SDP

User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#39451 Re: SDP

Post by johntra »

Black swan wrote:pa to je bilo :roll: :roll: :roll:
daj link od teksta, vjerovatno ne mislim na isti...ovo oko Sutorine ili?
User avatar
vee-jay
Posts: 9842
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#39452 Re: SDP

Post by vee-jay »

johntra wrote:
Black swan wrote:pa to je bilo :roll: :roll: :roll:
daj link od teksta, vjerovatno ne mislim na isti...ovo oko Sutorine ili?
valjda ovo:

http://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbego ... /150126033
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#39453 Re: SDP

Post by johntra »

ako je to taj, ništa ni s čim u tekstu...autorica se nije ni potrudila uzeti izjavu od bilo koga, a kamoli da provjeri istinitost nekih navoda...
User avatar
Truba
Posts: 93794
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#39454 Re: SDP

Post by Truba »

ma nije bitan link... zlaja je kriv i zdrao
trebo je ostat u šveckoj kad se liječio
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#39455 Re: SDP

Post by StupskaBitanga »

johntra wrote:čuj ovog vrijednog pregaoca i branioca DF-a... :lol:
šta je to Željko ostavio iza sebe u Novom Sarajevu i onda još upola mandata ode za BG i ostavi partiju na ledini sa traženjem kandidata koji će ga naslijediti? ostatak priče je poznat...
mada mislim da prvi Robot nije izgrađen za vrijeme njegovog mandata, nego dok je vlast bila SDA...ovaj drugi na Socijalnom ide na njegovu dušu...
Krunoslav Raspudić je bio načelnik kada je bilo otvorenje Robot Hrasno onaj prvi 2002. godine
User avatar
AliceInChains
Posts: 3734
Joined: 09/02/2010 19:40

#39456 Re: SDP

Post by AliceInChains »

Nikšić: SDA i DF su u ćorsokaku, ali o učešću SDP-a ne odlučuje jedan čovjek
Ma cuti ko..u i drzi se gospodrski za slamku, koju vam nude. Sta ste uradaili SDA-u i Komsicu i sa tim potezom i narodu i drzavi tokom vaseg zadnjeg mandata! Pa pokazite ljudima, da niste zadnje dz..le.
User avatar
sigh
Posts: 1173
Joined: 22/08/2014 23:12

#39457 Re: SDP

Post by sigh »

A cemu toliki pritisak na sdp kad mogu sve uraditi bez njih :-)
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#39458 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

johntra wrote:čuj ovog vrijednog pregaoca i branioca DF-a... :lol:
šta je to Željko ostavio iza sebe u Novom Sarajevu i onda još upola mandata ode za BG i ostavi partiju na ledini sa traženjem kandidata koji će ga naslijediti? ostatak priče je poznat...
mada mislim da prvi Robot nije izgrađen za vrijeme njegovog mandata, nego dok je vlast bila SDA...ovaj drugi na Socijalnom ide na njegovu dušu...
Na mjestu prvog Robota je bila planirana javna garaža, pa je projekat izmijenjen i dodat je Robot u čijem je sastavu i garaža.
Sve preinake urbanističkog plana i potrebne dozvole su izdate dok je Komšić bio načelnik, jedan od najboljih proizvoda SDP-ove tajkunokratije.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#39459 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

johntra wrote:čuj ovog vrijednog pregaoca i branioca DF-a... :lol:
šta je to Željko ostavio iza sebe u Novom Sarajevu i onda još upola mandata ode za BG i ostavi partiju na ledini sa traženjem kandidata koji će ga naslijediti? ostatak priče je poznat...
mada mislim da prvi Robot nije izgrađen za vrijeme njegovog mandata, nego dok je vlast bila SDA...ovaj drugi na Socijalnom ide na njegovu dušu...
Pa ko ga je izabrao za ambasadora? Predsjednik te iste partije.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#39460 Re: SDP

