Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51479
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#39276 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mene bi bilo stid voziti taj 1.0 ili 1.3 u Njemačkoj...hebote pa oni perači guzica u domovima za stare, voze bolja i jača auta.
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#39277 Re: Pitamo Mehanicare ?
A nije te stid vozati blaupunkt u sarajevu?
-
MAN-lion's coach
- Posts: 3323
- Joined: 16/01/2010 02:45
#39278 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da si postavio pitanje prije 8 godina onda bi dobio savjet da tražiš SDI, ovako, ne.skafiskafsnjak wrote: ↑08/01/2022 21:27
Pa neki konkretan argument nije napisan, realno.
Za SDI znam da su beton , ali nema toga ovdje.
Imam Golfa 5, 2.0 55kW SDI, BDK oznaka motora
Motor kao motor je super za moje potrebe, potrošnja mizerna- nepuna 4l, održavanje pristojan rang, on ima taj svoj maksimum da je trom i ništa više, kome ne odgovara i ne treba da to gleda. Dakle preticanja, brza vožnja, ubrzavanje je mrtvo i to je to. Što se tiče održavanja, ide u njega manje od 4l ulja, mislim negdje oko 3,7-3,8 , fiksni fabrički zamajac(osjeti se ta razlika u mekoći u odnosu na dvomaseni neznatno), veliki servis je toliko mizeran bio cifrom ( INA set), ima svoje standardne boljkice senzora i tako. A najveće rak rana je limarija, to brzo propadanje, ako se odma ne suzbije, auto je gotovo. Nećeš danas naći niti očuvan motor, jer ljudi polaze od toga zato što se "ne kvari" da se može raubovati što je pogrešno, niti karoserijski ispravno.To je auto već ušlo u godine i dalo je svoje.
Pošto ti tražiš mlađe i novije, SDI varijante stare slobodno zaboravi, ne gledaj i ne traži jer nećeš imati sreće.
Ima ovdje forumaša koji su upoznatiji pa neka ti predlože nešto što odgovara tvojoj potražnji.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#39279 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima li iko da posjeduje dashcam?
Treba mi par savjeta, hoću da kupim u toku naredne sedmice jedan.
Treba mi par savjeta, hoću da kupim u toku naredne sedmice jedan.
-
prankster
- Posts: 250
- Joined: 04/12/2020 02:06
#39280 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mehanicari, iskustva sa BMW F10 dizel? Planiram uzeti, dobio sam preporuku da ganjam iskljucivo +2014 godiste dizel 2.0 (190KS) tj motor s oznakom B47 jer je kao najpouzdaniji, a ostali su kriticni zbog famoznog lanca. Pitao sam vec na temi "pomoc pri kupovini..." ali i ovdje da upitam.
-
shandrprcSA
- Posts: 10220
- Joined: 23/02/2013 08:16
#39281 Re: Pitamo Mehanicare ?
https://dashcamtalk.com/black_adrian wrote: ↑09/01/2022 01:28 Ima li iko da posjeduje dashcam?
Treba mi par savjeta, hoću da kupim u toku naredne sedmice jedan.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#39283 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pricam neki dan sa prijateljem... vozi golf5 1,9 tdi. Pitam ga kako ga slusa auto...kaze dobro je, jedino mnogo trosi. On kaze da mu po gradu trosi 9 a na otvorenom trosi 7. Meni se cini da je to mnogo. On kaze da nekad prije nije trosio toliko puno. I tako u prici zakljucim da mu se potrosnja povecala otprilike od kad je uradio veliki servis. Sad mene zanima da li je moguce da se veliki servis ne odradi kako treba i da se poveca potrosnja a da se auto ponasa normalno u voznji?
-
striker_sarajevo
- Posts: 189
- Joined: 01/12/2021 15:12
#39284 Re: Pitamo Mehanicare ?
Senzor protoka zraka, dizne? Mada 9l po sarajevu, ako je jos za vrijeme spice, zimi, jebi ga.preludezalude wrote: ↑09/01/2022 12:15 Pricam neki dan sa prijateljem... vozi golf5 1,9 tdi. Pitam ga kako ga slusa auto...kaze dobro je, jedino mnogo trosi. On kaze da mu po gradu trosi 9 a na otvorenom trosi 7. Meni se cini da je to mnogo. On kaze da nekad prije nije trosio toliko puno. I tako u prici zakljucim da mu se potrosnja povecala otprilike od kad je uradio veliki servis. Sad mene zanima da li je moguce da se veliki servis ne odradi kako treba i da se poveca potrosnja a da se auto ponasa normalno u voznji?
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#39285 Re: Pitamo Mehanicare ?
Po Sarajevu gradska OK, al otvorene puno popije ako je 7L. Ne bi trebalo toliko.
