uz Foie Gras ti ide Brioche i nesto slatko tresnje , smokva znaci uz tu pastetu ili pecenu foie gras koja je "slatka" ide ti nesto slicno ne kontra
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#39701 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Znam
ne zamjeri poguzija sam veliki , foie gras sam pojeo na kile ne samo privatno nego i po restoranima
uz Foie Gras ti ide Brioche i nesto slatko tresnje , smokva znaci uz tu pastetu ili pecenu foie gras koja je "slatka" ide ti nesto slicno ne kontra
uz Foie Gras ti ide Brioche i nesto slatko tresnje , smokva znaci uz tu pastetu ili pecenu foie gras koja je "slatka" ide ti nesto slicno ne kontra
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
#39702 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ne zamjeram, i sam sam ti taki'
U ovom seocetu (Telečika oko Sombora) ima neki mladi bračni par, uzgaja i prodaje, pa se uglavnom tamo snabdijevam
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#39703 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
a ok hvala ti , koliko si placao kg??
Googlaj pökelsalz , kako se koristi boja terine ili pastete ce ti biti puno bolja , ako ti treba neki recept javi se
ja sam prije koristio samo pökelsalz, portwein, biber ocistim foie od zilica mariniram 24 sata i onda posiram
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#39704 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
em vas tito s tim stranim izrazima, kakav mrtav foi.. guščja jetra bolan 
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
#39706 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Sporazumjeli smo se za 10 eura/kgmO k3 wrote: ↑14/04/2020 18:44a ok hvala ti , koliko si placao kg??
Googlaj pökelsalz , kako se koristi boja terine ili pastete ce ti biti puno bolja , ako ti treba neki recept javi se![]()
ja sam prije koristio samo pökelsalz, portwein, biber ocistim foie od zilica mariniram 24 sata i onda posiram
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#39707 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ja sam zadnji put gusku vidjela kad imala 6-7 godina kod babe na selu.. jebala sam ježa kako me ganjo gusak
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#39708 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
10 euro kg
djabe .....
ovaj jesi je ikada pekao ??
ovaj jesi je ikada pekao ??
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#39709 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#39711 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
uf pečena guščja jetra
samo na masti, i kasnije kruh i s mašću tom sve pojesti
1000 puta bolja od kokošnje, 10 puta bolja od pačje 
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#39712 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#39713 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Prosle godine bili smo na veceri u Pragu ....
Brioche , foie gras , sladoled od foie gras i
kajsija

Brioche , foie gras , sladoled od foie gras i
kajsija

- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#39714 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
evo ko da monika servirala
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
- animals
- Posts: 21623
- Joined: 19/04/2013 22:13
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#39719 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
..Dobro izgleda... ali, ne svidja mi se przena... -tj raw--- ali.. jednom do dva puta godine -kupim terrine- tkz. seljacki pripremljen.. super ... mada odbolujem biber -kojeg mora biti u izobilju..
ova cijena od 10 eura - je jako niska..
Last edited by moonca on 14/04/2020 21:03, edited 1 time in total.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#39721 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Šta te muci cakani
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#39722 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
čudi se što si slikao tanjur nakon jela, a ne prije 
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#39724 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Da vid fakat
prljav tanjur mi donijeli ...
- GandalfSivi
- Posts: 22781
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#39725 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Znas ti kad sam ja prvi put narucio cheese plate u Americi
