećena jer mi je postavljeno na 2 tv-a ???
ajde molim vas za pomoć...
A sto si odmah za dva TV a .Sta si sve uzeo osim 2 STB uredjaja.....internet......telefon.... :thumbup: :bih: :bih: :thumbup:
adnan_hz
Posts: 679
Joined: 15/03/2008 22:10

#3980 Re: MojaTV BHtelecom

Post by adnan_hz »

Meni je full paket i i imam 2 resivera i koclilo je kad su tek prikopcali. i problem mi je bila linija nisu dobro izmjerili liniju da li moze podrzati medjutim monter onaj je promjenio neke zice dole u podrumu i sad fercera bez problema. znaci mozda je i tebi do linije ili do resivera. al bolje da ti liniju provjere malo. jer nije isto na liniji imati samo telefon i full paket.

a sto se tice ovog ZTE nikako da provalim. cijeli net sam pretrazio.
polja
Posts: 10
Joined: 18/10/2010 19:40

#3981 Re: MojaTV BHtelecom

Post by polja »

adnan_hz wrote:Meni je full paket i i imam 2 resivera i koclilo je kad su tek prikopcali. i problem mi je bila linija nisu dobro izmjerili liniju da li moze podrzati medjutim monter onaj je promjenio neke zice dole u podrumu i sad fercera bez problema. znaci mozda je i tebi do linije ili do resivera. al bolje da ti liniju provjere malo. jer nije isto na liniji imati samo telefon i full paket.

a sto se tice ovog ZTE nikako da provalim. cijeli net sam pretrazio.
pa to i jest vjerovatno jer mi internet ne može, morao sam uzeti paket tv i telefon jer kažu ne valjaju mi linije za interneta...al ajd nema veze rekli su da je uredu tv al eto ispostavi se da nije...
zvao sam podršku i rekli su da će doć čim prije...
:bih:
Mustafapasa
Posts: 1078
Joined: 16/06/2010 11:19

#3982 Re: MojaTV BHtelecom

Post by Mustafapasa »

@malawi
Paket FULL ima ukjucenih 10KM za pozive prema mobilnoj mrezi-u 55KM
Paket PREMI ima ukljucenih 15KM za pozive prema mobilnoj mreži - u 90KM

CIJENE: iste kao i kod standardne fiksne
User avatar
malawi
Posts: 153
Joined: 18/06/2011 17:29

#3983 Re: MojaTV BHtelecom

Post by malawi »

Mustafapasa wrote:@malawi
Paket FULL ima ukjucenih 10KM za pozive prema mobilnoj mrezi-u 55KM
Paket PREMI ima ukljucenih 15KM za pozive prema mobilnoj mreži - u 90KM

CIJENE: iste kao i kod standardne fiksne
cijene nisu 100% iste... stalno zovemo kanton 034 i jeftinije je za 4 feninga neko sa 033 broja... kako je jeftinije nemam pojma, ali tako kaze listing kad ih uporedim...
na webu kazu da je isto, ali kod obracuna nije...
thEnd
Posts: 139
Joined: 25/12/2004 02:15

#3984 Re: MojaTV BHtelecom

Post by thEnd »

thEnd wrote:
goleta wrote:i ja sam imao problem jer sam ko zamjenu dobio taj ZTE ZXV10W300 jer onaj sto sam imao nije imao wireless. Cak sam trazio od ovih iz telecoma.mislim da je to namjerno promijenjeno da se ne ''cacka'' puno.Tipka za ukljucenje wirelessa je na uredjaju iza pored tipke on-off.Kada se konektujes sa drugog racunara,laptopa ili mobitela izaberes ZTE onda ce ti traziti PSK key,tu kucas tip uredjaja u mom slucaju ZXV10W300 i potvrdis sa OK ,I TO JE TO. Hvala ako sam ti pomogao :thumbup: :bih: :bih: :thumbup:
Prijatelju, ja ne mogu da udjem nikako u postavke modema. Kad ukucam u pretrazivac 192.168.1.1 i kad mi trazi username i pasword nece da mi prihvati admin admin.
I na kraju sam nazvao podrsku BHT, da bi mi rekli da su oni promjenili sifre za ove modeme i nije vise admin, jer je kao raja dosta puta nesto zeznula samoinicijativno i oni su sad izmjenili sifre, te ako zelis wlan moraju doci njihovi monteri da to podese. I sad ih cekam da dodju, mislim van pameti ali eto...
User avatar
Filter
Posts: 8676
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#3985 Re: MojaTV BHtelecom

