Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#3976 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tiger 033 »

Bubalo1 wrote:Blago vama pa ste ludi :D
Bas me :lol: jarane jesi li siguran u ovo sto si napis'o :?: i samo ako mozes napisat' (ako zelis naravno) u kojoj ti firmi radis i kolika ti je plata :?: ja mislim da je kod @iceman2010 plata između 1000-2000KM ;-)
Mustang1
Posts: 29966
Joined: 29/12/2010 17:31

#3977 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

00000000000 €
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#3978 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tiger 033 »

Bubalo1 wrote:00000000000 €
Sve čisto :thumbup:
User avatar
mumi80
Posts: 1048
Joined: 21/08/2009 09:00

#3979 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by mumi80 »

prcnet wrote:
mumi80 wrote: Kamo sreće da izmišljam i da sam ranije imao mogućnost izbora. Nažalost u moju ulicu je telemach stigao tek početkom ove godine, tako da sam bio primoran koristiti usluge telecoma. A ako te zanima mogu ti u PP dat spisak ljudi iz moje ulice koji su istovremeno prešli na telmach, ili bolje traži spisak od ovih tvojih iz telecoma jer ga moraju imati :lol:
A kad si tako pametan de mi reci kojom računicom čistaćica u telekomu ima veća primanja od mene koji ima završen fakultet i radi u zdravstvenoj ustanovi???
Ja ti nebi dao ni tu platu koju primas jer si u radnom vremenu na forumu i respredas o telemahu!
Jesil možda čuo za godišnji odmor:-)

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
User avatar
mumi80
Posts: 1048
Joined: 21/08/2009 09:00

#3980 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by mumi80 »

prcnet wrote:
mumi80 wrote: Kamo sreće da izmišljam i da sam ranije imao mogućnost izbora. Nažalost u moju ulicu je telemach stigao tek početkom ove godine, tako da sam bio primoran koristiti usluge telecoma. A ako te zanima mogu ti u PP dat spisak ljudi iz moje ulice koji su istovremeno prešli na telmach, ili bolje traži spisak od ovih tvojih iz telecoma jer ga moraju imati :lol:
A kad si tako pametan de mi reci kojom računicom čistaćica u telekomu ima veća primanja od mene koji ima završen fakultet i radi u zdravstvenoj ustanovi???
Ja ti nebi dao ni tu platu koju primas jer si u radnom vremenu na forumu i respredas o telemahu!
Jesil možda čuo za godišnji odmor:-)

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
User avatar
Maharadza
Posts: 17072
Joined: 30/01/2013 15:13

#3981 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

Kralj Tvrtko I. wrote:ma bezveze ce neko popiti ban...

neko je dao dobar prijedlog, samo ignore i uzivancija...

ontopic:

ustabilio se net jel tako?
Ma radi, fercera i rastura:

Image

Sada će se opet povući ovi raznorazni troll-ovi i čekati na iduću priliku da nas "zaskoče"! :oops:
User avatar
covjekizsjene
Posts: 229
Joined: 04/01/2013 15:12

#3982 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by covjekizsjene »

Jel to povecanje brzina od 1.3 ? Kod mene je duo paket , znaci sad bi trebalo ici sa 10 na 15 mega , fino fino 8-)
User avatar
van helsing
Posts: 2093
Joined: 01/04/2010 19:34

#3983 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by van helsing »

iceman2010 wrote:
bELMIN_666 wrote:
BaDa wrote:al jedno je sigurno da telemach nije dosao u BIH nikad mi ne bi vidjeli flat-a!
tru stori :thumbup:
U moja tv paketima je internet oduvjek bio flat. Dakle i prije dolaska telemach-a tako da ce biti da neko malo lagi:-P

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
Iceman,postujem tvoje znanje,citao sam ti postove,ali ovde nisi upravu.
Koliko se ja sjecam,moja tv se pojavila nekoliko godina nakon adsl-a.
To znam jer sam dugo vremena koristio adsl,pa sam imao srecu i dobio na koristenje moja tv uslugu u testnoj fazi.
Do tada sam svaku gigu preko placao 10km.
Dalje,neko pise da je kablovski internet bio flat.
Jeste,bio je,ali kakve smo brzine imali?
Skoro pa kao dial-up.
Takodje,morao sam potpisati razne ugovore,placati modem mjesecno ili ga kupiti i sl.
Meni licno se ne svidja sto se telemach siri svakim danom sve vise,jer sto je veca konkurencija,to je bolje za nas krajnje korisnike,a bojim se da za koju godinu nece imati konkurencije.

