Ovo su ozbiljne ogrebotine za poliranje. Treba uraditi kvalitetno poliranje sa dobrim pastama i pravom polirkom. Mislim da ce se takvim poliranjem dobro smanjiti ove ogrebotine i da ce manje biti uocljive parnice jer ako je probijen lak nece se moci izvuci u potpunosti.Tesnjak_91 wrote: ↑09/01/2022 14:35 Danas oprao auto i neugodno se iznenadio, neke parnice po njemu. Jel' mislite da će se moći rješiti poliranjem, pod prstima ne djeluje duboko![]()
Evo i slike, ne znam koliko će se moći vidjeti, al' hajd. Mislio sam svakako na proljeće vući nekome da odradi poliranje, al' imam osjećaj da će me ovo pravo nervirati.![]()
https://ibb.co/wz3JNjB
https://ibb.co/tZXBvbt
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#39301 Re: Pitamo Mehanicare ?
- ElRe
- Posts: 16944
- Joined: 12/12/2011 11:28
#39302 Re: Citroen c4 2012 ne pali. Pomoć
C4 2012g. U vožnji prijavio grešku Electrical Circuit Fault, ali auto nastavilo normalno da ide. Nakon par kilometara greška engine need repair, takođe auto nije ništa promijenilo u vožnji. Kada je motor ugašen nakon dolaska na odredište, motor neće da upali. Da se kontakt, popale se lampice ali ni da zavergla.
Dodatno, nakon daljinskog zaključavanja upale se sveta i brisači počnu da rade (motor ne radi). Šta može biti? Dobar električar u Kantonu Sarajevo?
Dodatno, nakon daljinskog zaključavanja upale se sveta i brisači počnu da rade (motor ne radi). Šta može biti? Dobar električar u Kantonu Sarajevo?
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#39303 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kako se radi to očitanje parametera dizni (benzinskih)?kabal1337 wrote: ↑09/01/2022 14:51 1. Ja nisam bezobrazan
2. To sto ti trazis konflikt svaki put kad se registrujes pod drugim nazivima to je tvoja stvar.
3. Nigdje nije napisana kilometraza vozila, niti je to ikakav relevantan pokaz bilo cega. Dizne mogu biti u losijem stanju na vozilu sa manje km, nego na nekom sa vise. Ja sam se vise puta susreo za golf 5 koji su imali dosta km a ocitanje dizni je bilo kao da su nove.
4. Bezveze ti je razmisljanje, ja se necu sloziti sa tobom. Ako se zna da se zupce dijelovi koji uticu, i da se "problem" desio poslije toga najlogicnije je ispitati to. A ne da vadis dizne i sl. koje su jedan od skupljih dijelova.
Evo ti primjer PD motor, 500 000 km, taxi vozilo - Vrijednosti dizni savrsene, kao da su nove.
vjesalica je navela konkretnije sta moze biti
Moraju li se vaditi ili može preko dijagnostike?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#39305 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ove po vrhu manje se i mogu izvuci parnice a ove po sredini ne moze. Mozes ih i prstom zakacit ja mislim..Tesnjak_91 wrote: ↑09/01/2022 14:35 Danas oprao auto i neugodno se iznenadio, neke parnice po njemu. Jel' mislite da će se moći rješiti poliranjem, pod prstima ne djeluje duboko![]()
Evo i slike, ne znam koliko će se moći vidjeti, al' hajd. Mislio sam svakako na proljeće vući nekome da odradi poliranje, al' imam osjećaj da će me ovo pravo nervirati.![]()
https://ibb.co/wz3JNjB
https://ibb.co/tZXBvbt
- kabal1337
- Posts: 13453
- Joined: 11/02/2012 21:08
#39306 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nesto najblize mozes pronaci pod fuel trim i mixture adaptation i rail fuel pressure. Ali opet ako imas vakum rupu taj fuel trim ce da plese. Sad ne znam koliko ti to moze pomoci.Naslovnica wrote: ↑09/01/2022 15:25
Kako se radi to očitanje parametera dizni (benzinskih)?
Moraju li se vaditi ili može preko dijagnostike?
Nema kao kod dizela ( 1:1)
Mozda ti neko drugi moze bolje objasniti
- Truba
- Posts: 93849
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#39307 Re: Citroen c4 2012 ne pali. Pomoć
Iza unitradea likovi rade samo francuze osim renola
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#39308 Re: Citroen c4 2012 ne pali. Pomoć
jeste, 206 servis...ima on negdje kratak spoj....
