BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.3

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#3951 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by burek_in_space »

Bosanski_kralj wrote:Sad da ja nešto napišem ovdje o Hrvatskoj dobio bih ekspresan ban od bureka, dok se već evo par dana toleriše konstantno trolanje i provociranje ovog dvojca.
Imash neki problem?
User avatar
bosansko more
Posts: 113
Joined: 09/10/2012 13:41

#3952 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by bosansko more »

http://www.vecernji.hr/sport/vijesti/su ... nak-462164

Iako su se mediji u BiH uzbudili zbog mogućnosti da Alen Halilović zaigra za tamošnju reprezentaciju, a sam igrač ostavio je dvojbu neodlučnim odgovorom, za izbornika BiH Safeta Sušića dvojbe nema.

– Alen će zaigrati za kockaste, a nije isključeno ni da postane dosad najmlađi reprezentativac Hrvatske.


Uvjeren sam da kod mladog Halilovića Hrvatska ima prioritet. Naravno, postoji uvijek mogućnost da će odbiti poziv, ali ne vjerujem da će se to dogoditi. Mislim da treba dječaka ostaviti na miru i bez pritiska dopustiti mu da sam odluči za koga će igrati u budućnosti. Za njega je sve ovo što se događa posljednjih dana vjerojatno i previše – smatra Sušić, koji ni sam ne želi vršiti pritisak na talentiranog mladića.

– Poznajem dobro njegova oca, a Alen već igra za mlađe selekcije Hrvatske i mislim da će ostati i u budućnosti član hrvatske reprezentacije. Da bi zaigrao za BiH, morao bi promijeniti državljanstvo, a siguran sam u to da će ga hrvatski izbornik Igor Štimac pozvati već u idućoj prijateljskoj utakmici i dati mu najmanje pet minuta kako bi ga rezervirao za budućnost, što je i logičan slijed događaja. Ako bi Alen odbio Hrvatsku, onda bismo mogli razmišljati o pozivu za njega – kaže Sušić.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10197
Joined: 31/03/2007 00:07

#3953 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by Bosanski_kralj »

burek_in_space wrote:
Bosanski_kralj wrote:Sad da ja nešto napišem ovdje o Hrvatskoj dobio bih ekspresan ban od bureka, dok se već evo par dana toleriše konstantno trolanje i provociranje ovog dvojca.
Imash neki problem?
Imao sam par problema, ali hvala Bogu riješeni su.
User avatar
PapeSusic
Posts: 611
Joined: 01/08/2012 14:10

#3954 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by PapeSusic »

Volio bi da Alen procita fasisticke komentare. Volili bi da Alen igra u vatrenom dresu ali naravno nebi volili da "turcin" ozeni hrvaticu--
User avatar
PapeSusic
Posts: 611
Joined: 01/08/2012 14:10

#3955 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by PapeSusic »

bosansko more wrote:http://www.vecernji.hr/sport/vijesti/su ... nak-462164

Iako su se mediji u BiH uzbudili zbog mogućnosti da Alen Halilović zaigra za tamošnju reprezentaciju, a sam igrač ostavio je dvojbu neodlučnim odgovorom, za izbornika BiH Safeta Sušića dvojbe nema.

– Alen će zaigrati za kockaste, a nije isključeno ni da postane dosad najmlađi reprezentativac Hrvatske.


Uvjeren sam da kod mladog Halilovića Hrvatska ima prioritet. Naravno, postoji uvijek mogućnost da će odbiti poziv, ali ne vjerujem da će se to dogoditi. Mislim da treba dječaka ostaviti na miru i bez pritiska dopustiti mu da sam odluči za koga će igrati u budućnosti. Za njega je sve ovo što se događa posljednjih dana vjerojatno i previše – smatra Sušić, koji ni sam ne želi vršiti pritisak na talentiranog mladića.

– Poznajem dobro njegova oca, a Alen već igra za mlađe selekcije Hrvatske i mislim da će ostati i u budućnosti član hrvatske reprezentacije. Da bi zaigrao za BiH, morao bi promijeniti državljanstvo, a siguran sam u to da će ga hrvatski izbornik Igor Štimac pozvati već u idućoj prijateljskoj utakmici i dati mu najmanje pet minuta kako bi ga rezervirao za budućnost, što je i logičan slijed događaja. Ako bi Alen odbio Hrvatsku, onda bismo mogli razmišljati o pozivu za njega – kaže Sušić.
Ako je ovo istina :-)

Mozetel pomisliti Hrvatski savez: Ako Jelavica ne pozove Susic, pozvati cemo ga mi
User avatar
medo28
Posts: 200
Joined: 28/04/2011 12:34

#3956 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by medo28 »

PapeSusic wrote:
bosansko more wrote:http://www.vecernji.hr/sport/vijesti/su ... nak-462164

Iako su se mediji u BiH uzbudili zbog mogućnosti da Alen Halilović zaigra za tamošnju reprezentaciju, a sam igrač ostavio je dvojbu neodlučnim odgovorom, za izbornika BiH Safeta Sušića dvojbe nema.

