Gdje na more? - 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, ... 2057, 2058
Moderator: anex
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#3926 Re: Gdje na more 2019, 2020, 2021 ?
Moram vidjet ali to ne mogu sad ..... uzeli sprat kuce preko air bnb
- konektovan
- Posts: 51389
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3927 Re: Gdje na more? - 2018
Ako ne mora, sta je alternativa???Maraschino wrote:mora li se na more?
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#3928 Re: Gdje na more? - 2018
Kada i ona so iz DM-akonektovan wrote:Ako ne mora, sta je alternativa???Maraschino wrote:mora li se na more?
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#3929 Re: Gdje na more? - 2018
ima li tamo hladovine?beni-bu-man wrote:Kada i ona so iz DM-akonektovan wrote:
Ako ne mora, sta je alternativa???
rostilj a pive iz potoka.
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3930 Re: Gdje na more? - 2018
Ulcinj je bas onako mirno i cisto mjesto.nlt wrote:Planiram da ove godine se ode u Crnu Goru, iskreno nismo nikad tamo išli, a iskustva su ovdje na forumu svakakva.
Treba nam neko mirno i čisto mjesto, ali da nije sad baš 5 kuća i to je to. Prošle godine smo bili u Drveniku, ono je onako baš čisto, uredno, ali mjesto ko mjesto malo i dosadno.
Nikakvih sadržaja osim da se kupaš, premalo mjesto. A cijene ..... Užas. Ove godine još skuplje izgleda...
Kontamo možda uzet Ulcinj u obzir, da napomenem da ide i dvoje djece pa treba nešto pristupačno djeci, kao što je plićak itd....
Kad vec doceras do Ulcinja onda mozes produziti i do Draca, isti ciganluk samo duplo jeftiniji.
-
Amaryl
- Posts: 80
- Joined: 23/09/2011 17:40
#3931 Re: Gdje na more 2019, 2020, 2021 ?
Imal tko da je bio u Opatiji ili Icicima... To mi se nesto svidja...balkon sa dobrim ppgledom i da se ima gdje setat i dosta... Mozda malo oprati noge u moru 
-
Amaryl
- Posts: 80
- Joined: 23/09/2011 17:40
#3932 Re: Gdje na more? - 2018
Za bracno na jadranu... Nesto onako lijepo nije bitno kakve su plaze samo da se ima gdje prosetat pored jadrana lijepo...da se ima sta pogledati...
Jel opatija za toga... Nekako sam nju za sad... Imal još sta... Kakva je situacija u opatiji ako tko zna
Jel opatija za toga... Nekako sam nju za sad... Imal još sta... Kakva je situacija u opatiji ako tko zna
-
InvestmentSLO
- Posts: 242
- Joined: 22/04/2014 10:49
#3933 Re: Gdje na more 2019, 2020, 2021 ?
Portorož, Portorož, Portorož. Imam sve sto mi treba. Privatna plaza od Hotela. Ako je kisa imam bazene unutrasnje, masaze, terapije, hrana, tenis, bickl staze, dobar sladoled. Blizu mi Trst, Venecija za jedan izlet. Infrastruktura na nivoju. 3h voznje autoputom. Nekih 10 km od Kopra. 3 km od Pirana. Tu je i Umag, Rovinj i Pula... ako hoces malo promene uvece... Hotel riviera. Ljubazno osoblje i dosta bosnje radi u sezoni. Ima par dobrih klubova. Cacou itd... nema sta nema. Moze se brodom u veneciju izlet. Mozes unajmit skuter igrat odbpjku. Mozes igrat tenis na slajci i trdoj podlozi mozes mini golf. Ako imas privatni avion mozes sletit na aerodrom Portoroz. Imas nekih 20-30 hotela. Uvece fine staze ima gde parkirat. Ali je dosta skupo. Puno Italijana dolaze kockat u Casinoje. Uvece skoro svaki hotel piano uzivo... Utakmice se prate u lokalima imaju trafike za kladionicare itd.. hehe
-
InvestmentSLO
- Posts: 242
- Joined: 22/04/2014 10:49
#3934 Re: Gdje na more 2019, 2020, 2021 ?
