SDP

lalelii
Posts: 47
Joined: 16/04/2013 20:38

#39076 Re: SDP

Post by lalelii »

Better Man wrote:Nek je stid i sramota svakog onog delegata koji je svoj glas dao nesposobnom uhljupu i ulizici Nikšiću. Mafiozo Lagumdžija je uspio u svom naumu i lik nije svjestan da ovim trajno sahranjuje SDP, osim ako se članstvo ne digne i silom njega, Nikšića i ostale korumpirane poltrone ne otjera.
NEKA JE STID NIKŠIČA ŠTO SE UOPŠTA POJAVIO U SALI A JOŠ I PRIJAVIO ZA KANDIDATA.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#39077 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Ridjobrki wrote:
Jadno izgledaju dugogodišni članovi SDP-a koji u posljednje vrijeme o rukovodstvu pričaju kao da ništa sa njim nisu imali. Jesam li ja kriv što se u SDP- u namnožila lažna kasta stručnjaka koji misle da su sposobni, a ustvari nisu. Oni nisu lavovi već penzioneri koji hoće da se uguraju u strukture pa me zbog toga i napadaju, kazao je Lagumdžija.
Čudi me kako niko nije našao za shodno prokomentirati ovu Lagumdžijinu izjavu sa Kongresa... Ta njegova ubleha i demagogija čovjeka tjera da se pita jel' on lud ili beskrajno bezobrazan...

U ovoj izjavi je on dodao kao da su ti likovi nesposobni i da nije SDP-a u CV-ju ne bi imali ništa sem JMBG-a. I kao, "jesam li ja kriv za to"? E pa jesi, jarane. Kriv si jer si 20 godina kreirao takav sistem u stranci gdje je za napredovanje bilo potrebno da si odan velikom vođi i da si ili retardiran ili korumpiran. Kriv si što cijeli taj ešalon nema sadržinu ali ima formu po uzoru na tebe lično i personalno.

Skontaj ti koliko bezobrazan trebaš biti da prosipaš ovakvu priču... Jel' on kriv što nije bilo demokratije i profesionalizma u stranci? Jok, eto Nailova mater kriva. Ko je Lipovaču, koji je najkarakterističniji primjer takvog kadra, vratio na čelo krajiškog SDP-a nakon što mu je KO USK dva puta izglasao nepovjerenje? Lipovača je ogledni primjer lika koji bez SDP-a ne bi imao u CV-ju ništa sem JMBG-a a on ga je naturio "uz kosu" cijelom Kantonu. Ovo je najočitiji primjer nesposobnog, bahatog i korumpiranog Zlajinog igrača kakvih ima kijamet... NIsu oni pali s neba već ih je ili Zlaja forsirao ili su svojim ljigavim karakterima iskoristili setup sistema koji je on odredio.

Al' de ti đubretu bezobraznom objasni...

@bob_rock: Mislim da ovo sadrži i odgovor na tvoje pitanje. Nije stvar u izboru kandidata, problem je što je cijeli taj sistem/setup retardiran i izopačen tokom zadnjih 17 godina da je to nemoguće popraviti.
Lipovača sve vrijeme negira krivicu. Za gradnju STENS-a prvobitno je po ugovoru trebalo isplatiti 810.000, a nakon šest aneksa ukupna cijena se popela na 1,7 miliona KM.
- See more at: http://www.avaz.ba/clanak/150969/istraz ... qQ8vN.dpuf
User avatar
apsidejzi
Posts: 9947
Joined: 25/05/2013 23:49

#39078 Re: SDP

Post by apsidejzi »

ketronsd1 wrote:
apsidejzi wrote:
shibonja wrote:Ovakva GROMADA od covjeka da izgubi od podguzne muhe niksica,,,,,,sta reci nego izlobirano do koske,do bola,raspad ..
Pa naravno da je izlobirano. Ti mislio da politika funkcionise na principima pravde i postenja :lol: :lol:

Lobiranje je sastavni dio demokratskog procesa. Nemas pravo koristiti silu i jedino oruzje koje imas je lobiranje. Imas svoj interes i umjesto da poput divljaka ides u juris, ti lijepo odradis posao istiha i to je to. Pogledaj majstore zanata iz Izraela. Svedska vlada prizna Palestinu i dva mjeseca kasnije... svedska vlada je pred raspadom jer se nisu mogli "dogovoriti" u vezi budzeta i sad ce svedska najvjerovatnije imati vanredne izbore za koji mjesec.

