Bas meBubalo1 wrote:Blago vama pa ste ludi
Telemach - ALL ABOUT 4
Moderator: Benq
- Tiger 033
- Posts: 8736
- Joined: 12/11/2010 09:47
- Location: Sarajevo
#3976 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
- Tiger 033
- Posts: 8736
- Joined: 12/11/2010 09:47
- Location: Sarajevo
#3978 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Sve čistoBubalo1 wrote:00000000000 €
- mumi80
- Posts: 1048
- Joined: 21/08/2009 09:00
#3979 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Jesil možda čuo za godišnji odmor:-)prcnet wrote:Ja ti nebi dao ni tu platu koju primas jer si u radnom vremenu na forumu i respredas o telemahu!mumi80 wrote: Kamo sreće da izmišljam i da sam ranije imao mogućnost izbora. Nažalost u moju ulicu je telemach stigao tek početkom ove godine, tako da sam bio primoran koristiti usluge telecoma. A ako te zanima mogu ti u PP dat spisak ljudi iz moje ulice koji su istovremeno prešli na telmach, ili bolje traži spisak od ovih tvojih iz telecoma jer ga moraju imati
A kad si tako pametan de mi reci kojom računicom čistaćica u telekomu ima veća primanja od mene koji ima završen fakultet i radi u zdravstvenoj ustanovi???
Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
- mumi80
- Posts: 1048
- Joined: 21/08/2009 09:00
#3980 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Jesil možda čuo za godišnji odmor:-)prcnet wrote:Ja ti nebi dao ni tu platu koju primas jer si u radnom vremenu na forumu i respredas o telemahu!mumi80 wrote: Kamo sreće da izmišljam i da sam ranije imao mogućnost izbora. Nažalost u moju ulicu je telemach stigao tek početkom ove godine, tako da sam bio primoran koristiti usluge telecoma. A ako te zanima mogu ti u PP dat spisak ljudi iz moje ulice koji su istovremeno prešli na telmach, ili bolje traži spisak od ovih tvojih iz telecoma jer ga moraju imati
A kad si tako pametan de mi reci kojom računicom čistaćica u telekomu ima veća primanja od mene koji ima završen fakultet i radi u zdravstvenoj ustanovi???
Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
- Maharadza
- Posts: 17072
- Joined: 30/01/2013 15:13
#3981 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Ma radi, fercera i rastura:Kralj Tvrtko I. wrote:ma bezveze ce neko popiti ban...
neko je dao dobar prijedlog, samo ignore i uzivancija...
ontopic:
ustabilio se net jel tako?

Sada će se opet povući ovi raznorazni troll-ovi i čekati na iduću priliku da nas "zaskoče"!
- covjekizsjene
- Posts: 229
- Joined: 04/01/2013 15:12
#3982 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Jel to povecanje brzina od 1.3 ? Kod mene je duo paket , znaci sad bi trebalo ici sa 10 na 15 mega , fino fino 
- van helsing
- Posts: 2093
- Joined: 01/04/2010 19:34
#3983 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Iceman,postujem tvoje znanje,citao sam ti postove,ali ovde nisi upravu.iceman2010 wrote:U moja tv paketima je internet oduvjek bio flat. Dakle i prije dolaska telemach-a tako da ce biti da neko malo lagi:-PbELMIN_666 wrote:tru storiBaDa wrote:al jedno je sigurno da telemach nije dosao u BIH nikad mi ne bi vidjeli flat-a!
Sent from my LT18i using Tapatalk 2
Koliko se ja sjecam,moja tv se pojavila nekoliko godina nakon adsl-a.
To znam jer sam dugo vremena koristio adsl,pa sam imao srecu i dobio na koristenje moja tv uslugu u testnoj fazi.
Do tada sam svaku gigu preko placao 10km.
Dalje,neko pise da je kablovski internet bio flat.
Jeste,bio je,ali kakve smo brzine imali?
