Gdje na more? - 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, ... 2057, 2058

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3926 Re: Gdje na more 2019, 2020, 2021 ?

Post by vjesticanametli »

Moram vidjet ali to ne mogu sad ..... uzeli sprat kuce preko air bnb
User avatar
konektovan
Posts: 51389
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3927 Re: Gdje na more? - 2018

Post by konektovan »

Maraschino wrote:mora li se na more?
Ako ne mora, sta je alternativa??? :mrgreen:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#3928 Re: Gdje na more? - 2018

Post by beni-bu-man »

konektovan wrote:
Maraschino wrote:mora li se na more?
Ako ne mora, sta je alternativa??? :mrgreen:
Kada i ona so iz DM-a :mrgreen:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3929 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Maraschino »

beni-bu-man wrote:
konektovan wrote:
Ako ne mora, sta je alternativa??? :mrgreen:
Kada i ona so iz DM-a :mrgreen:
ima li tamo hladovine? :D
rostilj a pive iz potoka. :pijani:
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#3930 Re: Gdje na more? - 2018

Post by NediM17 »

nlt wrote:Planiram da ove godine se ode u Crnu Goru, iskreno nismo nikad tamo išli, a iskustva su ovdje na forumu svakakva.
Treba nam neko mirno i čisto mjesto, ali da nije sad baš 5 kuća i to je to. Prošle godine smo bili u Drveniku, ono je onako baš čisto, uredno, ali mjesto ko mjesto malo i dosadno.
Nikakvih sadržaja osim da se kupaš, premalo mjesto. A cijene ..... Užas. Ove godine još skuplje izgleda...

Kontamo možda uzet Ulcinj u obzir, da napomenem da ide i dvoje djece pa treba nešto pristupačno djeci, kao što je plićak itd....
Ulcinj je bas onako mirno i cisto mjesto. :-)
Kad vec doceras do Ulcinja onda mozes produziti i do Draca, isti ciganluk samo duplo jeftiniji. :izet:
Amaryl
Posts: 80
Joined: 23/09/2011 17:40

#3931 Re: Gdje na more 2019, 2020, 2021 ?

Post by Amaryl »

Imal tko da je bio u Opatiji ili Icicima... To mi se nesto svidja...balkon sa dobrim ppgledom i da se ima gdje setat i dosta... Mozda malo oprati noge u moru :D
Amaryl
Posts: 80
Joined: 23/09/2011 17:40

#3932 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Amaryl »

Za bracno na jadranu... Nesto onako lijepo nije bitno kakve su plaze samo da se ima gdje prosetat pored jadrana lijepo...da se ima sta pogledati...

Jel opatija za toga... Nekako sam nju za sad... Imal još sta... Kakva je situacija u opatiji ako tko zna
InvestmentSLO
Posts: 242
Joined: 22/04/2014 10:49

#3933 Re: Gdje na more 2019, 2020, 2021 ?

Post by InvestmentSLO »

Portorož, Portorož, Portorož. Imam sve sto mi treba. Privatna plaza od Hotela. Ako je kisa imam bazene unutrasnje, masaze, terapije, hrana, tenis, bickl staze, dobar sladoled. Blizu mi Trst, Venecija za jedan izlet. Infrastruktura na nivoju. 3h voznje autoputom. Nekih 10 km od Kopra. 3 km od Pirana. Tu je i Umag, Rovinj i Pula... ako hoces malo promene uvece... Hotel riviera. Ljubazno osoblje i dosta bosnje radi u sezoni. Ima par dobrih klubova. Cacou itd... nema sta nema. Moze se brodom u veneciju izlet. Mozes unajmit skuter igrat odbpjku. Mozes igrat tenis na slajci i trdoj podlozi mozes mini golf. Ako imas privatni avion mozes sletit na aerodrom Portoroz. Imas nekih 20-30 hotela. Uvece fine staze ima gde parkirat. Ali je dosta skupo. Puno Italijana dolaze kockat u Casinoje. Uvece skoro svaki hotel piano uzivo... Utakmice se prate u lokalima imaju trafike za kladionicare itd.. hehe
InvestmentSLO
Posts: 242
Joined: 22/04/2014 10:49

#3934 Re: Gdje na more 2019, 2020, 2021 ?

