BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.3

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#3976 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by Mr.Penguin »

Almich wrote:utakmicu bih-grcka bolan
U 20:45 počinje pa...
User avatar
bosansko more
Posts: 113
Joined: 09/10/2012 13:41

#3977 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by bosansko more »

Prije ove pompozne vike po medijima, mogla su se gospoda iz NS/FS BIH raspitati malo o FIFA pravilima, morat ce traziti dopustenje hrvatskog nogometnog saveza ako namjeravaju Halilovicu promijeniti fudbalsko drzavljanstvo.

Jer Halilovic nema bosanskohercegovacko drzavljanstvo, odnosno dvojno, to jest nije ga imao u momentu kad je upisao prvi nastup za hrvatske mlade selekcije.

Citam upravo za Frimponga i Boatenga, ovog drugog je Ghana dobila tek nakon sto je DFB dao dopustenje, Frimpong jos uvijek nema dozvolu FIFE da nastupi za Ghanu jer je imao samo englesko drzavljanstvo u momentu kad je nastupio za mlade engleske selekcije, jer englezi ne daju saglasnost.

Prc milojka.
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#3978 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by zlajapravaraja »

Bice 'nako kako mu babo naredi ;-)
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#3979 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by Murat Sabanovic »

dok je mali halilovic maloljetan,nece njega hrvati zvati ! jednostvano iz razloga sto nije dovoljno dobar za selekciju ,a i treba im potpis starog halilovica.mamic zeli da ga predstvi svijetu u brazilu i da ga proda za masne pare.nece on njega sada prodavati;jos je jeftin, a i stari halilovic nebi potpisao da mu djete sa 16 ide u manchester ili milan.
znaci do njegove 18te ,imaju obje strane fore ,pa ko bude" sretniji" ...

eh sad, ako se hrvati ne kvalifikuju ,mamicu bi racunica bila pomrsena .a u slucaju da se mi kvalifikujemo,mogli bi se ozbiljnije ponadati ...

ps:jos ukoliko uzmemo u obzir da je stari halilovic u konfliktu sa mamicem .......
User avatar
horion_bosona
Posts: 2819
Joined: 08/06/2005 10:20

#3980 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by horion_bosona »

palermo wrote:
horion_bosona wrote: Pored jalovog "iščuđavanja", mogao si ponuditi barem jedan valjan razlog zašto bi Halilović izabrao BiH. Kad već pominješ Jelavića i Ćorluku (da dodam još i Damira Šovšića), po kojoj analogiji ta dva slučaja imaju sličnosti sa ovim?

- rodjen u Zagrebu
- prošao sve omladinske kategorije Dinama i hrvatske reprezentazije
- pod direktnim patronatom Zdravka Mamića, čovjeka koji godinama vedri i oblači u tamošnjem fudbalu i koji čak dovodi Brazilce u reprezentaciju, iz proste transfer računice
- rating hrvatske reprezentacije i naše je bitno drugačiji (čitaj jedan Milan Badelj prodat za 4,5 mil. eura)

Mali Halilović je u jednom od intervjua koje je dao ovih dana, spomenuo Damira Mulamomerovica kao dobrog porodičnog prijatelja i nekog do čijih savjeta drži, na ovo se nema šta više dodati.

Ovdje se ljudi samo nadaju i čekaju neko čudo, koje će ili spasti sa neba ili će ga neko sa strane udjeliti. Pritom najčešće o patriotizmu pričaju oni, koji nisu nikad ni zakoračili u pomenutu Čapljinu i Derventu.

Jedina realna šansa da Halilović izabere BiH, je da se mi plasiramo na SP a Hrvatska ne, pa da Sušić zovne malog i onda on poput Pelea zaigra na SP sa 16-17 godina. Ali pitanje je da li će se iko u bh savezu ozbiljno zamjeriti Šukeru i comp.
Možda više voli Bosnu i Hercegovinu, možda osjeća da ovdje pripada. To što si ti nabrojao je sve u sferi ratia,ali se čovjek srećom ne sastoji samo od ratia.

i by the way, baš bi mu Damir Mulaomerović mogao dati dobar savjet.Kako je biti na suprotnoj strani od one kojoj prirodno, dušom i srcem pripadaš.
Naravno,mali Halilović će sam odabrati, i naše je da poštujemo njegovu odluku,ali i tvoji argumenti ne znače mnogo.
To je već nagađanje i to prilično maglovito, a kad su u pitanju veliki novci i ozbiljan posao, što fudbal danas svakako jeste, emocije ne igraju presudnu ulogu. Ovdje sad zalaziti u neku ozbiljnu raspravu vezanu za identitet i šta je to "osjećaj pripadnosti", nema baš koristi.

Zašto bi se ovakve teme potencirale u medijima i vodile unaprijed izgubljene bitke!? Ako postoje ozbiljne namjere u našem savezu, neka to rade u tajnosti.

