Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
kabal1337
Posts: 13457
Joined: 11/02/2012 21:08

#39251 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

phillie wrote: 08/01/2022 18:14
kabal1337 wrote: 08/01/2022 18:03 napisi koje je godiste
2006
Imas dva modela poklopaca
Poklopci za dugo
2K0 941 627
1T0 941 627
poklopac za kratko lijevo
1T0 941 607
2K0 941 607
Poklopac kratko desno
1T0 941 608
2K0 941 608
Moze se nabaviti
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#39252 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

kabal1337 wrote: 08/01/2022 18:13 jos bolja ti je opcija 1.9 sdi polo. Tom motoru smrti nema, bez problema 500 000 km. Jedini problem na tim vozilima zna biti servo pumpa.
Ma.bjezim od.dizela...pun k mogucih sranja sa svakim... Ipak.su to autq stara 15godina.

Pokusacu naci yarisa sa 74kw....4 cilindra.
To.je vec druga prica
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39253 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Izvikana priča.

Šta to ima otić SDI-u a da ne može benzincu?
Nije ni taj benzinac otporan, besmrtan, itd.

Nema turbine, zamajca, problematičnih dizni, DPF, itd.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#39254 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

black_adrian wrote: 08/01/2022 19:08 Izvikana priča.

Šta to ima otić SDI-u a da ne može benzincu?
Nije ni taj benzinac otporan, besmrtan, itd.

Nema turbine, zamajca, problematičnih dizni, DPF, itd.
SDI za ove pare ne mogu naci...skuplji.su ocigledno.
Edit
Uklonio.sam cijenu... Samo.Caddy izbacuje sdi :mrgreen:
Ili starije ibize i golfove sa preko 250k na satu
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#39255 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

530i wrote: 08/01/2022 09:40
Evolution_IV wrote: 07/01/2022 22:14 Ovlastenih i govana :lol:

Kakve veze ima dio sa rukama i radom? Ja im donio nov ventilator kabine i ljudi zamijenili, nit su pitali odakle nit ista :-) :run:
Neće ljudi da odgovaraju za moguće probleme, sasvim razumljivo.
Ja ti kazem i tvrdim, kurton od ovlastenih...nek garantuje za ruke da nece nesto slomit pokvarit, samo kod nas nece da rade, seronje...
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#39256 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

skafiskafsnjak wrote: 08/01/2022 19:43 SDI za ove pare ne mogu naci...skuplji.su ocigledno.
Edit
Uklonio.sam cijenu... Samo.Caddy izbacuje sdi :mrgreen:
Ili starije ibize i golfove sa preko 250k na satu
Valjda ti cijena dovoljno govori sta je kvalitetno.
Od onakvog Pola ne trebas dalje traziti.
User avatar
Reglan
Posts: 5012
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#39257 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Reglan »

https://usaupload.com/5FQn/IMG_0325.MOV

Sta bi moglo biti, passat 6 2.0 tfsi
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#39258 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Optimist wrote: 08/01/2022 21:12
skafiskafsnjak wrote: 08/01/2022 19:43 SDI za ove pare ne mogu naci...skuplji.su ocigledno.
Edit
Uklonio.sam cijenu... Samo.Caddy izbacuje sdi :mrgreen:
Ili starije ibize i golfove sa preko 250k na satu
Valjda ti cijena dovoljno govori sta je kvalitetno.
Od onakvog Pola ne trebas dalje traziti.
Vidis sta sam napisao. Uklonim.cijenu, nema ih uopste. Samo CAddy ...pokoji golf i ibiza , ali staro, 2000 i sa 250k na satu itd.

Dizeli su skuplji jer su ekonomicniji, skuplji za proizvesti i sto duze traju. Necu ga vozit 500 000 pa da mi je bitno da traje....a ako nadjem ovu Yaris sa 74kw, bice dobro jer je bolja.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39259 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

E jebi ga sad drug, postaviš pitanje je li bolje dizel il benzin, čovjek ti kaže svoje mišljenje i onda ga ubjeđuješ kako nije tako nego drugačije. Pa uzmi benzin i eto, šta god mi pisali svakako ćeš ga uzet.
User avatar
mk ultra
Posts: 24041
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#39260 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Reglan wrote: 08/01/2022 21:15 https://usaupload.com/5FQn/IMG_0325.MOV

Sta bi moglo biti, passat 6 2.0 tfsi
Taj motor ima lanac na jednoj strani mislim od valvetronica, a ovo podsjeca na buku lanca
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#39261 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

black_adrian wrote: 08/01/2022 21:21 E jebi ga sad drug, postaviš pitanje je li bolje dizel il benzin, čovjek ti kaže svoje mišljenje i onda ga ubjeđuješ kako nije tako nego drugačije. Pa uzmi benzin i eto, šta god mi pisali svakako ćeš ga uzet.
Pa neki konkretan argument nije napisan, realno.
Za SDI znam da su beton , ali nema toga ovdje.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39262 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Onda ja ne vidim druge opcije osim tog benzinca.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#39263 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

black_adrian wrote: 08/01/2022 21:28 Onda ja ne vidim druge opcije osim tog benzinca.
Ejs.
Istina je da je vjerovatno kenjav.... 900 i kusur kubika :skoljka:
Pokusavam opciju 1300ccm i 74kw da nadjem....

