NBA - National Basketball Association

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

User avatar
karanana
Posts: 50768
Joined: 26/02/2004 00:00

#39051 Re: NBA - National Basketball Association

Post by karanana »

a sta ovo veceras mijenja kad su lakersi u pitanju i eventualni trejd lebrona?
mislis da trejdom ovog visokog picka mogu A.D.-a dovesti?
Rob_Atl
Posts: 6008
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#39052 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Rob_Atl »

Kako da ne , ima dosta dobrih igraca na ovom draftu, napraviti mladu ekipu i trust the process :D
User avatar
karanana
Posts: 50768
Joined: 26/02/2004 00:00

#39053 Re: NBA - National Basketball Association

Post by karanana »

moze to. win-win i za jedne i za druge. jos mozda kad bi kuzmu ubacili.....
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79554
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#39054 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Velkoski »

4. pick i jedan igrač, nema šanse da bi to iko normalan odbio :D

Mislim da Kuz nije fit ako izaberu Ziona, zato neka uzmu Lonza :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#39055 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

Pričalo se i za Cousinsa i Davisa, pa ništa ne bi.
Tako i Zion i Davis.
A i ovaj je već usro, gledaće da šta uzmu za njega.

Prva finala zapada...pa nekako mi je rezultat preveliki u odnosu na igru, nije se Portland toliko loše držao, ali su pukli u 4/4.
Kad bi se Lillard probudio, bilo bi to zanimljivije.
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#39056 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Concord »

Knicksi jedini top 3 tim lutrije koji je ostao u top 3. Chicago popusio najvise, a ni Sunsima nije puno bolje.
3 pick je super, ne treba biti nezahvalan. Pored toga sa prostorom za 2 max ugovora ovo ljeto, dobrim mladim igracima i upravom koja konacno izgleda kao da zna sta radi, nadziru se neka bolja vremena za New York. A i jake glasine kruze ko bi mogao potpisati.
Ja zadovoljan :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#39057 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

Concord wrote:Knicksi jedini top 3 tim lutrije koji je ostao u top 3. Chicago popusio najvise, a ni Sunsima nije puno bolje.
3 pick je super, ne treba biti nezahvalan. Pored toga sa prostorom za 2 max ugovora ovo ljeto, dobrim mladim igracima i upravom koja konacno izgleda kao da zna sta radi, nadziru se neka bolja vremena za New York. A i jake glasine kruze ko bi mogao potpisati.
Ja zadovoljan :thumbup:
Koga bi mogli uzeti kao 3. pick?
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#39058 Re: NBA - National Basketball Association

Post by shalla »

Denveru sljedeće sezone igra ovaj Porter što je bio treći pick ove godine? Ako ga povreda nije srozala biće to super upgrade na ovaj roster...
Što se tiče NO, navodno AD nema nikakvu namjeru da ostane tako da oni mogu napraviti baš odličan roster ako uzmu fine igrače za njega...
Koga Lakersi mogu uzeti na četvrtom picku, znam za Ziona da je monstrum, znam da su RJ, Morant i Culver također odlični, koga li će oni ganjati Boga pitaj...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66005
Joined: 03/08/2010 19:04

#39059 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kakavdanakneiskustvu »

karanana wrote:znaci sunsi kazu da ako dobiju prvi pick da nece njega uzeti?
sta ce im play kad imaju onog malog bookera. a nemaju ovako nekog dominantnog u gradji, ne znam ni ja sta je zion, power forward ili je centar. vjerovatno pf. ustvari sad vidim i sjetih se da su uzeli aytona prosle godine, ali mislim da bi zion mogu u svaki tim da se uklopi.
booker nije play
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#39060 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Concord »

Tomahawk11 wrote:Koga bi mogli uzeti kao 3. pick?
Racunajuci da je nemoguce da Zion padne sa prvog mjesta, ostaju Ja Morant i RJ Barrett od cega jedan ide Memphisu (naravno osim ako nema neko nadrogiran u upravi Pelicansa i Grizzliesa).
Poslije ove trojice je primjetan dropoff u kvalieti igraca pa sam zato i naglasio da je dobro sto je New York upao u top 3 picka.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#39061 Re: NBA - National Basketball Association

Post by tuzlak1212 »

Ja znam da oni hejteri govore da bi Lebron trebao trazit trade, al njsam vidio ni blizu pouzdanom izvoru da se to desilo.
NOP su rekli da nece trejdat Davisa sa LAL, nezz kako bi ga Lakersi mogli dobit. Ja ocekujem Irvinga u LAL nakon fijaska sa Celticsima a taman ce i Lonza otjerat malo s parketa. Mada treba Lamersima dobra centarska linija ako hoce sa Lebronom na titulu.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#39062 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

Hoće li opet on na jednu stranu klupe, svi ostali na drugu?

