NBA - National Basketball Association
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- Tony Soprano
- Posts: 1058
- Joined: 21/01/2015 00:35
- Location: Bada Bing
#39476 Re: NBA - National Basketball Association
Da, da ,da, male sisice. Ima da vas karamo sve redom.

-
Concord
- Posts: 956
- Joined: 14/12/2017 15:51
#39477 Re: NBA - National Basketball Association
Ne 2 nego 3 buduca first round picka i plus ovogodisnji 4 pick. Stvarno jeste puno za jednog igraca koji istinu govoreci jeste commitan Lakersima ali braco moj jedno sranje ako im se desi ode on nedje drugo... moraju ga drzati zadovoljnim citavu sezonu ako hoce da potpise za njih.tuzlak1212 wrote: Ja kako vidjo Lonzo, Ingram, Hart, 4th pick sadasnjeg drafta i jos 2 first round picka... To je jako puno za jednog igraca, nije za pohvale![]()
Sto se tice trejdanja ovolikih pickova, nije da crnjacim ali to se obicno vrati kao bumerang i pukne te po usima kad ti je najgore, svi timovi koji su to radili su ga popusili na kraju. Zivi bili pa vidjeli.
-
Rob_Atl
- Posts: 6007
- Joined: 27/12/2010 06:09
- Location: Atlanta
#39478 Re: NBA - National Basketball Association
Ingram, Lonzo povrijedjeni, Hart tu i tamo, pickovi su lutrija ako se potrefi potrefi, AD je mvp kalibar , po mom misljenju Lakersi pobjednici, da su Kuzmu poslali bili bi gubitnici.
- tuzlak1212
- Posts: 4364
- Joined: 09/09/2018 23:21
#39479 Re: NBA - National Basketball Association
Ovo je dobro za pokusat uzet titulu odmah, hit and go nacinom... Ali ovo je uzasno za fransizu, nema od Lakersa nista dugorocno jos skoro deceniju...
- van Basten
- Posts: 7957
- Joined: 21/09/2006 02:59
#39480 Re: NBA - National Basketball Association
Sad imaju realne sanse da se dokopaju play offa dogodine 
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#39481 Re: NBA - National Basketball Association
što se samog trejda tiče, obje strane su dobro prošle po meni. NO može uzeti recimo coby whitea i imati na bekovima lonza i njega, a na krilima ziona i ingrama. to bi bio jedan jaki mladi oslonac gdje svako može preuzimati sve, što je danas moderno. lakersi su dobili mvp kalibar što ne može biti loše, jer takav nema ni u svakom draftu. mislim da neće biti kandidat za titulu
ali će biti bolji nego što jesu, što i ne govori previše.
- pirmin
- Posts: 11199
- Joined: 18/02/2006 23:50
- Location: Ciganluk
#39482 Re: NBA - National Basketball Association
Ako Klay ostane u Oaklandu prvi favorit se zna.
Dok god GS ima core, moraju se tretirati kao top-favoriti.
Sto LAL sad nema, dogurace visoko sa dva ASa, bez dileme. Ne znam da iko moze zaustaviti AD ali zna on biti i kvarljiva roba.
Kawhi je svima pokazao kako se cuva za PO, sto manje zahmeta i tu si u clutch-momentu. Mozda nije korektno spram ostalih ali vodi cilju.
Dok god GS ima core, moraju se tretirati kao top-favoriti.
Sto LAL sad nema, dogurace visoko sa dva ASa, bez dileme. Ne znam da iko moze zaustaviti AD ali zna on biti i kvarljiva roba.
Kawhi je svima pokazao kako se cuva za PO, sto manje zahmeta i tu si u clutch-momentu. Mozda nije korektno spram ostalih ali vodi cilju.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#39483 Re: NBA - National Basketball Association
kvarljiva roba jeste a pobjednik nije. lebron isto puni 35 u decembru, niko nikad nije igrao više minuta i utakmica do tih godina, i nekad mora krenuti dole. njima je opet bolje da ovo probaju, nego da ne probaju, toliko su loši bili prošle godine. ali ne mislim da će lako među prave favorite. i ako nađu treću zvijezdu, ostatak rostera će biti užasan.
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
#39484 Re: NBA - National Basketball Association
Win-win, tako se to radi.
Nije 3 picka + ovogodisnji nego 3 picka ukljucujuci ovogodisnji.
Sad jos Butlera potpisat i eto titule u narednih sezonu-dvije.
Nije 3 picka + ovogodisnji nego 3 picka ukljucujuci ovogodisnji.
Sad jos Butlera potpisat i eto titule u narednih sezonu-dvije.
