F1 2008, 2009, 2010 and counting

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
beco
Posts: 5092
Joined: 25/08/2004 14:22

#3976 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by beco »

I koliko je došla avantura hajmo malo detalja kako je sve proslo organizacija..... :D
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3977 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by radostan dan »

A izvještaja :roll: ...moramo čekati ovog drugog delegata. :mrgreen:
shin
Posts: 7118
Joined: 19/09/2005 10:52

#3978 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by shin »

kasparaov wrote:i da li mi nek omoze objasniti zasto je mercedes ovako los, 2 sec sporiji od ostalih strasno,ali nek osto se razumije fino

Sto bi se reklo ''uhvaceni na spavanju''. Auto im je previse ''konvencionalno'' evo tek su sada dodali EBD koji RB i ostali imaju od prve trke.
shin
Posts: 7118
Joined: 19/09/2005 10:52

#3979 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by shin »

Samo pogledati razliku zvuka motora u McLarenu i Mercedesu, ljudi imaju isti motor, dok EBD i retarded ignition na McLarenu zvuce kao spitfire.
User avatar
beco
Posts: 5092
Joined: 25/08/2004 14:22

#3980 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by beco »

shin wrote:Samo pogledati razliku zvuka motora u McLarenu i Mercedesu, ljudi imaju isti motor, dok EBD i retarded ignition na McLarenu zvuce kao spitfire.
Meni se bas ne svida kad na leru vjestacki dodaju gorivo da postignu taj blown difuzor zvuci ko da neko prdecka, to se posbno kod Lotus Renaulta cuje.
shin
Posts: 7118
Joined: 19/09/2005 10:52

#3981 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by shin »

Mozda na tv djeluje kao prdecka, ljudi koji su ga culi uzivo kaze da je isti WWII lovac 8)
User avatar
newklear
Posts: 1411
Joined: 10/12/2009 15:59

#3982 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by newklear »

kasparaov
Posts: 288
Joined: 15/07/2011 14:27

#3983 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by kasparaov »

shin wrote:
kasparaov wrote:i da li mi nek omoze objasniti zasto je mercedes ovako los, 2 sec sporiji od ostalih strasno,ali nek osto se razumije fino

Sto bi se reklo ''uhvaceni na spavanju''. Auto im je previse ''konvencionalno'' evo tek su sada dodali EBD koji RB i ostali imaju od prve trke.
izvini sta je ebd hoce li biti sad brzi ikonkurentniji???
jos nemaju pobjednicko ove godine,a prosle su imali
User avatar
van Basten
Posts: 7959
Joined: 21/09/2006 02:59

#3984 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by van Basten »

eh, evo i drugog delegata :D
ugl, valjali su nam savjeti odavde, jedino što nije bilo vrućine pa se nije nešto previše žednilo. Ustvari, hvala kišici što nam je, inače dosadnu, Mađarsku napravila ovako interesantnom. Uživo se dosta toga može vidjeti, iako se čovjek lako pogubi ako ima dešavanja na stazi. Npr, ja sam tek na kraju, kad sam ugledao bolid na kamionu, skontao da je deda ispao :D Zato je zvučni i olfaktorni osjećaj nenadjebiv... Sama trka je bila super, mi smo se pozicionirali na brdo iznad zadnje krivine i odatle smo vidjeli pola staze + bili blizu za uletiti u stazu na kraju, jedino što smo bili podaleko da bismo sa našim aparatima od 150km napravili nekie vele slike
ugl, karta za livadu je 90€ poo osobi (uračunat besplatan parking ako ste sa autom), mi smo išli u petak i malo se muvali gradom, pa troškovi ostatka nisu realni... na benzin, putarine i sl smo potrošili oko 150km, noćenje u hostelu našli za 30km/noć, sokova i sl smo ponijeli odavde... i eto, to su neki elementarni troškovi. Naravno, ko hoće da skrši hiljade nema problema, cijene na stazi su fakat za zanebesati se. najobičniji medvjedić sa majicom Hungaroring je 20€, a isti taj sa majicom nekog tima 40€. T-shirt McLaren 40€, kaciga Hamiltona i Buttona u džepnoj verziji (komotno može u šaku stati koliko je velika, 135€, kačketi 16€ pa više, piva 4€ pa više... jedino su ćenife besplatne :thumbup:
gužvi je bilo na odlasku i u povratku, iako ne toliko koliko sam ja očekivao. Ne bih mogao procijeniti ali mi se čini da je ove godine posjeta nešto slabija bila. Tamo je opštenarodno veselje kad je f1, u povratku smo vidjeli dosta štandova sa live muzikom, plesačicama po stolovima, alkoholom i mesinama svih životinjskih vrsti...
eto... toliko za prvo javljanje... :D još sam probrao neke slikice da stavim, ali to u drugom postu dok ih imageshack-ujem :D ... vidjeću da stavim samo linkove da ne opterećuju slike temu
User avatar
van Basten
Posts: 7959
Joined: 21/09/2006 02:59

