U 20:45 počinje pa...Almich wrote:utakmicu bih-grcka bolan
BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.3
Moderators: Charuga, Tomahawk11
-
Mr.Penguin
- Posts: 3239
- Joined: 27/05/2011 20:46
#3976 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.
- bosansko more
- Posts: 113
- Joined: 09/10/2012 13:41
#3977 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.
Prije ove pompozne vike po medijima, mogla su se gospoda iz NS/FS BIH raspitati malo o FIFA pravilima, morat ce traziti dopustenje hrvatskog nogometnog saveza ako namjeravaju Halilovicu promijeniti fudbalsko drzavljanstvo.
Jer Halilovic nema bosanskohercegovacko drzavljanstvo, odnosno dvojno, to jest nije ga imao u momentu kad je upisao prvi nastup za hrvatske mlade selekcije.
Citam upravo za Frimponga i Boatenga, ovog drugog je Ghana dobila tek nakon sto je DFB dao dopustenje, Frimpong jos uvijek nema dozvolu FIFE da nastupi za Ghanu jer je imao samo englesko drzavljanstvo u momentu kad je nastupio za mlade engleske selekcije, jer englezi ne daju saglasnost.
Prc milojka.
Jer Halilovic nema bosanskohercegovacko drzavljanstvo, odnosno dvojno, to jest nije ga imao u momentu kad je upisao prvi nastup za hrvatske mlade selekcije.
Citam upravo za Frimponga i Boatenga, ovog drugog je Ghana dobila tek nakon sto je DFB dao dopustenje, Frimpong jos uvijek nema dozvolu FIFE da nastupi za Ghanu jer je imao samo englesko drzavljanstvo u momentu kad je nastupio za mlade engleske selekcije, jer englezi ne daju saglasnost.
Prc milojka.
-
zlajapravaraja
- Posts: 4039
- Joined: 23/10/2009 12:56
#3978 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.
Bice 'nako kako mu babo naredi 
- Murat Sabanovic
- Posts: 5527
- Joined: 18/01/2005 20:55
#3979 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.
dok je mali halilovic maloljetan,nece njega hrvati zvati ! jednostvano iz razloga sto nije dovoljno dobar za selekciju ,a i treba im potpis starog halilovica.mamic zeli da ga predstvi svijetu u brazilu i da ga proda za masne pare.nece on njega sada prodavati;jos je jeftin, a i stari halilovic nebi potpisao da mu djete sa 16 ide u manchester ili milan.
znaci do njegove 18te ,imaju obje strane fore ,pa ko bude" sretniji" ...
eh sad, ako se hrvati ne kvalifikuju ,mamicu bi racunica bila pomrsena .a u slucaju da se mi kvalifikujemo,mogli bi se ozbiljnije ponadati ...
ps:jos ukoliko uzmemo u obzir da je stari halilovic u konfliktu sa mamicem .......
znaci do njegove 18te ,imaju obje strane fore ,pa ko bude" sretniji" ...
eh sad, ako se hrvati ne kvalifikuju ,mamicu bi racunica bila pomrsena .a u slucaju da se mi kvalifikujemo,mogli bi se ozbiljnije ponadati ...
ps:jos ukoliko uzmemo u obzir da je stari halilovic u konfliktu sa mamicem .......
- horion_bosona
- Posts: 2819
- Joined: 08/06/2005 10:20
#3980 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.
To je već nagađanje i to prilično maglovito, a kad su u pitanju veliki novci i ozbiljan posao, što fudbal danas svakako jeste, emocije ne igraju presudnu ulogu. Ovdje sad zalaziti u neku ozbiljnu raspravu vezanu za identitet i šta je to "osjećaj pripadnosti", nema baš koristi.palermo wrote:Možda više voli Bosnu i Hercegovinu, možda osjeća da ovdje pripada. To što si ti nabrojao je sve u sferi ratia,ali se čovjek srećom ne sastoji samo od ratia.horion_bosona wrote: Pored jalovog "iščuđavanja", mogao si ponuditi barem jedan valjan razlog zašto bi Halilović izabrao BiH. Kad već pominješ Jelavića i Ćorluku (da dodam još i Damira Šovšića), po kojoj analogiji ta dva slučaja imaju sličnosti sa ovim?
