Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3951 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

Visoki predstavnik EU za inostranu politiku i bezbjednost Havijer Solana posjetiće Sarajevo u utorak, 19. maja zajedno sa američkim potpredsjednikom Džozefom Bajdenom, što će biti poruka građanima BiH da se EU i SAD zajednički angažuju i djeluju u cilju pomoći stabilizaciji BiH, rekla je Srni Kristina Galjak, portparol Solane.


"Ova posjeta je poruka građanima i liderima BiH da će međunarodna zajednica nastaviti da podržava BiH, ali i prilika za podsjećanje na obaveze i čvrsto opredjeljenje političara u BiH ka sprovođenju reformi kako bi se osiguralo da se BiH razvija u dobrom pravcu", rekla je Galjakova.

Ona je istakla da ova posjeta ukazuje na važnost koju EU i SAD daju ovom regionu, dodajući da je Balkan ključan za Brisel u smislu njegove stabilnosti, kao i stabilnosti EU.

Galjakova je dodala da će se Solana i Bajden sastati sa članovima Predsjedništva BiH i da će se obratiti parlamentu, odnosno predstavnicima svih političkih partija u BiH.

"Ovo je veoma važna i pozitivna misija i željeli bismo da lideri u BiH to vide kao jasan stimulus za donošenje političkih odluka u sklopu napora ka stabilizaciji zemlje i sprovođenju neophodnih reformi", rekla je Galjakova.

Ona je navela da će, ukoliko SAD postave specijalnog izaslanika za Balkan, EU blisko sarađivati sa njim.

"O tome se razgovara i EU se raduje eventualnoj saradnji sa tom osobom, bez obzira ko će to biti", rekla je Galjakova i podsjetila da EU ima veoma snažno prisustvo u zemljama Balkana sa kancelarijama u BiH, Makedoniji i Srbiji.

Ona je rekla da će EU nastaviti da sarađuje sa SAD bez obzira da li će biti postavljen izaslanik za Balkan.

jesu ovi ameri nahebali u evropi, vazda moraju nekoga gurati i voditi za rukav - danas npr. solanu :D
Cunt
Posts: 114
Joined: 16/05/2009 06:52

#3952 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Cunt »

Milorad pare mlati, a vi se smarate o njemu na netu. Smijeh!
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3953 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

Cunt wrote:Milorad pare mlati, a vi se smarate o njemu na netu. Smijeh!
mlati na srpskom narodu, ne mlati na nama, vidis da ljudima ne smeta, kad vidis da ima goveda ti ih iskoristavaj, pametan covjek
User avatar
Socijalista
Posts: 2304
Joined: 19/01/2009 23:04
Location: U Daytonu...

#3954 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Socijalista »

dallton wrote:
Cunt wrote:Milorad pare mlati, a vi se smarate o njemu na netu. Smijeh!
mlati na srpskom narodu, ne mlati na nama, vidis da ljudima ne smeta, kad vidis da ima goveda ti ih iskoristavaj, pametan covjek
sve pokazuje da ce se posjetom Bajdena nesto desiti ili zacementirati, ali nekako mi je Dodo nervozan, pa opet nije sigurno sta ce biti...sve je nejasno. Ko ce znati vise...na nama je samo da slijedece izbore ne useremo.
Cunt
Posts: 114
Joined: 16/05/2009 06:52

#3955 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Cunt »

Srbi su iskreno zasluzili Dodika. Oni zapravo misle da je on dobar zato sto ga muslimani mrze. To im je jedini razlog zasto podrzavaju Dodika. Kada bi ovu mrznju nekako pretvorili u ljubav prema doticnom gospodinu, Srbi bi ga odyebali vrlo brzo. A sta ces, neki ljudi obozavaju da sisaju vesla =).
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3956 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

Cunt wrote:Srbi su iskreno zasluzili Dodika. Oni zapravo misle da je on dobar zato sto ga muslimani mrze. To im je jedini razlog zasto podrzavaju Dodika. Kada bi ovu mrznju nekako pretvorili u ljubav prema doticnom gospodinu, Srbi bi ga odyebali vrlo brzo. A sta ces, neki ljudi obozavaju da sisaju vesla =).
jest aha :roll: pa kako onda pobjedi na izborima prije nekih 5-6 godina kad nije bilo dreke? bezveze ti je argument, to je ona stara suplja "da vi toliko ne pricate, mi ne bi ovo radili" - al je suprotna cinjenicama, srbi su za karadzica glasali kad niko ni rijec nije govorio protiv, a znamo ko je covjek bio
User avatar
muha_sa
Posts: 140461
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3957 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by muha_sa »

na danasnji dan prije 17.godina agresorska JNA uz pomoc SDS terorista pokusali da presjeku seher i time sahrane medjunarodno priznatu Republiku Bosnu i Hercegovina.
Kao i obicno-dobili su po guzici--jebena borba prsa u prsa :D najlakse sa sigurne distance-pa osini po civilima.
Da-i ovome je mjesto na ovoj temi --temi o sumnjaku koji ponovo priziva zlo i zvecka oruzjem.

dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3958 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

Specijalac, naravno!Piše: Josip Vričko19/05/09Imamo pravo vjerovati kako nije bez znakovitosti ni to što je Air Force Two prvo aterirao ovdje, a tek se potom zaputio ka Srbiji, gdje Biden ima važna posla; po neslužbenim ali prilično pouzdanim, informacijama prije svega da uputi srbijanskoga predsjednika Borisa Tadića kako da disciplinira DodikaČak i da Valentin Inzko nije svojim sarajevskim doskočicama, o bocama što ispod njegovih prozora plivaju Miljackom, u nedjelju prije podne zabavljao seslije Kruga 99, i tako, u biti, relativizirao svu ozbiljnost, kritičnost, zapravo, trenutka u kojoj se Bosna i Hercegovina nalazi, bjelodano je kako je ovoj državi naprosto nužna čvrsta američka ruka. U prilog tomu, dakako, ide i banjolučki susret novoga visokog predstavnika sa Miloradom Dodikom, gdje, znakovito, nije bilo riječi o onomu što, eventualno, pliva Vrbasom, ali, ako je vjerovati šturome priopćenju Dodikova ureda, visoki gost i njegov golemi domaćin složili su se kako Bosni baš (i) nije potreban američki specijalac.

Srećom, sudeći po onome što se navješćuje iz Washingtona, američki potpredsjednik Joseph Biden na svoju balkansku turneju, uz ostalo, kreće i ne bi li ovdje dogovorio ustoličenje posebnoga američkoga izaslanika. A, zna se, kako se SAD dogovora! Posebice u okolnostima kada je i diplomatu sa znatno manje iskustva, negoli ga posjeduje taj nekadašnji senator i izvrsni poznavatelj balkanskih neprilika, jasno kako ovakva - o svome jadu zabavljena - Europska unija, BiH može držati samo na aparatima. I to u okolnostima kad (barem) jedan od za bolesnika zainteresiranih, što tajno što javno, priziva i(li) radi na njegovoj eutanaziji.

Očekujući Bidena, koji je, u biti, prvi balkanski specijalac Baracka Obame, nismo dočekali da Inzko reagira na Dodikovu opasku kako je RS trajna, a OHR privremena kategorija. Što je, sjećamo se, samo parafraza one glasovite kako je ovdje sve - pa i sama država - prolazno, a samo Srpska vječna. Ultimativno: Nema ulaska u ustavne reforme ako ih bude vodila međunarodna zajednica, moglo bi, međutim, biti posljednje (prkosno) što je ispaljeno iz velikih banjolučkih usta. Rezolucija Zastupničkog doma američkog Kongresa precizno je, naime, detektirala kako je BiH neučinkovita i neracionalno uređena država u kojoj je nužno, ali i žurno provesti reforme.

Usto, u jednom od svojih inauguralnih govora Obama je poručio, pa i ne baš diplomatski, Bruxellesu da ne smije zaboraviti zapadni Balkan, našu zemlju, napose. Od toga je, evo, prošlo nešto malo više od 100 dana, a Bosna stoji kako stoji u - crnoj rupi. Novi je američki predsjednik, dakako, htio (i uspio!) biti duhovit, kazavši kako će sljedeću stotku odraditi za 75 dana. Ali, baš kao i u svakoj, i u ovoj šali ima - ozbiljnosti. Amerikanci, naime, simultano igraju nekoliko partija, a, iako su neke - takav je barem bio prvi dojam - počeli sa bijelim figurama, malogdje su blizu makar i remiju. Dakle, novoj je američkoj administraciji nužna (konačno) dobra vijest. I to brzo. I zato za nas i jeste dobra vijest što je boeing 757 sretno sletio u sarajevsku zračnu luku.

A imamo, također, pravo vjerovati kako nije bez znakovitosti ni to što je Air Force Two prvo aterirao ovdje, a tek se potom zaputio ka Srbiji, gdje Biden ima važna posla; po neslužbenim ali prilično pouzdanim, informacijama prije svega da uputi srbijanskoga predsjednika Borisa Tadića kako da disciplinira Dodika - ukoliko ovaj, nakon susreta s američkim vicepredsjednikom u četiri oka, sam ne shvati koliko je sati.

Nema, jasno, visoki američki gost čarobni štapić, niti je, dakako, (ovakva) Bosna problem što se može riješiti jednim njegovim zamahom. Ipak, imenovanje američkoga specijalca kao snažne, odlučujuće potpore EU-ovom predstavniku i domicilnim dužnosnicima, bila bi gesta koju od Washingtona dugo očekujemo. A to je dovršenje posla započetog u Daytonu u, ipak, znatno težim okolnostima (što donekle eskulpira kreatore) od aktualnih; skidanje luđačke košulje i stvaranje - Države. Ne, dakle, (više) nikakve dejtonske, nego, naprosto - Države. Tek potom Inzko (slobodno) može u Sarajevo zvati njemačke turiste na ka(h)vu po - marku.
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#3959 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by kiky »

sve če mo čuti ovih dana ...
User avatar
Socijalista
Posts: 2304
Joined: 19/01/2009 23:04
Location: U Daytonu...

