Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#3951 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dadoka84 »

shape of despair wrote:Koliko frustriranih forumaša.
Onda se u februaru mislim 2008 desila pljačka od strane telecoma,gdje su raji masovno dodavali prekoračenje prometa jer im nije radio brojač.Mene nisu zakinuli za promet ali jesu za nekoliko poslanih SMS poruka preko portala koje su se naplaćivale. Sa ovom pljačkom su izašli i u javnost,gdje je neki delegat pričao kako nije nikako moglo doći do greške u obračunu,a sa druge strane raja bila zakinuta za stotine maraka.
Ja sam recimo bio jedan od zakinutih. Za nekih 100KM. Tri telefonske žalbe te dvije pismene i na kraju ništa. Kažu ispravno je obračunato. Idu prvi kradu najviše.
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#3952 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by doff »

Ma jooj najgori su mi ovi što mi govore kojeg ću provider-a koristiti, ja ću za svoju lovu plaćati šta mi odgovara. Kad mi ti isti budu plaćali, neka biraju koga hoće ha ya. Mislim da se oko toga ne treba raspravljati, to je isto ono čiji je tata jači, totalno glupe rasprave. Ja kad ne budem bio zadovoljan uslugom, sigurno je da ću mijenjati

Image

Od 1.3. aBd 15/1,2 :D

U ovih 5 mjeseci, koliko je Telemach u Zenici, samo sam jedan dan imao problema i to ovo neki dan, a prije toga na Telekabelu godinama nije bilo problema, barem kod mene. A ovi ADSL pa svako malo se žale na fb, brzina im zna bit daleko ispod obaćena a da pri tome optika nije presječena.

PS. Nisam ovdje da nekoga branim (kao neki pojedine), kad valja pohvalit ću, kad nevalja kritikovat ću. Nepada mi na pamet branit pod svaku cijenu.
Last edited by doff on 14/02/2013 16:03, edited 1 time in total.
Mustang1
Posts: 29965
Joined: 29/12/2010 17:31

#3953 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Blago vama pa ste ludi :D
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#3954 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by iceman2010 »

bELMIN_666 wrote:
BaDa wrote:al jedno je sigurno da telemach nije dosao u BIH nikad mi ne bi vidjeli flat-a!
tru stori :thumbup:
U moja tv paketima je internet oduvjek bio flat. Dakle i prije dolaska telemach-a tako da ce biti da neko malo lagi:-P

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
User avatar
fireman2013
Posts: 186
Joined: 14/01/2013 11:34
Location: Novi Grad Sarajevo

#3955 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fireman2013 »

A koliko znam i Elob i Global net su imali flat jos 2007. godine kao i Logosoft od 2008. je imao flat preko free zone koja je ustvari bila cijeli internet. To znaci da tmach nije donio flat. Takodjer blic.net je donio flat prije telemacha ;)

Neko bas ali bas debelo lagi ;)
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#3956 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by iceman2010 »

A pricajte vi sta hocete, ali kad god je telemach-u pao internet na telecomu je radio. I sada kada ste imali problema na telecomu ih nije bilo. I kada pukne optika koja je na 30cm dubine bice te zadovoljni. A po meni je bolje 5 Mbps za 17 Km+pdv nego 6 ili 8 za 22 zavisno od odabrane opcije, ako znam da cu ovih 5 uvijek imati. Ima vas koji tvrdite da vam superbrzine puno znace. Postujem, ima i takvih, ali za 90% korisnika (barem) je svejedno da li ima tih 5 ili 35 Mbps. Za ono sto koristi prosjecan korisnik je to vise nego dovoljno.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
Thug...
Posts: 248
Joined: 20/03/2009 12:07

#3957 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Thug... »

Sjoooo BHTelecom trolova kloniranih pa i imena su vam ista :D :dance:
goodye
Posts: 48
Joined: 23/01/2013 13:02

#3958 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by goodye »

ljudi, ajd ako znate da ne zovem gore :)

Jucer mi dosao lik i prikljucio novi modem i donio tp link router, i sve je to ok radilo brzina dobra i ja skopcam router brzina mi 2 mpbs.

Nije mi jasno, vratim samo modem brzina 10.

