Prevaranti na PIK-u

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3976 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by quarterback »

van helsing wrote:Cemu quote na ovoliki post?
Pa dajte ljudi malo se uozbiljite.
Zar nisi mogao copy/paste link od posta i onda se zahvaliti.
sto te iznenadjuje, internet je samo odraz svakodnevne kulture
User avatar
kota_pisvir
Posts: 109
Joined: 09/06/2013 20:39

#3977 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by kota_pisvir »

podhitno ukinut opciju sakrij artikal. ljudi nakupe transakcija između sebe, i varaju narod. 100% pozitivan dojam. A tamo 100% lopov od glave do pete.
User avatar
Skeptic604
Posts: 1385
Joined: 04/04/2013 06:19
Location: Tu sam...

#3978 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Skeptic604 »

kota_pisvir wrote:podhitno ukinut opciju sakrij artikal. ljudi nakupe transakcija između sebe, i varaju narod. 100% pozitivan dojam. A tamo 100% lopov od glave do pete.
Ja recimo uvijek sakrivam artikal,a trgovao sam sa 152 razlicite osobe,niti sam lopov niti kradem 8-)

Jednostavno zelim da bude po mom,necu da mi iko gleda moje transakcije,jer su one moja privatnost 8-)
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#3979 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Decerto »

Skeptic604 wrote:
kota_pisvir wrote:podhitno ukinut opciju sakrij artikal. ljudi nakupe transakcija između sebe, i varaju narod. 100% pozitivan dojam. A tamo 100% lopov od glave do pete.
Ja recimo uvijek sakrivam artikal,a trgovao sam sa 152 razlicite osobe,niti sam lopov niti kradem 8-)

Jednostavno zelim da bude po mom,necu da mi iko gleda moje transakcije,jer su one moja privatnost 8-)
ima ljudi koji uzimaju pokvarenu elektroniku,poprave i prodaju.Ne zele da netko vidi da su oni to uzeli pokvareno. :thumbup:
Lopov-eliminator
Posts: 1482
Joined: 11/07/2013 19:29

#3980 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Lopov-eliminator »

Skeptic604 wrote:
kota_pisvir wrote:podhitno ukinut opciju sakrij artikal. ljudi nakupe transakcija između sebe, i varaju narod. 100% pozitivan dojam. A tamo 100% lopov od glave do pete.
Ja recimo uvijek sakrivam artikal,a trgovao sam sa 152 razlicite osobe,niti sam lopov niti kradem 8-)

Jednostavno zelim da bude po mom,necu da mi iko gleda moje transakcije,jer su one moja privatnost 8-)
Onda se nemoj cuditi ako nekom budes nepovjerljiv.
User avatar
Skeptic604
Posts: 1385
Joined: 04/04/2013 06:19
Location: Tu sam...

#3981 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Skeptic604 »

Lopov-eliminator wrote:
Skeptic604 wrote:
kota_pisvir wrote:podhitno ukinut opciju sakrij artikal. ljudi nakupe transakcija između sebe, i varaju narod. 100% pozitivan dojam. A tamo 100% lopov od glave do pete.
Ja recimo uvijek sakrivam artikal,a trgovao sam sa 152 razlicite osobe,niti sam lopov niti kradem 8-)

Jednostavno zelim da bude po mom,necu da mi iko gleda moje transakcije,jer su one moja privatnost 8-)
Onda se nemoj cuditi ako nekom budes nepovjerljiv.
:thumbup:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#3982 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by basicm »

Pa ima ljudi koji kupuju i preprodaju, i kako bi oni radili ako im se vidi nabavna cijena?
Nema smisla ukidati tu opciju, iako shvatam razlog zbog kojeg trazite to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Lopov-eliminator
Posts: 1482
Joined: 11/07/2013 19:29

#3983 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Lopov-eliminator »

Prezvakano je to vec ovdje vise puta. Da ponovimo: Nisu isti kriteriji za prodavca i kupca. Ok kad je kupac, neka sakriva koliko god hoce, ne mora svako znat sta je kupio a i svaki kupac je dobar koji pristane na usaglasene uslove. Ali kad je prodavac je druga prica, ako neko planira ozbiljno se bavit prodajom onda sakrivanje nije pozeljno.
Opcija sakrivanja treba ostat iz vise razloga, jedan od tih je da to moze posluziti kao kriterij klasifikacije prodavaca.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3984 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by agent_zero »

Kao što @black swan nedavno pisao, pik je postao jedno obično svratište zgubidana koji su tu samo da nešto propituju i skrate sebi vrijeme, što bih ja rekao "slučajni prolaznici".

Iz tog razloga, volio bih kada bi postojala neka mogućnost da se ocjene korisnici koji se jave kao mušterije, dogovori se s njima i onda se jednostavno ušute i ne javljaju. Također, nešto što mi se počelo dešavati u zadnje vrijeme jeste da se npr. uvečer dogovorimo da sutra nađemo ja i xy osoba koja se javila kao kupac mog artila i koja treba da pregleda i preuzme robu ako je sve onako kako sam naveo da jeste, ja ponesem artikal koji prodajem na posao i onda minut do 12 krelac se javi da ne može doći ili se jednostavno ušuti, ne javi nikako više.

