SDP

User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10263
Joined: 12/10/2014 01:12

#39576 Re: SDP

Post by skupljac_zeljeza »

User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#39577 Re: SDP

Post by Banksy »

Izgleda da bi Zlatko i zaista mogao u zatvor ...
User avatar
vee-jay
Posts: 9869
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#39578 Re: SDP

Post by vee-jay »

skupljac_zeljeza wrote:
ovo je nesto odlicno za SDP
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10263
Joined: 12/10/2014 01:12

#39579 Re: SDP

Post by skupljac_zeljeza »

vee-jay wrote:
ovo je nesto odlicno za SDP
Tamam kada pomislim evo nešto bi moglo da se desi, slijedi razočarenje. Evropa hoće kao da nam pomogne i prave se koalicije između onih koji su kontra Dodiku i SDA i DF-a i evo sada stojimo i čekamo. Poslije prošlogodišnjih februarskih dešavanja krenuli Plenumi i u Tuzli hoće Vladu eksperata i dobili je i ode Umihanić i ne napravi ništa. Baš ništa. Slične skupove pravi intenzivnije Nikšić i njemu se aplaudira i daje podrška. Kongres je čak u Augustu i dovoljno vremena da se izlobira za izbore u općinskim, kantonalnim i regionalnim organizacijama. Bešlagić je skont'o gdje sve vodi i zato je ovako ljut.
Rukovodstvo SDP-a na čelu sa predsjednikom Nermin Nikšić je u zadnjih 20 dana je otvoreno razgovralo i diskutovalo sa svim članovima SDP-a koji su to željeli u Programu rada u 2015.godinu sa preko 2000 članova u Mostaru, Sarajevu, Bihaću, Doboju, Goraždu, Modriči, Tešnju, Živinicama, Kalesiji, Tuzli, Zenici, Brčkom.
Mnogobrojni članovi su dali svoje sugestije i pohvale na Program rada i na ono šta SDP očekuje u 2015.godini.

Image
skambrljo
Posts: 262
Joined: 19/10/2014 21:12

#39580 Re: SDP

Post by skambrljo »

Zbogom Zlatko zauvijek, Damir nek te prati
ako ti je išta sveto partiju nam vrati,
bio si u prolazu, predugo si ost’o
prevario narod, omražen si post’o

Damir Hadžić Nole, prvi reket stranke
radosnim korakom pjevuši do banke,
svaki svoj potpis pretvorio u franke,
sad se pravi švabo, ne reče ni Danke.

Drugarica Lidija, Zlajina štrumpfeta
zbog velikog garda bila je brzopleta,
od velikog šefa uvijek bila voljena,
Jovnka Broz nije joj do koljena.

Nikšić Nermin tarzo nije bio loš
sve dok ga u Zlajin ne strpaše koš,
ako bude mudar još mu nije kasno
treba lupit od sto i sve reći glasno

Baš ko što je Komšo, pukao mu film
složio ga Zlaji čuli su se jecaji,
a onda i stranci odveo birače
plače Zlatko, zovite trubače.

U stranci se znoje a nije od gripe,
po gradu se priča strahuju od SIPE,
čuli smo za reket, Adilovo blago,
vratit će vam Željko sve milo za drago.
User avatar
vee-jay
Posts: 9869
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#39581 Re: SDP

Post by vee-jay »

skupljac_zeljeza wrote:
vee-jay wrote:
ovo je nesto odlicno za SDP
Tamam kada pomislim evo nešto bi moglo da se desi, slijedi razočarenje. Evropa hoće kao da nam pomogne i prave se koalicije između onih koji su kontra Dodiku i SDA i DF-a i evo sada stojimo i čekamo. Poslije prošlogodišnjih februarskih dešavanja krenuli Plenumi i u Tuzli hoće Vladu eksperata i dobili je i ode Umihanić i ne napravi ništa. Baš ništa. Slične skupove pravi intenzivnije Nikšić i njemu se aplaudira i daje podrška. Kongres je čak u Augustu i dovoljno vremena da se izlobira za izbore u općinskim, kantonalnim i regionalnim organizacijama. Bešlagić je skont'o gdje sve vodi i zato je ovako ljut.
Rukovodstvo SDP-a na čelu sa predsjednikom Nermin Nikšić je u zadnjih 20 dana je otvoreno razgovralo i diskutovalo sa svim članovima SDP-a koji su to željeli u Programu rada u 2015.godinu sa preko 2000 članova u Mostaru, Sarajevu, Bihaću, Doboju, Goraždu, Modriči, Tešnju, Živinicama, Kalesiji, Tuzli, Zenici, Brčkom.
Mnogobrojni članovi su dali svoje sugestije i pohvale na Program rada i na ono šta SDP očekuje u 2015.godini.

