Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39701 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Znam :) ne zamjeri poguzija sam veliki , foie gras sam pojeo na kile ne samo privatno nego i po restoranima

uz Foie Gras ti ide Brioche i nesto slatko tresnje , smokva znaci uz tu pastetu ili pecenu foie gras koja je "slatka" ide ti nesto slicno ne kontra
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39702 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

mO k3 wrote: 14/04/2020 18:32 Znam :) ne zamjeri poguzija sam veliki , foie gras sam pojeo na kile ne samo privatno nego i po restoranima

uz Foie Gras ti ide Brioche i nesto slatko tresnje , smokva znaci uz tu pastetu ili pecenu foie gras koja je "slatka" ide ti nesto slicno ne kontra
Ne zamjeram, i sam sam ti taki' :) Ja samo uzivam u kombinacijama koje meni pašu :)
U ovom seocetu (Telečika oko Sombora) ima neki mladi bračni par, uzgaja i prodaje, pa se uglavnom tamo snabdijevam
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39703 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Sanabija wrote: 14/04/2020 18:41
mO k3 wrote: 14/04/2020 18:32 Znam :) ne zamjeri poguzija sam veliki , foie gras sam pojeo na kile ne samo privatno nego i po restoranima

uz Foie Gras ti ide Brioche i nesto slatko tresnje , smokva znaci uz tu pastetu ili pecenu foie gras koja je "slatka" ide ti nesto slicno ne kontra
Ne zamjeram, i sam sam ti taki' :) Ja samo uzivam u kombinacijama koje meni pašu :)
U ovom seocetu (Telečika oko Sombora) ima neki mladi bračni par, uzgaja i prodaje, pa se uglavnom tamo snabdijevam
a ok hvala ti , koliko si placao kg??

Googlaj pökelsalz , kako se koristi boja terine ili pastete ce ti biti puno bolja , ako ti treba neki recept javi se :)

ja sam prije koristio samo pökelsalz, portwein, biber ocistim foie od zilica mariniram 24 sata i onda posiram
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#39704 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

em vas tito s tim stranim izrazima, kakav mrtav foi.. guščja jetra bolan :lol:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39705 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

zlo zlo wrote: 14/04/2020 18:54 em vas tito s tim stranim izrazima, kakav mrtav foi.. guščja jetra bolan :lol:
da da guscja jetra :) znali iko kako se te guske hrane :) na koji brutalan nacin??
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39706 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

mO k3 wrote: 14/04/2020 18:44
Sanabija wrote: 14/04/2020 18:41
mO k3 wrote: 14/04/2020 18:32 Znam :) ne zamjeri poguzija sam veliki , foie gras sam pojeo na kile ne samo privatno nego i po restoranima

uz Foie Gras ti ide Brioche i nesto slatko tresnje , smokva znaci uz tu pastetu ili pecenu foie gras koja je "slatka" ide ti nesto slicno ne kontra
Ne zamjeram, i sam sam ti taki' :) Ja samo uzivam u kombinacijama koje meni pašu :)
U ovom seocetu (Telečika oko Sombora) ima neki mladi bračni par, uzgaja i prodaje, pa se uglavnom tamo snabdijevam
a ok hvala ti , koliko si placao kg??

Googlaj pökelsalz , kako se koristi boja terine ili pastete ce ti biti puno bolja , ako ti treba neki recept javi se :)

ja sam prije koristio samo pökelsalz, portwein, biber ocistim foie od zilica mariniram 24 sata i onda posiram
Sporazumjeli smo se za 10 eura/kg :) Kupujem od njih vec nekoliko godina pa mislim da mi daju malo nižu cijenu. Ne znam koja im je zvanična.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#39707 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

mO k3 wrote: 14/04/2020 18:55
zlo zlo wrote: 14/04/2020 18:54 em vas tito s tim stranim izrazima, kakav mrtav foi.. guščja jetra bolan :lol:
da da guscja jetra :) znali iko kako se te guske hrane :) na koji brutalan nacin??
ja sam zadnji put gusku vidjela kad imala 6-7 godina kod babe na selu.. jebala sam ježa kako me ganjo gusak :lol:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39708 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