- rodjen u Zagrebu
- prošao sve omladinske kategorije Dinama i hrvatske reprezentazije
- pod direktnim patronatom Zdravka Mamića, čovjeka koji godinama vedri i oblači u tamošnjem fudbalu i koji čak dovodi Brazilce u reprezentaciju, iz proste transfer računice
- rating hrvatske reprezentacije i naše je bitno drugačiji (čitaj jedan Milan Badelj prodat za 4,5 mil. eura)
Mali Halilović je u jednom od intervjua koje je dao ovih dana, spomenuo Damira Mulamomerovica kao dobrog porodičnog prijatelja i nekog do čijih savjeta drži, na ovo se nema šta više dodati.
Ovdje se ljudi samo nadaju i čekaju neko čudo, koje će ili spasti sa neba ili će ga neko sa strane udjeliti. Pritom najčešće o patriotizmu pričaju oni, koji nisu nikad ni zakoračili u pomenutu Čapljinu i Derventu.
Jedina realna šansa da Halilović izabere BiH, je da se mi plasiramo na SP a Hrvatska ne, pa da Sušić zovne malog i onda on poput Pelea zaigra na SP sa 16-17 godina. Ali pitanje je da li će se iko u bh savezu ozbiljno zamjeriti Šukeru i comp.
i by the way, baš bi mu Damir Mulaomerović mogao dati dobar savjet.Kako je biti na suprotnoj strani od one kojoj prirodno, dušom i srcem pripadaš.
Naravno,mali Halilović će sam odabrati, i naše je da poštujemo njegovu odluku,ali i tvoji argumenti ne znače mnogo.
Zašto bi se ovakve teme potencirale u medijima i vodile unaprijed izgubljene bitke!? Ako postoje ozbiljne namjere u našem savezu, neka to rade u tajnosti.
Mada ponavljam da je ovo Mamićev medijski igrokaz, hrvatska javnost će u jednom trenutku reći Štimac ga mora već sad pozvati, u suprotnom ukrašće nam ga Bosanci. Ali eto živi bili pa vidjeli...
- Muhamed Đakmić
- Posts: 14652
- Joined: 25/05/2012 18:56
- Location: Dunjaluk
- Contact:
#3981 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.
Pa ti smatraš da nema emocija, a postoje brojni primjeri gdje su emocije bile presudne. Eno ti Pjanića, da ne idemo dalje.
- horion_bosona
- Posts: 2819
- Joined: 08/06/2005 10:20
#3982 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.
Ali zašto misliš da on ne gaji nikakve "emocije" spram Hrvatske i grada u kome je rođen? Zar je isto odrastati u Zagrebu i jednom Luksemburgu ili Švicarskoj, pogotovo gledajući situaciju Halilovićeve porodice?Sarajevo1946 wrote:Pa ti smatraš da nema emocija, a postoje brojni primjeri gdje su emocije bile presudne. Eno ti Pjanića, da ne idemo dalje.
- bosansko more
- Posts: 113
- Joined: 09/10/2012 13:41
#3983 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.
Perisic? kakve on veze ima sa ovom pricom? momak rodjen u Hrvatskoj, pionir Hajduka.shake69 wrote:Uvijek ista prica. Kad Rakitic 'Svicarac' ipak zaigra za 'kockaste', ili Perisic, Corluka &comp. iz BiH da ne govorim, u pitanju je domoljublje, hrvatstvo, 'srce kaze Hrvatska' (Krstanovic), a kad bi neko krenuo u suprotnom pravcu a vrijedi (Halilovic) tada se navodi milion razloga da eto ipak treba decko igrati za 'domovinu gdje je rodjen'gdje pripada, razvio se, ulozeno u njega'! Klasicni dupli standardi i bezobrazluk.
I imam osjecaj da ste vi zaboravili na cinjenice, u tom internet prepucavanju i sta je ko rekao. Prvo mali je daleko nekoliko milja od dobrog igraca, on moze propasti deset puta, ni prvi ni zadnji. Drugo, momak je upravo na pripremama hrvatske u-17 reprezentacije, a pozive bih u-17 reprezentacije odbija vec godinu dana. Trece, kako rekoh, on i da zeli igrati za BiH, vjerovatno ce trebati dopustenje hrvatskog saveza.
