FK Željezničar

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59307
Joined: 15/12/2008 16:53

#3951 Re: FK Zeljeznicar

Post by ultima_palabra »

veljaca wrote:Mislim da Amar ovim zeli pokazati ko je sef ......
Po meni Coca treba igrati do zadnjeg dana ugovora - AKO je bolji od drugih igraca na tom mjestu ....
Pa jebote, onda niko ne bi igrao - jer kad-tad ce mu isteci ugovor , jedino ako ne potpise DOZIVOTNI ugovor ....
Potpis :thumbup:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59307
Joined: 15/12/2008 16:53

#3952 Re: FK Zeljeznicar

Post by ultima_palabra »

Dominković nam sudi u Modriči :lol: Očekujem lolo-lolo da se upali :lol:
salle_eh1986
Posts: 4212
Joined: 20/08/2009 23:08

#3953 Re: FK Zeljeznicar

Post by salle_eh1986 »

veljaca wrote:Mislim da Amar ovim zeli pokazati ko je sef ......
Po meni Coca treba igrati do zadnjeg dana ugovora - AKO je bolji od drugih igraca na tom mjestu ....
Pa jebote, onda niko ne bi igrao - jer kad-tad ce mu isteci ugovor , jedino ako ne potpise DOZIVOTNI ugovor ....
Do zadnjeg dana, ovo mi liči na kažnjavanje Cocalić-a a ustvari samo sebe Željo može zaj....., bolje sa njim osvojiti do polusezone bodove koje kontamo nego eksperimentisati sa nekim novim pa izgubiti i ono što smo kontali osvojiti. A brate onda na polusezoni kad dođu pripreme za drugi dio tražiti nekoga da zauzme mjesto...
elSaik
Posts: 11916
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#3954 Re: FK Zeljeznicar

Post by elSaik »

veljaca wrote:Mislim da Amar ovim zeli pokazati ko je sef ......
Po meni Coca treba igrati do zadnjeg dana ugovora - AKO je bolji od drugih igraca na tom mjestu ....
Pa jebote, onda niko ne bi igrao - jer kad-tad ce mu isteci ugovor , jedino ako ne potpise DOZIVOTNI ugovor ....
Ne slažem se uopšte. Smatram da je mnogo bolje iskoristiti preostali period do kraja polusezone sa uigravanjem novog tandema, nego puštati da igra igrač koji 100% odlazi nakon 2-3 mjeseca.
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#3955 Re: FK Zeljeznicar

Post by LSD »

E ovo nam nije sad trebalo...kud baš Cocalić,kapiten tima i dosad najjaci igrac ove sezone :x
U jednu ruku razumijem momka,želi da što prije ode sa pašnjaka PLBiH,22 godine vakat mu je,definitivno je kvalitetom prevazišao ovu ligu i treba da ide...ali na ovakav nacin :( ...pa zar se nisu mogli nikako dogovoriti bar do kraja sezone.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59307
Joined: 15/12/2008 16:53

#3956 Re: FK Zeljeznicar

Post by ultima_palabra »

elSaik wrote:
veljaca wrote:Mislim da Amar ovim zeli pokazati ko je sef ......
Po meni Coca treba igrati do zadnjeg dana ugovora - AKO je bolji od drugih igraca na tom mjestu ....
Pa jebote, onda niko ne bi igrao - jer kad-tad ce mu isteci ugovor , jedino ako ne potpise DOZIVOTNI ugovor ....
Ne slažem se uopšte. Smatram da je mnogo bolje iskoristiti preostali period do kraja polusezone sa uigravanjem novog tandema, nego puštati da igra igrač koji 100% odlazi nakon 2-3 mjeseca.
Pošto ćemo vjerovatno dovoditi par pojačanja, moguće da ćemo dovesti i stopera, i onda opet uigravaj na polusezoni. A ne znam vala ni ko to traži Cocu
elSaik
Posts: 11916
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#3957 Re: FK Zeljeznicar