10 euro kg :) djabe ..... :shock:


ovaj jesi je ikada pekao ??
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39709 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

zlo zlo wrote: 14/04/2020 18:58
mO k3 wrote: 14/04/2020 18:55
zlo zlo wrote: 14/04/2020 18:54 em vas tito s tim stranim izrazima, kakav mrtav foi.. guščja jetra bolan :lol:
da da guscja jetra :) znali iko kako se te guske hrane :) na koji brutalan nacin??
ja sam zadnji put gusku vidjela kad imala 6-7 godina kod babe na selu.. jebala sam ježa kako me ganjo gusak :lol:
hahhahahhaha gusak te ganajo :lol: :lol: :lol:
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39710 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

mO k3 wrote: 14/04/2020 18:58 10 euro kg :) djabe ..... :shock:


ovaj jesi je ikada pekao ??
Naravno, nema šta nisam isprobao. Kad završim knjigu poklonim ti :D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#39711 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

uf pečena guščja jetra :D samo na masti, i kasnije kruh i s mašću tom sve pojesti :D 1000 puta bolja od kokošnje, 10 puta bolja od pačje :D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#39712 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

mO k3 wrote: 14/04/2020 18:59
zlo zlo wrote: 14/04/2020 18:58
mO k3 wrote: 14/04/2020 18:55

da da guscja jetra :) znali iko kako se te guske hrane :) na koji brutalan nacin??
ja sam zadnji put gusku vidjela kad imala 6-7 godina kod babe na selu.. jebala sam ježa kako me ganjo gusak :lol:
hahhahahhaha gusak te ganajo :lol: :lol: :lol:
gusak je zajeban :D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39713 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Prosle godine bili smo na veceri u Pragu ....

Brioche , foie gras , sladoled od foie gras i
kajsija

Image
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#39714 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

evo ko da monika servirala
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#39715 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Sanabija »

zlo zlo wrote: 14/04/2020 19:00 uf pečena guščja jetra :D samo na masti, i kasnije kruh i s mašću tom sve pojesti :D 1000 puta bolja od kokošnje, 10 puta bolja od pačje :D
I još kad je na guščjoj masti pečeš... heavenly :)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39716 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

zlo zlo wrote: 14/04/2020 19:02 evo ko da monika servirala
lol

jok ba :) fali 3 polovice paradajza i 3-4 kapljice maslinovog ulja osim toga ovo je za moniko previse masnoce ona ti voli vise low carb
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39717 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Sanabija wrote: 14/04/2020 19:04
zlo zlo wrote: 14/04/2020 19:00 uf pečena guščja jetra :D samo na masti, i kasnije kruh i s mašću tom sve pojesti :D 1000 puta bolja od kokošnje, 10 puta bolja od pačje :D
I još kad je na guščjoj masti pečeš... heavenly :)
Allah te nagradio :mrgreen:
User avatar
animals
Posts: 21623
Joined: 19/04/2013 22:13

#39718 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by animals »

zlo zlo wrote: 14/04/2020 19:02 evo ko da monika servirala
:D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39719 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

mO k3 wrote: 14/04/2020 19:01 Prosle godine bili smo na veceri u Pragu ....

Brioche , foie gras , sladoled od foie gras i
kajsija

Image
..Dobro izgleda... ali, ne svidja mi se przena... -tj raw--- ali.. jednom do dva puta godine -kupim terrine- tkz. seljacki pripremljen.. super ... mada odbolujem biber -kojeg mora biti u izobilju.. :oops:


ova cijena od 10 eura - je jako niska.. :-)
Last edited by moonca on 14/04/2020 21:03, edited 1 time in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#39720 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

mO k3 wrote: 14/04/2020 19:01 Prosle godine bili smo na veceri u Pragu ....

Brioche , foie gras , sladoled od foie gras i
kajsija

Image
:-?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39721 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Tomahawk11 wrote: 14/04/2020 20:59
mO k3 wrote: 14/04/2020 19:01 Prosle godine bili smo na veceri u Pragu ....

Brioche , foie gras , sladoled od foie gras i
kajsija

Image
:-?
Šta te muci cakani :)
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#39722 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

čudi se što si slikao tanjur nakon jela, a ne prije :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#39723 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

mO k3 wrote: 14/04/2020 21:14
Šta te muci cakani :)
Donijeli ti neopran tanjir :skoljka:

Ili je ovo :mrgreen:
zlo zlo wrote: 14/04/2020 21:14 čudi se što si slikao tanjur nakon jela, a ne prije :lol:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39724 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Da vid fakat :) prljav tanjur mi donijeli ...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22781
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#39725 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

mO k3 wrote: 14/04/2020 21:27 Da vid fakat :) prljav tanjur mi donijeli ...
Znas ti kad sam ja prvi put narucio cheese plate u Americi :) Zamalo se rasplakao nisam, cetiri mini komadica sira, cisto da probas (bukvalno komad cenat sa cenat), kad mi je konobarica vidjela facu (a znamo se, raja smo), otisla u kuhinju i nasjekla mi sira sa strane :)
Post Reply