SDP
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#39577 Re: SDP
Izgleda da bi Zlatko i zaista mogao u zatvor ...
- vee-jay
- Posts: 9869
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
#39578 Re: SDP
ovo je nesto odlicno za SDPskupljac_zeljeza wrote:
- skupljac_zeljeza
- Posts: 10263
- Joined: 12/10/2014 01:12
#39579 Re: SDP
Tamam kada pomislim evo nešto bi moglo da se desi, slijedi razočarenje. Evropa hoće kao da nam pomogne i prave se koalicije između onih koji su kontra Dodiku i SDA i DF-a i evo sada stojimo i čekamo. Poslije prošlogodišnjih februarskih dešavanja krenuli Plenumi i u Tuzli hoće Vladu eksperata i dobili je i ode Umihanić i ne napravi ništa. Baš ništa. Slične skupove pravi intenzivnije Nikšić i njemu se aplaudira i daje podrška. Kongres je čak u Augustu i dovoljno vremena da se izlobira za izbore u općinskim, kantonalnim i regionalnim organizacijama. Bešlagić je skont'o gdje sve vodi i zato je ovako ljut.vee-jay wrote:
ovo je nesto odlicno za SDP
Rukovodstvo SDP-a na čelu sa predsjednikom Nermin Nikšić je u zadnjih 20 dana je otvoreno razgovralo i diskutovalo sa svim članovima SDP-a koji su to željeli u Programu rada u 2015.godinu sa preko 2000 članova u Mostaru, Sarajevu, Bihaću, Doboju, Goraždu, Modriči, Tešnju, Živinicama, Kalesiji, Tuzli, Zenici, Brčkom.
Mnogobrojni članovi su dali svoje sugestije i pohvale na Program rada i na ono šta SDP očekuje u 2015.godini.
![]()
-
skambrljo
- Posts: 262
- Joined: 19/10/2014 21:12
#39580 Re: SDP
Zbogom Zlatko zauvijek, Damir nek te prati
ako ti je išta sveto partiju nam vrati,
bio si u prolazu, predugo si ost’o
prevario narod, omražen si post’o
Damir Hadžić Nole, prvi reket stranke
radosnim korakom pjevuši do banke,
svaki svoj potpis pretvorio u franke,
sad se pravi švabo, ne reče ni Danke.
Drugarica Lidija, Zlajina štrumpfeta
zbog velikog garda bila je brzopleta,
od velikog šefa uvijek bila voljena,
Jovnka Broz nije joj do koljena.
Nikšić Nermin tarzo nije bio loš
sve dok ga u Zlajin ne strpaše koš,
ako bude mudar još mu nije kasno
treba lupit od sto i sve reći glasno
Baš ko što je Komšo, pukao mu film
složio ga Zlaji čuli su se jecaji,
a onda i stranci odveo birače
plače Zlatko, zovite trubače.
U stranci se znoje a nije od gripe,
po gradu se priča strahuju od SIPE,
čuli smo za reket, Adilovo blago,
vratit će vam Željko sve milo za drago.
ako ti je išta sveto partiju nam vrati,
bio si u prolazu, predugo si ost’o
prevario narod, omražen si post’o
Damir Hadžić Nole, prvi reket stranke
radosnim korakom pjevuši do banke,
svaki svoj potpis pretvorio u franke,
sad se pravi švabo, ne reče ni Danke.
Drugarica Lidija, Zlajina štrumpfeta
zbog velikog garda bila je brzopleta,
od velikog šefa uvijek bila voljena,
Jovnka Broz nije joj do koljena.
Nikšić Nermin tarzo nije bio loš
sve dok ga u Zlajin ne strpaše koš,
ako bude mudar još mu nije kasno
treba lupit od sto i sve reći glasno
Baš ko što je Komšo, pukao mu film
složio ga Zlaji čuli su se jecaji,
a onda i stranci odveo birače
plače Zlatko, zovite trubače.
U stranci se znoje a nije od gripe,
po gradu se priča strahuju od SIPE,
čuli smo za reket, Adilovo blago,
vratit će vam Željko sve milo za drago.