- kabal1337
- Posts: 13454
- Joined: 11/02/2012 21:08
#39286 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja ne znam sto vi svi govorite dizne. Ode selen, neko ce napisati da je dizna. A to sto se zupci pumpa na tom motoru to niko nece napisat.striker_sarajevo wrote: ↑09/01/2022 13:59Senzor protoka zraka, dizne? Mada 9l po sarajevu, ako je jos za vrijeme spice, zimi, jebi ga.preludezalude wrote: ↑09/01/2022 12:15 Pricam neki dan sa prijateljem... vozi golf5 1,9 tdi. Pitam ga kako ga slusa auto...kaze dobro je, jedino mnogo trosi. On kaze da mu po gradu trosi 9 a na otvorenom trosi 7. Meni se cini da je to mnogo. On kaze da nekad prije nije trosio toliko puno. I tako u prici zakljucim da mu se potrosnja povecala otprilike od kad je uradio veliki servis. Sad mene zanima da li je moguce da se veliki servis ne odradi kako treba i da se poveca potrosnja a da se auto ponasa normalno u voznji?
90% Svaki post na forumu, sta mu je ma dizna
-
striker_sarajevo
- Posts: 189
- Joined: 01/12/2021 15:12
#39287 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jer su moje dizne bile neispravne. Provjerili u bosch servisu, ponudili reparaciju. Odbio, kupio nove. Ugradili. Ne filozofiraj decko previse, od neceg se pocne. Kvar se otkrije, ko ima vremena i love.kabal1337 wrote: ↑09/01/2022 14:07Ja ne znam sto vi svi govorite dizne. Ode selen, neko ce napisati da je dizna. A to sto se zupci pumpa na tom motoru to niko nece napisat.striker_sarajevo wrote: ↑09/01/2022 13:59
Senzor protoka zraka, dizne? Mada 9l po sarajevu, ako je jos za vrijeme spice, zimi, jebi ga.
90% Svaki post na forumu, sta mu je ma dizna
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#39288 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesul te dizne dosle ko svetog petra kajgana?striker_sarajevo wrote: ↑09/01/2022 14:10Jer su moje dizne bile neispravne. Provjerili u bosch servisu, ponudili reparaciju. Odbio, kupio nove. Ugradili. Ne filozofiraj decko previse, od neceg se pocne. Kvar se otkrije, ko ima vremena i love.
- kabal1337
- Posts: 13454
- Joined: 11/02/2012 21:08
#39289 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma jel, magicno crknu dizne poslije velikog.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#39290 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ujeban torsion value? I to prijavljuju kao posljedicu iza velikog servisapreludezalude wrote: ↑09/01/2022 12:15 Pricam neki dan sa prijateljem... vozi golf5 1,9 tdi. Pitam ga kako ga slusa auto...kaze dobro je, jedino mnogo trosi. On kaze da mu po gradu trosi 9 a na otvorenom trosi 7. Meni se cini da je to mnogo. On kaze da nekad prije nije trosio toliko puno. I tako u prici zakljucim da mu se potrosnja povecala otprilike od kad je uradio veliki servis. Sad mene zanima da li je moguce da se veliki servis ne odradi kako treba i da se poveca potrosnja a da se auto ponasa normalno u voznji?
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#39292 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kad budem veliki servis radio samo kamp stolicu ponijet, litar čaja i lagano. Više nikom ne vjerujem, pa kome tako ne odgovara ima kome odgovara.
Il ako me put nanese u Bihać, pa u jedan fini servis se javiti, njima bih se usudio ostavit auto i 5 dana bez kontrole ikakve.
Il ako me put nanese u Bihać, pa u jedan fini servis se javiti, njima bih se usudio ostavit auto i 5 dana bez kontrole ikakve.
-
striker_sarajevo
- Posts: 189
- Joined: 01/12/2021 15:12
#39293 Re: Pitamo Mehanicare ?
Haha haman. Nije bilo otezanog paljenja, problema u radu. Davale su, cini mi se dvije, neispravne vrijednosti i zamijenjene su sve. Auto isto radi, trosi zanemarivu cifru manje. Toliko da se ne zamaram. Ne bih je ni primjetio, da ne radim detaljniji pregled svako 2-3 godine.vjeshalica wrote: ↑09/01/2022 14:12Jesul te dizne dosle ko svetog petra kajgana?striker_sarajevo wrote: ↑09/01/2022 14:10
Jer su moje dizne bile neispravne. Provjerili u bosch servisu, ponudili reparaciju. Odbio, kupio nove. Ugradili. Ne filozofiraj decko previse, od neceg se pocne. Kvar se otkrije, ko ima vremena i love.
Kabalce, takav stav na forumu mozes imat samo kad si vidovit ili nosis materiju u malom prstu. A uzivo, kad otvoris sebi, mozes bit bezobrazan koliko hoces. Nigdje nije napisano to i to je kvar, nego da provjeri vrijednosti. Sto, ni u bilo kojem slucaju, nije za eliminacije uzevsi u obzir kilometrazu i godiste auta. Ziv bio sine, smiri hormoncice.
-
Tesnjak_91
- Posts: 163
- Joined: 27/11/2021 09:01
#39294 Re: Pitamo Mehanicare ?