Mislim... Kad mogu svedskoj to napraviti lobiranjem nije ni cudo sta rade jadnim i neobrazovanim arapima
. I tako je svugdje. Mocne kompanije plate izbornu kampanju americkom predsjedniku a on im onda vrati na odgovarajuci nacin. Samo naivni narod misli da se stvari desavaju spontano, slucajno i uz dogovor svih strana. Grabljivice i predatori u sakoima i odjelima. Nista manje i nista vise.
De ba ne prdi covjece kad nemas pojma o cemu se radi.Kakav crni izrael.Svasttas procitati ovdje u pm.
Ah jos jedna naivna ovcica koja vjerovatno misli da je Alija najvece zlo sto je Bosnu zadesilo i da je religija najvece institucionalno zlo sto se covjecanstvu dogodilo. Covjek je sklon raznim opravdanjima kako bi izbjegao razmisljanje o siroj slici. Dragi moj, mi odavno ne zivimo u izolovanom svijetu i odavno se odluke unutar jedne drzave ne donose bez lobiranja sirih interesnih sfera. Ono sto vazi za BiH vazi i za Svedsku. Sve ostalo je paravan da se sakrije prljava politika iza scene.

Uzivaj u svojim iluzijama. Tako je divno imati ih :)
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#39079 Re: SDP

Post by sumirprimus »

Helena2014 wrote:Glavni odbor SDP-a
U Glavni odbor partije izabrano je ukupno 110 članova, dok će se još njih 11 birati naknadno, da bi se zadovoljili svi potrebni kriteriji - etnički, spolni, starosni i dr, Od članova Glavnog odbora kasnije se bira Predsjedništvo SDP-a BiH.

Potreban broj glasova za ulazak u Glavni odbor nisu dobili Hamdija Lipovača, Marin Ivanišević, Predrag Kurteš, Rusmir Medsihović Šanko..........

A na jučerašnjem Vanrednom kongresu nije se pojavio Denis Bećirević

...
da skratim qoute...misim jebte onako ovlas kad pogledas,recimo tz odbornike,sve iste face..da ne imenujem... :-)
ljutiajvar
Posts: 207
Joined: 12/02/2013 10:31

#39080 Re: SDP

Post by ljutiajvar »

Vidjećemo kako će se SDP razvijati. Uglavnom,bez obzira na sve, nema bolje političke opcije u BiH.
Šta god ko pričao protiv Nikšića, on je u teškim vremenima kao premijer izvukao maksimum dobrobiti za društvo.
Volio bih mnoge "kritičare" vidjeti u istoj poziciji.
User avatar
Truba
Posts: 93781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#39081 Re: SDP

Post by Truba »

sjo glaso bi za esdepe samo da nema zlaje :-) :-) :-)
ketronsd1
Posts: 1470
Joined: 13/06/2006 15:29

#39082 Re: SDP

Post by ketronsd1 »

apsidejzi wrote:
ketronsd1 wrote:
apsidejzi wrote:Pa naravno da je izlobirano. Ti mislio da politika funkcionise na principima pravde i postenja :lol: :lol:

Lobiranje je sastavni dio demokratskog procesa. Nemas pravo koristiti silu i jedino oruzje koje imas je lobiranje. Imas svoj interes i umjesto da poput divljaka ides u juris, ti lijepo odradis posao istiha i to je to. Pogledaj majstore zanata iz Izraela. Svedska vlada prizna Palestinu i dva mjeseca kasnije... svedska vlada je pred raspadom jer se nisu mogli "dogovoriti" u vezi budzeta i sad ce svedska najvjerovatnije imati vanredne izbore za koji mjesec.