#3985 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by van Basten »

eh, da probam... http://imageshack.us/g/33/dsc01190b.jpg/
da, vidim da sam nešto uspio. Ako ima ko zainteresovan da te slike razdvoji, ili na neki drugi način učini preglednijim, bujrum
shin
Posts: 7118
Joined: 19/09/2005 10:52

#3986 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by shin »

kasparaov wrote:
shin wrote:
kasparaov wrote:i da li mi nek omoze objasniti zasto je mercedes ovako los, 2 sec sporiji od ostalih strasno,ali nek osto se razumije fino

Sto bi se reklo ''uhvaceni na spavanju''. Auto im je previse ''konvencionalno'' evo tek su sada dodali EBD koji RB i ostali imaju od prve trke.
izvini sta je ebd hoce li biti sad brzi ikonkurentniji???
jos nemaju pobjednicko ove godine,a prosle su imali
Ni prosle godine mercedes nije imao pobjednicko auto, dole ispod linkovi na ebd i retarded ignition.

http://scarbsf1.wordpress.com/2010/06/2 ... diffusers/

http://scarbsf1.wordpress.com/2010/07/1 ... s-q3-pace/

Sto se tice performansi mercedesa, ne racunaj da mogu nesta popraviti performanse narocito, sasija i bodywork je pod homologacijom tako da nema izmjena veceg kalibra.
kasparaov
Posts: 288
Joined: 15/07/2011 14:27

#3987 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by kasparaov »

Sto bi se reklo ''uhvaceni na spavanju''. Auto im je previse ''konvencionalno'' evo tek su sada dodali EBD koji RB i ostali imaju od prve trke.[/quote]
izvini sta je ebd hoce li biti sad brzi ikonkurentniji???
jos nemaju pobjednicko ove godine,a prosle su imali[/quote]

Ni prosle godine mercedes nije imao pobjednicko auto, dole ispod linkovi na ebd i retarded ignition.

http://scarbsf1.wordpress.com/2010/06/2 ... diffusers/

http://scarbsf1.wordpress.com/2010/07/1 ... s-q3-pace/

Sto se tice performansi mercedesa, ne racunaj da mogu nesta popraviti performanse narocito, sasija i bodywork je pod homologacijom tako da nema izmjena veceg kalibra.[/quote]
a ne pobjednicko auto vec postolje
hvala,a sad mi je jasnije malo,znaci ovo nisu imali pa et nadam se da ce sad biti bolji od force indie :)
User avatar
newklear
Posts: 1411
Joined: 10/12/2009 15:59