Skoro pa kao dial-up.
Takodje,morao sam potpisati razne ugovore,placati modem mjesecno ili ga kupiti i sl.
Meni licno se ne svidja sto se telemach siri svakim danom sve vise,jer sto je veca konkurencija,to je bolje za nas krajnje korisnike,a bojim se da za koju godinu nece imati konkurencije.
Sent from my Nokia 1110 using Tapatalk 2
- bato99
- Posts: 1946
- Joined: 30/04/2008 15:04
- Location: starMO
- Contact:
#3984 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Sve si rekao sa ovimvan helsing wrote: Iceman,postujem tvoje znanje,citao sam ti postove,ali ovde nisi upravu.
Koliko se ja sjecam,moja tv se pojavila nekoliko godina nakon adsl-a.
To znam jer sam dugo vremena koristio adsl,pa sam imao srecu i dobio na koristenje moja tv uslugu u testnoj fazi.
Do tada sam svaku gigu preko placao 10km.
Dalje,neko pise da je kablovski internet bio flat.
Jeste,bio je,ali kakve smo brzine imali?
Skoro pa kao dial-up.
Takodje,morao sam potpisati razne ugovore,placati modem mjesecno ili ga kupiti i sl.
Meni licno se ne svidja sto se telemach siri svakim danom sve vise,jer sto je veca konkurencija,to je bolje za nas krajnje korisnike,a bojim se da za koju godinu nece imati konkurencije.
Sent from my Nokia 1110 using Tapatalk 2
- Maharadza
- Posts: 17072
- Joined: 30/01/2013 15:13
#3985 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Ta ti je dobra. Najgore što ima itekako mogućnosti da se isto ostvari. Vidjet ćeš kad se ovi pohase ko telecomovci svojevremeno dok su oni imali monopol pa nam vrate limite i brojače. Mada sumnjam bi nas ovi i 10% uspjevali 'derati' kao što su to činili 'naši'.bato99 wrote:Sve si rekao sa ovimvan helsing wrote: Iceman,postujem tvoje znanje,citao sam ti postove,ali ovde nisi upravu.
Koliko se ja sjecam,moja tv se pojavila nekoliko godina nakon adsl-a.
To znam jer sam dugo vremena koristio adsl,pa sam imao srecu i dobio na koristenje moja tv uslugu u testnoj fazi.
Do tada sam svaku gigu preko placao 10km.
Dalje,neko pise da je kablovski internet bio flat.
Jeste,bio je,ali kakve smo brzine imali?
Skoro pa kao dial-up.
Takodje,morao sam potpisati razne ugovore,placati modem mjesecno ili ga kupiti i sl.
Meni licno se ne svidja sto se telemach siri svakim danom sve vise,jer sto je veca konkurencija,to je bolje za nas krajnje korisnike,a bojim se da za koju godinu nece imati konkurencije.
Sent from my Nokia 1110 using Tapatalk 2Živila konkurencija,jer ako ovaj naš telemach ostane usamljen,a kako je počeo kupovati ostale firme nije nemoguće da i bude,e onda smo nadrapali svi
Tapatalked
- Hercegoviina
- Posts: 2862
- Joined: 14/02/2013 14:11
#3986 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Preko rutera ni radi net ali ako direktno kabal skopcam u modem (cisco 2100) nece ni pod razno.
Moze li mi neko pojasniti kako to da uradim
Moze li mi neko pojasniti kako to da uradim
- Maharadza
- Posts: 17072
- Joined: 30/01/2013 15:13
#3987 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Resetuj ga, valjda ima onu rupicu za igle ili olovke!?Hercegoviina wrote:Preko rutera ni radi net ali ako direktno kabal skopcam u modem (cisco 2100) nece ni pod razno.
