daj link od teksta, vjerovatno ne mislim na isti...ovo oko Sutorine ili?Black swan wrote:pa to je bilo![]()
![]()
SDP
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#39451 Re: SDP
- vee-jay
- Posts: 9842
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
#39452 Re: SDP
valjda ovo:johntra wrote:daj link od teksta, vjerovatno ne mislim na isti...ovo oko Sutorine ili?Black swan wrote:pa to je bilo![]()
![]()
http://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbego ... /150126033
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#39453 Re: SDP
ako je to taj, ništa ni s čim u tekstu...autorica se nije ni potrudila uzeti izjavu od bilo koga, a kamoli da provjeri istinitost nekih navoda...
- Truba
- Posts: 93794
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#39454 Re: SDP
ma nije bitan link... zlaja je kriv i zdrao
trebo je ostat u šveckoj kad se liječio
trebo je ostat u šveckoj kad se liječio
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#39455 Re: SDP
Krunoslav Raspudić je bio načelnik kada je bilo otvorenje Robot Hrasno onaj prvi 2002. godinejohntra wrote:čuj ovog vrijednog pregaoca i branioca DF-a...![]()
šta je to Željko ostavio iza sebe u Novom Sarajevu i onda još upola mandata ode za BG i ostavi partiju na ledini sa traženjem kandidata koji će ga naslijediti? ostatak priče je poznat...
mada mislim da prvi Robot nije izgrađen za vrijeme njegovog mandata, nego dok je vlast bila SDA...ovaj drugi na Socijalnom ide na njegovu dušu...
- AliceInChains
- Posts: 3734
- Joined: 09/02/2010 19:40
#39456 Re: SDP
Ma cuti ko..u i drzi se gospodrski za slamku, koju vam nude. Sta ste uradaili SDA-u i Komsicu i sa tim potezom i narodu i drzavi tokom vaseg zadnjeg mandata! Pa pokazite ljudima, da niste zadnje dz..le.Nikšić: SDA i DF su u ćorsokaku, ali o učešću SDP-a ne odlučuje jedan čovjek
- sigh
- Posts: 1173
- Joined: 22/08/2014 23:12
#39457 Re: SDP
A cemu toliki pritisak na sdp kad mogu sve uraditi bez njih 
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#39458 Re: SDP
Na mjestu prvog Robota je bila planirana javna garaža, pa je projekat izmijenjen i dodat je Robot u čijem je sastavu i garaža.johntra wrote:čuj ovog vrijednog pregaoca i branioca DF-a...![]()
šta je to Željko ostavio iza sebe u Novom Sarajevu i onda još upola mandata ode za BG i ostavi partiju na ledini sa traženjem kandidata koji će ga naslijediti? ostatak priče je poznat...
mada mislim da prvi Robot nije izgrađen za vrijeme njegovog mandata, nego dok je vlast bila SDA...ovaj drugi na Socijalnom ide na njegovu dušu...
Sve preinake urbanističkog plana i potrebne dozvole su izdate dok je Komšić bio načelnik, jedan od najboljih proizvoda SDP-ove tajkunokratije.
- ultima_palabra
- Posts: 59303
- Joined: 15/12/2008 16:53
#39459 Re: SDP
Pa ko ga je izabrao za ambasadora? Predsjednik te iste partije.johntra wrote:čuj ovog vrijednog pregaoca i branioca DF-a...![]()
šta je to Željko ostavio iza sebe u Novom Sarajevu i onda još upola mandata ode za BG i ostavi partiju na ledini sa traženjem kandidata koji će ga naslijediti? ostatak priče je poznat...
mada mislim da prvi Robot nije izgrađen za vrijeme njegovog mandata, nego dok je vlast bila SDA...ovaj drugi na Socijalnom ide na njegovu dušu...
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#39460 Re: SDP
ja, i? je li morao prihvatiti?
