Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39701 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Evolution_IV wrote: 22/01/2022 12:35 Bitango, hajde rjesit ce se ovo, stigla je cijev al meni zanima od cega je probilo gorivo cijev...da li je mogao neko nekad pretegnuti holender ili je jednostavno zamor materijala, na ovoj imaju 3-4 rupice na kraju koji ide na rail :-) :shock:
vjerovatno je zamor(vibracije) ili fizicko ostecenje ,ne znam da gorivo moze probiti metalnu cijev,bar ja nisam cuo da se desilo ikome.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39702 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

moze ono s petrola, probija cijevi, dizne, motor, sve zivo..
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#39703 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

bitanga_sa_otesa wrote: 22/01/2022 13:23
Evolution_IV wrote: 22/01/2022 12:35 Bitango, hajde rjesit ce se ovo, stigla je cijev al meni zanima od cega je probilo gorivo cijev...da li je mogao neko nekad pretegnuti holender ili je jednostavno zamor materijala, na ovoj imaju 3-4 rupice na kraju koji ide na rail :-) :shock:
vjerovatno je zamor(vibracije) ili fizicko ostecenje ,ne znam da gorivo moze probiti metalnu cijev,bar ja nisam cuo da se desilo ikome.
:thumbup:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#39704 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Napravljeno, pohvala za Sandora :thumbup:
User avatar
the_hooligan_ec
Posts: 369
Joined: 05/04/2014 02:39

#39705 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by the_hooligan_ec »

Da li samo ispustiti sa donjeg crijeva antifriz iz hladnjaka ili još ima neki štos da izađe sav. Planiram zamjeniti jer gospoda u Guma m servisu kažu ne znaju koji su sipali Valvoline :? Uzeo sam u Renault shopu valeo pa me samo zanima kako skroz ispustiti eventualno treba li ispiranje sistema. Hvala. Znam za ozrake gdje i šta samo me oko ispuštanja.
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#39706 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shandrprcSA »

the_hooligan_ec wrote: 22/01/2022 17:35 Da li samo ispustiti sa donjeg crijeva antifriz iz hladnjaka ili još ima neki štos da izađe sav. Planiram zamjeniti jer gospoda u Guma m servisu kažu ne znaju koji su sipali Valvoline :? Uzeo sam u Renault shopu valeo pa me samo zanima kako skroz ispustiti eventualno treba li ispiranje sistema. Hvala. Znam za ozrake gdje i šta samo me oko ispuštanja.
dole na hladnjaku skines crijevo
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39707 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

the_hooligan_ec wrote: 22/01/2022 17:35 Da li samo ispustiti sa donjeg crijeva antifriz iz hladnjaka ili još ima neki štos da izađe sav.
ima saraf na bloku pa onda izadje sav :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39708 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Evolution_IV wrote: 22/01/2022 17:20 Napravljeno, pohvala za Sandora :thumbup:
mogao si to i sam zamijeniti 17 kljuc i 2 min posla :thumbup:
User avatar
the_hooligan_ec
Posts: 369
Joined: 05/04/2014 02:39

#39709 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by the_hooligan_ec »

bitanga_sa_otesa wrote: 22/01/2022 18:14
the_hooligan_ec wrote: 22/01/2022 17:35 Da li samo ispustiti sa donjeg crijeva antifriz iz hladnjaka ili još ima neki štos da izađe sav.
ima saraf na bloku pa onda izadje sav :thumbup:
Gdje dođe otprilike i kako ga prepoznati..
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39710 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

the_hooligan_ec wrote: 22/01/2022 18:16

Gdje dođe otprilike i kako ga prepoznati..
na svakom autu je na drugom mjestu.. probaj na youtube ukucati svoj auto i motor i coolant draining bolt .
User avatar
the_hooligan_ec
Posts: 369
Joined: 05/04/2014 02:39