#3988 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by newklear »

van Basten wrote:eh, evo i drugog delegata :D
ugl, valjali su nam savjeti odavde, jedino što nije bilo vrućine pa se nije nešto previše žednilo. Ustvari, hvala kišici što nam je, inače dosadnu, Mađarsku napravila ovako interesantnom. Uživo se dosta toga može vidjeti, iako se čovjek lako pogubi ako ima dešavanja na stazi. Npr, ja sam tek na kraju, kad sam ugledao bolid na kamionu, skontao da je deda ispao :D Zato je zvučni i olfaktorni osjećaj nenadjebiv... Sama trka je bila super, mi smo se pozicionirali na brdo iznad zadnje krivine i odatle smo vidjeli pola staze + bili blizu za uletiti u stazu na kraju, jedino što smo bili podaleko da bismo sa našim aparatima od 150km napravili nekie vele slike
ugl, karta za livadu je 90€ poo osobi (uračunat besplatan parking ako ste sa autom), mi smo išli u petak i malo se muvali gradom, pa troškovi ostatka nisu realni... na benzin, putarine i sl smo potrošili oko 150km, noćenje u hostelu našli za 30km/noć, sokova i sl smo ponijeli odavde... i eto, to su neki elementarni troškovi. Naravno, ko hoće da skrši hiljade nema problema, cijene na stazi su fakat za zanebesati se. najobičniji medvjedić sa majicom Hungaroring je 20€, a isti taj sa majicom nekog tima 40€. T-shirt McLaren 40€, kaciga Hamiltona i Buttona u džepnoj verziji (komotno može u šaku stati koliko je velika, 135€, kačketi 16€ pa više, piva 4€ pa više... jedino su ćenife besplatne :thumbup:
gužvi je bilo na odlasku i u povratku, iako ne toliko koliko sam ja očekivao. Ne bih mogao procijeniti ali mi se čini da je ove godine posjeta nešto slabija bila. Tamo je opštenarodno veselje kad je f1, u povratku smo vidjeli dosta štandova sa live muzikom, plesačicama po stolovima, alkoholom i mesinama svih životinjskih vrsti...
eto... toliko za prvo javljanje... :D još sam probrao neke slikice da stavim, ali to u drugom postu dok ih imageshack-ujem :D ... vidjeću da stavim samo linkove da ne opterećuju slike temu
Koliko se ukupno love potrošilo? od polaska do povratka sa svim troškovima? ovo da znam planirati za sljedeću godinu ako se mogne otići
User avatar
van Basten
Posts: 7959
Joined: 21/09/2006 02:59

#3989 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by van Basten »