Bio u Opatiji. Meni je bilo ok. Bili u hotelu Bristol. To je pre gradje Rijeke ima. Ono stil od Austrougarske. Plaze nisu nesto ok. Ok mi je i Rabac na tom dijelu Istre. Meni nisu toliko bitne plaze koliko mi je bitno davsam u blizini nekog veceg grada pa tamo malo izadjem na trg i kakav shoping centar gde nevidim one turiste. Isli se kupat na gradsku plazu u Rijeku sami domacini stvarno ok raja.
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#3935 Re: Gdje na more? - 2018
U Opatiji nisam bio odavno ali mogu reci da je Opatija uvijek atraktivna i u bilo koje godisnje doba...Opatija je dobar izbor...Umag je blizu i treba ga posjetiti obaveznoAmaryl wrote:Za bracno na jadranu... Nesto onako lijepo nije bitno kakve su plaze samo da se ima gdje prosetat pored jadrana lijepo...da se ima sta pogledati...
Jel opatija za toga... Nekako sam nju za sad... Imal još sta... Kakva je situacija u opatiji ako tko zna
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#3936 Re: Gdje na more 2019, 2020, 2021 ?
A to vi bili u apartmanu? Koliko je kostao ako nije tajna posto sam bio u hotelu i ne znam cijene u privatnom smjestaju?[/quote]vjesticanametli wrote:slazem se mi htjeli trajektom preci i autom picit pa ostat koji dan al za trajekt cifra je bila hahahhha e reko necu docu posebno....playa de ingles, dine i plaze ma sve im je 5 a domacin tadasnji kaze moja casa tvoja casa doDZi kad god hocesPorodice Foht wrote:Ima tu jedna caka. Sve je tamo dobro, i Grand Canaria i Fuerteventura, sve divno, ali Tenerife nude najvise. Od dva nacionalna parka, jako lijepog grada Santa Cruz, starih stabala na sjeveru, ugasenog vulkana Pico del Teide i prelijepih plaza na jugu, Playa de las Americas, Los Cristianos...Dogoljubac wrote:
Dobri putevi i nije tako malo kao sto izgleda na karti. Takve klime tokom cijele godine malo gdje ima. Preporucujem.
Evo nasla na air bnb 333, 68 eura za nas troje apartman tj sprat kuce extra bas bilo a karte slagacu ti iz hamburga do las palmasa oko 300 eura su bile i uzeli tamo auto za 9 dana cini mi se 200 eura ali to je domacin zavrsio....nama bilo stvarno super
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#3937 Re: Gdje na more 2019, 2020, 2021 ?
Ispremetah kvotanje al hajd bitna je info

- heat
- Posts: 17438
- Joined: 30/01/2013 10:58
- Location: Sarajevo
- Grijem se na: Ljubav
- Vozim: ABCD
- Contact:
#3938 Re: Gdje na more? - 2018
Raja,
Da li je neko ljetovao sa psom na Makarskoj rivijeri ili u CG, pa da preporuci smjestaj ili mjesto/lokaciju ?
Hvala Vam
Da li je neko ljetovao sa psom na Makarskoj rivijeri ili u CG, pa da preporuci smjestaj ili mjesto/lokaciju ?
Hvala Vam
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#3939 Re: Gdje na more? - 2018
ako kontas da ga vodis na kupanje onda ti je istra zakon a sve sto ides juznije,sve je tuznijeheat wrote:Raja,
Da li je neko ljetovao sa psom na Makarskoj rivijeri ili u CG, pa da preporuci smjestaj ili mjesto/lokaciju ?
Hvala Vam
mi smo svog lava vodili na krk i crikvenicu...dobre plaze za cuke i ljudi se drugacije odnose prema cukama i vlasnicima...plaza na krku ima i tus a blizu je sumica
- problemnatravunu
- Posts: 18746
- Joined: 26/10/2014 07:41
- Location: Sarajevo
#3940 Re: Gdje na more? - 2018
Ima li neko direktnih iskustava sa Bugarskom ??
- male_okice
- Posts: 2746
- Joined: 22/06/2009 13:33
#3941 Re: Gdje na more? - 2018
nlt wrote:Planiram da ove godine se ode u Crnu Goru, iskreno nismo nikad tamo išli, a iskustva su ovdje na forumu svakakva.
