Automobilizam - sve o tome
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39558
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3951 Re: Automobilizam - All about
koliko znam commodore je imao bolju opremu i samo sestake motore a rekord i 4 cil...
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3952 Re: Automobilizam - All about
Pretpostavio sam da je tako nešto u pitanju. 
- Nabucco
- Posts: 1336
- Joined: 13/06/2012 19:45
#3953 Re: Automobilizam - All about


Naletih na internetu, piše se da je slikano u Brčkom...
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39558
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3955 Re: Automobilizam - All about
sto se gradiska izgradila....
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#3956 Re: Automobilizam - All about
znao sam da ces imati asocijaciju na veterinara 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39558
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3957 Re: Automobilizam - All about
fali samo odsjaj od check engine lampica 
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#3958 Re: Automobilizam - All about
check it out 
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#3959 Re: Automobilizam - All about
Kad smo vec kod Opela
OPEL KADETT GSi 16V Noćna mora Golfa GTi

Kada se Kadett GSi prvi 1984. godine prvi put pojavio na tržištu pokretao ga je 1.8-litreni motor sa 115 KS. No, zahvaljujući izvrsnoj aerodinamici to je bilo dovoljno da u špici premaši 200 km/h, što ga je činilo ne samo bržim od ljutog konkurenta Golfa GTI, nego i najbržim u klasi.
A tu je titulu Kadett GSi godinama uspješno branio. Dvije godine kasnije dobio je 2.0-litreni motor kome je snaga narasla na 130 KS, a u sljedeće dvije stigla je 16-ventilska izvedba s punih 150 KS. Uz 15-milimetara spušteni ovjes i dodatne spojlere, trovratna verzija imala je najniži otpor zraka u klasi. Golf GTI tako je napokon imao pravu konkurenciju, a Opel je Kadett GSi i stvorio kako bi oteo barem dio kolača rivalu koji je žnjeo veliki uspjeh na tržištu. No, Opel nije napakostio samo Golfu GTI, nego je do nogu potukao i ostatak konkurencije.
ostatak na http://autoklub.jutarnji.hr/legende--op ... i/1426596/
OPEL KADETT GSi 16V Noćna mora Golfa GTi
Kada se Kadett GSi prvi 1984. godine prvi put pojavio na tržištu pokretao ga je 1.8-litreni motor sa 115 KS. No, zahvaljujući izvrsnoj aerodinamici to je bilo dovoljno da u špici premaši 200 km/h, što ga je činilo ne samo bržim od ljutog konkurenta Golfa GTI, nego i najbržim u klasi.
A tu je titulu Kadett GSi godinama uspješno branio. Dvije godine kasnije dobio je 2.0-litreni motor kome je snaga narasla na 130 KS, a u sljedeće dvije stigla je 16-ventilska izvedba s punih 150 KS. Uz 15-milimetara spušteni ovjes i dodatne spojlere, trovratna verzija imala je najniži otpor zraka u klasi. Golf GTI tako je napokon imao pravu konkurenciju, a Opel je Kadett GSi i stvorio kako bi oteo barem dio kolača rivalu koji je žnjeo veliki uspjeh na tržištu. No, Opel nije napakostio samo Golfu GTI, nego je do nogu potukao i ostatak konkurencije.
ostatak na http://autoklub.jutarnji.hr/legende--op ... i/1426596/
- ranger
- Posts: 2740
- Joined: 14/04/2008 14:58
- Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne
#3960 Re: Automobilizam - All about
za mene kao klinca od 7-8g bio je nenadjebiv elektronski tahoNed071 wrote:Kad smo vec kod Opela![]()
OPEL KADETT GSi 16V Noćna mora Golfa GTi
Kada se Kadett GSi prvi 1984. godine prvi put pojavio na tržištu pokretao ga je 1.8-litreni motor sa 115 KS. No, zahvaljujući izvrsnoj aerodinamici to je bilo dovoljno da u špici premaši 200 km/h, što ga je činilo ne samo bržim od ljutog konkurenta Golfa GTI, nego i najbržim u klasi.
A tu je titulu Kadett GSi godinama uspješno branio. Dvije godine kasnije dobio je 2.0-litreni motor kome je snaga narasla na 130 KS, a u sljedeće dvije stigla je 16-ventilska izvedba s punih 150 KS. Uz 15-milimetara spušteni ovjes i dodatne spojlere, trovratna verzija imala je najniži otpor zraka u klasi. Golf GTI tako je napokon imao pravu konkurenciju, a Opel je Kadett GSi i stvorio kako bi oteo barem dio kolača rivalu koji je žnjeo veliki uspjeh na tržištu. No, Opel nije napakostio samo Golfu GTI, nego je do nogu potukao i ostatak konkurencije.
ostatak na http://autoklub.jutarnji.hr/legende--op ... i/1426596/
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
- ranger
- Posts: 2740
- Joined: 14/04/2008 14:58
- Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne
#3962 Re: Automobilizam - All about
kulturniji 20x od ovog iz hrvatske...citroen xm wrote:Evo jednog korektnog, ako baš neko želi.
http://www.olx.ba/artikal/18448417/opel-kadet-gsi/
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#3963 Re: Automobilizam - All about
Dobar ovaj GSI iz BL...fina mu i cijena za nekog entuzijastu, osim ako nije protruho ispod... 
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#3964 Re: Automobilizam - All about
to je bio erijev auto, sve kako je napisano jeste, samo su rubovi bili za zamjenu 
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3965 Re: Automobilizam - All about
Ako su samo rubovi pa i pragovi to nije neka luda stavka na ovako starom autu, pogotovo što ih je rijetkost naći ovako "kulturne". Cijena od 2000 KM koliko piše u odgovorima na pitanja nije uopšte velika za nekoga ko zna šta hoće. Ipak GSI nije običan Kadet. 
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#3966 Re: Automobilizam - All about
kupio ga je jasmin prvo, vozac utrka
za 1500 cini mi se, auto je bio kod jednog vlasnika citav zivot u sanskom mostu, pa ga je mijenjao sa erijem a ovo je vec 6-7 ruka tog auta, ono sto ja znam da je kod erija bio uredan veoma i mehanicki tip top
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3967 Re: Automobilizam - All about
A evo malo za Bitangu i ostale ljubitelje. Dao bi se ušminkati.
http://www.polovniautomobili.com/putnic ... a-46-000km
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39558
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3968 Re: Automobilizam - All about
xm jebi se ti jel znas......
odmah mi padne na pamet jedan ovakav