Sent from my Nokia 1110 using Tapatalk 2
User avatar
bato99
Posts: 1946
Joined: 30/04/2008 15:04
Location: starMO
Contact:

#3984 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by bato99 »

van helsing wrote: Iceman,postujem tvoje znanje,citao sam ti postove,ali ovde nisi upravu.
Koliko se ja sjecam,moja tv se pojavila nekoliko godina nakon adsl-a.
To znam jer sam dugo vremena koristio adsl,pa sam imao srecu i dobio na koristenje moja tv uslugu u testnoj fazi.
Do tada sam svaku gigu preko placao 10km.
Dalje,neko pise da je kablovski internet bio flat.
Jeste,bio je,ali kakve smo brzine imali?
Skoro pa kao dial-up.
Takodje,morao sam potpisati razne ugovore,placati modem mjesecno ili ga kupiti i sl.
Meni licno se ne svidja sto se telemach siri svakim danom sve vise,jer sto je veca konkurencija,to je bolje za nas krajnje korisnike,a bojim se da za koju godinu nece imati konkurencije.

Sent from my Nokia 1110 using Tapatalk 2
Sve si rekao sa ovim :thumbup: Živila konkurencija,jer ako ovaj naš telemach ostane usamljen,a kako je počeo kupovati ostale firme nije nemoguće da i bude,e onda smo nadrapali svi
User avatar
Maharadza
Posts: 17072
Joined: 30/01/2013 15:13

#3985 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

bato99 wrote:
van helsing wrote: Iceman,postujem tvoje znanje,citao sam ti postove,ali ovde nisi upravu.
Koliko se ja sjecam,moja tv se pojavila nekoliko godina nakon adsl-a.
To znam jer sam dugo vremena koristio adsl,pa sam imao srecu i dobio na koristenje moja tv uslugu u testnoj fazi.
Do tada sam svaku gigu preko placao 10km.
Dalje,neko pise da je kablovski internet bio flat.
Jeste,bio je,ali kakve smo brzine imali?
Skoro pa kao dial-up.
Takodje,morao sam potpisati razne ugovore,placati modem mjesecno ili ga kupiti i sl.
Meni licno se ne svidja sto se telemach siri svakim danom sve vise,jer sto je veca konkurencija,to je bolje za nas krajnje korisnike,a bojim se da za koju godinu nece imati konkurencije.

Sent from my Nokia 1110 using Tapatalk 2
Sve si rekao sa ovim :thumbup: Živila konkurencija,jer ako ovaj naš telemach ostane usamljen,a kako je počeo kupovati ostale firme nije nemoguće da i bude,e onda smo nadrapali svi
Ta ti je dobra. Najgore što ima itekako mogućnosti da se isto ostvari. Vidjet ćeš kad se ovi pohase ko telecomovci svojevremeno dok su oni imali monopol pa nam vrate limite i brojače. Mada sumnjam bi nas ovi i 10% uspjevali 'derati' kao što su to činili 'naši'. :mrgreen:

Tapatalked
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2862
Joined: 14/02/2013 14:11

#3986 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Hercegoviina »

Preko rutera ni radi net ali ako direktno kabal skopcam u modem (cisco 2100) nece ni pod razno.
Moze li mi neko pojasniti kako to da uradim
User avatar
Maharadza
Posts: 17072
Joined: 30/01/2013 15:13

#3987 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

Hercegoviina wrote:Preko rutera ni radi net ali ako direktno kabal skopcam u modem (cisco 2100) nece ni pod razno.
Moze li mi neko pojasniti kako to da uradim
Resetuj ga, valjda ima onu rupicu za igle ili olovke!? :thumbup:
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2862
Joined: 14/02/2013 14:11

#3988 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Hercegoviina »

