Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
groove
Posts: 4644
Joined: 13/10/2007 08:18

#3901 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by groove »

mozda ovaj program za pravljenje ove liste ima kakav bug :D nesto mi ovdje nenormalno napredujemo :D
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11674
Joined: 15/01/2010 18:31

#3902 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Jack Be Nimble »

Ima jos jedna rank lista koja je malo bolja nego FIFA, ali naravno nije zvanicna. Mi smo na toj listi 20ti. Trenutno se imena nemogu sjetiti.
Rob_Atl
Posts: 6015
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#3903 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Rob_Atl »

Evo malo sam se igrao sa rang listom i nevjerovatno mogli bi skociti za 7 mjesta ako nam se ostali rezultati pokope svi, a sigurno idemo u top 10 sa 3 pobjede USa, 2x slovacka sto bi nam dalo 1105 bodova. Izracunao sam bodove ovih sto su ispred nas i to bi izgledalo ovako (prve 3 su sa maximalnim ucinkom)


Urugvaj 1062

Grcka 1016

Brazil 1095

Hrvatska 1066 (ovdje sam jedino stavio X u Srbiji , jer nevjerujem da ce ih dobiti a ako ih dobiju imat ce vise od nas)

Portugal 1082 ( ovi imaju 2 teske utakmice holandija i brazil nek odigraju X ili izgube jednu utakmicu imat ce ovoliko bodova)

Belgija ima isto 2 teske utakmice francuska i skotska u gostima samo ih pobjeda vadi da imaju vise bodova od nas ako odigraju X obe utakmice imat ce 1080 bodova

Pa cak i ako Holandija izgubi od Portugala padaju ispod nas

Italiju nema sanse da stignemo jer moraju sve da izgube ili da odigraju X da bi ih prestigli

Dakle Urugvaj, Grcku i Brazil preskacemo sigurno , a ovi ostali nam se moraju rezultati poklopiti , ako se poklope u top 6 smo ljudi :bih: :thumbup:
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#3904 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by detroit-mercy »

Rob_Atl wrote:Evo malo sam se igrao sa rang listom i nevjerovatno mogli bi skociti za 7 mjesta ako nam se ostali rezultati pokope svi, a sigurno idemo u top 10 sa 3 pobjede USa, 2x slovacka sto bi nam dalo 1105 bodova. Izracunao sam bodove ovih sto su ispred nas i to bi izgledalo ovako (prve 3 su sa maximalnim ucinkom)


Urugvaj 1062

Grcka 1016

Brazil 1095

Hrvatska 1066 (ovdje sam jedino stavio X u Srbiji , jer nevjerujem da ce ih dobiti a ako ih dobiju imat ce vise od nas)

Portugal 1082 ( ovi imaju 2 teske utakmice holandija i brazil nek odigraju X ili izgube jednu utakmicu imat ce ovoliko bodova)

Belgija ima isto 2 teske utakmice francuska i skotska u gostima samo ih pobjeda vadi da imaju vise bodova od nas ako odigraju X obe utakmice imat ce 1080 bodova

Pa cak i ako Holandija izgubi od Portugala padaju ispod nas

Italiju nema sanse da stignemo jer moraju sve da izgube ili da odigraju X da bi ih prestigli

Dakle Urugvaj, Grcku i Brazil preskacemo sigurno , a ovi ostali nam se moraju rezultati poklopiti , ako se poklope u top 6 smo ljudi :bih: :thumbup:
Hebote, jos malo pa svjetski prvaci :D .
User avatar
Saraba
Posts: 340
Joined: 06/08/2013 02:15
Location: Tamna strana mjeseca

#3905 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Saraba »

psy5000 wrote::thumbup: :bih:

Novi napredak reprezentacije Bosne i Hercegovine
Zmajevi opet skočili na FIFA-inoj rang listi

Image

http://sportsport.ba/bh_fudbal/zmajevi- ... sti/110850
:thumbup:
User avatar
antifascism
Posts: 860
Joined: 11/04/2013 16:15

#3906 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by antifascism »

Jack Be Nimble wrote:To odluce pred izvlacenje loptica da znaju kojih osam drzava su najbolje plasirane. Npr. za kvalifikacije 2002 Njemacka i Engleska bile u istoj grupi, Englezi otisli direktno ali opet nisu dobili pravo nosioca grupe a Njemacka jeste. Sjecam se da su se tada Englezi bunili puno, ali nisu bili na SP 94, 98 ispali u osmini a Nijemci cetvrtini finala. Mislim da drzava koja po prvi put ide na SP nemoze biti nosioc grupe nikako.


EDIT: Ako mi budemo jedina drzava po prvi put na SP, onda cemo najvjerovatnije biti zadnji sto se tice koeficijenta.
:-)

Ma nema to veze, nije Evrovizija da se gledaju prijasni nastupi. Gleda se FIFA rang lista a najbolji 7 + Brazil idu u prvi sesir ostali po regionima.