newklear wrote:
van Basten wrote:eh, evo i drugog delegata :D
ugl, valjali su nam savjeti odavde, jedino što nije bilo vrućine pa se nije nešto previše žednilo. Ustvari, hvala kišici što nam je, inače dosadnu, Mađarsku napravila ovako interesantnom. Uživo se dosta toga može vidjeti, iako se čovjek lako pogubi ako ima dešavanja na stazi. Npr, ja sam tek na kraju, kad sam ugledao bolid na kamionu, skontao da je deda ispao :D Zato je zvučni i olfaktorni osjećaj nenadjebiv... Sama trka je bila super, mi smo se pozicionirali na brdo iznad zadnje krivine i odatle smo vidjeli pola staze + bili blizu za uletiti u stazu na kraju, jedino što smo bili podaleko da bismo sa našim aparatima od 150km napravili nekie vele slike
ugl, karta za livadu je 90€ poo osobi (uračunat besplatan parking ako ste sa autom), mi smo išli u petak i malo se muvali gradom, pa troškovi ostatka nisu realni... na benzin, putarine i sl smo potrošili oko 150km, noćenje u hostelu našli za 30km/noć, sokova i sl smo ponijeli odavde... i eto, to su neki elementarni troškovi. Naravno, ko hoće da skrši hiljade nema problema, cijene na stazi su fakat za zanebesati se. najobičniji medvjedić sa majicom Hungaroring je 20€, a isti taj sa majicom nekog tima 40€. T-shirt McLaren 40€, kaciga Hamiltona i Buttona u džepnoj verziji (komotno može u šaku stati koliko je velika, 135€, kačketi 16€ pa više, piva 4€ pa više... jedino su ćenife besplatne :thumbup:
gužvi je bilo na odlasku i u povratku, iako ne toliko koliko sam ja očekivao. Ne bih mogao procijeniti ali mi se čini da je ove godine posjeta nešto slabija bila. Tamo je opštenarodno veselje kad je f1, u povratku smo vidjeli dosta štandova sa live muzikom, plesačicama po stolovima, alkoholom i mesinama svih životinjskih vrsti...
eto... toliko za prvo javljanje... :D još sam probrao neke slikice da stavim, ali to u drugom postu dok ih imageshack-ujem :D ... vidjeću da stavim samo linkove da ne opterećuju slike temu
Koliko se ukupno love potrošilo? od polaska do povratka sa svim troškovima? ovo da znam planirati za sljedeću godinu ako se mogne otići
pa sad, teško mi je to reći pošto smo mi išli na tri dana, dva prva malo Peštom krstarili kao pravi turisti. Ali evo cifri gore samo za utrku, pa se da sračunati (cifra za benzin je za auto a pošto smo nas dvojica išli onda je polovi po osobi), ugl goli aranžman za utru: kara + prevoz + jedno noćenje + koji sokić i sendvičić = oko 300km po osobi. Pošto smo mi kartu naručili preko neta još u martu onda se može reći da smo to platili u dvije rate :D
Naravno, ovo je onaj najosnovniji paket (istina , može i bez noćenja, šator pa kampuješ kraj staze), a sada sve ostalo što želiš dodaji na tu cifru - hoćeš koji dan više , košta; hoćeš kakav suvenir sa staze, košta ohoho, hoćeš malo na čardaš i to košta... ugl, računaj na minimalno 300km po osobi
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#3990 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by mentalist »


Isjecak iz filma o Senni
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#3991 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by ExNihilo »

Ljudi, gdje se može pogledati spisak dobitnika ove rauch nagradne igre :?
User avatar
beco
Posts: 5092
Joined: 25/08/2004 14:22

#3992 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by beco »

Hajmo sto smo se uspvali, tri hefte odmora napokon je proslo, veliki vikend ide, po meni najbolja staza sezone legendarna Circuit de Spa-Francorchamps.
http://www.formula1.com/races/in_detail ... agram.html

20 godina od debija Schumija :D
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#3993 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Industrialyzer »

Dobra staza , meni jedna od drazih. Sta reci osim da ocekujem nastavak dominacije McM-a i lagano skidanje RB-a sa trona :-D
User avatar
beco
Posts: 5092
Joined: 25/08/2004 14:22

#3994 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by beco »

Ma vala ja sam se pomirio sa cinjenicom da je ova sezona izgubljena. Samo nek budu dobre utrke i nek se mjenjaju na pobjednickom postolju. :D
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#3995 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Industrialyzer »

Ne ocekujem ni ja naslove prvaka , ali neka oni pobjedjuju u super zanimljivim utrkama tipa Kanade :dance: Vettel , Webber je poredak koji je dosadio i Bogu i narodu :x
kasparaov
Posts: 288
Joined: 15/07/2011 14:27

#3996 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by kasparaov »

uh kako bi volio da deda pokaze muda
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#3997 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by simonese »

kasparaov wrote:uh kako bi volio da deda pokaze muda
treba malo i bolida za muda :D
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#3998 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Industrialyzer »

Sto kaze Vugdalic , jedno su zelje a drugo su pozdravi :mrgreen:
User avatar
čoksa08
Posts: 487
Joined: 23/08/2011 12:31
Location: Ko pogodi sta mi pise u avataru, dobije sta pozeli :D

#3999 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by čoksa08 »

deda uze prvi trening, a i u drugom ima najbolje vrijeme :dance:
pa vi pricajte nesto. neda se deda :lol:
User avatar
beco
Posts: 5092
Joined: 25/08/2004 14:22

#4000 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by beco »

Go Deda Go
Post Reply