Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#3976 Re: Cijene stanova All about

Post by HAVANA »

Tuzla111 wrote:
HAVANA wrote:Evo ti tipa ako te interesuje dnevni najam a volis rijesavati probleme i raditi... :lol: Nasekiraces se sigurno. :D Al interesantno je to. Dosta minusa ali i dosta pluseva,dobar povrat investicije i mogucnost dodatnih kvadrata.Ja bi je sutra kupio da nisam prefinansiran...Mozes napraviti kucicu iz bajke u sred grada ako znas,mozes i hoces,dobiti jos 2 spavace gore...sa jedno 160000km.Ako je kupis za 100000km.

https://www.olx.ba/artikal/26582372/kuc ... kenderija/
Kako si ga uradio svaka ti cast, treba ovo znati i imati smisla a i trebalo je fine pare uloziti u renovaciju, sigurno 30tak hiljada ako si imao ugodan sistem a ako nisi onda i vise.
A ova kuca, kako lik moze imati uredne papire a kuca u dvoristu zgrade jbte, svaka mu cast. a i prodaje je godinu dana, sigfurno bi on to dao za 100k.
Ja sam naletio na ovu kucu na Grbavici, nije onako lose, ima svoj prilaz lijep i parking. 130k je cijela kuca.
https://www.olx.ba/artikal/27578786/dvo ... -grbavica/
Ovakve renovacije nema u starim zgradama bez 1000km po m2.I to ako znas i sam rijesis milion problema.To ako hoces kvalitetno.Smrljavit mozes za manje al neces imati dobar rezultat.65000km je otislo u ovaj stan sa namjestajem...A ova kuca,I ja mislim da bi je dao za 100 milja,tako sam nacuo.A to sto nesta stoji,ne obracaj paznju na to.Najbolje stvari koje sam kupio su dugo stajale i bilo je puno posla.Svi bi da kupe dobro a jeftino.Ne moze.Moze samo lose a jeftino.Pa od govana pravis pitu.Al tu je najbolji rezultat,sve bude novo.Struja,voda,grijanje,zidovi,podovi,krov...Najgori je s plocom rigipsa,okrecenom ,a veze nemas sta je iza...Oku lijepo,novcaniku ko biva knap,ne moras se namucit...Aha. :roll: Ovo na grbavici.Sta ti uopste hoces,moras znati sta trazis? Jel pucas na dnevni najam i turiste,mjesecni najam,arape...Sve ima svoju pricu.Meni ovo nije interesantno.Ne znam.Ti znas sta trazis i hoces.
User avatar
Rockefeller
Posts: 8706
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#3977 Re: Cijene stanova All about

Post by Rockefeller »

HAVANA wrote:E ovo je sad taj stan...Rade,mladi bracni par.Kupili ga komplet namjestenog u ovoj renoviranoj opciji.

https://www.booking.com/hotel/ba/apartm ... ew_dates=1
Stan je ko lutka.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#3978 Re: Cijene stanova All about

Post by HAVANA »

Ovaj je bio jeftin :lol: Samo da imate predstavu sta se kupuje jeftino...E ovakve ko vidi,nek mi javi. :D Ovde se bukvalno morala srusiti zgrada na trecem spratu i sve nanovo...U centru grada,konstantno predinfarktno stanje.Al interesantno je to,ko voli.Ona kuca na skenderiji je bajka za ovo.Pickin dim da izvinete. :D A ima isti povrat investicije...

Image

Image


Image
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#3979 Re: Cijene stanova All about

Post by HAVANA »

A moj tuzlak,slabo ces ti sta kupiti ako ces centar. :shock: Navrati me ti da rovim. Ovi ljudi nisu normalni.Na ovim top lokacijama za dnevni najam i po 3000km po m2 za les od stana traze. :-) Sta je ovo poskupilo ovako.Prije je i znalo izletiti.Ja razumijem kad je nesto dobro a skupo.I mora biti skupo.Ali lose i skupo,ludi majke mi. :-) Samo truda i rada koliko treba da tog njihovog lesa dovedes u super stanje,o parama da i ne govorim,cuj 3000.Grob.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3980 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

Samo Centar i eventualno Stari Grad. Za zivota. Nemam zivaca za turizam :D
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#3981 Re: Cijene stanova All about