Post by johntra »

ja, i? je li morao prihvatiti?
Cohers
Posts: 470
Joined: 15/01/2013 21:46

#39461 Re: SDP

Post by Cohers »

Željko Komšić je trojanski konj BiH, posebno Bošnjacima. On čini isto ono što čine Silajdžić, Lagumdžija, Halilović, Radončić (...) održava Izetbegovićevu kvislinško-kriminalnu bandu na vlasti do konačnog uništenja BiH.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#39462 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

johntra wrote:ja, i? je li morao prihvatiti?
Pa jeste, ako je htio ostati u toj partiji :D Bezveze priča...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#39463 Re: SDP

Post by Banksy »

Cohers wrote:Željko Komšić je trojanski konj BiH, posebno Bošnjacima. On čini isto ono što čine Silajdžić, Lagumdžija, Halilović, Radončić (...) održava Izetbegovićevu kvislinško-kriminalnu bandu na vlasti do konačnog uništenja BiH.
Trojanski konj ''probosanskim snagama'', ne Bošnjacima. Bošnjaci su izabrali SDA, jasno i glasno, a trojanski konj je tu da Bošnjacima, u zamjenu za par fotelja, da puni legitimitet.
Cohers
Posts: 470
Joined: 15/01/2013 21:46

#39464 Re: SDP

Post by Cohers »

Banksy wrote:
Cohers wrote:Željko Komšić je trojanski konj BiH, posebno Bošnjacima. On čini isto ono što čine Silajdžić, Lagumdžija, Halilović, Radončić (...) održava Izetbegovićevu kvislinško-kriminalnu bandu na vlasti do konačnog uništenja BiH.
Trojanski konj ''probosanskim snagama'', ne Bošnjacima. Bošnjaci su izabrali SDA, jasno i glasno, a trojanski konj je tu da Bošnjacima, u zamjenu za par fotelja, da puni legitimitet.
Nije problem SDA, problem je Izetbegovićeva kvislinško-kriminalna SDA-vrhuška, koja je isključivo odgovorna za ustavno-pravni teror nad bh-državljanima, posebno nad Bošnjacima. Nema tih izbora koji će, pod (Izetbegovićevim!) ustavno-pravnim ustrojstvom BiH moći osloboditi BiH od terora Izetbegovićeve kvislinško-kriminalne bande. Tim slijedom, Komšić je (dragoviljni!) šegrt toj bosnocidnoj bandi, tj. i član te bande. Da nije tako, ni pod kakvim uvjetima ne bi bio u vlasti sa Izetbegovićevom kvislinško-kriminalnom bandom.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#39465 Re: SDP

Post by Banksy »

Otprilike ...
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#39466 Re: SDP

Post by johntra »

ultima_palabra wrote:
johntra wrote:ja, i? je li morao prihvatiti?
Pa jeste, ako je htio ostati u toj partiji :D Bezveze priča...
Normalno da nije morao prihvatiti, nije SDP KP SSSR... :D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#39467 Re: SDP

Post by kamen spoticanja »

sjoj nesto mi pade na pamet alistair :D
mogli bi i susjedi proci ko nasi crveni kmeri

http://www.index.hr/vijesti/clanak/amer ... 97819.aspx
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#39468 Re: SDP

Post by Banksy »

Alistair, ako ga je uopće i bilo, je bio, vidimo, put u propast.

Kako su Milanović i Lagumdžija apsolutno iste glave - u svakom smislu bekgraunda, odgoja, škole, stava i razmišljanja - vrlo je lako predvidjeti kako će ta priča završiti.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#39469 Re: SDP

Post by JThomas »

a generalno ni situacija nije puno drukčija. izglasala ih masa koja hoće promjene nabolje, dobila promjene nagore, i sad slijedi veliki povratak "temeljnih".
pedeset
Posts: 580
Joined: 26/10/2014 14:11

#39470 Re: SDP

Post by pedeset »

kamen spoticanja wrote:sjoj nesto mi pade na pamet alistair :D
mogli bi i susjedi proci ko nasi crveni kmeri

http://www.index.hr/vijesti/clanak/amer ... 97819.aspx
Mene samo zanima da li je Zlaja baš sve ispričao Alisairu prije nego je tražio savjet. Da li mu je npr. rekao da je teški narcis koji je rastjerao iz stranke svakog ko misli svojom glavom, zatim da mu je prvi saradnik reketaš (Damir Hadžić), pa onda recimo da ih običan čovjek ne može smisliti očima itd itd........