1. Brazil
2. Spain
3. Germany
4. Colombia
5. Argentina
6. Netherlands
7. Italy
8. Portugal
---
9. Croatia
10. Belgium
11. Greece
12. Uruguay
13. Bosnia and Herzegovina
14. England
15. Switzerland
16. Russia
17. Ecuador
18. Ivory Coast
19. USA
20. Mexico

Tesko da cemo dogurati do prvih 8, ali nije nemoguce. Ako imadnemo srece mozda Hrvati ili Portugalci riknu u barazu.

Ako pobjedimo Ameriku i Slovacku 2 puta, idemo u najgorem slucaju na 11. mjesto.

Ali bez obzira na SP treba sve do kraja pobjediti jer cemo onda biti nosioci u kvalifikacijama za EP. Bilo bi lijepo izbjeci Njemacku, Spaniju ili nesta slicno nemoguce.
User avatar
GeneralBHF
Posts: 627
Joined: 11/10/2012 08:28

#3907 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by GeneralBHF »

cyprus wrote:
Jack Be Nimble wrote:
GeneralBHF wrote: Sa svim pobjedama do kraja kvalifikacija smo nosioci grupe na SP.
Nismo, jer se gledaju poeni skupljeni sa zadnja dva SP.
Gdje se to može vidjeti? Ja na wikipediji našo samo ovo:
The seeding procedure has not been announced yet.
Seeding nije odlucen. Dezinformacija vezana za prethodna 2 SP. Seeding ce da odluce kako im bude odgovoralo!

http://www.footballseeding.com/internat ... -cup-2014/
User avatar
Logovan
Posts: 102861
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3908 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Logovan »

13!!! :bih:

Ispred male Engleske, Francuske, Rusije... :D
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11674
Joined: 15/01/2010 18:31

#3909 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Jack Be Nimble »

Istina da ce da odluce kako im bude odgovoaralo. Ako Bosna ili bilo koja druga lijeva zemlja u fifinim ocima dogura medju prvih 7 onda sigurno nece gledati na rank listu. Jer recimo da izbacimo Portugal sa 7. mjesta, sigurno bi FIFA skontala neku novu matematiku kako bi Portugal bio nosioc.

1. Brazil
2. Spain
3. Germany
4. Colombia
5. Argentina
6. Netherlands
7. Italy
8. Portugal
---
9. Croatia
10. Belgium
11. Greece
12. Uruguay

Zna se da ce biti 2 nosica iz Juzne A i 5 iz Evrope. Ako ostane ovako sigurno bi FIFA napravila da zamjene Kolumbiju sa Urugvajem jer Kolumbija se nije ni plasirala 2010, niti su uzeli Copa Americu 2011.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3910 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by cyprus »

Jack Be Nimble wrote:Jer recimo da izbacimo Portugal sa 7. mjesta, sigurno bi FIFA skontala neku novu matematiku kako bi Portugal bio nosioc.
Portugal na SP nikad čini mi se nije bio nosioc... Zašto bi ga gurali da sad bude? :mrgreen:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3911 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by It_is_a_Leclerc »

I dalje ostaje misterija na koju foru su Grci ispred nas na ovoj Koka Kolinoj razbibrizi za uposlenike, a mi ih u više navrata rasuli ko rižu..
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3912 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by cyprus »

It_is_a_Leclerc wrote:I dalje ostaje misterija na koju foru su Grci ispred nas na ovoj Koka Kolinoj razbibrizi za uposlenike, a mi ih u više navrata rasuli ko rižu..
Pa ne gleda se ko je koga rasuo ko rižu :mrgreen: nego koje je u zadnje četiri godine pobjedio više kvalitetnih protivnika... Tu dakle Grci imaju blagu prednost...
User avatar
DonVito
Posts: 3333
Joined: 24/10/2012 00:21
Location: Nápoles

#3913 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by DonVito »

Bitno je da odemo na SP 2014.



Manite se suplje, FIFA uvijek pred samo SP odredjuje na sebi svojstven nacin tj. najbolji nacin nosioce kako doci do nosioca..
Tako da bezze balazgate oko toga da imamo sanse da budemo nosioc kao sto rekoh bitno je da odemo na SP 2014, glavni cilj.
FIFA i UEFA rang. lista samo utice na bubanj u klf. za SP i EP.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11674
Joined: 15/01/2010 18:31

#3914 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Jack Be Nimble »

cyprus wrote:
Jack Be Nimble wrote:Jer recimo da izbacimo Portugal sa 7. mjesta, sigurno bi FIFA skontala neku novu matematiku kako bi Portugal bio nosioc.
Portugal na SP nikad čini mi se nije bio nosioc... Zašto bi ga gurali da sad bude? :mrgreen:
Nisu bili, ali nije ni do Portugala v Bosne koliko je do Ronalda v Dzeke. Koji je po svijetskom trendu ljepsi, koji moze prodati vise dresova, zbog kojeg citav svijet moze prebaciti kanal da bi gledao Portugal zbog njega. Pare pokrecu svijet, politiku i nogomet.