- vee-jay
- Posts: 9869
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
#39581 Re: SDP
Prijedlog: hajmo prestati pricati o Evropi.skupljac_zeljeza wrote:Tamam kada pomislim evo nešto bi moglo da se desi, slijedi razočarenje. Evropa hoće kao da nam pomogne i prave se koalicije između onih koji su kontra Dodiku i SDA i DF-a i evo sada stojimo i čekamo. Poslije prošlogodišnjih februarskih dešavanja krenuli Plenumi i u Tuzli hoće Vladu eksperata i dobili je i ode Umihanić i ne napravi ništa. Baš ništa. Slične skupove pravi intenzivnije Nikšić i njemu se aplaudira i daje podrška. Kongres je čak u Augustu i dovoljno vremena da se izlobira za izbore u općinskim, kantonalnim i regionalnim organizacijama. Bešlagić je skont'o gdje sve vodi i zato je ovako ljut.vee-jay wrote:
ovo je nesto odlicno za SDP
Rukovodstvo SDP-a na čelu sa predsjednikom Nermin Nikšić je u zadnjih 20 dana je otvoreno razgovralo i diskutovalo sa svim članovima SDP-a koji su to željeli u Programu rada u 2015.godinu sa preko 2000 članova u Mostaru, Sarajevu, Bihaću, Doboju, Goraždu, Modriči, Tešnju, Živinicama, Kalesiji, Tuzli, Zenici, Brčkom.
Mnogobrojni članovi su dali svoje sugestije i pohvale na Program rada i na ono šta SDP očekuje u 2015.godini.
![]()
Za SDP je veliki i najvazniji korak - skidanje Lagumdzije sa vlasti.
Time borba izmedju potencijalnih nasljednika tek pocinje i ona ce naravno biti brutalna, bolna i dugacka.
Po meni je jos uvijek prerano za bilo kakve analize. Ali sta god bude, jednu stvar smo ipak u oktobru naucili, a to je da lijevo orijentisani glasaci nisu vise ni slijepi ni glupi a generacija Jugoslovena koji su automatski patriotizam stavljali ispred svojih licnih interesa vise nije u vecini. Pa sta bude, bude.
- JohnnyS
- Posts: 17537
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#39582 Re: SDP
Danas je Glavni odbor SDP BiH “od nove parlamentarne većine ponovo zatražio da konačno pokažu ozbiljnost u formiranju vlasti, jer je očigledno da su svi najavljivani rokovi po ovom pitanju već odavno probijeni. Hitnija uspostava vlasti je još potrebnija zbog toga što nepostojanje vlasti ugrožava i novu inicijativu Europske unije ka BiH i Izjavu o evropskom putu naše zemlje.
"Kadrovi SDP BiH u izvršnoj vlasti na federalnoj razini u protekle četiri godine su svoje djelovanje obavljali prema zakonima i Ustavu FBiH. Stoga, ukoliko se do 31. ožujka ne formira nova vlast, ili ukoliko se ne usvoji proračun FBiH za 2015.godinu, Glavni odbor je donio zaključak da kadrovi SDP BiH napuste sve pozicije u izvršnoj vlasti FBiH.
"Kadrovi SDP BiH u izvršnoj vlasti na federalnoj razini u protekle četiri godine su svoje djelovanje obavljali prema zakonima i Ustavu FBiH. Stoga, ukoliko se do 31. ožujka ne formira nova vlast, ili ukoliko se ne usvoji proračun FBiH za 2015.godinu, Glavni odbor je donio zaključak da kadrovi SDP BiH napuste sve pozicije u izvršnoj vlasti FBiH.
- Skijaš
- Posts: 13882
- Joined: 15/06/2011 09:56
- Location: na terenu
#39583 Re: SDP
Malo otvaranja prostora za Inzkovu intervenciju i deblokadu uzrokovanu maksimalističkim zahtjevima HDZ-a.
