Dakle do akumulatora je. Treba vidjeti ko je visa instanca od gringosa sa kojima si razgovarao iz Vesproma. Menadzmentu nije sigurno u interesu da zbog jednog akumulara imaju losu reklamu.hopi wrote: ↑02/01/2022 11:18ma ima, moj mehaničar je omdah stavio rezervni akumulator, rekao vozi na njemu dok ne središ taj, i evo prođe 7 dana, sve ok s tim posuđenim akumulatorom, pali nikakvih problema. A taj još stoji u vespromu._BataZiv_0809 wrote: ↑02/01/2022 11:07 Ima li ti mehanicar kakav polovan akumulator dati da koristis par dana i otklonis sumnje?
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83495
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#39151 Re: Pitamo Mehanicare ?
- semsasuljakovic
- Posts: 3684
- Joined: 02/08/2015 21:30
#39152 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne znam je li pitanje za mehaničare, ali nisam našao drugu adekvatnu temu za isto.
Imam Fabiu 2 (2007. godište) i otišao mi je displej na komandnoj tabli. Ukratko, jedino što se jasno vidi jeste koliko je goriva u autu. Ne vidi se ni vrijeme a ni, što mi pogotovo treba, pređena kilometraža. Zna li neko kome da se obratim za popravak? Mislim da bi trebalo zamijeniti cijeli displej.
Imam Fabiu 2 (2007. godište) i otišao mi je displej na komandnoj tabli. Ukratko, jedino što se jasno vidi jeste koliko je goriva u autu. Ne vidi se ni vrijeme a ni, što mi pogotovo treba, pređena kilometraža. Zna li neko kome da se obratim za popravak? Mislim da bi trebalo zamijeniti cijeli displej.
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#39153 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima li neka radnja u Sarajevu da se mogu kupiti vijci, matice raznih velicina na manje kolicine (par komada) ( Ne Penny, ne Obi ne odgovara korak navoja) ili samo ovlasteni?
-
NecuVise
- Posts: 2885
- Joined: 10/01/2020 20:02
-
Naslovnica
- Posts: 35467
- Joined: 20/03/2013 15:38
#39155 Re: Pitamo Mehanicare ?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
schindleroskar
- Posts: 573
- Joined: 11/06/2019 23:30
#39158 Re: Pitamo Mehanicare ?
https://imgur.com/gallery/XKQpxOA
Moze li pomoc oko diskova posto se ne razumijem oko njih, poceli su cvilit malo prednji, imaju rub mali, dok na zadnjim nema ruba. Jel mogu samo prednje mjenjati, ili idu svi u kompletu, i koju marku trazim. Evo stavio sam link sa slikama valjda se vidi lijepo. Auto je kupljeno sa 156000km i ne znam da li su ikada zamjenjeni sada ima 165k pa sam mislio u sklopu velikog servisa uraditi ako treba
Moze li pomoc oko diskova posto se ne razumijem oko njih, poceli su cvilit malo prednji, imaju rub mali, dok na zadnjim nema ruba. Jel mogu samo prednje mjenjati, ili idu svi u kompletu, i koju marku trazim. Evo stavio sam link sa slikama valjda se vidi lijepo. Auto je kupljeno sa 156000km i ne znam da li su ikada zamjenjeni sada ima 165k pa sam mislio u sklopu velikog servisa uraditi ako treba
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#39159 Re: Pitamo Mehanicare ?
meni ti diskovi izgledaju da mogu jos
-
Qwerty1234
- Posts: 1278
- Joined: 27/05/2021 09:57
#39160 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sto se diskova tice ne moras prednje i zadnje u paru.schindleroskar wrote: ↑02/01/2022 15:54 https://imgur.com/gallery/XKQpxOA
Moze li pomoc oko diskova posto se ne razumijem oko njih, poceli su cvilit malo prednji, imaju rub mali, dok na zadnjim nema ruba. Jel mogu samo prednje mjenjati, ili idu svi u kompletu, i koju marku trazim. Evo stavio sam link sa slikama valjda se vidi lijepo. Auto je kupljeno sa 156000km i ne znam da li su ikada zamjenjeni sada ima 165k pa sam mislio u sklopu velikog servisa uraditi ako treba
Samo uz diskove obavezno i plocice.
Sto se marke tice imas toga tonu i sve obavlja poso ok.
Brembo, textar, ate, ferodo, febi...
Kod mene su prednji diskovi febi a plocice bosch
Nazad diskovi brembo plocice textar
Last edited by Qwerty1234 on 02/01/2022 17:10, edited 4 times in total.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
-
schindleroskar
- Posts: 573
- Joined: 11/06/2019 23:30
#39162 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala svima, necu ih onda jos mjenjati, mozda se onda disk plocice cuju, a mozda ima i do minusa napolju 
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83495
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#39163 Re: Pitamo Mehanicare ?
