La Liga Santander

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#3901 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Kemal Malovčić »

leškarenje wrote:Samo gol tehnologija i nista vise.Jebi ga kad dadnes gol,a ponisti se zbog sudije kojeg zabole kita kosta li tebe ta odluuka nije fer nebitno na koga se odnosi.Prica kako se gubi smisao fudbala je za malu djecu.
Apsolutno ovo.

Ovo neće ubiti ljudsku dimenziju i čar igre niti će sudije otjerati na ulice. Može donijeti samo dobro.
LSD
Posts: 29907
Joined: 24/07/2007 08:26

#3902 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by LSD »

Nakon današnje kardinalne greške na utakmici između Betisa i Barcelone, španski mediji podsjećaju da tehnologiju koja sudijama daje signal je li lopta prešla gol-liniju ili ne imaju u francuskoj, engleskoj, talijanskoj, njemačkoj i nizozemskoj ligi te u portugalskom kupu.

S druge strane, ljudi iz nogometnog saveza Španije još uvijek ne žele ovu tehnologiju!

Predsjednik La Lige, Javier Tebas, o mogućnosti da La Liga uvede tehnologiju koja bi omogućila da sudije dobiju signal je li lopta prešla gol-liniju ili ne:

"Nisam za to. To košta previše novca."
Image
Haha :lol: ova Perezova kujica Tebas je glavni troll u španskom fudbalu.
Nema se para :lol:
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#3903 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by leškarenje »

Kemal Malovčić wrote:
leškarenje wrote:Samo gol tehnologija i nista vise.Jebi ga kad dadnes gol,a ponisti se zbog sudije kojeg zabole kita kosta li tebe ta odluuka nije fer nebitno na koga se odnosi.Prica kako se gubi smisao fudbala je za malu djecu.
Apsolutno ovo.

Ovo neće ubiti ljudsku dimenziju i čar igre niti će sudije otjerati na ulice. Može donijeti samo dobro.
Ma posteno,evo u Italiji,Engleskoj se ne zale na ovu tehnologiju....uvesce se to svugdje,a Velkoski neka se svadja po mahali jel faul ili nije :D
Glavni sudija današnjeg meča, Hernández Hernández, ne samo da je zajedno sa svojim pomoćnicima donio nekoliko katastrofalnih odluka koje su se direktno odrazile na rezultat, nego je napravio greške i u izvještaju s utakmice. Naime, ovaj Španac je naveo da je Betis ovaj meč igrao s 10 igrača, a naveo je i to da je za domaću momčad igrao Fran Merida, koji inače brani boje Osasune.
Image
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79554
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3904 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Velkoski »

kme kmeee kmeeeeeee

s forumskim trolovima i sveznalicama samo na ovaj način

KMEEEEEEEE, kupijo Perez, kmeeeeeeeeeeeeeeee, saćemo ispisat 203 stranica kako nas je sudija pokrooo, kmeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79554
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3905 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Velkoski »

al' najviše volim kad se leško i lsd ujedine, to mi naprosto miluje oči

PEREZ JE UZROK VAŠEG KME DRUGARSTVA
LSD
Posts: 29907
Joined: 24/07/2007 08:26

#3906 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by LSD »

Krsto je simpa lik, pobjedio mu United nekog drugoligaša u kupu pa sad hiperventilira na ovoj časnoj španskoj temi.
Nema pametnijeg posla.

Ali neka, bolje i to nego da se drogira okolo :mrgreen:
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#3907 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by leškarenje »

Uzmi malo vode,polako....puca mi kurac za Real ili Barsu,Liverpul ili Mancester i tako to....samo Sarajevo,pa Milan :izet: ovdje se prica o jednoj jednostavnoj stvari koju polako uvodi sve ijedna liga da bi bilo POSTENO....nista drugo,znaci da ti ponovim:samo gol tehnologija :thumbup:

Ako si tako kmeco kad si trazio faulove po mahali,onda me i ne cudi da ste se po 20.minuta svadjali :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79554
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3908 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Velkoski »

gori si od lakija posto
User avatar
Distortion
Posts: 3208
Joined: 08/09/2007 19:56

#3909 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Distortion »

ultima_palabra wrote:
Distortion wrote:Tesko je igracima sutiti dok sudije redovno grijese i ostecuju ekipe. Sudjenje se mora popraviti jer Spanija je uz Englesku najjaca liga i zasluzuje da ima dobro sudjenje.