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#39309 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala obojici!
Jebe me već određeno vrijeme dok je govno hladno trucka, trza, meščini da je danas jednom i pukao (
), kasnije se smiri.
Svjećice, kablovi, bobina...eventualno još nešto?
Jebe me već određeno vrijeme dok je govno hladno trucka, trza, meščini da je danas jednom i pukao (
Svjećice, kablovi, bobina...eventualno još nešto?
-
Tesnjak_91
- Posts: 163
- Joined: 27/11/2021 09:01
#39310 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dakle ništa bez farbanja vjerovatno? Koliko bi to moglo okvirno koštati?avijon wrote: ↑09/01/2022 15:44Ove po vrhu manje se i mogu izvuci parnice a ove po sredini ne moze. Mozes ih i prstom zakacit ja mislim..Tesnjak_91 wrote: ↑09/01/2022 14:35 Danas oprao auto i neugodno se iznenadio, neke parnice po njemu. Jel' mislite da će se moći rješiti poliranjem, pod prstima ne djeluje duboko![]()
Evo i slike, ne znam koliko će se moći vidjeti, al' hajd. Mislio sam svakako na proljeće vući nekome da odradi poliranje, al' imam osjećaj da će me ovo pravo nervirati.![]()
https://ibb.co/wz3JNjB
https://ibb.co/tZXBvbt
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#39311 Re: Pitamo Mehanicare ?
Cijela karambolka 200-300, a flekanje moze i za 60, ko zna fino uraditi
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#39312 Re: Pitamo Mehanicare ?
nema na cemu ,kao sto je kabal napisao lakse je kod dizela vidjeti parametre nego na benzincu ..
- nivla
- Posts: 6573
- Joined: 12/01/2008 23:44
#39313 Re: Pitamo Mehanicare ?
ovu karambolku najbolje ne radit, jer koliko se god trudio uvijek ima neko ko te zakaci, jal pred zgradom, jal na parkingu, sizofov posao, a plastika ne truhne
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#39314 Re: Pitamo Mehanicare ?
Istekla meni garancija na jednom autu ljetos i ja kontao da ga prodam kupio drugo novo. Od ljetos stoji parkiran u garazi a nisam ga ni stavio u oglase, nego onako medju rajom ako neko naleti, prodaje se. Auto u stanju 10 od 10,tip top.
Neku vecer zove neki lik, na engleskom natuca tuc muc cuo preko osobe X da imam kao auto za prodati i moze li doci da pogleda.
Meceva udarila, snijeg sipa, eto njega da zagleda, auto stoji u garazi, jedno 5 cm prasine po njemu, nisam ga od jula upalio.
Gleda, gleda... Nabada nesto, snima nekakve klipove, salje nekom znancu vrlom, i odjednom veli meni, rek'o mi je ovaj drug kojem sam slao video klipove, a on je inace vrsni mehanicar, ovom autu motor ne valja, cuo je on da lupa nesto...


I onda se meni u roku sekunde raspolozenje promjeni, moras ga poslati u PM i ako pokusavam biti ljubazan generalno, mrs mi dzukelo iz garaze i nikad vise da me nisi nazvao


Tesko kupiti dobro auto, a vjerujte ljudi, jos teze prodati


Neku vecer zove neki lik, na engleskom natuca tuc muc cuo preko osobe X da imam kao auto za prodati i moze li doci da pogleda.
Meceva udarila, snijeg sipa, eto njega da zagleda, auto stoji u garazi, jedno 5 cm prasine po njemu, nisam ga od jula upalio.
Gleda, gleda... Nabada nesto, snima nekakve klipove, salje nekom znancu vrlom, i odjednom veli meni, rek'o mi je ovaj drug kojem sam slao video klipove, a on je inace vrsni mehanicar, ovom autu motor ne valja, cuo je on da lupa nesto...