Post by elSaik »

ultima_palabra wrote:
elSaik wrote:
veljaca wrote:Mislim da Amar ovim zeli pokazati ko je sef ......
Po meni Coca treba igrati do zadnjeg dana ugovora - AKO je bolji od drugih igraca na tom mjestu ....
Pa jebote, onda niko ne bi igrao - jer kad-tad ce mu isteci ugovor , jedino ako ne potpise DOZIVOTNI ugovor ....
Ne slažem se uopšte. Smatram da je mnogo bolje iskoristiti preostali period do kraja polusezone sa uigravanjem novog tandema, nego puštati da igra igrač koji 100% odlazi nakon 2-3 mjeseca.
Pošto ćemo vjerovatno dovoditi par pojačanja, moguće da ćemo dovesti i stopera, i onda opet uigravaj na polusezoni. A ne znam vala ni ko to traži Cocu
Traži, ne traži, ne možemo se na to oslanjati. Ne smatram da je Coca toliko bolji od Kerle i Bajića, pa da ćemo osjetiti njegov nedostatak.
samo_ovaj_put
Posts: 1001
Joined: 16/10/2009 15:33

#3958 Re: FK Zeljeznicar

Post by samo_ovaj_put »

i opet dominkovic sudi zelji
tipujem na x,iako me ne bi iznenadilo da zeljo ovo uzme
pare cuda cine
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59307
Joined: 15/12/2008 16:53

#3959 Re: FK Zeljeznicar

Post by ultima_palabra »

ultima_palabra wrote:Dominković nam sudi u Modriči :lol: Očekujem lolo-lolo da se upali :lol:
samo_ovaj_put wrote:i opet dominkovic sudi zelji
tipujem na x,iako me ne bi iznenadilo da zeljo ovo uzme
pare cuda cine
Never in doubt :lol:
User avatar
Petit_Beurre
Posts: 916
Joined: 12/08/2009 18:55
Location: Fioka

#3960 Re: FK Zeljeznicar

Post by Petit_Beurre »

Nemogu da vjerujem šta se dešava oko Cocalića. Naš trenutno najbolji igrač,kapiten, veliki talenat će najvjerovatnije otići bez obeštećenja. Sjetili se dva mjeseca prije isteka ponuditi novi.

Prednost Cocalića je što može igrati i u odbrani i u vezi, i to odigrati jako kvalitetno.
samo_ovaj_put
Posts: 1001
Joined: 16/10/2009 15:33

#3961 Re: FK Zeljeznicar

Post by samo_ovaj_put »

ultima_palabra wrote:
ultima_palabra wrote:Dominković nam sudi u Modriči :lol: Očekujem lolo-lolo da se upali :lol:
samo_ovaj_put wrote:i opet dominkovic sudi zelji
tipujem na x,iako me ne bi iznenadilo da zeljo ovo uzme
pare cuda cine
Never in doubt :lol:
ne vidjoh ovaj post iznad

ne znam ko je doticni i kakve veze ima sa sudijom,ali poznato je da dominkovic jako dobro svira zelji
kontibih
Posts: 50
Joined: 04/08/2008 23:32

#3962 Re: FK Zeljeznicar

Post by kontibih »

Dobar potez A.Osima! Informacije ovakve sadržine iz nogometnog svijeta nam pristižu svaki dan i tu nema ništa novo.

Žao mi je što se ovako završilo jer Cocalić je kapiten i kvalitetan igrač.Iz izjava vidim da i Coca realno gleda na ovu situaciju.

Ja poštujem i cijenim svakog igrača Želje ali kad stavim na vagu igrača i Želju, zna se gdje će tas prevagnuti!
User avatar
rado_vidjen
Posts: 1387
Joined: 26/10/2008 22:27

#3963 Re: FK Zeljeznicar

Post by rado_vidjen »

Blago nama sa nama. :roll: Kakvu poruku salje ovaj potez ? Jel se tako pravi "jaki Zeljo" koji ce igrati LP?