Pomocni sudija je danas namjerno zažmirio na ovaj gol Barcelone protiv Betisa isto kao sto je neki dan svirao ofsajd Sociedadu protiv Barcelone. Naravno teza povreda je ovaj gol nego ofsajd. Ako ne dobiju kaznu onda....... :run:
Kako znas da je namjerno?
Image

Ovo ne moze da se slucajno ne vidi. Ovo je bilo vidljivo i sa pozicije gdje je bio glavni sudija a da ne pricam iz pozicije pomocnog. Lik prvo napravi penal nad Neymarom i onda udje bukvalno u gol citav i izbija loptu iz gola.

Sad zamisli da se ovo kontra desilo na suprotnoj strani? Kao i obicno svi bi razapeli Barcelonu. Brane se udarci rukama u 16 m i nema penala, dadnes regularan gol pa ti ne priznaju...ne svira ocigledan penal nad Neymarom...
Mora se klub oglasit zesce, od sutnje nema nista...
User avatar
vicious
Posts: 7664
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#3910 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by vicious »

Ma dobro, kad se ovo desi klubu za koji navijamo ili koji simpatišemo svi ćemo zagalamiti da je krađa i da je namjerno, ali ovdje je recimo igrač tijelom zaklonio loptu pa vjerovatno zato pomoćni nije vidio, a glavni svakako nije u poziciji za to. Ipak, gol tehnologija je rješenje za ovakve stvari i gotovo.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#3911 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by ultima_palabra »

Pomoćni je bio s ove strane gdje tijelo igrača zaklanja loptu, tako da je sasvim moguće da nije vidio.

Sudija iza gola nema, gol tehnologije nema, organizovanija je naša Premijerka :D
User avatar
Fajcion
Posts: 1362
Joined: 27/07/2012 11:02

#3912 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Fajcion »

Zato je situacija na terenima kakva i jeste kada ovako vidiš pojedina mišljenja. Daj ovcama šta žele naklapanja, pod*ebavanja, vrijeđanja i ostala sranja.
Da je uvjek bilo ovako to može da vjeruje samo Chelsea generacija recimo.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3913 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by supercali »

Velkoski wrote:pa ne znam, meni je patetično svaljivati sve na sudiju, a nisi u stanju do 85. minute zabiti gol Betisu :sad: :mrgreen:
Pobjeda je i 1:0 pa makar zabio u 89-oj ili u prvoj ili ih razvalio sa 7:0
Ovdje je ponisten cist gol nema tu nista pateticno
Mozda bi bas taj gol promijenio tok i do kraja daju jos 3 gola
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79554
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3914 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Velkoski »

Sunday's incident is being used to hide the fact that Barcelona didn't play well. However, Luis Enrique did not hide and said Betis deserved more than a draw. He accepted some blame for making too many changes and his substitutions suggest he knows he got it wrong.

Barcelona are inconsistent, they lack control in midfield and everything depends on the front three, as it has for a long time. However, if the ball doesn't get to them cleanly then Barcelona struggle.
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#3915 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by MyTao »

Znaci kada ne igras dobro uredu je da ti se ponisti cist gol? Sampion se postaje tako sto veliki timovi i kada ne igraju dobro nekako pobjede... kakve veze ima sto nisu igrali dobro ako su zabili regularan gol koji bi im donio pobjedu?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#3916 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by ultima_palabra »

MyTao wrote:Znaci kada ne igras dobro uredu je da ti se ponisti cist gol? Sampion se postaje tako sto veliki timovi i kada ne igraju dobro nekako pobjede... kakve veze ima sto nisu igrali dobro ako su zabili regularan gol koji bi im donio pobjedu?
Ko kaže da bi im donio pobjedu?
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#3917 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by MyTao »

ultima_palabra wrote:
MyTao wrote:Znaci kada ne igras dobro uredu je da ti se ponisti cist gol? Sampion se postaje tako sto veliki timovi i kada ne igraju dobro nekako pobjede... kakve veze ima sto nisu igrali dobro ako su zabili regularan gol koji bi im donio pobjedu?
Ko kaže da bi im donio pobjedu?
pa 1 plus 1 je 2.

2 je vise od 1

hence the pobjeda.