-
90minut
- Posts: 12889
- Joined: 07/04/2019 10:56
#39485 Re: NBA - National Basketball Association
Koliko se smijem da su prvi favoriti za titulu, a u po sezone Davisu odoše koljena kao što su uvijek otisla.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#39486 Re: NBA - National Basketball Association
i da ne odu valja popuniti i balansirati ostatak rostera. oni nisu imali šta drugo uraditi, ni bilo šta za izgubiti. ali teško će do vrha.
-
90minut
- Posts: 12889
- Joined: 07/04/2019 10:56
#39487 Re: NBA - National Basketball Association
Imaju Lebrona i rizikuju maksimalno to šta su dali za AD jeste vrijedno trejda da bi dobili njega, al' samo i samo njega zdravog.
AD ko god prati košarku zna da nema ništa od njega lik ce da sjebe koljeno to nije pitanje uopšte.
Svake jebene godine je tako bilo i ne vidim ništa drugacije da ce biti narednu sezonu ista prica.
A dovesce 100 posto ili Kembu ili Butlera sad su primamljivi s njima dvojicom u rosteru.
AD ko god prati košarku zna da nema ništa od njega lik ce da sjebe koljeno to nije pitanje uopšte.
Svake jebene godine je tako bilo i ne vidim ništa drugacije da ce biti narednu sezonu ista prica.
A dovesce 100 posto ili Kembu ili Butlera sad su primamljivi s njima dvojicom u rosteru.
Last edited by 90minut on 16/06/2019 12:28, edited 1 time in total.
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
#39488 Re: NBA - National Basketball Association
Vidi zelenih jest im krivo
-
90minut
- Posts: 12889
- Joined: 07/04/2019 10:56
#39489 Re: NBA - National Basketball Association
Al' kao što znamo pun kurac stvari se treba poklopiti ratnici su kristalni primjer toga.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#39490 Re: NBA - National Basketball Association
eto i dedo ti za lejkerse navijao. meni je stvarno ravno do mora.
-
90minut
- Posts: 12889
- Joined: 07/04/2019 10:56
#39491 Re: NBA - National Basketball Association
Zar si trebao napisati da ti je ravno do mora, svi koji opčenito navijaju svim srcem za neke timove iz inostranstva je samo za ismijavanja.JThomas wrote:eto i dedo ti za lejkerse navijao. meni je stvarno ravno do mora.
Da ne pričam o franšizama debilnim iz amerike gdje nemaju 1 navijaca kako treba na tribinama i jedina im je zanimacija Drejk
A ako stvarno navijas i misliš da je dobra ideja dati par mnogo perspektivnih igrača i najluđe od svega 3 runde prvog pika za jednog igrača onda
Da je najzdraviji na svijetu pitanje je da li se isplati da ne pricam o staklenim koljenima.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#39492 Re: NBA - National Basketball Association
ali ja fakat ni ono opušteno ne navijam ni za koga u nba.
- pirmin
- Posts: 11199
- Joined: 18/02/2006 23:50
- Location: Ciganluk
#39493 Re: NBA - National Basketball Association
Daleko od navijanja ali mi Evropljani se lako vezemo za tako neke timove iliti fransize.
Kod Amera je to komercijala zestoka:
https://youtu.be/LEnaK2puaN8
Bilo bi interesantno vidjeti ove nba zvijezde u krcatim balkanskim halama gdje nije svejedno kako ces odigrati.
Bas kao kakav adolescent sam narucio majicu "Kawhi me a river" , nisam odolio.

Kod Amera je to komercijala zestoka:
https://youtu.be/LEnaK2puaN8
Bilo bi interesantno vidjeti ove nba zvijezde u krcatim balkanskim halama gdje nije svejedno kako ces odigrati.
Bas kao kakav adolescent sam narucio majicu "Kawhi me a river" , nisam odolio.
-
90minut
- Posts: 12889
- Joined: 07/04/2019 10:56
#39494 Re: NBA - National Basketball Association
Nek' si i ja bi je nosao stalno nije to tema mada znam da znaš da nije to tema..pirmin wrote:Daleko od navijanja ali mi Evropljani se lako vezemo za tako neke timove iliti fransize.
Kod Amera je to komercijala zestoka:
https://youtu.be/LEnaK2puaN8
Bilo bi interesantno vidjeti ove nba zvijezde u krcatim balkanskim halama gdje nije svejedno kako ces odigrati.
Bas kao kakav adolescent sam narucio majicu "Kawhi me a river" , nisam odolio.
A ima ovakvih levata u potocima i ovdje samo što imaju urođenu tu lojalnost u kostima i kad se skandira pobicemo vas i tako to ljudima je normala to u americi da se desi bila bi histerija.