I onda se meni u roku sekunde raspolozenje promjeni, moras ga poslati u PM i ako pokusavam biti ljubazan generalno, mrs mi dzukelo iz garaze i nikad vise da me nisi nazvao
Tesko kupiti dobro auto, a vjerujte ljudi, jos teze prodati
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#39315 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma debila na sve strane, nije samo kad su auta u pitanju, jebo mater stavim Xperiu Z ispod svake cijene, svi 150-200KM, ja stavio 120KM...mozel zamjena, mozel zamjena+doplata, koja je najniza, jel ispravan a ja slike svega stavio i video...
moze sve jebem ti mater debilnu, fino naisano bez zamjena i ono opet nesto kao nudi...evo ti qrc da izbijes oci, nakon mjesec dosao momak s parama i kupio odma
farove stare od astre prodavao za 30KM/par sa motoricima i sijalicama, sve ispravno, naravno mozel niza, mozel za 20KM, zamjena bilesi za playstation 1, zamjena za tene, ma jooooooj
graficku i PC prodao za 7 dana, normalni bili ljudi...
moze sve jebem ti mater debilnu, fino naisano bez zamjena i ono opet nesto kao nudi...evo ti qrc da izbijes oci, nakon mjesec dosao momak s parama i kupio odma
farove stare od astre prodavao za 30KM/par sa motoricima i sijalicama, sve ispravno, naravno mozel niza, mozel za 20KM, zamjena bilesi za playstation 1, zamjena za tene, ma jooooooj
graficku i PC prodao za 7 dana, normalni bili ljudi...
-
porfabor
- Posts: 10
- Joined: 06/07/2016 16:57
#39316 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vozdra raja.
Imam par pitanja za mog goflića. U pitanju je golf 4 1.9 74kw . Čujem neko lupkanje u zadnjem lijevom točku. Bio već x puta kod majstora kaže ne vidi ništa, ne osjeti, ne zna u čemu je belaj, kaže mehanički sve ok. Više se čuje pri većim brzinama (negdje od 60-80km/h se počinje čuti malo bolje i OSJETITI) i na zimskim gumama a manje na ljetnim. Čudno je lupkanje ne čini mi se ko metal od metal više je neko lupkanje kao da ima neka neravnina na gumi(ali nema). Ove sedmice počela se čuti i neka škripa slično možda metal od metal u istom točku i nema baš pravila ali uglavnom se čuje u nižim brzinama i tek možda ove sedmice se počelo čuti to škripanje metal od metal (ovo drugo lupkanje se čuje možda već godinu ipo) i ona me baš zabrinula kontam sve da se nešto pohebalo i da će blokirati točak u vožnji
. Pa imate li kakve ideje šta bi moglo biti? Ne čini mi se da je amortizer, da nije možda ležaj neki? Do pneumatika?
Još jedna stvar mi je malo čudna recimo nekad u septembru 2020. sam mijenjao komplet zadnje diskove i pločice i stvarno golfić ne pređe možda 10 000 godišnje i to 85% ljeti pređe.Također hajmo reći da je 70% bez dodatne težine kroz svu tu kilometražu, ali ove sedmice se počeo naglo čuti zvuk škripanja kad izlazim iz garaže u rikverc pa kad kočim (100% pločice opet) i prednje mu relativno brzo odu godina-godina ipo i mijenjanje al to sam nekako pripisivao većim kilometrima u kratkom periodu mada ni to mi nije imalo puno logike al tješio sam se pa ne znam šta bi moglo još utjecati na to trošenje? I majstor se ibretio kako svake godine mijenjam pločice al nekako taman pređem mjesec dana od one garancije što motorex daje na pločice pa ne mogu tražiti reklamaciju i ispitivanje do čega je.
Planiram mu uraditi i veliki servis nije dobacio još kilometražu ali čujem da se blago izmijenio zvuk prilikom vožnje i negdje je cca oko 4-5 godina prošlo od velikog servisa koliko sam mogao ukapirati. Gdje kupiti dijelove? Okvirno koliko će me koštati?
Svi dijelovi su kupljeni u motorexu i majstor naručuje i uglavnom je to srednji kvalitet nije ni najeftinije ni najskuplje. Osim malih servisa uvijek ide najbolje ulje čini mi se Castrolovo. Da li ih mijenjati? Šta bi ste preporučili?
P.S. Student sam još malo i rahmetli otac mi ostavio u amanet da položim i nabavim auto pa nemam nekog iskustva sa autima, ali imam poprilično istančan sluh iako me svi ruže kad god uđem u auto čujem nešto drugačije pa me uglavnom ruže
ali u 90% slučajeva sam upravu.
Valjali bi mi savjeti jer stvarno golfić generalno sluša i pokorio je skoro čitavu BIH i dobacio je i do Budimpešte i nikad me nije izradio pa bi volio ga malo srediti.