#3960 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Socijalista »

kiky wrote:sve če mo čuti ovih dana ...
Necemo mi puno toga cuti u javnosti, on ce javnosti reci jedno, a politicarima drugo...zalagace se za sprovodjenje dejtona, usvajanje ustava po evropskim standarima i ljudskim pravima bla bla bla, sta to znaci za nas? Nista. Sustina je u tome kako da Dodik utuvi to Srpskom zivlju, da ce se neki elementi morati prenjeti na drzavni nivo, sto se tice uredjenje zemlje -to je sasvim jasno, BH ostaje sa dvije "jedinice", jedino sto ce one morati postati multieticne i to je to. Dodik ce "vikati" ocuvali smo RS, Suljo ce govoriti kako su ojacane drzavne institucije i drzava BiH, a Covic ce urlikati kako su ostvarena sva prava Hrvata u BiH (ovo sve naravno poslije tog usvajanja). Ja ne kuzim samo kako nismo u stanju to sami uraditi. Jedno mora biti jasno i to, da je od pocetka SAD podrzavao BH sa dva entiteta i da ce to i dalje podrzavati. Stvaranje treceg entiteta ne dolazi u obzir, jer bi jos vise zakompliciralo situaciju, tako da je lakse cekati da se Hrvati okrenu RH i "odu" "izumru" iz BH i da se stvore dvije jedinice sa Bosnjackom i Srpskom vecinom i mirna BH. To je ono sto ce se desiti, bolje rijesenje bi bilo naravno da nema entiteta i da se niko ne mora seliti, ali eto sta je tu je. Ide se linijom manjeg otpora.
User avatar
vee-jay
Posts: 9894
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#3961 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vee-jay »

ne ocekujem nista
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#3962 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by nokia6170 »

zanimljivo bi bilo samo prelistati medijske izjave dodika i njegove politicke oligargije prije jedno godinu i po, dvije kada je pocela prica o potrebi izmjene ustava, pa onda ih uporediti sa nadolazecim izjavama nakon posjete bajdena i solane.

sve mi se cini da ce da bude kao sto je bilo i sa presudom medj. suda pravde kada je dodik prije donosenja javno govorio kako ne priznaje medj. sud pravde i kako ga ne zanima ta presuda i da sta god da kaze taj sud to ne obavezuje rs....da bi odmah nakon presude javno rekao da postuje presudu i da se u srebrenici desio genocid.

treba imati na umu da je dodo i njegova klika bili ti koji su radikalno izjavljivali da ih ne zanima evropska konvencija za ljudska prava i to sto ustav krsi tu konvenciju...da bi ovih dana imali sve cesce izjave kako treba ustav prilagoditi da ne krsi evropsku konvenciju.

sto volim ove real-pragmaticare koji se okrecu kako vjetar puhne :)
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3963 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by pici »

VIDEO / "Ne dam ti da ostariš": Rođendanska pjesma Snežane Dodik upućena premijeru RSImage

*** SPAM *** - Koliko žena može da bude originalna u namjeri da svom mužu napravi iznenađenje za rođendan, najbolje pokazuje primjer Snežane Dodik, supruge premijera Republike Srpske (RS) Milorada Dodika.

Rođendansko slavlje održano je 12. marta daleko od očiju javnosti, u hotelu "Kaldera", koji se nalazi u Aleksandrovcu, opština Laktaši.

Atmosfera je bila fenomenalna, a žena premijera pomalo nervozna, nadajući se da njeno iznenađenje neće biti otkriveno prije vremena, piše "Kurir".

"Gospođa Dodik je zajedno sa kćerkom došla na ideju da angažuje Zoranu Pavić kako bi svom mužu čestitala pedeseti rođendan pjesmom "Ne dam ti da ostariš"", navodi isti izvor i dodaje:

"Snežana je sve organizovala, a kada je pjevačica iz Srbije zapjevala pomenutu pjesmu, par je odigrao ples, na oduševljenje svih prisutnih", zaključuje naš izvor.

Kako se saznaje, premijer Milorad Dodik bio je dirnut gestom svoje supruge, za koju mnogi u Republici Srpskoj govore da je vrlo mudra i inteligentna žena. Nakon plesa on je prišao Zorani, zahvalio joj se i poljubio joj ruku. U želji da provjere ove informacije, list je pozvao poznatu pjevačicu i pitao je da li je pjevala na ovom slavlju.

"Ne znam kako ste saznali za to. Mogu da kažem da mi je bilo zadovoljstvo što sam bila u prilici da svojom pjesmom čestitam rođendan prvom čovjeku Republike Srpske i što sam imala prilike da upoznam gospođu Dodik, koja je zaista prava dama", potvrdila je Zorana medijske navode.