Mada ponavljam da je ovo Mamićev medijski igrokaz, hrvatska javnost će u jednom trenutku reći Štimac ga mora već sad pozvati, u suprotnom ukrašće nam ga Bosanci. Ali eto živi bili pa vidjeli...
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#3981 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by Muhamed Đakmić »

Pa ti smatraš da nema emocija, a postoje brojni primjeri gdje su emocije bile presudne. Eno ti Pjanića, da ne idemo dalje.
User avatar
horion_bosona
Posts: 2819
Joined: 08/06/2005 10:20

#3982 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by horion_bosona »

Sarajevo1946 wrote:Pa ti smatraš da nema emocija, a postoje brojni primjeri gdje su emocije bile presudne. Eno ti Pjanića, da ne idemo dalje.
Ali zašto misliš da on ne gaji nikakve "emocije" spram Hrvatske i grada u kome je rođen? Zar je isto odrastati u Zagrebu i jednom Luksemburgu ili Švicarskoj, pogotovo gledajući situaciju Halilovićeve porodice?
User avatar
bosansko more
Posts: 113
Joined: 09/10/2012 13:41

#3983 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by bosansko more »

shake69 wrote:Uvijek ista prica. Kad Rakitic 'Svicarac' ipak zaigra za 'kockaste', ili Perisic, Corluka &comp. iz BiH da ne govorim, u pitanju je domoljublje, hrvatstvo, 'srce kaze Hrvatska' (Krstanovic), a kad bi neko krenuo u suprotnom pravcu a vrijedi (Halilovic) tada se navodi milion razloga da eto ipak treba decko igrati za 'domovinu gdje je rodjen'gdje pripada, razvio se, ulozeno u njega'! Klasicni dupli standardi i bezobrazluk. :x
Perisic? kakve on veze ima sa ovom pricom? momak rodjen u Hrvatskoj, pionir Hajduka.

I imam osjecaj da ste vi zaboravili na cinjenice, u tom internet prepucavanju i sta je ko rekao. Prvo mali je daleko nekoliko milja od dobrog igraca, on moze propasti deset puta, ni prvi ni zadnji. Drugo, momak je upravo na pripremama hrvatske u-17 reprezentacije, a pozive bih u-17 reprezentacije odbija vec godinu dana. Trece, kako rekoh, on i da zeli igrati za BiH, vjerovatno ce trebati dopustenje hrvatskog saveza.
A ovdje se raspravlja o njegovim emocijama :-)

Imam osjecaj da su se mnogi na ovo nalozili samo zbog "da komsiji crkne krava". I sa jedne i sa druge strane.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#3984 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by Muhamed Đakmić »

horion_bosona wrote:
Sarajevo1946 wrote:Pa ti smatraš da nema emocija, a postoje brojni primjeri gdje su emocije bile presudne. Eno ti Pjanića, da ne idemo dalje.
Ali zašto misliš da on ne gaji nikakve "emocije" spram Hrvatske i grada u kome je rođen? Zar je isto odrastati u Zagrebu i jednom Luksemburgu ili Švicarskoj, pogotovo gledajući situaciju Halilovićeve porodice?
Ne kažem da ne gaji, ali ti si pretpostavio da će njegova odluka biti racionalna, a ne emocionalna.
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#3985 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by zlajapravaraja »

Sastav BiH na SP 2014 :shock:

------------------------------Begovic---------------------------

Mujdza---------Bicakcic-------------Spahic---------Kolasinac

------------------------------Besic------------------------------

Pjanic----------------------Halilovic----------------------Lulic

---------------Dzeko-----------------------Ibisevic-------------


:dance:
User avatar
horion_bosona
Posts: 2819
Joined: 08/06/2005 10:20

#3986 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by horion_bosona »

Sarajevo1946 wrote:
horion_bosona wrote:
Sarajevo1946 wrote:Pa ti smatraš da nema emocija, a postoje brojni primjeri gdje su emocije bile presudne. Eno ti Pjanića, da ne idemo dalje.
Ali zašto misliš da on ne gaji nikakve "emocije" spram Hrvatske i grada u kome je rođen? Zar je isto odrastati u Zagrebu i jednom Luksemburgu ili Švicarskoj, pogotovo gledajući situaciju Halilovićeve porodice?
Ne kažem da ne gaji, ali ti si pretpostavio da će njegova odluka biti racionalna, a ne emocionalna.
Kakva će biti njegovo odluka to samo on i njegov otac znaju, mada ne sumnjam da i sam Mamić nije upoznat. Ja sam pokušao stvari realno sagledati, navodeći određene činjenice, a emocije kao ključne su potegnute od strane drugih...
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24698
Joined: 26/08/2007 17:10

#3987 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by Charuga »

