Pobaco je moj kuracnosara wrote:Britanske trupe...? To su oni pedercici koje je Tito pobacao u more kod Trsta...?JohnnyS wrote:Jesu li to britanske trupe okupirale Čehoslovačku pa da ta tvoja usporedba ima ikakvog smisla?
RUSIJA
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#3976 Re: RUSIJA
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#3977 Re: RUSIJA
Naravno da ih je pobacao... Kao krpe... Jel' trebaju linkovi...?stakasa wrote:Pobaco je moj kuracnosara wrote:Britanske trupe...? To su oni pedercici koje je Tito pobacao u more kod Trsta...?JohnnyS wrote:Jesu li to britanske trupe okupirale Čehoslovačku pa da ta tvoja usporedba ima ikakvog smisla?

btw, briti su oduvijek bili pederska vojska...
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#3978 Re: RUSIJA
Poslje toga mu rekli haj sad mrs i on otiso. Pametan
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#3979 Re: RUSIJA
Napusili mu se kurca pa mu dosadili...stakasa wrote:Poslje toga mu rekli haj sad mrs i on otiso. Pametan
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#3980 Re: RUSIJA
Ti pišeš o nečemu što se desavalao vijekovima prije. I pišeš nešto što se dešavalalo poslije i sada. Ali konkretno o paktu Molotov–Ribbentrop vješto izbjegavaš prokomentarisati već treći put. A to je mišljenje koje mene zanima za čuti. Pošto je taj pakt rezultirao napadom na Poljsku od strane Nacista ali i i Sovjeta. Kao i napad na Rumuniju, Finsku, Estoniju, Latviju, Litvaniju... Znači, to su konkretne stvari. Konkretan pakt poslije koga su slijedili napadi na ove zemlje. Zašto je toliko teško dati mišljenje o tome ne miješajući neke druge istorijake događaje koje nemaju veze sa ovim paktom. Evo, mozes li mi dati svoje (konkretno) mišljenje o paktu Molotov–Ribbentrop i napadima i aneksijama koje su slijedile kao rezultat istog?nosara wrote: Na slici je premijer imperijalne sile koja je terorisala pola globusa vijekovima, otimala, zauzimala, ubijala, ponizavala... To je tad bilo moderno... Doduse, angloamerikanci i njihovi saveznici i danas rade svinjarije, negdje silom, drugdje silom... Cuo si za demokratizaciju...?
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#3981 Re: RUSIJA
nosara wrote:Napusili mu se kurca pa mu dosadili...stakasa wrote:Poslje toga mu rekli haj sad mrs i on otiso. Pametan
I zafali se za bodove juce
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#3982 Re: RUSIJA
Citam nedavno memoare Astrid Lindgren - kad su Njemci najvise harali, ona je najvise strahovala od Rusa. Tu iznosi i podatke Poljske egzil vlade i njihove procjene iz 43-e gdje Poljaci izmedu ta dva zla biraju Njemce prije Rusa. Razumite i Putina. Kao i Erdogana. Ovi ce ih vazda naguzit5 0 5 wrote:Ti pišeš o nečemu što se desavalao vijekovima prije. I pišeš nešto što se dešavalalo poslije i sada. Ali konkretno o paktu Molotov–Ribbentrop vješto izbjegavaš prokomentarisati već treći put. A to je mišljenje koje mene zanima za čuti. Pošto je taj pakt rezultirao napadom na Poljsku od strane Nacista ali i i Sovjeta. Kao i napad na Rumuniju, Finsku, Estoniju, Latviju, Litvaniju... Znači, to su konkretne stvari. Konkretan pakt poslije koga su slijedili napadi na ove zemlje. Zašto je toliko teško dati mišljenje o tome ne miješajući neke druge istorijake događaje koje nemaju veze sa ovim paktom. Evo, mozes li mi dati svoje (konkretno) mišljenje o paktu Molotov–Ribbentrop i napadima i aneksijama koje su slijedile kao rezultat istog?nosara wrote: Na slici je premijer imperijalne sile koja je terorisala pola globusa vijekovima, otimala, zauzimala, ubijala, ponizavala... To je tad bilo moderno... Doduse, angloamerikanci i njihovi saveznici i danas rade svinjarije, negdje silom, drugdje silom... Cuo si za demokratizaciju...?
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#3983 Re: RUSIJA
Nema problema... Hvala za ferplejku...stakasa wrote:nosara wrote:Napusili mu se kurca pa mu dosadili...stakasa wrote:Poslje toga mu rekli haj sad mrs i on otiso. Pametan![]()
I zafali se za bodove juce
-
detroit-mercy
- Posts: 16988
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#3984 Re: RUSIJA
Jah, zato je Britanija i dan danas tu a Titina drzava jos samo na tvom avatarunosara wrote:Napusili mu se kurca pa mu dosadili...stakasa wrote:Poslje toga mu rekli haj sad mrs i on otiso. Pametan
- area51
- Posts: 4383
- Joined: 06/03/2013 13:00
#3985 Re: RUSIJA
Pitaj poljske Jevreje a i same Poljake kako su prošli u tih cirka šest godina...pici wrote:nemogu poljaci smislit ruje...pod švabama su bili cirka šest godina a pod rujama četres i pet...
- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#3986 Re: RUSIJA
svi bježe od rusije što je dalje moguće
to je jedina historijska konstanta u odnosima između rusije i naroda i država sa kojima graniči
to je jedina historijska konstanta u odnosima između rusije i naroda i država sa kojima graniči
- Putnik ali stvarno
- Posts: 842
- Joined: 12/02/2015 14:57
- Location: on the ride
#3987 Re: RUSIJA
Poljaci su super ali jos se primaju na ulogu "na braniku Europe", makar u toj Europi Njemci krojili kapu.area51 wrote:Pitaj poljske Jevreje a i same Poljake kako su prošli u tih cirka šest godina...pici wrote:nemogu poljaci smislit ruje...pod švabama su bili cirka šest godina a pod rujama četres i pet...
Zaboravili su koji je kroj bio zadnji put, vazno je da su u zizi. Bude toga I u nas kad kad
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#3988 Re: RUSIJA
Kako samo pucaju kompleksi kod pojedinaca čiji su preci ostavili kosti kao bezvrijedni, bezimeni robovi satelita Sila Osovine. Toliko su mizerni da ih nema ni u međunarodnim statistikama, ništarije, niko i ništa:

Besmrtni puk:



Besmrtni puk:


- Fantassin
- Posts: 1912
- Joined: 04/01/2014 13:09
- Location: France
#3989 Re: RUSIJA
Zqr nije Rusija u 2sv Ratu malo upala u Iran i okupirala sjevernu polovinu cisto da osigura sigurnost gradjana
a ti cheli podrzavas okupatore prosvjetljenog Irana 
- JohnnyS
- Posts: 17478
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#3990 Re: RUSIJA
Prvi zločini nad poljskim Židovima (koji su tu živjeli u miru skoro tisuću godina) ne počinju njemačkom okupacijom već kojih 150 godina ranije, kad su ruski antisemiti prvi put u savezu s Nijemcima (tada Prusima) pokazali svoje pravo agresorsko lice. Što reći već: "Rusija - progone Židove i šuruju s Nijemcima preko 200 godina".
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#3991 Re: RUSIJA
Prosli uzas ali ce opet prije Njemce nego Ruse, prije Hitlera nego Staljina. Poljake, ne Jevreje. Jevreja vise i nemaarea51 wrote:Pitaj poljske Jevreje a i same Poljake kako su prošli u tih cirka šest godina...pici wrote:nemogu poljaci smislit ruje...pod švabama su bili cirka šest godina a pod rujama četres i pet...
- pici
- Posts: 46366
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#3992 Re: RUSIJA
nisu dobro prošli ni jedni ni drugi...samo da pitamo i ruske jevreje koji su mnoooooogo ranije osjetili progonstvo i čistku od braće rusa...tzv staljinove čistke...de malo istine u ogledalce nije na odmet, jel tako tHovariš...što se tiće poljaka, nkad im neče hallalit izdaju i napad s leđa kao i oduzimanje istoka poljske i progona poljaka od strane rusa, ruje su to kompezacijski napravili oduzimanjem istoka njemačke i davanjem tada satelitskoj poljskoj...istok je danas dio bjelorusije i ukrajine...area51 wrote:Pitaj poljske Jevreje a i same Poljake kako su prošli u tih cirka šest godina...pici wrote:nemogu poljaci smislit ruje...pod švabama su bili cirka šest godina a pod rujama četres i pet...

- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#3993 Re: RUSIJA
Što su tek Španci voljeli svoje i to još 300 godina prije Rusa....tek prije 20 godina im je skinuta zabrana življenja u Španiji.JohnnyS wrote:Prvi zločini nad poljskim Židovima (koji su tu živjeli u miru skoro tisuću godina) ne počinju njemačkom okupacijom već kojih 150 godina ranije, kad su ruski antisemiti prvi put u savezu s Nijemcima (tada Prusima) pokazali svoje pravo agresorsko lice. Što reći već: "Rusija - progone Židove i šuruju s Nijemcima preko 200 godina".
-
UnscarD
- Posts: 3235
- Joined: 27/12/2002 00:00
- Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.