Zna li tko o cemu se radi?
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#3959 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by iceman2010 »

Thug... wrote:Sjoooo BHTelecom trolova kloniranih pa i imena su vam ista :D :dance:
Ja i on nismo ni slicni. A nisu vala ni nickovi nesto slicni:-)

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
m4tr1x
Posts: 6
Joined: 30/08/2012 02:49

#3960 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by m4tr1x »

Je li ta brzina kad si kalom spojen na router, ili preko wifi??

goodye wrote:ljudi, ajd ako znate da ne zovem gore :)

Jucer mi dosao lik i prikljucio novi modem i donio tp link router, i sve je to ok radilo brzina dobra i ja skopcam router brzina mi 2 mpbs.

Nije mi jasno, vratim samo modem brzina 10.

Zna li tko o cemu se radi?
goodye
Posts: 48
Joined: 23/01/2013 13:02

#3961 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by goodye »

m4tr1x wrote:Je li ta brzina kad si kalom spojen na router, ili preko wifi??

goodye wrote:ljudi, ajd ako znate da ne zovem gore :)

Jucer mi dosao lik i prikljucio novi modem i donio tp link router, i sve je to ok radilo brzina dobra i ja skopcam router brzina mi 2 mpbs.

Nije mi jasno, vratim samo modem brzina 10.

Zna li tko o cemu se radi?
Kablom.

Hvala, ali rijesio sma problem restartom routera na tvornicke postavke.
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#3962 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by doff »

Ovi ADSL-ovci laprdaju ko da je svaki dan na Telemach-u neki kvar, a u biti nije. Nadalje, nije istina da BHT nije imao problema sa konekcijom, jeste ali ne svi korisnici, i sami su napisali obavijest! Ponavljam, čitajte komentare na fb i na bihnet forumu pa ćete se uvjeriti u pravo stanje. A IPTV necu da komentarisem, žalbi nema kakvih nemal.

Možda nekad imam problema sa pingom, oko stoje bude, ali poređenjem sa ADSL-ovim 300+ milina :mrgreen:
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#3963 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by iceman2010 »

zenica blues 27 wrote:@iceman - poljubis nam spolovilo i ti i svi bh telecom klocevi koji borave na ovoj temi. Poljubite nam svi spolovilo za dan zaljubljenih :)
Te moderne trendove ne upraznjavam. Ja sam ipak dosadni, konzervativni hetero. Te moderne trendove prepustam naprednima, tebi i takvima kao sto si ti, posto vidim da javno izjavljujes ljubav muskarcima i zelju za seksualno opcenje sa istim.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
User avatar
Maharadza
Posts: 17072
Joined: 30/01/2013 15:13

#3964 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

@iceman2010

Uzalud se trudiš buraz, dodan si u moju ignore (gnjavator) listu! Živio, oči te moje više ne vidjele niti ti posta pročitale! :kravata:
Thug...
Posts: 248
Joined: 20/03/2009 12:07

#3965 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Thug... »

iceman2010 wrote:
Thug... wrote:Sjoooo BHTelecom trolova kloniranih pa i imena su vam ista :D :dance:
Ja i on nismo ni slicni. A nisu vala ni nickovi nesto slicni:-)

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
Ma kako nisu molim te? ti iceman2010 a ovaj fireman2013 godine u nicu su godine registracije poznata fire and ice sema :lol: Ako nisi klon jeste brat i sestra ili radne kolege garant :dance: a bez obzira sta kazes jer ces naci nesto da prokomentarises posto to trolovi rade :-) spika vas ofira samo tako "srpski" ovo "srpski" ono o obadvojica kad seke i cece dodju dernecite :lol:
User avatar
BaDa
Posts: 2652
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#3966 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by BaDa »

ma ljudi samo ignore necemo dopustiti da tema bude na locku zbog njega!
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#3967 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Kralj Tvrtko I. »

ma bezveze ce neko popiti ban...

neko je dao dobar prijedlog, samo ignore i uzivancija...

ontopic:

ustabilio se net jel tako?
User avatar
BaDa
Posts: 2652
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#3968 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by BaDa »

Kralj Tvrtko I. wrote:ma bezveze ce neko popiti ban...