Ne dam ti da ostaris

Ne dam da te slome godine
da ti zivot ledja savije :thumbup:
ne dam da te bore pobedeImage
zelim tvoje mlade pogledeImage

Ref.
Ne dam ti da ostaris
ne dam da se umoris :shock:
ruke ti u kosu stavljam
da ti sede oteram :thumbup:
kad te boli, grli me
kad je tesko, mrvi me :dance: :mrgreen:

Ne daj da te ljubav napusti
svaku tesku rec mi oprosti
na sve lepo si me navik'oImage
prste mi za srce lepio

Ref. 2x

Jer kad te boli, grli me
kad je tesko, mrvi me :dance: :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=RQHDdyBjgCYImage
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3964 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

Paralelna stvarnost Republike Srpske

RAFTINGOVANJE U ZDRAV MOZAK
Republika Srpska proživljava svoju paralelnu stvarnost gledajući sama sebe kao centar svijeta, sasvim nezainteresovana za ono što je spolja. U nekim zemljama nije potrebna viza za putovanje, negdje se mogu platiti sve obaveze od iznosa plate, negdje nisu čuli za kolektivne smještaje i izbjeglice ali koga to zanima? Mi ćemo na rafting, pa gdje nas voda odnesePiše: Vedran Savić
Režimski mediji u Republici Srpskoj – a to su gotovo svi - nastavljaju da kreiraju lažnu sliku o velikim uspjesima aktuelne političke garniture, proizvodeći pseudo realnost u kojoj je sve drugačije, ljepše i mnogo bolje. Pošto je valjda postalo dosadno pisati o velikim ekonomskim pobjedama, izmišljenim naravno, nova tema su sportski trijumfi, ništa manje nestvarni.

Pošto hljeba nema ili ga ima sve manje, režim u RS je odlučio da podanicima obezbjedi što više igara. Nešto slično se dešavalo i u ljetu prošle godine kada su se bokseri i kik bokseri RS borili za navodne titule svjetskih prvaka u organizaciji sasvim nepoznatih strukovnih federacija, za koje je gotovo nemoguće naći podatke. Vlast je tada upriličila koncert Svetlane Ražnatović u sklopu Noći svjetskih šampiona na stadionu FK Borac, koji je na redu za rušenje jer se ne uklapa u zamišljeni poslovni centar u mislima Milorada Dodika.

Povod za ovo je Svjetsko prvenstvo u raftingu, koje se održava u Banjaluci i Foči od 17. do 24. maja na rijekama Vrbasu i Tari - kako tvrde organizatori, najznačajniji sportski događaj u BiH nakon zimskih Olimpijskih igara u Sarajevu. Slogan prvenstva je „Banjaluka – centar svijeta”. I sve je zahvatilo potpuno rafting ludilo, svi su u službi ovom takmičenju, prvenstvo je postalo centar i najvažniji događaj u RS, a Banjaluka dakako nije postala centar svijeta. Organizatori očekuju oko 600 takmičara kojima je podređen cijeli grad od preko dvjesto hiljada stanovnika. Tako će zbog takmičenja doći do potpune obustave saobraćaja na dijelu magistralnog puta Banjaluka – Jajce skoro cijelih pet dana, radno vijeme ugostiteljskih objekata produženo je za dva sata, a trgovine su počele pravi lov na takmičare i moguće turiste. Tako su devet dana prije početka takmičenja, na Dan Evrope koji u RS ima status državnog praznika, zbog navodnih turista mnoge trgovine u gradu radile cijeli dan. Što im je tolerisano zbog – pogađate - raftinga. Inače bi ovakvo ponašanje poslodavaca bilo kažnjeno jer je zabranjeno raditi na državne praznike. Mnoge od njih su objavile da su produžile radno vrijeme do 23 sata za vrijeme prvenstva, svaka trgovina očekuje da će neko od takmičara ući baš kod njih i ostaviti „brdo” para.

Ni Privredna komora RS nije sjedila skrštenih ruku, takmičare umorne od treninga i zasićene od šopinga kod trgovaca gladnih deviza čeka iznenađenje u vidu „prezentacija domaćih proizvoda za prodaju i degustaciju”. „S obzirom da se radi o najvećem i najprestižnijem takmičenju ovog tipa u svijetu, za očekivati je da će RS posjetiti veliki broj turista, što smatramo izuzetnom prilikom za promociju domaćih proizvoda”, saopštili su iz Privredne komore. Entitetska televizija RTRS koja neumorno dežura „na braniku otadžbine”, dnevno posvećuje dva sata programa prvenstvu, jedan prijepodne a jedan u večernjim satima, i u danima kada ima i kada nema takmičenja. Kada je u pitanju državotvorni rafting, RS je u dobrim i prijateljskim odnosima i sa Iranom. Kianosh Mehrabi, Iranac koji se bavi avanturistčkim turizmom, postao je gost Banjaluke. „Moja posjeta ovom takmičenju će, nadam se, rezultovati osnivanjem rafting komiteta u Iranu. Rafting inače nije još uvijek popularan sport u Iranu, ali imamo jako veliki potencijal za turistički rafting, tako da trenutno radimo na obučavanju lokalnog stanovništva, kako da iskoriste taj potencijal”, kaže Mehrabi. Planira da svoje djelatnosti proširi na Balkan, pa je došao da izvidi šta Banjaluka a i ostatak zemlje mogu ponuditi iranskim turistima. „Moj plan je da napravim turističku turu za Bosnu, tako da mislim da prve turiste Irance možete očekivati početkom septembra. Mislim da je ovo mjesto prelijepo, imate divnu prirodu, Iranci obožavaju zelenilo, tako da mislim da bi im se vaša zemlja jako svidjela. Takođe, jedan veliki plus za vaš turizam je toplina i ljubaznost ljudi”, dodaje Mehrabi.

