Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- kabal1337
- Posts: 13454
- Joined: 11/02/2012 21:08
#39351 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zavisi od kvaliteta, oem gumice proizvodi continental za ate kocioni sistem.
Set za prednje imas vec i od 9 KM. Ovi sto repariraju koriste AutoFren .
Imaju i OEM gumice da se kupe u ovlastenom.
Imas Ferodu u Hrasnom, imas i HEN. Vjerovatno radi jos neko.
Set za prednje imas vec i od 9 KM. Ovi sto repariraju koriste AutoFren .
Imaju i OEM gumice da se kupe u ovlastenom.
Imas Ferodu u Hrasnom, imas i HEN. Vjerovatno radi jos neko.
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#39353 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vjerovatno cu i ja uraditi isto kad bude vrijeme malog servisa.black_adrian wrote: ↑09/01/2022 18:38 @porfabor
Mobil1 ulje i MANN filteri iz Re Al Company.
Povoljnije će te izaći, a osjetno je kvalitetnije od Castrola iz Motorexa i njihovih filtera, vjerovatno forcar.
Primjer: Za prvi mali servis na trenutnom autu, Passat 6 2010., odabrao sam filtere iz Motorexa i Castrol 5W30 isto tako iz Motorexa. Do narednog malog servisa svukao mi je ulje na minimum minimuma, uradim mali servis i kupim Mobil1 ulje i MANN filtere, nije se ni pomakla razina ulja. Više i ne gledam razinu ulja često, svakih 3-4 hiljade![]()
Ja bih svakako zaobišao Motorex u svakom pogledu. I što se tiče npr. metlica za brisače. Za moj auto u Motorexu 75KM Boschove metlice, a ja kupio u Djeem transu isto Bosch Aerotwin za 38KM![]()
Sjecas li se cijena dijelova iz Motorexa naspram cijene iz ReAl-a?
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#39355 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jel zna neko kakva su pravila za fizicka lica, imam putnicko auto koje zelim oblijepiti folijama, staviti reklamu firme i slicno
Ona rupicasta folija kao na autobusima i sl. Vidio sam u ZOBSu pise za autobuse i za pravna lica ali nisam skontao sta se odnosi na ovaj slucaj
Ona rupicasta folija kao na autobusima i sl. Vidio sam u ZOBSu pise za autobuse i za pravna lica ali nisam skontao sta se odnosi na ovaj slucaj
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#39356 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta mislis pokrivat jel sva stakla?JavierBosnia wrote: ↑10/01/2022 17:04 Jel zna neko kakva su pravila za fizicka lica, imam putnicko auto koje zelim oblijepiti folijama, staviti reklamu firme i slicno
Ona rupicasta folija kao na autobusima i sl. Vidio sam u ZOBSu pise za autobuse i za pravna lica ali nisam skontao sta se odnosi na ovaj slucaj
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#39357 Re: Pitamo Mehanicare ?
Caddy, iza vozaca sve
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#39358 Re: Pitamo Mehanicare ?
Odlicna cijena, narocito ako se u njoj dobiju Mann filteri. Isto cu i ja uraditi.black_adrian wrote: ↑10/01/2022 16:40Da. Motorex 190KM, Re Al 151KM ako uzimam 4L ulja, a 161KM ako je to 5L.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#39359 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bila je neka firma koja je to nudila na privatna vozila ali koja su pravila igre jedino da ih kontaktiras da ti pojasne
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#39360 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nisi mi pomogla
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#39361 Re: Pitamo Mehanicare ?
Perfektna. Ja sam prezadovoljan i ubuduće samo dole idem po dijelove za mali servis.
Cijena se odnosila na Castrol i Forcar filtere iz Motorexa, te na Mobil1 i Mann filtere iz Re Al. Znači za manje para osjetno bolji kvalitet.
- Kiki_Musampa
- Posts: 1797
- Joined: 11/06/2011 07:36
#39362 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pitanje:
Auto je već 3 dana u servisu,zamijenio 4 gumice i crijevo od 10 centi,te za to račun 140.
Međutim,cilj mi je bio da mi riješi problem odlaska auta u safe mode nakon što se nakon punog gasa pusti papučica. Eh sad, on kaže da treba turbinu raditi,da turbina ne puni. (Auto je vuklo po meni kako treba,i osim pomenutog problema,nisam uočio ništa čudno)Ulje ne troši.
Kako on kaže:turbina puni 2.2 bara kada se da gas,i nakon što se pusti gas i pritisne ponovo,pritisak je 1.6 bara, i zato ide u safe mode.
Je li turbina stvarno crkla,ili je možda neki ventil?Valjda ako crkne,ne vuče nikako,a ne nakon puštanja gasa...
Auto je već 3 dana u servisu,zamijenio 4 gumice i crijevo od 10 centi,te za to račun 140.
Međutim,cilj mi je bio da mi riješi problem odlaska auta u safe mode nakon što se nakon punog gasa pusti papučica. Eh sad, on kaže da treba turbinu raditi,da turbina ne puni. (Auto je vuklo po meni kako treba,i osim pomenutog problema,nisam uočio ništa čudno)Ulje ne troši.
Kako on kaže:turbina puni 2.2 bara kada se da gas,i nakon što se pusti gas i pritisne ponovo,pritisak je 1.6 bara, i zato ide u safe mode.
Je li turbina stvarno crkla,ili je možda neki ventil?Valjda ako crkne,ne vuče nikako,a ne nakon puštanja gasa...
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#39363 Re: Pitamo Mehanicare ?
Promjeni majstoraKiki_Musampa wrote: ↑10/01/2022 22:56 Pitanje:
Auto je već 3 dana u servisu,zamijenio 4 gumice i crijevo od 10 centi,te za to račun 140.