#3994 Re: RUSIJA
Covjek ti fino stavi sliku koja govori vise od hiljadu rijeci ... kao sto je taj pakt O NENAPADANJU izmedju SSSR i Njeacke odlucivao o sudbini Poljske tako je i Minhenski sporazum a ciji potpisnici su bile i UK i Francuska odlucivao o sudbini Cehoslovacke npr pri cemu su zapadne sile dovolile Njemackoj da anektira djelove Cehoslovacke... Dakle spocitavati SSSR-u napad na Poljsku sa neke moralno nadmocne pozicije zapada ne stoji jer je isti taj zapad sa istom tom Njemackom godinu dana ranije potpisao slican sporazum a da ne pominjemo zapadne kolonije na drugim krajevima svijeta koje su takodjer okupirali, samo malo ranije. Na kraju krajeva, sporazumi na Jalti, Teheranu i slicni pred kraj WW2 su takodjer odlucivali o zonama interesa ali buduci da su njih sastavljale zemlje pobjednice, to onda valjda nije toliko problematicno.5 0 5 wrote:Ti pišeš o nečemu što se desavalao vijekovima prije. I pišeš nešto što se dešavalalo poslije i sada. Ali konkretno o paktu Molotov–Ribbentrop vješto izbjegavaš prokomentarisati već treći put. A to je mišljenje koje mene zanima za čuti. Pošto je taj pakt rezultirao napadom na Poljsku od strane Nacista ali i i Sovjeta. Kao i napad na Rumuniju, Finsku, Estoniju, Latviju, Litvaniju... Znači, to su konkretne stvari. Konkretan pakt poslije koga su slijedili napadi na ove zemlje. Zašto je toliko teško dati mišljenje o tome ne miješajući neke druge istorijake događaje koje nemaju veze sa ovim paktom. Evo, mozes li mi dati svoje (konkretno) mišljenje o paktu Molotov–Ribbentrop i napadima i aneksijama koje su slijedile kao rezultat istog?nosara wrote: Na slici je premijer imperijalne sile koja je terorisala pola globusa vijekovima, otimala, zauzimala, ubijala, ponizavala... To je tad bilo moderno... Doduse, angloamerikanci i njihovi saveznici i danas rade svinjarije, negdje silom, drugdje silom... Cuo si za demokratizaciju...?
Napisane su tone knjiga i obilje materijala i o jednom i o drugom (od toga da bi trebao poznavati tadasnje komunisticke aspiracije oko svjetske revolucije preko toga da je Staljin kupovao vrijeme ne bi li izmjestio industriju u tesko dostupan Sibir do toga da su istovrmeno trajali pregovori sa zapadom oko buduce podijle svijeta ali da su od Njemacke tada dobili bolji deal) ali to ne mjenja sutinu. Taj pakt je Njemacka kukavicki prekinula i iznenadno napala Sovjetki savez i zbog toga se Sovjetka zastava vijorila u Berlinu par godina kasnije a Njemacka lezala u rusevinama
- Sanjarko
- Posts: 28417
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#3995 Re: RUSIJA
stakasa wrote: Jevreja vise i nema
- JohnnyS
- Posts: 17478
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#3996 Re: RUSIJA
Sav taj upis bi ti imao smisla da su Njemačka i VB podijelili između sebe Čehoslovačku kao što su Nijemci s Rusima podijelili Poljsku usput i jedni i drugi čineći nezamislive zločine nad Poljacima. Ako je vama to isto onda ili trolate ili ste slijepi rusofili ili vam je logika za kurac. Četvrte opcije nema.
-
UnscarD
- Posts: 3235
- Joined: 27/12/2002 00:00
- Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.
#3997 Re: RUSIJA
Gojeni H wrote:nosara wrote:Nisu hrvati tema...JohnnyS wrote:Slomio kičmu neprijatelju s kojim su u savezništvu započeli drugi svjetski rat...![]()
![]()
Hajd' ne zajebavaj, prosuo sam i kafu i vodu.
- JohnnyS
- Posts: 17478
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#3998 Re: RUSIJA
Lajavikrelac wrote:Što su tek Španci voljeli svoje i to još 300 godina prije Rusa....tek prije 20 godina im je skinuta zabrana življenja u Španiji.JohnnyS wrote:Prvi zločini nad poljskim Židovima (koji su tu živjeli u miru skoro tisuću godina) ne počinju njemačkom okupacijom već kojih 150 godina ranije, kad su ruski antisemiti prvi put u savezu s Nijemcima (tada Prusima) pokazali svoje pravo agresorsko lice. Što reći već: "Rusija - progone Židove i šuruju s Nijemcima preko 200 godina".
Slažem se da su zločinačke povijesti Španjolaca i Rusa jako usporedive. Dok su jedni porobljavali južnoameričke Indijance drugi su otimali zemlju domorocima Sibira i središnje i sjeverne Azije. Antisemitizam si već spomenuo, a i jedni i drugi su jedno vrijeme bili saveznici s Hitlerovom Njemačkom, španjolci doduše neformalno dok su Rusi potpisali crno na bijelo suradnju na bojištu...
