F1 2008, 2009, 2010 and counting
Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11
- beco
- Posts: 5092
- Joined: 25/08/2004 14:22
#3976 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
I koliko je došla avantura hajmo malo detalja kako je sve proslo organizacija..... 
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#3977 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
A izvještaja
...moramo čekati ovog drugog delegata. 
-
shin
- Posts: 7118
- Joined: 19/09/2005 10:52
#3978 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
kasparaov wrote:i da li mi nek omoze objasniti zasto je mercedes ovako los, 2 sec sporiji od ostalih strasno,ali nek osto se razumije fino
Sto bi se reklo ''uhvaceni na spavanju''. Auto im je previse ''konvencionalno'' evo tek su sada dodali EBD koji RB i ostali imaju od prve trke.
-
shin
- Posts: 7118
- Joined: 19/09/2005 10:52
#3979 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Samo pogledati razliku zvuka motora u McLarenu i Mercedesu, ljudi imaju isti motor, dok EBD i retarded ignition na McLarenu zvuce kao spitfire.
- beco
- Posts: 5092
- Joined: 25/08/2004 14:22
#3980 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Meni se bas ne svida kad na leru vjestacki dodaju gorivo da postignu taj blown difuzor zvuci ko da neko prdecka, to se posbno kod Lotus Renaulta cuje.shin wrote:Samo pogledati razliku zvuka motora u McLarenu i Mercedesu, ljudi imaju isti motor, dok EBD i retarded ignition na McLarenu zvuce kao spitfire.
-
shin
- Posts: 7118
- Joined: 19/09/2005 10:52
#3981 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Mozda na tv djeluje kao prdecka, ljudi koji su ga culi uzivo kaze da je isti WWII lovac 
-
kasparaov
- Posts: 288
- Joined: 15/07/2011 14:27
#3983 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
izvini sta je ebd hoce li biti sad brzi ikonkurentniji???shin wrote:kasparaov wrote:i da li mi nek omoze objasniti zasto je mercedes ovako los, 2 sec sporiji od ostalih strasno,ali nek osto se razumije fino
Sto bi se reklo ''uhvaceni na spavanju''. Auto im je previse ''konvencionalno'' evo tek su sada dodali EBD koji RB i ostali imaju od prve trke.
jos nemaju pobjednicko ove godine,a prosle su imali
- van Basten
- Posts: 7959
- Joined: 21/09/2006 02:59
#3984 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
eh, evo i drugog delegata
ugl, valjali su nam savjeti odavde, jedino što nije bilo vrućine pa se nije nešto previše žednilo. Ustvari, hvala kišici što nam je, inače dosadnu, Mađarsku napravila ovako interesantnom. Uživo se dosta toga može vidjeti, iako se čovjek lako pogubi ako ima dešavanja na stazi. Npr, ja sam tek na kraju, kad sam ugledao bolid na kamionu, skontao da je deda ispao
Zato je zvučni i olfaktorni osjećaj nenadjebiv... Sama trka je bila super, mi smo se pozicionirali na brdo iznad zadnje krivine i odatle smo vidjeli pola staze + bili blizu za uletiti u stazu na kraju, jedino što smo bili podaleko da bismo sa našim aparatima od 150km napravili nekie vele slike
ugl, karta za livadu je 90€ poo osobi (uračunat besplatan parking ako ste sa autom), mi smo išli u petak i malo se muvali gradom, pa troškovi ostatka nisu realni... na benzin, putarine i sl smo potrošili oko 150km, noćenje u hostelu našli za 30km/noć, sokova i sl smo ponijeli odavde... i eto, to su neki elementarni troškovi. Naravno, ko hoće da skrši hiljade nema problema, cijene na stazi su fakat za zanebesati se. najobičniji medvjedić sa majicom Hungaroring je 20€, a isti taj sa majicom nekog tima 40€. T-shirt McLaren 40€, kaciga Hamiltona i Buttona u džepnoj verziji (komotno može u šaku stati koliko je velika, 135€, kačketi 16€ pa više, piva 4€ pa više... jedino su ćenife besplatne
gužvi je bilo na odlasku i u povratku, iako ne toliko koliko sam ja očekivao. Ne bih mogao procijeniti ali mi se čini da je ove godine posjeta nešto slabija bila. Tamo je opštenarodno veselje kad je f1, u povratku smo vidjeli dosta štandova sa live muzikom, plesačicama po stolovima, alkoholom i mesinama svih životinjskih vrsti...