#39711 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by the_hooligan_ec »

bitanga_sa_otesa wrote: 22/01/2022 18:19
the_hooligan_ec wrote: 22/01/2022 18:16

Gdje dođe otprilike i kako ga prepoznati..
na svakom autu je na drugom mjestu.. probaj na youtube ukucati svoj auto i motor i coolant draining bolt .
Hvala paša :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39712 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

the_hooligan_ec wrote: 22/01/2022 18:53

Hvala paša :thumbup:
nema na cemu :thumbup:
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#39713 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

10 KM ovom za drenazu i
10 Km onom Mazdaslimanu
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#39714 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

bitanga_sa_otesa wrote: 22/01/2022 18:15
Evolution_IV wrote: 22/01/2022 17:20 Napravljeno, pohvala za Sandora :thumbup:
mogao si to i sam zamijeniti 17 kljuc i 2 min posla :thumbup:
Bi rado vjeruj mi, al je bas nepristupacno...

ovaj Vlatko iz Viteza sto drzi samo fordove na otpadu poslovan bas i lako se dogovorit :thumbup:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#39715 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

oruzana_pobuna wrote: 22/01/2022 19:08 10 KM ovom za drenazu i
10 Km onom Mazdaslimanu
:D :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39716 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

oruzana_pobuna wrote: 22/01/2022 19:08 10 KM ovom za drenazu i
10 Km onom Mazdaslimanu
:lol: :lol: :lol:
popij sok
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#39717 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

moze Ćaj, ja ti pokušavam uvest homeoffice u zivot a ti podjebaJEš
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#39718 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Evolution_IV wrote: 22/01/2022 12:35 Bitango, hajde rjesit ce se ovo, stigla je cijev al meni zanima od cega je probilo gorivo cijev...da li je mogao neko nekad pretegnuti holender ili je jednostavno zamor materijala, na ovoj imaju 3-4 rupice na kraju koji ide na rail :-) :shock:
Bas cudno da se desi, ali eto, da mi je neko pricao tesko bih povjerovao. Mozda nekad ostecena necim.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#39719 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

basicm wrote: 22/01/2022 23:29
Evolution_IV wrote: 22/01/2022 12:35 Bitango, hajde rjesit ce se ovo, stigla je cijev al meni zanima od cega je probilo gorivo cijev...da li je mogao neko nekad pretegnuti holender ili je jednostavno zamor materijala, na ovoj imaju 3-4 rupice na kraju koji ide na rail :-) :shock:
Bas cudno da se desi, ali eto, da mi je neko pricao tesko bih povjerovao. Mozda nekad ostecena necim.
Mene nista lose nije mimoislo u zivotu, pa tako ni ovo, sta ces, idemo dalje :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39720 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

oruzana_pobuna wrote: 22/01/2022 23:13 moze Ćaj, ja ti pokušavam uvest homeoffice u zivot a ti podjebaJEš
houmofis mi je sins 2008. mozda da stavim establišed 2008. ko oni frizeri i poliranti sto imaju pejđ na fb ??
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#39721 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

bitanga_sa_otesa wrote: 23/01/2022 08:33
oruzana_pobuna wrote: 22/01/2022 23:13 moze Ćaj, ja ti pokušavam uvest homeoffice u zivot a ti podjebaJEš
houmofis mi je sins 2008. mozda da stavim establišed 2008. ko oni frizeri i poliranti sto imaju pejđ na fb ??
jeest jeeest
User avatar
valter.ba
Posts: 1769
Joined: 29/04/2008 09:55

#39722 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by valter.ba »

Ekipa da li neko ima iskustva sa Mutlu AGM akumulatorom? Ovaj je 240 a Varta 390 KM, garancija i jedni i drugi 2 godine.
humanoid
Posts: 54
Joined: 11/04/2013 19:32

#39723 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by humanoid »

Mutlu dobar
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39724 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

nikad cuo :shock:
User avatar
valter.ba
Posts: 1769
Joined: 29/04/2008 09:55

#39725 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by valter.ba »

Turska, kažu najveći proizvođač u Turskoj, prva ugradnja u Forda, Renoa, Mercedes...
Ni ja nikad čuo zato i pitam😀.
Hvala svima na odgovoru 👍
Post Reply