Avanturistu Mehrabija trebalo bi malo više uputiti u stanje u BiH, u režimskim medijima RS još uvijek su aktuelne priče o „iranskoj zavjeri” u regionu čiji cilj nestajanje RS, a glavni eksponent te politike je hrvatski predsjednik Stjepan Mesić. Ne treba ni podsjećati na ratna dešavanja, nikako ne bi valjalo da Mehrabi iskuša na svojoj koži „ljubaznost” domicilnog stanovništa, ako neko slučajno posumnja da je i on jedan od brojnih iranskih tajnih agenata koji krstare Republikom Srpskom sa lošim namjerama.

Ceremonija otvaranja prvenstva bila je bučna i raskošna, počela je gdje drugdje nego ispred nove zgrade Vlade RS. Ekipe su prodefilovale do Trga Krajine gdje je program nastavljen. Tamo su odslušali „Himnu malih raftera”, himnu prvenstva. Nakon što je po ko zna koji put prosto „pomeo” jaku međunarodnu konkurenciju na Đurđevdanskom festivalu dječije pjesme, dvorski kompozitor režima u RS i autor nove himne, Mladen Matović, napisao je specijalno za prvenstvo „Himnu malih raftera” koju izvodi hor malih raftera. Nakon toga se učesnicima obratio ministar za porodicu, omladinu i sport RS Proko Dragosavljević, a ceremoniju je zatvorila pažljivo odabrana grupa Balkanika. Ministar je mrsio uobičajene isprazne prigodne riječi, bilo bi mnogo zanimljivije da je takmičare upoznao sa pravilima nekih sportskih disciplina nepoznatih široj javnosti, a za koje je On potvrđeni ekspert. U publikaciji Narodni višeboj, koju je finansiralo i objavilo Ministarsvo za porodicu, omladinu i sport RS, braća Dragosavljevići, autor Predrag i član Redakcijskog odbora Proko, bavili su se pitanjima sportskih igara sela. Raftere iz Japana ili Venecuele sigurno bi zanimalo šta kažu pravila discipline bacanja kamena sa ramena ako se osnovna rekvizita, dakle kamen, „oruni” (ošteti)?


Dok traju igre narodnim masama, hleb je suvišan: Ka slatkoj pobedi
PHOTO: http://www.chessbase.com


Da spasemo Japance od mukotrpnog traganja po bibliotekama, e-Novine ekskluzivno prenose izvode iz pravila. „Baca se kamen težine šest kilograma, ili kugla. S obzirom da se kamen u toku bacanja može oruniti, pa stoga takmičenje može biti neregularno, iz tog razloga se baca kugla ili metalna kocka te težine”, navode Dragosavljevići. Interesantna su i pravila discipline trčanje preko prirodnih prepreka. „Ljudi su često u situaciji da trče uz savlađivanje raznih prepreka”, pišu Predrag i Proko Dragosavljević, a zatim navode one koje su dopuštene pravilima. „Brvno u dužini 4 m i visine 30 cm, hodajuća površina mora biti ravna, širine 15-20 cm. Preko ove prepreke takmičar prelazi i prenosi određen predmet (vreća sa kukuruzima, 20 kg muški i 10 kg žene). Startujemo iz sjedećeg položaja; leđima okrenuti smjeru trčanja sjednemo iza linije starta. Na znak sudije trčimo...”, kažu pisci i upozoravaju takmičare „da se vreća ne smije bacati, a ako se i desi da pukne, moramo imati i žita i vreće u rezervi”. Ako se već u savladavanju prepreka iz nekog razloga ne može trčati, možda se može skakati iz mjesta, samo treba znati kako. „To je uobičajen način nadmetanja u narodu, tzv. skok 'trupačke'. Takmičar stane objema nogama iza linije, koristeći zamah obje ruke, uz sunožni odraz nogama, skače naprijed”.