Post by InvestmentSLO »

Bio u Opatiji. Meni je bilo ok. Bili u hotelu Bristol. To je pre gradje Rijeke ima. Ono stil od Austrougarske. Plaze nisu nesto ok. Ok mi je i Rabac na tom dijelu Istre. Meni nisu toliko bitne plaze koliko mi je bitno davsam u blizini nekog veceg grada pa tamo malo izadjem na trg i kakav shoping centar gde nevidim one turiste. Isli se kupat na gradsku plazu u Rijeku sami domacini stvarno ok raja.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#3935 Re: Gdje na more? - 2018

Post by spreca »

Amaryl wrote:Za bracno na jadranu... Nesto onako lijepo nije bitno kakve su plaze samo da se ima gdje prosetat pored jadrana lijepo...da se ima sta pogledati...

Jel opatija za toga... Nekako sam nju za sad... Imal još sta... Kakva je situacija u opatiji ako tko zna
U Opatiji nisam bio odavno ali mogu reci da je Opatija uvijek atraktivna i u bilo koje godisnje doba...Opatija je dobar izbor...Umag je blizu i treba ga posjetiti obavezno
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3936 Re: Gdje na more 2019, 2020, 2021 ?

Post by vjesticanametli »

vjesticanametli wrote:
Porodice Foht wrote:
Dogoljubac wrote:
Ima tu jedna caka. Sve je tamo dobro, i Grand Canaria i Fuerteventura, sve divno, ali Tenerife nude najvise. Od dva nacionalna parka, jako lijepog grada Santa Cruz, starih stabala na sjeveru, ugasenog vulkana Pico del Teide i prelijepih plaza na jugu, Playa de las Americas, Los Cristianos...
Dobri putevi i nije tako malo kao sto izgleda na karti. Takve klime tokom cijele godine malo gdje ima. Preporucujem.
slazem se mi htjeli trajektom preci i autom picit pa ostat koji dan al za trajekt cifra je bila hahahhha e reko necu docu posebno....playa de ingles, dine i plaze ma sve im je 5 a domacin tadasnji kaze moja casa tvoja casa doDZi kad god hoces :D
A to vi bili u apartmanu? Koliko je kostao ako nije tajna posto sam bio u hotelu i ne znam cijene u privatnom smjestaju?[/quote]
Evo nasla na air bnb 333, 68 eura za nas troje apartman tj sprat kuce extra bas bilo a karte slagacu ti iz hamburga do las palmasa oko 300 eura su bile i uzeli tamo auto za 9 dana cini mi se 200 eura ali to je domacin zavrsio....nama bilo stvarno super
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3937 Re: Gdje na more 2019, 2020, 2021 ?

Post by vjesticanametli »

Ispremetah kvotanje al hajd bitna je info :mrgreen: :run:
User avatar
heat
Posts: 17438
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#3938 Re: Gdje na more? - 2018

Post by heat »

Raja,

Da li je neko ljetovao sa psom na Makarskoj rivijeri ili u CG, pa da preporuci smjestaj ili mjesto/lokaciju ?

Hvala Vam :)
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#3939 Re: Gdje na more? - 2018

Post by samsonsam »

heat wrote:Raja,

Da li je neko ljetovao sa psom na Makarskoj rivijeri ili u CG, pa da preporuci smjestaj ili mjesto/lokaciju ?

Hvala Vam :)
ako kontas da ga vodis na kupanje onda ti je istra zakon a sve sto ides juznije,sve je tuznije

mi smo svog lava vodili na krk i crikvenicu...dobre plaze za cuke i ljudi se drugacije odnose prema cukama i vlasnicima...plaza na krku ima i tus a blizu je sumica :thumbup:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18746
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#3940 Re: Gdje na more? - 2018

Post by problemnatravunu »

Ima li neko direktnih iskustava sa Bugarskom ??
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#3941 Re: Gdje na more? - 2018

Post by male_okice »

nlt wrote:Planiram da ove godine se ode u Crnu Goru, iskreno nismo nikad tamo išli, a iskustva su ovdje na forumu svakakva.
Treba nam neko mirno i čisto mjesto, ali da nije sad baš 5 kuća i to je to. Prošle godine smo bili u Drveniku, ono je onako baš čisto, uredno, ali mjesto ko mjesto malo i dosadno.
Nikakvih sadržaja osim da se kupaš, premalo mjesto. A cijene ..... Užas. Ove godine još skuplje izgleda...