Post by Filter »

thEnd wrote:
thEnd wrote:
goleta wrote:i ja sam imao problem jer sam ko zamjenu dobio taj ZTE ZXV10W300 jer onaj sto sam imao nije imao wireless. Cak sam trazio od ovih iz telecoma.mislim da je to namjerno promijenjeno da se ne ''cacka'' puno.Tipka za ukljucenje wirelessa je na uredjaju iza pored tipke on-off.Kada se konektujes sa drugog racunara,laptopa ili mobitela izaberes ZTE onda ce ti traziti PSK key,tu kucas tip uredjaja u mom slucaju ZXV10W300 i potvrdis sa OK ,I TO JE TO. Hvala ako sam ti pomogao :thumbup: :bih: :bih: :thumbup:
Prijatelju, ja ne mogu da udjem nikako u postavke modema. Kad ukucam u pretrazivac 192.168.1.1 i kad mi trazi username i pasword nece da mi prihvati admin admin.
I na kraju sam nazvao podrsku BHT, da bi mi rekli da su oni promjenili sifre za ove modeme i nije vise admin, jer je kao raja dosta puta nesto zeznula samoinicijativno i oni su sad izmjenili sifre, te ako zelis wlan moraju doci njihovi monteri da to podese. I sad ih cekam da dodju, mislim van pameti ali eto...
pokusaj sa user: bihnet pass: adsl (ili mojatv)
svojevremo sam naletio na bihnetov modem koji je imao takve postavke.
pokusaj, nista te ne kosta ili neku varijaciju npr. admin-adsl ...
laptop123
Posts: 37
Joined: 18/08/2011 04:21

#3986 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by laptop123 »

Imam jedno pitanje :
Pratim vec mjesec dana speedtest na ADSL netFlat 2 paketu i nikad mi nije preso 1,75 Mbps, e sad do cega bi to moglo biit ???
Ili je telecom namjerno smanjio brzinu ili je do kabla ???
Da li prepprucujete da ih nazovem i zalim se na brzinu ????

Hvala
User avatar
TheWatcher
Posts: 2661
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#3987 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by TheWatcher »

[quote="laptop123"]Imam jedno pitanje :
Pratim vec mjesec dana speedtest na ADSL netFlat 2 paketu i nikad mi nije preso 1,75 Mbps, e sad do cega bi to moglo biit ???
Ili je telecom namjerno smanjio brzinu ili je do kabla ???
Da li prepprucujete da ih nazovem i zalim se na brzinu ????

Hvala[

imas link na njihovoj stranici za testiranje adsl-a
User avatar
goleta
Posts: 66
Joined: 04/03/2011 12:58

#3988 Re: MojaTV BHtelecom

Post by goleta »

Ja cu to morati saznati jer mi se komsija zakaci na mrezu i primjetim brzina se upolovi :thumbup: :bih: :bih:
User avatar
escobar__
Posts: 9988
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3989 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by escobar__ »

laptop123 wrote:Imam jedno pitanje :
Pratim vec mjesec dana speedtest na ADSL netFlat 2 paketu i nikad mi nije preso 1,75 Mbps, e sad do cega bi to moglo biit ???
Ili je telecom namjerno smanjio brzinu ili je do kabla ???
Da li prepprucujete da ih nazovem i zalim se na brzinu ????

Hvala
Brzina koju ti plaćaš nije 2 Mbps, već do 2 Mbps.
thEnd
Posts: 139
Joined: 25/12/2004 02:15

#3990 Re: MojaTV BHtelecom

Post by thEnd »

Pozdrav,

Juce mi je bio lik iz telekoma, i kao dosao da konfigurise ZTE. Hajde sve mu objasnim preko tel, jer sam bio na poslu, dodjem kuci ista stvar. Samo je skinuo zastitu, tj. sad odmah prepozna mrezu bezicnu, ali nema sanse da otvorim nijednu stranicu. Trebam konektovati iphone, ali ne ide nikako. Oni su promjenili sifru za pristum tim modemima kako mi je objasnio jer je raja cackala previse po njima.
Mustang1
Posts: 29965
Joined: 29/12/2010 17:31

#3991 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Mustang1 »

Je li jos nekome dolazi na bihnetovom mail opomene za neplacene racune unazad 2 mjeseca .. ne bih ja to ni vidio da nisam nekad ono registrovao da mi dolazi i na mob pa tako skontam sta je xD A prilicno sam siguran da sam platio taj racun :D
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#3992 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Pitarrr82 »

Zna li neko kako doci do wireless router-a i jel zamjena za trenutni besplatna?
zlatanko
Posts: 331
Joined: 24/03/2009 16:26

#3993 Re: MojaTV BHtelecom

Post by zlatanko »

Image
I tako danima..
S tim sto dva dana nije bilo nikako.. Navodno neki kvar.
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3994 Re: MojaTV BHtelecom

Post by zateznistub »

zlatanko wrote:Image
I tako danima..
S tim sto dva dana nije bilo nikako.. Navodno neki kvar.
Jeset, imaju nekih problema, ja jucer zvao isto i ao problema sa internetom, kaze ciko iz podrske da imaju generalno problem sa adsl-om.
User avatar
butterfly_01
Posts: 548
Joined: 13/02/2011 23:18

