RUSIJA

Post Reply
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#3976 Re: RUSIJA

Post by stakasa »

nosara wrote:
JohnnyS wrote:Jesu li to britanske trupe okupirale Čehoslovačku pa da ta tvoja usporedba ima ikakvog smisla?
Britanske trupe...? To su oni pedercici koje je Tito pobacao u more kod Trsta...?
Pobaco je moj kurac
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#3977 Re: RUSIJA

Post by nosara »

stakasa wrote:
nosara wrote:
JohnnyS wrote:Jesu li to britanske trupe okupirale Čehoslovačku pa da ta tvoja usporedba ima ikakvog smisla?
Britanske trupe...? To su oni pedercici koje je Tito pobacao u more kod Trsta...?
Pobaco je moj kurac
Naravno da ih je pobacao... Kao krpe... Jel' trebaju linkovi...?

Image

btw, briti su oduvijek bili pederska vojska...
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#3978 Re: RUSIJA

Post by stakasa »

Poslje toga mu rekli haj sad mrs i on otiso. Pametan
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#3979 Re: RUSIJA

Post by nosara »

stakasa wrote:Poslje toga mu rekli haj sad mrs i on otiso. Pametan
Napusili mu se kurca pa mu dosadili... :D
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#3980 Re: RUSIJA

Post by 5 0 5 »

nosara wrote: Na slici je premijer imperijalne sile koja je terorisala pola globusa vijekovima, otimala, zauzimala, ubijala, ponizavala... To je tad bilo moderno... Doduse, angloamerikanci i njihovi saveznici i danas rade svinjarije, negdje silom, drugdje silom... Cuo si za demokratizaciju...?
Ti pišeš o nečemu što se desavalao vijekovima prije. I pišeš nešto što se dešavalalo poslije i sada. Ali konkretno o paktu Molotov–Ribbentrop vješto izbjegavaš prokomentarisati već treći put. A to je mišljenje koje mene zanima za čuti. Pošto je taj pakt rezultirao napadom na Poljsku od strane Nacista ali i i Sovjeta. Kao i napad na Rumuniju, Finsku, Estoniju, Latviju, Litvaniju... Znači, to su konkretne stvari. Konkretan pakt poslije koga su slijedili napadi na ove zemlje. Zašto je toliko teško dati mišljenje o tome ne miješajući neke druge istorijake događaje koje nemaju veze sa ovim paktom. Evo, mozes li mi dati svoje (konkretno) mišljenje o paktu Molotov–Ribbentrop i napadima i aneksijama koje su slijedile kao rezultat istog?
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#3981 Re: RUSIJA

Post by stakasa »

nosara wrote:
stakasa wrote:Poslje toga mu rekli haj sad mrs i on otiso. Pametan
Napusili mu se kurca pa mu dosadili... :D
:D
I zafali se za bodove juce
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#3982 Re: RUSIJA

Post by stakasa »

5 0 5 wrote:
nosara wrote: Na slici je premijer imperijalne sile koja je terorisala pola globusa vijekovima, otimala, zauzimala, ubijala, ponizavala... To je tad bilo moderno... Doduse, angloamerikanci i njihovi saveznici i danas rade svinjarije, negdje silom, drugdje silom... Cuo si za demokratizaciju...?
Ti pišeš o nečemu što se desavalao vijekovima prije. I pišeš nešto što se dešavalalo poslije i sada. Ali konkretno o paktu Molotov–Ribbentrop vješto izbjegavaš prokomentarisati već treći put. A to je mišljenje koje mene zanima za čuti. Pošto je taj pakt rezultirao napadom na Poljsku od strane Nacista ali i i Sovjeta. Kao i napad na Rumuniju, Finsku, Estoniju, Latviju, Litvaniju... Znači, to su konkretne stvari. Konkretan pakt poslije koga su slijedili napadi na ove zemlje. Zašto je toliko teško dati mišljenje o tome ne miješajući neke druge istorijake događaje koje nemaju veze sa ovim paktom. Evo, mozes li mi dati svoje (konkretno) mišljenje o paktu Molotov–Ribbentrop i napadima i aneksijama koje su slijedile kao rezultat istog?
Citam nedavno memoare Astrid Lindgren - kad su Njemci najvise harali, ona je najvise strahovala od Rusa. Tu iznosi i podatke Poljske egzil vlade i njihove procjene iz 43-e gdje Poljaci izmedu ta dva zla biraju Njemce prije Rusa. Razumite i Putina. Kao i Erdogana. Ovi ce ih vazda naguzit
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#3983 Re: RUSIJA