Prva ponda i ode van. Tako ce biti i sa Rovcaninom (dovoljno je 7-8 golova na proljece) kao i sa Stanicem. Ostali se svakako tesko mogu prodat.

Posteno bi bilo da vidimo hocemo li izborit izlazak u Evropu, pa tek onda vidjet sta i kako. Umjesto da se jaca postojeci kostur (coca-rovcanin-stanic-colic + culum i mesanovic) oni prosipaju jedine igrace koji imaju potencijal za velike stvari.

Izgleda nista bez privatizacije. :sad: Daj boze da nas kupi neki naftas ili sultan...nekad...ko doceka
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3964 Re: FK Zeljeznicar

Post by JThomas »

e jebo te ovo. znam ja nas, jebo ti nas.

coca će biti veliki igrač, milion posto. ali ne u našem dresu, očigledno...
Three lions
Posts: 30
Joined: 13/10/2009 21:39

#3965 Re: FK Zeljeznicar

Post by Three lions »

Izdajnik! :x

Treba ga ostaviti da truhne na klupi!
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24698
Joined: 26/08/2007 17:10

#3966 Re: FK Zeljeznicar

Post by Charuga »

U Modricu putujemo sa samo jednim napadacem (Mesanovic). Sprema se izgleda parkiranje autobusa pred nas go ... :mrgreen: Mehic, Popovic, Visca i Rovcanin ostaju u Sarajevu!
Last edited by Charuga on 16/10/2009 17:55, edited 1 time in total.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24698
Joined: 26/08/2007 17:10

#3967 Re: FK Zeljeznicar

Post by Charuga »

COCALIĆ: MORAM MISLITI NA BUDUĆNOST

Jedan od najboljih fudbalera Željezničara u posljednje vrijeme, Edin Cocalić, i klub nisu se uspjeli dogovoriti oko novog ugovora tako da ovaj fudbaler u narednom periodu neće konkurisati za prvu momčad.

Naime, Cocaliću u januaru ističe ugovor, a kako se klub i igrač nisu dogovorili oko produženja saradnje, trener tima s Grbavice, Amar Osim, odlučio je da u narednom periodu ne računa na usluge ovog fudbalera.

„Meni ističe ugovor na kraju ove polusezone. Klub mi je ponudio novi na koji nisam pristao jer imam nekih inostranih ponuda kojima, ako se realizuju, mogu osigurati svoju životnu egzistenciju“, rekao je Edin Cocalić za naš portal te dodao:

„Meni je stvarno žao što se sve ovako odigralo ali ja doista moram misliti na svoju budućnost. Svaki igrač želi napraviti inostrani angažman, pa tako i ja. Klub je odlučio da ne igram do kraja polusezone i ja poštujem te odluke. Momčad danas putuje u Modriču, a ja ću imati trening sa igračima koji nisu u kadru za susret u Modriči. Imam ugovor do kraja ove polusezone i prema tome sve odluke kluba za mene su svetinja. Ponavljam, jako mi je žao jer ja sam u ovom klubu doživio najlijepše trenutke u karijeri, Željezničar mi je dao mnogo, ali mislim da sam i ja klubu dao dosta toga“.

Kontaktirali smo i šefa struke kluba sa Grbavice, Amara Osima, koji je za SportSport.ba rekao:

„Nema tu mnogo priče, Cocaliću je ponuđen novi ugovor koji on nije prihvatio, a kako mu za dva mjeseca ističe sadašnji, nije korektno da zauzima poziciju nekome ko sigurno ostaje u Željezničaru. On je punoljetan momak i zna šta je za njega najbolje. Mi štitimo interese kluba, kao što ih svaki klub u Evropi štiti tako da smo donijeli odluku koja je svojstvena svim evropskim klubovima. Pravo da vam kažem volio bih da stvari stoje drugačije, ali iz ove kože ne može se u drugu“.
Last edited by Charuga on 16/10/2009 18:01, edited 1 time in total.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24698
Joined: 26/08/2007 17:10

#3968 Re: FK Zeljeznicar

Post by Charuga »

Osim: Očekujem neizvjestan meč

Fudbaleri Željezničara danas su otputovali u Modriču gdje sa istoimenim domaćinom igraju susret u okviru 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
Prije samog polaska momčadi sa Grbavice u Modriču porazgovarali smo sa šefom stručnog štaba Željezničara, Amarom Osimom.