Moze li mi neko pojasniti kako to da uradim
- Hercegoviina
- Posts: 2862
- Joined: 14/02/2013 14:11
#3988 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Ne kontas. Nije u pitanju ruter nego modem. sada iz modema ide kabal u ruter a iz rutera u racunar a ja hocu da izbacim ruter i da direktnio povezem racunar i modem .Maharadza wrote:Resetuj ga, valjda ima onu rupicu za igle ili olovke!?Hercegoviina wrote:Preko rutera ni radi net ali ako direktno kabal skopcam u modem (cisco 2100) nece ni pod razno.
Moze li mi neko pojasniti kako to da uradim
-
motorola01
- Posts: 4147
- Joined: 28/04/2011 13:27
#3989 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Jesu li ovo nama staticke ip adrese, jer mi se cini da mi je uvijek ista ip?
- fireman2013
- Posts: 186
- Joined: 14/01/2013 11:34
- Location: Novi Grad Sarajevo
#3990 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Nisu nego se mijenjaju ali jako dugo stoji jedna te ista. Desava se da po mjesec dana bude jedna te ista IP bez obzira restartovao ti modem ili nemotorola01 wrote:Jesu li ovo nama staticke ip adrese, jer mi se cini da mi je uvijek ista ip?
-
krater
- Posts: 6991
- Joined: 27/09/2012 07:00
#3991 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Ima lijek za tofireman2013 wrote:Nisu nego se mijenjaju ali jako dugo stoji jedna te ista. Desava se da po mjesec dana bude jedna te ista IP bez obzira restartovao ti modem ili nemotorola01 wrote:Jesu li ovo nama staticke ip adrese, jer mi se cini da mi je uvijek ista ip?
http://www.technitium.com/tmac/index.html
-
semir1988
- Posts: 230
- Joined: 30/12/2012 16:32
#3992 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
kada iskopcas iz rutera i steknes u komp..ugasi modemHercegoviina wrote:Preko rutera ni radi net ali ako direktno kabal skopcam u modem (cisco 2100) nece ni pod razno.
Moze li mi neko pojasniti kako to da uradim
pa ponovo upali..
i trebalo bi da radi..
-
krater
- Posts: 6991
- Joined: 27/09/2012 07:00
#3993 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Ako prvi put povezujes, moguce je da ti iskoci onaj prozor za dodavanje nove mreze (Home, work, i slicno..)semir1988 wrote:kada iskopcas iz rutera i steknes u komp..ugasi modemHercegoviina wrote:Preko rutera ni radi net ali ako direktno kabal skopcam u modem (cisco 2100) nece ni pod razno.
Moze li mi neko pojasniti kako to da uradim
pa ponovo upali..
i trebalo bi da radi..
- Hercegoviina
- Posts: 2862
- Joined: 14/02/2013 14:11
#3994 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Evo radi. Hvala na savjetima.
- shape of despair
- Posts: 3989
- Joined: 09/04/2008 18:41
#3995 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Ima li neko da mu neće internet.Vuče se ko prebijena mačka
- fireman2013
- Posts: 186
- Joined: 14/01/2013 11:34
- Location: Novi Grad Sarajevo
#3996 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Pukla optikashape of despair wrote:Ima li neko da mu neće internet.Vuče se ko prebijena mačka
- fortaleza
- Posts: 6182
- Joined: 05/03/2012 23:16
- Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA
#3997 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Čisto sumnjam da je u pitanju globalni problem, kod mene sve uredu.fireman2013 wrote:Pukla optikashape of despair wrote:Ima li neko da mu neće internet.Vuče se ko prebijena mačka![]()
![]()
-
Kralj Tvrtko I.
- Posts: 1910
- Joined: 04/07/2011 18:53
#3998 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
crkni od ljubomorefireman2013 wrote:Pukla optikashape of despair wrote:Ima li neko da mu neće internet.Vuče se ko prebijena mačka![]()
![]()
- fireman2013
- Posts: 186
- Joined: 14/01/2013 11:34
- Location: Novi Grad Sarajevo