Image
Prijedlog: hajmo prestati pricati o Evropi.

Za SDP je veliki i najvazniji korak - skidanje Lagumdzije sa vlasti.

Time borba izmedju potencijalnih nasljednika tek pocinje i ona ce naravno biti brutalna, bolna i dugacka.

Po meni je jos uvijek prerano za bilo kakve analize. Ali sta god bude, jednu stvar smo ipak u oktobru naucili, a to je da lijevo orijentisani glasaci nisu vise ni slijepi ni glupi a generacija Jugoslovena koji su automatski patriotizam stavljali ispred svojih licnih interesa vise nije u vecini. Pa sta bude, bude. :)
User avatar
JohnnyS
Posts: 17537
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#39582 Re: SDP

Post by JohnnyS »

Danas je Glavni odbor SDP BiH “od nove parlamentarne većine ponovo zatražio da konačno pokažu ozbiljnost u formiranju vlasti, jer je očigledno da su svi najavljivani rokovi po ovom pitanju već odavno probijeni. Hitnija uspostava vlasti je još potrebnija zbog toga što nepostojanje vlasti ugrožava i novu inicijativu Europske unije ka BiH i Izjavu o evropskom putu naše zemlje.

"Kadrovi SDP BiH u izvršnoj vlasti na federalnoj razini u protekle četiri godine su svoje djelovanje obavljali prema zakonima i Ustavu FBiH. Stoga, ukoliko se do 31. ožujka ne formira nova vlast, ili ukoliko se ne usvoji proračun FBiH za 2015.godinu, Glavni odbor je donio zaključak da kadrovi SDP BiH napuste sve pozicije u izvršnoj vlasti FBiH.
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#39583 Re: SDP

Post by Skijaš »

Malo otvaranja prostora za Inzkovu intervenciju i deblokadu uzrokovanu maksimalističkim zahtjevima HDZ-a.
skambrljo
Posts: 262
Joined: 19/10/2014 21:12

#39584 Re: SDP

Post by skambrljo »

L u c i f e r wrote:clanal sa deponije:

Iako su mnogi vjerovali da će sa velikim izbornim porazom koji je doživio SDP i kadrovskim primjenama koje su uslijedile u ovoj partiji, i neki njeni istaknuti članovi nestati sa javne scene, sa Damirom Hadžićem to, očito, neće biti slučaj.

Prema informacijama do kojih je došao ** No links ** Portal, ovaj mladi i ambiciozni SDP-ov političar, nakon odlaska sa čela Ministarstva prometa i komunikacija BiH, postat će novi direktor kompanije Agram za Bosnu i Hercegovinu. Doduše, zvanične informacije o ovom kadrovskom transferu još uvijek nema.

Koncern Agram je najveći privatni zdravstveni osiguravatelj u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini, a u svom sastavu objedinjuje najsavremeniju privatnu zdravstvenu ustanovu i dijagnostički centar u regiji "Bosna Sunce - Agram", lidersku kompaniju za usluge tehničkog pregleda vozila Agram dd, kao i Euroherc osiguranje dd - Društvo za osiguranja osoba i imovine.

            
Damir Hadžić po zanimanju je diplomirani novinar, a političku karijeru započeo je kao najmlađi bh. načelnik, kada se sa tek napunjene 24 godine našao na čelu Opštine Novi Grad. No mladost mu očito nije bila preprepeka za agilan rad, pa ga tamošnji građani i danas pominju kao načelnika koji je preporodio najveću i najmnogoljudniju sarajevsku opštinu i iz sivila i učmalosti je pretvorio u novu gradsku oazu.

Mnogi smatraju da je Hadžić i svoju četverogodišnju ministarsku funkciju obavljaoo veoma dobro, odlučno i beskompromisno, a po svemu sudeći menadžerske sposobnosti mladog političara prepoznali su i u jednoj od najvećih regionalnih kompanija i ponudili mu mjesto direktora.
 
Kako će se nakon godina i godina provedenih u politici Damir Hadžić snaći u biznisu, ostaje da se vidi




tacno da covjek povrati na ovu drzavu

Je li ovo zaista tačno? Pa đe još reketaše postavljaju za direktore? Tito dragi vrati se.