Post by nosara »

stakasa wrote:
nosara wrote:
stakasa wrote:Poslje toga mu rekli haj sad mrs i on otiso. Pametan
Napusili mu se kurca pa mu dosadili... :D
:D
I zafali se za bodove juce
Nema problema... Hvala za ferplejku... :D
detroit-mercy
Posts: 16988
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#3984 Re: RUSIJA

Post by detroit-mercy »

nosara wrote:
stakasa wrote:Poslje toga mu rekli haj sad mrs i on otiso. Pametan
Napusili mu se kurca pa mu dosadili... :D
Jah, zato je Britanija i dan danas tu a Titina drzava jos samo na tvom avataru :skoljka:
User avatar
area51
Posts: 4383
Joined: 06/03/2013 13:00

#3985 Re: RUSIJA

Post by area51 »

pici wrote:nemogu poljaci smislit ruje...pod švabama su bili cirka šest godina a pod rujama četres i pet...
Pitaj poljske Jevreje a i same Poljake kako su prošli u tih cirka šest godina... :roll:
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3986 Re: RUSIJA

Post by japin_mutapi »

svi bježe od rusije što je dalje moguće
to je jedina historijska konstanta u odnosima između rusije i naroda i država sa kojima graniči
User avatar
Putnik ali stvarno
Posts: 842
Joined: 12/02/2015 14:57
Location: on the ride

#3987 Re: RUSIJA

Post by Putnik ali stvarno »

area51 wrote:
pici wrote:nemogu poljaci smislit ruje...pod švabama su bili cirka šest godina a pod rujama četres i pet...
Pitaj poljske Jevreje a i same Poljake kako su prošli u tih cirka šest godina... :roll:
Poljaci su super ali jos se primaju na ulogu "na braniku Europe", makar u toj Europi Njemci krojili kapu.

Zaboravili su koji je kroj bio zadnji put, vazno je da su u zizi. Bude toga I u nas kad kad
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3988 Re: RUSIJA

Post by Challenger__ »

Kako samo pucaju kompleksi kod pojedinaca čiji su preci ostavili kosti kao bezvrijedni, bezimeni robovi satelita Sila Osovine. Toliko su mizerni da ih nema ni u međunarodnim statistikama, ništarije, niko i ništa:

Image

Besmrtni puk:

Image

Image
User avatar
Fantassin
Posts: 1912
Joined: 04/01/2014 13:09
Location: France

#3989 Re: RUSIJA

Post by Fantassin »

Zqr nije Rusija u 2sv Ratu malo upala u Iran i okupirala sjevernu polovinu cisto da osigura sigurnost gradjana :lol: a ti cheli podrzavas okupatore prosvjetljenog Irana :mrgreen:
User avatar
JohnnyS
Posts: 17478
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#3990 Re: RUSIJA

Post by JohnnyS »

Prvi zločini nad poljskim Židovima (koji su tu živjeli u miru skoro tisuću godina) ne počinju njemačkom okupacijom već kojih 150 godina ranije, kad su ruski antisemiti prvi put u savezu s Nijemcima (tada Prusima) pokazali svoje pravo agresorsko lice. Što reći već: "Rusija - progone Židove i šuruju s Nijemcima preko 200 godina".
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#3991 Re: RUSIJA