Post by babanovac »

Havana, pozdrav. Da te priupitam, ko ti je uradio ova klizna vrata u ovom stanu sa bookinga? Ja sam mislio sebi ovako nesto. Moze i u pp. Hvala.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#3982 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

HAVANA wrote:A moj tuzlak,slabo ces ti sta kupiti ako ces centar. :shock: Navrati me ti da rovim. Ovi ljudi nisu normalni.Na ovim top lokacijama za dnevni najam i po 3000km po m2 za les od stana traze. :-) Sta je ovo poskupilo ovako.Prije je i znalo izletiti.Ja razumijem kad je nesto dobro a skupo.I mora biti skupo.Ali lose i skupo,ludi majke mi. :-) Samo truda i rada koliko treba da tog njihovog lesa dovedes u super stanje,o parama da i ne govorim,cuj 3000.Grob.
Pa o tome ti ja pricam, evo dva mjeseca gledam stanove, novo sa i centar, provirim i u stari grad, nema nista. Ljudi se totalno nalozili, ili su ih ovi agenti nalozili, cijene strane a 99% je lose. Ako naleti sta iole dobro to je ono bas preskupo, skuplje od novogradnje majkemi. Zena mi je uzela stan na Grbavici blizu elektroprivrede, platila preko 2k po kvadratu i potpuno ga renovirala nakon toga. Iza tog izleti jedan, u rusevnom stanju u istoj zgradi, i ja dok sam dosao da ga vidim lik ga prodo al ne vidim nikog da radi ista tako da cu ganjati da vidim ko je to kupio pa da ja otkupim od njeg ako se bude moglo.

Ja moram da investiram pare jer me banka zeza, moro sam dokazivati da nije pranje novca i to al ne mogu sad da nesto pretplatim pa da udaram glavom o zid. Kad si sad vidio kakvi su onaj na M dvoru dobar jelde? :D
Moja je plan bio da studentima izdajem 10tak mjeseci ili koliko vec je akademska godina, naravno pod ugovorom, a ono kad su oni na pauzi da ganjam turiste.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3983 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

Havana dobre ove grede hocu i ja ovo...mozda od rigipsa da napravim imitaciju i krhnem led diode 8)
User avatar
azurna_obala
Posts: 5880
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#3984 Re: Cijene stanova All about

Post by azurna_obala »

@ Havana
Otvori agenciju za uređenje interijera, naplati te svoje ideje i radove :thumbup:
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#3985 Re: Cijene stanova All about

Post by HAVANA »

_BataZiv_0809 wrote:Havana dobre ove grede hocu i ja ovo...mozda od rigipsa da napravim imitaciju i krhnem led diode 8)
Pa imas u peniju kupiti imitaciju greda,dobro izgleda mada ja sam malo pegla u tim stvarima.Il kako treba il nikako.U prvom stanu sam ih urezivao i pricvrstio za zeljezne travezne...Nije bilo greda.U ovom drugom rusevnom je sve od greda ali tu je krov nov...
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#3986 Re: Cijene stanova All about

Post by HAVANA »

azurna_obala wrote:@ Havana
Otvori agenciju za uređenje interijera, naplati te svoje ideje i radove :thumbup:
Trazice mi zena tal. :lol: Mi to zajedno osmislimo.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#3987 Re: Cijene stanova All about

Post by HAVANA »

babanovac wrote:Havana, pozdrav. Da te priupitam, ko ti je uradio ova klizna vrata u ovom stanu sa bookinga? Ja sam mislio sebi ovako nesto. Moze i u pp. Hvala.
065536360 Dragan. Cini mi se 350 km vrata,klizace narucio iz njemacke,oko 100 eura tako nesta...Eh,al ko ce ti obojiti,ovo je patinirano, i ovi iksevi na vratima isfolirano zeljezo...To mi je uradjeno familijarnom semom a ne radi to.Penzija...Ali mozes to i sam,lijepo ce biti i sa obicnim bojenjem.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3988 Re: Cijene stanova All about

Post by moonca »

Rockefeller wrote:
HAVANA wrote:E ovo je sad taj stan...Rade,mladi bracni par.Kupili ga komplet namjestenog u ovoj renoviranoj opciji.