Izgleda da ima onih kojima se ne pise na forumu ali nisu karakter da samo to odluce, pa pokusavaju da odu u Banovice ... 8-)

Manite se Mamića i Hrvatske i vratite se temi!
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#3988 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by udrch »

zlajapravaraja wrote:Sastav BiH na SP 2014 :shock:

------------------------------Begovic---------------------------

Mujdza---------Bicakcic-------------Spahic---------Kolasinac

------------------------------Besic------------------------------

Pjanic----------------------Halilovic----------------------Lulic

---------------Dzeko-----------------------Ibisevic-------------


:dance:
Bičakčić i Kolašinac bi već trebali da dobiju šansu u prijateljskim utakmicama prije nastavka kvalifikacija u martu.
Mislim da je Bičakčić najbolje ocjenjen igrač u cvajti. S obzirom da je iz Zvornika ne vidim nikakav problem oko njega. Čudi me jedino da mediji već ne licitiraju sa njegovim imenom. Recimo Vrančić je iz iste ekipe, a nije nijednu tekmu počeo, a još igra na poziciji gdje nam ne trebaju nikakvi igrači njegovih godina.
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#3989 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by ganjeta »

Ponovljeno milion puta, Bičakčić se odrekao državljanstva BIH, ali džaba krečiti :-) .

Miske out :lol: , Halilović in. Zanimljivo :zzzz:
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#3990 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by zlajapravaraja »

ganjeta wrote:Ponovljeno milion puta, Bičakčić se odrekao državljanstva BIH, ali džaba krečiti :-) .

Miske out :lol: , Halilović in. Zanimljivo :zzzz:
Htio sam naglasiti "mogucnosti" ;-) - Nek' Miske odmori jednu u grupnoj fazi. Onu zadnju, nevaznu :wink: :D
User avatar
deer_hunter
Posts: 1268
Joined: 28/09/2012 15:46

#3991 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by deer_hunter »

kad Alen bude u stanju pomoći seniorskoj reprezentaciji Spahić i Misimović će biti u penziji, a Vedi, Džeki, Salihoviću, Luliću i Mujdži će vjerovatno opasti forma zbog godina :-D

@ganjeta, jel to znači da Bicakcic vise nema pravo na promjenu drzavljanstva?? objasni, molim te, nisam bas upucen u njegov status
Zgec Lezda
Posts: 317
Joined: 27/04/2011 19:55

#3993 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by Zgec Lezda »

mudda wrote:Lose izgleda...
http://www.youtube.com/watch?v=Iwa6nUM3KYo
Star je ovaj video, poslje je rekao da se jos nije odlucio.
mudda
Posts: 2
Joined: 12/10/2012 18:52

#3994 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by mudda »

Kako god zavrsilo, nadam se da ce biti njegova odluka.
User avatar
amoninan
Posts: 3948
Joined: 11/11/2010 21:06
Location: echoplex

#3995 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by amoninan »

http://sportsport.ba/ino_fudbal/stevano ... lkea/89685

Ovo bi bila prava stvar, i za momka i za repku. Valjda nije patka.
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#3996 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by burek_in_space »

amoninan wrote:http://sportsport.ba/ino_fudbal/stevano ... lkea/89685

Ovo bi bila prava stvar, i za momka i za repku. Valjda nije patka.
Ovo je sinoc i Marjan spomenuo u jednom trenutku, vec u januaru bi trebao preci tamo.
User avatar
fosil
Posts: 2478
Joined: 14/12/2006 03:46
Location: dje me naka nostalgija vuce...

#3997 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by fosil »

Ne moze i most i Halilovic. :D
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#3998 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by Tkd »

Veoma je realno da tamo i ode. Schalke je tim koji ima jako mlad tim i grade jake i čvrste temelje za par sljedećih sezona. Valjda koriste isti recept kao i BvB. Imaju Matipa 19-20 godina, Papadopulusa 20 godina kao stopere iako je Matipova pozicija zadnji vezni. Imaju Draxlera 19 godina tek napunio itd. Tamo nam je i Kološinac.

TO bi odlično bilo za Stevanovića . Vidi se da je ozbiljan momak, koji igra jako kvalitetan fudbal. Nema tu puno priče, nego samo igre. Dobili smo odličnog igrača :bih:
User avatar
amoninan
Posts: 3948
Joined: 11/11/2010 21:06
Location: echoplex

#3999 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by amoninan »

Ko im igra na desnom krilu, jel Höger? Afelay, gdje ga gura Stevens, desno ili lijevo?
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#4000 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by Tkd »

amoninan wrote:Ko im igra na desnom krilu, jel Höger? Afelay, gdje ga gura Stevens, desno ili lijevo?
Hoger zadnjeg veznog sa Neustaterom. Lijevo krilo im je Draxler , a desno Farfan. Ofanzivno Holbty i Barnetta. Zanimljivo , nema šta :D
Post Reply