Ovakvih primjera ima sve više i više i zato bih volio da se mogu davati ocjene na neozbiljne mušterije kojima pik služi za zajebanciju.

A o lopovlucima nemam šta da trošim riječi, ali drago mi je kad vidim da se nekom stane ukraj.
Last edited by agent_zero on 12/05/2014 14:31, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 93812
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3985 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

novi momenat

lik pola sata propituje kako da mu objasnim da dođe do mene...

dakle sve ispituje o artiklu...kaže doći će tramvajom
sve mu ja fino objasnim
na kraju nije siguran gdje

iće taksijem odluči
dam mu otprilike adresu :D izaći ću ispred taksija samo da ga vidim kroz prozor

šta mislite je li došao?
pa ko plaća te kredite...

onda drugi lik koji bi odmah da vidi artikal ( očito nezaposlen ili mlad... ili penzioner... ljudi rade... zarađuju dugo putuju do posla i vraćaju se s posla... ako si ozbiljan i zainteresiran artikal se neće prodati ne brini nazovu sutra subota pa da dodješ...) što mislite je li nazvao ili došao?

nazovu i daju predavanja kako cijena nije korektna

nazovu i nude zamjene a fino piše ne mijenjam

zovu iz pripizdine a fino piše samo sarajevo


pornografija invaliditeta...
kako drugačije nazvati lika koji želi profitirati na tome što nema nogu :?
i novčano, i vremenski i geografski...
ok
doći ću do tebe, pokazat ti artikal i sniziti cijenu ALI ne po kiši i ne kad tebi prahne nego kad mogu i kad je lijepo vrijeme...davno su prošla vremena kad sam umotavao artikle u najlon i celofan i po oluji donosio na adresu na biciklu

tad su i potencijalni kupci bili ljudi...
User avatar
Truba
Posts: 93812
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3986 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

agent_zero wrote:
Iz tog razloga, volio bih kada bi postojala neka mogućnost da se ocjene korisnici koji se jave kao mušterije, dogovori se s njima i onda se jednostavno ušute i ne javljaju.
dugo sam razmišljao o tome...

dakle

ovdje govorimo o stvarima koje nikog ne zanimaju ( knjiga sx pisca jedina na piku dakle odbacujemo mogućnost da neko ispituje cijenu ili kvalitet) ne o mobitelima i ostalim sokoćalima

daklem

imaš pare, gledaš==>kupiš
imaš malo manje para, gledaš ==> snižavaš cijenu 10% 15% ==> kupiš
nemaš para ==> ne gledaš dok ne nabaviš pare => gledaš ==> kupiš

ali na PIKU je ovako

nemaš para, imaš ali mnogo manje nego što treba ili imaš pare ali ti ih je žao dati=> peglaš prodavače da kažu nešto što bi te otjeralo od artikla i kupovine kad sve ispadne super duper fino ti se ušutiš jer nemaš argumenata budući da
nemaš para, imaš ali mnogo manje nego što treba ili imaš pare ali ti ih je žao dati ==> ne kupiš
RahatHurmašica
Posts: 2013
Joined: 25/04/2013 08:49

#3987 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by RahatHurmašica »

ma dobro, događa se da ljudima u međuvremenu izleti jeftinije. Ja recimo znam kod dva tri kupca ponuditi neki iznos, i koji se prije javi, još ako je i bliži, kod njega i kupujem. Onima koji naknadno pristanu na ponuđenu cijenu može izgledati da sam neki zajebant.
User avatar
Truba
Posts: 93812
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3988 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

hladan tuš u pošti

ipak pristanem na razmjenu knjiga po sistemu kilo za kilo :D 4:3

možeš kao tisak jednu knjigu poslati jer od 21.2.2014. definicija svežanj knjiga nije specificirana i mogu se slati samo kao pismo ili paket
i onda na licu mjesta pretumbavaj i pakuj ponovo

zdravo zbogom slanje ičega
mene pošta više ne vidjela
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3989 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by agent_zero »

Black swan wrote:
agent_zero wrote:
Iz tog razloga, volio bih kada bi postojala neka mogućnost da se ocjene korisnici koji se jave kao mušterije, dogovori se s njima i onda se jednostavno ušute i ne javljaju.
daklem

imaš pare, gledaš==>kupiš
imaš malo manje para, gledaš ==> snižavaš cijenu 10% 15% ==> kupiš
nemaš para ==> ne gledaš dok ne nabaviš pare => gledaš ==> kupiš

ali na PIKU je ovako

nemaš para, imaš ali mnogo manje nego što treba ili imaš pare ali ti ih je žao dati=> peglaš prodavače da kažu nešto što bi te otjeralo od artikla i kupovine kad sve ispadne super duper fino ti se ušutiš jer nemaš argumenata budući da
nemaš para, imaš ali mnogo manje nego što treba ili imaš pare ali ti ih je žao dati ==> ne kupiš
Odlična (psiho)analiza pik danguba. :thumbup:

I još kad ono počnu zapitkivati "može li za xy km?" i ja odgovorim da može, a onda mu ni traga, ni glasa više :-) .
User avatar
Truba
Posts: 93812
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3990 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

ja mislim da pik živi od onih klikova na reklame na koje mi greškom klikćemo od nekog procenta pik radnji i od skužbenih banera jakih firmi

sve ostalo je sranje i oni to znaju...stoga ih briga dokle kaplje lova

kako je na market ba?
User avatar
Truba
Posts: 93812
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3991 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

Image

Image

na piku bi se moglo doktorirati :D
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#3992 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Lounge Act »

.
Last edited by Lounge Act on 04/01/2015 13:16, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 93812
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3993 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

nude sve manje i manje za jedan artikal
ovo je urota
svi se znaju :lol: :lol: :lol:
User avatar
w0rld
Posts: 336
Joined: 01/06/2013 12:41

#3994 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by w0rld »

Black swan wrote:ja mislim da pik živi od onih klikova na reklame na koje mi greškom klikćemo od nekog procenta pik radnji i od skužbenih banera jakih firmi

sve ostalo je sranje i oni to znaju...stoga ih briga dokle kaplje lova

kako je na market ba?
Pa normalno da je glavna zarada od reklama nece djaba radit
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#3995 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Mehemed »

Pu, izem ti državu kada ja dobijem ovakvu poruku...

"Pašel šta sa profila ako ne
kakao bi se mogli naci ozbiljan sam kupac :)

Pozz !! "

I ozbiljan kupac a drito napada sa pitanjem o zamjeni, to za mene nije odmah ozbiljan kupac čim pita za zamjenu.
Da stvar bude gora u opis artikla sam napisao "ZAMJENA:NE" najvećim mogućim fontom kojim je moglo, i to još crveni font stavio...
Ozbiljan kupac a nudi zamjenu i ne čita detaljan opis...
loool
Posts: 1015
Joined: 16/03/2014 16:34
Location: abuzenze

#3996 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by loool »

al meni je najjjjace kad pita zadnja za kesh ko da prodajes za cigle :lol:

jebo im kesh majku seljacku :D :lol:
User avatar
van helsing
Posts: 2093
Joined: 01/04/2010 19:34

#3997 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by van helsing »

loool wrote:al meni je najjjjace kad pita zadnja za kesh ko da prodajes za cigle :lol:

jebo im kesh majku seljacku :D :lol:
Ja takve blokiram. Fino napisem u oglasu cijenu i da me zamjena ne zanima,samo kesh/novac/pare,stize pitanje zadnja za kesh.
Pa ne prodajem,majstore,za bombone,nego za KM ili u prevodu za kesh/novac/pare.
Sta ja imam sa takvima raspravljat.
Blokiram ga i lijepo svima.
User avatar
Truba
Posts: 93812
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3998 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

fakat seljaci osvojiše sve... ili je to uvijek bilo tako samo smo na piku vidjeli da postoje

pa mene bi sramota bila ba...
evo pitao sam za zamjenu jedne knjige od 4 marke ( mislim knjiga je odron iz osamedesetih izdanje ZS one male džepne a nudim od lagune knjige koje koštaju po 15 jednom pročitane i opet me sramota pitati)

ma nisu to ni seljaci koliko ljudi ... ma ne znam ni naziv

jesu li oni produkt recesije
ili je tako oduvijek bilo na pijacama i autopijacama diljem bih

čuj zadnja za keš
:lol: :lol: :lol: :lol:
Tkanton
Posts: 203
Joined: 01/12/2012 20:32

#3999 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Tkanton »

Ja se nebi bas slozio sa vecinom, ok je da ima budala, toga svugdje ima ne samo kod nas..... al sta vi ocekujete da se neko javi i evo odma pare da ti prodas, nema jarane da se nesto proda treba se dobro pomucit, najgori su mi oni sto prodaju a kad pitas nesto on te omalozava i podsmijava se tvom pitanju kao njegov artikal je tu najbolji i nema dalje price, to je na principu ko u Hrvatskoj na moru daj ti njima pare a ako mozes kako nemoj da isprljas posteljinu..... opcenito je poznato da na piku vecina nisu ljubazni ni korektni ni kao prodavci ni kao kupci, cast izuzetcima, ja sam licno prodo 2 auta na piku i kupio sam par nekih stvari, nit imam dojam nit sam kome sta slao preko poruka a nit je meni neko slao poruke za auto, mislim bilo je tu budalastina zamjena i td, ali ko god je bio ozbiljno na piku je samo pogledo slike i odma kontaktiro na telefon, a tako sam i ja preko pika sam samo trazio broj telefona ako nije bio postavljen a budalstine uvijek ima i van pik, ljudi ti dodju sve dogovoris i nista samo ode
User avatar
Truba
Posts: 93812
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4000 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

problem je što postoji raskorak između želja i mogućnosti

to je izgleda specifično za tranzicijske zemlje

i u tome raskoraku nastaju skoro svi problemi

želiš nešto a ne možeš imati onda nastaju frustracije
Post Reply