„Šta očekivati, veoma teško pitanje jer poslije svake pauze nikada ne možeš znati kako će ekipa reagovati. Nekom pauza dobro dođe, a nekom ne, no vidjet ćemo nakon utakmice kako smo mi istu iskoristili“, rekao je Amar Osim za SportSport.ba te dodao:

„Pokušat ćemo u Modriči doći do pozitivnog rezultata, a u Premijer ligi i neriješeneo u gostima je pozitivan rezultat. Modriča ima, čini mi se, dva vezana poraza na svom terenu tako da će se sigurno na nama pokušati vaditi. Oni sasvim sigurno imaju dobru momčad što su pokazali i na početku sezone i očekujem neizvjestan meč. Raduje me što znam da su tamo svi uslovi za igru idealni, Modriča je uvijek bila korektan domaćin, pa očekujem da će tako biti i sada. Uradit ćemo sve da ostanemo neporaženi, a da li ćemo u tome uspjeti saznat ćemo nakon posljednjeg sudijskog zvižduka.“
salle_eh1986
Posts: 4212
Joined: 20/08/2009 23:08

#3969 Re: FK Zeljeznicar

Post by salle_eh1986 »

Three lions wrote:Izdajnik! :x

Treba ga ostaviti da truhne na klupi!
Ako smijem reći, VEZE TI NEMAŠ O ŽIVOTU. Šta bi ti na njegovom mjestu, čovjek ima svoje uslove, klub zna šta nudi. Nema dogovora i to je to, on ide da nađe nešto bolje a mi ostajemo da se nadamo da imamo još igrača koje ćemo napraviti a onda im vidjeti leđa a da neuzmemo ni kinte. A to bi ti ostao i igrao za Želju a da nemaš hljeba jesti, nemoj molim te, svi mi volimo Želju ali ipak sebe više...
Three lions
Posts: 30
Joined: 13/10/2009 21:39

#3970 Re: FK Zeljeznicar

Post by Three lions »

salle_eh1986 wrote:
Three lions wrote:Izdajnik! :x

Treba ga ostaviti da truhne na klupi!
Ako smijem reći, VEZE TI NEMAŠ O ŽIVOTU. Šta bi ti na njegovom mjestu, čovjek ima svoje uslove, klub zna šta nudi. Nema dogovora i to je to, on ide da nađe nešto bolje a mi ostajemo da se nadamo da imamo još igrača koje ćemo napraviti a onda im vidjeti leđa a da neuzmemo ni kinte. A to bi ti ostao i igrao za Želju a da nemaš hljeba jesti, nemoj molim te, svi mi volimo Želju ali ipak sebe više...
Nije tacno da bi svi igraci ovako postupili.

On da voli Zelju, gledao bi kako ce i klub, koji ga je stvorio, dobiti nesto para, a ne ovako
cekat da mu istekne ugovor pa otic u austrijsku drugu ligu.

Najbolji primjer za to je ste Joe Cole koji nije htio otici u Chelski dok isti ne isplati
pozamasnu svotu West Hamu.

Uzevsi sve ovo u obzir, smatram ovoh kvazicovjeka izdajnikom kao sto bih smatrao i svakog drugog
igraca koji na ovaj nacin zeli napustiti klub koji je najzasluzniji za njegov razvoj.

Sram i stid da ga bude!