Uzmi celer na otpadu.semsasuljakovic wrote: ↑02/01/2022 13:15 Ne znam je li pitanje za mehaničare, ali nisam našao drugu adekvatnu temu za isto.
Imam Fabiu 2 (2007. godište) i otišao mi je displej na komandnoj tabli. Ukratko, jedino što se jasno vidi jeste koliko je goriva u autu. Ne vidi se ni vrijeme a ni, što mi pogotovo treba, pređena kilometraža. Zna li neko kome da se obratim za popravak? Mislim da bi trebalo zamijeniti cijeli displej.
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#39164 Re: Pitamo Mehanicare ?
do 100 KM ti je sat za tu fabiu 2. Mozes i sam zamijeniti displej. skines kazaljke tako sto ih vuces prema swbi i okreces u kontra smjeru kazaljke na satu. isto kada vracas samo sto guras.
samo nemoj okretati u smjeru kazaljke na satu.
obavezno rukavice, da ne izgrebes lice sata
samo nemoj okretati u smjeru kazaljke na satu.
obavezno rukavice, da ne izgrebes lice sata
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#39166 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni se čini da su oni na taj akumulator bili zaboravili pa kad si došao da vidiš šta je sa njim rekli da je on ispravan.hopi wrote: ↑02/01/2022 11:03 A da me ubijete nisam sada 100 posto siguran koji je aku, još uvijek je u vespromu. Nije moj, ja sam sebi bosh s4 uzeo.
Ja sam ga samo pokupio i odnio u vesprom, I onda je odmah počelo natezanje. Ja im predao akumulator, a lik ga odmah spojio na neki njihov aparat i govori pa dobar je akumulator, ja Reko nije ispravan jutros nije htio upaliti, daj mi akumulator i idemo ga sada prikipcati na auto da vidimo, nešto je smuljao tu i kaže ma moramo ga mi par dana testirati.
E jbte ko da ja nemam pametnijeg posla nego njima nositi ispravan akumulator, gubiti vrijeme i natezati se.
-
corei3
- Posts: 821
- Joined: 22/05/2014 09:42
#39167 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nisam ni primjetio problem,ako je i problem. Kad prvi put ujutru upalim auto kad da mi ne fata gas.NPR: parkirao na blogoj uzbrdici,ujutru da krenem vagom nece,gasi se,kao da ne dam dovoljno gasa,medutim pritisnem papucicu ali jednostavno motor ne poveca obrtaje. Kad malo visw dodam gas sve OK samo to je nekih 3000 obrtaja a sto je puno za kretanje na nagibu od 3-4%.
Cini mi se da je to samo kad je motor potpuno hladan
Cini mi se da je to samo kad je motor potpuno hladan
- mk ultra
- Posts: 24035
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#39168 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije to OK... Ako je kakav dizel, proćepi ti to malo i kakvog aditiva 
-
Matrix89
- Posts: 117
- Joined: 26/05/2019 21:27
#39169 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zanima me jeli se neko susreto sa BMW E90 320i motorom od 150ks,kakav je za održavati ima li nekih kritičnih nedostataka ?
-
corei3
- Posts: 821
- Joined: 22/05/2014 09:42
#39170 Re: Pitamo Mehanicare ?
haj za aditiv znam,kupujem odma
Nedavno isto tako bilo, blamaza, ko da neznam krenuti. Dajem gas koliko auto treba da krene ali kad je motor vec radio barem malo, ali hladan potpuno nece pa nece. Kao da samo odvajam kvacilo bez gasa. Cim se malo zagrije,isti potezi daju normalne rezultate.
- Eldo__
- Posts: 365
- Joined: 19/10/2018 11:10
#39171 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima li neko radare fiksne za balkan i navigaciji vw RNS 510 model? Imam mape naše a vidim da ima dodatak samo ogranicenja brzine i radari.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#39172 Re: Pitamo Mehanicare ?
To bi trebalo da je evolucija motora sa 318i,143 KS iz E46 sa valvetronic-om. Moj kolega je imao tog i jedino je morao zamjenit dvije bobine, ostalo bez problema. Do duse bio je nov auto.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#39173 Re: Pitamo Mehanicare ?
Treba mi neko ko vozi il je vozio Golfa 5 a da ima mjesta za par privatnih porukica, HITNO
Više estetski savjet mi treba.
Više estetski savjet mi treba.
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#39174 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tu samblack_adrian wrote: ↑04/01/2022 19:22 Treba mi neko ko vozi il je vozio Golfa 5 a da ima mjesta za par privatnih porukica, HITNO![]()
Više estetski savjet mi treba.
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#39175 Re: Pitamo Mehanicare ?
sta te muciblack_adrian wrote: ↑04/01/2022 19:22 Treba mi neko ko vozi il je vozio Golfa 5 a da ima mjesta za par privatnih porukica, HITNO![]()
Više estetski savjet mi treba.