Sumnjam da bi se Alistair zbog svog ugleda uopšte upustio u tu avanturu da je znao istinu. Ili je pak razmišljao kako da uzme levatu novce i nije baš mnogo mario za izborni rezultat koji je bio teška katastrofa.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#39471 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Koji crni Alistairi, pa ne mere se pita od govana praviti.
SDP-u je na prošlim izborima mogla pomoći samo vila iz Pepeljuge.

A DF-u na sljedećim.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#39472 Re: SDP

Post by It_is_a_Leclerc »

Svaka čast SDP-u što je bahatost nekih svojih članova stavio po strani i u interesu države pristao biti dijelom rješenja za problem uspostave Doma naroda u FBiH. Takvim državotvornim, odgovornim političkim potezima, SDP može povratiti interes birača. Drago mi je da je, unatoč inzistiranju Slaviše Šućura, u SDP-u preovladao razum i istina da SDP nije SNSD i da SDP ne može na blokadi države dobiti izbore. :thumbup:
pedeset
Posts: 580
Joined: 26/10/2014 14:11

#39473 Re: SDP

Post by pedeset »

It_is_a_Leclerc wrote:Svaka čast SDP-u što je bahatost nekih svojih članova stavio po strani i u interesu države pristao biti dijelom rješenja za problem uspostave Doma naroda u FBiH. Takvim državotvornim, odgovornim političkim potezima, SDP može povratiti interes birača. Drago mi je da je, unatoč inzistiranju Slaviše Šućura, u SDP-u preovladao razum i istina da SDP nije SNSD i da SDP ne može na blokadi države dobiti izbore. :thumbup:
Dobro jutro Kolumbo. Pa o tome se i radi. Nema niko ništa protiv SDP-a, već protiv ljudi koji su kočili njegov razvoj, tj. protiv ljudi koji su sahranili današnji SDP. Prvi Zlatko Lagumdžija pa onda redom Damir Hadžić, Hamdija Lipovača, Lidija Korać i njima slični koje je narod zamrzio. Oni to nisu shvatali do ovih izbora. Možda ni sada ne shvataju nego ih je neko pametno posavjetovao (upravo Alistair) da je najbolje da se povuku. Stranci trebaju ljudi koji nemaju afere iza sebe. Bilo je lijepo prije par dana na dnevniku gledati mladog Čengića kao generalnog sekretera SDP-a. Takvi trebaju, siti smo Zlatka, Damira i ostalih kriminalaca.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#39474 Re: SDP

Post by Ridjobrki »

Malo je majka rodila debila k'o što je Hadžiomerović:

Oglasio se putem Facebooka

Hadžiomerović: Ako Nikšić podrži DF i SDA, odvešće SDP u sunovrat!

Poznati bh. televizijski novinar i kandidat SDP-a za bošnjačkog člana Predsjedništva Bakir Hadžiomerović je na svom Facebook profilu komentarisao šta će se desiti s SDP-om ako pomogne DF-u i SDA-u oko fomiranja vlasti. Njegovu poruku prenosimo u cijelosti bez ikakvih korekcija:

"Kontinuirani medijski pritisci iz Demokratske fronte i Stranke demokratske akcije u kojima se SDP-u ispostavlja politička faktura za blokadu u formiranju federalne vlasti, ovih dana ulazi u svoju završnu fazu. Očigledni nedostatak parlamentarnog kapaciteta koalicije DF - SDA - HDZ da na legalan način izabere rukovodstvo FBiH, SDP-u je kontinuiranim spinovanjem na leđa natovarilo pretežak teret koji bi mogao slomiti novo rukovodstvo ove partije da odustane od zaključaka vlastitog kongresa i da, umjesto jedino ispravnog ostanka u opoziciji, ukliže u"široku" vladajuću koaliciju.