https://www.booking.com/hotel/ba/apartm ... ew_dates=1
Stan je ko lutka.
Lijepo uradjen, ali koliko vidim nekoliko levela.
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#3989 Re: Cijene stanova All about

Post by babanovac »

Hvala Havana.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#3990 Re: Cijene stanova All about

Post by HAVANA »

Tuzla111 wrote:
HAVANA wrote:A moj tuzlak,slabo ces ti sta kupiti ako ces centar. :shock: Navrati me ti da rovim. Ovi ljudi nisu normalni.Na ovim top lokacijama za dnevni najam i po 3000km po m2 za les od stana traze. :-) Sta je ovo poskupilo ovako.Prije je i znalo izletiti.Ja razumijem kad je nesto dobro a skupo.I mora biti skupo.Ali lose i skupo,ludi majke mi. :-) Samo truda i rada koliko treba da tog njihovog lesa dovedes u super stanje,o parama da i ne govorim,cuj 3000.Grob.
Pa o tome ti ja pricam, evo dva mjeseca gledam stanove, novo sa i centar, provirim i u stari grad, nema nista. Ljudi se totalno nalozili, ili su ih ovi agenti nalozili, cijene strane a 99% je lose. Ako naleti sta iole dobro to je ono bas preskupo, skuplje od novogradnje majkemi. Zena mi je uzela stan na Grbavici blizu elektroprivrede, platila preko 2k po kvadratu i potpuno ga renovirala nakon toga. Iza tog izleti jedan, u rusevnom stanju u istoj zgradi, i ja dok sam dosao da ga vidim lik ga prodo al ne vidim nikog da radi ista tako da cu ganjati da vidim ko je to kupio pa da ja otkupim od njeg ako se bude moglo.

Ja moram da investiram pare jer me banka zeza, moro sam dokazivati da nije pranje novca i to al ne mogu sad da nesto pretplatim pa da udaram glavom o zid. Kad si sad vidio kakvi su onaj na M dvoru dobar jelde? :D
Moja je plan bio da studentima izdajem 10tak mjeseci ili koliko vec je akademska godina, naravno pod ugovorom, a ono kad su oni na pauzi da ganjam turiste.
Previse razmisljas i oklijevas.Kad vidis nesto,u kakvom god da je stanju,moras vidjeti konacni rezultat.Zamisao.Ako klikne ,kupuj.Osnova svega je racunica povrata investicije.Sve sto se uklapa u 7 do 10 godina,kupuj taman da krv propisas.Sta god,stan,zemlja,poslovni prostor...Po svim mjerilima,i ovde i bilo gdje,to je idealno i jako tesko naci.Ali ima.Izleti.Jebo studente. :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3991 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

HAVANA wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Havana dobre ove grede hocu i ja ovo...mozda od rigipsa da napravim imitaciju i krhnem led diode 8)
Pa imas u peniju kupiti imitaciju greda,dobro izgleda mada ja sam malo pegla u tim stvarima.Il kako treba il nikako.U prvom stanu sam ih urezivao i pricvrstio za zeljezne travezne...Nije bilo greda.U ovom drugom rusevnom je sve od greda ali tu je krov nov...
Dobar fazon haos...jos nisam nasao stan jbga pa samo nabacujem ideje...ali i ne zuri mi se...
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#3992 Re: Cijene stanova All about

Post by HAVANA »

moonca wrote:
Rockefeller wrote:
HAVANA wrote:E ovo je sad taj stan...Rade,mladi bracni par.Kupili ga komplet namjestenog u ovoj renoviranoj opciji.

https://www.booking.com/hotel/ba/apartm ... ew_dates=1
Stan je ko lutka.
Lijepo uradjen, ali koliko vidim nekoliko levela.
Da.Iz haustora ulazis u hodnik.Par stepenica i na glavnom nivou si.Galeriju u dnevnom smo mi osmislili da bi mogli vise gostiju primiti a i interesantnije je.Ne volim klasiku i plocasti namjestaj.A onaj prostor sa spavacom na galeriji je bio bingo.Dogradjena prostorija prije 50 godina,i uknjizena.Visinska tacka 5.30.Bilo zatvoreno lamperijom. :-) Vidio iz dvorista i odma skonto dodatna soba.Interesntna i drugacija. :-D Zamijenio krov,izolacija,fasada...i eto.Od pocetnih 43 m2 doslo na 55 m2 i najvaznije prima do 7 ljudi.Sve sto je drugacije,nivoi,potkrovlja...Izazov za raditi,ja to i volim.4 zida,ravne crte,klasika...to me i ne privlaci.Recimo ono potkrovlje razruseno,sad kakvo je, volim ,nema para da bi ga prodao. :-D
User avatar
azurna_obala
Posts: 5880
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#3993 Re: Cijene stanova All about