Post by stakasa »

area51 wrote:
pici wrote:nemogu poljaci smislit ruje...pod švabama su bili cirka šest godina a pod rujama četres i pet...
Pitaj poljske Jevreje a i same Poljake kako su prošli u tih cirka šest godina... :roll:
Prosli uzas ali ce opet prije Njemce nego Ruse, prije Hitlera nego Staljina. Poljake, ne Jevreje. Jevreja vise i nema
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3992 Re: RUSIJA

Post by pici »

area51 wrote:
pici wrote:nemogu poljaci smislit ruje...pod švabama su bili cirka šest godina a pod rujama četres i pet...
Pitaj poljske Jevreje a i same Poljake kako su prošli u tih cirka šest godina... :roll:
nisu dobro prošli ni jedni ni drugi...samo da pitamo i ruske jevreje koji su mnoooooogo ranije osjetili progonstvo i čistku od braće rusa...tzv staljinove čistke...de malo istine u ogledalce nije na odmet, jel tako tHovariš...što se tiće poljaka, nkad im neče hallalit izdaju i napad s leđa kao i oduzimanje istoka poljske i progona poljaka od strane rusa, ruje su to kompezacijski napravili oduzimanjem istoka njemačke i davanjem tada satelitskoj poljskoj...istok je danas dio bjelorusije i ukrajine...

Image
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#3993 Re: RUSIJA

Post by Domaci izdajnik »

JohnnyS wrote:Prvi zločini nad poljskim Židovima (koji su tu živjeli u miru skoro tisuću godina) ne počinju njemačkom okupacijom već kojih 150 godina ranije, kad su ruski antisemiti prvi put u savezu s Nijemcima (tada Prusima) pokazali svoje pravo agresorsko lice. Što reći već: "Rusija - progone Židove i šuruju s Nijemcima preko 200 godina".
Što su tek Španci voljeli svoje i to još 300 godina prije Rusa....tek prije 20 godina im je skinuta zabrana življenja u Španiji.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#3994 Re: RUSIJA

Post by UnscarD »

5 0 5 wrote:
nosara wrote: Na slici je premijer imperijalne sile koja je terorisala pola globusa vijekovima, otimala, zauzimala, ubijala, ponizavala... To je tad bilo moderno... Doduse, angloamerikanci i njihovi saveznici i danas rade svinjarije, negdje silom, drugdje silom... Cuo si za demokratizaciju...?
Ti pišeš o nečemu što se desavalao vijekovima prije. I pišeš nešto što se dešavalalo poslije i sada. Ali konkretno o paktu Molotov–Ribbentrop vješto izbjegavaš prokomentarisati već treći put. A to je mišljenje koje mene zanima za čuti. Pošto je taj pakt rezultirao napadom na Poljsku od strane Nacista ali i i Sovjeta. Kao i napad na Rumuniju, Finsku, Estoniju, Latviju, Litvaniju... Znači, to su konkretne stvari. Konkretan pakt poslije koga su slijedili napadi na ove zemlje. Zašto je toliko teško dati mišljenje o tome ne miješajući neke druge istorijake događaje koje nemaju veze sa ovim paktom. Evo, mozes li mi dati svoje (konkretno) mišljenje o paktu Molotov–Ribbentrop i napadima i aneksijama koje su slijedile kao rezultat istog?
Covjek ti fino stavi sliku koja govori vise od hiljadu rijeci ... kao sto je taj pakt O NENAPADANJU izmedju SSSR i Njeacke odlucivao o sudbini Poljske tako je i Minhenski sporazum a ciji potpisnici su bile i UK i Francuska odlucivao o sudbini Cehoslovacke npr pri cemu su zapadne sile dovolile Njemackoj da anektira djelove Cehoslovacke... Dakle spocitavati SSSR-u napad na Poljsku sa neke moralno nadmocne pozicije zapada ne stoji jer je isti taj zapad sa istom tom Njemackom godinu dana ranije potpisao slican sporazum a da ne pominjemo zapadne kolonije na drugim krajevima svijeta koje su takodjer okupirali, samo malo ranije. Na kraju krajeva, sporazumi na Jalti, Teheranu i slicni pred kraj WW2 su takodjer odlucivali o zonama interesa ali buduci da su njih sastavljale zemlje pobjednice, to onda valjda nije toliko problematicno.
Napisane su tone knjiga i obilje materijala i o jednom i o drugom (od toga da bi trebao poznavati tadasnje komunisticke aspiracije oko svjetske revolucije preko toga da je Staljin kupovao vrijeme ne bi li izmjestio industriju u tesko dostupan Sibir do toga da su istovrmeno trajali pregovori sa zapadom oko buduce podijle svijeta ali da su od Njemacke tada dobili bolji deal) ali to ne mjenja sutinu. Taj pakt je Njemacka kukavicki prekinula i iznenadno napala Sovjetki savez i zbog toga se Sovjetka zastava vijorila u Berlinu par godina kasnije a Njemacka lezala u rusevinama ;-)
User avatar
Sanjarko
Posts: 28417
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3995 Re: RUSIJA