Treba nam neko mirno i čisto mjesto, ali da nije sad baš 5 kuća i to je to. Prošle godine smo bili u Drveniku, ono je onako baš čisto, uredno, ali mjesto ko mjesto malo i dosadno.
Nikakvih sadržaja osim da se kupaš, premalo mjesto. A cijene ..... Užas. Ove godine još skuplje izgleda...
Kontamo možda uzet Ulcinj u obzir, da napomenem da ide i dvoje djece pa treba nešto pristupačno djeci, kao što je plićak itd....
iskreno ulcinj ti je jeftin sto se tice cijena smjestaja i hrane, ali to je to. lijep je dio oko onog starog grada, ali imas opcije za 2 plaze, jedna je mala plaza koja je odmah u gradu i ona je prljava, gomila djece, prljavih pelena, kesa i sl, velika plaza je malo bolja ali na nju moras autom, a nije sad ni ona nesto ekstra cista, samo je eto veca. herceg novi/igalo ti je slican u rangu cijena, za nijansu cistiji. moja ti je preporuka ako ces CG idi u Junu ili bas kraj augusta jer su naravno manje guzve pa je i cistije.
meni je sto se tice CG def najbolji Tivat i Kotor ali su i skuplji (studio apartmani 30+ Eura).
sto se tice Hrvatske recimo Sv. Filip Jakov i Biograd su mi u rangu cijena sa Tivtom, nama ovamo u Krajini daleko blize a ipak mnogo cistiji.
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
#3942 Re: Gdje na more? - 2018
Ulcinj je PRLJAV i ko voli cajke - bujrum! Na plazu, osim ako nisi na Velikoj smjesten, moras AUTOM...ako si negdje u sredistu Ulcinja..Mala gradska je ful prljava u sezoni...one iznad- na stijenama su ciste i lijepe, ali autom moras ili PUNO pjesaciti...cijene hrane kao u SA...nadam se da nikad vise tamo necu ici! Lijepa Hrvatska!
-
DearJohn
- Posts: 534
- Joined: 11/01/2011 14:35
#3943 Re: Gdje na more 2019, 2020, 2021 ?
Ok, onda kontam kako kontasNisrin wrote:DearJohn wrote: Valjda misliš na Beruliu? Soline su na skroz drugoj strani od Baških. Ja lično ne volim Baške vode. Baške i Brela dva svijeta različita...
Berulia plaza je po meni najcisca i najljepsa i mjestani je najvise vole...ali tu odemo iza 16h, jer nema hladaA Berulia dijeli BRELU/BASKU..
![]()
A sve prije Berulie je Brela i te su plaze puno ljepse nego one poslije- koje pripadaju Baskoj i gdje se cak tusevi naplacuju...
Soline su centralni dio Brele...ali do Berulie imas 15ak min setnje, do Baske 20ak--:D
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
#3944 Re: Gdje na more 2019, 2020, 2021 ?
DearJohn wrote: Ok, onda kontam kako kontas. Lijepa su Brela, nije mi vala nikad niko nista nit ruzno reko nit me ruzno pogledo. U Tucepima isto tako, samo me je jednom davno jedna gazdarica apartmana iznervirala (dobro ga je naplacivala), od rodjaka djete uslo kod nas na kratko samo da se na brzaka istusira (prije toga sam je pito), pocela pridike drzat, sreca pa nam je jos par dana ostalo bilo inace bi se pokupio odmah. Otad, uglavnom samo hotel. Bolje ko beg u hotelu manje dana nego placat apartman 100 EUR i vise i opet sjedi ispred i prati te i hoce li ti ko doci u posjetu i ostalo...Nek iznajmljuju svoje smrdljive apartmane nekom drugom. ne kontam naplati ti apartman 100EUR a negdje i 150 i opet prati i kolko cu cega potrositi...
