sto te iznenadjuje, internet je samo odraz svakodnevne kulturevan helsing wrote:Cemu quote na ovoliki post?
Pa dajte ljudi malo se uozbiljite.
Zar nisi mogao copy/paste link od posta i onda se zahvaliti.
Prevaranti na PIK-u
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#3976 Re: Prevaranti na PIK-u
- kota_pisvir
- Posts: 109
- Joined: 09/06/2013 20:39
#3977 Re: Prevaranti na PIK-u
podhitno ukinut opciju sakrij artikal. ljudi nakupe transakcija između sebe, i varaju narod. 100% pozitivan dojam. A tamo 100% lopov od glave do pete.
- Skeptic604
- Posts: 1385
- Joined: 04/04/2013 06:19
- Location: Tu sam...
#3978 Re: Prevaranti na PIK-u
Ja recimo uvijek sakrivam artikal,a trgovao sam sa 152 razlicite osobe,niti sam lopov niti krademkota_pisvir wrote:podhitno ukinut opciju sakrij artikal. ljudi nakupe transakcija između sebe, i varaju narod. 100% pozitivan dojam. A tamo 100% lopov od glave do pete.
Jednostavno zelim da bude po mom,necu da mi iko gleda moje transakcije,jer su one moja privatnost
- Decerto
- Posts: 2443
- Joined: 14/09/2010 07:58
- Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
- Contact:
#3979 Re: Prevaranti na PIK-u
ima ljudi koji uzimaju pokvarenu elektroniku,poprave i prodaju.Ne zele da netko vidi da su oni to uzeli pokvareno.Skeptic604 wrote:Ja recimo uvijek sakrivam artikal,a trgovao sam sa 152 razlicite osobe,niti sam lopov niti krademkota_pisvir wrote:podhitno ukinut opciju sakrij artikal. ljudi nakupe transakcija između sebe, i varaju narod. 100% pozitivan dojam. A tamo 100% lopov od glave do pete.![]()
Jednostavno zelim da bude po mom,necu da mi iko gleda moje transakcije,jer su one moja privatnost
-
Lopov-eliminator
- Posts: 1482
- Joined: 11/07/2013 19:29
#3980 Re: Prevaranti na PIK-u
Onda se nemoj cuditi ako nekom budes nepovjerljiv.Skeptic604 wrote:Ja recimo uvijek sakrivam artikal,a trgovao sam sa 152 razlicite osobe,niti sam lopov niti krademkota_pisvir wrote:podhitno ukinut opciju sakrij artikal. ljudi nakupe transakcija između sebe, i varaju narod. 100% pozitivan dojam. A tamo 100% lopov od glave do pete.![]()
Jednostavno zelim da bude po mom,necu da mi iko gleda moje transakcije,jer su one moja privatnost
- Skeptic604
- Posts: 1385
- Joined: 04/04/2013 06:19
- Location: Tu sam...
#3981 Re: Prevaranti na PIK-u
Lopov-eliminator wrote:Onda se nemoj cuditi ako nekom budes nepovjerljiv.Skeptic604 wrote:Ja recimo uvijek sakrivam artikal,a trgovao sam sa 152 razlicite osobe,niti sam lopov niti krademkota_pisvir wrote:podhitno ukinut opciju sakrij artikal. ljudi nakupe transakcija između sebe, i varaju narod. 100% pozitivan dojam. A tamo 100% lopov od glave do pete.![]()
Jednostavno zelim da bude po mom,necu da mi iko gleda moje transakcije,jer su one moja privatnost
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#3982 Re: Prevaranti na PIK-u
Pa ima ljudi koji kupuju i preprodaju, i kako bi oni radili ako im se vidi nabavna cijena?
Nema smisla ukidati tu opciju, iako shvatam razlog zbog kojeg trazite to.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Nema smisla ukidati tu opciju, iako shvatam razlog zbog kojeg trazite to.
Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Lopov-eliminator
- Posts: 1482
- Joined: 11/07/2013 19:29
#3983 Re: Prevaranti na PIK-u
Prezvakano je to vec ovdje vise puta. Da ponovimo: Nisu isti kriteriji za prodavca i kupca. Ok kad je kupac, neka sakriva koliko god hoce, ne mora svako znat sta je kupio a i svaki kupac je dobar koji pristane na usaglasene uslove. Ali kad je prodavac je druga prica, ako neko planira ozbiljno se bavit prodajom onda sakrivanje nije pozeljno.
Opcija sakrivanja treba ostat iz vise razloga, jedan od tih je da to moze posluziti kao kriterij klasifikacije prodavaca.
Opcija sakrivanja treba ostat iz vise razloga, jedan od tih je da to moze posluziti kao kriterij klasifikacije prodavaca.
- agent_zero
- Posts: 10478
- Joined: 27/01/2010 23:58
- Location: tamni vilajet SDA zlotvora!
#3984 Re: Prevaranti na PIK-u
Kao što @black swan nedavno pisao, pik je postao jedno obično svratište zgubidana koji su tu samo da nešto propituju i skrate sebi vrijeme, što bih ja rekao "slučajni prolaznici".
Iz tog razloga, volio bih kada bi postojala neka mogućnost da se ocjene korisnici koji se jave kao mušterije, dogovori se s njima i onda se jednostavno ušute i ne javljaju. Također, nešto što mi se počelo dešavati u zadnje vrijeme jeste da se npr. uvečer dogovorimo da sutra nađemo ja i xy osoba koja se javila kao kupac mog artila i koja treba da pregleda i preuzme robu ako je sve onako kako sam naveo da jeste, ja ponesem artikal koji prodajem na posao i onda minut do 12 krelac se javi da ne može doći ili se jednostavno ušuti, ne javi nikako više.
Ovakvih primjera ima sve više i više i zato bih volio da se mogu davati ocjene na neozbiljne mušterije kojima pik služi za zajebanciju.
A o lopovlucima nemam šta da trošim riječi, ali drago mi je kad vidim da se nekom stane ukraj.
Iz tog razloga, volio bih kada bi postojala neka mogućnost da se ocjene korisnici koji se jave kao mušterije, dogovori se s njima i onda se jednostavno ušute i ne javljaju. Također, nešto što mi se počelo dešavati u zadnje vrijeme jeste da se npr. uvečer dogovorimo da sutra nađemo ja i xy osoba koja se javila kao kupac mog artila i koja treba da pregleda i preuzme robu ako je sve onako kako sam naveo da jeste, ja ponesem artikal koji prodajem na posao i onda minut do 12 krelac se javi da ne može doći ili se jednostavno ušuti, ne javi nikako više.
Ovakvih primjera ima sve više i više i zato bih volio da se mogu davati ocjene na neozbiljne mušterije kojima pik služi za zajebanciju.
A o lopovlucima nemam šta da trošim riječi, ali drago mi je kad vidim da se nekom stane ukraj.
Last edited by agent_zero on 12/05/2014 14:31, edited 1 time in total.
- Truba
- Posts: 93812
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3985 Re: Prevaranti na PIK-u
novi momenat
lik pola sata propituje kako da mu objasnim da dođe do mene...
dakle sve ispituje o artiklu...kaže doći će tramvajom
sve mu ja fino objasnim
na kraju nije siguran gdje
iće taksijem odluči
dam mu otprilike adresu
izaći ću ispred taksija samo da ga vidim kroz prozor
šta mislite je li došao?
pa ko plaća te kredite...
onda drugi lik koji bi odmah da vidi artikal ( očito nezaposlen ili mlad... ili penzioner... ljudi rade... zarađuju dugo putuju do posla i vraćaju se s posla... ako si ozbiljan i zainteresiran artikal se neće prodati ne brini nazovu sutra subota pa da dodješ...) što mislite je li nazvao ili došao?
nazovu i daju predavanja kako cijena nije korektna
nazovu i nude zamjene a fino piše ne mijenjam
zovu iz pripizdine a fino piše samo sarajevo
pornografija invaliditeta...
kako drugačije nazvati lika koji želi profitirati na tome što nema nogu
i novčano, i vremenski i geografski...