Al' bilo bi super da se gleda rank lista s tim da mi doguramo do 7. mjesta :D.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#3915 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by MOSALJOZE »

Jedan "dobar poraz" od Esada bi nam dobro došao jer već pišete o nosiocima grupa,i o tome mozemo li proči,a još 4 utakmice se igraju do kraja kvalifikacija u kojima mi mozemo komotno ne otići na SP.Slovaci još imaju šansu za baraž,a Grčka će u to sam ubijeđen pobjediti sve utakmice do kraja kvalifikacija.Kad AKOBOGDA pobjedimo Slovake u dvije utakmice onda mozemo pisati o nosiocima,grupi itd..
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#3916 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Muhamed Đakmić »

Uvijek na isti način kritike za Fifinu rang listu, a jasna je kao dan.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8609
Joined: 11/02/2009 15:21

#3917 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Ajatolah_ »

It_is_a_Leclerc wrote:I dalje ostaje misterija na koju foru su Grci ispred nas na ovoj Koka Kolinoj razbibrizi za uposlenike, a mi ih u više navrata rasuli ko rižu..
Misterija! :skoljka:
User avatar
antifascism
Posts: 860
Joined: 11/04/2013 16:15

#3918 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by antifascism »

Ajatolah_ wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:I dalje ostaje misterija na koju foru su Grci ispred nas na ovoj Koka Kolinoj razbibrizi za uposlenike, a mi ih u više navrata rasuli ko rižu..
Misterija! :skoljka:
Prije malo vise od godinu dana su bili u cetrvtfinalu EP:a, a prije toga su pobjedili grupu prije Hrvatske. Misterija je sto smo mi tako blizu njih i sto je Hrvatska prije njih (jos Hrvatska do skora bila 4. na listi :-) )
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#3919 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by udrch »

kad oderemo amere i slovake dvaput, idemo među top 10..
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3920 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by cyprus »

Jack Be Nimble wrote:
cyprus wrote:
Jack Be Nimble wrote:Jer recimo da izbacimo Portugal sa 7. mjesta, sigurno bi FIFA skontala neku novu matematiku kako bi Portugal bio nosioc.
Portugal na SP nikad čini mi se nije bio nosioc... Zašto bi ga gurali da sad bude? :mrgreen:
Nisu bili, ali nije ni do Portugala v Bosne koliko je do Ronalda v Dzeke. Koji je po svijetskom trendu ljepsi, koji moze prodati vise dresova, zbog kojeg citav svijet moze prebaciti kanal da bi gledao Portugal zbog njega. Pare pokrecu svijet, politiku i nogomet.

Al' bilo bi super da se gleda rank lista s tim da mi doguramo do 7. mjesta :D.
Opet, Portugal je i prije imo Ronalda i Figa i raznih ljepotana, ali nije bio nosioc :-D Pretjeruje se sa ovom pričom...

PS Daleko je još SP, haj da se mi prvo plasiramo...
User avatar
rajv0sa
Posts: 3160
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#3921 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by rajv0sa »

Muhamed Đakmić wrote:Uvijek na isti način kritike za Fifinu rang listu, a jasna je kao dan.
Upravo, ne znam sto se svi ibrete, nemoguce je svima udovoljiti i ovo je najobjektivnije sto se moze. I da dodam da su mi smijesne ove price o kvazi zavjerama protiv BiH, to je mozda i bilo donekle tacno prije 5-10 godina, ali nema toga vise. Dokaz su ova pretkola, gdje ovi no-name levati prolaze nekadasnje velikane.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#3922 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by MOSALJOZE »

Ajatolah_ wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:I dalje ostaje misterija na koju foru su Grci ispred nas na ovoj Koka Kolinoj razbibrizi za uposlenike, a mi ih u više navrata rasuli ko rižu..
Misterija! :skoljka:
A što nebi kad su redovni učesnici EP i SP.Eto prošlo EP prošli su grupnu fazu,a u kvalifikacijama imaju jedan poraz što ne bi bili 8.
User avatar
DonVito
Posts: 3333
Joined: 24/10/2012 00:21
Location: Nápoles

#3923 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by DonVito »

Ako pobjedimo Čameriku i Slovačku oba puta, imaćemo 1105 poena u tom slucaju ako ovako prodje..

http://www.fifa.com/worldranking/rankin ... index.html

Slijedi slucaju da Srbija ne izgubi od Hrvatske prestigli bi tad Hrvatsku, dok Portugal igra prijateljske sa Holandijom i Brazilom te klf. protiv Sj. Irske u gostima, dovoljno je recimo da ne pobijede jednu i prestizemo ih.
Grcka i ako pobjedi sve tri sljedece tekme past ce po podovima tj. imati 1016 sa sve tri pobjede a slucaju poraza, remija jos manje.. Ima jos kombinacija ali bitno je da pobjedimo Slovacku :mrgreen:
drugi_profil
Posts: 1273
Joined: 06/03/2013 19:29

#3924 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by drugi_profil »

Prognoziram X na utakmicu sa USA. Politicki razlozi, spustanje na zemlju i sl.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#3925 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by MOSALJOZE »

drugi_profil wrote:Prognoziram X na utakmicu sa USA. Politicki razlozi, spustanje na zemlju i sl.
Nema šanse Mevludin je u počasnoj lozi i samo prati Esade..Ako bude X :fazlija: :fazlija:
Post Reply