Danas oprao auto i neugodno se iznenadio, neke parnice po njemu. Jel' mislite da će se moći rješiti poliranjem, pod prstima ne djeluje duboko
Evo i slike, ne znam koliko će se moći vidjeti, al' hajd. Mislio sam svakako na proljeće vući nekome da odradi poliranje, al' imam osjećaj da će me ovo pravo nervirati.
https://ibb.co/wz3JNjB
https://ibb.co/tZXBvbt
Evo i slike, ne znam koliko će se moći vidjeti, al' hajd. Mislio sam svakako na proljeće vući nekome da odradi poliranje, al' imam osjećaj da će me ovo pravo nervirati.
https://ibb.co/wz3JNjB
https://ibb.co/tZXBvbt
Last edited by Tesnjak_91 on 09/01/2022 14:46, edited 3 times in total.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#39295 Re: Pitamo Mehanicare ?
ne može se otvorit slika drug... bar ne u mom slučaju
-
Tesnjak_91
- Posts: 163
- Joined: 27/11/2021 09:01
#39296 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo dok skontam kako pravilno sliku postaviti
Mislim da je sad ok.
- kabal1337
- Posts: 13454
- Joined: 11/02/2012 21:08
#39297 Re: Pitamo Mehanicare ?
1. Ja nisam bezobrazan
2. To sto ti trazis konflikt svaki put kad se registrujes pod drugim nazivima to je tvoja stvar.
3. Nigdje nije napisana kilometraza vozila, niti je to ikakav relevantan pokaz bilo cega. Dizne mogu biti u losijem stanju na vozilu sa manje km, nego na nekom sa vise. Ja sam se vise puta susreo za golf 5 koji su imali dosta km a ocitanje dizni je bilo kao da su nove.
4. Bezveze ti je razmisljanje, ja se necu sloziti sa tobom. Ako se zna da se zupce dijelovi koji uticu, i da se "problem" desio poslije toga najlogicnije je ispitati to. A ne da vadis dizne i sl. koje su jedan od skupljih dijelova.
Evo ti primjer PD motor, 500 000 km, taxi vozilo - Vrijednosti dizni savrsene, kao da su nove.
vjesalica je navela konkretnije sta moze biti
2. To sto ti trazis konflikt svaki put kad se registrujes pod drugim nazivima to je tvoja stvar.
3. Nigdje nije napisana kilometraza vozila, niti je to ikakav relevantan pokaz bilo cega. Dizne mogu biti u losijem stanju na vozilu sa manje km, nego na nekom sa vise. Ja sam se vise puta susreo za golf 5 koji su imali dosta km a ocitanje dizni je bilo kao da su nove.
4. Bezveze ti je razmisljanje, ja se necu sloziti sa tobom. Ako se zna da se zupce dijelovi koji uticu, i da se "problem" desio poslije toga najlogicnije je ispitati to. A ne da vadis dizne i sl. koje su jedan od skupljih dijelova.
Evo ti primjer PD motor, 500 000 km, taxi vozilo - Vrijednosti dizni savrsene, kao da su nove.
vjesalica je navela konkretnije sta moze biti
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#39298 Re: Pitamo Mehanicare ?
VW Golf 5 1.9 TDI 66kw, 330.000km (???), detaljno pregledane i ispitane dizne i nikakvih problema nema, a nisu rađene...
-
striker_sarajevo
- Posts: 189
- Joined: 01/12/2021 15:12
#39299 Re: Pitamo Mehanicare ?
S tim stavom mudrovanja si bezobrazan, odgovaralo ti ili ne. Ne trazim konflikt preko tastature, ako ga ti trazis uzivo mozemo ga imati jer se ja palim na silu i provokacije. Navedeno je auto, a auto tog godista sigurno nema 20.000 km na satu nego 300+. Forum je mjesto gdje se iznosi misljenje, savjeti. Ja sam iznio svoj problem kojeg su drugi dijagnosticirali te usputno provierili vrijednosti senzora protoka zraka. Ako nemas 50 km za pregled, a sumnjas da imas kvar, onda ti auto ne treba. Svaka stvar koja ti sluzi za ustedu-zaradu novca zahtjeva ulaganje. Ako tebi ne odgovara moje misljenje, zaobidjes ga. Ne budes svakom loncu poklopac. Postedis sebe, a i drugog, bespotrebnog razgovora. Ako pak volis silom da rijesis stvar, da imas neko strahopostovanje, bojim se da si udario na pogresnog. I da, kuci unutar cetri zida nabrajaj stavke iznosenja, meni zajebi.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39564
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#39300 Re: Pitamo Mehanicare ?
postanski caddy 2005 ,2.0 tdi 700 hiljada na satu ,nema problema s diznama,sve u granicama normale ,ali se na bregastoj pojeo slic za tandem pumpu da je strasno za viditblack_adrian wrote: ↑09/01/2022 14:54 VW Golf 5 1.9 TDI 66kw, 330.000km (???), detaljno pregledane i ispitane dizne i nikakvih problema nema, a nisu rađene...