Mislim... Kad mogu svedskoj to napraviti lobiranjem nije ni cudo sta rade jadnim i neobrazovanim arapima
. I tako je svugdje. Mocne kompanije plate izbornu kampanju americkom predsjedniku a on im onda vrati na odgovarajuci nacin. Samo naivni narod misli da se stvari desavaju spontano, slucajno i uz dogovor svih strana. Grabljivice i predatori u sakoima i odjelima. Nista manje i nista vise.
De ba ne prdi covjece kad nemas pojma o cemu se radi.Kakav crni izrael.Svasttas procitati ovdje u pm.
Ah jos jedna naivna ovcica koja vjerovatno misli da je Alija najvece zlo sto je Bosnu zadesilo i da je religija najvece institucionalno zlo sto se covjecanstvu dogodilo. Covjek je sklon raznim opravdanjima kako bi izbjegao razmisljanje o siroj slici. Dragi moj, mi odavno ne zivimo u izolovanom svijetu i odavno se odluke unutar jedne drzave ne donose bez lobiranja sirih interesnih sfera. Ono sto vazi za BiH vazi i za Svedsku. Sve ostalo je paravan da se sakrije prljava politika iza scene.

Uzivaj u svojim iluzijama. Tako je divno imati ih :)
:-) :-) :-)
Zaboravio današnju terapiju ili??????
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#39083 Re: SDP

Post by Mister Yes »

Čestitke gospodinu Nikšiću. Pametan izbor SDP-a :thumbup:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#39084 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

ljutiajvar wrote:Vidjećemo kako će se SDP razvijati. Uglavnom,bez obzira na sve, nema bolje političke opcije u BiH.
Šta god ko pričao protiv Nikšića, on je u teškim vremenima kao premijer izvukao maksimum dobrobiti za društvo.
Volio bih mnoge "kritičare" vidjeti u istoj poziciji.
Da je kao premijer izvukao maksimum dobrobiti za sebe i svoju familiju, to niko ne spori.
User avatar
Adriatic
Posts: 3422
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#39085 Re: SDP

Post by Adriatic »

Ipak ima i jedna korist od ovoga: Nerko je stavio kravatu. :D
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#39086 Re: SDP

Post by Mister Yes »

Adriatic wrote:Ipak ima i jedna korist od ovoga: Nerko je stavio kravatu. :D
Koristi su višestruke. Da ne kažem više milionske :D
User avatar
Admir_1984
Posts: 7641
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#39087 Re: SDP

Post by Admir_1984 »

VjecitiStudent wrote:Kad ode Zlatko Nikšić ...
A u GO sve stara all stars ekipa, pojačana Bakirom Hadžiomerovićem.
fakat, od jasenka selimovića, hadžića pa do ene duran. ovaj sarajevski dio možda se ništa nije ni promjenio :roll:

baš me zanima kako li će oni konsolidovati stranku, a pitaj boga šta su radili u zadnje 4 godine kada su svojim postupcima srozali sdp

sve sam bliže odluci da batalim člansku kartu :evil: :evil: :evil:
guruman
Posts: 295
Joined: 27/05/2011 12:39

#39088 Re: SDP

Post by guruman »

SBIH,SDP.. ko je sljedeći. Treba biti svakome jasno da prikupljanje glasova Bošnjaka koji ni za živu glavu ne žele da daju glas inkriminisanoj SDA,ne može polučiti dugoročan validan rezultat na ovim prostorima.Baviti se žvrnjanjem po lešu nakon što su se lavovi najeli nema veze sa pričama o napretku.Samo budale u tome vide naku perspektivu.
Nažalost mi ako realno gledamo na ove nazovi političke stvari, i nemamo izistinsku stranku koja danas zastupa interese Bošnjaka jer to nije niti će ikada biti SDA koja se priglupom narodu prodaje u stilu "m..da pod bubrege".Ona se nićim nije dokazala.SDP je jedan ode pokušaja da se prigrabe glasački resursi zasnovani na tome, ali takvima brzo dođe kraj.Kao i predhodnima.Drugi narodi su u velikoj manjini kad je u pitanju "sve što nije SDA".
Problem ovog naroda je u tome što su se iskotili i etablirali raznovrsni minhauzeni koji su skrenuli vodu (novac) na svoj mlin,zato narode čekaj bolja vremena ali nikako u režiji ljudi iz ovakve sadašnjosti i prošlosti (dalje i bliže).
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#39089 Re: SDP

