Gdje u Sa......

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
imam
Posts: 350
Joined: 06/09/2012 18:44

#3951 Re: Gdje u Sa......

Post by imam »

fixer wrote:Koliko se otprilike krece cijena da se u mitexu ili negdje drugo napravi po mjeri sako (slim fit)? Okvirno me zanima cijena, te ako neko ima iskustva da preporuci gdje bi bilo najbolje.
i mene ovo zanima ???
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#3952 Re: Gdje u Sa......

Post by anonimnaosoba »

zilla_ wrote: Ja u sportlajfu platio adidas duksericu 55KM na sniženju... spuštena sa 109KM na 89KM i još uračunali nekog popusta tako da je na kraju bila 55KM... U intersportu ista 129KM :evil:
:shock: mora se to otići pogledati u ponedjeljak :mrgreen:
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#3953 Re: Gdje u Sa......

Post by Mračajski proto »

Gdje u Sarajevu prave one ovalne ramove za slike i ostalo? Treba mi ovo podhitno, ako neko zna gdje ovo izrađuju, neka me usreći. Hvala.
User avatar
Edin H.
Posts: 53572
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3954 Re: Materijal za odjelo

Post by Edin H. »



:dance:
User avatar
slobodann
Posts: 203
Joined: 20/05/2012 10:32

#3955 Re: Materijal za odjelo

Post by slobodann »

slobodann wrote:
PipiDugaDevetka wrote:Teško je naći tekstil za muško odijelo, ali je još teze naći nekoga da ti sašije odijelo. Moj rahmetli babo je bio krojač i još pedesetih se ''prebacio'' u govornike, sindikaliste t.j. političare.

Mogu misliti kako je sada teško naći PRAVOG krojača.
:?:

Jedino, ako ti je neko od blize rodbine na nekim studijima u nekoj akademiji, pa se na umjetnički način bavi krojenjem i šivenjem.
Oprosti ako sam šta zasmetao svojim mišljenjem o ovome..
Nasao sam krojaca, jos samo da nadjem kvalitetan materijal...
Imal tko da zna gdje u Sarajevo KUPITI NAJBOLJI MATERIJAL ZA ODJELO ???
Dzenana88
Posts: 22
Joined: 11/09/2012 17:31

#3956 Re: Gdje u Sa......

Post by Dzenana88 »

Kapri wrote:Gdje ima debelih zimskih dukserica sa kapuljacom i na kopcanje ali da nisu bas skupe?
U tiffany u robotu,60km,imaju kao podstavu ono fino debelo meko platno.....
Inače,u pitanju je H&M, L.O.G.G
Momak sebi jučer kupio,extr JE
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#3957 Re: Materijal za odjelo

Post by DaffyDuck »

slobodann wrote:
slobodann wrote:
PipiDugaDevetka wrote:Teško je naći tekstil za muško odijelo, ali je još teze naći nekoga da ti sašije odijelo. Moj rahmetli babo je bio krojač i još pedesetih se ''prebacio'' u govornike, sindikaliste t.j. političare.

Mogu misliti kako je sada teško naći PRAVOG krojača.
:?:

Jedino, ako ti je neko od blize rodbine na nekim studijima u nekoj akademiji, pa se na umjetnički način bavi krojenjem i šivenjem.
Oprosti ako sam šta zasmetao svojim mišljenjem o ovome..
Nasao sam krojaca, jos samo da nadjem kvalitetan materijal...
Imal tko da zna gdje u Sarajevo KUPITI NAJBOLJI MATERIJAL ZA ODJELO ???
Ne znam moze li ti pomoci, ali mislim da mi je neko spominjao da Granoff radi odijela po mjeri/narudzbi
User avatar
bogumila
Posts: 1101
Joined: 28/07/2012 23:38

#3958 Re: Gdje u Sa......

Post by bogumila »

Sarajevo_Grad wrote:Gdje u Sarajevu prave one ovalne ramove za slike i ostalo? Treba mi ovo podhitno, ako neko zna gdje ovo izrađuju, neka me usreći. Hvala.
galerija paleta ili bilo koji uramljivac. imas na carsiji prije slatkog coseta s lijeve strane (ako ides od katedrale), ima i na kontra strani, kad bi krenuo duz pruge od bascarsije ka katedrali, ta bi ti bila s lijeve strane. paleta je kod vatrogasaca na skenderiji, tj kod meeting point kina.
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#3959 Re: Gdje u Sa......

Post by Mračajski proto »

Hvala do neba, spasio si me. Svaka ti dala! :thumbup:
User avatar
slobodann
Posts: 203
Joined: 20/05/2012 10:32

#3960 Re: Materijal za odjelo

Post by slobodann »

Imal tko da zna gdje u Sarajevo KUPITI NAJBOLJI MATERIJAL ZA ODJELO ???

Ne znam moze li ti pomoci, ali mislim da mi je neko spominjao da Granoff radi odijela po mjeri/narudzbi
Rade, ali traze 1.200 KM za odjelo - stim da je materijal obicni.

Najbolji moguci materijal za odjelo koji postoji (osim merino vune) je oko 200-250 EUR, ruke su kod privatnika oko 150 EUR, tako da je sve skupa cca 400 EUR.

Cuo sam da u Sa. ima negdje orginal vrhunskih materijala, ali ne znam gdje.
User avatar
BoliMeGlOva
Posts: 45
Joined: 24/09/2012 01:01

#3961 Re: Gdje u Sa......

Post by BoliMeGlOva »

Zna li netko đe raja najvise gubi lovu u Sarajevu?
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79545
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3962 Re: Gdje u Sa......