eto... toliko za prvo javljanje...
još sam probrao neke slikice da stavim, ali to u drugom postu dok ih imageshack-ujem
... vidjeću da stavim samo linkove da ne opterećuju slike temu
ugl, valjali su nam savjeti odavde, jedino što nije bilo vrućine pa se nije nešto previše žednilo. Ustvari, hvala kišici što nam je, inače dosadnu, Mađarsku napravila ovako interesantnom. Uživo se dosta toga može vidjeti, iako se čovjek lako pogubi ako ima dešavanja na stazi. Npr, ja sam tek na kraju, kad sam ugledao bolid na kamionu, skontao da je deda ispao
ugl, karta za livadu je 90€ poo osobi (uračunat besplatan parking ako ste sa autom), mi smo išli u petak i malo se muvali gradom, pa troškovi ostatka nisu realni... na benzin, putarine i sl smo potrošili oko 150km, noćenje u hostelu našli za 30km/noć, sokova i sl smo ponijeli odavde... i eto, to su neki elementarni troškovi. Naravno, ko hoće da skrši hiljade nema problema, cijene na stazi su fakat za zanebesati se. najobičniji medvjedić sa majicom Hungaroring je 20€, a isti taj sa majicom nekog tima 40€. T-shirt McLaren 40€, kaciga Hamiltona i Buttona u džepnoj verziji (komotno može u šaku stati koliko je velika, 135€, kačketi 16€ pa više, piva 4€ pa više... jedino su ćenife besplatne
gužvi je bilo na odlasku i u povratku, iako ne toliko koliko sam ja očekivao. Ne bih mogao procijeniti ali mi se čini da je ove godine posjeta nešto slabija bila. Tamo je opštenarodno veselje kad je f1, u povratku smo vidjeli dosta štandova sa live muzikom, plesačicama po stolovima, alkoholom i mesinama svih životinjskih vrsti...
eto... toliko za prvo javljanje...
- van Basten
- Posts: 7959
- Joined: 21/09/2006 02:59
#3985 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
eh, da probam... http://imageshack.us/g/33/dsc01190b.jpg/
da, vidim da sam nešto uspio. Ako ima ko zainteresovan da te slike razdvoji, ili na neki drugi način učini preglednijim, bujrum
da, vidim da sam nešto uspio. Ako ima ko zainteresovan da te slike razdvoji, ili na neki drugi način učini preglednijim, bujrum
-
shin
- Posts: 7118
- Joined: 19/09/2005 10:52
#3986 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ni prosle godine mercedes nije imao pobjednicko auto, dole ispod linkovi na ebd i retarded ignition.kasparaov wrote:izvini sta je ebd hoce li biti sad brzi ikonkurentniji???shin wrote:kasparaov wrote:i da li mi nek omoze objasniti zasto je mercedes ovako los, 2 sec sporiji od ostalih strasno,ali nek osto se razumije fino
Sto bi se reklo ''uhvaceni na spavanju''. Auto im je previse ''konvencionalno'' evo tek su sada dodali EBD koji RB i ostali imaju od prve trke.
jos nemaju pobjednicko ove godine,a prosle su imali
http://scarbsf1.wordpress.com/2010/06/2 ... diffusers/
http://scarbsf1.wordpress.com/2010/07/1 ... s-q3-pace/
Sto se tice performansi mercedesa, ne racunaj da mogu nesta popraviti performanse narocito, sasija i bodywork je pod homologacijom tako da nema izmjena veceg kalibra.
-
kasparaov
- Posts: 288
- Joined: 15/07/2011 14:27
#3987 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Sto bi se reklo ''uhvaceni na spavanju''. Auto im je previse ''konvencionalno'' evo tek su sada dodali EBD koji RB i ostali imaju od prve trke.[/quote]
izvini sta je ebd hoce li biti sad brzi ikonkurentniji???
jos nemaju pobjednicko ove godine,a prosle su imali[/quote]
Ni prosle godine mercedes nije imao pobjednicko auto, dole ispod linkovi na ebd i retarded ignition.
http://scarbsf1.wordpress.com/2010/06/2 ... diffusers/
http://scarbsf1.wordpress.com/2010/07/1 ... s-q3-pace/
Sto se tice performansi mercedesa, ne racunaj da mogu nesta popraviti performanse narocito, sasija i bodywork je pod homologacijom tako da nema izmjena veceg kalibra.[/quote]
a ne pobjednicko auto vec postolje
hvala,a sad mi je jasnije malo,znaci ovo nisu imali pa et nadam se da ce sad biti bolji od force indie
izvini sta je ebd hoce li biti sad brzi ikonkurentniji???