Ali hajde opet ovaj je samo reketaš, dok je veliki vođa počeo prijetiti i šleperima.
Zna li ko gdje će Zlaja nastaviti karijeru osim u SDP.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#39585 Re: SDP

Post by Banksy »

vee-jay wrote:
Po meni je jos uvijek prerano za bilo kakve analize. Ali sta god bude, jednu stvar smo ipak u oktobru naucili, a to je da lijevo orijentisani glasaci nisu vise ni slijepi ni glupi a generacija Jugoslovena koji su automatski patriotizam stavljali ispred svojih licnih interesa vise nije u vecini. Pa sta bude, bude. :)
A i biologija je učinila svoje ...
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#39586 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Kad se male ruke slože ..
Sarajevo: Zgrada Šipada prodana za 3.200.000 KM – BBI banci

SARAJEVO, – Agencija za privatizaciju u Federaciji BiH prodala je, u postupku male privatizacije, poslovnu zgradu u vlasništvu preduzeća „Šipad Export Import“ d.d. Sarajevo u ulici Maršala Tita broj 15- prenosi Fena

Kupac je „Bosna bank Internacional“ d.d. Sarajevo. Ugovor o kupoprodaji zaključen je 18.02.2015.godine. Kupoprodajna cijena za predmet prodaje je 3.200.000 KM i kupac je u skladu sa Ugovorom uplatio cijenu na račun Agencije. Agencija za privatizaciju u FBiH je sredstva uplatila na račun prodavca, preduzeća „Šipad Export Import“ d.d. Sarajevo.
http://dnevni-list.ba/web1/sarajevo-zgr ... bbi-banci/
Nemojte, molim vas, bilo kakvo udruživanje "ljevice" spominjati, učesnici ovog zločinačkog poduhvata su odavno udruženi.
User avatar
Zavatoni
Posts: 1641
Joined: 06/07/2005 07:44
Location: Sarajevo

#39587 Re: SDP

Post by Zavatoni »

Agram je bivšem načelniku Hadžiću očigledno ostao nešto dužan...
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#39588 Re: SDP

Post by hizo ramidovic »

svi vi sto pljujete po lagundziji i po damiru moralibi znat da su to samo suplje price i izmisljotine. niko jos nista nije dokazo, a ove price se proturaju samo sciljem da je njiha dvojica oblate i da him se obraz ukalja. al dzaba vam je to. damir je sposoban i snalazljiv covijek pa ni je cudo sto mu mnogi i zavide. a zlatko se vraca na celo partije na prvom redovnom kongresu, pa je vec pocela propaganda proti njega.
etovidis
Posts: 454
Joined: 08/09/2007 16:52

#39589 Re: SDP

Post by etovidis »

JohnnyS wrote:Danas je Glavni odbor SDP BiH “od nove parlamentarne većine ponovo zatražio da konačno pokažu ozbiljnost u formiranju vlasti, jer je očigledno da su svi najavljivani rokovi po ovom pitanju već odavno probijeni. Hitnija uspostava vlasti je još potrebnija zbog toga što nepostojanje vlasti ugrožava i novu inicijativu Europske unije ka BiH i Izjavu o evropskom putu naše zemlje.

"Kadrovi SDP BiH u izvršnoj vlasti na federalnoj razini u protekle četiri godine su svoje djelovanje obavljali prema zakonima i Ustavu FBiH. Stoga, ukoliko se do 31. ožujka ne formira nova vlast, ili ukoliko se ne usvoji proračun FBiH za 2015.godinu, Glavni odbor je donio zaključak da kadrovi SDP BiH napuste sve pozicije u izvršnoj vlasti FBiH.
U protekle četiri godine SDP je, nažalost, za dugo vremena obesmislio koncept međunacionalne stranke i nanijeo ogromnu štetu Bosni i Hercegovini. Lagumdžija i njegovi sramotni prirepci (Hadžić, Nikšić, Hadžiomerović, Lipovača itd) zaslužuju u najmanju ruku prezir, a u nekim slučajevima možda i policijsku istragu.
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#39590 Re: SDP

Post by The BEN10 »

Šta je ba sa ovom temom, totalno zamrla!? Ko bi se tome nadao prije recimo godinu dana?
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#39591 Re: SDP

Post by almir90 »