-
UnscarD
- Posts: 3235
- Joined: 27/12/2002 00:00
- Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.
#3999 Re: RUSIJA
Samo kazem da u politici velikih sila nije moguce zauzimati neki moralni high-ground i sa njega gledati ostale jer takvo nesto ne postoji...postoji samo goli interes. Nije Poljska izolovan primjer ...osvrni se po tadasnjem pre-WW2 svijetu pa pokusaj prebrojati porobljene zemlje svijeta koje su drzali jedni i drugi i treci ...ili mozda Evropski zivot vrijedi vise od nekog drugog?JohnnyS wrote:Sav taj upis bi ti imao smisla da su Njemačka i VB podijelili između sebe Čehoslovačku kao što su Nijemci s Rusima podijelili Poljsku usput i jedni i drugi čineći nezamislive zločine nad Poljacima. Ako je vama to isto onda ili trolate ili ste slijepi rusofili ili vam je logika za kurac. Četvrte opcije nema.
Na kraju krajeva, da li je tadasnji SSSR trebao pustiti Hitlera da sklopi savez sa Zapadom buduci da su godinu prije potpisali slican pakt i stvari su vrlo lako zavrsile u tom pravcu? Na kraju je tako i bilo jer je zapad proracunato pustio Sovjete da zavrse posao sa Njemackom pa su onda brze bolje otovorili zapadni front i kasnije od Normandije i Ardena napravili bitke na kojima bi im George Lukas pozavidio ...
Svi ti dogadjaji bi trebali biti posmatrani kroz siru sliku globalnog konflikta... bas je na zapadu ovih zadnjih decenija siroko prihvacen termin "preemptive war".
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#4000 Re: RUSIJA
Molotov–Ribbentro pakt. pa napadanje zemalja koje sam nabrojao od strane sovjetskog saveza. komentar na to, molim.UnscarD wrote:Covjek ti fino stavi sliku koja govori vise od hiljadu rijeci ... kao sto je taj pakt O NENAPADANJU izmedju SSSR i Njeacke odlucivao o sudbini Poljske tako je i Minhenski sporazum a ciji potpisnici su bile i UK i Francuska odlucivao o sudbini Cehoslovacke npr pri cemu su zapadne sile dovolile Njemackoj da anektira djelove Cehoslovacke... Dakle spocitavati SSSR-u napad na Poljsku sa neke moralno nadmocne pozicije zapada ne stoji jer je isti taj zapad sa istom tom Njemackom godinu dana ranije potpisao slican sporazum a da ne pominjemo zapadne kolonije na drugim krajevima svijeta koje su takodjer okupirali, samo malo ranije. Na kraju krajeva, sporazumi na Jalti, Teheranu i slicni pred kraj WW2 su takodjer odlucivali o zonama interesa ali buduci da su njih sastavljale zemlje pobjednice, to onda valjda nije toliko problematicno.5 0 5 wrote:Ti pišeš o nečemu što se desavalao vijekovima prije. I pišeš nešto što se dešavalalo poslije i sada. Ali konkretno o paktu Molotov–Ribbentrop vješto izbjegavaš prokomentarisati već treći put. A to je mišljenje koje mene zanima za čuti. Pošto je taj pakt rezultirao napadom na Poljsku od strane Nacista ali i i Sovjeta. Kao i napad na Rumuniju, Finsku, Estoniju, Latviju, Litvaniju... Znači, to su konkretne stvari. Konkretan pakt poslije koga su slijedili napadi na ove zemlje. Zašto je toliko teško dati mišljenje o tome ne miješajući neke druge istorijake događaje koje nemaju veze sa ovim paktom. Evo, mozes li mi dati svoje (konkretno) mišljenje o paktu Molotov–Ribbentrop i napadima i aneksijama koje su slijedile kao rezultat istog?nosara wrote: Na slici je premijer imperijalne sile koja je terorisala pola globusa vijekovima, otimala, zauzimala, ubijala, ponizavala... To je tad bilo moderno... Doduse, angloamerikanci i njihovi saveznici i danas rade svinjarije, negdje silom, drugdje silom... Cuo si za demokratizaciju...?
Napisane su tone knjiga i obilje materijala i o jednom i o drugom (od toga da bi trebao poznavati tadasnje komunisticke aspiracije oko svjetske revolucije preko toga da je Staljin kupovao vrijeme ne bi li izmjestio industriju u tesko dostupan Sibir do toga da su istovrmeno trajali pregovori sa zapadom oko buduce podijle svijeta ali da su od Njemacke tada dobili bolji deal) ali to ne mjenja sutinu. Taj pakt je Njemacka kukavicki prekinula i iznenadno napala Sovjetki savez i zbog toga se Sovjetka zastava vijorila u Berlinu par godina kasnije a Njemacka lezala u rusevinama