jos nemaju pobjednicko ove godine,a prosle su imali[/quote]
Ni prosle godine mercedes nije imao pobjednicko auto, dole ispod linkovi na ebd i retarded ignition.
http://scarbsf1.wordpress.com/2010/06/2 ... diffusers/
http://scarbsf1.wordpress.com/2010/07/1 ... s-q3-pace/
Sto se tice performansi mercedesa, ne racunaj da mogu nesta popraviti performanse narocito, sasija i bodywork je pod homologacijom tako da nema izmjena veceg kalibra.[/quote]
a ne pobjednicko auto vec postolje
hvala,a sad mi je jasnije malo,znaci ovo nisu imali pa et nadam se da ce sad biti bolji od force indie
- newklear
- Posts: 1411
- Joined: 10/12/2009 15:59
#3988 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Koliko se ukupno love potrošilo? od polaska do povratka sa svim troškovima? ovo da znam planirati za sljedeću godinu ako se mogne otićivan Basten wrote:eh, evo i drugog delegata![]()
ugl, valjali su nam savjeti odavde, jedino što nije bilo vrućine pa se nije nešto previše žednilo. Ustvari, hvala kišici što nam je, inače dosadnu, Mađarsku napravila ovako interesantnom. Uživo se dosta toga može vidjeti, iako se čovjek lako pogubi ako ima dešavanja na stazi. Npr, ja sam tek na kraju, kad sam ugledao bolid na kamionu, skontao da je deda ispaoZato je zvučni i olfaktorni osjećaj nenadjebiv... Sama trka je bila super, mi smo se pozicionirali na brdo iznad zadnje krivine i odatle smo vidjeli pola staze + bili blizu za uletiti u stazu na kraju, jedino što smo bili podaleko da bismo sa našim aparatima od 150km napravili nekie vele slike
ugl, karta za livadu je 90€ poo osobi (uračunat besplatan parking ako ste sa autom), mi smo išli u petak i malo se muvali gradom, pa troškovi ostatka nisu realni... na benzin, putarine i sl smo potrošili oko 150km, noćenje u hostelu našli za 30km/noć, sokova i sl smo ponijeli odavde... i eto, to su neki elementarni troškovi. Naravno, ko hoće da skrši hiljade nema problema, cijene na stazi su fakat za zanebesati se. najobičniji medvjedić sa majicom Hungaroring je 20€, a isti taj sa majicom nekog tima 40€. T-shirt McLaren 40€, kaciga Hamiltona i Buttona u džepnoj verziji (komotno može u šaku stati koliko je velika, 135€, kačketi 16€ pa više, piva 4€ pa više... jedino su ćenife besplatne![]()
gužvi je bilo na odlasku i u povratku, iako ne toliko koliko sam ja očekivao. Ne bih mogao procijeniti ali mi se čini da je ove godine posjeta nešto slabija bila. Tamo je opštenarodno veselje kad je f1, u povratku smo vidjeli dosta štandova sa live muzikom, plesačicama po stolovima, alkoholom i mesinama svih životinjskih vrsti...