#3995 Re: MojaTV BHtelecom

Post by butterfly_01 »

ja prezadovoljna... zapravo ja sam zadovoljni korisnik bhtelecomovih usluga godinama. imama dva paketa za internet net paket: internet i TV i imam jos jedan na drugoj adresi onaj TV, internet i telefon i nikad ne steka, nikad ne ledi slika... 2Mbps su otrilike 2 Mbps, prema svemu, osim ako od nekud downloadam nesto sto ima ogranicenje brzine dwl. ostalo super radi.
ipak je telecom jedna ozbiljna firma.
zlatanko
Posts: 331
Joined: 24/03/2009 16:26

#3996 Re: MojaTV BHtelecom

Post by zlatanko »

zateznistub wrote:
zlatanko wrote:Image
I tako danima..
S tim sto dva dana nije bilo nikako.. Navodno neki kvar.
Jeset, imaju nekih problema, ja jucer zvao isto i ao problema sa internetom, kaze ciko iz podrske da imaju generalno problem sa adsl-om.
Ja sam zvao prije 5 dana, i tad je bio kvar na centrali, pa onda bili privremeno osposobili, dosao net, al' na nivou dial upa, a i kanali su mi bili losi totalno.. Sad bi trebali da se ugledaju na kolege kablovske providere, i daju nam free month.
Al' dace nam da ne kazem sta. :lol: :x
User avatar
Jolpaz
Posts: 570
Joined: 15/04/2010 20:51
Location: Minder

#3997 Re: MojaTV BHtelecom

Post by Jolpaz »

Naslov ove teme je prevara mojaTV BHtelekom, u cilju poboljšanja njihovih usluga.Izmjeniše mi naslov, usluga ostaje ista ... :mrgreen:
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3998 Re: MojaTV BHtelecom

Post by zateznistub »

Jolpaz wrote:Naslov ove teme je prevara mojaTV BHtelekom, u cilju poboljšanja njihovih usluga.Izmjeniše mi naslov, usluga ostaje ista ... :mrgreen:
A sta to fali usluzi mojaTv?
User avatar
randooom
Posts: 167
Joined: 14/09/2005 14:55

#3999 Re: MojaTV BHtelecom

Post by randooom »

Image
Kod mene vala radi sve kako treba, moja tv na dva tv-a, radi bez ikakvih problema evo vec 5-6 mjeseci... nista ne trza nista ne steka sve ok. Jes skoro ovaj Albis poludio i nesto poceo stekat, ja prijavio kvar i sutra dan dosli i donijeli drugi. sve 5.
Internet radi dobro, telefon isto tako...
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#4000 Re: MojaTV BHtelecom

Post by ala7 »

Image
Prema bhtelecomu je manja brzina downloada nego prema ostalim mjestima,nerazumljivo..
Da li neko zna radi cega je to ,do njih ili do speedtest-a.. ?
Speedtest ne daje tacan rezultat ping-a .. Pokusajte preko cmd-a testirati ping
Bhtelecom (195.222.32.10 ili 195.222.32.20)

Pinging 195.222.32.10 with 32 bytes of data:

Reply from 195.222.32.10: bytes=32 time=8ms TTL=60
Reply from 195.222.32.10: bytes=32 time=8ms TTL=60
Reply from 195.222.32.10: bytes=32 time=8ms TTL=60
Reply from 195.222.32.10: bytes=32 time=7ms TTL=60
Reply from 195.222.32.10: bytes=32 time=6ms TTL=60
Reply from 195.222.32.10: bytes=32 time=7ms TTL=60
Reply from 195.222.32.10: bytes=32 time=7ms TTL=60
Reply from 195.222.32.10: bytes=32 time=7ms TTL=60
Reply from 195.222.32.10: bytes=32 time=7ms TTL=60
Reply from 195.222.32.10: bytes=32 time=8ms TTL=60

Ping statistics for 195.222.32.10:
Packets: Sent = 10, Received = 10, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 6ms, Maximum = 8ms, Average = 7ms
Evo jedna prema Leipzig-u posto prema Frankfurtu ne daje vise tacan rezultat (ping) kao prije (bar kod mene)..
Image

Da li moze neko od vas odraditi speedtest prema Franfurt-u ako nije problem..?

mojaTV usluga je odlicna, ali postali su toliko "staticni" sto se tice uvodjenja novina (brzina interneta, prosirenje timeshift opcije, novi tv kanali, videoteka, radio i sl. sto je u sklopu mojaTV usluge ) u odnosu na konkurenciju koja nudi slicne usluge za skoro istu cijenu ali sa vecom ponudom sto se mora priznati.. Iza konkurencije su iskreno i nadam se da ce se popraviti stanje u narednom periodu .. pozdrav
Locked