Ukoliko se ipak dogodi da SDP u federalnom Domu naroda podrži kandidata DF-a za potpredsjednika FBiH iz srpskog naroda, to će biti kraj nade da bi ova partija mogla vratiti barem dio kredibiliteta izgubljenog na posljednjim velikim izborima. Istina je da je SDP još na prvoj konstituirajućoj sjednici Glavnog odbora odustao od vlastitih principa i partijskog statuta propuštanjem da barem na jednu od, nakon predsjedničke, sedam ključnih partijskih funkcija (pet potpredsjednika SDP-a, generalni sekretar, predsjednik Glavnog odbora) imenuje osobu iz reda Ostalih čime je novo rukovodstvo pokazalo odnos prema provođenju presude Sejdić-Finci, ali i odustalo od dosljedne stranačke multietničnosti.

Može li nam taj podatak biti dovoljan razlog da predvidimo i konačan ishod dugo najavljivane sjednice Glavnog odbora narednog vikenda na kojoj će se donijeti odluka o ulasku u vlast ili potvrditi zaključak Vanrednog kongresa o ostanku u opoziciji, nije teško prognozirati.

Dodatno opterećenje za novo rukovodstvo SDP-a postavio je i bivši lider ove partije Zlatko Lagumdžija svojim principijelnim, ali suštinski nepotrebnim medijskim istupima, u kojim je "sugerirao" da se ne ulazi u sirenski zov nove vladajuće koalicije za podršku kandidatu DF-a za potpredsjednika FBiH. Lagumdžija je svojim javnim sugestijama Nermina Nikšića i njegove saradnike ostavio na medijskom odstrelu gdje će ponovo morati objašnjavati da ovom partijom više ne vlada još uvijek aktuelni ministar vanjskih poslova BiH. Sudeći prema navodima lokalnog novinara bliskog čelnicima DF-a i SDP-a, nedavni susret Nikšića i Željka Komšića je protekao u "prijateljskoj atmosferi punoj razumijevanja".

S obzirom na to da ovu informaciju još niko nije demantirao, ne trebamo imati dilemu o tome kakvu će odluku na predstojećoj sjednici donijeti članovi Glavnog odbora SDP-a. Podrška kandidatu DF-a za potpredsjednika FBiH će biti skoro pa jednoglasna i umotana u celofan viših ciljeva i konstruktivno-opozicione uloge partije.

Za koaliciju SDA-DF-HDZ to će biti početak uspostave nove federalne vlasti, a za SDP kratkoročna korist u vidu "zbrinjavanja" nekolicine partijskih članova na budžetske jasle iz DF-ove kvote pozicija u budućoj vlasti. Ali dugoročna politička posljedica podrške vladajućoj koaliciji i nepoštivanje odluke Vanrednog kongresa, SDP će,bez ikakve sumnje, povesti putem koji vodi u politički sunovrat i novu eroziju preostalog članstva. Ako članovi Glavnog odbora SDP-a ne znaju šta to znači, neka pogledaju pod Stranka za BiH.", napisao je Bakir Hadžiomerović.



Autor: Redakcija - See more at: http://www.avaz.ba/clanak/160854/hadzio ... 4k8dr.dpuf

Čuj "odvešće SDP u sunovrat"... :-) :-) :-)
pedeset
Posts: 580
Joined: 26/10/2014 14:11

#39475 Re: SDP

Post by pedeset »

Volio bih kad bi mi neko mogao objasniti kako neko može otići u sunovrat ako je već u sunovratu?
Post Reply