-
skambrljo
- Posts: 262
- Joined: 19/10/2014 21:12
#39584 Re: SDP
L u c i f e r wrote:clanal sa deponije:
Iako su mnogi vjerovali da će sa velikim izbornim porazom koji je doživio SDP i kadrovskim primjenama koje su uslijedile u ovoj partiji, i neki njeni istaknuti članovi nestati sa javne scene, sa Damirom Hadžićem to, očito, neće biti slučaj.
Prema informacijama do kojih je došao ** No links ** Portal, ovaj mladi i ambiciozni SDP-ov političar, nakon odlaska sa čela Ministarstva prometa i komunikacija BiH, postat će novi direktor kompanije Agram za Bosnu i Hercegovinu. Doduše, zvanične informacije o ovom kadrovskom transferu još uvijek nema.
Koncern Agram je najveći privatni zdravstveni osiguravatelj u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini, a u svom sastavu objedinjuje najsavremeniju privatnu zdravstvenu ustanovu i dijagnostički centar u regiji "Bosna Sunce - Agram", lidersku kompaniju za usluge tehničkog pregleda vozila Agram dd, kao i Euroherc osiguranje dd - Društvo za osiguranja osoba i imovine.
Damir Hadžić po zanimanju je diplomirani novinar, a političku karijeru započeo je kao najmlađi bh. načelnik, kada se sa tek napunjene 24 godine našao na čelu Opštine Novi Grad. No mladost mu očito nije bila preprepeka za agilan rad, pa ga tamošnji građani i danas pominju kao načelnika koji je preporodio najveću i najmnogoljudniju sarajevsku opštinu i iz sivila i učmalosti je pretvorio u novu gradsku oazu.
Mnogi smatraju da je Hadžić i svoju četverogodišnju ministarsku funkciju obavljaoo veoma dobro, odlučno i beskompromisno, a po svemu sudeći menadžerske sposobnosti mladog političara prepoznali su i u jednoj od najvećih regionalnih kompanija i ponudili mu mjesto direktora.
Kako će se nakon godina i godina provedenih u politici Damir Hadžić snaći u biznisu, ostaje da se vidi
tacno da covjek povrati na ovu drzavu
Je li ovo zaista tačno? Pa đe još reketaše postavljaju za direktore? Tito dragi vrati se.
Ali hajde opet ovaj je samo reketaš, dok je veliki vođa počeo prijetiti i šleperima.
Zna li ko gdje će Zlaja nastaviti karijeru osim u SDP.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#39585 Re: SDP
A i biologija je učinila svoje ...vee-jay wrote:
Po meni je jos uvijek prerano za bilo kakve analize. Ali sta god bude, jednu stvar smo ipak u oktobru naucili, a to je da lijevo orijentisani glasaci nisu vise ni slijepi ni glupi a generacija Jugoslovena koji su automatski patriotizam stavljali ispred svojih licnih interesa vise nije u vecini. Pa sta bude, bude.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#39586 Re: SDP
Kad se male ruke slože ..
Nemojte, molim vas, bilo kakvo udruživanje "ljevice" spominjati, učesnici ovog zločinačkog poduhvata su odavno udruženi.Sarajevo: Zgrada Šipada prodana za 3.200.000 KM – BBI banci
SARAJEVO, – Agencija za privatizaciju u Federaciji BiH prodala je, u postupku male privatizacije, poslovnu zgradu u vlasništvu preduzeća „Šipad Export Import“ d.d. Sarajevo u ulici Maršala Tita broj 15- prenosi Fena
Kupac je „Bosna bank Internacional“ d.d. Sarajevo. Ugovor o kupoprodaji zaključen je 18.02.2015.godine. Kupoprodajna cijena za predmet prodaje je 3.200.000 KM i kupac je u skladu sa Ugovorom uplatio cijenu na račun Agencije. Agencija za privatizaciju u FBiH je sredstva uplatila na račun prodavca, preduzeća „Šipad Export Import“ d.d. Sarajevo.
http://dnevni-list.ba/web1/sarajevo-zgr ... bbi-banci/
- Zavatoni
- Posts: 1641
- Joined: 06/07/2005 07:44
- Location: Sarajevo
#39587 Re: SDP
Agram je bivšem načelniku Hadžiću očigledno ostao nešto dužan...
