Automobilizam - sve o tome

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3951 Re: Automobilizam - All about

Post by bitanga_sa_otesa »

koliko znam commodore je imao bolju opremu i samo sestake motore a rekord i 4 cil...
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3952 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »

Pretpostavio sam da je tako nešto u pitanju. :thumbup:
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#3953 Re: Automobilizam - All about

Post by Nabucco »

Image
Image

Naletih na internetu, piše se da je slikano u Brčkom...
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3954 Re: Automobilizam - All about

Post by Bakir1 »

Image
:D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3955 Re: Automobilizam - All about

Post by bitanga_sa_otesa »

sto se gradiska izgradila....
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3956 Re: Automobilizam - All about

Post by Bakir1 »

znao sam da ces imati asocijaciju na veterinara :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3957 Re: Automobilizam - All about

Post by bitanga_sa_otesa »

fali samo odsjaj od check engine lampica :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3958 Re: Automobilizam - All about

Post by Bakir1 »

check it out :D
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#3959 Re: Automobilizam - All about

Post by Ned071 »

Kad smo vec kod Opela :mrgreen:

OPEL KADETT GSi 16V Noćna mora Golfa GTi

Image

Kada se Kadett GSi prvi 1984. godine prvi put pojavio na tržištu pokretao ga je 1.8-litreni motor sa 115 KS. No, zahvaljujući izvrsnoj aerodinamici to je bilo dovoljno da u špici premaši 200 km/h, što ga je činilo ne samo bržim od ljutog konkurenta Golfa GTI, nego i najbržim u klasi.

A tu je titulu Kadett GSi godinama uspješno branio. Dvije godine kasnije dobio je 2.0-litreni motor kome je snaga narasla na 130 KS, a u sljedeće dvije stigla je 16-ventilska izvedba s punih 150 KS. Uz 15-milimetara spušteni ovjes i dodatne spojlere, trovratna verzija imala je najniži otpor zraka u klasi. Golf GTI tako je napokon imao pravu konkurenciju, a Opel je Kadett GSi i stvorio kako bi oteo barem dio kolača rivalu koji je žnjeo veliki uspjeh na tržištu. No, Opel nije napakostio samo Golfu GTI, nego je do nogu potukao i ostatak konkurencije.

ostatak na http://autoklub.jutarnji.hr/legende--op ... i/1426596/
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#3960 Re: Automobilizam - All about

Post by ranger »

Ned071 wrote:Kad smo vec kod Opela :mrgreen:

OPEL KADETT GSi 16V Noćna mora Golfa GTi

Image

Kada se Kadett GSi prvi 1984. godine prvi put pojavio na tržištu pokretao ga je 1.8-litreni motor sa 115 KS. No, zahvaljujući izvrsnoj aerodinamici to je bilo dovoljno da u špici premaši 200 km/h, što ga je činilo ne samo bržim od ljutog konkurenta Golfa GTI, nego i najbržim u klasi.

A tu je titulu Kadett GSi godinama uspješno branio. Dvije godine kasnije dobio je 2.0-litreni motor kome je snaga narasla na 130 KS, a u sljedeće dvije stigla je 16-ventilska izvedba s punih 150 KS. Uz 15-milimetara spušteni ovjes i dodatne spojlere, trovratna verzija imala je najniži otpor zraka u klasi. Golf GTI tako je napokon imao pravu konkurenciju, a Opel je Kadett GSi i stvorio kako bi oteo barem dio kolača rivalu koji je žnjeo veliki uspjeh na tržištu. No, Opel nije napakostio samo Golfu GTI, nego je do nogu potukao i ostatak konkurencije.

ostatak na http://autoklub.jutarnji.hr/legende--op ... i/1426596/
za mene kao klinca od 7-8g bio je nenadjebiv elektronski taho :run:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3961 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »

Evo jednog korektnog, ako baš neko želi.

http://www.olx.ba/artikal/18448417/opel-kadet-gsi/
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#3962 Re: Automobilizam - All about

Post by ranger »

citroen xm wrote:Evo jednog korektnog, ako baš neko želi.

http://www.olx.ba/artikal/18448417/opel-kadet-gsi/
kulturniji 20x od ovog iz hrvatske...
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3963 Re: Automobilizam - All about

Post by johntra »

Dobar ovaj GSI iz BL...fina mu i cijena za nekog entuzijastu, osim ako nije protruho ispod... :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3964 Re: Automobilizam - All about