Za one koji vole da kontriraju i ne poštuju pravila upozorenje – mislio je narod i na takve i ima odgovor na njih. „Skače se iz mjesta sunožnim odrazom, tako da se skok izveden suprotno ovim pravilima ne računa” – navode Predrag i Proko. Ako je prepreka još uvijek tu nakon svih naših vještina da je izbjegnemo, možemo je uvijek gađati potkovicom. „Bacač stoji iza 'biljega', obično sa ispruženom jednom nogom naprijed. U rukama drži tri konjske potkovice. Na udaljenosti od 10 metara nalazi se u zemlju uboden štap. Štap je obično okruglog oblika, prečnika oko 5 cm, a iznad zemlje je 30 cm. Štap treba da je obojen ili na drugi način upadljiv”, piše u udžbeniku, pa samo treba zamisliti omiljenu prepreku umjesto štapa. Nakon trijumfa u sportskim disciplinama, neminovno dolaze slava i popularnost. „Istaknuti bacači kamena, skakači ili trkači nisu ostali poznati i popularni samo u svojim selima, već i široj okolini”, navode Dragosavljevići koji su očigledno sami iskusili slatke momente zaslužene sportskom dominacijom. „Program narodnog višeboja”, kako tvrde Dragosavljevići, sastoji se od pet pojedinačnih disciplina - skok iz mjesta, bacanje kamena sa ramena, gađanje u metu, bacanje potkovice i trčanje preko prepreka - i jedne ekipne – nadvlačenje (potezanje) konopa. Svašta bi mogli rafteri naučiti od ovakvih sportskih radnika!

Pošto hljeba nema ili ga ima sve manje, režim u RS je odlučio da podanicima obezbjedi što više igara. Nešto slično se dešavalo i u ljetu prošle godine kada su se bokseri i kik bokseri RS borili za navodne titule svjetskih prvaka u organizaciji sasvim nepoznatih strukovnih federacija, za koje je gotovo nemoguće naći podatke. Vlast je tada upriličila koncert Svetlane Ražnatović u sklopu Noći svjetskih šampiona na stadionu FK Borac, koji je na redu za rušenje jer se ne uklapa u zamišljeni poslovni centar u mislima Milorada Dodika. Ovog ljeta Vlada RS i grad Banjaluka donirali su privatnom organizatoru dvjesto hiljada KM kao pomoć za organizaciju koncerta Lenija Kravica, trećinu potrebnih sredstava za koncert koji će se takođe održati na gradskom stadionu. Neki članovi Dodikove stranke opravdano sumnjaju u profesionalni kredibilitet Kravica jer kažu da košta manje od Cece.

Kao što su sada zaboravljena sva druga pitanja, liberalizacija viznog režima, prudski proces kojeg se više niko ne sjeća, protesti zbog posjete Džozefa Bajdena, tako su i prošlog ljeta sve nevolje prepustile prvenstvo koncertu Cece. Vladajući u RS politički mudro kupuju glasove i odmiču razmišljanja od stvarnih problema organizovanjem „narodnih veselja”, stvarajući iluziju prosperiteta i bolje budućnosti. Igrajući na jeftinu kartu masovnih zabava, koncerata estradnih umjetnika, fudbalskih utakmica, a sada i takmičenja u marginalnim sportovima kao što je rafting, vješto se stvara osjećaj snage, moći, dobrog života i neizbježna nacionalna homogenizacija. Mediji proizvode uljepšanu sliku stvarnosti, iluziju koja se za one najnaivnije ostvaruje i zauzima mjesto realnog. Trajno odmetnuti od zdravog razuma, urednici ovih medija ne razmišljaju da će takve iluzije, kao i sve druge, jednom uzeti svoje žrtve.

Republika Srpska proživljava svoju paralelnu stvarnost gledajući sama sebe kao centar svijeta, sasvim nezainteresovana za ono što je spolja. U nekim zemljama nije potrebna viza za putovanje, negdje se mogu platiti sve obaveze od iznosa plate, negdje nisu čuli za kolektivne smještaje i izbjeglice ali koga to zanima? Mi ćemo na rafting, pa gdje nas voda odnese.
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#3965 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by kiky »

nekako krajem maja ili početkom juna ide dizanje optužnice protiv dodika ...
prvo, čini mi se, ide poziv na informativni ...
ako se ne javi potjernica ...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3966 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

Milorad Dodik
'Joseph Biden mi nije uputio nikakve kritike'


Predsjednik Vlade RS-a i SNSD-a Milorad Dodik izjavio je da mu potpredsjednik Sjedinjenih Američkih Država (SAD) Joseph Biden tokom jučerašnje posjete Bosni i Hercegovini nije uputio nikakve kritike i da se ne prepoznaje u Bidenovom govoru u kojem je osuđena negativna retorika u BiH.
„Nisam dodirnut tom pričom o retorici. Samo iznosim svoje stavove i iza njih i danas stojim“, rekao je Dodik u izjavi novinarima u Banjoj Luci.

Ističući da je nepotrebno pravljena atmosfera kao da će „Biden ovdje mačem rješavati stvari“, Dodik je naveo da on nije imao "nijedan problem“ tokom sastanka s američkim potpredsjednikom.

Ustvrdio je i da se Biden i ne bi sastao sa njim da smatra da je on problem u BiH.

Iznoseći detalje sa sastanka osam političkih lidera s Bidenom, Dodik je rekao da je predsjednik SDA Sulejman Tihić „pokušao da izdramatizuje situaciju navodeći da će, ako OHR ode iz BiH, ovdje biti nemira, razlaza i sve drugo traumatično“.