Ali.eto vozao sam Pola od 51kw, meni je ok za voznje na posao. Sta bi da sam citavog.vozio :mrgreen:
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#39264 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

skafiskafsnjak wrote: 08/01/2022 21:15
Optimist wrote: 08/01/2022 21:12

Valjda ti cijena dovoljno govori sta je kvalitetno.
Od onakvog Pola ne trebas dalje traziti.
Vidis sta sam napisao. Uklonim.cijenu, nema ih uopste. Samo CAddy ...pokoji golf i ibiza , ali staro, 2000 i sa 250k na satu itd.

Dizeli su skuplji jer su ekonomicniji, skuplji za proizvesti i sto duze traju. Necu ga vozit 500 000 pa da mi je bitno da traje....a ako nadjem ovu Yaris sa 74kw, bice dobro jer je bolja.
Svi SDI prodati i otisli za balkan. :lol:
Ako bas tipujes ja Yarisa, onda obavezno trazi sa jacim motorom.
Ne znam zasto ne pogledas i druge opcije, Clio, P206, Corsa i sl.
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#39265 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

skafiskafsnjak wrote: 08/01/2022 21:30
black_adrian wrote: 08/01/2022 21:28 Onda ja ne vidim druge opcije osim tog benzinca.
Ejs.
Istina je da je vjerovatno kenjav.... 900 i kusur kubika :skoljka:
Pokusavam opciju 1300ccm i 74kw da nadjem....

Ali.eto vozao sam Pola od 51kw, meni je ok za voznje na posao. Sta bi da sam citavog.vozio :mrgreen:
Ima i Sandero.
Kupit ces najmladjeg za najmanje para od svih nabrojanih. :D

Obavezno 0.9 tce
User avatar
mk ultra
Posts: 24041
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#39266 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Trazi nesto 1.5dci sto novije i miran si
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#39267 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Optimist wrote: 08/01/2022 21:30
skafiskafsnjak wrote: 08/01/2022 21:15

Vidis sta sam napisao. Uklonim.cijenu, nema ih uopste. Samo CAddy ...pokoji golf i ibiza , ali staro, 2000 i sa 250k na satu itd.

Dizeli su skuplji jer su ekonomicniji, skuplji za proizvesti i sto duze traju. Necu ga vozit 500 000 pa da mi je bitno da traje....a ako nadjem ovu Yaris sa 74kw, bice dobro jer je bolja.
Svi SDI prodati i otisli za balkan. :lol:
Ako bas tipujes ja Yarisa, onda obavezno trazi sa jacim motorom.
Ne znam zasto ne pogledas i druge opcije, Clio, P206, Corsa i sl.
Pa Bgm...bukvalno nista novije od 2002 ne izbaci. A znam da je nepoderiv....pa dosta ovih sto obucavaju su imali SDI...to.ti dovoljno govori :mrgreen:
Pa et, kad bih nasao opciju sa 74kw bilo bi super...
Francuze vise nikad :mrgreen: jednom imao i ne zelim vise....
A imam kolegu mehanicara, popljuvao.Corsu samo tako:
:mrgreen: Ali opet ima do toga da li si.peh ili nisi....
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#39268 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Optimist wrote: 08/01/2022 21:31
skafiskafsnjak wrote: 08/01/2022 21:30

Ejs.
Istina je da je vjerovatno kenjav.... 900 i kusur kubika :skoljka:
Pokusavam opciju 1300ccm i 74kw da nadjem....

Ali.eto vozao sam Pola od 51kw, meni je ok za voznje na posao. Sta bi da sam citavog.vozio :mrgreen:
Ima i Sandero.
Kupit ces najmladjeg za najmanje para od svih nabrojanih. :D

Obavezno 0.9 tce
Joj ovo jucer nadjoh ahahah.

https://m.mobile.de/auto-inserat/dacia- ... 59&type=ad
User avatar
kabal1337
Posts: 13457
Joined: 11/02/2012 21:08

#39269 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

pogledaj mozda hondu, ili.mitshubishi
User avatar
mk ultra
Posts: 24041
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#39270 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

I ovo ti je OK

Ja sam ovo vozao bruku, i meni je otvorene na benzin islo od 6 do 7l

Prejednostavan motor
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#39271 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

skafiskafsnjak wrote: 08/01/2022 21:36
Joj ovo jucer nadjoh ahahah.

https://m.mobile.de/auto-inserat/dacia- ... 59&type=ad
Odlican. Bez podsmjehivanja, i najbolja opcija od svih.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#39272 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

skafiskafsnjak wrote: 08/01/2022 21:30
black_adrian wrote: 08/01/2022 21:28 Onda ja ne vidim druge opcije osim tog benzinca.
Ejs.
Istina je da je vjerovatno kenjav.... 900 i kusur kubika :skoljka:
Pokusavam opciju 1300ccm i 74kw da nadjem....

Ali.eto vozao sam Pola od 51kw, meni je ok za voznje na posao. Sta bi da sam citavog.vozio :mrgreen:
Onda kupi malo jačeg benzinca i problem riješen.

https://www.olx.ba/artikal/45832240/por ... llnovoreg/
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39273 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

logično
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#39274 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

to gore, nije porsche :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#39275 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Laplace wrote: 08/01/2022 22:05
skafiskafsnjak wrote: 08/01/2022 21:30

Ejs.
Istina je da je vjerovatno kenjav.... 900 i kusur kubika :skoljka:
Pokusavam opciju 1300ccm i 74kw da nadjem....

Ali.eto vozao sam Pola od 51kw, meni je ok za voznje na posao. Sta bi da sam citavog.vozio :mrgreen:
Onda kupi malo jačeg benzinca i problem riješen.

https://www.olx.ba/artikal/45832240/por ... llnovoreg/
Ne valja, nije SDI :mrgreen:
Post Reply