The BEN10 wrote:Šta je ba sa ovom temom, totalno zamrla!? Ko bi se tome nadao prije recimo godinu dana?
Nova naroda izreka "prop'o si k'o SDP". :lol:
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#39592 Re: SDP

Post by cadburry »

.
Last edited by cadburry on 21/03/2015 20:26, edited 1 time in total.
rajvosa1
Posts: 787
Joined: 02/06/2008 02:04

#39593 Re: SDP

Post by rajvosa1 »

Kako je DF krenuo, još ćemo žaliti Slučajnog Prolaznika
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#39594 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

rajvosa1 wrote:Kako je DF krenuo, još ćemo žaliti Slučajnog Prolaznika
Nećemo!
DF je samo isprdak SDP-a, skoro u svemu nalik na matičnu partiju.
rajvosa1
Posts: 787
Joined: 02/06/2008 02:04

#39595 Re: SDP

Post by rajvosa1 »

VjecitiStudent wrote:
rajvosa1 wrote:Kako je DF krenuo, još ćemo žaliti Slučajnog Prolaznika
Nećemo!
DF je samo isprdak SDP-a, skoro u svemu nalik na matičnu partiju.
Meni se čini da su otišli korak dalje u disciplinama neprincipijelnost, glupost, bezobrazluk...
etovidis
Posts: 454
Joined: 08/09/2007 16:52

#39596 Re: SDP

Post by etovidis »

Cjelokupna 'ljevica' u Bosni i Hercegovini mora ići na popriličan 'remont'. Razlozi su raskorak s potencijalnim glasačima, te ideološki raskorak sa zdravim razumom, nažalost.
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#39597 Re: SDP

Post by cadburry »

Nikšić se obratio članstvu:
User avatar
Lokman
Posts: 885
Joined: 28/02/2014 13:00

#39598 Re: SDP

Post by Lokman »

Ukoliko SDP provede izbore prema principu "jedan član-jedan glas", to će se kvalitetno odraziti na SDP. Svi problemi SDP-a proizašli su iz autokratije koja je metastazirala u elitizam i koruptokraciju. Međutim to je samo jedan manji korak ka reformisanju propalog SDP-a, prava reforma nastupa samo u slučaju dekriminalizacije i lustracije Lagumdžijinih kadrova, među kojima je jedan od ključnih i Nemin Nikšić. Dakle izbori će imati smisla ako demokratskim putem bude poražena Lagumdžijina struja i ako nakon toga uslijedi lustracija njegovih kadrova kao simbola korupcije i nepotizma.
bob_rock
Posts: 151
Joined: 19/07/2010 14:46

#39599 Re: SDP

Post by bob_rock »

Princip koji zagovaraju u sdp-u jedan član, jedan glas neće dovesti demokratiju. Iskustva izbora u df mogu jasno svima pokazati da će se namještanja glasanja napraviti samo na drugi način. Imat će situacije gdje će se interno dijeliti listići za koga se treba glasati i samo će novu bruku donijeti sdp-u.

Mentalni sklop našeg naroda je takav, nije bitno da li si lijevi ili desni.

Osnovni problem sdp-a protekle četiri godine nije u autokratiji Zlatka već nedovoljno sluha za realni sektor. Kad sabereš prvu ekipu oko Zlatka vidjet ćeš da nisu 10 KM zaradili u realnom sektoru u svojim životima. Kako onda mogu napraviti nešto poticajno u državi.

A druga strana sa Bešlagićem je još tužnije gledati. Romantičari neke ideje koja više ne postoji nigdje već samo u njihovim mislima / pamćenjima.
Teško da oni realno mogu napraviti išta osim daljeg srozavanja ideje sdp-a. Niti ideje niti jasne slike šta je potrebno napraviti da bi sa njima bilo bolje.
Kakva je korist od poštenog, dobrog ali nesposobnog čovjeka ?

SDP-u treba neki treći put. Da li će ga pronaći, da li će se pojaviti neki novi ljudi koji će ga moći izgurati, to ostaje da vidimo.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10263
Joined: 12/10/2014 01:12

#39600 Re: SDP

Post by skupljac_zeljeza »

bob_rock wrote: A druga strana sa Bešlagićem je još tužnije gledati. Romantičari neke ideje koja više ne postoji nigdje već samo u njihovim mislima / pamćenjima.
Evo trenutno priča na OBN-u i sve se svodi na to ko je šta rekao i šta trebao reći da bio on njemu rekao ili mu oni rekli,a on ne bi više na funkciju jer je u penziji.
Post Reply