-
Cohers
- Posts: 470
- Joined: 15/01/2013 21:46
#39461 Re: SDP
Željko Komšić je trojanski konj BiH, posebno Bošnjacima. On čini isto ono što čine Silajdžić, Lagumdžija, Halilović, Radončić (...) održava Izetbegovićevu kvislinško-kriminalnu bandu na vlasti do konačnog uništenja BiH.
- ultima_palabra
- Posts: 59303
- Joined: 15/12/2008 16:53
#39462 Re: SDP
Pa jeste, ako je htio ostati u toj partijijohntra wrote:ja, i? je li morao prihvatiti?
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#39463 Re: SDP
Trojanski konj ''probosanskim snagama'', ne Bošnjacima. Bošnjaci su izabrali SDA, jasno i glasno, a trojanski konj je tu da Bošnjacima, u zamjenu za par fotelja, da puni legitimitet.Cohers wrote:Željko Komšić je trojanski konj BiH, posebno Bošnjacima. On čini isto ono što čine Silajdžić, Lagumdžija, Halilović, Radončić (...) održava Izetbegovićevu kvislinško-kriminalnu bandu na vlasti do konačnog uništenja BiH.
-
Cohers
- Posts: 470
- Joined: 15/01/2013 21:46
#39464 Re: SDP
Nije problem SDA, problem je Izetbegovićeva kvislinško-kriminalna SDA-vrhuška, koja je isključivo odgovorna za ustavno-pravni teror nad bh-državljanima, posebno nad Bošnjacima. Nema tih izbora koji će, pod (Izetbegovićevim!) ustavno-pravnim ustrojstvom BiH moći osloboditi BiH od terora Izetbegovićeve kvislinško-kriminalne bande. Tim slijedom, Komšić je (dragoviljni!) šegrt toj bosnocidnoj bandi, tj. i član te bande. Da nije tako, ni pod kakvim uvjetima ne bi bio u vlasti sa Izetbegovićevom kvislinško-kriminalnom bandom.Banksy wrote:Trojanski konj ''probosanskim snagama'', ne Bošnjacima. Bošnjaci su izabrali SDA, jasno i glasno, a trojanski konj je tu da Bošnjacima, u zamjenu za par fotelja, da puni legitimitet.Cohers wrote:Željko Komšić je trojanski konj BiH, posebno Bošnjacima. On čini isto ono što čine Silajdžić, Lagumdžija, Halilović, Radončić (...) održava Izetbegovićevu kvislinško-kriminalnu bandu na vlasti do konačnog uništenja BiH.
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#39466 Re: SDP
Normalno da nije morao prihvatiti, nije SDP KP SSSR...ultima_palabra wrote:Pa jeste, ako je htio ostati u toj partijijohntra wrote:ja, i? je li morao prihvatiti?Bezveze priča...
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#39467 Re: SDP
sjoj nesto mi pade na pamet alistair
mogli bi i susjedi proci ko nasi crveni kmeri
http://www.index.hr/vijesti/clanak/amer ... 97819.aspx
mogli bi i susjedi proci ko nasi crveni kmeri
http://www.index.hr/vijesti/clanak/amer ... 97819.aspx
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#39468 Re: SDP
Alistair, ako ga je uopće i bilo, je bio, vidimo, put u propast.
Kako su Milanović i Lagumdžija apsolutno iste glave - u svakom smislu bekgraunda, odgoja, škole, stava i razmišljanja - vrlo je lako predvidjeti kako će ta priča završiti.
Kako su Milanović i Lagumdžija apsolutno iste glave - u svakom smislu bekgraunda, odgoja, škole, stava i razmišljanja - vrlo je lako predvidjeti kako će ta priča završiti.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#39469 Re: SDP
a generalno ni situacija nije puno drukčija. izglasala ih masa koja hoće promjene nabolje, dobila promjene nagore, i sad slijedi veliki povratak "temeljnih".
