Automobilizam - sve o tome

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3926 Re: Automobilizam - All about

Post by tempuser »

Kad smo vec kod BMW-a i zutih farova...

Image
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3927 Re: Automobilizam - All about

Post by tempuser »

citroen xm wrote:Jesu li ove crne tablice oldtajmerske?
Nisu, ovo su stare FR tablice koje jos uvijek vaze. U svakoj normalnoj drzavi se mijenja dizajn i formant tablica, ali one koje imas vaze dok se vlasnik ne promjeni. Tako u FR imas ove, u IT crne sa narandzastim i bijelim brojevima i malim formatom naprijed, u Njemackoj one prije EU formata, u Austriji crne sa bijelim brojevima...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3928 Re: Automobilizam - All about

Post by insomnia78 »

citroen xm wrote:Jesu li ove crne tablice oldtajmerske?
Nisu, al tako ispadne
To je stara verzija tablica, bas stara
Al ovdje ne mjenas tablice ako auto ne promjeni vlasnika, bez obzira koju verziju imas
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3929 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »

Ok, pojašnjeno od strane obojice. :thumbup:

Gorane, dobar ti e21. :thumbup: :thumbup:

Dok sam bio klinac imao mi je kum crni e21, ima od tada 20 i kusur godina. Nemam pojma koji motor je u njemu bio.

U moru Zastava i po kojeg automobila drugih proizvođača, bio je interesantna pojava.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3930 Re: Automobilizam - All about

Post by johntra »

Image

Savršen marketinški potez, ali samo kod katolika u USA... :D
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#3931 Re: Automobilizam - All about

Post by Ned071 »

Prije 15-ak dana gledao ovog ali onu kao off road verzijz. 500x jel se tako zove? Majke mi skroz dobar auto...
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#3932 Re: Automobilizam - All about

Post by Sodom1 »

Jel se ovaj pravi u Kragujevcu
User avatar
corolla02
Posts: 11323
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#3933 Re: Automobilizam - All about

Post by corolla02 »

Sodom1 wrote:Jel se ovaj pravi u Kragujevcu
:thumbup: Yugo, opet kotrlja Amerikom...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3934 Re: Automobilizam - All about

Post by tempuser »

Kad smo vec kod toga, clanak RSE:

"Dok se papa Franja se automobilom „fiat 500L”, koji se proizvodi u Kragujevcu, dovezao u diplomatsku misiju Vatikana u centru Vašingtona, zaposleni u kragujevačkoj kompaniji “Fiat Krajsler automobile” se nalaze na dvonedeljnom plaćenom odsustvu zbog smanjne prodaje na američkom tržištu i nerealizovanog izvoza u Rusiju."

http://www.slobodnaevropa.org/content/k ... 67614.html
User avatar
Qler
Posts: 25832
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3935 Re: Automobilizam - All about

Post by Qler »

Svratio sad na dobrinju kod bravara, narezivanje 15KM, oni u hudinyu nisu normalni.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3936 Re: Automobilizam - All about

Post by O'zone »

Qler wrote:Svratio sad na dobrinju kod bravara, narezivanje 15KM, oni u hudinyu nisu normalni.
Reklamiraj ga onda slobodno :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3937 Re: Automobilizam - All about

Post by konektovan »

O'zone wrote:
Qler wrote:Svratio sad na dobrinju kod bravara, narezivanje 15KM, oni u hudinyu nisu normalni.
Reklamiraj ga onda slobodno :thumbup:
Bio sam nedavno u houdiny poslovnici u hrasnom, i nikad vise u zivotu. Nakon pozitivnog iskustva od prije par godina sa istom poslovnicom, gdje su moj originalni kljuc prepakovali u zamjenski oklop narucen iz Kine, otisao sam kod njih da mi zamijene skakavac mehanizam iz originalnog u zamjenski oklop, i to na savjet njihove poslovnice, tj. njihovog osoblja iz zgrade 100 metarke. Otisao kod ovih u hrasno, i tamo me lijepo docekali da se to ne moze zamijeniti,tj. da se to ne isplati mjenjati i ponudili mi alternativu u vidu novog oklopa koji kosta 50 KM kod njih, a koji je identican mom oklopu koji je narucen iz Kine i koji je kostao cijelih 5.99 $?! Bezobrazluk, samo takav. Zasukao rukave, i sam sebi zamijenio za dvije minutu. Dovidjento houdiny !!!!!
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3938 Re: Automobilizam - All about