Nasi apartmani su 50eur, odmah iza Rome u "centru" Brele..cisti, novi, doduse bez kuhinje, ali ne kuham na moru
Onda bih radije na Bali, Tajland, Zanzibar
-
Zoya
- Posts: 23399
- Joined: 09/06/2008 14:54
#3945 Re: Gdje na more? - 2018
Opatija je divna. Bila tamo 2016( doduše u septembru) ali mi je baš, baš, ostala u srcu. Rovinj je isto priča za sebe. Pa Porečspreca wrote:U Opatiji nisam bio odavno ali mogu reci da je Opatija uvijek atraktivna i u bilo koje godisnje doba...Opatija je dobar izbor...Umag je blizu i treba ga posjetiti obaveznoAmaryl wrote:Za bracno na jadranu... Nesto onako lijepo nije bitno kakve su plaze samo da se ima gdje prosetat pored jadrana lijepo...da se ima sta pogledati...
Jel opatija za toga... Nekako sam nju za sad... Imal još sta... Kakva je situacija u opatiji ako tko zna


- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#3946 Re: Gdje na more? - 2018
Ulcinj i Sutomore ne bi ni dushmanu preporucio, pogotovo s djecom ako idesnlt wrote:Planiram da ove godine se ode u Crnu Goru, iskreno nismo nikad tamo išli, a iskustva su ovdje na forumu svakakva.
Treba nam neko mirno i čisto mjesto, ali da nije sad baš 5 kuća i to je to. Prošle godine smo bili u Drveniku, ono je onako baš čisto, uredno, ali mjesto ko mjesto malo i dosadno.
Nikakvih sadržaja osim da se kupaš, premalo mjesto. A cijene ..... Užas. Ove godine još skuplje izgleda...
Kontamo možda uzet Ulcinj u obzir, da napomenem da ide i dvoje djece pa treba nešto pristupačno djeci, kao što je plićak itd....
- geralt
- Posts: 6434
- Joined: 14/09/2017 12:45
#3947 Re: Gdje na more? - 2018
Meni je u Crnoj Gori najdraza Boka Kotorska. Preporucio bih Orahovac ili neko od manjih mjesta u blizini, ili cak i sam Kotor ako vam kupanje nije najbitniji dio odmora.nlt wrote:Planiram da ove godine se ode u Crnu Goru, iskreno nismo nikad tamo išli, a iskustva su ovdje na forumu svakakva.
Treba nam neko mirno i čisto mjesto, ali da nije sad baš 5 kuća i to je to. Prošle godine smo bili u Drveniku, ono je onako baš čisto, uredno, ali mjesto ko mjesto malo i dosadno.
Nikakvih sadržaja osim da se kupaš, premalo mjesto. A cijene ..... Užas. Ove godine još skuplje izgleda...
Kontamo možda uzet Ulcinj u obzir, da napomenem da ide i dvoje djece pa treba nešto pristupačno djeci, kao što je plićak itd....
- Porodice Foht
- Posts: 3714
- Joined: 14/01/2019 04:56
#3948 Re: Gdje na more 2019, 2020, 2021 ?
Really €333?vjesticanametli wrote:Ispremetah kvotanje al hajd bitna je info![]()
Tako sam nalazio za 7 dana u kampovima po FRA gdje te cekaju kamp prikolice a apartman na Kanarskim otocima...
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#3949 Re: Gdje na more 2019, 2020, 2021 ?
3 osobe ziva istinaPorodice Foht wrote:Really €333?vjesticanametli wrote:Ispremetah kvotanje al hajd bitna je info![]()
Za 9 dana dvije osobe? Ne mogu vjerovati tako jeftino naci na Gran Canaria!
Tako sam nalazio za 7 dana u kampovima po FRA gdje te cekaju kamp prikolice a apartman na Kanarskim otocima...
- heat
- Posts: 17438
- Joined: 30/01/2013 10:58
- Location: Sarajevo
- Grijem se na: Ljubav
- Vozim: ABCD
- Contact:
#3950 Re: Gdje na more? - 2018
Imas li neki smjestaj preporuciti ili kontakt sa Krka ?samsonsam wrote:ako kontas da ga vodis na kupanje onda ti je istra zakon a sve sto ides juznije,sve je tuznijeheat wrote:Raja,
Da li je neko ljetovao sa psom na Makarskoj rivijeri ili u CG, pa da preporuci smjestaj ili mjesto/lokaciju ?
Hvala Vam
mi smo svog lava vodili na krk i crikvenicu...dobre plaze za cuke i ljudi se drugacije odnose prema cukama i vlasnicima...plaza na krku ima i tus a blizu je sumica
Hvala ti !