Post by dustaban »

Mister Yes wrote:Čestitke gospodinu Nikšiću. Pametan izbor SDP-a :thumbup:
... kad nepametan ocjeni nesto pametnim
:-)
User avatar
Adriatic
Posts: 3422
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#39090 Re: SDP

Post by Adriatic »

Ali onaj aplauz na kraju :-)
Sj. Koreja je mala maca.
I još se zagrlili Nerko i Bešlagić :-)
Pa koga oni zajebavaju ? !
Ma ruši ih sve i poravnaj !!!!!!!
A onda zalij krečom :D
User avatar
mirsek
Posts: 12948
Joined: 07/05/2010 15:40

#39091 Re: SDP

Post by mirsek »

Admir_1984 wrote:
VjecitiStudent wrote:Kad ode Zlatko Nikšić ...
A u GO sve stara all stars ekipa, pojačana Bakirom Hadžiomerovićem.
fakat, od jasenka selimovića, hadžića pa do ene duran. ovaj sarajevski dio možda se ništa nije ni promjenio :roll:

baš me zanima kako li će oni konsolidovati stranku, a pitaj boga šta su radili u zadnje 4 godine kada su svojim postupcima srozali sdp

sve sam bliže odluci da batalim člansku kartu :evil: :evil: :evil:
Jel ona studentica Selma Bajic pretplacena da je neko gura( mislim politicki :P ) u SDP-u ?
Cura bila na listama i na lokalnim i na opstim izborima, popusila oba puta i sad je ubacili u GO.
A toliko ima raje iz FOM SDP koji su isto ili vise i duze radili za SDP pa im niko ne da nikakvu priliku da se nadju na nekoj listi.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7641
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#39092 Re: SDP

Post by Admir_1984 »

ja mislim da je dotična završila i u autocestama federacije :run:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59302
Joined: 15/12/2008 16:53

#39093 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Pa svi su ionako radili da se negdje uhljebe, nisu zato što vjeruju u socijaldemokratiju. Neko se bolje uvlačio, neko ima jaka leđa, neko je dobra treba... :D
User avatar
Admir_1984
Posts: 7641
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#39094 Re: SDP

Post by Admir_1984 »

ultima_palabra wrote:Pa svi su ionako radili da se negdje uhljebe, nisu zato što vjeruju u socijaldemokratiju. Neko se bolje uvlačio, neko ima jaka leđa, neko je dobra treba... :D
ali su im glasove dali i pružili priliku oni koji vjeruju u socialdemokratiju

u ovom novom glavnom odboru je 58 novih lica, dok su ostali tu već ranije bili
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59302
Joined: 15/12/2008 16:53

#39095 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Ma oni da su htjeli napraviti pravi zaokret, svi oni koji su bili na visokim pozicijama u vlasti + kompletno Predsjedništvo stranke bi morali dati ostavku bez kandidovanja na stranačke pozicije. Tako se to radi u razvijenim demokratijama, kada stranka doživi brodolom sličan njima.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7641
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#39096 Re: SDP