Post by bitanga_sa_otesa »

meni su toliko ispametovali da narezu kljuc za bmw e 46....ovo je zajebano ,vidis kako je potrosen kljuc originalni ja ne znam hocu li ovo moci...pa otpuhivanja...ša kako cu ja ovo...
reko mojne meni supljare nisam ja ppk, jel ti to znas ili ne znas? hoces ili neces to narezati? za 3 minute je zavrsio posao... isto nikad vise me nece vidjeti....
Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#3939 Re: Automobilizam - All about

Post by Melo15 »

Jedno pitanje, felge alu, 14ke, ET35, 6jx14H2 oznaka, mogu li na 206 da ne prave probleme nikakve?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3940 Re: Automobilizam - All about

Post by bitanga_sa_otesa »

Melo15 wrote:Jedno pitanje, felge alu, 14ke, ET35, 6jx14H2 oznaka, mogu li na 206 da ne prave probleme nikakve?
znas li sirinu i et fabrickih felgi?
Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#3941 Re: Automobilizam - All about

Post by Melo15 »

Trenutno su celicne 14ke na njemu, ne bih znao prije sutra nista vise.. :sad:
Ako sta znaci, pezo je 1.4b, 2001g
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3942 Re: Automobilizam - All about

Post by bitanga_sa_otesa »

provjeri,na celicnim mora biti ukucano et i sirina pa cemo matematicki izracunati
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3943 Re: Automobilizam - All about

Post by Bakir1 »

206 bi trebao biti u dijapazonu +30
edit
http://www.rozmiaryfelg.pl/peugeot.htm
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#3945 Re: Automobilizam - All about

Post by direstraits0078 »

Melo15 wrote:Jedno pitanje, felge alu, 14ke, ET35, 6jx14H2 oznaka, mogu li na 206 da ne prave probleme nikakve?
Mogu bez problema, fabrika je ET34. Na 13" su od ET28, tako da ne bi trebalo biti problema ni sa ET35 na 14".
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3946 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »


Iz vremena kada je Opel pravio odlične automobile.

Meni se sviđa kompletna gama kockastih Opela iz tog perioda kao što su Senator A, Rekord E1, Kadet D, Monza...

Ovaj mi djeluje malo više propao nego što piše. Dug je to period stajanja u ko zna kakvoj garaži. Imam osjećaj da će se ovde i na limu i na mehanici otvoriti mnogo problema. A i vozačevo sjedište mi je puno propalo za te kilometre s obzirom da kvalitet materijala uopšte nije loš.
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#3947 Re: Automobilizam - All about

Post by Nabucco »

citroen xm wrote:

Iz vremena kada je Opel pravio odlične automobile.

Meni se sviđa kompletna gama kockastih Opela iz tog perioda kao što su Senator A, Rekord E1, Kadet D, Monza...

Ovaj mi djeluje malo više propao nego što piše. Dug je to period stajanja u ko zna kakvoj garaži. Imam osjećaj da će se ovde i na limu i na mehanici otvoriti mnogo problema. A i vozačevo sjedište mi je puno propalo za te kilometre s obzirom da kvalitet materijala uopšte nije loš.
Al oprema je takva da je skoro niti jedno europsko auto nije dobilo u standardnoj opremi ni 15-20 godina poslje proizvodnje ovog... Zapravo neka i dalje nemaju " elektronsko otvaranje gepeka"... Super auto napravljeno po ugledu na američka auta iz tog perioda. :thumbup:
I ja sumnjam za kilometražu, stoji sasmo 24000, bilo bi ofirno da je napisao samo toliko, a i bilo bi previše da je stavio 224, tako da mu se za kilometražu teško može vjerovati.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#3948 Re: Automobilizam - All about

Post by 530i »

A i prešao je jedno 100 ili 200 hiljada više nego što se navodi.
Nadam se da se Opel obogatio na uštedi sa ovom jednom cifrom manjka na brojaču kilometara.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#3949 Re: Automobilizam - All about

Post by basicm »

Senator je zmaj! Ali ovaj nimalo nije u dobrom stanju, i cak mislim da je udaran. Mnogo posla ovdje ima, i rezultat je neizvjestan.
Zadnji kraj kao da je iz polovine 90-ih, fascinantno!
Kas vec nabrajate opele iz tog vremena, zaboravili ste "komodorca" :)
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3950 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »

Nisam naveo Komodora jer ni sam ne znam koja je bitna razlika između njega i Rekorda, a Rekorda navedoh. Izgledom su mi skoro identični.

Ovaj Senator u stvari i nema neku ludu opremu, ima ih i sa ljepšom unutrašnjosti, valjda viši nivo opreme. I bilo je jake konkurencije bolje opremljene. Ali eto kada je riječ o Opelu, ova generacija mi je najdraža jer su mi svi modeli dosta dobri dok iz drugih generacija ili nema ništa interesantno ili po jedan primjerak.
Post Reply