ok
doći ću do tebe, pokazat ti artikal i sniziti cijenu ALI ne po kiši i ne kad tebi prahne nego kad mogu i kad je lijepo vrijeme...davno su prošla vremena kad sam umotavao artikle u najlon i celofan i po oluji donosio na adresu na biciklu
tad su i potencijalni kupci bili ljudi...
lik pola sata propituje kako da mu objasnim da dođe do mene...
dakle sve ispituje o artiklu...kaže doći će tramvajom
sve mu ja fino objasnim
na kraju nije siguran gdje
iće taksijem odluči
dam mu otprilike adresu
šta mislite je li došao?
pa ko plaća te kredite...
onda drugi lik koji bi odmah da vidi artikal ( očito nezaposlen ili mlad... ili penzioner... ljudi rade... zarađuju dugo putuju do posla i vraćaju se s posla... ako si ozbiljan i zainteresiran artikal se neće prodati ne brini nazovu sutra subota pa da dodješ...) što mislite je li nazvao ili došao?
nazovu i daju predavanja kako cijena nije korektna
nazovu i nude zamjene a fino piše ne mijenjam
zovu iz pripizdine a fino piše samo sarajevo
pornografija invaliditeta...
kako drugačije nazvati lika koji želi profitirati na tome što nema nogu
i novčano, i vremenski i geografski...
ok
doći ću do tebe, pokazat ti artikal i sniziti cijenu ALI ne po kiši i ne kad tebi prahne nego kad mogu i kad je lijepo vrijeme...davno su prošla vremena kad sam umotavao artikle u najlon i celofan i po oluji donosio na adresu na biciklu
tad su i potencijalni kupci bili ljudi...
- Truba
- Posts: 93812
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3986 Re: Prevaranti na PIK-u
dugo sam razmišljao o tome...agent_zero wrote:
Iz tog razloga, volio bih kada bi postojala neka mogućnost da se ocjene korisnici koji se jave kao mušterije, dogovori se s njima i onda se jednostavno ušute i ne javljaju.
dakle
ovdje govorimo o stvarima koje nikog ne zanimaju ( knjiga sx pisca jedina na piku dakle odbacujemo mogućnost da neko ispituje cijenu ili kvalitet) ne o mobitelima i ostalim sokoćalima
daklem
imaš pare, gledaš==>kupiš
imaš malo manje para, gledaš ==> snižavaš cijenu 10% 15% ==> kupiš
nemaš para ==> ne gledaš dok ne nabaviš pare => gledaš ==> kupiš
ali na PIKU je ovako
nemaš para, imaš ali mnogo manje nego što treba ili imaš pare ali ti ih je žao dati=> peglaš prodavače da kažu nešto što bi te otjeralo od artikla i kupovine kad sve ispadne super duper fino ti se ušutiš jer nemaš argumenata budući da
nemaš para, imaš ali mnogo manje nego što treba ili imaš pare ali ti ih je žao dati ==> ne kupiš
-
RahatHurmašica
- Posts: 2013
- Joined: 25/04/2013 08:49
#3987 Re: Prevaranti na PIK-u
ma dobro, događa se da ljudima u međuvremenu izleti jeftinije. Ja recimo znam kod dva tri kupca ponuditi neki iznos, i koji se prije javi, još ako je i bliži, kod njega i kupujem. Onima koji naknadno pristanu na ponuđenu cijenu može izgledati da sam neki zajebant.
- Truba
- Posts: 93812
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3988 Re: Prevaranti na PIK-u
hladan tuš u pošti
ipak pristanem na razmjenu knjiga po sistemu kilo za kilo
4:3
možeš kao tisak jednu knjigu poslati jer od 21.2.2014. definicija svežanj knjiga nije specificirana i mogu se slati samo kao pismo ili paket
i onda na licu mjesta pretumbavaj i pakuj ponovo
zdravo zbogom slanje ičega
mene pošta više ne vidjela
ipak pristanem na razmjenu knjiga po sistemu kilo za kilo
možeš kao tisak jednu knjigu poslati jer od 21.2.2014. definicija svežanj knjiga nije specificirana i mogu se slati samo kao pismo ili paket
i onda na licu mjesta pretumbavaj i pakuj ponovo
zdravo zbogom slanje ičega
mene pošta više ne vidjela
- agent_zero
- Posts: 10478
- Joined: 27/01/2010 23:58
- Location: tamni vilajet SDA zlotvora!