In Džaval we trust :mrgreen:
Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#39063 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Melo15 »

shalla wrote:Denveru sljedeće sezone igra ovaj Porter što je bio treći pick ove godine? Ako ga povreda nije srozala biće to super upgrade na ovaj roster...
Što se tiče NO, navodno AD nema nikakvu namjeru da ostane tako da oni mogu napraviti baš odličan roster ako uzmu fine igrače za njega...
Koga Lakersi mogu uzeti na četvrtom picku, znam za Ziona da je monstrum, znam da su RJ, Morant i Culver također odlični, koga li će oni ganjati Boga pitaj...
MPJ je bio 14. pik, kaze da se nikad bolje nije osjecao i da bi mogao igrati vec u ljetnoj ligi..A postoje indikacije da bi prva utakmica mogla biti namjestena izmedju njega i Zion-a :skoljka:
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#39065 Re: NBA - National Basketball Association

Post by shalla »

Melo15 wrote:
shalla wrote:Denveru sljedeće sezone igra ovaj Porter što je bio treći pick ove godine? Ako ga povreda nije srozala biće to super upgrade na ovaj roster...
Što se tiče NO, navodno AD nema nikakvu namjeru da ostane tako da oni mogu napraviti baš odličan roster ako uzmu fine igrače za njega...
Koga Lakersi mogu uzeti na četvrtom picku, znam za Ziona da je monstrum, znam da su RJ, Morant i Culver također odlični, koga li će oni ganjati Boga pitaj...
MPJ je bio 14. pik, kaze da se nikad bolje nije osjecao i da bi mogao igrati vec u ljetnoj ligi..A postoje indikacije da bi prva utakmica mogla biti namjestena izmedju njega i Zion-a :skoljka:
Do mene, htio sam napisati što je trebao biti prvi pick, Bog dragi zna otkud meni ovo treći pick :lol: :lol: Postim, vadi li me to bar malo :mrgreen:
Hvala na ispravci :thumbup:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#39066 Re: NBA - National Basketball Association

Post by JThomas »

da, po ranim projekcijama te godine trebao je biti u prva tri picka. pošto su ga oni uzeli sa 14. pickom, pretpostavljam da je potencijalna korist i dalje veća od rizika. ali povrede su mu vrlo zajebane, već je imao dvije operacije i propustio skoro dvije cijele sezone u komadu. to nikad se nije bolje osjećao svi oni govore u takvim situacijama...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#39067 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

Ako bude i kao Embiid, biće dobro.
A znamo koliko je on dobro.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#39068 Re: NBA - National Basketball Association

Post by JThomas »

ovaj je više krilo i vanjski igrač iako je visok blizu 210. nema nažalost nikakve garancije ni da će se uspjeti pojaviti na terenu. ali opet za 14. pick, vrijedilo je probati.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#39069 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Tomahawk11 »

Mislio sam na ovaj dio sa povredama i to koliko će igrati.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#39070 Re: NBA - National Basketball Association

Post by JThomas »

jako je osjetljivo, donji dio leđa i pršljenovi.
User avatar
spree
Posts: 8672
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#39071 Re: NBA - National Basketball Association

Post by spree »

Nesto se govorka da Zion hoce samo u knickse. Mozda bi mogao reci pelsima i grizlijima da nece kod njih. Kao razumna osoba sumnjam u ovo, a kao navijač knicksa se nadam :skoljka: . Kad smo vec kod nadanja sa trecim pickom i dva max igraca bi se moglo ovo iskombinovati: morant, durant i kawhi ili barrett, durant i irving.
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#39072 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Concord »

Kako rookie moze uopste birati gdje hoce gdje nece? Koliko znam moze samo traziti trade nakon sto je draftan, a u tom slucaju bi Pelsi dusu uzeli Knicksima za njega.
User avatar
spree
Posts: 8672
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#39073 Re: NBA - National Basketball Association

Post by spree »

Ne moze birati, ali moze reci necu da igram za vas. Mada sumnjam da je to istinito.
User avatar
karanana
Posts: 50768
Joined: 26/02/2004 00:00

#39074 Re: NBA - National Basketball Association

Post by karanana »

koliko traje rookie contract prije nego postane free agent?

ne vjerujem da ce zajebavati. sta ima veze gdje igra prvih par godina. a mozda nesto i bude od pelsa sad. pa neko rece, dal na ovoj temi ili sam negdje drugo procito da je htio u atl.

haha, jeste vidjeli snimak raje koja radi u pelicansovom ticket officu kad su dobili prvi pick?
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#39075 Re: NBA - National Basketball Association

Post by tuzlak1212 »

karanana wrote:koliko traje rookie contract prije nego postane free agent?

ne vjerujem da ce zajebavati. sta ima veze gdje igra prvih par godina. a mozda nesto i bude od pelsa sad. pa neko rece, dal na ovoj temi ili sam negdje drugo procito da je htio u atl.

haha, jeste vidjeli snimak raje koja radi u pelicansovom ticket officu kad su dobili prvi pick?
4 godine ja mislim
Post Reply