Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#39226 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

skafiskafsnjak wrote: 08/01/2022 07:06 Eee... Treba mi neki autic za posla, 70 km u oba smjera.

Sta mi je bolje, neki benzinac 1.0 ili dizel 1.4 ?
Znam da benzinci vise trose, ali oko dizela vise popravaka ima.....

Ev npr Yaris benzin ili Polo dizel

https://m.mobile.de/auto-inserat/toyota ... a1&type=ad

https://m.mobile.de/auto-inserat/volksw ... d1&type=ad
U ovoj dilemi Polo.
A zar nemas ogranicenja oko vozanja euro4 motora i gradskih zona?
Tesnjak_91
Posts: 163
Joined: 27/11/2021 09:01

#39227 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tesnjak_91 »

Kad smo kod potrošnje tek sam sad svjestan razlike u tom pogledu nakon prelaska sa benzinaca na dizela. Ne znam jel' moja Astra 1.6 negdje puštala benzin pa sam onoliko trošio, al' razlika je nebo i zemlja, kad gledam sad.

Otkad sam uzeo ovo sad auto, sipao nekako kao što sam navikao, ono isti iznosi u sličnim intervalima, bez gledanja u kazaljku i eto ubrzo došao u situaciju da sam imao pun rezervoar, a krenuo natočit gorivo :D A još kad skontam da sad dupli više prelazim u toku mjeseca :-)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#39228 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Optimist wrote: 08/01/2022 17:15
skafiskafsnjak wrote: 08/01/2022 07:06 Eee... Treba mi neki autic za posla, 70 km u oba smjera.

Sta mi je bolje, neki benzinac 1.0 ili dizel 1.4 ?
Znam da benzinci vise trose, ali oko dizela vise popravaka ima.....

Ev npr Yaris benzin ili Polo dizel

https://m.mobile.de/auto-inserat/toyota ... a1&type=ad

https://m.mobile.de/auto-inserat/volksw ... d1&type=ad
U ovoj dilemi Polo.
A zar nemas ogranicenja oko vozanja euro4 motora i gradskih zona?
Nasao sam u medjuvremenu jos jednu Yaris, 2011, 1.0.Motor sa prosjekom 5.1 L. 40 000 na satu....

Sto.se ogranicenja ...ne gledaju ovdje to, nego imaju svoje neke unweltplakete (ekoloske oznake). zelena je trenutno broj 4 i auto to mora imati sada...

A i to je razlog vise za benzinca...i porez kao.i reg su jeftiniji :mrgreen:

Jes da je 1.0 kenja, ali autoputem ne preko 100kmh i to je to :mrgreen:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39229 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Ma kakav 1.0 :run:

Haj da je neka gradska od 5-10km, kreni stani, al svaki dan se vozit 70km, nikad...
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#39230 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by phillie »

Mogu li se naci samo poklopci za farove, treba mi i lijevi i desni (Touran) ?

Ovi poklopci su u pitanju:
Image

I koliko je preporucljivo da vozim bez ovih poklopaca?
Last edited by phillie on 08/01/2022 17:36, edited 1 time in total.
User avatar
kabal1337
Posts: 13455
Joined: 11/02/2012 21:08

#39231 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

kupi u ovlastenom
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#39232 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

black_adrian wrote: 08/01/2022 17:29 Ma kakav 1.0 :run:

Haj da je neka gradska od 5-10km, kreni stani, al svaki dan se vozit 70km, nikad...
Jbg oni 1.3 od 74 kw po 6000e, ne daje mi se toliko za auto za posla :mrgreen:
Pa majku mu, nije valjda kenja tolika? Vozio sam Pola 1.2 od isto.kilovata (51).... Nije dno dna. Necu se trkati.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39233 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Tesnjak_91 wrote: 08/01/2022 17:25 Kad smo kod potrošnje tek sam sad svjestan razlike u tom pogledu nakon prelaska sa benzinaca na dizela. Ne znam jel' moja Astra 1.6 negdje puštala benzin pa sam onoliko trošio, al' razlika je nebo i zemlja, kad gledam sad.