#3989 Re: Prevaranti na PIK-u
Odlična (psiho)analiza pik danguba.Black swan wrote:daklemagent_zero wrote:
Iz tog razloga, volio bih kada bi postojala neka mogućnost da se ocjene korisnici koji se jave kao mušterije, dogovori se s njima i onda se jednostavno ušute i ne javljaju.
imaš pare, gledaš==>kupiš
imaš malo manje para, gledaš ==> snižavaš cijenu 10% 15% ==> kupiš
nemaš para ==> ne gledaš dok ne nabaviš pare => gledaš ==> kupiš
ali na PIKU je ovako
nemaš para, imaš ali mnogo manje nego što treba ili imaš pare ali ti ih je žao dati=> peglaš prodavače da kažu nešto što bi te otjeralo od artikla i kupovine kad sve ispadne super duper fino ti se ušutiš jer nemaš argumenata budući da
nemaš para, imaš ali mnogo manje nego što treba ili imaš pare ali ti ih je žao dati ==> ne kupiš
I još kad ono počnu zapitkivati "može li za xy km?" i ja odgovorim da može, a onda mu ni traga, ni glasa više
- Truba
- Posts: 93812
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3990 Re: Prevaranti na PIK-u
ja mislim da pik živi od onih klikova na reklame na koje mi greškom klikćemo od nekog procenta pik radnji i od skužbenih banera jakih firmi
sve ostalo je sranje i oni to znaju...stoga ih briga dokle kaplje lova
kako je na market ba?
sve ostalo je sranje i oni to znaju...stoga ih briga dokle kaplje lova
kako je na market ba?
- Truba
- Posts: 93812
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3991 Re: Prevaranti na PIK-u


na piku bi se moglo doktorirati
-
Lounge Act
- Posts: 2210
- Joined: 24/02/2011 18:21
- Location: :)
#3992 Re: Prevaranti na PIK-u
.
Last edited by Lounge Act on 04/01/2015 13:16, edited 1 time in total.
- Truba
- Posts: 93812
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3993 Re: Prevaranti na PIK-u
nude sve manje i manje za jedan artikal
ovo je urota
svi se znaju

ovo je urota
svi se znaju
- w0rld
- Posts: 336
- Joined: 01/06/2013 12:41
#3994 Re: Prevaranti na PIK-u
Pa normalno da je glavna zarada od reklama nece djaba raditBlack swan wrote:ja mislim da pik živi od onih klikova na reklame na koje mi greškom klikćemo od nekog procenta pik radnji i od skužbenih banera jakih firmi
sve ostalo je sranje i oni to znaju...stoga ih briga dokle kaplje lova
kako je na market ba?
-
Mehemed
- Posts: 6193
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#3995 Re: Prevaranti na PIK-u
Pu, izem ti državu kada ja dobijem ovakvu poruku...
"Pašel šta sa profila ako ne
kakao bi se mogli naci ozbiljan sam kupac
Pozz !! "
I ozbiljan kupac a drito napada sa pitanjem o zamjeni, to za mene nije odmah ozbiljan kupac čim pita za zamjenu.
Da stvar bude gora u opis artikla sam napisao "ZAMJENA:NE" najvećim mogućim fontom kojim je moglo, i to još crveni font stavio...
Ozbiljan kupac a nudi zamjenu i ne čita detaljan opis...
"Pašel šta sa profila ako ne
kakao bi se mogli naci ozbiljan sam kupac
Pozz !! "
I ozbiljan kupac a drito napada sa pitanjem o zamjeni, to za mene nije odmah ozbiljan kupac čim pita za zamjenu.
Da stvar bude gora u opis artikla sam napisao "ZAMJENA:NE" najvećim mogućim fontom kojim je moglo, i to još crveni font stavio...