Kontamo možda uzet Ulcinj u obzir, da napomenem da ide i dvoje djece pa treba nešto pristupačno djeci, kao što je plićak itd....

iskreno ulcinj ti je jeftin sto se tice cijena smjestaja i hrane, ali to je to. lijep je dio oko onog starog grada, ali imas opcije za 2 plaze, jedna je mala plaza koja je odmah u gradu i ona je prljava, gomila djece, prljavih pelena, kesa i sl, velika plaza je malo bolja ali na nju moras autom, a nije sad ni ona nesto ekstra cista, samo je eto veca. herceg novi/igalo ti je slican u rangu cijena, za nijansu cistiji. moja ti je preporuka ako ces CG idi u Junu ili bas kraj augusta jer su naravno manje guzve pa je i cistije.
meni je sto se tice CG def najbolji Tivat i Kotor ali su i skuplji (studio apartmani 30+ Eura).

sto se tice Hrvatske recimo Sv. Filip Jakov i Biograd su mi u rangu cijena sa Tivtom, nama ovamo u Krajini daleko blize a ipak mnogo cistiji.
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#3942 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Nisrin »

Ulcinj je PRLJAV i ko voli cajke - bujrum! Na plazu, osim ako nisi na Velikoj smjesten, moras AUTOM...ako si negdje u sredistu Ulcinja..Mala gradska je ful prljava u sezoni...one iznad- na stijenama su ciste i lijepe, ali autom moras ili PUNO pjesaciti...cijene hrane kao u SA...nadam se da nikad vise tamo necu ici! Lijepa Hrvatska!
DearJohn
Posts: 534
Joined: 11/01/2011 14:35

#3943 Re: Gdje na more 2019, 2020, 2021 ?

Post by DearJohn »

Nisrin wrote:
DearJohn wrote: Valjda misliš na Beruliu? Soline su na skroz drugoj strani od Baških. Ja lično ne volim Baške vode. Baške i Brela dva svijeta različita...

Berulia plaza je po meni najcisca i najljepsa i mjestani je najvise vole...ali tu odemo iza 16h, jer nema hlada :D A Berulia dijeli BRELU/BASKU..:D
A sve prije Berulie je Brela i te su plaze puno ljepse nego one poslije- koje pripadaju Baskoj i gdje se cak tusevi naplacuju...
Soline su centralni dio Brele...ali do Berulie imas 15ak min setnje, do Baske 20ak--:D
Ok, onda kontam kako kontas :D. Lijepa su Brela, nije mi vala nikad niko nista nit ruzno reko nit me ruzno pogledo. U Tucepima isto tako, samo me je jednom davno jedna gazdarica apartmana iznervirala (dobro ga je naplacivala), od rodjaka djete uslo kod nas na kratko samo da se na brzaka istusira (prije toga sam je pito), pocela pridike drzat, sreca pa nam je jos par dana ostalo bilo inace bi se pokupio odmah. Otad, uglavnom samo hotel. Bolje ko beg u hotelu manje dana nego placat apartman 100 EUR i vise i opet sjedi ispred i prati te i hoce li ti ko doci u posjetu i ostalo...Nek iznajmljuju svoje smrdljive apartmane nekom drugom. ne kontam naplati ti apartman 100EUR a negdje i 150 i opet prati i kolko cu cega potrositi...
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#3944 Re: Gdje na more 2019, 2020, 2021 ?

Post by Nisrin »

DearJohn wrote: Ok, onda kontam kako kontas :D. Lijepa su Brela, nije mi vala nikad niko nista nit ruzno reko nit me ruzno pogledo. U Tucepima isto tako, samo me je jednom davno jedna gazdarica apartmana iznervirala (dobro ga je naplacivala), od rodjaka djete uslo kod nas na kratko samo da se na brzaka istusira (prije toga sam je pito), pocela pridike drzat, sreca pa nam je jos par dana ostalo bilo inace bi se pokupio odmah. Otad, uglavnom samo hotel. Bolje ko beg u hotelu manje dana nego placat apartman 100 EUR i vise i opet sjedi ispred i prati te i hoce li ti ko doci u posjetu i ostalo...Nek iznajmljuju svoje smrdljive apartmane nekom drugom. ne kontam naplati ti apartman 100EUR a negdje i 150 i opet prati i kolko cu cega potrositi...

Nasi apartmani su 50eur, odmah iza Rome u "centru" Brele..cisti, novi, doduse bez kuhinje, ali ne kuham na moru :D A hotel bi nas izasao 3-4x vise nego ovako :D
Onda bih radije na Bali, Tajland, Zanzibar
Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#3945 Re: Gdje na more? - 2018

Post by Zoya »

spreca wrote:
Amaryl wrote:Za bracno na jadranu... Nesto onako lijepo nije bitno kakve su plaze samo da se ima gdje prosetat pored jadrana lijepo...da se ima sta pogledati...