Otkad sam uzeo ovo sad auto, sipao nekako kao što sam navikao, ono isti iznosi u sličnim intervalima, bez gledanja u kazaljku i eto ubrzo došao u situaciju da sam imao pun rezervoar, a krenuo natočit gorivo :D A još kad skontam da sad dupli više prelazim u toku mjeseca :-)
Ma 1.6 je super što se tiče potrošnje, pogotovo u Golfu. Ja sam svog Passata 1.6 po gradu dero, pogledam u board max. 7.5L da izbaci. Ovog sad jednom potopim odma 3 litra potrošnja skoči :lol:

Nikad gradske ispod cenera osim ako se ne vozam poslije 23h pa to onda dođe k'o otvorena.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39234 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

skafiskafsnjak wrote: 08/01/2022 17:33
Jbg oni 1.3 od 74 kw po 6000e, ne daje mi se toliko za auto za posla :mrgreen:
Pa majku mu, nije valjda kenja tolika? Vozio sam Pola 1.2 od isto.kilovata (51).... Nije dno dna. Necu se trkati.
Ako si navikao i ako ti se da trpiti onda nije neki problem, ja lično ne bih mogao :mrgreen:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#39235 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

black_adrian wrote: 08/01/2022 17:35
skafiskafsnjak wrote: 08/01/2022 17:33
Jbg oni 1.3 od 74 kw po 6000e, ne daje mi se toliko za auto za posla :mrgreen:
Pa majku mu, nije valjda kenja tolika? Vozio sam Pola 1.2 od isto.kilovata (51).... Nije dno dna. Necu se trkati.
Ako si navikao i ako ti se da trpiti onda nije neki problem, ja lično ne bih mogao :mrgreen:
Ma iskreno, nije mi ni bitno. 30 kilometara u jednom smjeru.
Bitno mi je da ne moram koristiti javni prevoz. I da do 100kmh ne trosi vise od 6l :mrgreen:

Pise da je kombinovana 5.1 :mrgreen:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39236 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Je li to deklarisana?

Na to zaboravi i računaj bar litar više, ako ne i dva.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#39237 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

black_adrian wrote: 08/01/2022 17:39 Je li to deklarisana?

Na to zaboravi i računaj bar litar više, ako ne i dva.
Naravno. Ali ako je deklarisana kombinovana 5.1, znaci na otvorenom.mozda 4, gradska mozda 6.... Ili kako vec ide. Na autoputu bi trebao biti negdje bar u kombinovanoj? Otici cu u } da ga vidim...jbg 40 k.presao ahahahah nista
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39238 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Kako vidim, ako gledam isto godište, 1.0 sa 68KS ima deklarisanu otvorenu od 5.1, a gradsku 6.9, za grada je sigurno neisplativ a ne može maći.
twomad
Posts: 183
Joined: 26/10/2021 10:14

#39239 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by twomad »

bitanga_sa_otesa wrote: 08/01/2022 10:26
530i wrote: 08/01/2022 09:42 Autotex Pazarić se ne bavi time.
ja sam im prije 10-tak godina vozio jednog audija 100 ,presvlacili su sve u kozu,tapacirunge ,tablu ,sjedista ...mozda jos rade,treba provjeriti .
ne rade, zvao sam ih danas, valjda rade samo sjedista
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#39240 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

kosovac radi sve
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#39241 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

black_adrian wrote: 08/01/2022 17:46 Kako vidim, ako gledam isto godište, 1.0 sa 68KS ima deklarisanu otvorenu od 5.1, a gradsku 6.9, za grada je sigurno neisplativ a ne može maći.
2011.
Ja bas iskustva citao, vecina ga hvali da je.top za grad, a moze i autoput...pa 51 kw...jbg.

A koje god.benzince gledam, 99% su 5,9.potrosnja.

Ma imao s jednim dogovor jucer, da odem.da vidim...mislio.i kupiti. 74kw verzija...
Debil prodao nekom prije nego.sam.i vidio :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39242 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

twomad wrote: 08/01/2022 17:49
ne rade, zvao sam ih danas, valjda rade samo sjedista
hvala za info :thumbup:
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#39243 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

skafiskafsnjak wrote: 08/01/2022 17:50
black_adrian wrote: 08/01/2022 17:46 Kako vidim, ako gledam isto godište, 1.0 sa 68KS ima deklarisanu otvorenu od 5.1, a gradsku 6.9, za grada je sigurno neisplativ a ne može maći.
2011.
Ja bas iskustva citao, vecina ga hvali da je.top za grad, a moze i autoput...pa 51 kw...jbg.