Post by Bakir1 »

to je bio erijev auto, sve kako je napisano jeste, samo su rubovi bili za zamjenu ;-)
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3965 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »

Ako su samo rubovi pa i pragovi to nije neka luda stavka na ovako starom autu, pogotovo što ih je rijetkost naći ovako "kulturne". Cijena od 2000 KM koliko piše u odgovorima na pitanja nije uopšte velika za nekoga ko zna šta hoće. Ipak GSI nije običan Kadet. :thumbup:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3966 Re: Automobilizam - All about

Post by Bakir1 »

kupio ga je jasmin prvo, vozac utrka :D za 1500 cini mi se, auto je bio kod jednog vlasnika citav zivot u sanskom mostu, pa ga je mijenjao sa erijem a ovo je vec 6-7 ruka tog auta, ono sto ja znam da je kod erija bio uredan veoma i mehanicki tip top
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3967 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »

:thumbup: Dakle vrijedi kupiti.

A evo malo za Bitangu i ostale ljubitelje. Dao bi se ušminkati. :-D

http://www.polovniautomobili.com/putnic ... a-46-000km
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3968 Re: Automobilizam - All about

Post by bitanga_sa_otesa »

xm jebi se ti jel znas...... :shock: :shock: :shock: :shock: :lol: :lol:

odmah mi padne na pamet jedan ovakav

Image
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3969 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »

:D :D :thumbup:
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#3970 Re: Automobilizam - All about

Post by preludezalude »

Neki dan vidim jednu zanimljivost. U garazi trznog centra parkiran bmw z4. I kako prolazim pored vidim sa strane na blatobranu oznaku 8.0i
Sta je ovo?
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#3971 Re: Automobilizam - All about

Post by direstraits0078 »

preludezalude wrote:Neki dan vidim jednu zanimljivost. U garazi trznog centra parkiran bmw z4. I kako prolazim pored vidim sa strane na blatobranu oznaku 8.0i
Sta je ovo?
Ima jos tri motora kod kuce u garazi, pa stavio oglas. :D
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3972 Re: Automobilizam - All about

Post by mali_milojica »

preludezalude wrote:Neki dan vidim jednu zanimljivost. U garazi trznog centra parkiran bmw z4. I kako prolazim pored vidim sa strane na blatobranu oznaku 8.0i
Sta je ovo?
Da ti se od 3.0i nije ucinila 8 :D
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#3973 Re: Automobilizam - All about

Post by preludezalude »

mali_milojica wrote:
preludezalude wrote:Neki dan vidim jednu zanimljivost. U garazi trznog centra parkiran bmw z4. I kako prolazim pored vidim sa strane na blatobranu oznaku 8.0i
Sta je ovo?
Da ti se od 3.0i nije ucinila 8 :D
Ma nije. Prosao sam pored auta s prednje strane. Posto se ja ne kontam ama bas nikako u bmw... prvo sam vidio haubu i onda oznaku sa strane 8.0 i tada me je bas zainteresiralo koji je to bmw. Prodjem nazad... kad ono z4. Sad me bas interesuje sta je ovo jer za nesto ovako nisam cuo. Da li je bilo nekih opcija posebnih narudzbi?
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#3974 Re: Automobilizam - All about

Post by ranger »

preludezalude wrote:
mali_milojica wrote:
preludezalude wrote:Neki dan vidim jednu zanimljivost. U garazi trznog centra parkiran bmw z4. I kako prolazim pored vidim sa strane na blatobranu oznaku 8.0i
Sta je ovo?
Da ti se od 3.0i nije ucinila 8 :D
Ma nije. Prosao sam pored auta s prednje strane. Posto se ja ne kontam ama bas nikako u bmw... prvo sam vidio haubu i onda oznaku sa strane 8.0 i tada me je bas zainteresiralo koji je to bmw. Prodjem nazad... kad ono z4. Sad me bas interesuje sta je ovo jer za nesto ovako nisam cuo. Da li je bilo nekih opcija posebnih narudzbi?
8.0 ne postoji, over and out :thumbup:
mislim da nista preko 3.5l nije islo u z4.
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#3975 Re: Automobilizam - All about

Post by Pirija »

3,5 nije bio nikad u Z4
novi Z4 35 je 3.0 turbo
8.0 ne bi mogao stat....
Z4M 3200 kubika sestak iz e46 m-a
Post Reply