Jel opatija za toga... Nekako sam nju za sad... Imal još sta... Kakva je situacija u opatiji ako tko zna
U Opatiji nisam bio odavno ali mogu reci da je Opatija uvijek atraktivna i u bilo koje godisnje doba...Opatija je dobar izbor...Umag je blizu i treba ga posjetiti obavezno
Opatija je divna. Bila tamo 2016( doduše u septembru) ali mi je baš, baš, ostala u srcu. Rovinj je isto priča za sebe. Pa Poreč :srce:
Image

Image
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#3946 Re: Gdje na more? - 2018

Post by beni-bu-man »

nlt wrote:Planiram da ove godine se ode u Crnu Goru, iskreno nismo nikad tamo išli, a iskustva su ovdje na forumu svakakva.
Treba nam neko mirno i čisto mjesto, ali da nije sad baš 5 kuća i to je to. Prošle godine smo bili u Drveniku, ono je onako baš čisto, uredno, ali mjesto ko mjesto malo i dosadno.
Nikakvih sadržaja osim da se kupaš, premalo mjesto. A cijene ..... Užas. Ove godine još skuplje izgleda...

Kontamo možda uzet Ulcinj u obzir, da napomenem da ide i dvoje djece pa treba nešto pristupačno djeci, kao što je plićak itd....
Ulcinj i Sutomore ne bi ni dushmanu preporucio, pogotovo s djecom ako ides
User avatar
geralt
Posts: 6434
Joined: 14/09/2017 12:45

#3947 Re: Gdje na more? - 2018

Post by geralt »

nlt wrote:Planiram da ove godine se ode u Crnu Goru, iskreno nismo nikad tamo išli, a iskustva su ovdje na forumu svakakva.
Treba nam neko mirno i čisto mjesto, ali da nije sad baš 5 kuća i to je to. Prošle godine smo bili u Drveniku, ono je onako baš čisto, uredno, ali mjesto ko mjesto malo i dosadno.
Nikakvih sadržaja osim da se kupaš, premalo mjesto. A cijene ..... Užas. Ove godine još skuplje izgleda...

Kontamo možda uzet Ulcinj u obzir, da napomenem da ide i dvoje djece pa treba nešto pristupačno djeci, kao što je plićak itd....
Meni je u Crnoj Gori najdraza Boka Kotorska. Preporucio bih Orahovac ili neko od manjih mjesta u blizini, ili cak i sam Kotor ako vam kupanje nije najbitniji dio odmora.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 3714
Joined: 14/01/2019 04:56

#3948 Re: Gdje na more 2019, 2020, 2021 ?

Post by Porodice Foht »

vjesticanametli wrote:Ispremetah kvotanje al hajd bitna je info :mrgreen: :run:
Really €333? :shock: Za 9 dana dvije osobe? Ne mogu vjerovati tako jeftino naci na Gran Canaria!
Tako sam nalazio za 7 dana u kampovima po FRA gdje te cekaju kamp prikolice a apartman na Kanarskim otocima...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3949 Re: Gdje na more 2019, 2020, 2021 ?

Post by vjesticanametli »

Porodice Foht wrote:
vjesticanametli wrote:Ispremetah kvotanje al hajd bitna je info :mrgreen: :run:
Really €333? :shock: Za 9 dana dvije osobe? Ne mogu vjerovati tako jeftino naci na Gran Canaria!
Tako sam nalazio za 7 dana u kampovima po FRA gdje te cekaju kamp prikolice a apartman na Kanarskim otocima...
3 osobe ziva istina :-D
User avatar
heat
Posts: 17438
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#3950 Re: Gdje na more? - 2018

Post by heat »

samsonsam wrote:
heat wrote:Raja,

Da li je neko ljetovao sa psom na Makarskoj rivijeri ili u CG, pa da preporuci smjestaj ili mjesto/lokaciju ?

Hvala Vam :)
ako kontas da ga vodis na kupanje onda ti je istra zakon a sve sto ides juznije,sve je tuznije

mi smo svog lava vodili na krk i crikvenicu...dobre plaze za cuke i ljudi se drugacije odnose prema cukama i vlasnicima...plaza na krku ima i tus a blizu je sumica :thumbup:
Imas li neki smjestaj preporuciti ili kontakt sa Krka ?

Hvala ti ! :thumbup:
Post Reply