Imam par pitanja za mog goflića. U pitanju je golf 4 1.9 74kw . Čujem neko lupkanje u zadnjem lijevom točku. Bio već x puta kod majstora kaže ne vidi ništa, ne osjeti, ne zna u čemu je belaj, kaže mehanički sve ok. Više se čuje pri većim brzinama (negdje od 60-80km/h se počinje čuti malo bolje i OSJETITI) i na zimskim gumama a manje na ljetnim. Čudno je lupkanje ne čini mi se ko metal od metal više je neko lupkanje kao da ima neka neravnina na gumi(ali nema). Ove sedmice počela se čuti i neka škripa slično možda metal od metal u istom točku i nema baš pravila ali uglavnom se čuje u nižim brzinama i tek možda ove sedmice se počelo čuti to škripanje metal od metal (ovo drugo lupkanje se čuje možda već godinu ipo) i ona me baš zabrinula kontam sve da se nešto pohebalo i da će blokirati točak u vožnji
Još jedna stvar mi je malo čudna recimo nekad u septembru 2020. sam mijenjao komplet zadnje diskove i pločice i stvarno golfić ne pređe možda 10 000 godišnje i to 85% ljeti pređe.Također hajmo reći da je 70% bez dodatne težine kroz svu tu kilometražu, ali ove sedmice se počeo naglo čuti zvuk škripanja kad izlazim iz garaže u rikverc pa kad kočim (100% pločice opet) i prednje mu relativno brzo odu godina-godina ipo i mijenjanje al to sam nekako pripisivao većim kilometrima u kratkom periodu mada ni to mi nije imalo puno logike al tješio sam se pa ne znam šta bi moglo još utjecati na to trošenje? I majstor se ibretio kako svake godine mijenjam pločice al nekako taman pređem mjesec dana od one garancije što motorex daje na pločice pa ne mogu tražiti reklamaciju i ispitivanje do čega je.
Planiram mu uraditi i veliki servis nije dobacio još kilometražu ali čujem da se blago izmijenio zvuk prilikom vožnje i negdje je cca oko 4-5 godina prošlo od velikog servisa koliko sam mogao ukapirati. Gdje kupiti dijelove? Okvirno koliko će me koštati?
Svi dijelovi su kupljeni u motorexu i majstor naručuje i uglavnom je to srednji kvalitet nije ni najeftinije ni najskuplje. Osim malih servisa uvijek ide najbolje ulje čini mi se Castrolovo. Da li ih mijenjati? Šta bi ste preporučili?
P.S. Student sam još malo i rahmetli otac mi ostavio u amanet da položim i nabavim auto pa nemam nekog iskustva sa autima, ali imam poprilično istančan sluh iako me svi ruže kad god uđem u auto čujem nešto drugačije pa me uglavnom ruže
Valjali bi mi savjeti jer stvarno golfić generalno sluša i pokorio je skoro čitavu BIH i dobacio je i do Budimpešte i nikad me nije izradio pa bi volio ga malo srediti.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#39317 Re: Pitamo Mehanicare ?
100% tacno,ja sam odustao od prodaje...
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#39318 Re: Pitamo Mehanicare ?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#39319 Re: Pitamo Mehanicare ?
vozicu se,bmk,mijenjam ulje i filtere i uzivam
-
Tesnjak_91
- Posts: 163
- Joined: 27/11/2021 09:01
#39320 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja kad sam kupovao kaže momak što je prodavao, lako je tebi ti si se rješio
Zaista mehanički je u savršenom stanju, vizuelno ima packi, al' bilo mi je bitnije da je sve uredu mehanički i da spavam normalno.
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#39321 Re: Pitamo Mehanicare ?
E dobro je, glas razuma je ipak prevladao.
-
NediM17
- Posts: 26454
- Joined: 05/11/2009 11:49
#39322 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jedan mubarec kad kupis, dva kad prodas. 
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83539
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#39323 Re: Pitamo Mehanicare ?
Olx je teska psihijatrija.
@porfabor provjeri lezajeve
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#39324 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mislis BiH komplet je za psihijatrije 
-
porfabor
- Posts: 10
- Joined: 06/07/2016 16:57
#39325 Re: Pitamo Mehanicare ?
prošle godine kad se tek pojavilo gledao majstor kaže nije ali ići ću mu ovaj mjesec da mi radi veliki servis pa nek pogleda