Dodik kaže da je dao suprotno mišljenje, te da je potrebno zatvaranje OHR-a i ispunjavanje neophodnih uvjeta za evropski put BiH.

Naveo je i da je na Bidenovo pitanje odgovorio da RS nema ništa protiv ulaska BiH u NATO te iznio mišljenje na pitanja o Dejtonskom sporazumu i evropskom putu BiH.

Kaže da je stekao utisak da SAD nema namjeru da se bavi jednostranim donošenjem odluka ili nametanjem rješenja u BiH, već želi da pomogne BiH, ako je ta pomoć potrebna.

Dodik je ocijenio da se bez konsenzusa i kompromisa te poštivanja Dejtonskog sporazuma ništa ne treba dešavati u BiH te da američka administracija traži ubrzavanje ispunjavanja pet ciljeva i dva uvjeta za zatvaranje OHR-a.

Nakon toga, dodao je, pristupit će se rješavanju određenih ustavnih pitanja u BiH, a RS podržava prijedlog da se iz Ustava BiH izbriše odrednica o nacionalnom ekskluzivitetu prilikom izbora članova Predsjedništva BiH.

Izrazio je žaljenje što prije dolaska potpredsjednika Sjedinjenih Američkih Država Josepha Bidena Bosni i Hercegovini nisu urađeni pripremni sastanci da bi se definirali neki zahtjevi u finansijskoj pomoći Amerike za određene sektore.

„To govori i o BiH i odnosu te države prema tako važnom gostu“, smatra entitetski premijer i dodaje da je to i rekao potpredsjedniku Bidenu.

Kako kaže, Bidenu su predočene i „neke pogrešne informacije jer je BiH učinila dosta na putu evroatlantskih integracija i da će na tome nastaviti i dalje“.

RS traži, dodao je, poštivanje slova Dejtonskog sporazuma jer je jedna od strana potpisnica tog sporazuma, a američki potpredsjednik je potvrdio privrženost svoje zemlje tom sporazumu i činjenici da je BiH organizirana s dva entiteta, a da pitanje svoje unutrašnje organizacije treba sama da riješi bez miješanja sa strane.

„Zadovoljan sam činjenicom kako je SAD promovirao svoju novu politiku na ovom prostoru“, rekao je Dodik.

Komentirajući Bidenovu današnju posjetu Srbiji, Dodik je kazao da je to dobra prilika da se definiraju međusobni odnosi i otvori dijalog bez obzira na neke teške teme kao što je Kosovo.

Dodao je da stav Srbije o pitanju Kosova ostaje nepromijenjen, kao i stav RS-a da neće pristati na naglašene stavove da BiH prizna nezavisno Kosovo.

Istakao je i da ne očekuje da bi srbijanski premijer Boris Tadić mogao da "ima neugodnosti" tokom razgovora s potpredsjednikom SAD-a o pitanju da treba da izvrši pritisak da Dodik revidira neke svoje stavove.
(FENA)
k'o dijete kada zna da je krivo a nije kaznjeno... :lol: :lol:


a ovo drugo znaci ono sto neko rece Solana= Miteran, dosao da ublazi kritike SAD-a i da pokaze kako je i EU zainteresovana za BiH.

Milorad Dodik
"Ideja o izaslaniku za Balkan greška administracije"


Predsjednik Vlade Republike Srpske (RS) Milorad Dodik rekao je da je ideja o američkom izaslaniku za Balkan očigledno bila greška američke administracije i naveo da je potpredsjednik SAD Joseph Biden nije bio dovoljno informisan o stanju u BiH.
Dodik je rekao da Biden nije znao da u BiH postoji Uprava za indirektno oporezivanje, da entiteti nemaju vojsku, da je bio dezinfomisan pričama da u RS nema povratka, te da nije znao da u Vladi RS ima ministara Bošnjaka i Hrvata.

Ističući da sa potpredsjednikom SAD nije razgovarao o tome da li će Amerika poslati izaslanika za Balkan, Dodik je napomenuo da u BiH već postoji evropski izaslanik.

"Biden i specijalni predstavnik EU za spoljnu politiku i bezbjednost Javier Solana manifestovali su jedinstvo, a ako Amerika želi izaslanika za Balkan, to vjerovatno govori da nema jedinstva Evrope i Amerike", naglasio je Dodik.

Premijer RS je za Radio-televiziju RS rekao da je sa potpredsjednikom SAD imao vrlo prijateljski razgovor, da nije bilo nikakvih pritisaka s njegove strane, da je tokom boravka u BiH sa vrlo dostojanstva i uravnoteženosti poslao vrlo važne poruke.

On je naglasio da se ne plaši američke zainteresovanosti za BiH, jer bi BiH trebalo da bude uređena kako to žele predstavnici naroda u BiH, te da je takav stav potvrdio i američki potpredsjednik u svom nastupu.

"Mi možemo da egzistiramo i za nas postoji BiH dok postoji RS. Može to biti nacionalistička retorika, ali nema BiH bez RS. Ako neko pomisli da ukine RS i napravi praznu ljušturu grdno se vara. Od te priče nema ništa", rekao je Dodik.