– Alen će zaigrati za kockaste, a nije isključeno ni da postane dosad najmlađi reprezentativac Hrvatske.


Uvjeren sam da kod mladog Halilovića Hrvatska ima prioritet. Naravno, postoji uvijek mogućnost da će odbiti poziv, ali ne vjerujem da će se to dogoditi. Mislim da treba dječaka ostaviti na miru i bez pritiska dopustiti mu da sam odluči za koga će igrati u budućnosti. Za njega je sve ovo što se događa posljednjih dana vjerojatno i previše – smatra Sušić, koji ni sam ne želi vršiti pritisak na talentiranog mladića.

– Poznajem dobro njegova oca, a Alen već igra za mlađe selekcije Hrvatske i mislim da će ostati i u budućnosti član hrvatske reprezentacije. Da bi zaigrao za BiH, morao bi promijeniti državljanstvo, a siguran sam u to da će ga hrvatski izbornik Igor Štimac pozvati već u idućoj prijateljskoj utakmici i dati mu najmanje pet minuta kako bi ga rezervirao za budućnost, što je i logičan slijed događaja. Ako bi Alen odbio Hrvatsku, onda bismo mogli razmišljati o pozivu za njega – kaže Sušić.
Ako je ovo istina :-)

Mozetel pomisliti Hrvatski savez: Ako Jelavica ne pozove Susic, pozvati cemo ga mi
x2 ...g. Sušića podržavam kao selektora ali ovo je glupost žešča...a što ga nebi Sušić pozvao da zaigra protiv grčke za 5 minuta pa nek nas odbije (što vjerovatno i bih zbog pritiska Mamiča) al svejedno...stvarno smo jadan narod - da je priča obrnuta HNS bi "malog" več vodao i njega i oca po Brijunima i jahtama i hotelima i kampovima sa papirima u džepu...znam ja nas ebo ti nas zato smo tu gdje jesmo. Hrvatski komentatori svako malo kad je Ibrahimović na teveju pričaju o njegovoj mami hrvatici i kako se nisu dovoljno potrudili oko pokušaja da zaigra za cro...a mi?
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#3957 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by KPNCTNJAH »

Treba protiv najjaceg protivnika u grupi da pozove dijete od 16 godina, koje ima tek dva nastupa za seniorsku ekipu :-)


a evo sta dnevnik.hr objavljuje, jest da se cijeli clanak sastoji od ovih par recenica, ali ne vidim da se Susic odrekao malog...
Osim o dvoboju s Grcima, izbornik BiH Safet Sušić rekao je nekoliko rečenica i o „modrom wunderkindu“ Alenu Haliloviću.
„Ako mali Halilović želi zaigrati za BiH, odmah ću ga pozvati“, bez okolišanja je rekao Sušić, a prenosi Dnevni Avaz.
u svakom slucaju mislim da se previse prica o njemu i da to donosi vise loseg nego dobrog... 16 godina, novinari oko njega svakodnevno, onda slijedi prica jebes treninge, bolji sam od ostalih itd... ne bi bio prvi put...
User avatar
PapeSusic
Posts: 611
Joined: 01/08/2012 14:10

#3958 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by PapeSusic »

KPNCTNJAH wrote:Treba protiv najjaceg protivnika u grupi da pozove dijete od 16 godina, koje ima tek dva nastupa za seniorsku ekipu :-)


a evo sta dnevnik.hr objavljuje, jest da se cijeli clanak sastoji od ovih par recenica, ali ne vidim da se Susic odrekao malog...
Osim o dvoboju s Grcima, izbornik BiH Safet Sušić rekao je nekoliko rečenica i o „modrom wunderkindu“ Alenu Haliloviću.
„Ako mali Halilović želi zaigrati za BiH, odmah ću ga pozvati“, bez okolišanja je rekao Sušić, a prenosi Dnevni Avaz.
u svakom slucaju mislim da se previse prica o njemu i da to donosi vise loseg nego dobrog... 16 godina, novinari oko njega svakodnevno, onda slijedi prica jebes treninge, bolji sam od ostalih itd... ne bi bio prvi put...
Naravno da nije za A repku, ali za U21 u sledecim kvalifikacijama (1992-) definitivno jeste.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#3959 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by Muhamed Đakmić »