-
hizo ramidovic
- Posts: 4462
- Joined: 26/03/2013 18:20
- Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene
#39588 Re: SDP
svi vi sto pljujete po lagundziji i po damiru moralibi znat da su to samo suplje price i izmisljotine. niko jos nista nije dokazo, a ove price se proturaju samo sciljem da je njiha dvojica oblate i da him se obraz ukalja. al dzaba vam je to. damir je sposoban i snalazljiv covijek pa ni je cudo sto mu mnogi i zavide. a zlatko se vraca na celo partije na prvom redovnom kongresu, pa je vec pocela propaganda proti njega.
-
etovidis
- Posts: 454
- Joined: 08/09/2007 16:52
#39589 Re: SDP
U protekle četiri godine SDP je, nažalost, za dugo vremena obesmislio koncept međunacionalne stranke i nanijeo ogromnu štetu Bosni i Hercegovini. Lagumdžija i njegovi sramotni prirepci (Hadžić, Nikšić, Hadžiomerović, Lipovača itd) zaslužuju u najmanju ruku prezir, a u nekim slučajevima možda i policijsku istragu.JohnnyS wrote:Danas je Glavni odbor SDP BiH “od nove parlamentarne većine ponovo zatražio da konačno pokažu ozbiljnost u formiranju vlasti, jer je očigledno da su svi najavljivani rokovi po ovom pitanju već odavno probijeni. Hitnija uspostava vlasti je još potrebnija zbog toga što nepostojanje vlasti ugrožava i novu inicijativu Europske unije ka BiH i Izjavu o evropskom putu naše zemlje.
"Kadrovi SDP BiH u izvršnoj vlasti na federalnoj razini u protekle četiri godine su svoje djelovanje obavljali prema zakonima i Ustavu FBiH. Stoga, ukoliko se do 31. ožujka ne formira nova vlast, ili ukoliko se ne usvoji proračun FBiH za 2015.godinu, Glavni odbor je donio zaključak da kadrovi SDP BiH napuste sve pozicije u izvršnoj vlasti FBiH.
-
The BEN10
- Posts: 7674
- Joined: 19/09/2011 09:03
#39590 Re: SDP
Šta je ba sa ovom temom, totalno zamrla!? Ko bi se tome nadao prije recimo godinu dana?
-
almir90
- Posts: 7799
- Joined: 08/06/2008 00:56
#39591 Re: SDP
Nova naroda izreka "prop'o si k'o SDP".The BEN10 wrote:Šta je ba sa ovom temom, totalno zamrla!? Ko bi se tome nadao prije recimo godinu dana?
- cadburry
- Posts: 1291
- Joined: 27/04/2013 13:40
- Location: Šeher
-
rajvosa1
- Posts: 787
- Joined: 02/06/2008 02:04
#39593 Re: SDP
Kako je DF krenuo, još ćemo žaliti Slučajnog Prolaznika
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#39594 Re: SDP
Nećemo!rajvosa1 wrote:Kako je DF krenuo, još ćemo žaliti Slučajnog Prolaznika
DF je samo isprdak SDP-a, skoro u svemu nalik na matičnu partiju.
-
rajvosa1
- Posts: 787
- Joined: 02/06/2008 02:04
#39595 Re: SDP
Meni se čini da su otišli korak dalje u disciplinama neprincipijelnost, glupost, bezobrazluk...VjecitiStudent wrote:Nećemo!rajvosa1 wrote:Kako je DF krenuo, još ćemo žaliti Slučajnog Prolaznika
DF je samo isprdak SDP-a, skoro u svemu nalik na matičnu partiju.
-
etovidis
- Posts: 454
- Joined: 08/09/2007 16:52
#39596 Re: SDP
Cjelokupna 'ljevica' u Bosni i Hercegovini mora ići na popriličan 'remont'. Razlozi su raskorak s potencijalnim glasačima, te ideološki raskorak sa zdravim razumom, nažalost.