On je naglasio da je RS u prethodnom periodu prepoznala želju da se ukine RS da se od nje napravi prazna ljuštura, te da nakon 68 prenesenih nadležnosti to više ne može da traje.
(SRNA)
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#3967 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by kiky »

normalno je da dodo ima svoju verziju cijelog tog cirkusa od bajdena ...
čovjek nikog nije ni opomenuo ... ni naznačio ...
bolje da nije dolazio ...
sad nam je tek napravio problem ...
nije ni mrko pogledao dodu ... ali nije ni silajđića, koji se cijelo vrijeme cerio ko djetlić ...

ustavne reforme moraju bit ... sa dodom ili bez njega ...
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#3968 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 1gorstak »

Важно је и јасно свима да треба обезбиједити то да се значајно ојача функционалност БиХ, а то је и наш и интерес СAД. Ниједном ријечју није речено нити у Бајденовом обраћању, нити у нашим разговорима иза затворених врата да се у БиХ требају обезбиједити побједници и поражени. Напротив, јасно је речено да треба направити функционалну БиХ која ће да обезбиједи и гарантује безбједност за све.

http://www.glassrpske.com/vijest/2/novo ... rpske.html
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#3969 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Abacija »

Tihić za Sarajevo-x.com
"Dodik nije nacionalista, ali voli vlast"
http://www.sarajevo-x.com/clanak/090521029
Cuj ovog velikosrbina. :x
User avatar
daxt
Posts: 34
Joined: 23/05/2009 10:56

#3970 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by daxt »

ja mislim da se rep srpska povezuje sa rusijom,tj nema nista od ukidanja tog entiteta,najbolje bi bilo da se bosnjaci pomire sa realnoscu i okrenu razvoju :-)
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3971 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

daxt wrote:ja mislim da se rep srpska povezuje sa rusijom,tj nema nista od ukidanja tog entiteta,najbolje bi bilo da se bosnjaci pomire sa realnoscu i okrenu razvoju :-)
ih da im hoce i rusija dati drzavljanstva pa nek idu na privremeni - nikad nazad rad u tu zemlju ljepote i svakojakog razvoja sto ekonomskog sto kulturnog
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#3972 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Abacija »

daxt wrote:ja mislim da se rep srpska povezuje sa rusijom,tj nema nista od ukidanja tog entiteta,najbolje bi bilo da se bosnjaci pomire sa realnoscu i okrenu razvoju :-)
Građani Halucinacije su čudnovata sorta koja veruje u razne bapske priče. Na primer, oni su ubeđeni da svo zlo dolazi sa Zapada a da im je Rusija najbolji prijatelj, uprkos činjenici da ih Zapad materijalno pomaže već decenijama, a matuška Rusija pokušava da im otme ključne energetske resurse. :mrgreen: :dance:
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3973 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

Abacija wrote:
daxt wrote:ja mislim da se rep srpska povezuje sa rusijom,tj nema nista od ukidanja tog entiteta,najbolje bi bilo da se bosnjaci pomire sa realnoscu i okrenu razvoju :-)
Građani Halucinacije su čudnovata sorta koja veruje u razne bapske priče. Na primer, oni su ubeđeni da svo zlo dolazi sa Zapada a da im je Rusija najbolji prijatelj, uprkos činjenici da ih Zapad materijalno pomaže već decenijama, a matuška Rusija pokušava da im otme ključne energetske resurse. :mrgreen: :dance:
kao sto ti putovanje kroz ukrajinu ili sjeverne dijelove madjarske ili moldaviju moze zorno pokazati - kome su rusi pomogli, taj ne dolazi sebi od pomoci po jedno 20-30 godina, takav je to humanizam
User avatar
TRAJAN
Posts: 106
Joined: 05/05/2009 23:28

#3974 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by TRAJAN »

mmostar
Posts: 518
Joined: 14/01/2009 13:51

#3975 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mmostar »

dallton wrote:
Abacija wrote:
daxt wrote:ja mislim da se rep srpska povezuje sa rusijom,tj nema nista od ukidanja tog entiteta,najbolje bi bilo da se bosnjaci pomire sa realnoscu i okrenu razvoju :-)
Građani Halucinacije su čudnovata sorta koja veruje u razne bapske priče. Na primer, oni su ubeđeni da svo zlo dolazi sa Zapada a da im je Rusija najbolji prijatelj, uprkos činjenici da ih Zapad materijalno pomaže već decenijama, a matuška Rusija pokušava da im otme ključne energetske resurse. :mrgreen: :dance:
kao sto ti putovanje kroz ukrajinu ili sjeverne dijelove madjarske ili moldaviju moze zorno pokazati - kome su rusi pomogli, taj ne dolazi sebi od pomoci po jedno 20-30 godina, takav je to humanizam
A ko je to pomogao evropljanima da se oslobode fašizma?Bez Rusa,čisto sumnjam da bi išlo :D
Locked