Ja mislim da bi poziv sad kad ima 16 godina bio kontraproduktivan, ali ne podržavam način na koji je to Sušić obrazložio. Djetetu treba bez pritiska prići i pokazati mu šta nudimo, pa neka on odluči. Mislim da je trenutno klima zdravija u našoj reprezentaciji nego u njihovoj, ali pogrešno je to obrazložiti na način da on prvo mora nama pokucati na vrata. Ako je to Sušić izjavio naravno, jer sve objavljeno u medijima uzimam sa rezervom.
frngla
Posts: 3347
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#3960 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by frngla »

K'o što već rekoh, mali će igrati za BiH A reprezentaciju 100%, sada hajmo reći ne smije to izjaviti da ne bi bio zapostavljen u Dinamu, društvu, školi... Tj. da ne bi bio odbačen od društva u HR jer je još uvijek dijete...
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#3961 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by Muhamed Đakmić »

frngla wrote:K'o što već rekoh, mali će igrati za BiH A reprezentaciju 100%, sada hajmo reći ne smije to izjaviti da ne bi bio zapostavljen u Dinamu, društvu, školi... Tj. da ne bi bio odbačen od društva u HR jer je još uvijek dijete...

I meni dosta upućuje na ovo. Samo trebamo biti pametni i strpljivi, i ne forsirati ga. Ali mu isto tako dati do znanja da smo tu i da se na njega računa. Ako bismo ga pozvali sad sa 16, mislim da bi pritisak bio toliki da bi nas na kraju odbio.

A mislim da bi, ukoliko bismo u određenom momentu mi kotirali bolje od hrvatske reprezentacije, tačnije ako se mi plasiramo u Brazil, a oni ne, i Mamić vidio priliku da ga bolje izreklamira u našoj reprezentaciji. A s obzirom na to kako izgledaju grupe, nije to toliko nemoguć scenario.
User avatar
Infaze Studio
Posts: 1784
Joined: 23/10/2009 14:43

#3962 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by Infaze Studio »

MAlo promasih temu pa napisa nesto slicon na "PApe Susic"...U intervjuu kojeg sam pogledao, sticem dojam da mali nije ni pod razno odlucio da ce igrati za HR. Ne kazem da je rekao da ce igrati za BiH, ali daleko od toga da je potvrdio da zeli igrati za HR.
Lex77
Posts: 1001
Joined: 09/02/2010 23:23

#3963 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by Lex77 »

Ako je Sušić rekao da je dobar sa starijim Halilovićem i da će mali igrati za RH onda mu je on možda rekao da je to već odlučeno.
Ali onda ne znam zašto Alen u intervjuu kaže da nije odlučio? Možda da ga Štimac odmah pozove?
Ja bih stvarno htio da on igra za BiH jer mi je dosta da BiH stalno dobiva samo otpadke, treba kaparit igrače pa kasnije ih ni ne moraš zvati ako ne budu dobri.
User avatar
bosansko more
Posts: 113
Joined: 09/10/2012 13:41

#3964 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by bosansko more »

Ko nije odlucio?

http://www.24sata.hr/nogomet/u-17-repre ... sic-284857

Momak ima 16 godina, ne da je rano vec prerano za A selekciju.

Prvi njegov tata zna da je ova halabuka kontraproduktivna, ako previsoko poleti nisko ce pasti. Zato se i smiruju strasti, unatoc dosadnoj i pomalo besposlenoj javnosti.
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#3965 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by and »

frngla wrote:K'o što već rekoh, mali će igrati za BiH A reprezentaciju 100%, sada hajmo reći ne smije to izjaviti da ne bi bio zapostavljen u Dinamu, društvu, školi... Tj. da ne bi bio odbačen od društva u HR jer je još uvijek dijete...
moguće je i to.glupo mi je da razmišlja ko je i šta je i da ne zna za koga će igrati.u svakom slučaju nikoga ne treba moljakati.ako on kao sin reprezentativca bih ne zna ko je,onda ga j...
User avatar
medo28
Posts: 200
Joined: 28/04/2011 12:34

#3966 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by medo28 »

bosansko more wrote:Ko nije odlucio?

http://www.24sata.hr/nogomet/u-17-repre ... sic-284857

Momak ima 16 godina, ne da je rano vec prerano za A selekciju.