Zato drejka spominjem jer zamisli atmosfere kod njih da imaju na hiljade drejkova kao što mi ovdje imamo jedina razlika je što su grlati.
Doduše i ja serem mnogo trebamo zapamtiti dobro da ako nisi iznad srednje klase u play offu ne mozes gledati utakmice kako treba ne mogu gotivni ljudi i da hoce doci do karata.
-
Itsoktobealone
- Posts: 2324
- Joined: 25/08/2012 17:54
#39495 Re: NBA - National Basketball Association
Ne lupaj. Tri buduca 1st round picka (ukljucujuci 4ti pick ove godine). A ne 3 picka + ovogodisnji. Osim toga i pick swapovi u 2023 i 2025. godini.Concord wrote:Ne 2 nego 3 buduca first round picka i plus ovogodisnji 4 pick. Stvarno jeste puno za jednog igraca koji istinu govoreci jeste commitan Lakersima ali braco moj jedno sranje ako im se desi ode on nedje drugo... moraju ga drzati zadovoljnim citavu sezonu ako hoce da potpise za njih.tuzlak1212 wrote: Ja kako vidjo Lonzo, Ingram, Hart, 4th pick sadasnjeg drafta i jos 2 first round picka... To je jako puno za jednog igraca, nije za pohvale![]()
Sto se tice trejdanja ovolikih pickova, nije da crnjacim ali to se obicno vrati kao bumerang i pukne te po usima kad ti je najgore, svi timovi koji su to radili su ga popusili na kraju. Zivi bili pa vidjeli.
Generalno je trade win-win. Pelicans ubrzani rebuild. Lakers prvi favoriti da osvoje sljedece godine. Zao mi je sto Ingrama nisu zadrzali, al' dobro.
Da se mene pita, ja ne bih trazio treceg super stara, 32 miliona bih iskoristio na nekoliko dobrih role playera. Prvenstveno Bullocka, Danny Green Ariza, Seth Currya, JaVale ili Dedmon, Ellington, Aminu, mozda George Hill. Uglavnom ima dosta opcija koje su dobre za Lakerse.
JaVale, AD, LeBron, Kuzma, Hill pocetna. Klupa: Caruso, Bonga, Green, Jerremein Jones, Bullock, Seth Curry, Wagner, Ariza. To je championship team sve dok LeBron moze hodati.
EDIT: Otprilike ovako nesta:
- Seth Curry $5 mill
- Danny Green $7 mill
- Bullock $5 mill
- JaVale MLE = $3.5 mill
- Caruso $5 mill
- Hill $7 mill
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
#39496 Re: NBA - National Basketball Association
Jesil to svega ti Kuzmu stavio na dvicu
nema boga da on to moze igrat, iovako je apor u odbrani
Ako ne bude 6ti covjek, Kuzma ce vjerovatno na 4 a Davis na centra
Ako ne bude 6ti covjek, Kuzma ce vjerovatno na 4 a Davis na centra
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79542
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#39497 Re: NBA - National Basketball Association
Najjače u ovom trejdu je promjena narativa ljudi koji prate NBA. Lakersov young core više nije karina, sad su NOP odmah PO ekipa
LeBron star, AD povrijeđen, Kuzma krampa, evo ne znam šta će Lakersi iduće sezone

LeBron star, AD povrijeđen, Kuzma krampa, evo ne znam šta će Lakersi iduće sezone
-
Itsoktobealone
- Posts: 2324
- Joined: 25/08/2012 17:54
#39498 Re: NBA - National Basketball Association
Nisam ga stavio na dvicu, ionako je doslo vrijeme košarke bez pozicija. Al' vjerovatno će on igrati 3 sa Jameson na 2 jer ima ono da Davis baš ne uživa igrati centra pa mislim da će mu dodati dole još jednog da mu malo olakšaju. On ionako je uvijek govorio da mu je draže igrati na 4. Druga alternativa je ta tvoja. Vidjet ćemo šta će odlučiti, al' sigurno neće biti 6ti čovjek jer Pelinka hoće spacing u petorci koju mu pruža Kuzma.Raigor Stonehoof wrote:Jesil to svega ti Kuzmu stavio na dvicunema boga da on to moze igrat, iovako je apor u odbrani
Ako ne bude 6ti covjek, Kuzma ce vjerovatno na 4 a Davis na centra
@Velkoski baš tako. Do prije 14 sati Lakersi i njihova mladež je bio najveći trash u ligi. Danas je odjednom mladež preteća Magica, Jordana i Barkleya. Daj samo srati okolo jer valja progutati Lakerse i chip koji osvajaju u sljedećim godinama
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