eto... toliko za prvo javljanje...još sam probrao neke slikice da stavim, ali to u drugom postu dok ih imageshack-ujem
... vidjeću da stavim samo linkove da ne opterećuju slike temu
- van Basten
- Posts: 7959
- Joined: 21/09/2006 02:59
#3989 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
pa sad, teško mi je to reći pošto smo mi išli na tri dana, dva prva malo Peštom krstarili kao pravi turisti. Ali evo cifri gore samo za utrku, pa se da sračunati (cifra za benzin je za auto a pošto smo nas dvojica išli onda je polovi po osobi), ugl goli aranžman za utru: kara + prevoz + jedno noćenje + koji sokić i sendvičić = oko 300km po osobi. Pošto smo mi kartu naručili preko neta još u martu onda se može reći da smo to platili u dvije ratenewklear wrote:Koliko se ukupno love potrošilo? od polaska do povratka sa svim troškovima? ovo da znam planirati za sljedeću godinu ako se mogne otićivan Basten wrote:eh, evo i drugog delegata![]()
ugl, valjali su nam savjeti odavde, jedino što nije bilo vrućine pa se nije nešto previše žednilo. Ustvari, hvala kišici što nam je, inače dosadnu, Mađarsku napravila ovako interesantnom. Uživo se dosta toga može vidjeti, iako se čovjek lako pogubi ako ima dešavanja na stazi. Npr, ja sam tek na kraju, kad sam ugledao bolid na kamionu, skontao da je deda ispaoZato je zvučni i olfaktorni osjećaj nenadjebiv... Sama trka je bila super, mi smo se pozicionirali na brdo iznad zadnje krivine i odatle smo vidjeli pola staze + bili blizu za uletiti u stazu na kraju, jedino što smo bili podaleko da bismo sa našim aparatima od 150km napravili nekie vele slike
ugl, karta za livadu je 90€ poo osobi (uračunat besplatan parking ako ste sa autom), mi smo išli u petak i malo se muvali gradom, pa troškovi ostatka nisu realni... na benzin, putarine i sl smo potrošili oko 150km, noćenje u hostelu našli za 30km/noć, sokova i sl smo ponijeli odavde... i eto, to su neki elementarni troškovi. Naravno, ko hoće da skrši hiljade nema problema, cijene na stazi su fakat za zanebesati se. najobičniji medvjedić sa majicom Hungaroring je 20€, a isti taj sa majicom nekog tima 40€. T-shirt McLaren 40€, kaciga Hamiltona i Buttona u džepnoj verziji (komotno može u šaku stati koliko je velika, 135€, kačketi 16€ pa više, piva 4€ pa više... jedino su ćenife besplatne![]()
gužvi je bilo na odlasku i u povratku, iako ne toliko koliko sam ja očekivao. Ne bih mogao procijeniti ali mi se čini da je ove godine posjeta nešto slabija bila. Tamo je opštenarodno veselje kad je f1, u povratku smo vidjeli dosta štandova sa live muzikom, plesačicama po stolovima, alkoholom i mesinama svih životinjskih vrsti...
eto... toliko za prvo javljanje...još sam probrao neke slikice da stavim, ali to u drugom postu dok ih imageshack-ujem
... vidjeću da stavim samo linkove da ne opterećuju slike temu
Naravno, ovo je onaj najosnovniji paket (istina , može i bez noćenja, šator pa kampuješ kraj staze), a sada sve ostalo što želiš dodaji na tu cifru - hoćeš koji dan više , košta; hoćeš kakav suvenir sa staze, košta ohoho, hoćeš malo na čardaš i to košta... ugl, računaj na minimalno 300km po osobi
-
mentalist
- Posts: 870
- Joined: 25/12/2009 20:32
#3990 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Isjecak iz filma o Senni
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#3991 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ljudi, gdje se može pogledati spisak dobitnika ove rauch nagradne igre 
- beco
- Posts: 5092
- Joined: 25/08/2004 14:22
#3992 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Hajmo sto smo se uspvali, tri hefte odmora napokon je proslo, veliki vikend ide, po meni najbolja staza sezone legendarna Circuit de Spa-Francorchamps.
http://www.formula1.com/races/in_detail ... agram.html
20 godina od debija Schumija
http://www.formula1.com/races/in_detail ... agram.html
20 godina od debija Schumija
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#3993 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Dobra staza , meni jedna od drazih. Sta reci osim da ocekujem nastavak dominacije McM-a i lagano skidanje RB-a sa trona 
- beco
- Posts: 5092
- Joined: 25/08/2004 14:22
#3994 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ma vala ja sam se pomirio sa cinjenicom da je ova sezona izgubljena. Samo nek budu dobre utrke i nek se mjenjaju na pobjednickom postolju. 
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#3995 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ne ocekujem ni ja naslove prvaka , ali neka oni pobjedjuju u super zanimljivim utrkama tipa Kanade
Vettel , Webber je poredak koji je dosadio i Bogu i narodu 
-
kasparaov
- Posts: 288
- Joined: 15/07/2011 14:27
#3996 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
uh kako bi volio da deda pokaze muda
- simonese
- Posts: 7025
- Joined: 05/12/2007 08:51
- Location: Holy South
#3997 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
treba malo i bolida za mudakasparaov wrote:uh kako bi volio da deda pokaze muda
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#3998 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Sto kaze Vugdalic , jedno su zelje a drugo su pozdravi 
- čoksa08
- Posts: 487
- Joined: 23/08/2011 12:31
- Location: Ko pogodi sta mi pise u avataru, dobije sta pozeli :D
#3999 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
deda uze prvi trening, a i u drugom ima najbolje vrijeme
pa vi pricajte nesto. neda se deda
pa vi pricajte nesto. neda se deda