Post by Sanjarko »

stakasa wrote: Jevreja vise i nema
:lol:
User avatar
JohnnyS
Posts: 17478
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#3996 Re: RUSIJA

Post by JohnnyS »

Sav taj upis bi ti imao smisla da su Njemačka i VB podijelili između sebe Čehoslovačku kao što su Nijemci s Rusima podijelili Poljsku usput i jedni i drugi čineći nezamislive zločine nad Poljacima. Ako je vama to isto onda ili trolate ili ste slijepi rusofili ili vam je logika za kurac. Četvrte opcije nema.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#3997 Re: RUSIJA

Post by UnscarD »

Gojeni H wrote:
nosara wrote:
JohnnyS wrote:Slomio kičmu neprijatelju s kojim su u savezništvu započeli drugi svjetski rat...
Nisu hrvati tema...
:lol: :lol:

Hajd' ne zajebavaj, prosuo sam i kafu i vodu.
:D :D :D :D ovo tek vidim ....kralj, Tita mi i Jovanke i Luksa ....
User avatar
JohnnyS
Posts: 17478
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#3998 Re: RUSIJA

Post by JohnnyS »

Lajavikrelac wrote:
JohnnyS wrote:Prvi zločini nad poljskim Židovima (koji su tu živjeli u miru skoro tisuću godina) ne počinju njemačkom okupacijom već kojih 150 godina ranije, kad su ruski antisemiti prvi put u savezu s Nijemcima (tada Prusima) pokazali svoje pravo agresorsko lice. Što reći već: "Rusija - progone Židove i šuruju s Nijemcima preko 200 godina".
Što su tek Španci voljeli svoje i to još 300 godina prije Rusa....tek prije 20 godina im je skinuta zabrana življenja u Španiji.

Slažem se da su zločinačke povijesti Španjolaca i Rusa jako usporedive. Dok su jedni porobljavali južnoameričke Indijance drugi su otimali zemlju domorocima Sibira i središnje i sjeverne Azije. Antisemitizam si već spomenuo, a i jedni i drugi su jedno vrijeme bili saveznici s Hitlerovom Njemačkom, španjolci doduše neformalno dok su Rusi potpisali crno na bijelo suradnju na bojištu...
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#3999 Re: RUSIJA

Post by UnscarD »

JohnnyS wrote:Sav taj upis bi ti imao smisla da su Njemačka i VB podijelili između sebe Čehoslovačku kao što su Nijemci s Rusima podijelili Poljsku usput i jedni i drugi čineći nezamislive zločine nad Poljacima. Ako je vama to isto onda ili trolate ili ste slijepi rusofili ili vam je logika za kurac. Četvrte opcije nema.
Samo kazem da u politici velikih sila nije moguce zauzimati neki moralni high-ground i sa njega gledati ostale jer takvo nesto ne postoji...postoji samo goli interes. Nije Poljska izolovan primjer ...osvrni se po tadasnjem pre-WW2 svijetu pa pokusaj prebrojati porobljene zemlje svijeta koje su drzali jedni i drugi i treci ...ili mozda Evropski zivot vrijedi vise od nekog drugog?