Međutim,cilj mi je bio da mi riješi problem odlaska auta u safe mode nakon što se nakon punog gasa pusti papučica. Eh sad, on kaže da treba turbinu raditi,da turbina ne puni. (Auto je vuklo po meni kako treba,i osim pomenutog problema,nisam uočio ništa čudno)Ulje ne troši.
Kako on kaže:turbina puni 2.2 bara kada se da gas,i nakon što se pusti gas i pritisne ponovo,pritisak je 1.6 bara, i zato ide u safe mode.
Je li turbina stvarno crkla,ili je možda neki ventil?Valjda ako crkne,ne vuče nikako,a ne nakon puštanja gasa...
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#39364 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jako pametno si mu rjesenje dao 
-
mali_balon
- Posts: 14566
- Joined: 12/09/2012 09:57
#39365 Re: Pitamo Mehanicare ?
dakle pitanje ali bas za mehaicare, cime ocistite mast tacnije tkz totmast, sa odjece blagodarim.....
-
hladan.preminger
- Posts: 4455
- Joined: 24/02/2011 12:06
#39366 Re: Pitamo Mehanicare ?
dpf snezor mi izgleda otišao, mercedes 220 CDi je u pitanju.
gdje to uzeti osim ovlaštenog?
gdje to uzeti osim ovlaštenog?
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#39367 Re: Pitamo Mehanicare ?
Simimpex, AC Školjić, Škoro itd.hladan.preminger wrote: ↑11/01/2022 08:17 dpf snezor mi izgleda otišao, mercedes 220 CDi je u pitanju.
gdje to uzeti osim ovlaštenog?
Motorex ako želiš da platiš duplo
-
hladan.preminger
- Posts: 4455
- Joined: 24/02/2011 12:06
#39368 Re: Pitamo Mehanicare ?
liaar wrote: ↑11/01/2022 08:22Simimpex, AC Školjić, Škoro itd.hladan.preminger wrote: ↑11/01/2022 08:17 dpf snezor mi izgleda otišao, mercedes 220 CDi je u pitanju.
gdje to uzeti osim ovlaštenog?
Motorex ako želiš da platiš duplo![]()
hvala
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#39369 Re: Pitamo Mehanicare ?
mali_balon wrote: ↑11/01/2022 03:26 dakle pitanje ali bas za mehaicare, cime ocistite mast tacnije tkz totmast, sa odjece blagodarim.....
-
mali_balon
- Posts: 14566
- Joined: 12/09/2012 09:57
#39370 Re: Pitamo Mehanicare ?
RagibUzoriti wrote: ↑11/01/2022 09:57mali_balon wrote: ↑11/01/2022 03:26 dakle pitanje ali bas za mehaicare, cime ocistite mast tacnije tkz totmast, sa odjece blagodarim.....
da je to tako lako, lako bi ja.....
- hopi
- Posts: 7264
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#39371 Re: Pitamo Mehanicare ?
Drugu u kia salonu rekli da ne sipa benzin 98 jer će uzrokovati probleme sa katalizatorom, nego da se drži 95.
Ne znam, po meni to nikakve logike nema, zna se šta je oktanski broj goriva i šta predstavlja.
Koliko znam nije preporučeno sipati niži okt broj, dok će auto i imati određene koristi od sipanja 98 umjesto 95. Ali eto da provjerim i ovdje, da nisam šta fulao da nije fakat to tačno?
Ne znam, po meni to nikakve logike nema, zna se šta je oktanski broj goriva i šta predstavlja.
Koliko znam nije preporučeno sipati niži okt broj, dok će auto i imati određene koristi od sipanja 98 umjesto 95. Ali eto da provjerim i ovdje, da nisam šta fulao da nije fakat to tačno?
- hopi
- Posts: 7264
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#39373 Re: Pitamo Mehanicare ?
To sam i ja pomislio, kaže bio neki dan do servisa i to mu rekli. Ja ono odmah zastao, Reko wtf otkud to, ali eto htio provjeriti da slučajno nisam nešto tu pogriješio.
A može biti biti da mu to nije rekao majstor nego neko iz prodaje ili slično, ali opet je zaposlenik bio.
A može biti biti da mu to nije rekao majstor nego neko iz prodaje ili slično, ali opet je zaposlenik bio.
-
mali_balon
- Posts: 14566
- Joined: 12/09/2012 09:57
#39374 Re: Pitamo Mehanicare ?
lupetaju I oni a I svakavo se gorivo sipa, tj mimo okatana ima h2o
-
NediM17
- Posts: 26454
- Joined: 05/11/2009 11:49
#39375 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mene pise unleaded fuel min. RON 91.
Dakle, samo minimalni oktanski broj.
Da dodam da benzin koji se prodaje kod nas, izmedju ostalog, nosi i oznaku E5, dakle 5% etanola. Etanol pomaze sagorijevanje ali je isto tako i higroskopan, tj. lako vezuje vlagu.
Iz tog razloga nije preporucljivo duze vremena ga drzati u rezervoaru, sto duze stoji vise vode vezuje.
Dizeli su B7, dakle 7% biodizela.
I da, nikakve specijalne koristi od sipanja benzina od 98 oktana umjesto 95.
Dakle, samo minimalni oktanski broj.
Da dodam da benzin koji se prodaje kod nas, izmedju ostalog, nosi i oznaku E5, dakle 5% etanola. Etanol pomaze sagorijevanje ali je isto tako i higroskopan, tj. lako vezuje vlagu.
Iz tog razloga nije preporucljivo duze vremena ga drzati u rezervoaru, sto duze stoji vise vode vezuje.
Dizeli su B7, dakle 7% biodizela.
I da, nikakve specijalne koristi od sipanja benzina od 98 oktana umjesto 95.
