
Automobilizam - sve o tome
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#3927 Re: Automobilizam - All about
Nisu, ovo su stare FR tablice koje jos uvijek vaze. U svakoj normalnoj drzavi se mijenja dizajn i formant tablica, ali one koje imas vaze dok se vlasnik ne promjeni. Tako u FR imas ove, u IT crne sa narandzastim i bijelim brojevima i malim formatom naprijed, u Njemackoj one prije EU formata, u Austriji crne sa bijelim brojevima...citroen xm wrote:Jesu li ove crne tablice oldtajmerske?
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#3928 Re: Automobilizam - All about
Nisu, al tako ispadnecitroen xm wrote:Jesu li ove crne tablice oldtajmerske?
To je stara verzija tablica, bas stara
Al ovdje ne mjenas tablice ako auto ne promjeni vlasnika, bez obzira koju verziju imas
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3929 Re: Automobilizam - All about
Ok, pojašnjeno od strane obojice.
Gorane, dobar ti e21.
Dok sam bio klinac imao mi je kum crni e21, ima od tada 20 i kusur godina. Nemam pojma koji motor je u njemu bio.
U moru Zastava i po kojeg automobila drugih proizvođača, bio je interesantna pojava.
Gorane, dobar ti e21.
Dok sam bio klinac imao mi je kum crni e21, ima od tada 20 i kusur godina. Nemam pojma koji motor je u njemu bio.
U moru Zastava i po kojeg automobila drugih proizvođača, bio je interesantna pojava.
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#3930 Re: Automobilizam - All about

Savršen marketinški potez, ali samo kod katolika u USA...
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#3931 Re: Automobilizam - All about
Prije 15-ak dana gledao ovog ali onu kao off road verzijz. 500x jel se tako zove? Majke mi skroz dobar auto...
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#3932 Re: Automobilizam - All about
Jel se ovaj pravi u Kragujevcu
- corolla02
- Posts: 11323
- Joined: 18/02/2009 22:12
- Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
- Horoskop: Gemini
#3933 Re: Automobilizam - All about
Sodom1 wrote:Jel se ovaj pravi u Kragujevcu
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#3934 Re: Automobilizam - All about
Kad smo vec kod toga, clanak RSE:
"Dok se papa Franja se automobilom „fiat 500L”, koji se proizvodi u Kragujevcu, dovezao u diplomatsku misiju Vatikana u centru Vašingtona, zaposleni u kragujevačkoj kompaniji “Fiat Krajsler automobile” se nalaze na dvonedeljnom plaćenom odsustvu zbog smanjne prodaje na američkom tržištu i nerealizovanog izvoza u Rusiju."
http://www.slobodnaevropa.org/content/k ... 67614.html
"Dok se papa Franja se automobilom „fiat 500L”, koji se proizvodi u Kragujevcu, dovezao u diplomatsku misiju Vatikana u centru Vašingtona, zaposleni u kragujevačkoj kompaniji “Fiat Krajsler automobile” se nalaze na dvonedeljnom plaćenom odsustvu zbog smanjne prodaje na američkom tržištu i nerealizovanog izvoza u Rusiju."
http://www.slobodnaevropa.org/content/k ... 67614.html
- Qler
- Posts: 25832
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#3935 Re: Automobilizam - All about
Svratio sad na dobrinju kod bravara, narezivanje 15KM, oni u hudinyu nisu normalni.
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#3936 Re: Automobilizam - All about
Reklamiraj ga onda slobodnoQler wrote:Svratio sad na dobrinju kod bravara, narezivanje 15KM, oni u hudinyu nisu normalni.
- konektovan
- Posts: 51433
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3937 Re: Automobilizam - All about
Bio sam nedavno u houdiny poslovnici u hrasnom, i nikad vise u zivotu. Nakon pozitivnog iskustva od prije par godina sa istom poslovnicom, gdje su moj originalni kljuc prepakovali u zamjenski oklop narucen iz Kine, otisao sam kod njih da mi zamijene skakavac mehanizam iz originalnog u zamjenski oklop, i to na savjet njihove poslovnice, tj. njihovog osoblja iz zgrade 100 metarke. Otisao kod ovih u hrasno, i tamo me lijepo docekali da se to ne moze zamijeniti,tj. da se to ne isplati mjenjati i ponudili mi alternativu u vidu novog oklopa koji kosta 50 KM kod njih, a koji je identican mom oklopu koji je narucen iz Kine i koji je kostao cijelih 5.99 $?! Bezobrazluk, samo takav. Zasukao rukave, i sam sebi zamijenio za dvije minutu. Dovidjento houdiny !!!!!O'zone wrote:Reklamiraj ga onda slobodnoQler wrote:Svratio sad na dobrinju kod bravara, narezivanje 15KM, oni u hudinyu nisu normalni.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3938 Re: Automobilizam - All about
meni su toliko ispametovali da narezu kljuc za bmw e 46....ovo je zajebano ,vidis kako je potrosen kljuc originalni ja ne znam hocu li ovo moci...pa otpuhivanja...ša kako cu ja ovo...
reko mojne meni supljare nisam ja ppk, jel ti to znas ili ne znas? hoces ili neces to narezati? za 3 minute je zavrsio posao... isto nikad vise me nece vidjeti....
reko mojne meni supljare nisam ja ppk, jel ti to znas ili ne znas? hoces ili neces to narezati? za 3 minute je zavrsio posao... isto nikad vise me nece vidjeti....