Trebalo je vidjeti da li zeli produziti ugovor jos prije godinu dana pa, ako nece, sjedi na klupi godinu i truhni.
salle_eh1986
Posts: 4212
Joined: 20/08/2009 23:08

#3971 Re: FK Zeljeznicar

Post by salle_eh1986 »

Lahko je Cole-u i njemu sličnima, oni se ne bore za golu egzistenciju, njima je milion ko nama sto maraka. Da ja tebe pitam, gdje bi ti igrao, u Želji za 500 maraka ili u ŽGLJKVM za 5000? Haj al realno???
User avatar
odvijac
Posts: 226
Joined: 27/09/2008 15:32

#3972 Re: FK Zeljeznicar

Post by odvijac »

podrzavam gornji post,svaki igrac ako mu je stalo do kluba moze produziti ugovor i otici sa obestecenjem,ne vidim nista sporno da ide pod ugovorom u durgi klub..fol klub mu je svetinja,a nece da nam izadje u susret.. :x
Three lions
Posts: 30
Joined: 13/10/2009 21:39

#3973 Re: FK Zeljeznicar

Post by Three lions »

salle_eh1986 wrote:Lahko je Cole-u i njemu sličnima, oni se ne bore za golu egzistenciju, njima je milion ko nama sto maraka. Da ja tebe pitam, gdje bi ti igrao, u Želji za 500 maraka ili u ŽGLJKVM za 5000? Haj al realno???
Nije stvar u tome hoce li on produziti ugovor ili nece, nego u tome da zeli napustiti klub, a
da isti ne dobije ni marke.
Da je covjek trazio bi da onaj, ko ga zeli angazovati, plati Zelji bar, bubam, 10 000KM.
Ako nisu zeljni da to urade, zasto ici igrat za njih kada se tvoji kvaliteti ionako ne vrednuju.
salle_eh1986
Posts: 4212
Joined: 20/08/2009 23:08

#3974 Re: FK Zeljeznicar

Post by salle_eh1986 »

Three lions wrote:
salle_eh1986 wrote:Lahko je Cole-u i njemu sličnima, oni se ne bore za golu egzistenciju, njima je milion ko nama sto maraka. Da ja tebe pitam, gdje bi ti igrao, u Želji za 500 maraka ili u ŽGLJKVM za 5000? Haj al realno???
Nije stvar u tome hoce li on produziti ugovor ili nece, nego u tome da zeli napustiti klub, a
da isti ne dobije ni marke.
Da je covjek trazio bi da onaj, ko ga zeli angazovati, plati Zelji bar, bubam, 10 000KM.
Ako nisu zeljni da to urade, zasto ici igrat za njih kada se tvoji kvaliteti ionako ne vrednuju.
Nebi bio ni prvi a na nesreću ni zadnji koji je tako otišao. Znači nije ni do fudbalera samo već do uprave kluba, ugovor je trebao biti produžen na početku sezone a ne sad kad ističe da se fol produžuje. Da sam ja se pitao rekao bih ugovor na 2 godine, hoćeš-dobro je, kapitenska traka i vođa ekipe; nećeš-nađi klub koji te želi kupiti ili čekaj da ti istekne ugovor pa da ideš a igrati nećeš VOZDRA
Three lions
Posts: 30
Joined: 13/10/2009 21:39

#3975 Re: FK Zeljeznicar

Post by Three lions »

salle_eh1986 wrote: Nebi bio ni prvi a na nesreću ni zadnji koji je tako otišao. Znači nije ni do fudbalera samo već do uprave kluba, ugovor je trebao biti produžen na početku sezone a ne sad kad ističe da se fol produžuje. Da sam ja se pitao rekao bih ugovor na 2 godine, hoćeš-dobro je, kapitenska traka i vođa ekipe; nećeš-nađi klub koji te želi kupiti ili čekaj da ti istekne ugovor pa da ideš a igrati nećeš VOZDRA
Ne govorimo o radu uprave i o samoj cinjenici da ce napustiti klub.
Rijec je o njegovoj "ljubavi" prema klubu koji ga je stvorio.

To je dobro rekao kolega @odvijac
odvijac wrote:fol klub mu je svetinja,a nece da nam izadje u susret.. :x
Cocalicevo ponasanje je izdajnicko.
Napusti klub, niko ti ne brani, ali daj da i Zeljo ima bar malo koristi od toga.
Post Reply