odmah mi padne na pamet jedan ovakav

-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
#3970 Re: Automobilizam - All about
Neki dan vidim jednu zanimljivost. U garazi trznog centra parkiran bmw z4. I kako prolazim pored vidim sa strane na blatobranu oznaku 8.0i
Sta je ovo?
Sta je ovo?
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#3971 Re: Automobilizam - All about
Ima jos tri motora kod kuce u garazi, pa stavio oglas.preludezalude wrote:Neki dan vidim jednu zanimljivost. U garazi trznog centra parkiran bmw z4. I kako prolazim pored vidim sa strane na blatobranu oznaku 8.0i
Sta je ovo?
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3972 Re: Automobilizam - All about
Da ti se od 3.0i nije ucinila 8preludezalude wrote:Neki dan vidim jednu zanimljivost. U garazi trznog centra parkiran bmw z4. I kako prolazim pored vidim sa strane na blatobranu oznaku 8.0i
Sta je ovo?
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
#3973 Re: Automobilizam - All about
Ma nije. Prosao sam pored auta s prednje strane. Posto se ja ne kontam ama bas nikako u bmw... prvo sam vidio haubu i onda oznaku sa strane 8.0 i tada me je bas zainteresiralo koji je to bmw. Prodjem nazad... kad ono z4. Sad me bas interesuje sta je ovo jer za nesto ovako nisam cuo. Da li je bilo nekih opcija posebnih narudzbi?mali_milojica wrote:Da ti se od 3.0i nije ucinila 8preludezalude wrote:Neki dan vidim jednu zanimljivost. U garazi trznog centra parkiran bmw z4. I kako prolazim pored vidim sa strane na blatobranu oznaku 8.0i
Sta je ovo?
- ranger
- Posts: 2740
- Joined: 14/04/2008 14:58
- Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne
#3974 Re: Automobilizam - All about
8.0 ne postoji, over and outpreludezalude wrote:Ma nije. Prosao sam pored auta s prednje strane. Posto se ja ne kontam ama bas nikako u bmw... prvo sam vidio haubu i onda oznaku sa strane 8.0 i tada me je bas zainteresiralo koji je to bmw. Prodjem nazad... kad ono z4. Sad me bas interesuje sta je ovo jer za nesto ovako nisam cuo. Da li je bilo nekih opcija posebnih narudzbi?mali_milojica wrote:Da ti se od 3.0i nije ucinila 8preludezalude wrote:Neki dan vidim jednu zanimljivost. U garazi trznog centra parkiran bmw z4. I kako prolazim pored vidim sa strane na blatobranu oznaku 8.0i
Sta je ovo?
mislim da nista preko 3.5l nije islo u z4.
-
Pirija
- Posts: 2138
- Joined: 07/08/2013 16:37
#3975 Re: Automobilizam - All about
3,5 nije bio nikad u Z4
novi Z4 35 je 3.0 turbo
8.0 ne bi mogao stat....
Z4M 3200 kubika sestak iz e46 m-a
novi Z4 35 je 3.0 turbo
8.0 ne bi mogao stat....
Z4M 3200 kubika sestak iz e46 m-a