Maharadza wrote:
Hercegoviina wrote:Preko rutera ni radi net ali ako direktno kabal skopcam u modem (cisco 2100) nece ni pod razno.
Moze li mi neko pojasniti kako to da uradim
Resetuj ga, valjda ima onu rupicu za igle ili olovke!? :thumbup:
Ne kontas. Nije u pitanju ruter nego modem. sada iz modema ide kabal u ruter a iz rutera u racunar a ja hocu da izbacim ruter i da direktnio povezem racunar i modem .
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#3989 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by motorola01 »

Jesu li ovo nama staticke ip adrese, jer mi se cini da mi je uvijek ista ip?
User avatar
fireman2013
Posts: 186
Joined: 14/01/2013 11:34
Location: Novi Grad Sarajevo

#3990 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fireman2013 »

motorola01 wrote:Jesu li ovo nama staticke ip adrese, jer mi se cini da mi je uvijek ista ip?
Nisu nego se mijenjaju ali jako dugo stoji jedna te ista. Desava se da po mjesec dana bude jedna te ista IP bez obzira restartovao ti modem ili ne ;)
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#3991 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by krater »

fireman2013 wrote:
motorola01 wrote:Jesu li ovo nama staticke ip adrese, jer mi se cini da mi je uvijek ista ip?
Nisu nego se mijenjaju ali jako dugo stoji jedna te ista. Desava se da po mjesec dana bude jedna te ista IP bez obzira restartovao ti modem ili ne ;)
Ima lijek za to :mrgreen: , samo je potrebno da se poveze direktno modem (preko LAN-a) sa pc-em.

http://www.technitium.com/tmac/index.html 8-)
semir1988
Posts: 230
Joined: 30/12/2012 16:32

#3992 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semir1988 »

Hercegoviina wrote:Preko rutera ni radi net ali ako direktno kabal skopcam u modem (cisco 2100) nece ni pod razno.
Moze li mi neko pojasniti kako to da uradim
kada iskopcas iz rutera i steknes u komp..ugasi modem
pa ponovo upali..
i trebalo bi da radi..
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#3993 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by krater »

semir1988 wrote:
Hercegoviina wrote:Preko rutera ni radi net ali ako direktno kabal skopcam u modem (cisco 2100) nece ni pod razno.
Moze li mi neko pojasniti kako to da uradim
kada iskopcas iz rutera i steknes u komp..ugasi modem
pa ponovo upali..
i trebalo bi da radi..
Ako prvi put povezujes, moguce je da ti iskoci onaj prozor za dodavanje nove mreze (Home, work, i slicno..)
:thumbup:
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2862
Joined: 14/02/2013 14:11

#3994 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Hercegoviina »

Evo radi. Hvala na savjetima.
User avatar
shape of despair
Posts: 3989
Joined: 09/04/2008 18:41

#3995 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by shape of despair »

Ima li neko da mu neće internet.Vuče se ko prebijena mačka
User avatar
fireman2013
Posts: 186
Joined: 14/01/2013 11:34
Location: Novi Grad Sarajevo

#3996 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fireman2013 »

shape of despair wrote:Ima li neko da mu neće internet.Vuče se ko prebijena mačka
Pukla optika :-) :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
fortaleza
Posts: 6182
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#3997 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fortaleza »

fireman2013 wrote:
shape of despair wrote:Ima li neko da mu neće internet.Vuče se ko prebijena mačka
Pukla optika :-) :mrgreen: :mrgreen:
Čisto sumnjam da je u pitanju globalni problem, kod mene sve uredu. ;-)
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#3998 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Kralj Tvrtko I. »

fireman2013 wrote:
shape of despair wrote:Ima li neko da mu neće internet.Vuče se ko prebijena mačka
Pukla optika :-) :mrgreen: :mrgreen:
crkni od ljubomore
User avatar
shape of despair
Posts: 3989
Joined: 09/04/2008 18:41

#3999 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by shape of despair »

Image
User avatar
fireman2013
Posts: 186
Joined: 14/01/2013 11:34
Location: Novi Grad Sarajevo

#4000 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fireman2013 »

shape of despair wrote:Image
Fulio si boju :lol:
Locked