Post by Velkoski »

BoliMeGlOva wrote:Zna li netko đe raja najvise gubi lovu u Sarajevu?
u kladarama
User avatar
BoliMeGlOva
Posts: 45
Joined: 24/09/2012 01:01

#3963 Re: Gdje u Sa......

Post by BoliMeGlOva »

Odrase kladare ramize mi.
User avatar
muhanata
Posts: 702
Joined: 09/11/2011 12:49

#3964 Re: Gdje u Sa......

Post by muhanata »

ima egipatska prodavnica?
User avatar
Chustaa
Posts: 188
Joined: 03/04/2011 14:24
Location: čekrčići

#3965 Re: Gdje u Sa......

Post by Chustaa »

muhanata wrote:ima egipatska prodavnica?
Nigdje koliko ja znam :? :? :?
User avatar
muhanata
Posts: 702
Joined: 09/11/2011 12:49

#3966 Re: Gdje u Sa......

Post by muhanata »

Chustaa wrote:
muhanata wrote:ima egipatska prodavnica?
Nigdje koliko ja znam :? :? :?
Pih! :sad:
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#3967 Re: Gdje u Sa......

Post by Mr.Penguin »

muhanata wrote:ima egipatska prodavnica?
U Egiptu ali kod njih se zove samo prodavnica.
User avatar
Chustaa
Posts: 188
Joined: 03/04/2011 14:24
Location: čekrčići

#3968 Re: Gdje u Sa......

Post by Chustaa »

Mr.Penguin wrote:
muhanata wrote:ima egipatska prodavnica?
U Egiptu ali kod njih se zove samo prodavnica.
E, vjeruj mi da to htjedoh reci, ali reko da ne zajebavam :lol: :lol:
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#3969 Re: Gdje u Sa......

Post by Mr.Penguin »

Chustaa wrote:
Mr.Penguin wrote:
muhanata wrote:ima egipatska prodavnica?
U Egiptu ali kod njih se zove samo prodavnica.
E, vjeruj mi da to htjedoh reci, ali reko da ne zajebavam :lol: :lol:
Ja sam morao, bilo je previše dobro namješteno :D
amina_bl
Posts: 94
Joined: 14/05/2012 17:21

#3970 Re: Gdje u Sa......

Post by amina_bl »

Gdje u SA mogu pronaći igru (karte) Uno?

To je ovo: http://www.pjesmicezadjecu.com/drustven ... e/uno.html

Hvala!
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#3971 Re: Gdje u Sa......

Post by LieToMe »

amina_bl wrote:Gdje u SA mogu pronaći igru (karte) Uno?

To je ovo: http://www.pjesmicezadjecu.com/drustven ... e/uno.html

Hvala!
U merkatoru na socijalnom zadnji put vidjela. Mada mislim da ima u svim ovim prodavnicama igracaka za djecu na odjelu gdje su one drustvene igre.
User avatar
muhanata
Posts: 702
Joined: 09/11/2011 12:49

#3972 Re: Gdje u Sa......

Post by muhanata »

Mr.Penguin wrote:
Chustaa wrote:
Mr.Penguin wrote: U Egiptu ali kod njih se zove samo prodavnica.
E, vjeruj mi da to htjedoh reci, ali reko da ne zajebavam :lol: :lol:
Ja sam morao, bilo je previše dobro namješteno :D
Vas dvojica Image

Gdje ima kupiti arganovo ulje, osim makrovite?
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#3973 Re: Gdje u Sa......

Post by melbaa »

bull21 wrote:...postoji streljački klub? Ako ko ide, može li malo uputiti u vezi termina, cijene i ostaloga. Hvala. :)
jesi li nasao streljacki klub?
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#3974 Re: Gdje u Sa......

Post by Cholina_Lokica »

melbaa wrote:
bull21 wrote:...postoji streljački klub? Ako ko ide, može li malo uputiti u vezi termina, cijene i ostaloga. Hvala. :)
jesi li nasao streljacki klub?
Imate na zetri streljanu i klub
Nokija
Posts: 1590
Joined: 20/05/2012 14:46

#3975 Re: Materijal za odjelo

Post by Nokija »

slobodann wrote:
slobodann wrote:
PipiDugaDevetka wrote:Teško je naći tekstil za muško odijelo, ali je još teze naći nekoga da ti sašije odijelo. Moj rahmetli babo je bio krojač i još pedesetih se ''prebacio'' u govornike, sindikaliste t.j. političare.

Mogu misliti kako je sada teško naći PRAVOG krojača.
:?:

Jedino, ako ti je neko od blize rodbine na nekim studijima u nekoj akademiji, pa se na umjetnički način bavi krojenjem i šivenjem.
Oprosti ako sam šta zasmetao svojim mišljenjem o ovome..
Nasao sam krojaca, jos samo da nadjem kvalitetan materijal...
Imal tko da zna gdje u Sarajevo KUPITI NAJBOLJI MATERIJAL ZA ODJELO ???
Ima jedna prodavnica, jos predratna, na pijaci Sirano, na desnoj strani. Ne znam vise kako se zove. Tu ima i krojac, predratni :D Oni imaju jako dobar izbor.
Onda ima kod hotel Evrope u onoj uskoj ulici gdje je bila knjizara Sahinpasic pa malo nize mala prodavnica ali solidan izbor.
I preko puta ekonomskog fakulteta je bila jako dobra, ne znam da li ima jos.

Materijali kvalitetni su jako skupi. Ako imas dobrog krojaca ne zali. Ako nemas, samo ces oplakati. U Sarajevu danas ima na zalost jako malo dobrih krojaca. I oni dobri su jako skupi.
Ako znas nekog dobrog javi adresu.
Post Reply