Ozbiljan kupac a nudi zamjenu i ne čita detaljan opis...
-
loool
- Posts: 1015
- Joined: 16/03/2014 16:34
- Location: abuzenze
#3996 Re: Prevaranti na PIK-u
al meni je najjjjace kad pita zadnja za kesh ko da prodajes za cigle
jebo im kesh majku seljacku

jebo im kesh majku seljacku
- van helsing
- Posts: 2093
- Joined: 01/04/2010 19:34
#3997 Re: Prevaranti na PIK-u
Ja takve blokiram. Fino napisem u oglasu cijenu i da me zamjena ne zanima,samo kesh/novac/pare,stize pitanje zadnja za kesh.loool wrote:al meni je najjjjace kad pita zadnja za kesh ko da prodajes za cigle![]()
jebo im kesh majku seljacku![]()
Pa ne prodajem,majstore,za bombone,nego za KM ili u prevodu za kesh/novac/pare.
Sta ja imam sa takvima raspravljat.
Blokiram ga i lijepo svima.
- Truba
- Posts: 93812
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3998 Re: Prevaranti na PIK-u
fakat seljaci osvojiše sve... ili je to uvijek bilo tako samo smo na piku vidjeli da postoje
pa mene bi sramota bila ba...
evo pitao sam za zamjenu jedne knjige od 4 marke ( mislim knjiga je odron iz osamedesetih izdanje ZS one male džepne a nudim od lagune knjige koje koštaju po 15 jednom pročitane i opet me sramota pitati)
ma nisu to ni seljaci koliko ljudi ... ma ne znam ni naziv
jesu li oni produkt recesije
ili je tako oduvijek bilo na pijacama i autopijacama diljem bih
čuj zadnja za keš

pa mene bi sramota bila ba...
evo pitao sam za zamjenu jedne knjige od 4 marke ( mislim knjiga je odron iz osamedesetih izdanje ZS one male džepne a nudim od lagune knjige koje koštaju po 15 jednom pročitane i opet me sramota pitati)
ma nisu to ni seljaci koliko ljudi ... ma ne znam ni naziv
jesu li oni produkt recesije
ili je tako oduvijek bilo na pijacama i autopijacama diljem bih
čuj zadnja za keš
-
Tkanton
- Posts: 203
- Joined: 01/12/2012 20:32
#3999 Re: Prevaranti na PIK-u
Ja se nebi bas slozio sa vecinom, ok je da ima budala, toga svugdje ima ne samo kod nas..... al sta vi ocekujete da se neko javi i evo odma pare da ti prodas, nema jarane da se nesto proda treba se dobro pomucit, najgori su mi oni sto prodaju a kad pitas nesto on te omalozava i podsmijava se tvom pitanju kao njegov artikal je tu najbolji i nema dalje price, to je na principu ko u Hrvatskoj na moru daj ti njima pare a ako mozes kako nemoj da isprljas posteljinu..... opcenito je poznato da na piku vecina nisu ljubazni ni korektni ni kao prodavci ni kao kupci, cast izuzetcima, ja sam licno prodo 2 auta na piku i kupio sam par nekih stvari, nit imam dojam nit sam kome sta slao preko poruka a nit je meni neko slao poruke za auto, mislim bilo je tu budalastina zamjena i td, ali ko god je bio ozbiljno na piku je samo pogledo slike i odma kontaktiro na telefon, a tako sam i ja preko pika sam samo trazio broj telefona ako nije bio postavljen a budalstine uvijek ima i van pik, ljudi ti dodju sve dogovoris i nista samo ode
- Truba
- Posts: 93812
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4000 Re: Prevaranti na PIK-u
problem je što postoji raskorak između želja i mogućnosti
to je izgleda specifično za tranzicijske zemlje
i u tome raskoraku nastaju skoro svi problemi
želiš nešto a ne možeš imati onda nastaju frustracije
to je izgleda specifično za tranzicijske zemlje
i u tome raskoraku nastaju skoro svi problemi
želiš nešto a ne možeš imati onda nastaju frustracije