Post by Admir_1984 »

ultima_palabra wrote:Ma oni da su htjeli napraviti pravi zaokret, svi oni koji su bili na visokim pozicijama u vlasti + kompletno Predsjedništvo stranke bi morali dati ostavku bez kandidovanja na stranačke pozicije. Tako se to radi u razvijenim demokratijama, kada stranka doživi brodolom sličan njima.
slažem se, a ne da se za predsjednika kandiduje generalni sekretar stranke/premijer vlade koja je doživjela ogroman poraz. Logički gledano da su mu ljudi vjerovali i bili zadovoljno njegovim radom, ne bi sdp baš toliko velik poraz doživio(usprkos lagumdžiji i slično), ipak 200 000 glasova nije malo, a za to su krivi svi od predsjednika, sekretara do sve ijednog člana koji je sjedio po raznim parlamentima i da je pameti i morala nijedan više ne bi bio u vrhu stranke
ketronsd1
Posts: 1470
Joined: 13/06/2006 15:29

#39097 Re: SDP

Post by ketronsd1 »

Zna li se zašto Denis nije prisustvovao na kongresu.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#39098 Re: SDP

Post by Ridjobrki »

VjecitiStudent wrote: Lipovača sve vrijeme negira krivicu. Za gradnju STENS-a prvobitno je po ugovoru trebalo isplatiti 810.000, a nakon šest aneksa ukupna cijena se popela na 1,7 miliona KM.
- See more at: http://www.avaz.ba/clanak/150969/istraz ... qQ8vN.dpuf
Ma njegova sudbina se već nazire a ja sam to prognozirao na ovoj temi ima nekoliko godina. Lik je jednostavno odlijepio od realnosti i potpisao sebi presudu. On je možda i jedini krupniji SDP-ovac koji će platiti cijenu pročišćenja. Onaj moment kad Krajišnik izgubi svoju bazu i podršku naroda u Krajini, to je moment kad mu ide glava. Što reče Štulić "Povijest je majka budućnosti a kćerka majke kurve istom će kurvom biti".

Nema nijednog razloga da Hamdo ne bude serviran pravosuđu kao kurban SDP-a. (ovo sa kurbanom je slučajni fol i nema veze sa njegovom predizbornom kampanjom) Nebitan Krajini, nebitan Zlatku, poslužio je kad je trebalo, nije znao gdje su mu granice... I pravo mu i budi. Sama činjenica da nakon debakla na izborima nije ušao ni među 110 članova GO SDP dovoljno govori.
pedeset
Posts: 580
Joined: 26/10/2014 14:11

#39099 Re: SDP

Post by pedeset »

Pobijedi mali Zlatko za predsjednika, a zna li se šta će biti sa reketašem Hadžićem i Koraćkom? Možda se ovaj prvi okuša na Wimbldonu šteta da propada talenat, jači je od Džumhura.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#39100 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Ridjobrki wrote:
VjecitiStudent wrote: Lipovača sve vrijeme negira krivicu. Za gradnju STENS-a prvobitno je po ugovoru trebalo isplatiti 810.000, a nakon šest aneksa ukupna cijena se popela na 1,7 miliona KM.
- See more at: http://www.avaz.ba/clanak/150969/istraz ... qQ8vN.dpuf
Ma njegova sudbina se već nazire a ja sam to prognozirao na ovoj temi ima nekoliko godina. Lik je jednostavno odlijepio od realnosti i potpisao sebi presudu. On je možda i jedini krupniji SDP-ovac koji će platiti cijenu pročišćenja. Onaj moment kad Krajišnik izgubi svoju bazu i podršku naroda u Krajini, to je moment kad mu ide glava. Što reče Štulić "Povijest je majka budućnosti a kćerka majke kurve istom će kurvom biti".

Nema nijednog razloga da Hamdo ne bude serviran pravosuđu kao kurban SDP-a. (ovo sa kurbanom je slučajni fol i nema veze sa njegovom predizbornom kampanjom) Nebitan Krajini, nebitan Zlatku, poslužio je kad je trebalo, nije znao gdje su mu granice... I pravo mu i budi. Sama činjenica da nakon debakla na izborima nije ušao ni među 110 članova GO SDP dovoljno govori.
Šteta, nedotajaće mi svi oni bilbordi potpisani od doktora Lipovače, Galijašević je tek magistar
:D
Post Reply