-
pedeset
- Posts: 580
- Joined: 26/10/2014 14:11
#39470 Re: SDP
Mene samo zanima da li je Zlaja baš sve ispričao Alisairu prije nego je tražio savjet. Da li mu je npr. rekao da je teški narcis koji je rastjerao iz stranke svakog ko misli svojom glavom, zatim da mu je prvi saradnik reketaš (Damir Hadžić), pa onda recimo da ih običan čovjek ne može smisliti očima itd itd........kamen spoticanja wrote:sjoj nesto mi pade na pamet alistair![]()
mogli bi i susjedi proci ko nasi crveni kmeri
http://www.index.hr/vijesti/clanak/amer ... 97819.aspx
Sumnjam da bi se Alistair zbog svog ugleda uopšte upustio u tu avanturu da je znao istinu. Ili je pak razmišljao kako da uzme levatu novce i nije baš mnogo mario za izborni rezultat koji je bio teška katastrofa.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#39471 Re: SDP
Koji crni Alistairi, pa ne mere se pita od govana praviti.
SDP-u je na prošlim izborima mogla pomoći samo vila iz Pepeljuge.
A DF-u na sljedećim.
SDP-u je na prošlim izborima mogla pomoći samo vila iz Pepeljuge.
A DF-u na sljedećim.
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#39472 Re: SDP
Svaka čast SDP-u što je bahatost nekih svojih članova stavio po strani i u interesu države pristao biti dijelom rješenja za problem uspostave Doma naroda u FBiH. Takvim državotvornim, odgovornim političkim potezima, SDP može povratiti interes birača. Drago mi je da je, unatoč inzistiranju Slaviše Šućura, u SDP-u preovladao razum i istina da SDP nije SNSD i da SDP ne može na blokadi države dobiti izbore. 
-
pedeset
- Posts: 580
- Joined: 26/10/2014 14:11
#39473 Re: SDP
Dobro jutro Kolumbo. Pa o tome se i radi. Nema niko ništa protiv SDP-a, već protiv ljudi koji su kočili njegov razvoj, tj. protiv ljudi koji su sahranili današnji SDP. Prvi Zlatko Lagumdžija pa onda redom Damir Hadžić, Hamdija Lipovača, Lidija Korać i njima slični koje je narod zamrzio. Oni to nisu shvatali do ovih izbora. Možda ni sada ne shvataju nego ih je neko pametno posavjetovao (upravo Alistair) da je najbolje da se povuku. Stranci trebaju ljudi koji nemaju afere iza sebe. Bilo je lijepo prije par dana na dnevniku gledati mladog Čengića kao generalnog sekretera SDP-a. Takvi trebaju, siti smo Zlatka, Damira i ostalih kriminalaca.It_is_a_Leclerc wrote:Svaka čast SDP-u što je bahatost nekih svojih članova stavio po strani i u interesu države pristao biti dijelom rješenja za problem uspostave Doma naroda u FBiH. Takvim državotvornim, odgovornim političkim potezima, SDP može povratiti interes birača. Drago mi je da je, unatoč inzistiranju Slaviše Šućura, u SDP-u preovladao razum i istina da SDP nije SNSD i da SDP ne može na blokadi države dobiti izbore.
- Ridjobrki
- Posts: 11369
- Joined: 21/05/2004 20:27
- Location: https://twitter.com/Ridjobrki
- Contact:
#39474 Re: SDP
Malo je majka rodila debila k'o što je Hadžiomerović:
Čuj "odvešće SDP u sunovrat"...

Oglasio se putem Facebooka
Hadžiomerović: Ako Nikšić podrži DF i SDA, odvešće SDP u sunovrat!
Poznati bh. televizijski novinar i kandidat SDP-a za bošnjačkog člana Predsjedništva Bakir Hadžiomerović je na svom Facebook profilu komentarisao šta će se desiti s SDP-om ako pomogne DF-u i SDA-u oko fomiranja vlasti. Njegovu poruku prenosimo u cijelosti bez ikakvih korekcija:
"Kontinuirani medijski pritisci iz Demokratske fronte i Stranke demokratske akcije u kojima se SDP-u ispostavlja politička faktura za blokadu u formiranju federalne vlasti, ovih dana ulazi u svoju završnu fazu. Očigledni nedostatak parlamentarnog kapaciteta koalicije DF - SDA - HDZ da na legalan način izabere rukovodstvo FBiH, SDP-u je kontinuiranim spinovanjem na leđa natovarilo pretežak teret koji bi mogao slomiti novo rukovodstvo ove partije da odustane od zaključaka vlastitog kongresa i da, umjesto jedino ispravnog ostanka u opoziciji, ukliže u"široku" vladajuću koaliciju.