Post by azurna_obala »

HAVANA wrote:
azurna_obala wrote:@ Havana
Otvori agenciju za uređenje interijera, naplati te svoje ideje i radove :thumbup:
Trazice mi zena tal. :lol: Mi to zajedno osmislimo.

Porodični biznis :mrgreen:
kindlas
Posts: 480
Joined: 14/11/2017 17:54

#3994 Re: Cijene stanova All about

Post by kindlas »

HAVANA moze li brzinski misljenje o ovom stanu, za zivjeti (ne za rentanje) vrijedi li 200.000 po tvom misljenju (kad bi se mogao spustiti na 200)? Meni ovaj tavan izgleda dobro za radnu sobu ali cetvrti sprat bez lifta, jos ne znam na sta lici ovo stanovanje pod krovom :)

https://www.olx.ba/artikal/28329476/pro ... ijin-dvor/

P.S tema se pretvori u Havana d.o.o konsultant za nedoumice s nekretninama :)
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#3995 Re: Cijene stanova All about

Post by HAVANA »

Ja ne bi.Ima ulaganja a velika cifra.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#3996 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

kindlas wrote:HAVANA moze li brzinski misljenje o ovom stanu, za zivjeti (ne za rentanje) vrijedi li 200.000 po tvom misljenju (kad bi se mogao spustiti na 200)? Meni ovaj tavan izgleda dobro za radnu sobu ali cetvrti sprat bez lifta, jos ne znam na sta lici ovo stanovanje pod krovom :)

https://www.olx.ba/artikal/28329476/pro ... ijin-dvor/

P.S tema se pretvori u Havana d.o.o konsultant za nedoumice s nekretninama :)
Havana je poznati maher kad su stanovi u pitanju.sjecam se godinama unazad da sam sa njim razgovarao o stanovima. Ako hoces moje misljenje stan ne vrijedi 200k. Trebas pogledati u sarajevo tower su inali velikih stanova a mozda ni se cak uklopilo u tu tvoju cifru. Ovaj stan ne vrijedi ni marke preko 180k po meni.
kindlas
Posts: 480
Joined: 14/11/2017 17:54

#3997 Re: Cijene stanova All about

Post by kindlas »

:thumbup:

Hvala na informacijama. Meni je super kad Havana prica o stanovima, tacno vidis da mu je to vise gust/cejf nego biznis ali se moze fino i zaraditi ko vec ima uhodane fazone kako sta renovirati.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#3998 Re: Cijene stanova All about

Post by HAVANA »

HAVANA wrote:
Image

Image


Image
Iz ovog stanja gore u ovo dole je potroseno 90000 km.Ali je sve potpuno novo,i krov,u fulu izolirano.90 km grijanja dodje mjesecno po najvecoj zimi za skoro 100 m2. https://www.booking.com/hotel/ba/apartment-lanea.html Problem ovog tvog je sto je 229000 km a ni blizu ovog stanja i izgleda.Treba dosta ulaganja.Ode u prevelike pare.Trazi dalje.
User avatar
Rockefeller
Posts: 8706
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#3999 Re: Cijene stanova All about

Post by Rockefeller »

:thumbup:

I ja cu, nekad ovako ali ne u Sa nego vani..
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#4000 Re: Cijene stanova All about

Post by HAVANA »

E to se tek isplati.Meni od 1 u belgiji ostao 1 cist u sarajevu.Doduse 2002 kad su cijene bile dobre.Loris po milju...A gore skocile.Kupio u francima,renovirao,prodao u eurima. :-D Njih se bas moze uzeti lopatom kad im sredis i uredis.Nece oni da se zajebaju.Ok.Plati.I vjerujes da je taj sto sam prodao gore,10 godina poslije prodan za duple pare od onih koje su meni placene. :-)
Post Reply