- cadburry
- Posts: 1291
- Joined: 27/04/2013 13:40
- Location: Šeher
#39597 Re: SDP
Nikšić se obratio članstvu:
- Lokman
- Posts: 885
- Joined: 28/02/2014 13:00
#39598 Re: SDP
Ukoliko SDP provede izbore prema principu "jedan član-jedan glas", to će se kvalitetno odraziti na SDP. Svi problemi SDP-a proizašli su iz autokratije koja je metastazirala u elitizam i koruptokraciju. Međutim to je samo jedan manji korak ka reformisanju propalog SDP-a, prava reforma nastupa samo u slučaju dekriminalizacije i lustracije Lagumdžijinih kadrova, među kojima je jedan od ključnih i Nemin Nikšić. Dakle izbori će imati smisla ako demokratskim putem bude poražena Lagumdžijina struja i ako nakon toga uslijedi lustracija njegovih kadrova kao simbola korupcije i nepotizma.
-
bob_rock
- Posts: 151
- Joined: 19/07/2010 14:46
#39599 Re: SDP
Princip koji zagovaraju u sdp-u jedan član, jedan glas neće dovesti demokratiju. Iskustva izbora u df mogu jasno svima pokazati da će se namještanja glasanja napraviti samo na drugi način. Imat će situacije gdje će se interno dijeliti listići za koga se treba glasati i samo će novu bruku donijeti sdp-u.
Mentalni sklop našeg naroda je takav, nije bitno da li si lijevi ili desni.
Osnovni problem sdp-a protekle četiri godine nije u autokratiji Zlatka već nedovoljno sluha za realni sektor. Kad sabereš prvu ekipu oko Zlatka vidjet ćeš da nisu 10 KM zaradili u realnom sektoru u svojim životima. Kako onda mogu napraviti nešto poticajno u državi.
A druga strana sa Bešlagićem je još tužnije gledati. Romantičari neke ideje koja više ne postoji nigdje već samo u njihovim mislima / pamćenjima.
Teško da oni realno mogu napraviti išta osim daljeg srozavanja ideje sdp-a. Niti ideje niti jasne slike šta je potrebno napraviti da bi sa njima bilo bolje.
Kakva je korist od poštenog, dobrog ali nesposobnog čovjeka ?
SDP-u treba neki treći put. Da li će ga pronaći, da li će se pojaviti neki novi ljudi koji će ga moći izgurati, to ostaje da vidimo.
Mentalni sklop našeg naroda je takav, nije bitno da li si lijevi ili desni.
Osnovni problem sdp-a protekle četiri godine nije u autokratiji Zlatka već nedovoljno sluha za realni sektor. Kad sabereš prvu ekipu oko Zlatka vidjet ćeš da nisu 10 KM zaradili u realnom sektoru u svojim životima. Kako onda mogu napraviti nešto poticajno u državi.
A druga strana sa Bešlagićem je još tužnije gledati. Romantičari neke ideje koja više ne postoji nigdje već samo u njihovim mislima / pamćenjima.
Teško da oni realno mogu napraviti išta osim daljeg srozavanja ideje sdp-a. Niti ideje niti jasne slike šta je potrebno napraviti da bi sa njima bilo bolje.
Kakva je korist od poštenog, dobrog ali nesposobnog čovjeka ?
SDP-u treba neki treći put. Da li će ga pronaći, da li će se pojaviti neki novi ljudi koji će ga moći izgurati, to ostaje da vidimo.
- skupljac_zeljeza
- Posts: 10263
- Joined: 12/10/2014 01:12
#39600 Re: SDP
Evo trenutno priča na OBN-u i sve se svodi na to ko je šta rekao i šta trebao reći da bio on njemu rekao ili mu oni rekli,a on ne bi više na funkciju jer je u penziji.bob_rock wrote: A druga strana sa Bešlagićem je još tužnije gledati. Romantičari neke ideje koja više ne postoji nigdje već samo u njihovim mislima / pamćenjima.