A koje god.benzince gledam, 99% su 5,9.potrosnja.

Ma imao s jednim dogovor jucer, da odem.da vidim...mislio.i kupiti. 74kw verzija...
Debil prodao nekom prije nego.sam.i vidio :mrgreen:
Nekada davno sam vozio Yarisa 1.0 2008 god bio i taj auto je isao samo po ravnom. Ako jos upalis klimu, nema te nigdje.

Ako mozes dobaciti do 1.3, to je vec druga prica.
Zato sam ti i napisao u onoj dilemi biram Polo. I on ima Grüne plakette, a razliku u osiguranju ces ustediti na gorivu. Plus sto se Polo ljepse vozi, u smislu snage.
Yaris mi je bio udobniji.
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#39244 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by phillie »

kabal1337 wrote: 08/01/2022 17:32 kupi u ovlastenom
MIslis da ima?
User avatar
kabal1337
Posts: 13455
Joined: 11/02/2012 21:08

#39245 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

napisi koje je godiste
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#39246 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Optimist wrote: 08/01/2022 17:57
skafiskafsnjak wrote: 08/01/2022 17:50

2011.
Ja bas iskustva citao, vecina ga hvali da je.top za grad, a moze i autoput...pa 51 kw...jbg.

A koje god.benzince gledam, 99% su 5,9.potrosnja.

Ma imao s jednim dogovor jucer, da odem.da vidim...mislio.i kupiti. 74kw verzija...
Debil prodao nekom prije nego.sam.i vidio :mrgreen:
Nekada davno sam vozio Yarisa 1.0 2008 god bio i taj auto je isao samo po ravnom. Ako jos upalis klimu, nema te nigdje.

Ako mozes dobaciti do 1.3, to je vec druga prica.
Zato sam ti i napisao u onoj dilemi biram Polo. I on ima Grüne plakette, a razliku u osiguranju ces ustediti na gorivu. Plus sto se Polo ljepse vozi, u smislu snage.
Yaris mi je bio udobniji.
Minhen ravan, nema brda nidje :mrgreen:
Ma mogu ja dobaciti... Ali je fazon ,ovo sam zamislio za posla i grada.... "Teretno" :mrgreen:
Pa mi se ne daje puno :mrgreen:

Ne znam et, vozio.sam Pola 1.2 51kw, kenja jeste, ali ono, okej. Briga me. Trkati se necu hahaha
twomad
Posts: 183
Joined: 26/10/2021 10:14

#39247 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by twomad »

phillie wrote: 08/01/2022 18:00
kabal1337 wrote: 08/01/2022 17:32 kupi u ovlastenom
MIslis da ima?
i ako nema mogu ti naruciti sigurno
User avatar
kabal1337
Posts: 13455
Joined: 11/02/2012 21:08

#39248 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

jos bolja ti je opcija 1.9 sdi polo. Tom motoru smrti nema, bez problema 500 000 km. Jedini problem na tim vozilima zna biti servo pumpa.
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#39249 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by phillie »

kabal1337 wrote: 08/01/2022 18:03 napisi koje je godiste
2006
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#39250 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

skafiskafsnjak wrote: 08/01/2022 07:06 Eee... Treba mi neki autic za posla, 70 km u oba smjera.

Sta mi je bolje, neki benzinac 1.0 ili dizel 1.4 ?
Znam da benzinci vise trose, ali oko dizela vise popravaka ima.....

Ev npr Yaris benzin ili Polo dizel

https://m.mobile.de/auto-inserat/toyota ... a1&type=ad

https://m.mobile.de/auto-inserat/volksw ... d1&type=ad
Ja sam se prepao ovih sjedišta u Yarisu, ili me moje oči varaju ili je površina za sjedenje baš prekratka, k'o kak'a skemlija svijumi. :?
Post Reply