Prvi njegov tata zna da je ova halabuka kontraproduktivna, ako previsoko poleti nisko ce pasti. Zato se i smiruju strasti, unatoc dosadnoj i pomalo besposlenoj javnosti.

http://www.index.hr/sport/clanak/mali-a ... 40445.aspx on nije odlučio...ipak je to dijete od 16 godina rodjen mami hrvatici i ocu bošnjaku na brdovitom balkanu i puno je dilema i okolnosti koje zavise od toga koju reprezentaciju če izabrati, naravno ako se bude razvijao kao što se je do sad i brez povreda naravno - i naravno se nadam da če ipak sijati u bih dresu :bih:
User avatar
vaučer
Posts: 11540
Joined: 04/08/2009 15:22

#3967 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by vaučer »

Samo jedna stvar mi nije jasna..
Toliko se tih wunderkindova pojavilo kroz godine, mnogi i stariji od ovog Halilovića, mnogi i s kakvom takvom karijerom, određenim iskustvom iza sebe pa opet jednostavno ne možeš procjeniti kako će klinac od 16-17 igrati kad bude imao 19 a kako s 22 ili još manje s 24 kao već formiran igrač. To je jednostavno nemoguće i sva ova prepucavanja su više manje preseravanja jer se radi o 'potencijalu' a ne o nečemu na što se može pouzdano računati.

Reprezentativac?
De molim te..
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#3968 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by zlajapravaraja »

vaučer wrote:Samo jedna stvar mi nije jasna..
Toliko se tih wunderkindova pojavilo kroz godine, mnogi i stariji od ovog Halilovića, mnogi i s kakvom takvom karijerom, određenim iskustvom iza sebe pa opet jednostavno ne možeš procjeniti kako će klinac od 16-17 igrati kad bude imao 19 a kako s 22 ili još manje s 24 kao već formiran igrač. To je jednostavno nemoguće i sva ova prepucavanja su više manje preseravanja jer se radi o 'potencijalu' a ne o nečemu na što se može pouzdano računati.

Reprezentativac?
De molim te..
Mali vec igra u Dinamu i dao je gol ;-) :D

Ruku na srce, dobar je mali pravo - ovaj nece propast'. Pogledaj mu video na jutubu.
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#3969 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by Eborg »

O Haliloviću se piše već 4-5 godina i ko je iole pratio fudbal i "evropske talente" na tom nivou zna za Halilovića davno prije nego je ova halabuka krenula.
User avatar
horion_bosona
Posts: 2819
Joined: 08/06/2005 10:20

#3970 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by horion_bosona »

nesporno radi se o strasnom talentu, dovoljno je vidjeti tu lakocu i kuraž kod postignutog gola prosle sedmice...

ali meni ova medijska gungula smrdi na Mamicevo maslo i njegov svojevrsni medijski igrokaz, ne bi li se skrenula paznja sa svih negativnosti koje su obiljezile dosadasnji Dinamov nastup u LP, te pripremio teren za Alenov debi na Parku princeva... ako ko zna posao, onda je to Maminjo...

na stranu to sto ne vidim niti jedan racionalan razlog, zasto bi mali izabrao BiH ispred Hrvatske...
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10197
Joined: 31/03/2007 00:07

#3971 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by Bosanski_kralj »

horion_bosona wrote:nesporno radi se o strasnom talentu, dovoljno je vidjeti tu lakocu i kuraž kod postignutog gola prosle sedmice...

ali meni ova medijska gungula smrdi na Mamicevo maslo i njegov svojevrsni medijski igrokaz, ne bi li se skrenula paznja sa svih negativnosti koje su obiljezile dosadasnji Dinamov nastup u LP, te pripremio teren za Alenov debi na Parku princeva... ako ko zna posao, onda je to Maminjo...

na stranu to sto ne vidim niti jedan racionalan razlog, zasto bi mali izabrao BiH ispred Hrvatske...
Al ga i ti prećera :roll:

Baš ni jedan racionalan razlog ne vidiš zašto bi mali izabrao nas a ne Hrvatsku? :shock:
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#3972 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by Muhamed Đakmić »

Pa to je kad svi misle da se sve odluke u životu donose raciom.
Almich
Posts: 167
Joined: 17/08/2012 00:35

#3973 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by Almich »

nemam kablovsku ima li gdje da gledam pomoc ljudiiiiiiiiiiiiii
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#3974 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by Mr.Penguin »

Almich wrote:nemam kablovsku ima li gdje da gledam pomoc ljudiiiiiiiiiiiiii
Šta?
Almich
Posts: 167
Joined: 17/08/2012 00:35

#3975 Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

Post by Almich »

utakmicu bih-grcka bolan
Post Reply