neko je dao dobar prijedlog, samo ignore i uzivancija...

ontopic:

ustabilio se net jel tako?
a jest net frcera u 16 :) a sad ce nam i 1.mart :D
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#3969 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by iceman2010 »

Thug... wrote:
iceman2010 wrote:
Thug... wrote:Sjoooo BHTelecom trolova kloniranih pa i imena su vam ista :D :dance:
Ja i on nismo ni slicni. A nisu vala ni nickovi nesto slicni:-)

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
Ma kako nisu molim te? ti iceman2010 a ovaj fireman2013 godine u nicu su godine registracije poznata fire and ice sema :lol: Ako nisi klon jeste brat i sestra ili radne kolege garant :dance: a bez obzira sta kazes jer ces naci nesto da prokomentarises posto to trolovi rade :-) spika vas ofira samo tako "srpski" ovo "srpski" ono o obadvojica kad seke i cece dodju dernecite :lol:
Nadji post gdje sam ja napisao nesto na tu temu srpski. Imas problema sa citanjem. Ali dobro, ako imas potrebu za tom paranojom koja te drzi ti samo nastavi da vjerujes u svoju imaginaciju. Ja zaista nemam namjeru da glumim psihologa koji ce ti pomagati oko tvog problema.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
User avatar
fireman2013
Posts: 186
Joined: 14/01/2013 11:34
Location: Novi Grad Sarajevo

#3970 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fireman2013 »

zenica blues 27 wrote:@iceman - poljubis nam spolovilo i ti i svi bh telecom klocevi koji borave na ovoj temi. Poljubite nam svi spolovilo za dan zaljubljenih :)
Jos jedan dokaz Telemach kulture. Novi bonton treba izdati upravo telemach.
User avatar
fortaleza
Posts: 6182
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#3971 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fortaleza »

iceman2010 wrote:Ma zanimljivo je da ti je muski spolni organ stalno na pameti. Mozda da i ti malo konsultujes frojda po tom pitanju? A sto se tice korisnika slobodno zaviri u prirast broja korisnika bht internet i mojatv, a mozes uzeti u obzir i druge statistike. Bojim se da ces biti blago razocaran:-P

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
Evo ja osobno nemam što biti razočaran kao ni vjerujem ostali na ovoj temi, jednostavno me ne zanima koliko bht ima korisnika. Zamolio bih te da napustiš ovu raspravu ako nemaš ništa konkretno za reći o Telemachu, a da u istoj rečenici ne spominješ i druge operatere..zato imaš pm. Mislim da govorim za većinu.
Mustang1
Posts: 29965
Joined: 29/12/2010 17:31

#3972 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Jarane ako vec radis to sto radis nemoj u roku od 10 sekundi postati sa oba akaunta preofirno je
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#3973 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by iceman2010 »

Bubalo1 wrote:Jarane ako vec radis to sto radis nemoj u roku od 10 sekundi postati sa oba akaunta preofirno je
Sta da ti kazem. Imam 10 razlicitih acc i dogovor sa administracijom da mi to dozvole. Jeste vi sega sa svojim paranojama. Svaki sljedeci slobodno proglasite mojim. Recimo prvog koji se pozali na telemach. Vi odmah pronicljivo i dubokoumno zakljucite da se radi o iceman-u. Haj vozdra. Nadam se da ce vam internet veceras raditi:-) odoh da vam sibnem jednu sa jednog od 10 acc koje koristim.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
User avatar
Reglan
Posts: 5012
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#3974 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

Image

Jos samo. 8)
Thug...
Posts: 248
Joined: 20/03/2009 12:07

#3975 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Thug... »

iceman2010 wrote: Nadji post gdje sam ja napisao nesto na tu temu srpski. Imas problema sa citanjem. Ali dobro, ako imas potrebu za tom paranojom koja te drzi ti samo nastavi da vjerujes u svoju imaginaciju. Ja zaista nemam namjeru da glumim psihologa koji ce ti pomagati oko tvog problema.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2

Ja samo citam ono sto ti pises i mislim da je po tome ocigledno tko ima problema ;-) Trolololololololololo :dance: :lol:
Locked