A ovdje se raspravlja o njegovim emocijama
Imam osjecaj da su se mnogi na ovo nalozili samo zbog "da komsiji crkne krava". I sa jedne i sa druge strane.
- Muhamed Đakmić
- Posts: 14652
- Joined: 25/05/2012 18:56
- Location: Dunjaluk
- Contact:
#3984 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.
Ne kažem da ne gaji, ali ti si pretpostavio da će njegova odluka biti racionalna, a ne emocionalna.horion_bosona wrote:Ali zašto misliš da on ne gaji nikakve "emocije" spram Hrvatske i grada u kome je rođen? Zar je isto odrastati u Zagrebu i jednom Luksemburgu ili Švicarskoj, pogotovo gledajući situaciju Halilovićeve porodice?Sarajevo1946 wrote:Pa ti smatraš da nema emocija, a postoje brojni primjeri gdje su emocije bile presudne. Eno ti Pjanića, da ne idemo dalje.
-
zlajapravaraja
- Posts: 4039
- Joined: 23/10/2009 12:56
#3985 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.
Sastav BiH na SP 2014
------------------------------Begovic---------------------------
Mujdza---------Bicakcic-------------Spahic---------Kolasinac
------------------------------Besic------------------------------
Pjanic----------------------Halilovic----------------------Lulic
---------------Dzeko-----------------------Ibisevic-------------

------------------------------Begovic---------------------------
Mujdza---------Bicakcic-------------Spahic---------Kolasinac
------------------------------Besic------------------------------
Pjanic----------------------Halilovic----------------------Lulic
---------------Dzeko-----------------------Ibisevic-------------
- horion_bosona
- Posts: 2819
- Joined: 08/06/2005 10:20
#3986 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.
Kakva će biti njegovo odluka to samo on i njegov otac znaju, mada ne sumnjam da i sam Mamić nije upoznat. Ja sam pokušao stvari realno sagledati, navodeći određene činjenice, a emocije kao ključne su potegnute od strane drugih...Sarajevo1946 wrote:Ne kažem da ne gaji, ali ti si pretpostavio da će njegova odluka biti racionalna, a ne emocionalna.horion_bosona wrote:Ali zašto misliš da on ne gaji nikakve "emocije" spram Hrvatske i grada u kome je rođen? Zar je isto odrastati u Zagrebu i jednom Luksemburgu ili Švicarskoj, pogotovo gledajući situaciju Halilovićeve porodice?Sarajevo1946 wrote:Pa ti smatraš da nema emocija, a postoje brojni primjeri gdje su emocije bile presudne. Eno ti Pjanića, da ne idemo dalje.
- Charuga
- Globalni moderator
- Posts: 24698
- Joined: 26/08/2007 17:10
#3987 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.
Izgleda da ima onih kojima se ne pise na forumu ali nisu karakter da samo to odluce, pa pokusavaju da odu u Banovice ...
Manite se Mamića i Hrvatske i vratite se temi!
Manite se Mamića i Hrvatske i vratite se temi!
-
udrch
- Posts: 8472
- Joined: 14/10/2008 10:08
#3988 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.
Bičakčić i Kolašinac bi već trebali da dobiju šansu u prijateljskim utakmicama prije nastavka kvalifikacija u martu.zlajapravaraja wrote:Sastav BiH na SP 2014![]()
------------------------------Begovic---------------------------
Mujdza---------Bicakcic-------------Spahic---------Kolasinac
------------------------------Besic------------------------------
Pjanic----------------------Halilovic----------------------Lulic
---------------Dzeko-----------------------Ibisevic-------------
Mislim da je Bičakčić najbolje ocjenjen igrač u cvajti. S obzirom da je iz Zvornika ne vidim nikakav problem oko njega. Čudi me jedino da mediji već ne licitiraju sa njegovim imenom. Recimo Vrančić je iz iste ekipe, a nije nijednu tekmu počeo, a još igra na poziciji gdje nam ne trebaju nikakvi igrači njegovih godina.
- ganjeta
- Posts: 9542
- Joined: 09/03/2010 02:36
- Location: Joint Union
#3989 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.