Na kraju krajeva, da li je tadasnji SSSR trebao pustiti Hitlera da sklopi savez sa Zapadom buduci da su godinu prije potpisali slican pakt i stvari su vrlo lako zavrsile u tom pravcu? Na kraju je tako i bilo jer je zapad proracunato pustio Sovjete da zavrse posao sa Njemackom pa su onda brze bolje otovorili zapadni front i kasnije od Normandije i Ardena napravili bitke na kojima bi im George Lukas pozavidio ...
Svi ti dogadjaji bi trebali biti posmatrani kroz siru sliku globalnog konflikta... bas je na zapadu ovih zadnjih decenija siroko prihvacen termin "preemptive war".
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#4000 Re: RUSIJA

Post by 5 0 5 »

UnscarD wrote:
5 0 5 wrote:
nosara wrote: Na slici je premijer imperijalne sile koja je terorisala pola globusa vijekovima, otimala, zauzimala, ubijala, ponizavala... To je tad bilo moderno... Doduse, angloamerikanci i njihovi saveznici i danas rade svinjarije, negdje silom, drugdje silom... Cuo si za demokratizaciju...?
Ti pišeš o nečemu što se desavalao vijekovima prije. I pišeš nešto što se dešavalalo poslije i sada. Ali konkretno o paktu Molotov–Ribbentrop vješto izbjegavaš prokomentarisati već treći put. A to je mišljenje koje mene zanima za čuti. Pošto je taj pakt rezultirao napadom na Poljsku od strane Nacista ali i i Sovjeta. Kao i napad na Rumuniju, Finsku, Estoniju, Latviju, Litvaniju... Znači, to su konkretne stvari. Konkretan pakt poslije koga su slijedili napadi na ove zemlje. Zašto je toliko teško dati mišljenje o tome ne miješajući neke druge istorijake događaje koje nemaju veze sa ovim paktom. Evo, mozes li mi dati svoje (konkretno) mišljenje o paktu Molotov–Ribbentrop i napadima i aneksijama koje su slijedile kao rezultat istog?
Covjek ti fino stavi sliku koja govori vise od hiljadu rijeci ... kao sto je taj pakt O NENAPADANJU izmedju SSSR i Njeacke odlucivao o sudbini Poljske tako je i Minhenski sporazum a ciji potpisnici su bile i UK i Francuska odlucivao o sudbini Cehoslovacke npr pri cemu su zapadne sile dovolile Njemackoj da anektira djelove Cehoslovacke... Dakle spocitavati SSSR-u napad na Poljsku sa neke moralno nadmocne pozicije zapada ne stoji jer je isti taj zapad sa istom tom Njemackom godinu dana ranije potpisao slican sporazum a da ne pominjemo zapadne kolonije na drugim krajevima svijeta koje su takodjer okupirali, samo malo ranije. Na kraju krajeva, sporazumi na Jalti, Teheranu i slicni pred kraj WW2 su takodjer odlucivali o zonama interesa ali buduci da su njih sastavljale zemlje pobjednice, to onda valjda nije toliko problematicno.
Napisane su tone knjiga i obilje materijala i o jednom i o drugom (od toga da bi trebao poznavati tadasnje komunisticke aspiracije oko svjetske revolucije preko toga da je Staljin kupovao vrijeme ne bi li izmjestio industriju u tesko dostupan Sibir do toga da su istovrmeno trajali pregovori sa zapadom oko buduce podijle svijeta ali da su od Njemacke tada dobili bolji deal) ali to ne mjenja sutinu. Taj pakt je Njemacka kukavicki prekinula i iznenadno napala Sovjetki savez i zbog toga se Sovjetka zastava vijorila u Berlinu par godina kasnije a Njemacka lezala u rusevinama ;-)
Molotov–Ribbentro pakt. pa napadanje zemalja koje sam nabrojao od strane sovjetskog saveza. komentar na to, molim.
Post Reply