Ukoliko se ipak dogodi da SDP u federalnom Domu naroda podrži kandidata DF-a za potpredsjednika FBiH iz srpskog naroda, to će biti kraj nade da bi ova partija mogla vratiti barem dio kredibiliteta izgubljenog na posljednjim velikim izborima. Istina je da je SDP još na prvoj konstituirajućoj sjednici Glavnog odbora odustao od vlastitih principa i partijskog statuta propuštanjem da barem na jednu od, nakon predsjedničke, sedam ključnih partijskih funkcija (pet potpredsjednika SDP-a, generalni sekretar, predsjednik Glavnog odbora) imenuje osobu iz reda Ostalih čime je novo rukovodstvo pokazalo odnos prema provođenju presude Sejdić-Finci, ali i odustalo od dosljedne stranačke multietničnosti.
Može li nam taj podatak biti dovoljan razlog da predvidimo i konačan ishod dugo najavljivane sjednice Glavnog odbora narednog vikenda na kojoj će se donijeti odluka o ulasku u vlast ili potvrditi zaključak Vanrednog kongresa o ostanku u opoziciji, nije teško prognozirati.
Dodatno opterećenje za novo rukovodstvo SDP-a postavio je i bivši lider ove partije Zlatko Lagumdžija svojim principijelnim, ali suštinski nepotrebnim medijskim istupima, u kojim je "sugerirao" da se ne ulazi u sirenski zov nove vladajuće koalicije za podršku kandidatu DF-a za potpredsjednika FBiH. Lagumdžija je svojim javnim sugestijama Nermina Nikšića i njegove saradnike ostavio na medijskom odstrelu gdje će ponovo morati objašnjavati da ovom partijom više ne vlada još uvijek aktuelni ministar vanjskih poslova BiH. Sudeći prema navodima lokalnog novinara bliskog čelnicima DF-a i SDP-a, nedavni susret Nikšića i Željka Komšića je protekao u "prijateljskoj atmosferi punoj razumijevanja".
S obzirom na to da ovu informaciju još niko nije demantirao, ne trebamo imati dilemu o tome kakvu će odluku na predstojećoj sjednici donijeti članovi Glavnog odbora SDP-a. Podrška kandidatu DF-a za potpredsjednika FBiH će biti skoro pa jednoglasna i umotana u celofan viših ciljeva i konstruktivno-opozicione uloge partije.
Za koaliciju SDA-DF-HDZ to će biti početak uspostave nove federalne vlasti, a za SDP kratkoročna korist u vidu "zbrinjavanja" nekolicine partijskih članova na budžetske jasle iz DF-ove kvote pozicija u budućoj vlasti. Ali dugoročna politička posljedica podrške vladajućoj koaliciji i nepoštivanje odluke Vanrednog kongresa, SDP će,bez ikakve sumnje, povesti putem koji vodi u politički sunovrat i novu eroziju preostalog članstva. Ako članovi Glavnog odbora SDP-a ne znaju šta to znači, neka pogledaju pod Stranka za BiH.", napisao je Bakir Hadžiomerović.
Autor: Redakcija - See more at: http://www.avaz.ba/clanak/160854/hadzio ... 4k8dr.dpuf
Čuj "odvešće SDP u sunovrat"...
-
pedeset
- Posts: 580
- Joined: 26/10/2014 14:11
#39475 Re: SDP
Volio bih kad bi mi neko mogao objasniti kako neko može otići u sunovrat ako je već u sunovratu?