Mene licno ne zanima ni barselona a ni real... ne znam kada sam zadnji put sagledao cijelu tekmu od jednog od ta dva tima... ali moras biti slijep da tvrdis kako se ne steli jednom timu... sto je I logicno s obzirom da se jedni zele odvojiti od Spanije dok su drugi simbol drzave.
LSD
Posts: 29907
Joined: 24/07/2007 08:26

#3918 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by LSD »

MyTao wrote:Znaci kada ne igras dobro uredu je da ti se ponisti cist gol? Sampion se postaje tako sto veliki timovi i kada ne igraju dobro nekako pobjede... kakve veze ima sto nisu igrali dobro ako su zabili regularan gol koji bi im donio pobjedu?
Logika pojedinaca ovdje je otprilike - ako Barca igra lošu utakmicu, onda je sudije i trebaju zakidati :lol: ne priznavati joj ciste golove i slicno, jer zaboga igrali su protiv Betisa kojeg su trebali nalupati sa 5 komada.
Što je najluđe u svemu, to pišu likovi koji pogledaju utakmicu Primere svake prestupne godine :mrgreen:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#3919 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by ultima_palabra »

MyTao wrote:
ultima_palabra wrote:
MyTao wrote:Znaci kada ne igras dobro uredu je da ti se ponisti cist gol? Sampion se postaje tako sto veliki timovi i kada ne igraju dobro nekako pobjede... kakve veze ima sto nisu igrali dobro ako su zabili regularan gol koji bi im donio pobjedu?
Ko kaže da bi im donio pobjedu?
pa 1 plus 1 je 2.

2 je vise od 1

hence the pobjeda.

Mene licno ne zanima ni barselona a ni real... ne znam kada sam zadnji put sagledao cijelu tekmu od jednog od ta dva tima... ali moras biti slijep da tvrdis kako se ne steli jednom timu... sto je I logicno s obzirom da se jedni zele odvojiti od Spanije dok su drugi simbol drzave.
Fudbal nije matematika, znamo samo da bi u tom trenutku bilo 1-1 i 10 minuta do kraja.

I od zadnjih 8 titula, Barcelona uzela 6, Real jednu i Atletico jednu... Barceloni ne ide loše za nekoga protiv koga se šteli.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79554
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3920 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Velkoski »

Ono iznad je napisao novinar Skyja koji za medijskog giganta specifično pokriva špansku ligu :kiss: :mrgreen:
ultima_palabra wrote:
I od zadnjih 8 titula, Barcelona uzela 6, Real jednu i Atletico jednu... Barceloni ne ide loše za nekoga protiv koga se šteli.
Đe Perez tu? :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3921 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Tomahawk11 »

Pa da se ne steli, uzeli bi 12 od tih 8.
kory_galaktikos
Posts: 4802
Joined: 17/05/2010 00:54

#3922 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by kory_galaktikos »

toliko se steli Madridu, a kad pogledas zadnjih 6-7 sezona 3 puta vise uspjeha imaju u LP nego toj steljenoj primeri
User avatar
DonEmir
Posts: 612
Joined: 31/07/2015 00:51
Location: Bihac

#3923 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by DonEmir »

Cini mi se da je Real prosle godine zabio Malagi tj lopta presla liniju na Bernabeu. Ostalo 0:0.. :zzzz:
User avatar
Šveđanin
Posts: 5649
Joined: 13/06/2013 00:19

#3924 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Šveđanin »

Kako je Valensija propala.
Pitanje da li je ijedan klub iz lige petice vise propao gledajuci renome, broj navijaca, budzet.

Kako se zove onaj forumas sto zna spanski i bas je detaljno upucen u stanje tamo... napisi nam par rijeci... koliko znam, Valensija je po broj navijaca odmah iza Reala i Barse, koji su svakako daleko iznad - globalni giganti. Kakvi su navijaci Valensije i kako ovo podnose?

Tadicionalno, dosta dobru posjetu imaju. A stadion.... meni najljepsi u cijeloj Spaniji.
User avatar
Point.
Posts: 33492
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#3925 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Point. »

Šveđanin wrote:Kako je Valensija propala.
Pitanje da li je ijedan klub iz lige petice vise propao gledajuci renome, broj navijaca, budzet.

Kako se zove onaj forumas sto zna spanski i bas je detaljno upucen u stanje tamo... napisi nam par rijeci... koliko znam, Valensija je po broj navijaca odmah iza Reala i Barse, koji su svakako daleko iznad - globalni giganti. Kakvi su navijaci Valensije i kako ovo podnose?

Tadicionalno, dosta dobru posjetu imaju. A stadion.... meni najljepsi u cijeloj Spaniji.
Imas ovdje tekst o desavanjima u Valenciji zadnjih godina. Steta za takav klub koja je iznjedrila Canizaresa, Anglomu, Mendietu, Kiky Gonzaleza, Gerarda, Claudio Lopeza, Farinosa, Mistu, Ayalu, Zahovica, Baraju, Aimara itd.

http://sportsport.ba/ino_fudbal/haos-na ... nak/221959
Post Reply