Ponovljeno milion puta, Bičakčić se odrekao državljanstva BIH, ali džaba krečiti
.
Miske out
, Halilović in. Zanimljivo 
Miske out
-
zlajapravaraja
- Posts: 4039
- Joined: 23/10/2009 12:56
#3990 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.
Htio sam naglasiti "mogucnosti"ganjeta wrote:Ponovljeno milion puta, Bičakčić se odrekao državljanstva BIH, ali džaba krečiti.
Miske out, Halilović in. Zanimljivo
- deer_hunter
- Posts: 1268
- Joined: 28/09/2012 15:46
#3991 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.
kad Alen bude u stanju pomoći seniorskoj reprezentaciji Spahić i Misimović će biti u penziji, a Vedi, Džeki, Salihoviću, Luliću i Mujdži će vjerovatno opasti forma zbog godina 
@ganjeta, jel to znači da Bicakcic vise nema pravo na promjenu drzavljanstva?? objasni, molim te, nisam bas upucen u njegov status
@ganjeta, jel to znači da Bicakcic vise nema pravo na promjenu drzavljanstva?? objasni, molim te, nisam bas upucen u njegov status
-
mudda
- Posts: 2
- Joined: 12/10/2012 18:52
-
Zgec Lezda
- Posts: 317
- Joined: 27/04/2011 19:55
#3993 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.
Star je ovaj video, poslje je rekao da se jos nije odlucio.mudda wrote:Lose izgleda...
http://www.youtube.com/watch?v=Iwa6nUM3KYo
-
mudda
- Posts: 2
- Joined: 12/10/2012 18:52
#3994 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.
Kako god zavrsilo, nadam se da ce biti njegova odluka.
- amoninan
- Posts: 3948
- Joined: 11/11/2010 21:06
- Location: echoplex
#3995 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.
http://sportsport.ba/ino_fudbal/stevano ... lkea/89685
Ovo bi bila prava stvar, i za momka i za repku. Valjda nije patka.
Ovo bi bila prava stvar, i za momka i za repku. Valjda nije patka.
- burek_in_space
- Posts: 17290
- Joined: 04/12/2007 16:32
#3996 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.
Ovo je sinoc i Marjan spomenuo u jednom trenutku, vec u januaru bi trebao preci tamo.amoninan wrote:http://sportsport.ba/ino_fudbal/stevano ... lkea/89685
Ovo bi bila prava stvar, i za momka i za repku. Valjda nije patka.
- fosil
- Posts: 2478
- Joined: 14/12/2006 03:46
- Location: dje me naka nostalgija vuce...
#3997 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.
Ne moze i most i Halilovic. 
- Tkd
- Posts: 3748
- Joined: 14/07/2012 01:28
- Location: Japan
#3998 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.
Veoma je realno da tamo i ode. Schalke je tim koji ima jako mlad tim i grade jake i čvrste temelje za par sljedećih sezona. Valjda koriste isti recept kao i BvB. Imaju Matipa 19-20 godina, Papadopulusa 20 godina kao stopere iako je Matipova pozicija zadnji vezni. Imaju Draxlera 19 godina tek napunio itd. Tamo nam je i Kološinac.
TO bi odlično bilo za Stevanovića . Vidi se da je ozbiljan momak, koji igra jako kvalitetan fudbal. Nema tu puno priče, nego samo igre. Dobili smo odličnog igrača
TO bi odlično bilo za Stevanovića . Vidi se da je ozbiljan momak, koji igra jako kvalitetan fudbal. Nema tu puno priče, nego samo igre. Dobili smo odličnog igrača
- amoninan
- Posts: 3948
- Joined: 11/11/2010 21:06
- Location: echoplex
#3999 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.
Ko im igra na desnom krilu, jel Höger? Afelay, gdje ga gura Stevens, desno ili lijevo?
- Tkd
- Posts: 3748
- Joined: 14/07/2012 01:28
- Location: Japan
#4000 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.
Hoger zadnjeg veznog sa Neustaterom. Lijevo krilo im je Draxler , a desno Farfan. Ofanzivno Holbty i Barnetta. Zanimljivo , nema štaamoninan wrote:Ko im igra na desnom krilu, jel Höger? Afelay, gdje ga gura Stevens, desno ili lijevo?