-
Melo15
- Posts: 896
- Joined: 13/08/2011 21:36
#3939 Re: Automobilizam - All about
Jedno pitanje, felge alu, 14ke, ET35, 6jx14H2 oznaka, mogu li na 206 da ne prave probleme nikakve?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3940 Re: Automobilizam - All about
znas li sirinu i et fabrickih felgi?Melo15 wrote:Jedno pitanje, felge alu, 14ke, ET35, 6jx14H2 oznaka, mogu li na 206 da ne prave probleme nikakve?
-
Melo15
- Posts: 896
- Joined: 13/08/2011 21:36
#3941 Re: Automobilizam - All about
Trenutno su celicne 14ke na njemu, ne bih znao prije sutra nista vise.. 
Ako sta znaci, pezo je 1.4b, 2001g
Ako sta znaci, pezo je 1.4b, 2001g
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3942 Re: Automobilizam - All about
provjeri,na celicnim mora biti ukucano et i sirina pa cemo matematicki izracunati
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
- Nabucco
- Posts: 1336
- Joined: 13/06/2012 19:45
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#3945 Re: Automobilizam - All about
Mogu bez problema, fabrika je ET34. Na 13" su od ET28, tako da ne bi trebalo biti problema ni sa ET35 na 14".Melo15 wrote:Jedno pitanje, felge alu, 14ke, ET35, 6jx14H2 oznaka, mogu li na 206 da ne prave probleme nikakve?
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3946 Re: Automobilizam - All about
Iz vremena kada je Opel pravio odlične automobile.
Meni se sviđa kompletna gama kockastih Opela iz tog perioda kao što su Senator A, Rekord E1, Kadet D, Monza...
Ovaj mi djeluje malo više propao nego što piše. Dug je to period stajanja u ko zna kakvoj garaži. Imam osjećaj da će se ovde i na limu i na mehanici otvoriti mnogo problema. A i vozačevo sjedište mi je puno propalo za te kilometre s obzirom da kvalitet materijala uopšte nije loš.
- Nabucco
- Posts: 1336
- Joined: 13/06/2012 19:45
#3947 Re: Automobilizam - All about
Al oprema je takva da je skoro niti jedno europsko auto nije dobilo u standardnoj opremi ni 15-20 godina poslje proizvodnje ovog... Zapravo neka i dalje nemaju " elektronsko otvaranje gepeka"... Super auto napravljeno po ugledu na američka auta iz tog perioda.citroen xm wrote:
Iz vremena kada je Opel pravio odlične automobile.
Meni se sviđa kompletna gama kockastih Opela iz tog perioda kao što su Senator A, Rekord E1, Kadet D, Monza...
Ovaj mi djeluje malo više propao nego što piše. Dug je to period stajanja u ko zna kakvoj garaži. Imam osjećaj da će se ovde i na limu i na mehanici otvoriti mnogo problema. A i vozačevo sjedište mi je puno propalo za te kilometre s obzirom da kvalitet materijala uopšte nije loš.
I ja sumnjam za kilometražu, stoji sasmo 24000, bilo bi ofirno da je napisao samo toliko, a i bilo bi previše da je stavio 224, tako da mu se za kilometražu teško može vjerovati.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#3948 Re: Automobilizam - All about
A i prešao je jedno 100 ili 200 hiljada više nego što se navodi.
Nadam se da se Opel obogatio na uštedi sa ovom jednom cifrom manjka na brojaču kilometara.
Nadam se da se Opel obogatio na uštedi sa ovom jednom cifrom manjka na brojaču kilometara.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#3949 Re: Automobilizam - All about
Senator je zmaj! Ali ovaj nimalo nije u dobrom stanju, i cak mislim da je udaran. Mnogo posla ovdje ima, i rezultat je neizvjestan.
Zadnji kraj kao da je iz polovine 90-ih, fascinantno!
Kas vec nabrajate opele iz tog vremena, zaboravili ste "komodorca"
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3950 Re: Automobilizam - All about
Nisam naveo Komodora jer ni sam ne znam koja je bitna razlika između njega i Rekorda, a Rekorda navedoh. Izgledom su mi skoro identični.
Ovaj Senator u stvari i nema neku ludu opremu, ima ih i sa ljepšom unutrašnjosti, valjda viši nivo opreme. I bilo je jake konkurencije bolje opremljene. Ali eto kada je riječ o Opelu, ova generacija mi je najdraža jer su mi svi modeli dosta dobri dok iz drugih generacija ili nema ništa interesantno ili po jedan primjerak.
Ovaj Senator u stvari i nema neku ludu opremu, ima ih i sa ljepšom unutrašnjosti, valjda viši nivo opreme. I bilo je jake konkurencije bolje opremljene. Ali eto kada je riječ o Opelu, ova generacija mi je najdraža jer su mi svi modeli dosta dobri dok iz drugih generacija ili nema ništa interesantno ili po jedan primjerak.
